مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - shaan - 2011-06-12

یکی‌ از مهمترین و سخت‌ترین چالش هایی‌ که در بدو شروع زندگی‌ در آمریکا پیش روی تازه مهاجرین است پیدا کردن کار در اینجاست.کارهای ساده نظیر کار در فروشگاه‌های بزرگ و یا رستوران‌هایی‌ مثل WALMART-MCDONALDدر اینجا فراوان است اما همان نوع از کار‌ها نیز برای استخدام نیاز به یک سابقه کار حداقل چند ماه دارد که برای یک تازه مهاجر استخدام را سخت تر مینماید.برای اکثر این مکانها applicationبه صورت onlineموجود است و میتوانید در سایت کمپانی مورد نظر در قسمت careersآنرا پیدا نموده و پر نمائید که هر applicationدارای چند قسمت است در بخش اول اطلاعات فردی از شما خواسته میشود و در بخش‌های بعدی یک سری سوالات که باید به آنها پاسخ دهید و معمولا تکمیل یک فرم بین ۲۰تا ۳۵ دقیقه زمان میبرد در ضمن در هنگام پر نمودن حتما شعبه‌های نزدیکتر به محل زندگی‌ خود را انتخاب نمائید تا هر روز مجبور به رانندگی‌ طولانی برای رسیدن به محل کار و مصرف بالای بنزین نشوید.من پس از تلاش فراوان و پر کردن حداقل ۱۰ applicationتوانستم در یک شرکت آن هم به علت داشتن سوابق بالای business permitدر ایران که خوشبختانه ترجمه آنها را با هم داشتم با ساعتی‌ ۱۵دلار کار پیدا کنم ولی‌ متأسفانه این کار full timeنیست.کمپانی HONDAنیز یک jobخوب به من پیشنهاد کرد ولی‌ دستمزد آن پایین و فقط با فروش هر اتومبیل کمیسیون به من تعلق می‌گرفت که البته به علت دور بودن راه و مصرف زیاد بنزین و مشخص نبودن میزان قطعی حقوق دریافتی از آن صرف نظر کردم.یک کار معمولی‌ در آمریکا یعنی‌ ۴۰ساعت در هفته با ساعتی‌ ۸ دلار پس از کسر مالیات در آمدی حدود ۱۱۰۰ $ خواهد داشت بنابر این اگر تنها منبع در آمد کسی‌ فقط از این طریق باشد حتما باید یک کارpart time برای روز‌های تعطیل آخر هفته نیز پیدا نماید یعنی‌ تقریبا تمام وقت و بدون تفریح مشغول کار باشد و تازه کًل دریافتی در این حالت حد اکثر حدود ۲۰۰۰$ خواهد بود که به زحمت مخارج یک زندگی‌ عادی را handleخواهدکرد.

RE: زندگی و کار در دالاس - Tabestan - 2011-06-12

لطفا تاپیک جدیدی ایجاد کنید و مشخصا در ارتباط با در آمد و مالیات و هزینه بیمه تامین اجتماعی برای خانواده هایی که قصد مهاجرت دارند ایجاد کنید تا بهتر و دقیق تر تصمیم گیری و برنامه ریزی کنند ( مثلا در حد یک خانواده 3 یا 4 نفره ).

چه شغل هایی هست که شایستگی دریافت حقوق خالص حد اقل 3000 دلار رو داشته باشه؟

RE: زندگی و کار در دالاس - shaan - 2011-06-13

(2011-06-12 ساعت 21:35)Tabestan نوشته:  لطفا تاپیک جدیدی ایجاد کنید و مشخصا در ارتباط با در آمد و مالیات و هزینه بیمه تامین اجتماعی برای خانواده هایی که قصد مهاجرت دارند ایجاد کنید تا بهتر و دقیق تر تصمیم گیری و برنامه ریزی کنند ( مثلا در حد یک خانواده 3 یا 4 نفره ).

میزان دستمزد در آمریکا مثل هر جای دیگر به سابقه و تجربه شما بستگی دارد .درامد سالینه بالای ۳۰۰۰۰$ علاوه بر داشتن تحصیلات خوب از دانشگاه‌های آمریکا به سابقه کاری حداقل چند ساله در آمریکا نیز احتیاج دارد پس به هیچ عنوان در بدو ورود سودای پیدا کردن کار با حقوق ۳۰۰۰$ در ماه و بیشتر را هرگز در سر نپرورنید.

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-06-13

(2011-06-08 ساعت 14:58)behzadb57 نوشته:  
(2011-06-08 ساعت 11:15)mitr.p نوشته:  
(2011-06-07 ساعت 19:52)someil نوشته:  
(2011-06-07 ساعت 14:30)mitr.p نوشته:  از دالاس تا هیوستون گفتید 4-5 ساعته(زمینی)
میشه بگید هزینه زمینی چقدره؟؟
اتوبوس؟.......قطار؟؟
هوایی چقدر؟
ممنون
سلام فکر کنم هرنفر 2200تا
ممنون
اما باچی؟؟قطار ؟اتوبوس؟هواپیما؟؟
مطمانید 2.200 تا؟؟؟!!!! ما از ایران تا امریکا اینقدر اومدیم!!!!

با سلام قيمت هواپيما جهت سفر به هيوستون از دالاس در صورتيكه براي كمتر از 10 روز آينده بليط بخواين تقريبا 200 دلار و اگه زودتر بليط تهيه كنيد يعني براي بيشتر از 10 روز آينده 150 دلار فقط رفت و يك نفر بزگسال
شما در پروازهاي داخلي اگه زود بليط تهيه كنين يليط ارزونتر گير مي آد بنابراين اگه مي خواين برين مسافرت حتما حداقل 10 -12 روز قبل بليط بگيرين
از اين سايت هم مي تونين كمك بگيرين
http://www.cheapoair.com/Default.aspx?tabid=1685&sid=4&oa=DFW&da=HOU&adt=1&chd=0&snr=0&infl=0&infs=0&dd=06-24-2011&tt=ONEWAYTRIP

ممنون
قیمت اتوبوس رو هم حدودی دارید؟>؟

RE: زندگی و کار در دالاس - farzad-it - 2011-06-13

(2011-06-13 ساعت 13:15)shaan نوشته:  
(2011-06-12 ساعت 21:35)Tabestan نوشته:  لطفا تاپیک جدیدی ایجاد کنید و مشخصا در ارتباط با در آمد و مالیات و هزینه بیمه تامین اجتماعی برای خانواده هایی که قصد مهاجرت دارند ایجاد کنید تا بهتر و دقیق تر تصمیم گیری و برنامه ریزی کنند ( مثلا در حد یک خانواده 3 یا 4 نفره ).

میزان دستمزد در آمریکا مثل هر جای دیگر به سابقه و تجربه شما بستگی دارد .درامد سالینه بالای ۳۰۰۰۰$ علاوه بر داشتن تحصیلات خوب از دانشگاه‌های آمریکا به سابقه کاری حداقل چند ساله در آمریکا نیز احتیاج دارد پس به هیچ عنوان در بدو ورود سودای پیدا کردن کار با حقوق ۳۰۰۰$ در ماه و بیشتر را هرگز در سر نپرورنید.

بچه هاي گلي که الان آمريکا هستند بگند چفدر ميشه حقوق گرفت براي کارهاي اوليه(کارهايي که ميشه اول کار انجام داد ،همون رستوران يا...)
فرض را بر اين مي گيريم 6روز در هفته و هر روزم 8تا10 کار کرد.
سوال بعدي ميشه 6روز در هفته هر روز 8تا 10 ساعت کار کرد؟اجازه ميدند؟

RE: زندگی و کار در دالاس - Big Boss - 2011-06-13

من نمیدونم شما ین عدد هارو از کجا میارید ..
ی مهندس صفر تو ی ایالات ارزون حدقل ۴۰-۵۰ تا درمیاره (لیسانس)
حالا به تناسب میشه بقیه رو حساب کرد

ساعتی 7-8 دلار خیلی جاها حداقل دستمزده
کاستکو مثلا میدونم ساعتی ۱۲ تا ای میده
اینجور کارا هم فک نکنین ریخته
رقابت تو اینجور کارا به شدت زیاده..مخصوصا ویترینگ ..
بخصوص اینکه خود امریکایی ها زیاد از این کارا میکنن
تا پولشون تموم شه میرن ویترینگ

در ضمن امکان نداره این کارا رو واسه ۴۰ ساعت فول تایم پیدا کنین
چند تا جا باید کار پیدا کنین

(2011-06-13 ساعت 13:15)shaan نوشته:  

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-06-14

ی مهندس صفر تو ی ایالات ارزون حدقل ۴۰-۵۰ تا درمیاره (لیسانس)

اشتباه به عرضت رسوندن ! چنین چیزی نیست.

RE: زندگی و کار در دالاس - Big Boss - 2011-06-14

(2011-06-14 ساعت 06:41)soheilbadami نوشته:  ی مهندس صفر تو ی ایالات ارزون حدقل ۴۰-۵۰ تا درمیاره (لیسانس)

من خودم اشتباه به عرض خودم رسوندم؟؟!!! دارم میبینم خوب.....

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2011-06-14

(2011-06-13 ساعت 14:49)mitr.p نوشته:  
(2011-06-08 ساعت 14:58)behzadb57 نوشته:  
(2011-06-08 ساعت 11:15)mitr.p نوشته:  
(2011-06-07 ساعت 19:52)someil نوشته:  
(2011-06-07 ساعت 14:30)mitr.p نوشته:  از دالاس تا هیوستون گفتید 4-5 ساعته(زمینی)
میشه بگید هزینه زمینی چقدره؟؟
اتوبوس؟.......قطار؟؟
هوایی چقدر؟
ممنون
سلام فکر کنم هرنفر 2200تا
ممنون
اما باچی؟؟قطار ؟اتوبوس؟هواپیما؟؟
مطمانید 2.200 تا؟؟؟!!!! ما از ایران تا امریکا اینقدر اومدیم!!!!

با سلام قيمت هواپيما جهت سفر به هيوستون از دالاس در صورتيكه براي كمتر از 10 روز آينده بليط بخواين تقريبا 200 دلار و اگه زودتر بليط تهيه كنيد يعني براي بيشتر از 10 روز آينده 150 دلار فقط رفت و يك نفر بزگسال
شما در پروازهاي داخلي اگه زود بليط تهيه كنين يليط ارزونتر گير مي آد بنابراين اگه مي خواين برين مسافرت حتما حداقل 10 -12 روز قبل بليط بگيرين
از اين سايت هم مي تونين كمك بگيرين
http://www.cheapoair.com/Default.aspx?tabid=1685&sid=4&oa=DFW&da=HOU&adt=1&chd=0&snr=0&infl=0&infs=0&dd=06-24-2011&tt=ONEWAYTRIP

ممنون
قیمت اتوبوس رو هم حدودی دارید؟>؟

خير ولي بليط هواپيما از شيكاگو به دالاس (در ارزانترين قيمت) نسبت به قطار تفوت زيادي نمي كرد يعني تقريبا بليط قطار 60 تا 70 درصد بليط هواپيما قيمت داشت مضافا كه مدت زمان آن بسيار زياد (فكر كنم 2 شبانه روز)بود به جاي 2 ساعت 30 دقيقه
حتما در خصوص قيمت بررسي لازم را انجام دهيد ممكن است اصلا ارزش نداشته باشد

RE: زندگی و کار در دالاس - someil - 2011-06-14

(2011-06-14 ساعت 10:43)Big Boss نوشته:  
(2011-06-14 ساعت 06:41)soheilbadami نوشته:  ی مهندس صفر تو ی ایالات ارزون حدقل ۴۰-۵۰ تا درمیاره (لیسانس)

من خودم اشتباه به عرض خودم رسوندم؟؟!!! دارم میبینم خوب.....
با سلام به شما واحترام کار تو امریکا برای آدمای تحصیلکرده و با عرضه زیاده میشه بگید کدوم شرکت وچه رشته ای بوده .با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-06-14

سلام به همه دوستان
در خصوص درآمد و کار
همانطور که دوستان گفتن اینجا بستگی به خودتون داره که چقد بتونید کار کنید .
فروشگاههای بزرگ مثل وال مارت و یا کاستکو از ساعتی 8 دلار شروع میشه که بستگی به فروشگاه و دپارتمان داره این حقوق که معمولا برای شروع فول تایم نمیگیرن و نهایتا 30 تا 35 ساعت در هفته به شما ساعت میدن
حالا این به شما بستگی داره که بخواید بیشتر پول بسازید و میتونید مابقی وقتتون رو به یه فروشگاه دیگه و یا شغل دیگه (که اگه شغل دومتون به شما پول بدن خیلی بهتره تا چک بهتون بدن ) اختصاص بدید
اینجا کار کردن اصلا سخت نیست این موضوع بارها و بارها گفته شده فقط باید خودتون بخواید و برای استارت از همین فروشگاه ها شروع کرد تا زمانی که زبان انگلیسیتون خوب بشه .
یه زوج دو نفره اگه هر دو اینجا کار کنند جدای اینکه زندگی به خوبی پیش میره که اینم قبلا گفتیم ( کلیه مخارج یه زوج دو نفره هزینه های اجاره ، آب ، برق ، اینترنت ، تلفن ، بیمه ، خورد و خوراک نهایتا" ماهی 1500$ میشه )
فرض کنید 1 زوج هر دو کار کنند و هر دو در هفته هر کدوم 50 ساعت داشته باشن و میانگین همون 8 دلار باشه میشه هفته 800 دلار و ماهی 2400 دلار تقریبا 800-900 دلار پس اندازه
خیلی سخت نگیرید و اینقد نگران نباشید
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - shaan - 2011-06-14

پیدا کردن کار در آمریکا خیلی‌ سخت نیست ولی‌ مسائل و پیچیدگی‌‌های خودش را دارد.در ابتدا بهتر است از کار‌هایی‌ شروع کنید که تماس زیادی با ارباب رجوع داشته باشید مثل کار در رستوران به عنوان WAITERو یا کار در GROCERY STOREبه عنوانCASHIER که این باعث تقویت مکالمه خواهد شد.نکته مهم در مورد پیدا کردن شغل دوم این است که بیشتر کار‌ها برای WEEKENDاستخدام دارند چون تراکم کاری در این سه روز بیشتر است و به همین دلیل احتمال تداخل ساعت کاری بین دو شغل زیاد است من خودم برنامه کاری بسیار پیچیده‌ای دارم یعنی‌ جمعه و شنبه و یکشنبه در دو جا مشغول به کار هستم از ساعت ۱۲تا ۶ بعد از ظهر در MALLبه عنوان VENDERو از ساعت ۸شب تا ۲صبح در GROCERY STOREبه عنوان CASHIER.در کنار این کار‌ها بهترین گزینه برای پیدا کردن شغل مناسب برای آینده ثبت نام در WOTECHو تحصیل در یک رشته خوب است که پس از پایان این دوره و داشتن CERTIFIEDمیتوانید مشاغلی با دستمزد ۲۰ دلار در ساعت به بالا پیدا نمایید.این دوره‌ها به صورت FULL TIMEحدود یک سال و PART TIMEحدود ۲سال می‌باشد و برای ثبت نام یک امتحان ورودی دارد که شامل READINGو WRITINGو بسته به رشته انتخابی شما فیزیک و ریاضی‌ نیز می‌باشد بهترین رشته ها؛ رشته‌های فنی‌ مربوط به کار‌های ساختمانی مثل PLUMBINGو HEAT&AIRمی‌باشد و یا NETWORKINGکه دستمزد این کارها حتا تا ساعتی‌ ۸۰دلار نیز می‌رسد.

RE: زندگی و کار در دالاس - mh_hshk - 2011-06-15

بچه ها بیان یه سر و سامونی یه اینجا بدیم،یا انجمن جدیم درست کنیم و فقط اطلاعات را به طور کامل در اونجا قرار بدیم یا از ویکی مهاجرسرا کمک بگیریم.
به خدا 2-3 روزه این 44 صفحه را هی میخونم تا سوالی که میخوام بپرسم تکراری نباشه .

RE: زندگی و کار در دالاس - babakped - 2011-06-15

ما (من و همسر و پسر 8 ساله ام) بعد از یک دوره 9 ماهه زندگی در پلینو مخارج زندگی رو میانگین گرفتم و بسیار بالاتر از میزانی بود که پیش بینی کرده بودیم یا توی سایت دوستان گفته بودند. البته کمی (بخصوص برای پسرم) اضافه خرج کردیم و بخشی هم هزینه های اولیه بود که باید فقط یکبار پرداخت بشه ولی با همه اینها بنظرم زندگی سه نفره با کمتر از ماهی 3000 دلار نشدنی نیست ولی ساده هم نیست.
البته حتما" این میزان برای همه ثابت نیست و مثلا" به میزان اجاره ، احتمالا" هزینه کلاس، تعداد ماشین و ... بستگی داره . من ممکنه در کوتاه مدت بتونم کم تفریح و خرج کنم و زیاد کار کنم به انگیزه اینکه بعد از مدتی کار بهتر پیدا کنم و کلا" شرایط زندگیم بهتر بشه ولی اگر این روند بخواد ثابت باشه خسته کننده میشه.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-06-15

بله درست هست.

خصوصا در چند ماه اخیر قیمتها تا 30 درصد افزایش داشته و مقداریش بعلت افزایش سوخت بوده است.
به نظر من بیشترین مخارج در امریکا مربوط به هزینه های پنهان هست که معمولا در محاسبات نمیاد یا به اسونی براورد نمیشه و بعد از مدتی زندگی به وجود اون پی میبریم.