مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - free_free - 2011-06-21

چون این تاپیک لیدرهای خیلی فعالی داره ترجیح دادم سوالم رو اینجا بپرسم

دوستان:

چند وقتی هست سطح دانش انگلیسی که باید داشته باشیم ذهن من رو مشغول کرده که با چه حداقلی می توان اونجا استارت زد و شروع کرد ، مسلما با گذشت زمان آأم میتونه هر زبونی رو یاد بگیره

بنظر شما کسی که خواندن و نوشتن انگلسیی بلده ولی توی مکالمه ضعیف هستش میتونه بیاد اونجا شروع کنه یا اینکه 6 ماه ایران بره کلاس مکالمه بهتره؟؟؟

فکر نمی کنید تاثیر بودن تو محیط از کلاس زبان تو ایران بیشتر باشه؟؟...

برای این که این سوال بی ربط به این تاپیک هم نباشه اون رو بر اساس شرایط دالاس پاسخ بدید...ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-06-21

@free
دوست عزیز این موضوع با اینکه خیلی در همه تاپیکها بحث شده اما فوق العاده مهم هست.
نظر شخصی من اینه که به کلاس زبان هم تکیه نکنید. 1 معلم خصوصی داشته باشید که هر روز باهاتون کارکنه
هزینه ای که میدید در مقابل نفعی که خواهید برد هیچ هست. عدم تسلط به زبان یعنی کند شدن شدید پیشرفت . البته بگم که بسته به این داره که دنبال چه چیزی یا چجور شغلی هم باشید. بسیاری از افراد هم اینجا هستند از همه قوم که انگلیسی در حد سلام و علیک هم نمیدونند ولی سالهاست زندگی میکنند.
در ضمن اون مقدار از زبان رو که میدونید هم فراموش کنید . ندید به شما میگویم بیشتر از 10 20 درصد به درد شما نخواهد خورد. شما اگر با 1 جوان امریکایی صحبت کنید به سبک انگلیسی که ما ها بلدیم بی اغراق 10 درصد حرف شما رو هم نخواهد فهمید و برعکس. و محاوره اینجا نه فقط مقوله زبان بلکه از ان مهمتر مقوله فرهنگ است.
من خیلی از جملات و کاربرد کلمات را از بچه ام که اینجا مدرسه میرود میاموزم ! و برایم بسیار جدید است.
راجع حتی خواندن به انگلیسی هم 1 تست ساده بهتون میگم . صفحه اصلی یاهو امریکا رو باز کنید و تیترهای خبر ها رو بخونید اگر 50 درصدش رو متوجه میشید خواندن انگلیسی شما بالای متوسط است.
شرمنده اگر اظهار نظر میکنم چون سالهاست با این مقوله سر و کله میزنم البته ممکن است حرفهای من اصلا صحیح نباشد و دیگران نظر دیگری داشته باشن
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2011-06-24

دوستان در پلینو، برای دیدن فیلم در سینما، اگر که مایل هستید می تونید با نرخ هر نفر یک دلار و حتا کمتر فیلم های روز را ببینید. به سایت این سینما مراجعه کنید و نرخ بلیت رو برای فیلمهای مختلف، در روزها و ساعت های مختلف کنترل کنید. فکر کنم سه شنبه ها ارزانترین قیمت ها رو می شه پیدا کرد:
Cinemark Movies 10
1818Coit Road, Plano, TX 75075

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-06-25

سلام دوستانSmile
سوالی در ذهنم خطور کرده:
ورای نقشه و جغرافیا در تقسیم بندی های شهری و منطقه ای در دالاس ساکنین محترم این خطه عزیز لطف کنن در مورد منطقه بندی های خاص دالاس توضیح بدهند تا به علاوه نقشه های موجود دید بیشتری از مناطق شهری و حومه بسته به امکانات و خصوصیات آن داشته باشیم.(مثلا" اگر روی نقشه 7 منطقه مجزا شهری برای دالاس کانتی مفروض است کدام یک صنعتی تر کدام یک دانشگاهی کدامیک رفاهی تر و .... نظایر آن است.Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - Ali Sepehr - 2011-06-25

(2011-06-25 ساعت 11:06)soheilbadami نوشته:  vahidvm60 @
ضمن اینکه مدیر اشنا هم داری که اولین تشکرش رو در این تاپیک به ارسال شما مختص فرمود.
موفق باشید.

سهیل خان معلومه خیلی زود قضاوت می کنی و اهل جبهه گیری هستی ، من نظر شخصی خودم رو با تشکر اعلام کردم و با دوست عزیزمون هیچ ارتباطی تا بحال نداشتم. عینک بدبینی ما ایرانیا همیشه روی چشمامون هست نمیشه هم کاریش کرد. شما هم بد نیست بری کل تاپیک رو یک بار با دقت بخونی تا تشکرای من رو ببینی.

ضمنا مدیریت دلیل بر این نمیشه که اون مدیر نتونه نظرات شخصیش رو بگه.

موفق باشی.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-06-25

سلام به همه دوستان مخصوصا" جناب بادامی و آقا وحید
خیلی از تاپیک های سایت به دلیل همین بحث ها بسته شد ، تا امروز توی این تاپیک ( زندگی و کار در دالاس ) هیچ بحث ، و یا کل کلی نبوده ( البته تا اینجایی که من این تاپیک رو خوندم و میدونم )
لطفا" به همین جا ختم بشه
اگه یه کم لحنم بد بود ببخشید
همه دوستان موفق باشید بازم مخصوصا" شما دو دوست عزیز

RE: زندگی و کار در دالاس - vahidvm60 - 2011-06-26

با سلام خدمت مهدیس خانم
من در پیام خصوصی هم خدمتتون عرض کردم که تردیدی بین لوس آنجلس ودالاس دارم که از دوستای خوب ساکن دالاس کمک خواسته بودم
ولی در همون تاپیک اول هم دوست خوبم جناب سهیل خان با لحنی جواب تاپیک منو دادند که برایم نامشخص بود
البته نمیخوام بیشتر از این وارد این بحث بشم
و طبق توصیه مدیر محترم frozen mind عزیز به نهضت خودحذفی پیوستم و کل تاپیک هامو که بوی کل کل میداد حذف کردم
هرچند هنوز هم معتقدم کل کل از جانب من نبود
با تشکر از جناب Nazem که من هم هیچ آشنایی با ایشون ندارم بخاطر درک درستشون از حرف حقیقتی که نوشتم ، دیگه دلیلی نمی بینم که توی این تاپیک چیزی بنویسم و سعی میکنم تحقیقات خودمو در مورد شهر دالاس خارج از این تاپیک پیگیری کنم

آقا سهیل عزیز
در صورتیکه کدورتی برای شما ایجاد کردم جدا عذرخواهی میکنم چون حقا شما بیشتر از من در این سایت اطلاعات دراختیار دوستان قرار دادید و بقول معروف حق آب و گل دارید (مخصوصا اون توصیه نامتون در مورد دالاس هم بسیار برای تازه واردین پربار ورهگشا خواهد بود )

ضمنا من قبل از اینکه سهیل خان افتحار آشنایی با شمارو داشته باشم ، یعنی حدود یک ماه پیش چون از جمله امضاتون خوشم اومده بود اونو روی وایت برد محل کارم نوشتم چون با اون هم عقیده هستم

RE: زندگی و کار در دالاس - seravin - 2011-06-27

اینجا چه خبره نکنه میخواید ما رو از نون خوردن بندازید!

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-06-27

جناب vahid60 عزیز
شما لطف دارید. بنده هیچ کدورتی با هیچکس ندارم و زندگی به من یاد داده که جنبه ام بیش از اینها باشد.
واقعا چیز مهمی نبوده و سو تفاهمی شاید برای هر دو ما بوده. من هم ان موضوعات رو حذف میکنم تا برداشت سویی از ان نشود. شاید باید موضوع رو کلی مطرح میکردم نه در رابطه شخص شما. بگذریم من هم عذر خواهی میکنم اگر باعث دلخوری شدم.
در مورد خروج از این تاپیک هم کار خوبی نیست. به فرض که بنده با شما مشکلی دارم (که اصلا چنین نیست چونما همدیگر رو نمیشناسیم و طلبی از شما ندارم ) مگر این فضای مجازی و نیز شهر دالاس ملک پدری من است . ضمن اینکه مثل سایر دوستان بنده هم در حد توانم به شما کمک خواهم کرد . خدارو شکر این شهر پر از افراد با مرام هست که محبتشان شامل حال ما هم شده و شامل شما هم خواهد بود.
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - Mojhdeh - 2011-06-28

(2011-06-21 ساعت 10:53)free_free نوشته:  چون این تاپیک لیدرهای خیلی فعالی داره ترجیح دادم سوالم رو اینجا بپرسم

دوستان:

چند وقتی هست سطح دانش انگلیسی که باید داشته باشیم ذهن من رو مشغول کرده که با چه حداقلی می توان اونجا استارت زد و شروع کرد ، مسلما با گذشت زمان آأم میتونه هر زبونی رو یاد بگیره

بنظر شما کسی که خواندن و نوشتن انگلسیی بلده ولی توی مکالمه ضعیف هستش میتونه بیاد اونجا شروع کنه یا اینکه 6 ماه ایران بره کلاس مکالمه بهتره؟؟؟

فکر نمی کنید تاثیر بودن تو محیط از کلاس زبان تو ایران بیشتر باشه؟؟...

برای این که این سوال بی ربط به این تاپیک هم نباشه اون رو بر اساس شرایط دالاس پاسخ بدید...ممنون

دوست عزیز نگرانی شما برای من کاملا قابل لمسه. در این زمینه بارها و بارها اساتید مهاجرسرایی نظراتشون رو نوشتن و شاید حرف من حرف جدیدی نباشه ولی فقط خواستم تجربه شخصی خودم رو با شما به اشتراک بگذارم بلکه یک کمک خیلی خیلی جزئی برای شما باشه. همه ما تو ایران معمولا به کلاسهای زبان جورواجوری سر زدیم بعضی مفید بعضی هم غیر مفید. از هر کلاسی هم خلاصه یه چیزهایی یاد گرفتیم اما وقتی پامون به امریکا میرسه در وهله اول یک شوک بزرگی بهمون وارد میشه که بخشی به خاطر لهجه های بسیار جورواجور موجود و بخش دیگه اش هم بدلیل اختلاف فرهنگی موجوده. ما معمولا تلاش میکنیم که جملات فارسی رو به انگلیسی ترجمه کنیم که خیلی وقتها جملات خوبی از کار در نمیاد. اینجوری بهتون بگم هفته های اول حتی از پس سلام و احوالپرسی های پیش پا افتاده هم ممکنه برنیاییم. چون مثلا عبارت خسته نباشید ما اینجا معادلی براش وجودنداره و یا خیلی تعارفات روزمره ما اینجا خبری ازشون نیست در عوض اینجا عبارات دیگه ای در مکالمات روزمره رد و بدل میشه که تو هیچ کلاس زبانی تو ایران به ما یاد نمی دن. آخه درسهای کلاسهای ایران معمولا خیلی فرمال و رسمیه. نکته جالب دیگه اینه که بعضی وقتها یک مطلبی رو میخونیم (مثلا کوپنهای تخفیف که خیلی هم فراوونه) هیچ کلمه جدید و عجیبی هم توش نیست ولی مفهوم کلی مطلب رو نمیگیریم. من فکر می کنم همونجور که آقای سهیل بادامی هم گفتن اینجا ما مشکلمون فقط زبان انگلیسیمون نیست ما به مروز زمان با فرهنگ رایج در امریکا آشنا میشیم و اطلاع پیدا کردن از فرهنگ مردم به یادگیری زبانمون هم خیلی کمک میکنه. مثلا یه چیزی که اینجا باهاش برخورد میکنیم و برای ما عجیبه اینه که از یه حدی بیشتر نباید به یک امریکایی نزدیک بشید. مثلا اگر یک نفر روی نیمکتی نشسته و شما رو اون طرف نیمکت بشینین حتما نفر اول از جاش بلند میشه و میره!!!!! من در این مورد از یک امریکایی سوال کردم گفت به خاطر خارجی بودنتون نیست ما هرکسی وارد حریم شخصیمون بشه احساس امنیت نمیکنیم. مثالهای اینجوری خیلی زیاده که از حوصله این بحث خارجه. در مجموع خیلی مواقع شرایطی پیش میاد که آدم شرمنده یا ناراحت میشه اما خوبیش اینه که مردم اینجا بدلیل تعداد زیاد مهاجرا به این وضعیت عادت دارن و کسی به ندانستن زبان ما توجه نمی کنه تازه کمکی هم اگه از دستشون بربیاد برامون انجام میدن
نظر شخصی من بعد از این همه حاشیه رفتن اینه که ایران هرچی وقت برای زبان گذاشتین بد نیست اما در محیط بودن، مخصوصا سرکار رفتن، صبور بودن و زمان دادن به خودمون فایده اش بیشتره. خودتون رو آماده کنین که یکسال اول زبان شما در حدیه که فقط مشکلات اولیه تون رو برطرف کنین اما از یه جایی به بعد خودتون متوجه میشین که هر روز داره زبانتون بهتر میشه
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-06-29

خوب بحث و جدل رو بذارید کنار...به سلامتی هم که حل شدShy
حالا با ارامش تمام سوال من رو بجوابیدWink
من سوالات رانندگی تگزاس رو دانلود کردم(از همین جا میگم .مرسی دوستان)
1 ماه دیگه داریم میام دالاس......دو هفته میمونیم.بعد 2 هفته هم هیستون
1- میشه توی همین 2 هفته ازمون رانندگی بدیم؟؟
2- اگه گواهینامه مون رو بین المللی کنیم دیگه نمیخواد ساعت عملی بگذرونیم؟(یعنی فقط بریم امتحان عملی و کتبی بدیم)
3- هزینه اش چقدره؟
4- مدارک چی میخواد؟؟
5- دالاس یا هیوستون فرقی نداره؟؟کدوم بهتره؟

ممنون........لطفا به ترتیب سوالام بجوابید...مرسی

RE: زندگی و کار در دالاس - emankh101 - 2011-06-29

(2011-06-29 ساعت 10:16)mitr.p نوشته:  خوب بحث و جدل رو بذارید کنار...به سلامتی هم که حل شدShy
حالا با ارامش تمام سوال من رو بجوابیدWink
من سوالات رانندگی تگزاس رو دانلود کردم(از همین جا میگم .مرسی دوستان)
1 ماه دیگه داریم میام دالاس......دو هفته میمونیم.بعد 2 هفته هم هیستون
1- میشه توی همین 2 هفته ازمون رانندگی بدیم؟؟
2- اگه گواهینامه مون رو بین المللی کنیم دیگه نمیخواد ساعت عملی بگذرونیم؟(یعنی فقط بریم امتحان عملی و کتبی بدیم)
3- هزینه اش چقدره؟
4- مدارک چی میخواد؟؟
5- دالاس یا هیوستون فرقی نداره؟؟کدوم بهتره؟

ممنون........لطفا به ترتیب سوالام بجوابید...مرسی
مدارک لازم برای امتحان گواهینامه:
۱- کارت سوشال- ۲ گرین کارت
این ۲ تا حداقل ۱۵ روز طول میکشه تا به دستتون برسه، زود‌ترین زمان ۱ هفته هست.
اگه گواهینامه‌ها را بین المللی کنید بهتر هست، که هزینش حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان هست.
اما اعتبارش ۶ ماه هست، (اینطور که یکی‌ از دوستان ما اینجا داشت من دیدم پلیس بهش گفته، بعد ۳-۴ ماه هم خودش رفت گواهینامه اینجا را گرفت)
هرگز به کلاس عملی‌ نیاز ندارید و این کلاس مربوط به زیر ۱۷ سال در آمریکا هست.
هزینه امتحان موقع پر کردن فرم میگیرن که ۲۵$ هست.
اما مشکل اصلی‌ زمان امتحان عملی‌ هست که با امتحان آئین نامه خیلی‌ فاصله داره از ۱ هفته شروع می‌شه تا ۱ ماه.
خصوصا الان که تابستون شده و حجم کاری دفاتر DPS بالا رفته و اغلب کسایی که به سنّ مجاز گواهینامه میرسن تابستون میرن واسه گرفتن گواهینامه.
به صرفه هست اگه برای مدت کوتاهی اینجا هستید با همان گواهینامه بین المللی بیاید.
قاعدتاً نباید فرقی‌ بین دالاس و هیوستون باشه، اما من هیوستون امتحان دادم راضی‌ بودم.

موفق باشید.... Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-07-01

سلام دوستانSmile
این چند وقتی چون پیگیر اومدن به دالاس و سوروسات سفر هستم کمتر می تونم بیام و کامنت بدم و سوال بپرسم و امید وارم همانطور که زیر اسم کاربری ام نوشته "عضو فعال" دو باره به فعالیت قبلیم بتونم برگردم و از نحسی 13 هم دربیام ....
علی ایحاله سوالی داشتم : من یه تلفن پاناسونیک دارم ایا این گوشی خط ثابت (LAND LINE) رو می توان در امریکا با تبدیل بخش برقش استفاده کرد ؟ خیلی حیفم میاد نیارمش...Tongue

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-07-02

سلام دوستان، اومدنِ من هم به دالاس قطعی شد، ویزا گرفتم و به امید خدا تا کمتر از ۲ هفته دیگه میام! امیدوارم بتونم به زودی جا بگیرم و بلیط بخرم. فکر می‌کنم ابتدا باید برم هتل. به زودی با چند تا سوال مزاحمتون میشم. به امید دیدار!

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-07-02

(2011-07-01 ساعت 23:39)maxsupermax نوشته:  سلام دوستانSmile
این چند وقتی چون پیگیر اومدن به دالاس و سوروسات سفر هستم کمتر می تونم بیام و کامنت بدم و سوال بپرسم و امید وارم همانطور که زیر اسم کاربری ام نوشته "عضو فعال" دو باره به فعالیت قبلیم بتونم برگردم و از نحسی 13 هم دربیام ....
علی ایحاله سوالی داشتم : من یه تلفن پاناسونیک دارم ایا این گوشی خط ثابت (LAND LINE) رو می توان در امریکا با تبدیل بخش برقش استفاده کرد ؟ خیلی حیفم میاد نیارمش...Tongue
بله میتونی فقط اشتراک خط زمینی گران است و ارزششو ندارد مگر از خطهای اینترنتی مثل مجیک جک یا امثالهم استفاده کنید که اون هم مشکلات خودش رو داره.