مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-05-17

(2011-05-17 ساعت 14:10)Sahar-Germany نوشته:  
(2011-05-17 ساعت 09:32)sib 24 نوشته:  [quote='Sahar-Germany' pid='108918' dateline='1305598245']
سلام دوستان، ۲ سوال داشتم از خدمتتان، با حقوقی در حدود ۳۰۰۰ دلار در ماه آیا میشود به راحتی‌ در دالاس زندگی‌ کرد؟ اینطور که شنیده‌ام در تگزاس از روی حقوق، مالیات کم نمی‌شود، می‌خواستم بدانم مالیاتی که برای غذا و لباس پرداخت می‌کنید چند درصد است؟ پیشاپیش ممنونم از راهنمایی شما!

دوست عزیز بستگی به این داره شما چند نفر هستید.مواد غذای مالیات نداره.ولی‌ بقیه چیزا مالیاتش ۸%.مثل پوشاک،لوازم زندگی‌،رستوران,.....

یک نفر. ۸% در مقابل ۱۹% آلمان باز هم خوبه. مرسی‌ از پاسخ

۳۰۰۰$ برای یک نفر خیلیم خوبه.شما جمعا ۱۰۰۰$ بیشتر خرجتون نمی‌شه

RE: زندگی و کار در دالاس - hamed_gh - 2011-05-17

یعنی از دوستان کسی درباره این دانشگاه اطلاعاتی نداره ؟!!!

(2011-05-15 ساعت 02:28)hamed_gh نوشته:  سلام به همه دوستان
من برای فوق لیسانس از دانشگاه UTA( Uni of Texas-Arlington) در رشته مهندسی عمران پذیرش گرفتم . قبلا با یکی از دوستان آرلینگتونی مشورت کردم. از دوستان کسی هستش که اطلاعاتی درباره این دانشگاه داشته باشه ؟
1-رتبه علمی و اعتبار دانشگاه در رشته های فنی؟
2-بزرگی وامکانات دانشگاه ؟
3-بر آورد هزینه های یک زندگی دانشجویی ؟(شهریه دانشگاه +هزینه زندگی در آرلینگتون)
... و هر چیز دیگه ای که بتونه در انتخابم بهم کمک کنه

با تشکر از همه دوستان

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-05-18

(2011-05-15 ساعت 02:28)hamed_gh نوشته:  سلام به همه دوستان
من برای فوق لیسانس از دانشگاه UTA( Uni of Texas-Arlington) در رشته مهندسی عمران پذیرش گرفتم . قبلا با یکی از دوستان آرلینگتونی مشورت کردم. از دوستان کسی هستش که اطلاعاتی درباره این دانشگاه داشته باشه ؟
1-رتبه علمی و اعتبار دانشگاه در رشته های فنی؟
2-بزرگی وامکانات دانشگاه ؟
3-بر آورد هزینه های یک زندگی دانشجویی ؟(شهریه دانشگاه +هزینه زندگی در آرلینگتون)
... و هر چیز دیگه ای که بتونه در انتخابم بهم کمک کنه

با تشکر از همه دوستان

سلام دوست عزیز، من شخصاً هنوز به دالاس نرفته‌ام ولی‌ در گوگل که سرچ کردم، ویکیپدیا توضیحاتی داده در مورد این دانشگاه، در مورد ranking گفته که:

UT Arlington has been classified by the Carnegie Foundation as a high research activity institution.[7] As of 2011, the U.S. News and World Report has ranked UT Arlington as a national university with the Colleges of Nursing and Engineering ranked #64 and #85 in the nation, respectively.[36]

فکر کنم دانشگاه خوبی‌ باشه، در رشته مهندسی‌ ranking ۸۵ هست در آمریکا.
http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_Texas_at_Arlington

شما با کمک این وب سایت میتونید دقیقا ranking رو چک کنید:

http://grad-schools.usnews.rankingsandreviews.com/best-graduate-schools

موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-05-18

(2011-05-17 ساعت 20:01)sib 24 نوشته:  
(2011-05-17 ساعت 14:10)Sahar-Germany نوشته:  
(2011-05-17 ساعت 09:32)sib 24 نوشته:  [quote='Sahar-Germany' pid='108918' dateline='1305598245']
سلام دوستان، ۲ سوال داشتم از خدمتتان، با حقوقی در حدود ۳۰۰۰ دلار در ماه آیا میشود به راحتی‌ در دالاس زندگی‌ کرد؟ اینطور که شنیده‌ام در تگزاس از روی حقوق، مالیات کم نمی‌شود، می‌خواستم بدانم مالیاتی که برای غذا و لباس پرداخت می‌کنید چند درصد است؟ پیشاپیش ممنونم از راهنمایی شما!

دوست عزیز بستگی به این داره شما چند نفر هستید.مواد غذای مالیات نداره.ولی‌ بقیه چیزا مالیاتش ۸%.مثل پوشاک،لوازم زندگی‌،رستوران,.....

یک نفر. ۸% در مقابل ۱۹% آلمان باز هم خوبه. مرسی‌ از پاسخ

۳۰۰۰$ برای یک نفر خیلیم خوبه.شما جمعا ۱۰۰۰$ بیشتر خرجتون نمی‌شه

سلام دوستان
سحر عزیز 3000 دلار همونطور که سیب عزیز گفت خیلی زیاده البته بازم بستگی داره چه آپارتمانی و کجا بگیرید که البته بازم 3000 تا زیاده
شما کلیه هزینه هاتون اعم از : اجاره ، هزینه خورد و خوراک ، بنزین ، بیمه ، تلفن و ... نهایتا بشه 1500$
اینجا مخارج خیلی بالا نیست و اگه درآمد داشته باشید خیلی هم آسون و خوبه
هر جا هستید موفق باشید عزیزم

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-05-18

(2011-05-18 ساعت 04:36)mahdis نوشته:  سلام دوستان
سحر عزیز 3000 دلار همونطور که سیب عزیز گفت خیلی زیاده البته بازم بستگی داره چه آپارتمانی و کجا بگیرید که البته بازم 3000 تا زیاده
شما کلیه هزینه هاتون اعم از : اجاره ، هزینه خورد و خوراک ، بنزین ، بیمه ، تلفن و ... نهایتا بشه 1500$
اینجا مخارج خیلی بالا نیست و اگه درآمد داشته باشید خیلی هم آسون و خوبه
هر جا هستید موفق باشید عزیزم

سلام مهدیس جان، ممنون عزیز. محل کارم این آدرس هست
6000 Harry Hines Blvd
Dallas, TX 75390-8576
ولی‌ هنوز در مورد آپارتمان اقدام نکردم، فکر کنم به کمک و هم فکری شما احتیاج خواهم داشت که کجا بگیرم که هم خوب باشه، هم نزدیک باشه و هم قیمتش مناسب باشه.
البته خود دانشگاه آپارتمان هایی داره که به نظرم زیاد ارزون نیومد:

//www8.utsouthwestern.edu/utsw/cda/dept23940/files/57644.html

باز هم ممنونم.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-18

(2011-05-17 ساعت 17:08)mitr.p نوشته:  دوستان تاریخ بلیط به دالاس با klm سرسام اور شده....نفری 2.500.000 تومن!!!!!!!!!
کسی اشنایی نداره کهخ مناسب تر در بیاد؟
یا دوستانی که دارن تو مرداد و تیر ماه میرند و بلیط مناسب گرفتند لطفا به من پی ام بدند
ممنون
دیدید گفتم. حالا باید از فردا بگردیم دنبال ازانس ! البرادعی رو داشتیم که بازنشست شدSmile
قیمت بلیط تو های سیزن همین میشه دیگه . کاش زودتر میگرفتید. بعضی دوستان از ماه فوریه رزرو کردن با 1500 . احتمالا باید زمان سفر رو جابجا کنین اگر نه 2 تا پول موتور رو باید بگذارید رو بلیط ! فکر نکنم از اشنا کاری بربیاد.
به هرحال موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-05-18

در بدو ورود برای ما تازه وارد ها کار به چه صورته؟
این رو بیشتر برای همسرم میگم
چون خودش کار بازاری داشته و لی مسلما نمیتونه همین کار رو در اونجا ادامه بده
خودمون که فکرمون باز کردن جایی که مربوط بهخ مواد غذایی باشه هست . مثل رستوران
اما بهتره در اونجا اول تجربه کسب کنیم
به نظرتون تا چند وقت کار گیرمون میاد؟؟
----------
برای خودم هم که لیسانش زیست دارم و توی ی شرکت وارد کننده تجهیزات پزشکی مدیر فروشم ولی باز هم در اونجا شاید باید از صفر شروع کرد
مگه اینکه در مراکز ازمایشگاهی مشغول به کار بشم
کسی تجربه ای تو این زمینه داره؟

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-05-19

سلام دوستان. یک سوال جدید داشتم از خدمتتون. آیا در دالاس میشود با گواهینامه یک کشور اروپایی مثل آلمانی‌ رانندگی‌ کرد؟ یا لازم است که حتما بین المللی شود؟ ممنون از شما.

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2011-05-19

سلام به دوستان عزیز

به جز studio 6 ما سوییتی پیدا کردیم در جنوب Plano که از جهت نزدیکی به مراکز خرید بهتر است.
عکسی هم که در ضمیمه هست هم آدرس آن را دارد و هم اسم و توضیحات بیشتر .

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-05-19

(2011-05-19 ساعت 07:07)success نوشته:  سلام به دوستان عزیز

به جز studio 6 ما سوییتی پیدا کردیم در جنوب Plano که از جهت نزدیکی به مراکز خرید بهتر است.

ممنون
الان دارم از سایش دالاس رو نگاه میکنم . چد تا ادرس داره.
از دوستانی که به شهر اشنا هستند میشه ی نگاهی به ادرس هاش بندازند و نظر بدند که کدوم بهتره؟؟
http://www.intownsuites.com/detail_metro.asp?city=Dallas%20-%20Fort%20Worth
(موقعیت جغرافیایی و اینکه به مراکز خرید نزدیکتر و راحت تر باشه)
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-19

(2011-05-19 ساعت 06:30)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان. یک سوال جدید داشتم از خدمتتون. آیا در دالاس میشود با گواهینامه یک کشور اروپایی مثل آلمانی‌ رانندگی‌ کرد؟ یا لازم است که حتما بین المللی شود؟ ممنون از شما.

در تکزاس گواهینامه کشورهای المان و فرانسه مورد قبول است البته باید برای تبدیل اون به گواهینامه تکزاس از طریق دی پی اس اقدام کنید. یعنی قبل از 90 زوز از ورود. ولی امتحان لازم نیست.
(2011-05-19 ساعت 09:15)mitr.p نوشته:  
(2011-05-19 ساعت 07:07)success نوشته:  سلام به دوستان عزیز

ممنون
الان دارم از سایش دالاس رو نگاه میکنم . چد تا ادرس داره.
از دوستانی که به شهر اشنا هستند میشه ی نگاهی به ادرس هاش بندازند و نظر بدند که کدوم بهتره؟؟
http://www.intownsuites.com/detail_metro.asp?city=Dallas%20-%20Fort%20Worth
(موقعیت جغرافیایی و اینکه به مراکز خرید نزدیکتر و راحت تر باشه)
ممنون
شماره های 4 و 7 از اون نظر که گفتید بهتر است

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-05-19

(2011-05-19 ساعت 10:23)soheilbadami نوشته:  
(2011-05-19 ساعت 06:30)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان. یک سوال جدید داشتم از خدمتتون. آیا در دالاس میشود با گواهینامه یک کشور اروپایی مثل آلمانی‌ رانندگی‌ کرد؟ یا لازم است که حتما بین المللی شود؟ ممنون از شما.

در تکزاس گواهینامه کشورهای المان و فرانسه مورد قبول است البته باید برای تبدیل اون به گواهینامه تکزاس از طریق دی پی اس اقدام کنید. یعنی قبل از 90 زوز از ورود. ولی امتحان لازم نیست.

ممنون از شما، یعنی‌ گواهینامه آلمان را میشود به گواهینامه تگزاس تبدیل کرد؟ ۹۰ روز از اقامت در تگزاس یا ۹۰ روز قبل از اینکه به تگزاس وارد شویم؟ آیا مدارک خاصی‌ لازم است برای این کار که من از آلمان با خودم به همراه بیاورم؟ سپاس.

RE: زندگی و کار در دالاس - fidell - 2011-05-20

(2011-05-15 ساعت 20:32)amir53 نوشته:  
(2011-05-15 ساعت 16:24)success نوشته:  سلام

من و همسرم و دخترم الان 2 روز هست که به دالاس آمدیم. چیزی که ما در این دو روز متوجه شدیم این هست که اولا بدون ماشین و تلفن همراه تقریبا زندگی نمی شه کرد یا میشه گفت زندگی خیلی مشکل هست حتی ما برای گرفتن تاکسی باید تماس بگیریم تا تاکسی بیاد و کمتر می تونید در اینجا تاکسی ببینید. البته شاید به محل زندگیمون مربوط باشه چون ما در مرکز شهر نیستیم. در خیابان هم برای سوال کردن مشکل داریم چون تقریبا آدم پیاده پیدا نمیشه ولی اگر بتونی کسی را برای سوال کردن پیدا کنی متوجه میشوی که مردمان مهربان و خوبی هستند البته ما بیشتر اینجا یا سیاه پوست دیدیم یا هندی یا مکزیکی و کمتر آمریکایی دیدیم.
دوم اینکه هزینه هایی که من دیدم گوشت و تلویزیون و لباس بچه نسبتا از ایران ارزانتر هست ولی بقیه چیزها از ایران گرانتر هستند مخصوصا کرایه تاکسی که خیلی گرانتر از ایران هست.
و سوم اینکه زندگی در اینجا خیلی با ایران متفاوت هست و در ابتدای کار سخت هست.

success عزیز رسیدن به خیر
امیدوارم مسائل به خوبی پیش رود . موفق باشید .

(2011-05-18 ساعت 06:36)soheilbadami نوشته:  
(2011-05-17 ساعت 17:08)mitr.p نوشته:  دوستان تاریخ بلیط به دالاس با klm سرسام اور شده....نفری 2.500.000 تومن!!!!!!!!!
کسی اشنایی نداره کهخ مناسب تر در بیاد؟
یا دوستانی که دارن تو مرداد و تیر ماه میرند و بلیط مناسب گرفتند لطفا به من پی ام بدند
ممنون
دیدید گفتم. حالا باید از فردا بگردیم دنبال ازانس ! البرادعی رو داشتیم که بازنشست شدSmile
قیمت بلیط تو های سیزن همین میشه دیگه . کاش زودتر میگرفتید. بعضی دوستان از ماه فوریه رزرو کردن با 1500 . احتمالا باید زمان سفر رو جابجا کنین اگر نه 2 تا پول موتور رو باید بگذارید رو بلیط ! فکر نکنم از اشنا کاری بربیاد.
به هرحال موفق باشید.
آقای بادامی با سلام . به 1500 رفتی روی اولترا های کلاس .من 8 می از طریق مسکو اومدم نیویورک 433 هزار تومان از اونجا هم اومدم دالاس 125 هزار تومان مجموعا 558هزار برای یک نفر. البته دو ماه قبلش بلیط گرفتم و خوب میدونید که اومدن با ایرفلوت برای آدمای با کلاس معمولی مث ما خوبه نه اون کلاس سوپر بالاها Wink

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-05-20

سلام دوستان، با اینکه الان هم در غربت زندگی‌ می‌کنم، ولی‌ از تصور اینکه تا ۲ ماه دیگه باید در محیطی‌ جدید مثل دالاس دوباره همه چی‌ رو از صفر شروع کنم، کلی‌ دلم میگیره. اینجا که غریب بودم، و چقدر غربت سختی بود، سرد، غمگین و دور. با زیاد شدن فاصله از ایران خودم رو بیشتر غریب احساس می‌کنم، شاید مسخره به نظر بیاد ولی‌ یه جورایی دلم میگیره از این همه غربت. چقدر دلم هوای ایران رو کرده. شما که دالاس هستید آیا میتونید به راحتی‌ برید ایران و بیایید؟ از تصویر اینکه در دالاس فقط ۲ هفته مرخصی دارم و نمیتونم سالی‌ یک بار به ایران برم دلم میگیره. تمام سال هایی که در اینجا مشغول تزم بودم نمیتونستم برم ایران به خودم امید میدادم درسم که تموم شد سالی‌ یک بار میرم ولی‌ کارم افتاد به آمریکا، و شاید باز هم آرزوم به واقعیت نرسه!
خنده داره نه؟ همه عمر آرزوم بود بیام آمریکا، الان که به آرزوم نزدیک شدم، بچه شدم نشستم اینجا از اینکه بیشتر غریب بشم گریه می‌کنم.
معذرت می‌خوام شاید به این بخش هیچ ارتباطی‌ نداشته باشه ولی‌ خواستم درد و دل‌ کنم با شما.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-20

(2011-05-19 ساعت 13:57)Sahar-Germany نوشته:  
(2011-05-19 ساعت 10:23)soheilbadami نوشته:  

ممنون از شما، یعنی‌ گواهینامه آلمان را میشود به گواهینامه تگزاس تبدیل کرد؟ ۹۰ روز از اقامت در تگزاس یا ۹۰ روز قبل از اینکه به تگزاس وارد شویم؟ آیا مدارک خاصی‌ لازم است برای این کار که من از آلمان با خودم به همراه بیاورم؟ سپاس.
بله میتونید تبدیل کنید و مدارک خاصی نمیخواد مگر ای دی های قانونی. تا 90 روز هم میتونید با همون گواهینامه که دارید رانندگی کنید.

@fidel
رییس شما حتما 1 سره گرفتی ولی بازم خیلی خوبه و ماه می هم ماه خوبیه چون های سیزن هنوز شروع نشده.
تازه شمام خوب تفریحی و های کلاس اومدی ! مسکو و نیویورک رو هم سیاحت کردی.