مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - قاصدک - 2011-05-16

(2011-05-14 ساعت 10:35)elena نوشته:  سلام
دوستانی که بچه دار هستند : من در پست های قبلی خواندم که از پایان 4 سالگی بچه ها به مهد یا مدارس دولتی می تونند وارد شود و ظاهرا 2 سال قبل از شروع مدرسه باید به قول خودمان پیش دبستانی بروند . سوالم اینه آیا این دوسال اجباری است و اگر بچه ای از 5 سالگی به آنجا وارد شود یک سال عقب می ماند یا نه از هر سنی که برود از همانجا با بچه درس را شروع می کنند . ممنون

سلام دوست عزیز !
بله اطلاعاتتون صحیحه ! و در پاسخ به سوالتون باید بگم مطمئنا هر چه زودتر فرزندتون رو ثبت نام کنید او برای سالهای بعد اماده تر خواهد بود ! این کلاسها بخصوص برای مهاجران ( به علت تفاوت زبان ) بسیار موثره ! سعی کنید در اولین فرصت ثبت نام کنید ، تاثیر اون رو بعد از مدت کوتاهی مشاهده می کنید !فکر نمیکنم قبل از گذروندن اون بتونید بچه رو در مدرسه ثبت نام کنید اما صد در صد مطمئن نیستم )

RE: زندگی و کار در دالاس - frozen mind - 2011-05-16

(2011-05-16 ساعت 09:51)mitr.p نوشته:  دوست عزیز
برای ما که فقط یک ماه میخواهیم بمونیم و شهرو بلد نیستیم ماشین گرفتن به نظرم الکی
من پرسیدم که میشه برای ی ماه موتور گرفت.......کسی جواب نداد فکر کنم به شوخی گرفتند
والله جدی میگم.میشه.؟؟.کسی جایی سراغ داره؟؟

آخه ببینم، مگه شما گواهینامه بین المللی موتورسواری دارین؟!
توی یک ماه هم که نمیشه گواهینامه موتورسیکلت بگیرین. پس گرفتن موتور براتون فایده ای نداره، مگه این که بخواین بدون گواهینامه (خلاف) رانندگی کنین که اون بحثش جداست.

RE: زندگی و کار در دالاس - mml - 2011-05-16

(2011-05-16 ساعت 01:47)maxsupermax نوشته:  Big Grin
[color=#000080][size=large]
الاعزا و المشاهدون الکرام فی الفروم الاختصاصیه...

ببین، میوه فروشی رو بی خیال شو! الان بحرین و مصر و تونس و ... رو بورسه، ببین وزارت خارجه آمریکا تحلیل گر مسائل کشورهای عربی نمیخواد؟!! دالاس هم که داری می ری، دیگه مرکز شرکت های نفتی آمریکاس...!

اعتراف کن، عربی کنکور رو 100 زدی، نه؟!!

RE: زندگی و کار در دالاس - rs232 - 2011-05-16

(2011-05-16 ساعت 11:17)mitr.p نوشته:  
(2011-05-16 ساعت 10:27)soheilbadami نوشته:  
(2011-05-14 ساعت 11:57)mitr.p نوشته:  برای ما که یه ماه میخواهیم بیام دالاس ماشین داشتن به درد نمیخوره
یه سوال دارم..........نخندینا.......اگه بخندید الهی....Big Grin
موتور میشه اونجا یک ماه کریه کرد؟؟؟
شوهرم گواهینامه موتور هم داه.اگه میشه بره بین المللی کنه تا 1 اهی ازش استفاده کنیمCoolCool
قایق موتوری هست Big Grin که میشه روی دریاچه زیبای شهر برونیدش !
ولی موتور نشنیدیم. با اینحال براتون پرس و جو میکنم.
موفق باشید
قایق موتوری باشه باسه وقتی که رفتیم ونیزTongue
ای دستت درد نکنه سهیل خان
وقتی موتور گرفتیم یه دور میبریم میچرخونیمWink
منتظرم ..ممنون

میترا جان شما می توانید موتور گازی یا اسکوتر بگیرید که احتیاجی به گواهینامه ندارد ولی نمی توانید با آن وارد بزرگراه ها شوید و فقط می توانید از خیابان تردد کنید. من هم اسکوتر گرفته ام و بعضی وقت ها با آن می روم سر کار.

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-05-17

(2011-05-16 ساعت 09:51)mitr.p نوشته:  
(2011-05-15 ساعت 18:50)sib 24 نوشته:  
(2011-05-15 ساعت 16:24)success نوشته:  سلام

من و همسرم و دخترم الان 2 روز هست که به دالاس آمدیم. چیزی که ما در این دو روز متوجه شدیم این هست که اولا بدون ماشین و تلفن همراه تقریبا زندگی نمی شه کرد یا میشه گفت زندگی خیلی مشکل هست حتی ما برای گرفتن تاکسی باید تماس بگیریم تا تاکسی بیاد و کمتر می تونید در اینجا تاکسی ببینید. البته شاید به محل زندگیمون مربوط باشه چون ما در مرکز شهر نیستیم. در خیابان هم برای سوال کردن مشکل داریم چون تقریبا آدم پیاده پیدا نمیشه ولی اگر بتونی کسی را برای سوال کردن پیدا کنی متوجه میشوی که مردمان مهربان و خوبی هستند البته ما بیشتر اینجا یا سیاه پوست دیدیم یا هندی یا مکزیکی و کمتر آمریکایی دیدیم.
دوم اینکه هزینه هایی که من دیدم گوشت و تلویزیون و لباس بچه نسبتا از ایران ارزانتر هست ولی بقیه چیزها از ایران گرانتر هستند مخصوصا کرایه تاکسی که خیلی گرانتر از ایران هست.
و سوم اینکه زندگی در اینجا خیلی با ایران متفاوت هست و در ابتدای کار سخت هست.

سلام دوست عزیز.خیلی‌ خوش امدین به دالاس.شما به جای هزینه کردن برای تاکسی،برید یه ماشین اجاره کنید و با گواهینامه بین‌المللی که همراهتون هست رانندگی کنید تا گواهینامه اینجا رو بگیرید.خیلی‌ به نفعتون هست

دوست عزیز
برای ما که فقط یک ماه میخواهیم بمونیم و شهرو بلد نیستیم ماشین گرفتن به نظرم الکی
من پرسیدم که میشه برای ی ماه موتور گرفت.......کسی جواب نداد فکر کنم به شوخی گرفتند
والله جدی میگم.میشه.؟؟.کسی جایی سراغ داره؟؟

دوست عزیز ماشین نگفتم بخرید.اجاره کنید.شما برای موتور هم مطمئناً باید اجاره کنید.خوب ماشین که امنتره

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-05-17

سلام دوستان، الان داشتم با یک فرد آمریکایی حرف میزدم که بهم سایت wikitravel رو معرفی کرد. من این سایت رو قبلا نمی‌شناختم. شاید به درد شما هم بخوره. اینجا لینکش را برای دالاس میگذارم.

http://wikitravel.org/en/Dallas

سلام دوستان، ۲ سوال داشتم از خدمتتان، با حقوقی در حدود ۳۰۰۰ دلار در ماه آیا میشود به راحتی‌ در دالاس زندگی‌ کرد؟ اینطور که شنیده‌ام در تگزاس از روی حقوق، مالیات کم نمی‌شود، می‌خواستم بدانم مالیاتی که برای غذا و لباس پرداخت می‌کنید چند درصد است؟ پیشاپیش ممنونم از راهنمایی شما!

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-17

(2011-05-14 ساعت 11:57)mitr.p نوشته:  برای ما که یه ماه میخواهیم بیام دالاس ماشین داشتن به درد نمیخوره
شوهرم گواهینامه موتور هم داه.اگه میشه بره بین المللی کنه تا 1 اهی ازش استفاده کنیمCoolCool
موفق باشید
امان از دست این مهاجر سراییها یکی رب گوجه میخواد یکی موتور Big Grin ...
به هر شکل از 1 دیلر ماشین پرسیدم گفت چون موتور برای انواع تفریحات سالم و غیر سالم هست و لوکس حساب میشه از ماشین گرونتر در میاد به هر شکل 2 تا لینک ذیر رو برام میل کرد که منم برا شما گذاشتم.
http://www.sportryderrentals.com/Main_Pages/Motorcycles/Motorcycles.php

http://www.2wheelsinmotion.com/rentals
راست هم میگفت !

راجب رب گوجه ! هم اگه مدل ایران میخواید tomato paste اگه واسه لوبیا پلو ! میخواین tomato diced و برا ماکارونی sauce اش رو بگیرید

کسی اگه چیز دیگه خواست تعارف نکنین مرغ زنده هم من سراغ دارم Big Grin پر کنده!

RE: زندگی و کار در دالاس - emankh101 - 2011-05-17

(2011-05-17 ساعت 06:40)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، ۲ سوال داشتم از خدمتتان، با حقوقی در حدود ۳۰۰۰ دلار در ماه آیا میشود به راحتی‌ در دالاس زندگی‌ کرد؟ اینطور که شنیده‌ام در تگزاس از روی حقوق، مالیات کم نمی‌شود، می‌خواستم بدانم مالیاتی که برای غذا و لباس پرداخت می‌کنید چند درصد است؟ پیشاپیش ممنونم از راهنمایی شما!

۳۰۰۰$ حقوق واسه اول کار خیلی‌ خوبه.
راحت می‌شه با این حقوق و ماهی‌ ۷۰۰$ اجاره و سایر مخارج زندگی‌ کرد.

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-05-17

(2011-05-17 ساعت 06:40)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، ۲ سوال داشتم از خدمتتان، با حقوقی در حدود ۳۰۰۰ دلار در ماه آیا میشود به راحتی‌ در دالاس زندگی‌ کرد؟ اینطور که شنیده‌ام در تگزاس از روی حقوق، مالیات کم نمی‌شود، می‌خواستم بدانم مالیاتی که برای غذا و لباس پرداخت می‌کنید چند درصد است؟ پیشاپیش ممنونم از راهنمایی شما!

دوست عزیز بستگی به این داره شما چند نفر هستید.مواد غذای مالیات نداره.ولی‌ بقیه چیزا مالیاتش ۸%.مثل پوشاک،لوازم زندگی‌،رستوران,.....

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-05-17

(2011-05-16 ساعت 22:31)rs232 نوشته:  
(2011-05-16 ساعت 11:17)mitr.p نوشته:  
موفق باشید
قایق موتوری باشه باسه وقتی که رفتیم ونیزTongue
ای دستت درد نکنه سهیل خان
وقتی موتور گرفتیم یه دور میبریم میچرخونیمWink
منتظرم ..ممنون

میترا جان شما می توانید موتور گازی یا اسکوتر بگیرید که احتیاجی به گواهینامه ندارد ولی نمی توانید با آن وارد بزرگراه ها شوید و فقط می توانید از خیابان تردد کنید. من هم اسکوتر گرفته ام و بعضی وقت ها با آن می روم سر کار.
اینی که میگید خریدید یا اجاره کردید؟
میشه قیمتش رو هم بگید؟
یه چیز خیلی مناسب و معمولی میخواهیم
مگه دالاس خیابون هم داره؟!! والله شنیدیم که همه جاش اتوبانه

(2011-05-17 ساعت 08:10)soheilbadami نوشته:  
ق
امان از دست این مهاجر سراییها یکی رب گوجه میخواد یکی موتور Big Grin ...
به هر شکل از 1 دیلر ماشین پرسیدم گفت چون موتور برای انواع تفریحات سالم و غیر سالم هست و لوکس حساب میشه از ماشین گرونتر در میاد به هر شکل 2 تا لینک ذیر رو برام میل کرد که منم برا شما گذاشتم.
http://www.sportryderrentals.com/Main_Pages/Motorcycles/Motorcycles.php

http://www.2wheelsinmotion.com/rentals
راست هم میگفت !

راجب رب گوجه ! هم اگه مدل ایران میخواید tomato paste اگه واسه لوبیا پلو ! میخواین tomato diced و برا ماکارونی sauce اش رو بگیرید

کسی اگه چیز دیگه خواست تعارف نکنین مرغ زنده هم من سراغ دارم Big Grin پر کنده!
ممنون اقا سهیل
این سایت رو دیدم. بابا.اینا ک از اون موتور خفن هاست.برای تفریحات ناسالمCool
من از همین موتور گازی های لخ لخی میخوام. اینا رو که حساب کردم میشه ماهی حدود 3.000 تا !!!یه چیز خیلی معمولی میخوام که تو این ی ماه بشه باهاش تا جایی رفتSad
-----------
بابت رب مرسی.......ی لوبیا پلو مشتی درست میکنم دعوتتون میکنم
جدا از شوخی به نظرتون ما این ی ماه رو چی کار کنیم .موتور ارزون یافت نمیشود؟؟

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-17

دوستانی که دالاس میان .بابا خیلی نگران نشید. بالاخره تنها نمیمونید. اینجا دوستان با محبت زیاد هستن منهای خودم ! کارها به امید خدا جور میشه. بنده هم چون چند سر عائله دارم ! 1 خورده وقتم کم هست ولی تا حد توانم در خدمت هستم و میتونید با من هم تماس بگیرید. مضاف اینکه این عیال ما هم خیلی تاکید دارد که به تازه واردین رسیدگی شود چون میگه میدونه که چه غم بزرگی در ابتدا ادم رو میگیرد که ایشان رو هنوز هم ول نکرده !
کلا من از ایران که اومدم بیرون خیلی ادم بهتری شدم ! و 1 کم مهربون شدم ! خلاصه ما هم سعیمون رو میکنیم.
موفق باشید

(2011-05-17 ساعت 09:32)sib 24 نوشته:  

دوست عزیز بستگی به این داره شما چند نفر هستید.مواد غذای مالیات نداره.ولی‌ بقیه چیزا مالیاتش ۸%.مثل پوشاک،لوازم زندگی‌،رستوران,.....

یک نفر. ۸% در مقابل ۱۹% آلمان باز هم خوبه. مرسی‌ از پاسخ
(2011-05-17 ساعت 10:50)soheilbadami نوشته:  دوستانی که دالاس میان .بابا خیلی نگران نشید. بالاخره تنها نمیمونید. اینجا دوستان با محبت زیاد هستن منهای خودم ! کارها به امید خدا جور میشه. بنده هم چون چند سر عائله دارم ! 1 خورده وقتم کم هست ولی تا حد توانم در خدمت هستم و میتونید با من هم تماس بگیرید. مضاف اینکه این عیال ما هم خیلی تاکید دارد که به تازه واردین رسیدگی شود چون میگه میدونه که چه غم بزرگی در ابتدا ادم رو میگیرد که ایشان رو هنوز هم ول نکرده !
کلا من از ایران که اومدم بیرون خیلی ادم بهتری شدم ! و 1 کم مهربون شدم ! خلاصه ما هم سعیمون رو میکنیم.
موفق باشید

ممنون از شما و همه دوستان دالاسی، کلی‌ باعث دلگرمی‌ هستید. راستش من خودم شخصاً چون کسی‌ رو اونجا نمیشناسم و باید دوباره تو یک محیط و فرهنگ جدید از صفر شروع کنم، کمی‌ دچار هراس هستم. ولی‌ با خوندن کامنت‌های دوستانی مثل شما آروم میشوم.
راستی‌ دوستان یک نگاهی‌ به این سایت بندازین، جالبه!

http://chiefexecutive.net/best-worst-states-for-business

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-05-17

دوستان تاریخ بلیط به دالاس با klm سرسام اور شده....نفری 2.500.000 تومن!!!!!!!!!
کسی اشنایی نداره کهخ مناسب تر در بیاد؟
یا دوستانی که دارن تو مرداد و تیر ماه میرند و بلیط مناسب گرفتند لطفا به من پی ام بدند
ممنون

دوستان سلام، در این ویدئوها شما تصاویری از دالاس را می‌ببینید. برای من که جالب بود گفتم شما هم ببینید.

http://www.youtube.com/watch?v=VLIyeDBho_0

http://www.youtube.com/watch?v=U633hfl8QRM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=UKtmjL-6iJw