مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-07-23

ضمن سلام خدمت دوستان
بدینوسیله از پیشکسوتان و بزرگان قوم در دالاس وحومه ! درخواست میشود در صورت ضلاحدید و امکان .یک گردهمایی ترتیب دهند و چنانچه بقیه هم امادگی داشته باشند این کار خالی از لطف نخواهد بود. البته نمیدانم چنین دیدارهایی قبلا هم بوده یا نه به هر شکل خوشحال میشویم خدمت دوستان باشیم و اشنا بشیم.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-07-23

(2011-07-23 ساعت 05:37)soheilbadami نوشته:  ضمن سلام خدمت دوستان
بدینوسیله از پیشکسوتان و بزرگان قوم در دالاس وحومه ! درخواست میشود در صورت ضلاحدید و امکان .یک گردهمایی ترتیب دهند و چنانچه بقیه هم امادگی داشته باشند این کار خالی از لطف نخواهد بود. البته نمیدانم چنین دیدارهایی قبلا هم بوده یا نه به هر شکل خوشحال میشویم خدمت دوستان باشیم و اشنا بشیم.
سلام جناب بادامی
مشتاق دیدار
بله قبلا یه همچین گردهمایی بود
اولین بار پارسال تقریبا ماهه فوریه بود با آقایون تهرانی پور که الان دیگه دالاس نیستن و جناب سراوین و آقای علیرضا 205 .
بار دوم تقریبا 5-6 ماه پیش با تعداد زیادی از دوستان بود که دوستان با هم آشنا شدن و دیدار قشنگی بود البته یکی از بچه ها میخواستن برن لوس آنجلس همه جمع شدیم که ایشونو ببینیم و تقریبا یه برنامه خداحافظی بود و خوشبختانه ایشون هم رفتن و موفق هستن اینطور که بنده در جریانم .
برای این گردهمایی من و همسرم هستیم

به امید موفقیت تمامی دوستان

RE: زندگی و کار در دالاس - Ashkan78 - 2011-07-23

بندازينش تعطيلات كريسمس كه منم به احتمال زياد دارم توي دسامبر ميام! (شوخي بود ها... من اومدنم هنوز در حد حرف و حديثه... برنامه تونو به خاطرش به هم نزنيد)

(2011-07-23 ساعت 09:41)mahdis نوشته:  سلام جناب بادامی
مشتاق دیدار
اولین بار پارسال تقریبا ماهه فوریه بود با آقایون تهرانی پور که الان دیگه دالاس نیستن و جناب سراوین و آقای علیرضا 205 .
بار دوم تقریبا 5-6 ماه پیش با تعداد زیادی از دوستان بود که دوستان با هم آشنا شدن و دیدار قشنگی بود البته یکی از بچه ها میخواستن برن لوس آنجلس همه جمع شدیم که ایشونو ببینیم و تقریبا یه برنامه خداحافظی بود و خوشبختانه ایشون هم رفتن و موفق هستن اینطور که بنده در جریانم .

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdicivil - 2011-07-25

با سلام
دوستان کار برای رشته مهندسی عمران تو دالاس چطوره؟ من کارشناسی ارشد عمران- سازه از یک دانشگاه خوب هستم
ممنون میشم راهنمایی کنید. به نظرتون غیر از دالاس چه ایالتی برای رشنه من خوبه؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-07-26

(2011-07-26 ساعت 00:53)soheilbadami نوشته:  
(2011-07-23 ساعت 09:41)mahdis نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='121530' dateline='1311383270']
ضمن سلام خدمت دوستان
سلام جناب بادامی
مشتاق دیدار

ممنون از لطفتون. پس با توجه تجربه قبلی که داشتید چطور باید هماهنگ کنیم ؟ فکر کنم همون محل یا جای دیگری رو اینجا اعلام کنین و 1 روز مشخص که هر کس مایل باشند حضور پیدا کنن یا هر طور دیگه که مناسب هست.

سلام به همه
جناب بادامی من فکر میکنم هر چه ساعتِ قرار به غروب نزدیک تر باشه از لحاظ هوا بهتره
متاسفانه یکشنبه رو ما نمیتونیم ، چون همسرم مشغول هستن
ولی برای روزهای دوشنبه و چهارشنبه میتونیم برای غروب هماهنگ کنیم اگه دوستان مایل باشن
در کل دوستان نظر بدن تا با هم هماهنگ کنیم
و اگه برنامه دیگه ای توی ذهن دوستان هست پیشنهاد بدن

مرسی از پیشنهادتون
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - fidell - 2011-07-26

(2011-07-26 ساعت 04:44)soheilbadami نوشته:  قبل از هر چیز باید یادمان باشد بعدا این پستها رو حذف کنیم چون حالت چت پیدا میکند و بعد از مدتی غیر مفید خواهد بود ولی فعلا برای این برنامه ریزی لازم هست. ایشالا مدیران میبخشن !

@mahdis
من متوجه نشدم منظورتون این هفته هست یا بعدی به هر حال هر روزی همان 8 شب باشد برای من که عالی هست.
با سلام وتشکر از شما والبته از خانم مهدیس پیشنهاد بسیار خوبیه . ما هم اگه قسمت بشه خدمتتون هستیم

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdicivil - 2011-07-26

با سلام مجدد به سروران خودم. می بخشید پابرهنه میام وسط بحث هماهنگ کردن قرارتون .ولی یک سوال کردم که بی پاسخ موند.
دوستان کار برای رشته مهندسی عمران تو دالاس چطوره؟ من کارشناسی ارشد عمران- سازه از یک دانشگاه خوب هستم. ممنون میشم راهنمایی کنید. به نظرتون غیر از دالاس چه ایالتی برای رشنه من خوبه؟

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-07-27

با سلام خدمت همه دوستان. اگر وضع ساعت کاری بنده با ساعت و روزی که دوستان قرار میگذراند هماهنگی‌ داشته باشه و همچنین اگر بنده تازه وارد اجازه حضور در خدمتِ شما پیش کسوتان را داشته باشم، خوشحال میشوم با همه دوستان آشنا شوم در این گردهمایی.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-07-27

با سلام به همه دوستان
طبق یه برنامه ریزی کوچولو که با همه دوستان داشتیم احتمالا" برای روز دوشنبه اول آگوست حدود ساعت 7-8 غروب یه جایی قرار میزاریم
لطفا دوستان نظر بدن که کجا باشه رستوران یا فضای باز
مرسی از همه
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-07-27

(2011-07-26 ساعت 11:22)mahdicivil نوشته:  با سلام مجدد به سروران خودم. می بخشید پابرهنه میام وسط بحث هماهنگ کردن قرارتون .ولی یک سوال کردم که بی پاسخ موند.
دوستان کار برای رشته مهندسی عمران تو دالاس چطوره؟ من کارشناسی ارشد عمران- سازه از یک دانشگاه خوب هستم. ممنون میشم راهنمایی کنید. به نظرتون غیر از دالاس چه ایالتی برای رشنه من خوبه؟
دوست عزیز در این باره قبلا در این تاپیک و دیگر تاپیکها بحثهای زیاد و مفیدی شده اما در کل کار تخصصی در اینجا بازار خوبی داره اما به شرایط مختلفی وابستگی دارد مثل :
1 تسلط بسیار خوب به زبان انگلیسی و زبان تخصصی هر رشته مورد نظر
2 شانس یعنی وجود موقعیت شغلی در بازه زمانی که شما دنبال کار باشی
3 میزان موفقیت فرد در راضی کردن کارفرما به اینکه به نحوه کار تسلط کافی دارد یا توان قبولاندن سوابق کاری خود به ایشان از طریق رزومه یا حین مصاحبه که اینهم باز به عامل تسلط به زبان هم بازمیگردد. ضمن اینکه شرکتها معمولا از افراد میخواهند که شخص معتبری به عنوان معرفشان داشته باشند و بهتر است که کارفرمای قبلی باشد.
بهترین راه برای شغل یابی هم خب سرچ مداوم و پشتکار هست. در ضمن در حین این جستجوها به خیلی موارد دیگر هم شاید برسید و لازم نیست که امثال من که شاید اطلاعات کمی دارم بخواهد به شما راهنمایی کند.
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - free_free - 2011-07-27

خوب به سلامتی 49 امین صفحه رو هم خوندم و سپاس از دوستانی که اینقدر مطالب آموزنده برای استفاده بقیه تو این تاپیک گذاشتن

دوستان سوالی دارم که شاید سوال بقیه هم باشه:

1: اگر کسی بخواهد کار و حرفه ای را بصورت آزاددر دالاس شروع کند آیا نیاز به مجوز و یا سرتیفیکیت و یا پروانه کسب و یا ..از ادارات مربوطه دارد یا خیر؟ بعنوان مثال بنده با یکی از دوستان مهاجرسرایی قصد داریم تا در زمینه الکترونیک و کامپیوتر و برق فعالیت داشت باشیم ، کلا گرفتن این مجوزهای احتمالی چقدر دردسر دارد و بفرمایید این مدل کاری که بنده گفتم اصلا تعریف شده هست یا نه؟

2: در مورد جزئیات بیمه(قانون بیمه بیکاری و درصد فرانشیز پرداختی بیمه کننده حق بیمه ماهیانه و ..) لطفا توضیح دهید... با اینکه بیمه تاپیک جدایی دارید ولی در مورد تامین اجتماعی هیچ پستی وجود ندارد

ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - ardavan2535 - 2011-07-27

(2011-07-27 ساعت 13:47)free_free نوشته:  خوب به سلامتی 49 امین صفحه رو هم خوندم و سپاس از دوستانی که اینقدر مطالب آموزنده برای استفاده بقیه تو این تاپیک گذاشتن

دوستان سوالی دارم که شاید سوال بقیه هم باشه:

1: اگر کسی بخواهد کار و حرفه ای را بصورت آزاددر دالاس شروع کند آیا نیاز به مجوز و یا سرتیفیکیت و یا پروانه کسب و یا ..از ادارات مربوطه دارد یا خیر؟ بعنوان مثال بنده با یکی از دوستان مهاجرسرایی قصد داریم تا در زمینه الکترونیک و کامپیوتر و برق فعالیت داشت باشیم ، کلا گرفتن این مجوزهای احتمالی چقدر دردسر دارد و بفرمایید این مدل کاری که بنده گفتم اصلا تعریف شده هست یا نه؟

2: در مورد جزئیات بیمه(قانون بیمه بیکاری و درصد فرانشیز پرداختی بیمه کننده حق بیمه ماهیانه و ..) لطفا توضیح دهید... با اینکه بیمه تاپیک جدایی دارید ولی در مورد تامین اجتماعی هیچ پستی وجود ندارد

ممنون

شما آستین هم چک کردید؟!
البته دارم برای خودم رقیب درست می کنم اما برای زمینه کامپیوتر بد نیست آستین هم چک کنید.

RE: زندگی و کار در دالاس - Hadi joon - 2011-07-28

با سلام خدمت دوستان
مي خواستم بدونم قيمت يه دچرخه تو دالاس چقدر هستش؟آيا ميشه باهاش تو خيابونا رفت يا جاده و مكان مخصوص خودش رو داره،فقط نخنديدنا.

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-07-28

(2011-07-28 ساعت 02:19)Hadi joon نوشته:  با سلام خدمت دوستان
مي خواستم بدونم قيمت يه دچرخه تو دالاس چقدر هستش؟آيا ميشه باهاش تو خيابونا رفت يا جاده و مكان مخصوص خودش رو داره،فقط نخنديدنا.

سلام دوست عزیز.بستگی داره همه جور قیمت هستش.اینجا فاصله‌ها انقدر که زیاد هست اصلا دوچرخه نمی‌ارزه.مگه اینکه برای ورزش و تفریح استفاده کنید..۳ماه تابستونم که اصلا حرفش رو نزنید.تو فاصله که شما از ماشین پیاده میشید تا وارد فروشگاه یا منزلتون بشید کلی‌ داغ میشید چه برسه با دوچرخه جای برید.

RE: زندگی و کار در دالاس - SHOJA - 2011-07-28

سلام به همه دوستان
من و همسرم هم برای آشنایی با دوستان مشتاق هستیم ! ما 8 ماهه که وارد دالاس و آمریکا شدیم ، خوشحال میشیم که تجربه دوستان رو بشنویم