مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-06

دوستان
من از سپتامبر اینجا هستم و تا کنون گرمای انچنان اینجا ندیدم بلکه همیشه سردم بوده ! داخل اماکن تا حد زیادی خنک هست که برای من که سرمایی هستم واقعا ازار دهنده هست. زمستان هم که سرمای بیسابقه داشتیم .به هر شکل کسی اینجا گرما رو احساس نمیکنه مگر کار ساختمانی یا کشاورزی در هوای ازاد داشته باشه یا جزو انگشت شمار پیاده ها !. الان هم بیش از 2 ماه هست که در دالاس بهار هست و چه بهار زیبایی و هوای بسیار ملایم. تصور همه از جمله خودم قبلا این بود که اینجا بهار نداره و زود گرم میشه. اصلا اینطور نیست.پاییز زیبایی هم داشت.

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-05-06

من از jun 2010 اینجا هستم.وحشتناک ترین ماه های گرم jun & july هستش.که درست مثل گرمای تیر ماه تهران هست با یه ذره شرجی بودن.اون چیزی که مردم واقعا گنده میکنند نیست.طبق گفته soheilbadami بیشتر اماکن از سرما میلرزید.منکه همیشه ژاکت همرام هست.

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-05-06

سلام، چند سوال از دوستان دالاسی. آیا شما تصمیم دارید برای همیشه در دالاس بمانید یا اینکه فقط به صورت موقت در آنجا هستید؟ اگر من بتوانم ویزا بگیرم، ژولای در آنجا هستم، شاید مجبور شوم ۵ سال یا بیشتر آنجا بمانم، به نظر شما طاقت می‌آورم؟ یکی‌ از چیز هایی که من را نگران می‌کند، وضعیت خلوت بودن شهر است. چون من سال‌ها در آلمان زندگی‌ کردم و همیشه از خلوتی شهری که در آن زندگی‌ می‌کردم رنج بردم. البته چون قبلان در تهران زندگی‌ کرده ام، آلمان به نظرم خیلی‌ خلوت است (البته مردم سردی دارد). شما مردم و رفتار مردم با خارجی‌‌ها را در دالاس چگونه ارزیابی می‌کنید؟ اگر جای من بودید، به دالاس رفتید، یا صبر میکردید تا جای دیگری شغلی‌ پیدا کنید؟ بد جوری دو دل‌ هستم. به هر حال امیدوارم اگر به دالاس آمدم با شما اشنا بشوم دوستان.
(2011-05-06 ساعت 08:50)sib 24 نوشته:  من از jun 2010 اینجا هستم.وحشتناک ترین ماه های گرم jun & july هستش.که درست مثل گرمای تیر ماه تهران هست با یه ذره شرجی بودن.اون چیزی که مردم واقعا گنده میکنند نیست.طبق گفته soheilbadami بیشتر اماکن از سرما میلرزید.منکه همیشه ژاکت همرام هست.

پس من بد‌ترین ماه سال به دالس می‌آیم. البته شما اگر سرماِ آلمان را حس کرده بودید، هیچوقت زمستان دالاس براتان سرد نبود. پارسال زمستان بسیار سردی بودی، هوا همیشه چندین درجه زیر صفر و برف مدت‌ها بر روی زمین نشسته بود، البته برف کم کم به لایه ضخیمی از یخ تبدیل شد، دقیقا مثل قطب! از یک لحاظ خوشحالم که شاید در دالاس یک دل سیر آفتاب بگیرم Big Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-05-06

(2011-05-05 ساعت 00:05)sib 24 نوشته:  چقدر اختلاف قیمت!!!!!!!!!!همین مسیر تهران دالاس با KLM رو من بیلیت ۲طرف از اینجا گرفتم.۱۲۵۳$.یعنی‌ رفتم از دالاس و برگشت از تهران
سلام.اره خب .از دالاس به تهران همين قيمته ولي بخاطر اينه كه از دالاس پرواز بيشتر است تا از تهران.برا همين ارزونتره خب

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-05-07

(2011-05-06 ساعت 13:28)Sahar-Germany نوشته:  سلام، چند سوال از دوستان دالاسی. آیا شما تصمیم دارید برای همیشه در دالاس بمانید یا اینکه فقط به صورت موقت در آنجا هستید؟ اگر من بتوانم ویزا بگیرم، ژولای در آنجا هستم، شاید مجبور شوم ۵ سال یا بیشتر آنجا بمانم، به نظر شما طاقت می‌آورم؟ یکی‌ از چیز هایی که من را نگران می‌کند، وضعیت خلوت بودن شهر است. چون من سال‌ها در آلمان زندگی‌ کردم و همیشه از خلوتی شهری که در آن زندگی‌ می‌کردم رنج بردم. البته چون قبلان در تهران زندگی‌ کرده ام، آلمان به نظرم خیلی‌ خلوت است (البته مردم سردی دارد). شما مردم و رفتار مردم با خارجی‌‌ها را در دالاس چگونه ارزیابی می‌کنید؟ اگر جای من بودید، به دالاس رفتید، یا صبر میکردید تا جای دیگری شغلی‌ پیدا کنید؟ بد جوری دو دل‌ هستم. به هر حال امیدوارم اگر به دالاس آمدم با شما اشنا بشوم دوستان.
(2011-05-06 ساعت 08:50)sib 24 نوشته:  من از jun 2010 اینجا هستم.وحشتناک ترین ماه های گرم jun & july هستش.که درست مثل گرمای تیر ماه تهران هست با یه ذره شرجی بودن.اون چیزی که مردم واقعا گنده میکنند نیست.طبق گفته soheilbadami بیشتر اماکن از سرما میلرزید.منکه همیشه ژاکت همرام هست.

پس من بد‌ترین ماه سال به دالس می‌آیم. البته شما اگر سرماِ آلمان را حس کرده بودید، هیچوقت زمستان دالاس براتان سرد نبود. پارسال زمستان بسیار سردی بودی، هوا همیشه چندین درجه زیر صفر و برف مدت‌ها بر روی زمین نشسته بود، البته برف کم کم به لایه ضخیمی از یخ تبدیل شد، دقیقا مثل قطب! از یک لحاظ خوشحالم که شاید در دالاس یک دل سیر آفتاب بگیرم Big Grin

دوستان سلام
دوست عزیز در مورد سوالتون که آیا همیشه دالاس میمونیم نظر شخصی ما اینه که انشالله کمی اینجا راه بیافتیم و به شهرهای بزرگتر بریم در آینده . ما هم تهران بودیم و به شلوغی عادت داشتیم دالاس هم خلوته بله ولی ما از این خلوتی لذت بردیم و من فکر میکنم خوبه . البته اینجا من فکر میکنم اینقد درگیر کار میشیم که شلوغی و خلوتی زیاد دیگه اهمیت نداره و البته خلوت بودن بهتر هست برامون چه توی ترافیک و چه توی فروشگاه ها . همونظور که دوست عزیزمون سیب گفتم گرمای دالاس فقط همون دو ماه هست که شرجی هم میشه و الان واقعا هوا عالیه و بهاری و به قول ایشون باید برای رفتن به فروشگاه ها حتما ژاکت همراه داشت . پس نگران گرما نباشید چون اصلا حسش نمیکنید .
سحر جان امیدوارم هر تصمیمی میگیرید موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-07

@sahar

اگر دنبال جایی مثل تهران باشید تا جایی که من مطلعم فقط منهتن و قسمتهایی از لوس انجلس یا شیکاگو اینطورند. اصولا چون همه کار میکنن دیگه از ساعت 9 شب همه چیز تعطیل و ملت مشغول ارامش و در منازل
هستند بر عکس تهران که تازه 10 شب ببینند کجا شام بخورن یا برن ! ولی این ارامشش هم خوب است فعلا تا بعدا خدا چی بخواد. اگر شما چند سالی هر جا که باشید تازه به اون محیط عادت میکنین و جابجایی کار ساده ای نیست. در ضمن الان طوری شده که بخاطر وضع اقتصاد بسیاری از خود امریکاییها از مناطق دیگه به تکزاس میان و من اینو از مدرسه پسرم متوجه شدم که نصفیشون مهاجرن البته از ایالتهای دیگه.

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-05-07

سلام
****مطلعین امر در دالاس****
چنانچه کسی پس از دریافت SSN و GC بخواهد اقدام به راه اندازی یک مغازه (خدمات کامپیوتری)( آرایشگری )( میوه فروشی) یا نظایر مشاغل خصوصی در دالاس کند آیا می تواند مکان کرایه کند و کلا" شرایط آن چگونه است؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-05-08

(2011-05-07 ساعت 19:29)maxsupermax نوشته:  سلام
چنانچه کسی پس از دریافت SSN و GC بخواهد اقدام به راه اندازی یک مغازه (خدمات کامپیوتری)( آرایشگری )( میوه فروشی) یا نظایر مشاغل خصوصی در دالاس کند آیا می تواند مکان کرایه کند و کلا" شرایط آن چگونه است؟

سلام دستان
بله حتما چرا که نشه و اتفاقا خیلی هم خوبه مخصوصا آرایشگری
شرایط منظورتون چیه ؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-05-08

(2011-05-08 ساعت 08:33)mahdis نوشته:  

سلام دستان
شرایط منظورتون چیه ؟
سلام مهدیس جان
سوال جالبی رو راه انداختند . اتفاقا من مدرک ارایش و پیرایش دارم و همینطور سابقه کار.
سالن ارایش در اونجا چه جوریه؟؟صندلی اجاره میدند یا خودت میتونی بزنی؟؟
در کل دذر امدش رو خبر داری؟؟
---------------
دوم اینکه شرایط کار برای مایی که تازه داریم میام چی؟؟بیشتر برای رستوران و مواد غذایی میگم.....(برای همسرم)

RE: زندگی و کار در دالاس - fidell - 2011-05-08

سلام دوستان من روز 10 می میرسم دالاس کسی هست کمک کنه یه آپارتمان اجاره کنم؟

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-05-08

سلام دستان
شرایط منظورتون چیه ؟

آی قربون توجهاتتون...
شرایط : من اس اس ان و گرینم رو گرفتم مثلا" . می خوام ارایشگری راه بندازم باید کجا برم ؟ مجوز از کی بگیرم ؟ مغازه رو باید بخرم یا اجاره هم میشه کرد؟
و از این دست شرایط ...
اونهایی که توی این پست به من کمک کنند تا اطلاعاتم کامل شه تا یکسال تخفیف 30% تا 50% آرایش Coolخواهم داد .... بدو بدو دیر شد....Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - مسافرکوچولو - 2011-05-08

(2011-05-08 ساعت 16:55)maxsupermax نوشته:  

سلام دستان
شرایط منظورتون چیه ؟

آی قربون توجهاتتون...
شرایط : من اس اس ان و گرینم رو گرفتم مثلا" . می خوام ارایشگری راه بندازم باید کجا برم ؟ مجوز از کی بگیرم ؟ مغازه رو باید بخرم یا اجاره هم میشه کرد؟
و از این دست شرایط ...
اونهایی که توی این پست به من کمک کنند تا اطلاعاتم کامل شه تا یکسال تخفیف 30% تا 50% آرایش Coolخواهم داد .... بدو بدو دیر شد....Smile

دوست عزیز من هم به دنبال جواب این سوال هستم و فعلا به دو جواب خیلی متفاوت رسیدم: 1)یکی از دوستان که در امریکا زندگی میکنه گفت که اجاره کردن مغازه به اندازه اجاره خونه راحته و برای گرفتن مجوز به شهرداری مربوطه مراجعه میکنی و مبلغ خیلی کمی رو پرداخت و کارشناس برای تایید محل میاد و پس از تایید شما قرارداد اجاره رو امضا می کنی و مجوز میگیری و کل اینها در عرض یک روز انجام میشه. و اگر کارتون به بهداشت هم ربط داشته باشه چنین پروسه ای هم برای مجوز بهداشت داره.
2) یکی دیگر از دوستان هم گفتند که در امریکا حتما باید بیزنس رو بخری از طریق وب سایت ها یا مثلا آژانس های املاک و نسبت به نوع کار یا محل اون، اجاره ای داره که به صاحب ملک پرداخت میکنی.
من هنوز دارم پرس و جو می کنم اگر به جواب قطعی برسم حتما اطلاع میدم، شما هم اگر چیزی دستگیرتون شد ممنون میشم خبر بدید.( تخفیف هم نمیخوام به جاش وقتی اومدم اونجا میام پیشتون کار می کنمTongue )

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-05-09

(2011-05-08 ساعت 16:55)maxsupermax نوشته:  

سلام دستان
شرایط منظورتون چیه ؟

آی قربون توجهاتتون...
و از این دست شرایط ...

دوستان سلام
در خصوص آرایشگری شما باید مدرک دیپلمتون رو از ایران ترجمه شده همراه داشته باشید و مدرکی که تایید کنه شما حدود 1600 تا 1800 ساعت گذرونده اید . شما این دو مدرک رو ترجمه شده که دالترجمه رسمی داده باشید میارید و اینجا میفرستید آستین برای تایید اگه اونجا شما رو تایید کنن یه لایسنز تگزاس به شما میدن و شما طبق این لایسنز میتونید صندلی اجاره کنید یا یه جایی رو برای خودتون بگیرید و درامدش هم بسیار خوبه
وگرنه بهتون میگن باید یه تعداد ساعتی رو پاس کنید
و برای گرفتن محلی که بتونید ادامه بدید دقیق نمیدونم ولی دوستی داریم اینجا که میتونن شما رو راهنمایی کنند اومدید براتون از ایشون سوال میکنم
سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

(2011-05-08 ساعت 12:46)fidell نوشته:  سلام دوستان من روز 10 می میرسم دالاس کسی هست کمک کنه یه آپارتمان اجاره کنم؟

دوست عزیز شما کدوم منقطه میخواید آپارتمان اجاره کنید اگه دالاس باشه تا جایی که بتونم کمکتون میکنم
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-05-09

(2011-05-07 ساعت 04:20)mahdis نوشته:  دوستان سلام
دوست عزیز در مورد سوالتون که آیا همیشه دالاس میمونیم نظر شخصی ما اینه که انشالله کمی اینجا راه بیافتیم و به شهرهای بزرگتر بریم در آینده . ما هم تهران بودیم و به شلوغی عادت داشتیم دالاس هم خلوته بله ولی ما از این خلوتی لذت بردیم و من فکر میکنم خوبه . البته اینجا من فکر میکنم اینقد درگیر کار میشیم که شلوغی و خلوتی زیاد دیگه اهمیت نداره و البته خلوت بودن بهتر هست برامون چه توی ترافیک و چه توی فروشگاه ها . همونظور که دوست عزیزمون سیب گفتم گرمای دالاس فقط همون دو ماه هست که شرجی هم میشه و الان واقعا هوا عالیه و بهاری و به قول ایشون باید برای رفتن به فروشگاه ها حتما ژاکت همراه داشت . پس نگران گرما نباشید چون اصلا حسش نمیکنید .

سلام مهدیس جان ممنون از رهنمأییتون. یک سوالِ دیگه: آیا کلا یک اپارتمان یک خوابه پیدا کردن، در دالاس کار ساده‌ای هست؟ یا مشکلات زیادی خواهد داشت؟ چون من باید اوائل ژولای بیام ولی‌ هنوز هیچ کاری نکردم. منتظرم اول برام قراردادم فرستاده بشه، بعد وقت بگیرم از سفارت و بعد ببینم ویزا میدهند یا نه و بعد تازه جا پیدا کنم. آیا شما فکر میکنی‌ انجام همه اینها تا ژولای امکان پذیر است؟ ممنونم که راهنمایی می‌کنید.

دوستان سلام، آیا کسی‌ اطلاع داره از اروپا بهترین پرواز برای دالاس کدوم پرواز هست؟

سوال دوم: در اینجا قیمتِ خوابگاه‌های دانشجوئ (احتمالا به صورت آپارتمان) مربوط به دانشگاهی که من قراره احتمالا اونجا کار کنم نوشته شده، خیلی‌ ممنون میشم از دوستانی که وارد هستند در مورد این قیمت‌ها و محله‌ها نظرشون رو بگویند. به نظرم یکمی گرون آمد. نظر شما در این مورد چیه؟ خیلی‌ خیلی‌ ممنون میشم اگر نظرتان را اعلام بفرمایید.

http://www8.utsouthwestern.edu/utsw/cda/dept23940/files/62502.html

http://www8.utsouthwestern.edu/utsw/cda/dept23940/files/57644.html

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-05-09

(2011-05-09 ساعت 01:54)Sahar-Germany نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 04:20)mahdis نوشته:  دوستان سلام

سلام مهدیس جان ممنون از رهنمأییتون. یک سوالِ دیگه: آیا کلا یک اپارتمان یک خوابه پیدا کردن، در دالاس کار ساده‌ای هست؟ یا مشکلات زیادی خواهد داشت؟ چون من باید اوائل ژولای بیام ولی‌ هنوز هیچ کاری نکردم. منتظرم اول برام قراردادم فرستاده بشه، بعد وقت بگیرم از سفارت و بعد ببینم ویزا میدهند یا نه و بعد تازه جا پیدا کنم. آیا شما فکر میکنی‌ انجام همه اینها تا ژولای امکان پذیر است؟ ممنونم که راهنمایی می‌کنید.

دوستان سلام، آیا کسی‌ اطلاع داره از اروپا بهترین پرواز برای دالاس کدوم پرواز هست؟

سوال دوم: در اینجا قیمتِ خوابگاه‌های دانشجوئ (احتمالا به صورت آپارتمان) مربوط به دانشگاهی که من قراره احتمالا اونجا کار کنم نوشته شده، خیلی‌ ممنون میشم از دوستانی که وارد هستند در مورد این قیمت‌ها و محله‌ها نظرشون رو بگویند. به نظرم یکمی گرون آمد. نظر شما در این مورد چیه؟ خیلی‌ خیلی‌ ممنون میشم اگر نظرتان را اعلام بفرمایید.

http://www8.utsouthwestern.edu/utsw/cda/dept23940/files/62502.html

http://www8.utsouthwestern.edu/utsw/cda/dept23940/files/57644.html

سلام سحر جان
بله عزیزم مشکلی نیست و میتونید سریع اجاره کنید
سوالی و یا کاری بود در خدمتم عزیزم
موفق باشی