مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-07-02

(2011-07-02 ساعت 00:30)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، اومدنِ من هم به دالاس قطعی شد، ویزا گرفتم و به امید خدا تا کمتر از ۲ هفته دیگه میام! امیدوارم بتونم به زودی جا بگیرم و بلیط بخرم. فکر می‌کنم ابتدا باید برم هتل. به زودی با چند تا سوال مزاحمتون میشم. به امید دیدار!
سلام
تبریک Big Grin. می خوای هماهنگ کنیم تو استودیو 6 همدیگر و پیدا کنیم . البته شما با این توضیح که دادید باید اواسط جولای اونجا باشی . درسته؟

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-07-02

(2011-07-02 ساعت 09:25)maxsupermax نوشته:  
(2011-07-02 ساعت 00:30)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، اومدنِ من هم به دالاس قطعی شد، ویزا گرفتم و به امید خدا تا کمتر از ۲ هفته دیگه میام! امیدوارم بتونم به زودی جا بگیرم و بلیط بخرم. فکر می‌کنم ابتدا باید برم هتل. به زودی با چند تا سوال مزاحمتون میشم. به امید دیدار!
سلام
تبریک Big Grin. می خوای هماهنگ کنیم تو استودیو 6 همدیگر و پیدا کنیم . البته شما با این توضیح که دادید باید اواسط جولای اونجا باشی . درسته؟

سلام، مرسی‌ از شما، راستش من هنوز نمیدونم کجا باید جا بگیرم. جا تون خالی‌ چند روزی ایران بودم و تازه ۵ شنبه برگشتم اروپا، واسه همین تازه از امروز می‌خوام بگردم دنبال جا. محل کارم در 6001 Forest Park Rd.
Dallas, TX 75390-8576 . آیا این استودیو که شما میفرمائید نزدیک هست به این محله که عرض کردم؟ کار بنده در ۱۵ ژولای شروع می‌شه و باید چند روز قبل تر اونجا باشم. شما کی‌ تشریف میبرید؟ باز هم مرسی‌ از شما.

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-07-02

(2011-07-02 ساعت 17:30)Sahar-Germany نوشته:  سلام، مرسی‌ از شما، راستش من هنوز نمیدونم کجا باید جا بگیرم. جا تون خالی‌ چند روزی ایران بودم و تازه ۵ شنبه برگشتم اروپا، واسه همین تازه از امروز می‌خوام بگردم دنبال جا. محل کارم در 6001 Forest Park Rd.
Dallas, TX 75390-8576 . آیا این استودیو که شما میفرمائید نزدیک هست به این محله که عرض کردم؟ کار بنده در ۱۵ ژولای شروع می‌شه و باید چند روز قبل تر اونجا باشم. شما کی‌ تشریف میبرید؟ باز هم مرسی‌ از شما.

سلام.ممنونم.جای ما فعلا با خودمون پرهBig Grin من برای دهه سوم جولای دالاسم و شما قاعدتا جلوتر رسیدید ... البته زبانتون قانونا و شرعا و عرفا باید فول باشه.شما باید منتظر ما باشید قاعدتا ....Tongue گفتید کار هم که دارید تبریک می گم که "اسکجوئلد پروگرم "وارد می شوید.ان شاءاله ببینیمتونSmile

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-07-03

(2011-07-02 ساعت 23:58)maxsupermax نوشته:  سلام.ممنونم.جای ما فعلا با خودمون پرهBig Grin من برای دهه سوم جولای دالاسم و شما قاعدتا جلوتر رسیدید ... البته زبانتون قانونا و شرعا و عرفا باید فول باشه.شما باید منتظر ما باشید قاعدتا ....Tongue گفتید کار هم که دارید تبریک می گم که "اسکجوئلد پروگرم "وارد می شوید.ان شاءاله ببینیمتونSmile

آهان پس ایران تشریف دارید. تا میتونید لذتش رو ببرید که من از دیدن ایران کاملا دلسیر نشدم و مجبور شدم زود برگردم. ای،، زبانم بدک نیست ولی‌ البته انگیلسی و آلمانی‌ رو کمی‌ قاطی‌ می‌کنم. میدونید آدم هر چقدر هم زبان بدونه تا وقتی‌ که در محیط نباشه، نمی‌تونه ارزیابی کنه چه طوره زبانش! آره من اصلا دارم به خاطره کار میام آمریکا یعنی‌ با ویزا میام نه با گرین کارت! اول برای ۳ سال ولی‌ قابل تمدید هست. البته اصلا نمیدونم موندنی هستم یا نه! شاید بعد از یک ماه برگشتم اصلا! میدونید بعد از این همه غربت نشینی در اروپا و اینکه همیشه آرزو داشتم برم آمریکا، الان که زمانش رسیده و زمان امدن فرا رسیده، دچار ترس، دو دلی‌ و نگرانی شدم! مثل غریبی که قراره غریب تر بشه. شما حتما با خانواده تشریف میارید و مشکل کمتری خواهید داشت. موفق باشید!

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-07-03

(2011-06-29 ساعت 18:44)emankh101 نوشته:  مدارک لازم برای امتحان گواهینامه:
۱- کارت سوشال- ۲ گرین کارت
این ۲ تا حداقل ۱۵ روز طول میکشه تا به دستتون برسه، زود‌ترین زمان ۱ هفته هست.
اگه گواهینامه‌ها را بین المللی کنید بهتر هست، که هزینش حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان هست.
اما اعتبارش ۶ ماه هست، (اینطور که یکی‌ از دوستان ما اینجا داشت من دیدم پلیس بهش گفته، بعد ۳-۴ ماه هم خودش رفت گواهینامه اینجا را گرفت)
هرگز به کلاس عملی‌ نیاز ندارید و این کلاس مربوط به زیر ۱۷ سال در آمریکا هست.
هزینه امتحان موقع پر کردن فرم میگیرن که ۲۵$ هست.
اما مشکل اصلی‌ زمان امتحان عملی‌ هست که با امتحان آئین نامه خیلی‌ فاصله داره از ۱ هفته شروع می‌شه تا ۱ ماه.
خصوصا الان که تابستون شده و حجم کاری دفاتر DPS بالا رفته و اغلب کسایی که به سنّ مجاز گواهینامه میرسن تابستون میرن واسه گرفتن گواهینامه.
به صرفه هست اگه برای مدت کوتاهی اینجا هستید با همان گواهینامه بین المللی بیاید.
قاعدتاً نباید فرقی‌ بین دالاس و هیوستون باشه، اما من هیوستون امتحان دادم راضی‌ بودم.
موفق باشید.... Smile
ممنون از پاسختون
ی چیزی رو نفمیدم:
اینی که میگید گواهی نامه بین المللی در تگزاس 6 ماه اعتبار داره :
یعنی از تاریخ صادر شدن گواهینامه بین المللی مون 6 ماه اعتبار داره یا از بدو ورودمون به امریکا میتونیم 6 ماه استفاده کنیم؟؟
اصلا خود گواهی بین اللملی به تهایی تا کی اعتبار داره؟؟
(جای رایان عزیز خالی تا با سوالام کلی حال میکردCool.البته موهاش رو هم میکشید.هرجا هست موفق باشه)

RE: زندگی و کار در دالاس - emankh101 - 2011-07-03

(2011-07-03 ساعت 13:06)mitr.p نوشته:  ممنون از پاسختون
ی چیزی رو نفمیدم:
اینی که میگید گواهی نامه بین المللی در تگزاس 6 ماه اعتبار داره :
یعنی از تاریخ صادر شدن گواهینامه بین المللی مون 6 ماه اعتبار داره یا از بدو ورودمون به امریکا میتونیم 6 ماه استفاده کنیم؟؟
اصلا خود گواهی بین اللملی به تهایی تا کی اعتبار داره؟؟
(جای رایان عزیز خالی تا با سوالام کلی حال میکردCool.البته موهاش رو هم میکشید.هرجا هست موفق باشه)

خود گواهینامه اعتبارش ۱۰ ساله هست.
و مدت زمانی‌ که طول میکشه صادر بشه بین ۲۴ ساعت تا 1 هفته متغیر هست (بستگی به دفتری داره که انجام میده)
ولی‌ راستش از اینکه آیا از زمان صدور میشه ۶ماه رانندگی‌ کرد یا نه را دقیقا نمیدونم، چون راستش نمیدونم دقیقا تاریخ صدور گواهینامه دوستم کی‌ بود.
به هر صورت میتونید برای اطمینان بیشتر زمانی‌ گواهینامه بین‌المللی بگیرید که بلیت دستتون باشه.
موفق باشید.... Smile

(2011-07-03 ساعت 14:02)emankh101 نوشته:  خود گواهینامه اعتبارش ۱۰ ساله هست.
و مدت زمانی‌ که طول میکشه صادر بشه بین ۲۴ ساعت تا 1 هفته متغیر هست (بستگی به دفتری داره که انجام میده)
ولی‌ راستش از اینکه آیا از زمان صدور میشه ۶ماه رانندگی‌ کرد یا نه را دقیقا نمیدونم، چون راستش نمیدونم دقیقا تاریخ صدور گواهینامه دوستم کی‌ بود.
به هر صورت میتونید برای اطمینان بیشتر زمانی‌ گواهینامه بین‌المللی بگیرید که بلیت دستتون باشه.
موفق باشید.... Smile
در آلمان اینجوریه فکر کنم که تا ۶ ماه اول اقامت در آلمان اجازه دارید، از این گواهینامه استفاده کنید. آمریکا رو نمیدونم Smile

(2011-06-21 ساعت 11:33)soheilbadami نوشته:  دوست عزیز این موضوع با اینکه خیلی در همه تاپیکها بحث شده اما فوق العاده مهم هست.
نظر شخصی من اینه که به کلاس زبان هم تکیه نکنید. 1 معلم خصوصی داشته باشید که هر روز باهاتون کارکنه
هزینه ای که میدید در مقابل نفعی که خواهید برد هیچ هست. عدم تسلط به زبان یعنی کند شدن شدید پیشرفت ...

دچار ترس شدم من، فکرش رو بکنید من کمتر از دو هفته دیگه کارم اونجا شروع می‌شه، اونوقت متوجه نشم رئیسم چی‌ میگه! خیلی‌ باید احساس بدی باشه. حسابی‌ دلهره گرفتم! ۲ بار که باهاش تلفنی حرف زدم، تقریبا فهمیدمش ولی‌ خوب موقع کار باید یه کمی‌ سخت تر باشه.

(2011-06-13 ساعت 18:30)Big Boss نوشته:  من نمیدونم شما ین عدد هارو از کجا میارید ..
ی مهندس صفر تو ی ایالات ارزون حدقل ۴۰-۵۰ تا درمیاره (لیسانس)
حالا به تناسب میشه بقیه رو حساب کرد

ساعتی 7-8 دلار خیلی جاها حداقل دستمزده
کاستکو مثلا میدونم ساعتی ۱۲ تا ای میده
اینجور کارا هم فک نکنین ریخته
رقابت تو اینجور کارا به شدت زیاده..مخصوصا ویترینگ ..
بخصوص اینکه خود امریکایی ها زیاد از این کارا میکنن
تا پولشون تموم شه میرن ویترینگ
در ضمن امکان نداره این کارا رو واسه ۴۰ ساعت فول تایم پیدا کنین
چند تا جا باید کار پیدا کنین
[quote='shaan' pid='113274' dateline='1307954751']

آقا ما با مدرک دکترا قرار نیست همچنین حقوقی بگیریم! یا مهندسا بیشتر حقوق میگیرن، یا اینکه سرِ من دارن کلاه میزارن قراره کم حقوق بدهند!

سلام، آیا کسی‌ از دوستان تجربه سفر از اروپا به دالاس رو داره؟ و میتونه به من راهنمایی کنه که چه کمپانی هواپیمائی مناسب تر هست؟ به راهنمایی فوری شما عزیزان نیاز دارم، ممنون پیشاپیش!

RE: زندگی و کار در دالاس - Ashkan78 - 2011-07-03

در حد يه حدس فكر مي كنم Lufthansa و American Airlines براي حضرت عليه بهترين باشه.

(2011-07-03 ساعت 19:07)Sahar-Germany نوشته:  سلام، آیا کسی‌ از دوستان تجربه سفر از اروپا به دالاس رو داره؟ و میتونه به من راهنمایی کنه که چه کمپانی هواپیمائی مناسب تر هست؟ به راهنمایی فوری شما عزیزان نیاز دارم، ممنون پیشاپیش!

(2011-07-03 ساعت 21:04)Ashkan78 نوشته:  در حد يه حدس فكر مي كنم Lufthansa و American Airlines براي حضرت عليه بهترين باشه.

(2011-07-03 ساعت 19:07)Sahar-Germany نوشته:  سلام، آیا کسی‌ از دوستان تجربه سفر از اروپا به دالاس رو داره؟ و میتونه به من راهنمایی کنه که چه کمپانی هواپیمائی مناسب تر هست؟ به راهنمایی فوری شما عزیزان نیاز دارم، ممنون پیشاپیش!

ممنونم از شما، بلیط‌ ها بالای ۱۰۰۰ یورو هستند. خیلی‌ گرونه! توی ABC travel service یه چند تا ارزون تر پیدا کردم باus air ways ولی‌ قیمت‌ها دوباره تغییر کرد. نمیدونم آیا برای آمریکا چیزی به نام last minute صدق می‌کنه یا اینکه هر چی‌ زود تر بخرم ارزون تره؟
آخه برای بعضی‌ کشور‌ها هر چی‌ دیر تر بخری بهتره، برای بعضی‌‌ها هر چی‌ زود تر بخری!
ممنون از شما!

RE: زندگی و کار در دالاس - ardavan2535 - 2011-07-03

(2011-07-03 ساعت 23:16)Sahar-Germany نوشته:  
(2011-07-03 ساعت 21:04)Ashkan78 نوشته:  در حد يه حدس فكر مي كنم Lufthansa و American Airlines براي حضرت عليه بهترين باشه.

ممنونم از شما، بلیط‌ ها بالای ۱۰۰۰ یورو هستند. خیلی‌ گرونه! توی ABC travel service یه چند تا ارزون تر پیدا کردم باus air ways ولی‌ قیمت‌ها دوباره تغییر کرد. نمیدونم آیا برای آمریکا چیزی به نام last minute صدق می‌کنه یا اینکه هر چی‌ زود تر بخرم ارزون تره؟
آخه برای بعضی‌ کشور‌ها هر چی‌ دیر تر بخری بهتره، برای بعضی‌‌ها هر چی‌ زود تر بخری!
ممنون از شما!

دوست عزیز www.expedia.com رو چک کنید اونجا می تونید پروازها و قیمت های مناسب رو پیدا کنید.

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-07-04

(2011-07-03 ساعت 23:53)ardavan2535 نوشته:  
(2011-07-03 ساعت 23:16)Sahar-Germany نوشته:  

ممنون از شما!

دوست عزیز www.expedia.com رو چک کنید اونجا می تونید پروازها و قیمت های مناسب رو پیدا کنید.

ممنون از شما دوستِ عزیز. اینجا رو هم چک کردم باز قیمت‌ها بالا بود. باز هم ممنون از شما!

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-07-04

با سلام به دوستان
نکته ای به نظرم میرسد راجع سوال چند تا دوستان برای گواهینامه که قبلا هم مطزح شده. اینکه شخصا از دفاتر مختلف دی ام وی و پلیس سوال کردم راجع گواهینامه بین المللی باور کنید اصلا نمیدانند چی هست ! خرج اضافی نکنید شما تا 90 روز میتونین با ترجمه گواهینامه کشور مبدا رانندگی کنین . چیزی که از گواهینامه مهمتر هست بیمه شماست.

@ sahar
بلیط در های سیزن بدبختانه همین داستان رو داره ولی 1 شرکتی هست که ادعا داره نرخهای پایین ارائه میده ولی نه انلاین. من تجربه ای باهاش ندارم اما به 1 تلفن زدن می ارزد که براورد کنین.

http://www.asaptickets.com/

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-07-04

(2011-07-04 ساعت 05:12)soheilbadami نوشته:  با سلام به دوستان
نکته ای به نظرم میرسد راجع سوال چند تا دوستان برای گواهینامه که قبلا هم مطزح شده. اینکه شخصا از دفاتر مختلف دی ام وی و پلیس سوال کردم راجع گواهینامه بین المللی باور کنید اصلا نمیدانند چی هست ! خرج اضافی نکنید شما تا 90 روز میتونین با ترجمه گواهینامه کشور مبدا رانندگی کنین . چیزی که از گواهینامه مهمتر هست بیمه شماست.

@ sahar
بلیط در های سیزن بدبختانه همین داستان رو داره ولی 1 شرکتی هست که ادعا داره نرخهای پایین ارائه میده ولی نه انلاین. من تجربه ای باهاش ندارم اما به 1 تلفن زدن می ارزد که براورد کنین.

http://www.asaptickets.com/

ممنون از شما، حق با شماست. در سایتش که چک کردم قیمت ارزون بود، ولی‌ نمی‌شد آنلاین خرید، باید تلفن کنم. به هر حال ممنون.