مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - elena - 2011-05-14

سلام
دوستانی که بچه دار هستند : من در پست های قبلی خواندم که از پایان 4 سالگی بچه ها به مهد یا مدارس دولتی می تونند وارد شود و ظاهرا 2 سال قبل از شروع مدرسه باید به قول خودمان پیش دبستانی بروند . سوالم اینه آیا این دوسال اجباری است و اگر بچه ای از 5 سالگی به آنجا وارد شود یک سال عقب می ماند یا نه از هر سنی که برود از همانجا با بچه درس را شروع می کنند . ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-05-14

برای ما که یه ماه میخواهیم بیام دالاس ماشین داشتن به درد نمیخوره
یه سوال دارم..........نخندینا.......اگه بخندید الهی....Big Grin
موتور میشه اونجا یک ماه کریه کرد؟؟؟
شوهرم گواهینامه موتور هم داه.اگه میشه بره بین المللی کنه تا 1 اهی ازش استفاده کنیمCoolCool

RE: زندگی و کار در دالاس - frozen mind - 2011-05-14

(2011-05-14 ساعت 11:57)mitr.p نوشته:  برای ما که یه ماه میخواهیم بیام دالاس ماشین داشتن به درد نمیخوره
شوهرم گواهینامه موتور هم داه.اگه میشه بره بین المللی کنه تا 1 اهی ازش استفاده کنیمCoolCool

موتور؟!!!
شنيده ام كه اونجا تاكسي موتوري درآمدي نداره Big Grin Big Grin Wink

(هيچ فكر مي كردين همچين برداشتي بكنم؟! Big Grin )

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-05-14

(2011-05-14 ساعت 16:50)frozen mind نوشته:  
(2011-05-14 ساعت 11:57)mitr.p نوشته:  برای ما که یه ماه میخواهیم بیام دالاس ماشین داشتن به درد نمیخوره
شوهرم گواهینامه موتور هم داه.اگه میشه بره بین المللی کنه تا 1 اهی ازش استفاده کنیمCool

موتور؟!!!
شنيده ام كه اونجا تاكسي موتوري درآمدي نداره Big Grin Wink

(هيچ فكر مي كردين همچين برداشتي بكنم؟! Big Grin )

هی بترکی......
حالا میبینی موتور میگیرم ......عمرا اگه سوارت کنیم.میتونی دنبال موتور بدوییBig Grin
اره بابا..از شما بعید بود اگه تیکه نمینداختیTongue
اصلاح میکنم: کرایه متور ...برای چرخ زدن در اتوبان های دالاس
برای ما دالاسی هاBig Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - hamed_gh - 2011-05-15

سلام به همه دوستان
من برای فوق لیسانس از دانشگاه UTA( Uni of Texas-Arlington) در رشته مهندسی عمران پذیرش گرفتم . قبلا با یکی از دوستان آرلینگتونی مشورت کردم. از دوستان کسی هستش که اطلاعاتی درباره این دانشگاه داشته باشه ؟
1-رتبه علمی و اعتبار دانشگاه در رشته های فنی؟
2-بزرگی وامکانات دانشگاه ؟
3-بر آورد هزینه های یک زندگی دانشجویی ؟(شهریه دانشگاه +هزینه زندگی در آرلینگتون)
... و هر چیز دیگه ای که بتونه در انتخابم بهم کمک کنه

با تشکر از همه دوستان

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2011-05-15

سلام

من و همسرم و دخترم الان 2 روز هست که به دالاس آمدیم. چیزی که ما در این دو روز متوجه شدیم این هست که اولا بدون ماشین و تلفن همراه تقریبا زندگی نمی شه کرد یا میشه گفت زندگی خیلی مشکل هست حتی ما برای گرفتن تاکسی باید تماس بگیریم تا تاکسی بیاد و کمتر می تونید در اینجا تاکسی ببینید. البته شاید به محل زندگیمون مربوط باشه چون ما در مرکز شهر نیستیم. در خیابان هم برای سوال کردن مشکل داریم چون تقریبا آدم پیاده پیدا نمیشه ولی اگر بتونی کسی را برای سوال کردن پیدا کنی متوجه میشوی که مردمان مهربان و خوبی هستند البته ما بیشتر اینجا یا سیاه پوست دیدیم یا هندی یا مکزیکی و کمتر آمریکایی دیدیم.
دوم اینکه هزینه هایی که من دیدم گوشت و تلویزیون و لباس بچه نسبتا از ایران ارزانتر هست ولی بقیه چیزها از ایران گرانتر هستند مخصوصا کرایه تاکسی که خیلی گرانتر از ایران هست.
و سوم اینکه زندگی در اینجا خیلی با ایران متفاوت هست و در ابتدای کار سخت هست.

RE: زندگی و کار در دالاس - frozen mind - 2011-05-15

success عزیزم مبارک باشه! بالاخره پا بر سرزمین موعود گذاشتی! امیدوارم به زودی جای پایت سفت بشه و زندگی عادی رو در دالاس شروع کنی.
یادش به خیر آذر ماه پارسال در آزمایشگاه زیر مطب دکتر اونگان با هم آشنا شدیم! Rolleyes
موفق باشی!

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2011-05-15

(2011-05-15 ساعت 17:13)frozen mind نوشته:  success عزیزم مبارک باشه! بالاخره پا بر سرزمین موعود گذاشتی! امیدوارم به زودی جای پایت سفت بشه و زندگی عادی رو در دالاس شروع کنی.
یادش به خیر آذر ماه پارسال در آزمایشگاه زیر مطب دکتر اونگان با هم آشنا شدیم! Rolleyes
موفق باشی!

frozen mind عزیز سلام به شما و خانواده محترمتان
ممنون از دعای شما ، من هم امیدوارم که کارهای شما هم هر چه زودتر روبراه بشه . البته در مورد سرزمین موعود که فرمودید شک دارم . در این دو روزه خیلی از چیزهایی که در مورد آمریکا فکر می کردم تغییر کرده .
به امید دیدار مجدد.

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-05-15

(2011-05-15 ساعت 16:24)success نوشته:  سلام

من و همسرم و دخترم الان 2 روز هست که به دالاس آمدیم. چیزی که ما در این دو روز متوجه شدیم این هست که اولا بدون ماشین و تلفن همراه تقریبا زندگی نمی شه کرد یا میشه گفت زندگی خیلی مشکل هست حتی ما برای گرفتن تاکسی باید تماس بگیریم تا تاکسی بیاد و کمتر می تونید در اینجا تاکسی ببینید. البته شاید به محل زندگیمون مربوط باشه چون ما در مرکز شهر نیستیم. در خیابان هم برای سوال کردن مشکل داریم چون تقریبا آدم پیاده پیدا نمیشه ولی اگر بتونی کسی را برای سوال کردن پیدا کنی متوجه میشوی که مردمان مهربان و خوبی هستند البته ما بیشتر اینجا یا سیاه پوست دیدیم یا هندی یا مکزیکی و کمتر آمریکایی دیدیم.
دوم اینکه هزینه هایی که من دیدم گوشت و تلویزیون و لباس بچه نسبتا از ایران ارزانتر هست ولی بقیه چیزها از ایران گرانتر هستند مخصوصا کرایه تاکسی که خیلی گرانتر از ایران هست.

سلام دوست عزیز.خیلی‌ خوش امدین به دالاس.شما به جای هزینه کردن برای تاکسی،برید یه ماشین اجاره کنید و با گواهینامه بین‌المللی که همراهتون هست رانندگی کنید تا گواهینامه اینجا رو بگیرید.خیلی‌ به نفعتون هست

RE: زندگی و کار در دالاس - fidell - 2011-05-15

با سلام به شما دوست عزیز
من هم 5 روزه دالاس هستم خوشحال میشم باها تون بیشتر آشنا بشم اگه دوست داشتید پیام خصوصی بذارید

RE: زندگی و کار در دالاس - amir53 - 2011-05-15

success عزیز رسیدن به خیر
امیدوارم مسائل به خوبی پیش رود . موفق باشید .

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-05-16

Big Grin

الاعزا و المشاهدون الکرام فی الفروم الاختصاصیه
ارجو لکم التوفیق و اجرکم عنداله .ان شاء اله تبارک و تعالی
Cool
نحن نحب جمیعا" به الروءیت التصاویر الجمیل و المنحصر بولایات امریکیه عند الاماکن العمومیه و االتجاریه فی الشارع والاسواق فیکم (فروشگاهها) و مناظر الطبیعه علی الخصوص من الایام بحیات الشعب " الدالاسیه "

نحن چشم انتظار خواهشا" فی المکان المربوط فی الفروم المنصوب.

Big Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-05-16

(2011-05-15 ساعت 18:50)sib 24 نوشته:  

سلام دوست عزیز.خیلی‌ خوش امدین به دالاس.شما به جای هزینه کردن برای تاکسی،برید یه ماشین اجاره کنید و با گواهینامه بین‌المللی که همراهتون هست رانندگی کنید تا گواهینامه اینجا رو بگیرید.خیلی‌ به نفعتون هست

دوست عزیز
برای ما که فقط یک ماه میخواهیم بمونیم و شهرو بلد نیستیم ماشین گرفتن به نظرم الکی
من پرسیدم که میشه برای ی ماه موتور گرفت.......کسی جواب نداد فکر کنم به شوخی گرفتند
والله جدی میگم.میشه.؟؟.کسی جایی سراغ داره؟؟

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-16

قایق موتوری هست Big Grin که میشه روی دریاچه زیبای شهر برونیدش !
ولی موتور نشنیدیم. با اینحال براتون پرس و جو میکنم.
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-05-16

(2011-05-16 ساعت 10:27)soheilbadami نوشته:  
قایق موتوری هست Big Grin که میشه روی دریاچه زیبای شهر برونیدش !
ولی موتور نشنیدیم. با اینحال براتون پرس و جو میکنم.
موفق باشید
قایق موتوری باشه باسه وقتی که رفتیم ونیزTongue
ای دستت درد نکنه سهیل خان
وقتی موتور گرفتیم یه دور میبریم میچرخونیمWink
منتظرم ..ممنون