مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - mh_hshk - 2011-06-15

(2011-06-15 ساعت 02:42)mh_hshk نوشته:  بچه ها بیان یه سر و سامونی یه اینجا بدیم،یا انجمن جدیم درست کنیم و فقط اطلاعات را به طور کامل در اونجا قرار بدیم یا از ویکی مهاجرسرا کمک بگیریم.
به خدا 2-3 روزه این 44 صفحه را هی میخونم تا سوالی که میخوام بپرسم تکراری نباشه .

قربون قد و بالای همتون برم، با تشکر زدن که درست نمیشه!من که مدیر نیستم! کاری هم از دستم بر نمیاد! مدیران عزیز و گرامی از جمله frozen mind عزیز،یه دستی بالا بزنید! بقیه هم تشکر نکنن،یه نظری،یه فحشی،یه چیزی بگن!

RE: زندگی و کار در دالاس - mh_hshk - 2011-06-16

(2011-06-15 ساعت 16:06)frozen mind نوشته:  
(2011-06-15 ساعت 12:28)mh_hshk نوشته:  
(2011-06-15 ساعت 02:42)mh_hshk نوشته:  بچه ها بیان....
قربون قد و بالای همتون برم...

دوست عزيز، پيشنهاد شما بسيار بجا و درسته اما متاسفانه اين كار فقط از عهده مديران - كه افرادي مثل شما هستن با مشغله هاي زياد - بر نمياد. تمامي كاربران هم بايد در اين برنامه فعال باشن. كاربران امكان حذف پسا هاي بدون بار اطلاعاتي رو ندارن، اما پستهاي خودشون رو كه مي تونن ويرايش يا حذف كنن!

دوستان نسبتا قديمي قاعدتا بايد يادشون باشه كه من مدتهاي مديد جمله اي رو در امضام نوشته بودم به اين مضمون: «دوستان، بياييد به نهضت خودحذفي پستهاي بدون بار اطلاعاتي بپيونديم». اما جز يكي دو نفر، كسي پاسخ مثبت نداد!

تا زماني كه بعضي كاربران، تالارها و تاپيكها رو صرفا محل «چت» مي دونن، وضع به همين منوال پيش خواهد رفت.

Frozen mind عزیز امضای قشنگ شما یادم هست، اگه دست به دست هم بدیم شدنیه،شما هستی اشکان جان هست،خیلی های دیگه هم میان کمک نه فقط برای اینجا بلکه برای کل فروم مهاجرسرا! چند نفر داوطلب میخواد و یا علی.... wikiman هم ایشالا میاد کمک.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-06-16

(2011-06-14 ساعت 21:23)mahdis نوشته:  سلام به همه دوستان
در خصوص درآمد و کار
همانطور که دوستان گفتن اینجا بستگی به خودتون داره که چقد بتونید کار کنید .
فروشگاههای بزرگ مثل وال مارت و یا کاستکو از ساعتی 8 دلار شروع میشه که بستگی به فروشگاه و دپارتمان داره این حقوق که معمولا برای شروع فول تایم نمیگیرن و نهایتا 30 تا 35 ساعت در هفته به شما ساعت میدن
حالا این به شما بستگی داره که بخواید بیشتر پول بسازید و میتونید مابقی وقتتون رو به یه فروشگاه دیگه و یا شغل دیگه (که اگه شغل دومتون به شما پول بدن خیلی بهتره تا چک بهتون بدن ) اختصاص بدید
اینجا کار کردن اصلا سخت نیست این موضوع بارها و بارها گفته شده فقط باید خودتون بخواید و برای استارت از همین فروشگاه ها شروع کرد تا زمانی که زبان انگلیسیتون خوب بشه .
یه زوج دو نفره اگه هر دو اینجا کار کنند جدای اینکه زندگی به خوبی پیش میره که اینم قبلا گفتیم ( کلیه مخارج یه زوج دو نفره هزینه های اجاره ، آب ، برق ، اینترنت ، تلفن ، بیمه ، خورد و خوراک نهایتا" ماهی 1500$ میشه )
فرض کنید 1 زوج هر دو کار کنند و هر دو در هفته هر کدوم 50 ساعت داشته باشن و میانگین همون 8 دلار باشه میشه هفته 800 دلار و ماهی 2400 دلار تقریبا 800-900 دلار پس اندازه
خیلی سخت نگیرید و اینقد نگران نباشید
موفق باشید
با درود بر لیدر محترم
شما دستمزد بر و بچه ها رو 1 هفته کم کردید ها Smile مواظب حق الناس باشید Big Grin
با محاسبات شما ماهی 3200 میشه بنابراین پس انداز به 1600 دلار افزایش
میابد.
تشکر . فقط منظورم این بود که خانواده ها رو از نگرانی خارج کنم !

RE: زندگی و کار در دالاس - architect - 2011-06-16

با سلام
و تشكر از تمام اطلاعات خوبتون
من اطلاعاتم خيلي كمه
هر از چند گاهي ميام بعضي تاپيك ها رو ميخونم
فقط به انتظار لاتاري ام
اما چه راههاي ديگه اي واسه رفتن به آمريكا هست ؟ و چجوري ميشه كار پيدا كرد؟
اگه كسي بخواد حجاب داشته باشه چطوريه؟چون من حجاب دارم و ميخوام داشته باشم
در ضمن ليسانس معماري هستم

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-06-16

(2011-06-16 ساعت 04:53)soheilbadami نوشته:  
(2011-06-14 ساعت 21:23)mahdis نوشته:  سلام به همه دوستان
در خصوص درآمد و کار
همانطور که دوستان گفتن اینجا بستگی به خودتون داره که چقد بتونید کار کنید .
فروشگاههای بزرگ مثل وال مارت و یا کاستکو از ساعتی 8 دلار شروع میشه که بستگی به فروشگاه و دپارتمان داره این حقوق که معمولا برای شروع فول تایم نمیگیرن و نهایتا 30 تا 35 ساعت در هفته به شما ساعت میدن
حالا این به شما بستگی داره که بخواید بیشتر پول بسازید و میتونید مابقی وقتتون رو به یه فروشگاه دیگه و یا شغل دیگه (که اگه شغل دومتون به شما پول بدن خیلی بهتره تا چک بهتون بدن ) اختصاص بدید
اینجا کار کردن اصلا سخت نیست این موضوع بارها و بارها گفته شده فقط باید خودتون بخواید و برای استارت از همین فروشگاه ها شروع کرد تا زمانی که زبان انگلیسیتون خوب بشه .
یه زوج دو نفره اگه هر دو اینجا کار کنند جدای اینکه زندگی به خوبی پیش میره که اینم قبلا گفتیم ( کلیه مخارج یه زوج دو نفره هزینه های اجاره ، آب ، برق ، اینترنت ، تلفن ، بیمه ، خورد و خوراک نهایتا" ماهی 1500$ میشه )
فرض کنید 1 زوج هر دو کار کنند و هر دو در هفته هر کدوم 50 ساعت داشته باشن و میانگین همون 8 دلار باشه میشه هفته 800 دلار و ماهی 2400 دلار تقریبا 800-900 دلار پس اندازه
خیلی سخت نگیرید و اینقد نگران نباشید
موفق باشید
با درود بر لیدر محترم
شما دستمزد بر و بچه ها رو 1 هفته کم کردید ها Smile مواظب حق الناس باشید Big Grin
با محاسبات شما ماهی 3200 میشه بنابراین پس انداز به 1600 دلار افزایش
میابد.
تشکر . فقط منظورم این بود که خانواده ها رو از نگرانی خارج کنم !

سلام به دوستان
درسته جناب بادامی ممنونم از دقتتون ( البته این محاسبه ای که من کردم برای 2 نفر هست که البته عرض کردم خدمت دوستان و چون برای ما توی این مدت کوتاهی که اینجا هستیم اینطور بود نوشتم )
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-06-16

بزرگان فرموده بودند...
که هزینه ها بخشی اش پنهان و جدیدا برای سوخت است که بالارفته
حال با فرمایش جناب بادامی و محاسابات مهدیس عریز برای 2 نفر شرایط در وضعیت جدید چگونه شده است و چه قدر هدر رفت پول وجود دارد؟
عزیزی دیگر هم فرمودند: برخی هرینه ها برای یک بار...
اینها کدام هزینه ها هستند؟
ممنونمSmile

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2011-06-17

(2011-06-16 ساعت 15:23)architect نوشته:  با سلام
من اطلاعاتم خيلي كمه
فقط به انتظار لاتاري ام

ما چه راههاي ديگه اي واسه رفتن به آمريكا هست ؟
راههای زیادی هست ولی بهترینش لاتاریه مثل تحصیلی-فامیلی-پن.اه.ند.گی- ق.اچ.اق.ی-ازدواج و . . . (دوست عزيز، صحبت درباره راههاي غير ق.ان.وني مهاجرت در مهاجرسرا ممنوع است. Frozen Mind ء)
و چجوري ميشه كار پيدا كرد؟
همون طور که توی ایران هست باید بری دنبالش
اگه كسي بخواد حجاب داشته باشه چطوريه؟
آزادی یعنی همین جمله آخر شما یعنی شما آزادین با حجاب باشید یا نه

RE: زندگی و کار در دالاس - mh_hshk - 2011-06-18

(2011-06-17 ساعت 19:30)vahidvm60 نوشته:  ُسلام به مدیران محترم و مابقی اعضای عزیز
می خواستم ببینم این انجمن مربوط به کار و زندگی در دالاسه یا کلا آمریکا؟
من احتمالا تا 2 3 ماه آینده کلیرمو بگیرم بین رفتن به دالاس یا لوس آنجلس مرددم.
ولی تو چندین صفحه آخر این انجمن فقط مطالب مربوط میشه به کل کل اعضای عزیز و حقوق وال مارت و مک دونالد.
لطفا اگر کسی هست که در بدو ورود بتونه به ما کمکی بکنه بگه که امیدوار تر باشیم
ممنون از همه

سلام دوست عزیز،آرزوی موفقیت براتون دارم، برای کمک به شما و کلا همه دوستان در بدو ورود به غربت به انجمن دوستانی که دربدو ورود شمابه امریکا حاضر به کمک هستند سری بزنید.ایشالا که جواب سوالتون را میگیرید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-06-19

(2011-06-16 ساعت 15:23)architect نوشته:  با سلام
من اطلاعاتم خيلي كمه
فقط به انتظار لاتاري ام

حجاب به تنهایی هیچ مشکلی نیست اما چنانچه در قید رعایت سایر شرعیات هم باشید خب نه اینکه نشدنی باشد اما بالطبع مشکل تر خواهد بود.

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2011-06-19

(Jun-16-2011 02:23 PM)architect نوشته است:
...........
..........
در تکمیل صحبتهای سهیل عزیز بگم که:
اینجا بعضی ها رو دیدم که کاملا مبادی آداب اسلامی هستند. مواد خوراکی حلال استفاده میکنند. به مراسم دعای کمیل میروند و دین و ایمان خودشان را بهتر از وطن رعایت میکنند. ضمنا بنیاد توحید هم برای اجرای مراسم مذهبی در دالاس وجود دارد.
معنی آزادی همین است. اینجا کسی با دین شما کار ندارد (لا اکراه فی الدین- درست همان چیزی که در دین اسلام گفته شده). گاهی وقتها فکر میکنم مردم آمریکا از ما مسلمانتر هستند چون دروغ نمیگویند، خلاف نمیکنند، به حیوانات آزار نمی رسانند، به همدیگر احترام میگذارند، و ...
به همین خاطر است که از همه ملتها، نژادها و دین ها به آمریکا می آیند.

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-06-20

سلام
دوستان
سوالات رانندگی تگزاس رو کسی داره بذاره؟؟
لینک دانلودش توی یکی از تاپیک خها بود اما فیلتره
کسی فایل pdf و اما ده اش رو داره اینجا بذاره ؟؟
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-06-20

سلام به همه دوستان
قابل توجه دوستانی که تازه دارن میان دالاس
یکی از دوستان ما آپارتمانی داره که 3 ماه از قراردادش مونده و ایشون دارن برمیگردن ایران ( یک خوابه توی خیابون فراکفورت ماهی 760 دلار ) که صاحبخانه میگن خیلی تمیزه من خودم ندیدم .
از دوستان اگه کسی بود و خواست این سه ماه رو ادامه بدن لطفا به من پیغام خصوصی بدید
در ضمن جناب بادامی یه تشکر ویژه هم از شما به خاطر توضیحات و جوابهای خوب و مفیدتون
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-06-20

@parviz
پرویز جان اولا شما لطف دارید در ثانی همونطور که گفتید به نظر من هم یکی از مشخصات جوامع مترقی شمول دین و دینداری در حد یک موضوع کاملا شخصی هست و حریم خصوصی افراد است. موضوعی که من راجع مشکلات گفتم فقط در حد دسترسی به برخی احتیاجات در سطح شهرهاست مثلا ممکن است فست فودی با گوشت حلال خیلی کم باشد یا سرویس بهداشتی مجهز به اب در دسترس نباشد و غیره

@mahdis
لطف دارید وظیفه هست

@ mitri
قرار شده از طرح سوالات و جوابات ! تکراری به شدت بپرهیزیم . پس لطفا تاپیک را تورق فرمایید !

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2011-06-21

جواب سوالهای آخر کتاب (با تشکر از هدی و مازیار عزیز که یکسال پیش این فایل رو برای من فرستادن).
همراه با نمونه سوال ها (که زحمتش رو پارسال sib24کشیده بود)

RE: زندگی و کار در دالاس - emankh101 - 2011-06-21

(2011-06-20 ساعت 09:29)mitr.p نوشته:  سلام
دوستان
سوالات رانندگی تگزاس رو کسی داره بذاره؟؟
لینک دانلودش توی یکی از تاپیک خها بود اما قیل‍.تره
کسی فایل pdf و اما ده اش رو داره اینجا بذاره ؟؟
ممنون

(2011-06-21 ساعت 02:16)parviz نوشته:  جواب سوالهای آخر کتاب (با تشکر از هدی و مازیار عزیز که یکسال پیش این فایل رو برای من فرستادن).
همراه با نمونه سوال ها (که زحمتش رو پارسال sib24کشیده بود)

من خودم قبلا این سوالات را اسکن کردم به همراه جواب‌های صحیح هست.
میتونید از این لینک دانلود کنید. (سوالات اصلی امتحان هست)
قول میدم اگه همه را بخونید ۱۰۰% امتحان را دفعه اول پاس می‌کنید.
فایل Zip را دانلود کنید، به صورت ۲ فایل PDF اسکن کردم.
موفق باشید.... WinkSmile

http://www.4shared.com/file/wubm01Eu/Texas_Driver_License.html