مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - fidell - 2011-05-09

(2011-05-09 ساعت 00:16)mahdis نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 16:55)maxsupermax نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 08:33)mahdis نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 19:29)maxsupermax نوشته:  سلام
****مطلعین امر در دالاس****
چنانچه کسی پس از دریافت SSN و GC بخواهد اقدام به راه اندازی یک مغازه (خدمات کامپیوتری)( آرایشگری )( میوه فروشی) یا نظایر مشاغل خصوصی در دالاس کند آیا می تواند مکان کرایه کند و کلا" شرایط آن چگونه است؟

سلام دستان
بله حتما چرا که نشه و اتفاقا خیلی هم خوبه مخصوصا آرایشگری
شرایط منظورتون چیه ؟

آی قربون توجهاتتون...
شرایط : من اس اس ان و گرینم رو گرفتم مثلا" . می خوام ارایشگری راه بندازم باید کجا برم ؟ مجوز از کی بگیرم ؟ مغازه رو باید بخرم یا اجاره هم میشه کرد؟
و از این دست شرایط ...
اونهایی که توی این پست به من کمک کنند تا اطلاعاتم کامل شه تا یکسال تخفیف 30% تا 50% آرایش Coolخواهم داد .... بدو بدو دیر شد....Smile

دوستان سلام
در خصوص آرایشگری شما باید مدرک دیپلمتون رو از ایران ترجمه شده همراه داشته باشید و مدرکی که تایید کنه شما حدود 1600 تا 1800 ساعت گذرونده اید . شما این دو مدرک رو ترجمه شده که دالترجمه رسمی داده باشید میارید و اینجا میفرستید آستین برای تایید اگه اونجا شما رو تایید کنن یه لایسنز تگزاس به شما میدن و شما طبق این لایسنز میتونید صندلی اجاره کنید یا یه جایی رو برای خودتون بگیرید و درامدش هم بسیار خوبه
وگرنه بهتون میگن باید یه تعداد ساعتی رو پاس کنید
و برای گرفتن محلی که بتونید ادامه بدید دقیق نمیدونم ولی دوستی داریم اینجا که میتونن شما رو راهنمایی کنند اومدید براتون از ایشون سوال میکنم
سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

(2011-05-08 ساعت 12:46)fidell نوشته:  سلام دوستان من روز 10 می میرسم دالاس کسی هست کمک کنه یه آپارتمان اجاره کنم؟

دوست عزیز شما کدوم منقطه میخواید آپارتمان اجاره کنید اگه دالاس باشه تا جایی که بتونم کمکتون میکنم
موفق باشید
با سلام به شما من میخام توی زیپ کدهای75252یا 75248 آپارتمان اجاره کنم .آپارتمانها هم با اسم و آدرس مشخص دارم از روز 11 می. اگه کمک کنید ممنون میشم

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-05-09

(2011-05-09 ساعت 04:20)fidell نوشته:  
چنانچه کسی پس از دریافت SSN و GC بخواهد اقدام به راه اندازی یک مغازه (خدمات کامپیوتری)( آرایشگری )( میوه فروشی) یا نظایر مشاغل خصوصی در دالاس کند آیا می تواند مکان کرایه کند و کلا" شرایط آن چگونه است؟

سلام دستان
شرایط منظورتون چیه ؟

آی قربون توجهاتتون...
شرایط : من اس اس ان و گرینم رو گرفتم مثلا" . می خوام ارایشگری راه بندازم باید کجا برم ؟ مجوز از کی بگیرم ؟ مغازه رو باید بخرم یا اجاره هم میشه کرد؟
و از این دست شرایط ...
اونهایی که توی این پست به من کمک کنند تا اطلاعاتم کامل شه تا یکسال تخفیف 30% تا 50% آرایش Coolخواهم داد .... بدو بدو دیر شد....Smile

دوستان سلام
در خصوص آرایشگری شما باید مدرک دیپلمتون رو از ایران ترجمه شده همراه داشته باشید و مدرکی که تایید کنه شما حدود 1600 تا 1800 ساعت گذرونده اید . شما این دو مدرک رو ترجمه شده که دالترجمه رسمی داده باشید میارید و اینجا میفرستید آستین برای تایید اگه اونجا شما رو تایید کنن یه لایسنز تگزاس به شما میدن و شما طبق این لایسنز میتونید صندلی اجاره کنید یا یه جایی رو برای خودتون بگیرید و درامدش هم بسیار خوبه
و برای گرفتن محلی که بتونید ادامه بدید دقیق نمیدونم ولی دوستی داریم اینجا که میتونن شما رو راهنمایی کنند اومدید براتون از ایشون سوال میکنم
سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

(2011-05-08 ساعت 12:46)fidell نوشته:  سلام دوستان من روز 10 می میرسم دالاس کسی هست کمک کنه یه آپارتمان اجاره کنم؟

دوست عزیز شما کدوم منقطه میخواید آپارتمان اجاره کنید اگه دالاس باشه تا جایی که بتونم کمکتون میکنم
موفق باشید
با سلام به شما من میخام توی زیپ کدهای75252یا 75248 آپارتمان اجاره کنم .آپارتمانها هم با اسم و آدرس مشخص دارم از روز 11 می. اگه کمک کنید ممنون میشم
دوست عزیز
زیپ کد منطقه ما 75254 هست تا جایی که ممکن بود حتما
اگه ادرس خواستید من آدرس رو میدم خدمتون
موفق باشید
کاری و سوالی بود در خدمتم

RE: زندگی و کار در دالاس - fidell - 2011-05-09

(2011-05-09 ساعت 06:00)mahdis نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 08:33)mahdis نوشته:  سلام دستان
شرایط منظورتون چیه ؟

آی قربون توجهاتتون...
و از این دست شرایط ...

دوستان سلام
سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

موفق باشید
دوست عزیز
موفق باشید

باتشکر از شما آدرسهارو دارم چون تجربه عملی اجاره خونه اونجا رو ندارم میخام یکی از دوستان اگه وقت داشته باشه حضورا اونجا باشه قبل از عقد قرارداد تظر بده. کسی هست؟

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-09

(2011-05-09 ساعت 01:54)Sahar-Germany نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 04:20)mahdis نوشته:  دوستان سلام
دوست عزیز در مورد سوالتون که آیا همیشه دالاس میمونیم نظر شخصی ما اینه که انشالله کمی اینجا راه بیافتیم و به شهرهای بزرگتر بریم در آینده . ما هم تهران بودیم و به شلوغی عادت داشتیم دالاس هم خلوته بله ولی ما از این خلوتی لذت بردیم و من فکر میکنم خوبه . البته اینجا من فکر میکنم اینقد درگیر کار میشیم که شلوغی و خلوتی زیاد دیگه اهمیت نداره و البته خلوت بودن بهتر هست برامون چه توی ترافیک و چه توی فروشگاه ها . همونظور که دوست عزیزمون سیب گفتم گرمای دالاس فقط همون دو ماه هست که شرجی هم میشه و الان واقعا هوا عالیه و بهاری و به قول ایشون باید برای رفتن به فروشگاه ها حتما ژاکت همراه داشت . پس نگران گرما نباشید چون اصلا حسش نمیکنید .
سحر جان امیدوارم هر تصمیمی میگیرید موفق باشید

سلام مهدیس جان ممنون از رهنمأییتون. یک سوالِ دیگه: آیا کلا یک اپارتمان یک خوابه پیدا کردن، در دالاس کار ساده‌ای هست؟ یا مشکلات زیادی خواهد داشت؟ چون من باید اوائل ژولای بیام ولی‌ هنوز هیچ کاری نکردم. منتظرم اول برام قراردادم فرستاده بشه، بعد وقت بگیرم از سفارت و بعد ببینم ویزا میدهند یا نه و بعد تازه جا پیدا کنم. آیا شما فکر میکنی‌ انجام همه اینها تا ژولای امکان پذیر است؟ ممنونم که راهنمایی می‌کنید.

دوستان سلام، آیا کسی‌ اطلاع داره از اروپا بهترین پرواز برای دالاس کدوم پرواز هست؟

سوال دوم: در اینجا قیمتِ خوابگاه‌های دانشجوئ (احتمالا به صورت آپارتمان) مربوط به دانشگاهی که من قراره احتمالا اونجا کار کنم نوشته شده، خیلی‌ ممنون میشم از دوستانی که وارد هستند در مورد این قیمت‌ها و محله‌ها نظرشون رو بگویند. به نظرم یکمی گرون آمد. نظر شما در این مورد چیه؟ خیلی‌ خیلی‌ ممنون میشم اگر نظرتان را اعلام بفرمایید.

http://www8.utsouthwestern.edu/utsw/cda/dept23940/files/62502.html

http://www8.utsouthwestern.edu/utsw/cda/dept23940/files/57644.html

همونطور که قبلا عرض کردم ماکین برد خیابان خوبی هست و تکه اول اون یعنی قبل از اینجایی که شما ادرس گذاشتی از مناطق قدیمی و اعیان نشین دالاس هست. و کلا بخاطر نزدیکی به مرکز دالاس قیمتها بالا هستن در ضمن به تسهیلات مجتمع هم بستگی داره

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-09

fidell@
من 1 چیز رو توصیه میکنم اینکه فقط به صرف دیدن اپارتمانها روی سایت حساب نکنید از 2 نظر یکی اینکه موجود بودن اون منزل طی همون روز مراجعه شما مشخص میشه همینطور قیمتش و اینکه چه طبقه یا چه پلانی داشته باشه فرق میکنه. 2 اینکه عکسهای واحدها رو معمولا از یک واحد که به عنوان نمونه تزیین شده میگیرن و شاید بقیه اون شرایط رو نداشته باشه. اینکه حتما چند روزی وقت لازمه تا شما مورد مناسبت رو پیدا کنی. البته شانسی هم هست و شاید اولیش هم جور بشه.

(2011-05-09 ساعت 09:27)fidell نوشته:  
(2011-05-09 ساعت 06:00)mahdis نوشته:  
(2011-05-08 ساعت 16:55)maxsupermax نوشته:  آی قربون توجهاتتون...
و از این دست شرایط ...

دوستان سلام
سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

موفق باشید
دوست عزیز
موفق باشید

باتشکر از شما آدرسهارو دارم چون تجربه عملی اجاره خونه اونجا رو ندارم میخام یکی از دوستان اگه وقت داشته باشه حضورا اونجا باشه قبل از عقد قرارداد تظر بده. کسی هست؟

دوست عزیز اگه برنامه شما برای روز 11 می باشه ما میتونیم چون روز 11 آف هستیم
ما در خدمتتون هستیم
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-05-09

(2011-05-07 ساعت 19:29)maxsupermax نوشته:  

[quote='mahdis' pid='106885' dateline='1304883975']
[quote='maxsupermax' pid='106814' dateline='1304857544']
[quote='mahdis' pid='106705' dateline='1304827438']
[quote='maxsupermax' pid='106626' dateline='1304780371']

دوستان سلام
سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

ممنون از راهنمایین
مهدیس جان مادر من قبلا سالن داشته . من پیش مادرم یاد گرفتم و اموزشگاه نرفتم . بلکه رفتم فنی حرفه ای به صورت ادواری امتحان دادم. یه مدتی هم با دختر داییم شریک بودم. این 1600 ساعت کاری رو میدونی باید از کجا بگیرم؟
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - hamid2006zaman - 2011-05-09

من آخر نفهمیدم دالاس گرمه یا نه؟من آدم بسیار گرمایی هستم و تحمل گرما رو ندارم.

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-05-09

سلام دوستان، من یه بخشی رو در سایت دانشگاه در دالاس پیدا کردم که بخشی از اطلاعاتی‌ که داده به درد همه میخوره، آدرسش رو اینجا میگذارم که همه استفاده کنند. یه سری اطلاعات عمومی در مورد رستوران، مدرسه و اینجور چیز‌ها رو همراه داره. (اوأیلش در مورد کسانی‌ است که در دانشگاه هستند ولی‌ از حدود صفحه ۱۴ به بعد به طور عمومی کاربرد داره.) موفق باشید.

http://www.utsouthwestern.edu/vgn/images/portal/cit_56417/2/51/616210Postdoc_Survival_Guide.pdf

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-05-09

(2011-05-09 ساعت 10:04)soheilbadami نوشته:  fidell@
من 1 چیز رو توصیه میکنم اینکه فقط به صرف دیدن اپارتمانها روی سایت حساب نکنید از 2 نظر یکی اینکه موجود بودن اون منزل طی همون روز مراجعه شما مشخص میشه همینطور قیمتش و اینکه چه طبقه یا چه پلانی داشته باشه فرق میکنه. 2 اینکه عکسهای واحدها رو معمولا از یک واحد که به عنوان نمونه تزیین شده میگیرن و شاید بقیه اون شرایط رو نداشته باشه. اینکه حتما چند روزی وقت لازمه تا شما مورد مناسبت رو پیدا کنی. البته شانسی هم هست و شاید اولیش هم جور بشه.

پس توصیه شما اینه که اول وارد دالاس شویم و بعد از دیدن آپارتمان، اقدام به اجاره کنیم؟ من در چند تا سایت نگاه کردم که خونه‌های تقریبا شیکی بودند و قیمت مناسب. پس اینها ممکن حقیقی‌ نباشه؟ ممنون از رهنمأیی شما.

(2011-05-09 ساعت 12:00)mitr.p نوشته:  
(2011-05-07 ساعت 19:29)maxsupermax نوشته:  

[quote='mahdis' pid='106885' dateline='1304883975']
[quote='maxsupermax' pid='106814' dateline='1304857544']
[quote='mahdis' pid='106705' dateline='1304827438']
[quote='maxsupermax' pid='106626' dateline='1304780371']

دوستان سلام
سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

ممنون از راهنمایین
مهدیس جان مادر من قبلا سالن داشته . من پیش مادرم یاد گرفتم و اموزشگاه نرفتم . بلکه رفتم فنی حرفه ای به صورت ادواری امتحان دادم. یه مدتی هم با دختر داییم شریک بودم. این 1600 ساعت کاری رو میدونی باید از کجا بگیرم؟
ممنون

سلام دوستان
میترا جان منم دقیقا مثل شما بودم و پیشِ مامان همه چی رو یاد گرفتم فقط سه ماه مونده بود بیام امریکا رفتم یه آموزشگاه و مدرکم رو گرفتم و گواهی هم از همون آموزشگاه گرفتم . این گواهی هر چه ساعتش بیشتر باشه به نفعه خودته و درصد اینکه نفرستنت کلاس بالاتره البته اگه خودت دوست نداشته باشی بری کلاس که دوره های اینجا رو ببینی
و باید حتما به کار مسلط باشی
فقط گواهی که میگیری دقت کن این متن که معمولا پایین همه نامه ها هست رو نداشته باشه
" این گواهی بنا به درخواست نامبرده صادر گردید و ارزش دیگری ندارد "
گواهیِ من همچین متنی رو داره و شاید کمی دردسر ساز باشه برام

موفق باشید
(2011-05-09 ساعت 14:09)hamid2006zaman نوشته:  من آخر نفهمیدم دالاس گرمه یا نه؟من آدم بسیار گرمایی هستم و تحمل گرما رو ندارم.

دوست عزیز هوای دالاس تقریبا مثل تهرانه فقط کمی شرجیه
و شما اصلا متوجه این گرما نمیشید چون از خونه که سوار ماشین میشید و محل کارها و فروشگاه ها هم اینقد خنک هست که گاهی سردتون هم میشه .
موفق باشید
(2011-05-09 ساعت 21:04)Sahar-Germany نوشته:  
(2011-05-09 ساعت 10:04)soheilbadami نوشته:  fidell@

پس توصیه شما اینه که اول وارد دالاس شویم و بعد از دیدن آپارتمان، اقدام به اجاره کنیم؟ من در چند تا سایت نگاه کردم که خونه‌های تقریبا شیکی بودند و قیمت مناسب. پس اینها ممکن حقیقی‌ نباشه؟ ممنون از رهنمأیی شما.

درسته سحر جان
شما حتما باید اول آپارتمانها رو ببیند در واقع نمیشه گفت صد در صد همون چیزی هست که توی عکس شما میبینید
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-05-09

سلام دستان
شرایط منظورتون چیه ؟

آی قربون توجهاتتون...
و از این دست شرایط ...

دوستان سلام
سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

Smileمهدیس جان ممنونم
ولی مشاغل دیگه ای که بیان کرده بودم به چه شرایطی وابسته هستند مثلا" خدمات کامپیوتری و کافی نت و درآمدشون و یا اونای دیگه؟
ممنونمSmile

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-10

با سلام
از این چند پست اخر بر میاد که دوستان مسافر به دالاس خیلی عجله دارن ! بابا پیاده شین با هم بریم !
مزاح عرض کردم ولی یک واقعیتهایی رو باید بپذیزید بدون اینکه تضعیف روحیه بشید. ببینید اینطوری نیست که شما هنوز نرسیده بتونید همه کار ها رو کلا انجام و رفع و رجوع کنین. یک مراتب و ترتیباتی هست که باید رعایت بشه مثلا شما اول باید منزل داشته باشی. خب اجاره منزل در خیلی موارد نیاز به ضامن داره. حالا شما برای کرایه مثلا مغازه حتما ضامن میخوای یا پیش کرایه نسبتا زیاد. این تازه زمانی هیت که اقلا شما یک ادرس منزل داشته باشی و یکی دوتا قبض برق و اب پرداختی. خلاصه کنم شما باید 1 جوری شناخته بشید. یعنی اول مدارک قانونی مثل سوشال رو باید داشت بعد اجاره منزل بعد حساب بانک بعد قرارداد های یوتیلتی ... اینها ترتیبات کاره
و کارها هم خیلی زود انجام نمیشن.
تازه به فرض شما از فردا 1 مغازه حاضر اماده داشتید میتونید با مشتری ارتباط برقرار کنین ؟ سخته ! بله شما بیاید چند وقت که باشید با محیط بیشتر اشنا میشید و تازه متوجه میشید که تصورات با واقعیت خیلی فرق داره چون محیط و همه چیز اینجا خیلی متفاوته و به هر حال توقع زیاد برای خودتون ایجاد نکنین به نظر من. اول تشریف بیارید پس از 3-4 ماه زندگی دائم خیلی چیزا دستگیرتون میشه و بهتر و واقعی تر تصمیم میگیرید.
موفق باشید
میبخشید قصد نصیحت اصلا نداشتم. در حدش نیستم ! کلا نظر خودم رو عرض کردم.

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-05-10

دوستان :
برای پرواز به دالاس شما کدوم ارلاین رو پیشنهاد میکنید؟؟(دو طرفه)
پروازی که بشه تاریخ برگشت رو یا اوپن گرفت یا بشه بدون جریمه تغییرش داد
مخصوصال از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر هم باشه
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-05-10

(2011-05-10 ساعت 07:01)soheilbadami نوشته:  با سلام
ا خب اجاره منزل در خیلی موارد نیاز به ضامن داره. .

سلام عزیز، یک سوال اگر قرار داد کار داشته باشیم باز هم برای اجاره منزل احتیاج به ضامن داریم؟ ممنون از شما
دوستان اگر امکانش هست کمی‌ در مورد فرودگاه‌های دالاس توضیح دهید، در سایت‌ها نوشته که دالاس ۲ تا فرودگاه دارد. کدامیک مناسب است و فرق این دو در چیست؟ ممنون از این همه لطفی‌ که شما دوستان دالاسی به بقیه دارید.