مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-07-05

ببخشید به متن بالا اضافه میکنم که بسیاری از شرکتهای کرایه اتوموبیل ممکنه بدون گواهینامه رسمی به شما ماشین کرایه ندن و نکته دیگه اینکه اگر کسی براتون کردیت میذاره که ماشین رو بگیرید باید با اسم گواهینامه مچ باشه. اخیرا بعلت بعضی سو استفاده ها قوانین rent a car کمی سخت شده. البته اینجا هر خدماتی از شرکت به شرکت فرق داره و باید حتما سوال کنید. این اطلاعات مربوط به شرکت هرتز هست که من مدتی پیش برای یکی از اشناهام ازش سوال کردم.

RE: زندگی و کار در دالاس - vahidvm60 - 2011-07-05

با سلام خدمت دالاسی های عزیز و تبریک به مناسبت بازگشت خودم به این تاپیک
میخواستم بدونم میشه اسم چندتا از محله هایی که برای زندگی یه زوج جوان تازه وارد از وطن که از نظر امنیت خوب باشه و وجود هم زبان ، قیمت مناسب اجاره و دسترسی خوب به شهر داره رو نام ببرید.
چون میخوام توی سایت از قیمت و شرایط خونه های اون محله ها سرچ کنم
بازم ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-07-06

(2011-07-05 ساعت 20:26)vahidvm60 نوشته:  با سلام خدمت دالاسی های عزیز و تبریک به مناسبت بازگشت خودم به این تاپیک
میخواستم بدونم میشه اسم چندتا از محله هایی که برای زندگی یه زوج جوان تازه وارد از وطن که از نظر امنیت خوب باشه و وجود هم زبان ، قیمت مناسب اجاره و دسترسی خوب به شهر داره رو نام ببرید.
بازم ممنون

سلام به دوستان
پلینو ، ادیسون ، فرانکفورت ، مانتفورت ، پرستون ، پارک ، پارکر
اینا تقریبا از محله های خوبه
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-07-09

(2011-07-05 ساعت 20:26)vahidvm60 نوشته:  با سلام خدمت دالاسی های عزیز و تبریک به مناسبت بازگشت خودم به این تاپیک
بازم ممنون

ضمن تشکر از مطالب خوبی که دوستان در این تاپیک برای مسکن قرار دادن من هم با اجازه یک شما کلی خدمتت عرض میکنم هر چند تکراری شاید باشه. اگر میخواید از طریق اینترنت سرچ کنید قدم اول این هست که با نقشه و موقعیت شهر اشنا بشین. با این ترتیب پیشنهادم اینه که نقشه دی اف دابلیو رو بیارید. این چهار خیابان(و یا اتوبان) رو روش ببینید :

از جنوب خیابانی با نام Belt Line Rd
از شرق state highway 75
از شمال Eldorado Pkw
از غرب State highway 35

این 4 امتداد 1 ذوزنقه رو تشکیل میدن که سطح داخل اون به عنوان مناطق متوسط و خوب و حتی خیلی خوب این کلانشهر شناخته میشن.
صد البته که هر منطقه ای ولو خوب ممکن هست جای خوب متوسط و حتی بد داشته باشه که بدون دیدن از نزدیک امکان ارزیابی اونها وجود نداره .
این مناطق محله نیستن بلکه شهرهایی هستن متصل به هم با وسعت بسیار و تراکم کم. مثالی از این دست در ایران نیست (یا من ندیدم). شما میتونین اسم شهر ها رو روی نقشه ببینین و همینطور خیابانها و اتوبانها دریاچه های مصنوعی بسیار بزرگ و ...
هر چه که به مرکز این ذوزنقه نزدیک میشید (بزرگراه شمال جنوبی معروف به toll way) معمولا قیمتها افزایش دارند.
در ضمن خطوط اتوبوس و دارت هم روی نقشه هست که میتونید برای انتخاب محدوده سرچ اون رو هم در نظر بگیرید. از لحاظ دسترسی به مراکز خرید معمولا مشکلی نیست چون به وفور همه جا وجود دارن و در فواصل بعدی عینا تکرار میشن.
امیدوارم این مقدار جزئی کمکی کرده باشه برای یافتن محدوده. ولی بازم میگم که پیدا کردن محل نهایی مقدار زیادی زمان و صبر میخواد و حتما حضور در محل.
در پناه خدا

RE: زندگی و کار در دالاس - Tabestan - 2011-07-11

دوستان عزیز اگر می توانید لطفا راهنمایی کنید،
من از سال 1993 گواهی نامه پایه 1 یکی از کشور های خارجی را دارم که مجاز به رانندگی با تریلی با حداکثر وزن 35000 کیلو گرم ( 35 تن ) است.
سئوال این است که آیا باید باز هم در امریکا امتحان کتبی و عملی / یا فقط کتبی / یا فقط عملی بدهم تا گواهی نامه ام تعویض کنم.
هر گونه اطلاعاتی در این زمینه بسیار مفید خواهد بود.
ممنون
تابستان
(2011-07-04 ساعت 05:12)soheilbadami نوشته:  با سلام به دوستان
نکته ای به نظرم میرسد راجع سوال چند تا دوستان برای گواهینامه که قبلا هم مطزح شده. اینکه شخصا از دفاتر مختلف دی ام وی و پلیس سوال کردم راجع گواهینامه بین المللی باور کنید اصلا نمیدانند چی هست ! خرج اضافی نکنید شما تا 90 روز میتونین با ترجمه گواهینامه کشور مبدا رانندگی کنین . چیزی که از گواهینامه مهمتر هست بیمه شماست.
@ sahar
بلیط در های سیزن بدبختانه همین داستان رو داره ولی 1 شرکتی هست که ادعا داره نرخهای پایین ارائه میده ولی نه انلاین. من تجربه ای باهاش ندارم اما به 1 تلفن زدن می ارزد که براورد کنین.
http://www.asaptickets.com/

RE: زندگی و کار در دالاس - seravin - 2011-07-11

(2011-07-11 ساعت 13:59)Tabestan نوشته:  دوستان عزیز اگر می توانید لطفا راهنمایی کنید،

من از سال 1993 گواهی نامه پایه 1 یکی از کشور های خارجی را دارم که مجاز به رانندگی با تریلی با حداکثر وزن 35000 کیلو گرم ( 35 تن ) است.

سئوال این است که آیا باید باز هم در امریکا امتحان کتبی و عملی / یا فقط کتبی / یا فقط عملی بدهم تا گواهی نامه ام تعویض کنم.

هر گونه اطلاعاتی در این زمینه بسیار مفید خواهد بود.

ممنون
تابستان
هم باید امتحان کتبی بدهید هم عملی و اگر تصمیم دارید در آمریکا دنبال همین کار باشید حتما مدارک و سوابق خودتون رو در این زمینه ترجمه کنید و بیارید مثل دفترچه کار ، گواهینامه و غیره
البته سبک کار رانندگی ماشین سنگین در آمریکا بسیار متفاوت با ایران است

نیاز به راهنمأیی فوری! - Sahar-Germany - 2011-07-12

سلام دوستان، چندین روزِ که دارم دنبال یک هتل می‌گردم که نزدیکِ دانشگاهم باشه و قیمتش هم مناسب باشه. متاسفانه هنوز هیچی‌ پیدا نکردم. فاصله‌ها خیلی‌ دوره و یا قیمت‌ها خیلی‌ گرون، می‌شه لطفا اگر هتل یا هستلی که خوب باشه نزدیکِ این آدرس میدونید به من معرفی‌ کنید. البته من زیاد وقت ندارم و فردا عازم هستم. خیلی‌ ممنون میشم راهنمأیی کنید! این آدرسِ محل دانشگاه من:

6001 Forest Park Rd.
Dallas, TX 75390

RE: نیاز به راهنمأیی فوری! - Ashkan78 - 2011-07-12

با وارد كردن كدپستي... سايت www.hotwire.com رو چك كن. قيمتاش از همه جا ارزونتره... اما ايراد اينه كه تا رزرو قطعي نكني اسم هتل رو بهت نمي گه. فقط حدود ادرس، تعداد ستاره ها و امكاناتش رو مي گه...

(2011-07-12 ساعت 14:22)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، چندین روزِ که دارم دنبال یک هتل می‌گردم که نزدیکِ دانشگاهم باشه و قیمتش هم مناسب باشه. متاسفانه هنوز هیچی‌ پیدا نکردم. فاصله‌ها خیلی‌ دوره و یا قیمت‌ها خیلی‌ گرون، می‌شه لطفا اگر هتل یا هستلی که خوب باشه نزدیکِ این آدرس میدونید به من معرفی‌ کنید. البته من زیاد وقت ندارم و فردا عازم هستم. خیلی‌ ممنون میشم راهنمأیی کنید! این آدرسِ محل دانشگاه من:

6001 Forest Park Rd.
Dallas, TX 75390

RE: زندگی و کار در دالاس - someil - 2011-07-12

(2011-07-12 ساعت 21:46)maxsupermax نوشته:  سلام دوستان Smile
قاعدتا" آدرسی که در بدو ورود بعنوان آدرس ثابت باید در فرودگاه ارائه بدیم مبنای ارسال گرین کارت و ssn خواهد بود .چنانچه ما در مدت زمان ابتدایی حضور در دالاس در هتل 6 باشیم می شه برای ssn حداقل از آدرس موقت استفاده کرد یا نه شدنی نیست .
جواب این سوال برام خیلی اهمیت داره.Sad
نه نمیشه

RE: نیاز به راهنمأیی فوری! - soheilbadami - 2011-07-13

(2011-07-12 ساعت 14:22)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، چندین روزِ که دارم دنبال یک هتل می‌گردم که نزدیکِ دانشگاهم باشه و قیمتش هم مناسب باشه. متاسفانه هنوز هیچی‌ پیدا نکردم. فاصله‌ها خیلی‌ دوره و یا قیمت‌ها خیلی‌ گرون، می‌شه لطفا اگر هتل یا هستلی که خوب باشه نزدیکِ این آدرس میدونید به من معرفی‌ کنید. البته من زیاد وقت ندارم و فردا عازم هستم. خیلی‌ ممنون میشم راهنمأیی کنید! این آدرسِ محل دانشگاه من:

6001 Forest Park Rd.
Dallas, TX 75390
پیشاپیش خوش امدید
اما همونطور که در جولای بلیط ارزان پیدا نمیشه هتل هم به همین منوال هست ولی پیشنهادم اینست که فاکتور ارزانی رو در بدو ورود و تا زمان اشنایی نسبی کمتر بحساب بیارید و سعی کنید جای نزدیک و راحت و با امنیت خوب پیدا کنین. هم در مورد هتل هم سایر موارد. چون ممکن است از 1 طرف برای سرویسی قیمت کمتر بدید ولی در طرف دیگه مجبور شید هزینه هایی رو برای جبرانش بدید.
به هر حال ما که در حدود 1 سال اینجا بودن هیچ ارزون بی علتی به تورمان نخورد !
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-07-17

سلام دوستان، من هم اومدم دالاس، شهر شما! اول از همه باید از مهدیس جان و همسرشون آقا مصطفی تشکر کنم که بسیار انسان‌های والایی هستند، واقعاً اینجور انسان‌ها کم پیدا میشند. من که خیلی‌ بهشون زحمت دادم. چه انسان‌های شریف و مهربونی هستند، این چند روز واقعاً بهشون زحمت دادم. خواهر و برداری رو در حقِ من تمام کردند.

اما در موردِ دالاس، من هنوز انگار در جت لک هستم، و زمان لازم دارم واسه تمرکز کامل. ولی‌ به هر حال تا اینجا رو براتون بگم. من از اروپاِ آروم و بی‌ دردسر اومدم به یک شهری مثل دالاس، و به خاطره محل کارم که جای بسیار بدی واقع شده هنوز نتونستم جا پیدا کنم. نگاهِ اولِ من از دالاس، گر چه چیزِ زیاد هنوز ازش ندیدم: یک شهر بزرگ، با اتوبان‌هایِ زیاد. همه سوار ماشین هستند مخصوصا از اون ماشین بزرگا که ما تو ایران بهشون میگیم وانت دو کابینته!

تو شهر گرمه و خشک، یه کمی‌ مثل تهران ولی‌ هواش تمیز تره، من که دود ندیدم تا حالا، شاید جایِ دودیش نرفتم هنوز ولی‌ تا الان هوا تمیز بوده، ولی‌ گرم تا نسبتی داغ. خیلی‌ خنده داره تو محل کارم مجبورم ژاکت بپوشم چون به شدت سرده. تو همه جا‌های سر بسته اینجوریه. خلاصه اگه میاین دالاس، و میرید مثلا خرید، درسته بیرون داغه ولی‌ حتما برای داخل فروشگاه ژاکت همراه داشته باشید Smile

دومین چیز جالب برای من اروپا نشین مصرف ظروف و وسایل پلاستیکیه. که خیلی‌ مثل اینکه اینجا مرسومه، تو اروپا مثلا کیسه پلاستیکی و اینجور چیزا کمتر مصرف می‌شه و معمولا باز یافت می‌شه ولی‌ اینجا مثل ووفور نعمت پلاستیک مصرف میکنند، باز یافت می‌شه یا نه رو هنوز نمیدونم.

چیز جالبه دیگه واسه من تازه وارد، پرسِ غذا و میزانِ نوشابه بود که در مقایسه با اروپا همه بزرگ تر هستند، مثلا من یک ساندویچ سفارش دادم، دیدم یارو یه بشقاب بزرگ با یک ساندویچِ غول پیکر به همراه سیب زمینی‌ و سالاد آورد. که واسه من خیلی‌ زیاد بود. خلاصه به نظر من بریز و بپاش اینا خیلی‌ بیشتر از اروپا هست. همه چی‌ اینجا بزرگ تر از نرماله.

بعضی‌ چیزا هم خیلی‌ ارزون تر از اروپا بود مثلِ لپ تاپ. قهوه و مواد غذایی هم به نظرم خیلی‌ ارزون تر از اروپا اومده. البته هنوز وقت لازم دارم، تا همه چی‌ رو چک کنم. حتما باز براتون از تجربیاتِ خودم در این شهر مینویسم.
برام دعا کنید زود تر آپارتمان پیدا کنم و ثابت بشم.

راستی‌ یه چیز جالب، ارسال من شمارهش ۷۲۱ هست، اتاقی‌ هم که توش هستم الان شمارش ۷۲۱ِ Smile شاید عدد شانس من باشه این. نمیدونم.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-07-17

(2011-07-17 ساعت 08:12)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، من هم اومدم دالاس، شهر شما! اول از همه باید از مهدیس جان و همسرشون آقا مصطفی تشکر کنم که بسیار انسان‌های والایی هستند، واقعاً اینجور انسان‌ها کم پیدا میشند. من که خیلی‌ بهشون زحمت دادم. چه انسان‌های شریف و مهربونی هستند، این چند روز واقعاً بهشون زحمت دادم. خواهر و برداری رو در حقِ من تمام کردند.

اما در موردِ دالاس، من هنوز انگار در جت لک هستم، و زمان لازم دارم واسه تمرکز کامل. ولی‌ به هر حال تا اینجا رو براتون بگم. من از اروپاِ آروم و بی‌ دردسر اومدم به یک شهری مثل دالاس، و به خاطره محل کارم که جای بسیار بدی واقع شده هنوز نتونستم جا پیدا کنم. نگاهِ اولِ من از دالاس، گر چه چیزِ زیاد هنوز ازش ندیدم: یک شهر بزرگ، با اتوبان‌هایِ زیاد. همه سوار ماشین هستند مخصوصا از اون ماشین بزرگا که ما تو ایران بهشون میگیم وانت دو کابینته!

تو شهر گرمه و خشک، یه کمی‌ مثل تهران ولی‌ هواش تمیز تره، من که دود ندیدم تا حالا، شاید جایِ دودیش نرفتم هنوز ولی‌ تا الان هوا تمیز بوده، ولی‌ گرم تا نسبتی داغ. خیلی‌ خنده داره تو محل کارم مجبورم ژاکت بپوشم چون به شدت سرده. تو همه جا‌های سر بسته اینجوریه. خلاصه اگه میاین دالاس، و میرید مثلا خرید، درسته بیرون داغه ولی‌ حتما برای داخل فروشگاه ژاکت همراه داشته باشید Smile

دومین چیز جالب برای من اروپا نشین مصرف ظروف و وسایل پلاستیکیه. که خیلی‌ مثل اینکه اینجا مرسومه، تو اروپا مثلا کیسه پلاستیکی و اینجور چیزا کمتر مصرف می‌شه و معمولا باز یافت می‌شه ولی‌ اینجا مثل ووفور نعمت پلاستیک مصرف میکنند، باز یافت می‌شه یا نه رو هنوز نمیدونم.

چیز جالبه دیگه واسه من تازه وارد، پرسِ غذا و میزانِ نوشابه بود که در مقایسه با اروپا همه بزرگ تر هستند، مثلا من یک ساندویچ سفارش دادم، دیدم یارو یه بشقاب بزرگ با یک ساندویچِ غول پیکر به همراه سیب زمینی‌ و سالاد آورد. که واسه من خیلی‌ زیاد بود. خلاصه به نظر من بریز و بپاش اینا خیلی‌ بیشتر از اروپا هست. همه چی‌ اینجا بزرگ تر از نرماله.

بعضی‌ چیزا هم خیلی‌ ارزون تر از اروپا بود مثلِ لپ تاپ. قهوه و مواد غذایی هم به نظرم خیلی‌ ارزون تر از اروپا اومده. البته هنوز وقت لازم دارم، تا همه چی‌ رو چک کنم. حتما باز براتون از تجربیاتِ خودم در این شهر مینویسم.

راستی‌ یه چیز جالب، ارسال من شمارهش ۷۲۱ هست، اتاقی‌ هم که توش هستم الان شمارش ۷۲۱ِ Smile شاید عدد شانس من باشه این. نمیدونم.

سلام به همه دوستان
خواهش میکنم سحر جان ولی متاسفانه هنوز که نتونستیم کاری کنیم برای آپارتمان و ...
به هر حال امیدوارم که هر چه زودتر به نتیجه برسی و از این نگرانی در بیای و همونطور که خودت میگی 721 عدد شانست باشه ( انشالله )
هر جا هستید موفق باشی

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-07-18

(2011-07-17 ساعت 18:45)mahdis نوشته:  
(2011-07-17 ساعت 08:12)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، من هم اومدم دالاس، شهر شما! اول از همه باید از مهدیس جان و همسرشون آقا مصطفی تشکر کنم که بسیار انسان‌های والایی هستند، واقعاً اینجور انسان‌ها کم پیدا میشند. من که خیلی‌ بهشون زحمت دادم. چه انسان‌های شریف و مهربونی هستند، این چند روز واقعاً بهشون زحمت دادم. خواهر و برداری رو در حقِ من تمام کردند.

سلام به همه دوستان
خواهش میکنم سحر جان ولی متاسفانه هنوز که نتونستیم کاری کنیم برای آپارتمان و ...
به هر حال امیدوارم که هر چه زودتر به نتیجه برسی و از این نگرانی در بیای و همونطور که خودت میگی 721 عدد شانست باشه ( انشالله )
هر جا هستید موفق باشی

سلام، باز هم از شما ممنونم مهدیس جان.

آپارتمان پیدا کردن واقعاً اینجا کارِ مشکلی‌ هست. من که کم آوردم! امروز سعی‌ کردم به همراهِ ماشینِ هتل دنبال آپارتمان بگردم، هیچ چیزِ مناسبی پیدا نشد. البته تو این منطقه که من هستم باید مشکل باشه ولی‌ بقیه جا‌ها حتما می‌شه آپارتمان‌های خوب و مناسب تری پیدا کرد. یک آپارتمان که از محل کارم ۵ دقیقه هست، ۸۶۹ دلار اجارش هست، یک خوابه (۶۹۸ Sq.Ft) . این مردِ هتلیه میگه گرونه!
به نظرتون چه جوریه؟ تو Forest Park Rd هست. خیلی‌ بزرگه فکر کنم این آپارتمان. بر خلافِ اروپا که همه خونه‌ها کوچیک هستند. الان اتاقی‌ هم که من هستم، مثل یک خونه ۲ خوابه میمونه، من موندم این ملت این همه جا رو میخوان چی‌ کار!؟ تعادل ندارند Smile)
به دوستان توصیه می‌کنم حتما قبل از اومدن به فکرِ جا باشند و حتما محله مناسب رو پیدا کنند.

اینا رو در بخش عمومی نوشتم، گفتم شاید این چیز هایی که من دارم تجربه می‌کنم یا به عبارتی بلاهأی که داره سر من میاد، به دردِ دوستان که به زودی میان دالاس بخوره Smile
(2011-07-12 ساعت 21:24)Ashkan78 نوشته:  با وارد كردن كدپستي... سايت www.hotwire.com رو چك كن. قيمتاش از همه جا ارزونتره... اما ايراد اينه كه تا رزرو قطعي نكني اسم هتل رو بهت نمي گه. فقط حدود ادرس، تعداد ستاره ها و امكاناتش رو مي گه...

6001 Forest Park Rd.
Dallas, TX 75390

سلام، مرسی‌ از رهنماییتون. چون محلی که من می‌خوام در نزدیکیش باشم خیلی‌ جای بدیه، اگر یک خیابون این ور اون ور بشه، میا‌فته تو یک محله خطرناک، واسه همین ترسیدم از این طریق پیدا کنم. باز هم ممنونم ازتون.

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-07-22

سلام، دیروز یک هفته از اقامتِ من در دالاس گذشت و من در این یک هفته قدر تمامِ عمرم دوندگی کردم. نمی‌خوام اینا رو بگم که بترسونمتون ولی‌ خدایی خیلی‌ روز‌های سخت و پر از استرسی رو پشتِ سر گذاشتم. یکی‌ از دلایلِ استرس من به خاطر شروع کارم بلافاصله بعد از اومدنم بود، اون هم کاری که یه جورایی شبانه روزی هست، و حتا روز‌های شنبه هم باید سرِ کار باشم. البته خودم اینجا رو انتخاب کردم چون می‌خواستم از نظر علمی‌ به جائی‌ برسم که فعلا کم آوردم. یکی‌ از مشکلاتِ بزرگ در اینجا برایِ من اجاره آپارتمان بود. با توجه به محلِ کارم که جای مناسبی نیست کلی‌ مشکل داشتم که جائی‌ رو اجاره کنم. نزدیک محلِ کارم آپارتمان هایی که بود کلی‌ پولِ بدون برگشت میخواستن چون من کردیت هیستوری نداشتم. کردیت هیستوری تو اینجا خیلی‌ مهم هست. کسانی‌ که تازه میان اینجا باید همیشه پولی‌ به صورت امانت بزارن که بهش میگن دیپوزیت که قابل برگشت هست. برای هر چیزی باید دیپوزیت داد مثلا برای اجاره خونه، برای گرفتن برق. خلاصه اینکه چون این ساختمان‌ها نزدیکِ محلِ کارم هست خواستند سؤ استفاده کنند و پولِ بدون برگشت بگیرند. دوستانی که جدید میان یادشون باشه این اتفاق براشون نیوفته و حتما رفوندبل پول بدهند، نه نان رفوندبل!

امروز کلید آپارتمان رو تحویل گرفتم و انگار بهم دنیا رو دادن که می‌تونم امشب کفه زمین آپارتمانم بخوابم.

برداشت من بعد از یک هفته از دالاس: مردمی که من باهاشون برخورد داشتم مهربون بودند، و سعی‌ میکردن تا حد ممکن راهنمایی کنند.

قبلاً که نیومده بودم هنوز، اگر می‌خواستم بهشون ایمیل بزنم همیشه حواسم بود که یک وقت غلط ننویسم ولی‌ این چند روز خیالم راحت شد چون خیلی‌ خارجی‌ اینجا هست و هیچ کس توقع نداره که ۱۰۰ در ۱۰۰ انگلیسی براشون درست بنویسم.

هوا همچنان گرم ولی‌ قابلِ تحملِ .

تا اینجا که من فهمیدم اینها مردمی بسیار تنبل هستند که به قولِ دوستی‌، حتا تا دستشویی هم دوست دارند با ماشین برن.

به نظرم خیلی‌ اهلِ اسراف هستند یعنی‌ خیلی‌ بریز و بپاش دارند. این برای من که در اروپا زندگی کردم خیلی‌ فرق میکنه. چون در اروپا همه صرفه جویی می‌کنن مثلا در مصرفِ انرژی، ولی‌ تا حالا که من دیدم اینجا هر جا میرم کلی‌ چراغ اضافه روشنه Smile البته در ایران هم همچنین چیزی هست لاقل تا قبل از قطع شدنِ یارانه ها!

فعلا برم به کارم ادامه بدم، بعدا باز هم از تجربیاتِ جدیدم براتون عرض می‌کنم.

در آخر از مهدیس خانوم و آقا مصطفی همچنین sucess و همسرشون بسیار تشکر می‌کنم و امیدوارم بتونم زحماتشون رو جبران کنم.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-07-22

سحر جان سلام
مرسی عزیزم خواهش
سحر من فکر میکنم شاید تو اولین نفری باشی که اینقد اذیت شدی و همانطوری که خودت گفتی به خاطر محل کارت هست با این مبلغی که تو الان رنت کردی توی مرکز و دالاس و یا پلینو تو میتونستی بهترین جا رو داشته باشی ولی فعلا شرایط اینطوریه امیدوارم کمی بعد که بگذره برات خیلی بهتر بشه و به هدفی که داری برسی
تا حالا که نتونستم زیاد کمکت کنم ولی اگه بازم کاری از دستم بر اومد حتما برات انجام میدم
هر جا هستی موفق باشی