مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - Mojhdeh - 2011-04-12

ما شرایط مشابه شما رو داشتیم دو ماه تو متل زندگی کردیم. بانک CHASE رفتیم و صادقانه همه چیز و گفتیم یعنی گفتیم که در متل زندگی می کنیم و کار هم نمی کنیم که اصلا قبول نکردن برامون حساب باز کنن. بعد رفتیم بانک آو امریکا دیگه راجع به این مسائل صحبتی نکردیم فقط وقتی که آدرس مون رو پرسید آدرس خونه دوستمون رو دادیم و حساب بانکی رو باز کردیم. اینجا حساب که باز می کنین همون لحظه دو عدد دبیت کارت به شما و همسرتون می دن و از اون لحظه به بعد شما دیگه اصلا با اون شعبه که حساب باز کردین هیچ وابستگی ای ندارین و کلیه کارهای بانکی، خرید و .... با همون دو تا کارت ناقابل انجام میشه. با اینترنت هم حسابتون رو کنترل میکنین و بعضی پرداختها رو انجام میدین و اگر هم احیانا هر کار بانکی دیگه ای داشته باشین به هر کدام از شعب بانک در هر شهر و کشوری مراجعه کنین کارتون انجام میشه. در مورد سوال آخرتون: بانک آو امریکا قانونش اینطوریه که یا باید
- حداقل 1500 دلار پول همیشه تو حسابتون باشه
و یا باید
- حقوق بگیر جایی باشین که پول به حسابتون واریز بشه
در غیر این صورت یه مبلغی جریمه تون میکنه در نتیجه هم زمانی که آمریکا هستین و هم زمانی که به ایران بر میگردین باید به حداقل موجودی 1500 دلار در حسابتون فکر کنین
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-04-12

(2011-04-12 ساعت 09:45)mitr.p نوشته:  سلام بر دوستان دالاس نشین
تا اونجا که من فهمیدم دالاس کانتی هست.....
فرودگاه هم اسمش دالاس.فورت ورث هست.بین دالاس و فورت ورث(پس دالاس و فورت ورث هرکدوم دو شهر هستند)
حالا سوالم اینه که
1-بعضی ها میگن ما تو دالاس- فورت ورث(DFW) هستند.این یعنی چی؟؟!!!!

2- اداره مهجارت در کدوم شهره؟؟
=========================
3- انشا الله برای یک ماهی میام تا پاس سفید و SSN بگیریم . میریم متل .برای اینکه حساب بانکی باز کنیم مجبوریم ادرس ثابته یکی از دوستان خیییییییییییلی دورمون رو بدیم
من با سیستم بانکیشون اشنا نیستم. اگر فرضا پولی رو در بانک دالاس بذاریم ، با همون دفتر چه ای که بهمون دادند میتونیم پول برداشت کنیم؟؟
اگه برای چند روزی بخواهیم بریم شهر دیگه مثلا کالیفرنیا چه جوری در کالیفرنیا پول برداشت کنیم؟؟کارت اعتباری یا چیزری میدند؟؟(چون ما که متلیم قبض تل یا چیزی نداریم که نشون بدیم)
4-در پایان یک ماهی که میخواهیم برگردیم ایران ، میتونیم همه پولمون رو برداشت کنیم؟؟(فقط چند دلاری که حساب بسته نشه!!؟)

تا سوال های بعدی..WinkCool........مرسی مرسی مرسی

دوستان سلام
دوست عزیز
1- شهر دالاس و فورت ورث چون همرز و متصل به هم هستند بهشون میگن کلان شهر dfw یا دالاس فورت ورث که البته این فقط برای فردوگاه به کار میره . و فورت ورث خودش یه شهره
2- دالاس
3- شما هر بانکی که حساب باز کنید هر جای دنیا که این بانک باشه میتونید استفاده کنید . مثلا همون chase سراسر امریکا قابل استفاده هست و اگه جاهای دیگه اروپا یا هر جا شعبه ای داشته باشه قابل برداشت هست . شما به هر حال برای این یکماهی که اینجا هستید یه همراه میخواید و با گرفتن یه خط metro pcs که unlimited هست به همراه یه گوشی میتونید بخرید نهایتا 50$ هزینه کنید و با گرفتن این خط و داشتن برگه ای که به شما میدن میتونید حساب باز کنید و مشکلی نخواهید داشت البته برای خرید این خط یه ادرس میخواید شما .
4- شما میتونید زیاد پول همراتون نداشته باشید و اگه بخواید برداشت کنید بله میتونید فقط شاید کمی شما رو شارژ کنن اگه زیر سه ماه ببندید حسابتون رو ، شما رو شارژ میکنن
هر سوالی و یا کاری بود در خدمت هستم
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-04-13

ممنون دوستان گلم
از اینکه وقتتون رو میذارید و جواب میدید (بووووس بووووووووس.....Smile

دقیقا برای این یک ماه هم تلفن لازم داریم و هم اینترنت.
1- با این خطی که گفتید میشه به ایران هم تماس گرفت؟؟(اون هم نا محدوده؟)
یعنی برای یک ماه 50 دلار میدی....تا هرچقدر بخوای حرف بزنی؟
2- خط metro pcs همراه با تلفنه؟/یا اینکه خودمون باید گوشی بیاریم؟؟
مثلا میتونیم گوشی خودمون رو بیاریم ...و از ی سیم کارت ارزون و خوب استفاده کرد؟؟
(چون لب تاب نمیاریم و با گوشی خودمون برای رفتن به نت استفاده میکنیم.البته فعلا))
3- ما که میخواهیم در استددیو 6 اقامت کنیم وضعیت اینترنت چه جوریه؟خودش اینترنت داره؟؟

مرسی...(ببخشید بازم سوال دارم ..اما میذارم بعد....شرمنده.انشا الله بتونم جبران کنم.......

RE: زندگی و کار در دالاس - fairwall - 2011-04-13

(2011-04-12 ساعت 19:45)Mojhdeh نوشته:  ما شرایط مشابه شما رو داشتیم دو ماه تو متل زندگی کردیم. بانک CHASE رفتیم و صادقانه همه چیز و گفتیم یعنی گفتیم که در متل زندگی می کنیم و کار هم نمی کنیم که اصلا قبول نکردن برامون حساب باز کنن. بعد رفتیم بانک آو امریکا دیگه راجع به این مسائل صحبتی نکردیم فقط وقتی که آدرس مون رو پرسید آدرس خونه دوستمون رو دادیم و حساب بانکی رو باز کردیم. اینجا حساب که باز می کنین همون لحظه دو عدد دبیت کارت به شما و همسرتون می دن و از اون لحظه به بعد شما دیگه اصلا با اون شعبه که حساب باز کردین هیچ وابستگی ای ندارین و کلیه کارهای بانکی، خرید و .... با همون دو تا کارت ناقابل انجام میشه. با اینترنت هم حسابتون رو کنترل میکنین و بعضی پرداختها رو انجام میدین و اگر هم احیانا هر کار بانکی دیگه ای داشته باشین به هر کدام از شعب بانک در هر شهر و کشوری مراجعه کنین کارتون انجام میشه. در مورد سوال آخرتون: بانک آو امریکا قانونش اینطوریه که یا باید
و یا باید
در غیر این صورت یه مبلغی جریمه تون میکنه در نتیجه هم زمانی که آمریکا هستین و هم زمانی که به ایران بر میگردین باید به حداقل موجودی 1500 دلار در حسابتون فکر کنین
موفق باشید.

دوست عزیز
اینطور نیست بستگی به حساب داره-من personal accountحساب شخصی اگهsavingزیر300باشه5$ماهیانه شارژ -checkingشارژ نداره-بستگی به بانک داره

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-04-13

(2011-04-13 ساعت 09:07)mitr.p نوشته:  ممنون دوستان گلم

3- ما که میخواهیم در استددیو 6 اقامت کنیم وضعیت اینترنت چه جوریه؟خودش اینترنت داره؟؟

مرسی...(ببخشید بازم سوال دارم ..اما میذارم بعد....شرمنده.انشا الله بتونم جبران کنم.......

دوست عزیز نگران اینترنت نباش.هر جا که متل گرفتی‌ ببین نزدیکترین کتابخونه به اونجا کجاست.همهٔ کتاب خونه‌ها اینترنت مجانی‌ دارن.

ممنون بچه ها ....
پس فرقی نمیکنه تو کدوم بانک پول بذاریم.پس همون بانک CHASE خوبه؟؟/با همون ادرس دوستمون بهمون کارت میده؟(مثل عابر بانک خودمون؟) دیگه احتیاجی به قبض اب و برق یا قولنامه خونه نداره؟
-
برای تلفن هم میشه جواب بدیدی؟
میسی

RE: زندگی و کار در دالاس - seravin - 2011-04-13

(2011-04-13 ساعت 10:07)fairwall نوشته:  
(2011-04-12 ساعت 19:45)Mojhdeh نوشته:  ما شرایط مشابه شما رو داشتیم دو ماه تو متل زندگی کردیم. بانک CHASE رفتیم و صادقانه همه چیز و گفتیم یعنی گفتیم که در متل زندگی می کنیم و کار هم نمی کنیم که اصلا قبول نکردن برامون حساب باز کنن. بعد رفتیم بانک آو امریکا دیگه راجع به این مسائل صحبتی نکردیم فقط وقتی که آدرس مون رو پرسید آدرس خونه دوستمون رو دادیم و حساب بانکی رو باز کردیم. اینجا حساب که باز می کنین همون لحظه دو عدد دبیت کارت به شما و همسرتون می دن و از اون لحظه به بعد شما دیگه اصلا با اون شعبه که حساب باز کردین هیچ وابستگی ای ندارین و کلیه کارهای بانکی، خرید و .... با همون دو تا کارت ناقابل انجام میشه. با اینترنت هم حسابتون رو کنترل میکنین و بعضی پرداختها رو انجام میدین و اگر هم احیانا هر کار بانکی دیگه ای داشته باشین به هر کدام از شعب بانک در هر شهر و کشوری مراجعه کنین کارتون انجام میشه. در مورد سوال آخرتون: بانک آو امریکا قانونش اینطوریه که یا باید
و یا باید
موفق باشید.

دوست عزیز
اینطور نیست بستگی به حساب داره-من personal accountحساب شخصی اگهsavingزیر300باشه5$ماهیانه شارژ -checkingشارژ نداره-بستگی به بانک داره
http://www.bankofamerica.com/studentbanking/index.cfm?template=stb_ebanking

بچه ها من رفتم داخل سایت استودیو 6
http://www.staystudio6.com/
تا برای یک ماه قیمت دستم بیاد
گفته که یک ماه رو 4 هفته یعنی 28 روز حساب میکنند
یکی از استدیو ها رو برای فرض انتخاب کردم و 30 روز زدم . امااین پیغام رو داد که:
A maximum of 28 days may be confirmed for an online reservation. If request is for more than 28 days, please call 1-888-897-0202 for assistance
یعنی نمیشه انلاین قیمت چک کرد؟؟
============
برای 26 رو یک اتاق QUEEN BED NON-SMOKING بهم قیمت داد شبی $34.14 در کلTotal $887.64 USD
پس برای یک ماه باید کمتر از این باشه. درسته؟
اگه اینجوری باشه که این قیمت از کرایه خونه هم ارزونتر میافته که Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - Mojhdeh - 2011-04-13

1 )استودیو 6 خودش اینترنت وایرلس عالی داره اما کامپیوتر نداره
2) تلفن نامحدود فقط برای داخل آمریکا است حتی با اون بدون کارت به کانادا هم نمی تونین زنگ بزنین. برای زنگ زدن به ایران و سایر کشورها یا باید کارت تلفن بگیرین یا از یه سری کمپانی ها مثل استار تک و مجیک شارژ بخرید برای تماس با ایران
3) تلفن مترو پی سی اس که دوستان اسم بردن و گفتن نامحدودش 40 دلاره گوشی مخصوص می خواد و از گوشی ایرانتون برای اون تلفن نمی تونین استفاده کنین. البته گوشی مترو پی سی اس ارزونه حتی تا 19 دلاریش هم هست . تازه به ما اشانتیون خودشون یه گوشی هم دادن

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-04-13

(2011-04-13 ساعت 09:07)mitr.p نوشته:  ممنون دوستان گلم

دقیقا برای این یک ماه هم تلفن لازم داریم و هم اینترنت.
1- با این خطی که گفتید میشه به ایران هم تماس گرفت؟؟(اون هم نا محدوده؟)
یعنی برای یک ماه 50 دلار میدی....تا هرچقدر بخوای حرف بزنی؟
2- خط metro pcs همراه با تلفنه؟/یا اینکه خودمون باید گوشی بیاریم؟؟
مثلا میتونیم گوشی خودمون رو بیاریم ...و از ی سیم کارت ارزون و خوب استفاده کرد؟؟
(چون لب تاب نمیاریم و با گوشی خودمون برای رفتن به نت استفاده میکنیم.البته فعلا))

سلام دوستان
خواهش میکنم دوست عزیز
1- این unlimited که عرض کردم خدمتتون برای کل امریکاست . اینجا اگه تلفن بخرید که دقیقه داشته باشه چه به شما زنگ بزنن یا شما زنگ بزنید هر جا چه ایران چه امریکا از شما دقیقه کم میشه ولی این unlimited دیگه شما نگرانی دقیقه ندارید ولی برای ایران خب مسلما باید با کارت تلفن زنگ بزنید ولی اگه از ایران با شما تماس بگیرن دیگه مشکلی برای دقیقه نخواهید داشت . اینترنت هم باید سوشال داشته باشید البته هستن جاهایی که بدون سوشال هم قبول کنن
2-این خط metro pcs اینترنت هم داره بله گوشی رو باید از خودشون بخرید چون metro pcs سیم خور نیست خودشون براتون شارژ میکنن . گوشی های ایران اینجا بعضی هاشون کار میکنن و فقط خط t-mobil سیم کارتی هست و میتونید از گوشی خودتون استفاده کنید
3- در مورد اینترنت دقیق نمیدونم داره یا نه ولی اگه خط metro pcs بگیرید اینترنت داره و یکی از دوستان ما تونستن همین اینترنتِ مربوط به خط تلفن رو به لب تاب انتقال بدن

سوالی و یا کاری بود در خدمت هستم
موفق باشید

(2011-04-13 ساعت 15:26)mitr.p نوشته:  بچه ها من رفتم داخل سایت استودیو 6
A maximum of 28 days may be confirmed for an online reservation. If request is for more than 28 days, please call 1-888-897-0202 for assistance
============
برای 26 رو یک اتاق QUEEN BED NON-SMOKING بهم قیمت داد شبی $34.14 در کلTotal $887.64 USD

دوست عزیز
استودیو 6 احتیاجی به رزرو نداره
برای چند شب ، شبی حدود 60 دلار هست که بچه ها به تازگی گرفتن ولی هر چه تعداد روزها بیشتر باشه خب مسلما" قیمت پایین تر میاد
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-04-14

(2011-04-13 ساعت 21:12)mahdis نوشته:  
(2011-04-13 ساعت 09:07)mitr.p نوشته:  

============

دوست عزیز
برای چند شب ، شبی حدود 60 دلار هست که بچه ها به تازگی گرفتن ولی هر چه تعداد روزها بیشتر باشه خب مسلما" قیمت پایین تر میاد
موفق باشید

ممنون مهدیس جان
توی سایتش زده 34 دلار !!!! و توی صفحه زده
Stay Awhile – Monthly Rates from $699
ولی شما میگی شبی 60 دلار....پس به قیمت سایت نمیشه اکتفا کرد.
شاید هم منطقه بندی داشته باشه؟؟
یا قیمت ها ثابته؟
-------------
به نظرتون در دالاس بگیریم یا پلانو؟؟
ما فقط یه روز رو باید بریم اداره سوشیال برای ssn
فکر نمیکنم کار دیگه ای داشته باشیم.گرین کارت هم که خودش میاد
بعد میخواهیم یکمی شهر رو بگردیم تا دستمون بیاد چی به چیه؟؟
-----
مرسی بچه ها
ببخشید چون من با شهر اشنایی ندارم و نمیدونم کجاش بهتره
البته توی توضیحات قسمت های مختلف استودیو نوشته که فاصله با کجا ها چقدره و اتوبوس داره یا نه......اما شما هایی که اونجا زندگی میکنید واردترین
مرررررسی

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-04-14

(2011-04-14 ساعت 13:09)mitr.p نوشته:  
(2011-04-13 ساعت 21:12)mahdis نوشته:  
(2011-04-13 ساعت 09:07)mitr.p نوشته:  

============

دوست عزیز
موفق باشید

ممنون مهدیس جان
توی سایتش زده 34 دلار !!!! و توی صفحه زده
Stay Awhile – Monthly Rates from $699
ولی شما میگی شبی 60 دلار....پس به قیمت سایت نمیشه اکتفا کرد.
شاید هم منطقه بندی داشته باشه؟؟
یا قیمت ها ثابته؟
-------------
به نظرتون در دالاس بگیریم یا پلانو؟؟
ما فقط یه روز رو باید بریم اداره سوشیال برای ssn
فکر نمیکنم کار دیگه ای داشته باشیم.گرین کارت هم که خودش میاد
بعد میخواهیم یکمی شهر رو بگردیم تا دستمون بیاد چی به چیه؟؟
-----
مرسی بچه ها
ببخشید چون من با شهر اشنایی ندارم و نمیدونم کجاش بهتره
البته توی توضیحات قسمت های مختلف استودیو نوشته که فاصله با کجا ها چقدره و اتوبوس داره یا نه......اما شما هایی که اونجا زندگی میکنید واردترین
مرررررسی

دوست عزیز سلام
این قیمت ماله هفته پیشه که یکی از بچه ها رفته اگه بخواید میتونم برم و برای 1 ماه رو ازشون قیمت بگیرم
در خصوص پلینو یا دالاس ، نظرها متفاوته من دالاس رو پیشنهاد میدم
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - ebi1384 - 2011-04-14

[با سلام
من با مدرك ديپلم و 900 ساعت مدرك فني حرفه اي برق صنعتي و 10 سال سابقه كار با شركتهايي مثل durr آلمان در زمينه نصب و راه اندازي خط رنگ خودرو در ايران خودرو خراسان و كار با شركت زيمنس دماتيك در راه اندازي انبار مكانيزه قطعات پرسي ايران خودرو و كار با شركت loedige آلمان در زمينه نصب و راه اندازي كارگو ترمينال فرودگاه امام خميني ،اميدي به پيدا كردن كار برام هست يا نه؟
تو چه ايالتي برام بيشتر كار هست در ضمن امن هم باشه
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2011-04-15

سلام به همه دوستان
ما بعد از 5 ماه از طریق لندن و واشنگتن به دالاس فورت ورث برگشتیم. بلیت بی ام آی داشتیم که 5 ماه قبل خریده بودیم به 760 دلار (یکسره از تهران به دالاس). هواپیما از تهران که به مقصد لندن راه افتاد، یک استاپ اضافی برای سوخت گیری توی پراگ داشت که 40 دقیقه طول کشید. در لندن فقط دو ساعت بین دو پرواز، فاصله بود و نگران بودیم که به پرواز بعدی (لندن -واشنگتن) نرسیم، اما خوشبختانه در آخرین لحظه خودمون رو به پرواز بعدی رسوندیم و به خیر گذشت!
توی لندن چمدان ها را تحویل نگرفتیم و خودشان به پرواز جدید انتقال دادند.
از واشنگتن وارد آمریکا شدیم و هیچ مشکلی نبود و حتی کسی فرم ها و یا وسایلمان را بررسی نکرد و فقط بازرسی گذرنامه داشتیم. چمدان ها را در واشنگتن تحویل گرفتیم و فقط چند متر جلوتر روی یک چرخ نقاله قرار دادیم تا به پرواز داخلی (واشنگتن به دالاس) منتقل شود. خودمان باید ترمینال عوض می کردیم. از ترمینالی که پیاده شدیم تا ترمینال داخلی را توی سالن ترانزیت با قطار فرودگاه رفتیم.
فرودگاه دالاس خیلی راحت بود. چون گمرک و بازرسی گذرنامه نداشتیم و با پرواز داخلی آمده بودیم. چند دقیقه بعد از فرود هواپیما در دالاس، از ترمینال خارج شدیم و رسیدیم به فضای دوست داشتنی دالاس با آسمان آبی و تمیز و اتوبانهای مرتب و آدم های مودب!!!! که بعد از 5 ماه خیلی دلچسب بود!!
و به این ترتیب ما روزهای سخت مهاجرت را شروع کردیم.

یکی از مواردی که شاید به درد بخورد اینکه با راهنمایی یکی از دوستان، وقتی که در دالاس بودیم، ما بلیت مان را از یک آژانس در لس آنجلس خریدیم. نرخ بلیت بی ام آی نفری 760 دلاریک سره از تهران به دالاس شد. بلیت را تلفنی سفارش دادم و مشخصات رزرو را به ایمیلم ارسال کردند. بعد از تایید من، بلیت را صادر کردند و مشخصات صدور بلیت را برایم ایمیل کردند. پرداخت پول را از طریق تلفن با اعلام مشخصات کارت بانکی خودم انجام دادم. راستی پرواز بی ام آی از تهران به لندن با هواپیماهای «بی ام آی» است و از لندن به واشنگتن و همچنین از واشنگتن به دالاس با پرواز خط هوایی «یونایتد» (طرف قرارداد بی ام آی) انجام شد.
اینطور که شنیدیم این نرخ از نرخ آژانس های دالاس ارزانتر بوده. اگر قصد خرید بلیط برای ایران را داشتید می توانم اسم و تلفن آژانس لس آنجلس را در اختیارتان قرار دهم که بعد از مقایسه با نرخ آژانس های دالاس، بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-04-24

سلام به دوستان دالاسی و بقیه دوستان. اگه می‌شه لطف کنید بگوئید نزدیکی‌‌های دانشگاه جنوب غربی دالاس فکر کنم بلوارHarry Hines Blvd وضعیت اجاره یک آپارتمان یک خوابه به چه صورتی‌ هست؟ سوال دوم اینکه وقتی‌ در آنجا میگن آپارتمان یک خوابه، یعنی‌ مثل ایران یک هال با یک اتاق خواب است یا اینکه فقط یک اتاق؟ منطقه اای که عرض کردم، آیا منطقه خوبی‌ هست؟ اگر در آنجا کار کنیم، بهترین جا برای زندگی‌ کجاست؟ ممنون از راهنمایی شما پیشاپیش.