مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - amir53 - 2011-05-10

(2011-05-10 ساعت 07:01)soheilbadami نوشته:  با سلام
از این چند پست اخر بر میاد که دوستان مسافر به دالاس خیلی عجله دارن ! بابا پیاده شین با هم بریم !
مزاح عرض کردم ولی یک واقعیتهایی رو باید بپذیزید بدون اینکه تضعیف روحیه بشید. ببینید اینطوری نیست که شما هنوز نرسیده بتونید همه کار ها رو کلا انجام و رفع و رجوع کنین. یک مراتب و ترتیباتی هست که باید رعایت بشه مثلا شما اول باید منزل داشته باشی. خب اجاره منزل در خیلی موارد نیاز به ضامن داره. حالا شما برای کرایه مثلا مغازه حتما ضامن میخوای یا پیش کرایه نسبتا زیاد. این تازه زمانی هیت که اقلا شما یک ادرس منزل داشته باشی و یکی دوتا قبض برق و اب پرداختی. خلاصه کنم شما باید 1 جوری شناخته بشید. یعنی اول مدارک قانونی مثل سوشال رو باید داشت بعد اجاره منزل بعد حساب بانک بعد قرارداد های یوتیلتی ... اینها ترتیبات کاره
و کارها هم خیلی زود انجام نمیشن.
تازه به فرض شما از فردا 1 مغازه حاضر اماده داشتید میتونید با مشتری ارتباط برقرار کنین ؟ سخته ! بله شما بیاید چند وقت که باشید با محیط بیشتر اشنا میشید و تازه متوجه میشید که تصورات با واقعیت خیلی فرق داره چون محیط و همه چیز اینجا خیلی متفاوته و به هر حال توقع زیاد برای خودتون ایجاد نکنین به نظر من. اول تشریف بیارید پس از 3-4 ماه زندگی دائم خیلی چیزا دستگیرتون میشه و بهتر و واقعی تر تصمیم میگیرید.
موفق باشید
میبخشید قصد نصیحت اصلا نداشتم. در حدش نیستم ! کلا نظر خودم رو عرض کردم.

دوست عزیز متشکریم از پاسختان
مشخص شد که شما اطلاعاتی دارید پس بهتر است جواب دوستان را واضح تر بیان کنید . مثلا" سرمایه گذاری برای یک بیزننس ساده یا مغازه خدماتی چقدر است ؟ چه مجوزهایی می خواهد تا ما یک ذهنیت داشته باشیم و یک حدود قیمت تا برنامه ریزی لازم و سرمایه مورد نیاز برای آن پروژه را بعد 6 ماه زندگی داشته باشیم . با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-05-10

(2011-05-10 ساعت 09:52)mitr.p نوشته:  دوستان :
برای پرواز به دالاس شما کدوم ارلاین رو پیشنهاد میکنید؟؟(دو طرفه)
پروازی که بشه تاریخ برگشت رو یا اوپن گرفت یا بشه بدون جریمه تغییرش داد
مخصوصال از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر هم باشه
ممنون

من از KLM که گرفتم و نرخ و مسیر و طول سفر و ... را جویا شدم بهترین مدل مستضعفی Tongue بود.چرا که : طول سفر هر تریپ 20 ساعت " نان استاپ" صندلی ها رو هم خودم انتخاب کردم با نوع غذا .دیگه 2 تا 23 کیلو + یه 7 کیلو برای هر نفر + کابین " نان اسموکینگ" و .... قیمتش هم نفری 1520 $ دقیق که حساب کردم .
ضمنا" از آژانس پرسیدم برای خطوط دیگه هم خیلی کم هستند به مقصد دالاس (نسبت به شهرهای دیگه) و هم بسیار گرون و لاکشری.Cool
مثل لوفتهانزا
راستی به من " FARE " خورده بود و ارزونتر در اومدهBig Grin بعلاوه اینکه همه خطوط برای تغییر تاریخ هر بلیط $100 می گیرن تقریبا" و دیگر اینکه بلیط ما 1 سال اعتبار داره و هیچ شرکتی دو طرفه اوپن نداره چون براش نمی صرفه لنگ مسافر شه.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-11

(2011-05-10 ساعت 16:21)Sahar-Germany نوشته:  
ا خب اجاره منزل در خیلی موارد نیاز به ضامن داره. .

سلام عزیز، یک سوال اگر قرار داد کار داشته باشیم باز هم برای اجاره منزل احتیاج به ضامن داریم؟ ممنون از شما
دوستان اگر امکانش هست کمی‌ در مورد فرودگاه‌های دالاس توضیح دهید، در سایت‌ها نوشته که دالاس ۲ تا فرودگاه دارد. کدامیک مناسب است و فرق این دو در چیست؟ ممنون از این همه لطفی‌ که شما دوستان دالاسی به بقیه دارید.
تا اونجا که من میدونم این مورد سلیقه ای است اما به طور کلی اینها به سابقه یا بده بستانهای قبلی شما توجه دارند ضمن اینکه قرار داد کاری حتما نکته مثبتی قلمداد خواهد شد.
رد مورد فرودگاه هم که دی اف دابلیو بین المللی و داخلی است در غرب متروپلکس هست و لاو فیلد در مرکز و خیابان ماکینبرد و مربوط به پروازهای داخلی و مقر شرکت ساوت وست.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-11

(2011-05-10 ساعت 16:37)amir53 نوشته:  
از این چند پست اخر بر میاد که دوستان مسافر به دالاس خیلی عجله دارن ! بابا پیاده شین با هم بریم !
مزاح عرض کردم ولی یک واقعیتهایی رو باید بپذیزید بدون اینکه تضعیف روحیه بشید. ببینید اینطوری نیست که شما هنوز نرسیده بتونید همه کار ها رو کلا انجام و رفع و رجوع کنین. یک مراتب و ترتیباتی هست که باید رعایت بشه مثلا شما اول باید منزل داشته باشی. خب اجاره منزل در خیلی موارد نیاز به ضامن داره. حالا شما برای کرایه مثلا مغازه حتما ضامن میخوای یا پیش کرایه نسبتا زیاد. این تازه زمانی هیت که اقلا شما یک ادرس منزل داشته باشی و یکی دوتا قبض برق و اب پرداختی. خلاصه کنم شما باید 1 جوری شناخته بشید. یعنی اول مدارک قانونی مثل سوشال رو باید داشت بعد اجاره منزل بعد حساب بانک بعد قرارداد های یوتیلتی ... اینها ترتیبات کاره
تازه به فرض شما از فردا 1 مغازه حاضر اماده داشتید میتونید با مشتری ارتباط برقرار کنین ؟ سخته ! بله شما بیاید چند وقت که باشید با محیط بیشتر اشنا میشید و تازه متوجه میشید که تصورات با واقعیت خیلی فرق داره چون محیط و همه چیز اینجا خیلی متفاوته و به هر حال توقع زیاد برای خودتون ایجاد نکنین به نظر من. اول تشریف بیارید پس از 3-4 ماه زندگی دائم خیلی چیزا دستگیرتون میشه و بهتر و واقعی تر تصمیم میگیرید.
موفق باشید

دوست عزیز متشکریم از پاسختان
مشخص شد که شما اطلاعاتی دارید پس بهتر است جواب دوستان را واضح تر بیان کنید . مثلا" سرمایه گذاری برای یک بیزننس ساده یا مغازه خدماتی چقدر است ؟ چه مجوزهایی می خواهد تا ما یک ذهنیت داشته باشیم و یک حدود قیمت تا برنامه ریزی لازم و سرمایه مورد نیاز برای آن پروژه را بعد 6 ماه زندگی داشته باشیم . با تشکر
چند نکته:
1- نمیدانم شما از کجای این متن فکر کردید که من راجع بیزنس اطلاعاتی دارم و اینکه نمیخوام اون رو افشا کنم ! شاید خوب منظورم رو ننوشتم. به هر شکل من تجربه کلی خودم رو در باره روال کلی اقامت عرض کردم و بطور جز برای اجاره منزل و فرض کردم که مغازه هم همین منوال باشه.
2- با اینحال من خیلی تازه شروع به کسب اطلاعاتی در این موارد کردم که اگر به جمعبندی برسم برای همه مینویسم. اینکار رو هم از طریق سرچ در نت انجام میدم و همینطور تاپیکی که در همین مهاجر سرا دوستان دارند برای این موضوع. چنانچه هر کسی مایل باشد میتونه که سریعتر خودش این جستجو ها رو به انجام برسونه.
3- با فرض اینکه بنده یا هر کسی اطلاعات کامل در این باب دارد. از شما میپرسم شما میتونید جواب این سوالها رو راجع تهران یا هر شهری که در اون زندگی میکنید بدید ؟ " اجاره مغازه در تهران چند هست ؟! برای 1 بیزنس در تهران چقدر سرمایه لازمه ؟! "
4- در تاپیک دیگری از کابران خواهش کردم که هر کس اطلاعاتی میخواد خوبه که اول شرایط و خصوصیات و همه چیز رو به جز اعلام کنه و اینکه دنبال چه چیزی هست اونهم با جزییات و برنامه. تا اگر کسی اطلاعاتی داشت در اختیارش بگذاره. طرح سوالات کلی معمولا جوابهای کلی و به درد نخوری خواهد داشت.
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-05-11

(2011-05-11 ساعت 02:04)soheilbadami نوشته:  رد مورد فرودگاه هم که دی اف دابلیو بین المللی و داخلی است در غرب متروپلکس هست و لاو فیلد در مرکز و خیابان ماکینبرد و مربوط به پروازهای داخلی و مقر شرکت ساوت وست.

پس در واقع تنها دی اف دابلیو فرودگاه مقصد خواهد بود. ممنون که از راهنمایی شما. واقعاً سپاسگزارم از اینکه وقت میگذارید و پاسخ می‌دهید.

RE: زندگی و کار در دالاس - fidell - 2011-05-11

(2011-05-10 ساعت 21:22)maxsupermax نوشته:  
(2011-05-10 ساعت 09:52)mitr.p نوشته:  دوستان :
برای پرواز به دالاس شما کدوم ارلاین رو پیشنهاد میکنید؟؟(دو طرفه)
پروازی که بشه تاریخ برگشت رو یا اوپن گرفت یا بشه بدون جریمه تغییرش داد
مخصوصال از لحاظ هزینه مقرون به صرفه تر هم باشه
ممنون

من از KLM که گرفتم و نرخ و مسیر و طول سفر و ... را جویا شدم بهترین مدل مستضعفی Tongue بود.چرا که : طول سفر هر تریپ 20 ساعت " نان استاپ" صندلی ها رو هم خودم انتخاب کردم با نوع غذا .دیگه 2 تا 23 کیلو + یه 7 کیلو برای هر نفر + کابین " نان اسموکینگ" و .... قیمتش هم نفری 1520 $ دقیق که حساب کردم .
ضمنا" از آژانس پرسیدم برای خطوط دیگه هم خیلی کم هستند به مقصد دالاس (نسبت به شهرهای دیگه) و هم بسیار گرون و لاکشری.Cool
مثل لوفتهانزا
راستی به من " FARE " خورده بود و ارزونتر در اومدهBig Grin بعلاوه اینکه همه خطوط برای تغییر تاریخ هر بلیط $100 می گیرن تقریبا" و دیگر اینکه بلیط ما 1 سال اعتبار داره و هیچ شرکتی دو طرفه اوپن نداره چون براش نمی صرفه لنگ مسافر شه.

با سلام به شما نپرسیدی یه طرفه اش چند درمیاد دوست عزیز؟

RE: زندگی و کار در دالاس - frozen mind - 2011-05-11

دوستان درباره قرارداد خونه پرسيده بودن ...
يه نمونه قرارداد اجاره خونه براتون ميذارم اينجا. مي تونه مفيد باشه. از سايت goenglish.me گرفتم.

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-05-12

سلام
تاپیک چه چیزهایی باخودمون رو ببریم ..رو داشتم میخوندم......
ی سوال دارم. رب گوجه فرنگی به اون شکلی که توی ایران هست در دالاس هست؟
ی جایی دیدم که بصورت تیوپه!!!
اگه نیست با خودم فعلا ی قوطی بیارم

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-05-12

سلام
نه نیارید به عنوان غذا ازتون میگیرن ممکنه بریزن دور.اینجا قوطی هستش.به اسم pasta souse همه فروشگاه‌ها دارن.(kroger,walmart....)

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-05-13

سلام عزیزان دالاسی گل من:
مخلص و ارادت مندم.Smile
اگر یکی مثل من (2 نفر)بخواد یه 5 ماهی بیاد (برای گرین و اس.اس.ان و ری.انتری و گواهینامه ...) ومجبوره برگردهباز هم باید حساب بانکی باز کند؟؟
چرا این سوال رو پرسیدم؟ الان می گم...
"چون حدس درست و عینی از هزینه های جدید در اقتصاد دالاس ندارم و می ترسم هرچه $ بیاورم باد هوا رود- این ترس را شما ندارید؟"

RE: زندگی و کار در دالاس - fidell - 2011-05-13

موفق باشید
با سلام به شما آقای بادامی من الان 3روزه در دالاس هستم در زیپ کد 75252.میخاستم همین حوالی آپارتمان اجاره کنم دیروز وامروز پیاده رفتم در همین زیپ کد وکناریش یعنی 75248 حدود 10 آپارتمان دیدم و دو تاش انتخاب کردم میشه یه کمکی بکنی چون تجربه ات اینجا بیشتره زمان قرار داد(فردا جمعه صبح) بیای با هم بریم از نظرات ارزشمند شما هم استفاده کنیم البته اگه وقتتون اجازه میده .با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - laili - 2011-05-13

(2011-05-12 ساعت 10:19)mitr.p نوشته:  سلام
تاپیک چه چیزهایی باخودمون رو ببریم ..رو داشتم میخوندم......
ی سوال دارم. رب گوجه فرنگی به اون شکلی که توی ایران هست در دالاس هست؟
ی جایی دیدم که بصورت تیوپه!!!
اگه نیست با خودم فعلا ی قوطی بیارم

فروشگاه costco رب گوجه فرنگی 12 تائی داره فکر کنم قیمتش هم حدود 6 دلار باشه خیلی هم از ایران ربش بهتره ...فروشگاههای دیگه مثل تارگت و والمارت هم دارند ..پس بهتره با خودتون نیارید چون یه چیز بیخودیه که وزن اشغال میکنه.

RE: زندگی و کار در دالاس - jalaldaiy - 2011-05-13

(2011-05-13 ساعت 02:31)maxsupermax نوشته:  سلام عزیزان دالاسی گل من:
مخلص و ارادت مندم.Smile
اگر یکی مثل من (2 نفر)بخواد یه 5 ماهی بیاد (برای گرین و اس.اس.ان و ری.انتری و گواهینامه ...) ومجبوره برگردهباز هم باید حساب بانکی باز کند؟؟
"چون حدس درست و عینی از هزینه های جدید در اقتصاد دالاس ندارم و می ترسم هرچه $ بیاورم باد هوا رود- این ترس را شما ندارید؟"

به نظر من باز کردن حساب کار خیلی درستی است به چند دلیل
1- اقتصاد ایران مشکل داره و معلوم نیست که بعد بتونید با این قیمت دلار بخرید
2- از همه مهمتر وقتی حساب باز میکنی حساب visa card یا master card میشی که مثل عابر بانک خودمونهTongue با این تفاوت که همه جای دنیا میتونی ازش استفاده کنی و از اینترنت باهاش خرید کنی مثلاً بلیط هواپیما و ...
3- شما توی این مدت که اینجا هستید احتیاج دارید که پولتونو یه جای امن بزارید و با کش خرید نکنید

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-05-13

(2011-05-13 ساعت 10:03)jalaldaiy نوشته:  
مخلص و ارادت مندم.Smile
اگر یکی مثل من (2 نفر)بخواد یه 5 ماهی بیاد (برای گرین و اس.اس.ان و ری.انتری و گواهینامه ...) ومجبوره برگردهباز هم باید حساب بانکی تووپ باز کند؟؟

به نظر من باز کردن حساب کار خیلی درستی است به چند دلیل
1- اقتصاد ایران مشکل داره و معلوم نیست که بعد بتونید با این قیمت دلار بخرید
2- از همه مهمتر وقتی حساب باز میکنی حساب visa card یا master card میشی که مثل عابر بانک خودمونهTongue با این تفاوت که همه جای دنیا میتونی ازش استفاده کنی و از اینترنت باهاش خرید کنی مثلاً بلیط هواپیما و ...
3- شما توی این مدت که اینجا هستید احتیاج دارید که پولتونو یه جای امن بزارید و با کش خرید نکنید
اصولا" و منطقا" که باید باشه...
1-با اولی کاملا" موافقم.
2-حسب فرمایش شما "آیا در مدت زمانی که ممکن است انجا نباشیم هزینه های سنگین متوجه پول سپرده گذاری شده ما نخواهد شد ؟ "
از بابت کارتهای ویزا و مستر مطمئنم که همین طور است که فرمودید.
3-درسته .موافقم ولی منظورم این بود که همه پول را یکجا بار اول نیارم.برآورد کنم که همه چیز قابل قبول هست یا نه.از این بابت چه ؟چون فقط اول 5 - 6 ماه می تونم بمونم.
سپاسSmile

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-14

مخلص و ارادت مندم.Smile
اگر حساب هم باز نکنید طوری نیست چون موقت هستید. میتونید از پست افیس چند تا مانی اوردر بگیرید مثل چک بانکی هست و امن تره چند دلاری هزینه داره. از بابت پول هم درسته پول ما کم ارزش هست و دلار هم مثل برف تابستان ! اینجا دود میشه مخصوصا تو این ماه اخیر نمیدونم چی شده که ارزاق 20 درصدی رشد کرده و بنزین هم که زیاد. یاد وطن افتادیم !