مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-05-31

@max
در رابطه این ماشین که موضوعش منتفی شد چون من قبلا این رو که مربوط به شرکت 1 نفر بود با هزینه مناسب چند ماهی اجاره کردم ولی حالا چون باز بی ماشین شدم قرار هست مدتی دوباره اجاره کنم
در مورد مشخصاتی که دادم خاص همین ماشین بود ولی به طور کلی منظور از قابل قبول مایلج متوسط بین 10 تا 14 هزار در سال است + اینکه ماشین تصادف شدید نداشته باشد و کلا سابقه ان خوب باشد (carfax ) و بقول اینها تایتل ان تمیز باشد (salvage) نباشد.ماشن کمتر از 7000 دلار ارزان حساب میشود البته ارزش ماشین به خیلی عوامل بستگی دارد.
برای اطلاع از بازه قیمت میتوانید از سایت cars.com دیدن کنید. هزاران ماشین با مشخصات مختلف در ان هست بسته به زیپ کدی که میدید و ماکزیمم قیمت.

RE: زندگی و کار در دالاس - Big Boss - 2011-05-31

شما ماشین نداری کلا این ورا نیا... غیر منهتن کل امریکا ماشین لازمه.. این یه قلمو نمیشه پیچوند... ساری
مگه اینکه کارت بغل خونت باشه یه با مرام هم داشته باشی که کار داشتی روش حساب کنی و اونم تازه واسه یه مدت کوتاه
موبایل اینا هم با ۴۰ تا هرچی خاستی حرف بزن .. حالا شما بیا اینجا دیتیلشو یواش یواش یاد میگیری
سخت نگیر

(2011-05-29 ساعت 18:36)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، از صحبت‌های شما دوستان متوجه شدم که در دالاس باید حتما ماشین داشت. یه سوال برایم پیش آمد، که آیا پیاده اصلا نمی‌شود به خرید رفت؟ زمانی‌ که من از ایران اومدم اروپا برام خیلی‌ سخت بود چون در ایران بدون ماشین هیچ جا نمی‌رفتم و وقتی‌ آمدم اینجا تاکسی و اتوبوس برام به نظر گرون میومد و فکر می‌کردم که باید حتما ماشین داشته باشم، ولی‌ کم کم عادت کردم که با دوچرخه یا پیاده هم خرید بروم، چون در اروپا هم بقالی سر کوچه نداریم و برای خرید باید به فروشگاه‌های بزرگ که در مناطق خاصی‌ هستند مراجعه کنیم. حالا من نمیدانم این احتیاج به ماشین دقیقا مثل حالتی است که من در ابتدا در اروپا احساس می‌کردم یا واقعاً خیلی‌ نیازه. نمیدونم چه جوری سوالم رو مطرح کنم، منظورم اینه که می‌شه دقیقا توضیح بدید لطفا اگر ماشین نباشد چه شرایطی پیش میاید؟ خیلی‌ ممنون میشوم.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-05-31

(2011-05-30 ساعت 20:21)maxsupermax نوشته:  مهدیس @Smile
سلام و باز ممنون به خاطر پاسخگویت به سوالات
با توجه به آفر ها و پلن های ارتباطاتی (تلفن همراه )که فرمودید و در دالاس و کل امریکا ارائه می شود آیا می توانید بفرمایید که برای استفاده از اینترنت از طریق لپ تاپ شخصی (بصورت کابلی و هم وایرلس) چه تدابیری نظیر موارد فوق الاشاره برای خانواده ها اندیشیده شده است....
این شاید سوال بسیاری از دیگر دوستان باشد. سپاسSmile
(2011-05-23 ساعت 01:17)soheilbadami نوشته:  دوستان
1 عدد اتومبیل مدل پایین و ارزان قیمت وقابل قبول موجود است (مال 1 اشنا) اگر کسی تمایلی داشت تا 1 هفته به من خبر بدهد.تشکر

سلام گرامی و بزرگوارSmile
نقل قول من نه از بابت خرید است بلکه از باب ابهامی است که برایم پیش آمده:
"یک عدد اتومبیل مدل پایین و ارزان قیمت وقابل قبول " بطور مثال از کدام کمپانی ها و حدود قیمت پایین تا چقدر می تواند باشد و قابل قبول به چه معنی است؟

سپاس.

سلام
دوست عزیز به نظر من بهترین کمپانی همین at & t هست یکی از دوستان ما تقریبا 1 ماه هست با این کمپانی قرارداد بسته ماهی 16 دلار در صورتی که خودِ ما 1 سال پیش با تلفن منزل قرارداد بستیم 48 دلار
البته قیمتها در حال تغییر هست
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-05-31

(2011-05-31 ساعت 20:59)mahdis نوشته:  
با توجه به آفر ها و پلن های ارتباطاتی (تلفن همراه )که فرمودید و در دالاس و کل امریکا ارائه می شود آیا می توانید بفرمایید که برای استفاده از اینترنت از طریق لپ تاپ شخصی (بصورت کابلی و هم وایرلس) چه تدابیری نظیر موارد فوق الاشاره برای خانواده ها اندیشیده شده است....

سلام
دوست عزیز به نظر من بهترین کمپانی همین at & t هست یکی از دوستان ما تقریبا 1 ماه هست با این کمپانی قرارداد بسته ماهی 16 دلار در صورتی که خودِ ما 1 سال پیش با تلفن منزل قرارداد بستیم 48 دلار
موفق باشید
@مهدیس عزیز از توضیحت ممنونم Smile
ولی
سوال من منحصرا" در مورد (((( اینترنت )))) بود .ممنون میشم در این زمینه هم توضیح بدید.

Big Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-06-01

(2011-05-31 ساعت 21:36)maxsupermax نوشته:  
(2011-05-31 ساعت 20:59)mahdis نوشته:  

سلام
موفق باشید
@مهدیس عزیز از توضیحت ممنونم Smile
ولی
سوال من منحصرا" در مورد (((( اینترنت )))) بود .ممنون میشم در این زمینه هم توضیح بدید.

Big Grin

دوست عزیز من هم در مورد اینترنت عرض کردم یکی از دوستان ما با کمپانی at&t قرارداد یکساله برای اینترنت بستن ماهی 16 دلار
سوالی بود در خدمتم

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-06-07

از دالاس تا هیوستون گفتید 4-5 ساعته(زمینی)
میشه بگید هزینه زمینی چقدره؟؟
اتوبوس؟.......قطار؟؟
هوایی چقدر؟
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - someil - 2011-06-07

(2011-06-07 ساعت 14:30)mitr.p نوشته:  از دالاس تا هیوستون گفتید 4-5 ساعته(زمینی)
اتوبوس؟.......قطار؟؟
هوایی چقدر؟
ممنون
سلام فکر کنم هرنفر 2200تا

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-06-08

(2011-06-07 ساعت 19:52)someil نوشته:  
(2011-06-07 ساعت 14:30)mitr.p نوشته:  از دالاس تا هیوستون گفتید 4-5 ساعته(زمینی)
اتوبوس؟.......قطار؟؟
هوایی چقدر؟
ممنون
ممنون
اما باچی؟؟قطار ؟اتوبوس؟هواپیما؟؟
مطمانید 2.200 تا؟؟؟!!!! ما از ایران تا امریکا اینقدر اومدیم!!!!

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2011-06-08

(2011-06-08 ساعت 11:15)mitr.p نوشته:  
(2011-06-07 ساعت 19:52)someil نوشته:  
اتوبوس؟.......قطار؟؟
هوایی چقدر؟
ممنون
ممنون
اما باچی؟؟قطار ؟اتوبوس؟هواپیما؟؟
مطمانید 2.200 تا؟؟؟!!!! ما از ایران تا امریکا اینقدر اومدیم!!!!

با سلام قيمت هواپيما جهت سفر به هيوستون از دالاس در صورتيكه براي كمتر از 10 روز آينده بليط بخواين تقريبا 200 دلار و اگه زودتر بليط تهيه كنيد يعني براي بيشتر از 10 روز آينده 150 دلار فقط رفت و يك نفر بزگسال
شما در پروازهاي داخلي اگه زود بليط تهيه كنين يليط ارزونتر گير مي آد بنابراين اگه مي خواين برين مسافرت حتما حداقل 10 -12 روز قبل بليط بگيرين
از اين سايت هم مي تونين كمك بگيرين
http://www.cheapoair.com/Default.aspx?tabid=1685&sid=4&oa=DFW&da=HOU&adt=1&chd=0&snr=0&infl=0&infs=0&dd=06-24-2011&tt=ONEWAYTRIP

RE: زندگی و کار در دالاس - farzad-it - 2011-06-09

سلام دوستان خوب مهاجرسرا
همه ي پست هاي اين تاپيکا خوندم ولي کسي در مورد اينکه چند ساعت در روز و هفته ميشه داخل آمريکا کار کرد چيزي نگفته بود؟
ساعت کاري اونجا از چه ساعتي تا چه ساعتي است؟کلا چند ساعت مجاز به کار هستيم در روز؟
آيا مثل ايران اضافه کاري هم هست؟ يا بعد از اينکه ساعت کاري تمام شد يا علي خونه؟
روزهاي تعطيل که شنبه و يکشنبست هم ميشه رفت سر کار؟

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-06-10

(2011-06-09 ساعت 20:12)farzad-it نوشته:  سلام دوستان خوب مهاجرسرا
همه ي پست هاي اين تاپيکا خوندم ولي کسي در مورد اينکه چند ساعت در روز و هفته ميشه داخل آمريکا کار کرد چيزي نگفته بود؟
ساعت کاري اونجا از چه ساعتي تا چه ساعتي است؟کلا چند ساعت مجاز به کار هستيم در روز؟
من خودم شاغل نیستم ولی کلا اینها بستگی به نوع کار شما و کارفرماتان دارد. میزان استاندارد کار در هفته 40 ساعت میباشد.
اینجا هر چقدر جون دارید میتونید کار کنید 1 یا چند جا و خوشحال هم میشند !

RE: زندگی و کار در دالاس - free_free - 2011-06-10

سهیل جان اونجا اوضاع تامین اجتماعی چطوره؟ مثل ایران هستش؟ یعنی کارفرما بیمه میکن؟ یا خویش فرما و اگه بتونی یکم در مورد حمایت های تامین اجتماعی موقع بیکار شدن توضیح بدی ممنون میشم...

RE: زندگی و کار در دالاس - farzad-it - 2011-06-10

(2011-06-10 ساعت 04:10)soheilbadami نوشته:  
من خودم شاغل نیستم ولی کلا اینها بستگی به نوع کار شما و کارفرماتان دارد. میزان استاندارد کار در هفته 40 ساعت میباشد.

آخه 40 ساعت که خيلي کمه.اصلا خرج و مخارج آدم در نمياد.
ميگيريم ساعتي10 $ حقوق بدند.ميشه 10*40=400$ هفته اي و ماهيانه 1600$ اينکه کنار خرج و مخارج خيلي کمه.
با اين حساب بايد 2جا کار کرد.Big GrinBig GrinBig Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-06-11

(2011-06-10 ساعت 11:08)farzad-it نوشته:  

ميگيريم ساعتي10 $ حقوق بدند.ميشه 10*40=400$ هفته اي و ماهيانه 1600$ اينکه کنار خرج و مخارج خيلي کمه.
بله دقیقا. تازه از 1600 فکر نکنم بیش از 1200 دستتون رو بگیره و به سختی برای مخارج 1 نفر کافی هست
این یکی از اشتباهاتی بود که من قبلا مرتکب میشدم و فکر میکردم میشه با حد اقل دستمزد زندگی خوبی کرد و اینو از مزایای امریکا میدونستم ولی اینطور نیست.
حمعبندی شخصی خودم این هست که اگر نخوایم از 0 شروع کنیم هر کسی باید خرج 30 ماه خودش رو داشته باشه
اگر هم میخوایم که از 0 شروع کنیم انگیزه و توان بسیار بالایی رو باید با خودمون بیاریم یا دلیل بسیار محکمی برای زندگی در امریکا داشته اشیم
موفق باشید.

(2011-06-10 ساعت 10:35)free_free نوشته:  سهیل جان اونجا اوضاع تامین اجتماعی چطوره؟ مثل ایران هستش؟ یعنی کارفرما بیمه میکن؟ یا خویش فرما و اگه بتونی یکم در مورد حمایت های تامین اجتماعی موقع بیکار شدن توضیح بدی ممنون میشم...
حقیقت اطلاع دقیق ندارم ولی میدونم که بیمه بیکاری هست و نظام تامین اجتماعی قوی هست البته در ایالتهای جنوبی مثل تکزاس یا اصولا پایگاههای جمهوری خواهان اتحادیه ها و قوانین تامین اجتماعی ضعیف ترند.
اما نکته ای که شنیدم اینکه استفاده از این کمک ها یا کمکهایی مثل فود استمپ یا امثالهم ممکن هست که در روند سیتیزنشیپ مشکلای رو برای افراد مقیم بوجود بیاره.
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - Tabestan - 2011-06-12

(2011-06-10 ساعت 11:08)farzad-it نوشته:  

بدون شک بحث بسیار مهمی است لطفا دوستانی که اطلاعات دقیق دارند در آمد و هزینه ها و بیمه و ... مطلب بنویسند.