مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - summery_armin - 2011-07-28

ما هم علاوه بر تشکر اینجا اعلام میکنیم که 2 نفریم و موافق با فضای داخل
البته من که خودم بچه گرما هستم ولی به قول سهیل جان چون احتمالا اکثریت موافق فضای بسته هستن من هم هستم

RE: زندگی و کار در دالاس - free_free - 2011-07-28

آقا مواظب باشین که نیروی.....بهتون گیر نده...Cool

واقعا چقدر جالبه یه جایی همایش بذاری با خیال راحت و بدون دغدغه....

Smile

در ضمن بزرگان قوم دالاس جواب سوال من رو هم در مورد جواز و پروانه کار گرفتن ندادید ها...!!Big Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-07-28

(2011-07-27 ساعت 04:45)Sahar-Germany نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان. اگر وضع ساعت کاری بنده با ساعت و روزی که دوستان قرار میگذراند هماهنگی‌ داشته باشه و همچنین اگر بنده تازه وارد اجازه حضور در خدمتِ شما پیش کسوتان را داشته باشم، خوشحال میشوم با همه دوستان آشنا شوم در این گردهمایی.
سلام سحر جان
این چه حرفیه عزیزم ما دوست داریم همه دوستانی که دالاس هستن رو از نزدیک ببینیم و این گردهمایی متعلق به همه دوستان هست
موفق باشی

(2011-07-28 ساعت 06:36)SHOJA نوشته:  سلام به همه دوستان
من و همسرم هم برای آشنایی با دوستان مشتاق هستیم ! ما 8 ماهه که وارد دالاس و آمریکا شدیم ، خوشحال میشیم که تجربه دوستان رو بشنویم

سلام دوست عزیز
ببخشید شما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
.
.
.
.
.
.
.
ما که اصلا همدیگرو نمیشناسیم Big Grin
بچه ها این دوستمون با آیدی SHOJA یکی از دوستان خوبِ ما هستن
در ضمن یادتون نره به خانم قول دادید دوشنبه رو آف بگیرید و برنامه گردهمایی هم روز دوشنبه 1 اگوست ساعت حدود 7-8 با دوستان قرار میزاریم
خیلی خوش اومدید به جمع ما

موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-07-28

(2011-07-27 ساعت 13:47)free_free نوشته:  خوب به سلامتی 49 امین صفحه رو هم خوندم و سپاس از دوستانی که اینقدر مطالب آموزنده برای استفاده بقیه تو این تاپیک گذاشتن

دوستان سوالی دارم که شاید سوال بقیه هم باشه:

1: اگر کسی بخواهد کار و حرفه ای را بصورت آزاددر دالاس شروع کند آیا نیاز به مجوز و یا سرتیفیکیت و یا پروانه کسب و یا ..از ادارات مربوطه دارد یا خیر؟ بعنوان مثال بنده با یکی از دوستان مهاجرسرایی قصد داریم تا در زمینه الکترونیک و کامپیوتر و برق فعالیت داشت باشیم ، کلا گرفتن این مجوزهای احتمالی چقدر دردسر دارد و بفرمایید این مدل کاری که بنده گفتم اصلا تعریف شده هست یا نه؟

2: در مورد جزئیات بیمه(قانون بیمه بیکاری و درصد فرانشیز پرداختی بیمه کننده حق بیمه ماهیانه و ..) لطفا توضیح دهید... با اینکه بیمه تاپیک جدایی دارید ولی در مورد تامین اجتماعی هیچ پستی وجود ندارد

ممنون
با سلام
برای الکترونیک مجوز نمیخواهید ولی برای برق چرا. دوره لایسنس برق اگر درست یادم باشد 4 ماه هست در کانتی کالجها هم برگزار میشود و حالتی مثل همون فنی حرفه ای ایران هست.
هر مدل شغلی رو هم میشه تعریف کرد و ثبت بیزنس یا شرکت راحت هست چیزی که سخت هست رابطه با مشتری بازار یابی رقابت و اینهاست که با این وضع اقتصادی بسیار مشکل مینماید.
در باره بیمه منظورتون روشن نیست ولی کلا 15 درصد از حقوق ناخالص است که نصافانصف توسط کارگر و کارفرما پرداخت میشود و به حساب بازنشستگی سوشال سکوریتی میرود( در ایران 14+7 بود فکر کنم)
در ضمن برادر من شما کار نگرفته دنبال بیمه بیکاری هستی ؟! Big Grin
گذشته از شوخی فعلا بر سر حقوق بازنشستگی و مدیکر و بیمه بیکاری کلی دعوا هست. امروز به علت بن بست بودجه کل مارکت امریکا سقوط کرد پس اصلا رو بیکاری حساب نکن !
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - free_free - 2011-07-28

(2011-07-28 ساعت 10:31)soheilbadami نوشته:  
(2011-07-27 ساعت 13:47)free_free نوشته:  خوب به سلامتی 49 امین صفحه رو هم خوندم و سپاس از دوستانی که اینقدر مطالب آموزنده برای استفاده بقیه تو این تاپیک گذاشتن

دوستان سوالی دارم که شاید سوال بقیه هم باشه:

1: اگر کسی بخواهد کار و حرفه ای را بصورت آزاددر دالاس شروع کند آیا نیاز به مجوز و یا سرتیفیکیت و یا پروانه کسب و یا ..از ادارات مربوطه دارد یا خیر؟ بعنوان مثال بنده با یکی از دوستان مهاجرسرایی قصد داریم تا در زمینه الکترونیک و کامپیوتر و برق فعالیت داشت باشیم ، کلا گرفتن این مجوزهای احتمالی چقدر دردسر دارد و بفرمایید این مدل کاری که بنده گفتم اصلا تعریف شده هست یا نه؟

2: در مورد جزئیات بیمه(قانون بیمه بیکاری و درصد فرانشیز پرداختی بیمه کننده حق بیمه ماهیانه و ..) لطفا توضیح دهید... با اینکه بیمه تاپیک جدایی دارید ولی در مورد تامین اجتماعی هیچ پستی وجود ندارد

ممنون
با سلام
برای الکترونیک مجوز نمیخواهید ولی برای برق چرا. دوره لایسنس برق اگر درست یادم باشد 4 ماه هست در کانتی کالجها هم برگزار میشود و حالتی مثل همون فنی حرفه ای ایران هست.
هر مدل شغلی رو هم میشه تعریف کرد و ثبت بیزنس یا شرکت راحت هست چیزی که سخت هست رابطه با مشتری بازار یابی رقابت و اینهاست که با این وضع اقتصادی بسیار مشکل مینماید.
در باره بیمه منظورتون روشن نیست ولی کلا 15 درصد از حقوق ناخالص است که نصافانصف توسط کارگر و کارفرما پرداخت میشود و به حساب بازنشستگی سوشال سکوریتی میرود( در ایران 14+7 بود فکر کنم)
در ضمن برادر من شما کار نگرفته دنبال بیمه بیکاری هستی ؟! Big Grin
گذشته از شوخی فعلا بر سر حقوق بازنشستگی و مدیکر و بیمه بیکاری کلی دعوا هست. امروز به علت بن بست بودجه کل مارکت امریکا سقوط کرد پس اصلا رو بیکاری حساب نکن !
موفق باشید.

ممنون

فقط بفرمایید که سوابق بیمه ایرانی ما چه اتفاقی براش میفته؟ اصلا بدرد میخوره(از جهت ترجمه و آوردن به آنجا) و اونجا سازمان تامین اجتماعی مثل ایران یکی هستش یا چند تاست با پلن های مختلف؟ و اینکه با توجه به اوضاع اقتصادی آمریکا و احتمال بیکاری تازه مهاجرین چتر حمایتی بیمه به چه صورت عمل می کند؟

جناب سهیل خان ما دندونی برای بیمه بیکاری تیز نکرده ایم فقط سوال شده بود پرسیدم...Big Grin

متاسفانه ریزه کاری های بیمه در مهاجرسرا باز نشده است

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-07-28

سلام دوستان، از موقعی که اومدم دالاس واقعاً به این نتیجه رسیدم که بی‌ ماشینی واقعاً معضل بزرگی‌ هست در این شهر، البته دوستانِ پیشکسوت فرموده بودند ولی‌ بنده خودم هم شخصاً این را تجربه کردم. یکی‌ به خاطرِ گرما هوا و دیگری به خاطرِ اینکه آدم‌های کمی‌ هستند که از دارت و دوچرخه و از این جور وسائل استفاده میکنند.

راستی‌ دوستان اگر کسی‌ رو سراغ دارید که یه ماشینِ قیمت مناسب و نه چندان افتضاح رو می‌خواد بفروشه ممنون میشم به من اطلاع بدید. ماشینش وجدانی داغون نباشه چون من و اسیر عبیرِ مکانیکی تو این غربت نکنه.

دوستانی که برای کارِ تحقیقاتی‌ میان آمریکا بدونند که اینجا باید دوید و دوید و من که در روز‌های اول هستم کم آوردم. پروفسورِ بنده بسیار سخت گیر هست و معذرت می‌خوام دستشویی هم که بخواهیم بریم باید بهش خبر بدیم. البته شاید این آدم استثنا باشه ولی‌ خوب از بد شانسیِ بنده ایشان به طور من خوردند.

توصیه دیگه از منِ تازه وارد به شما دوستانی که تازه می‌خواهید تشریف بیاورید اینجا، هیچ چیزی رو به خاطر اطمینان به کسی‌ در اینجا امضا نکنید. من خودم قرارداد خانه رو به خاطر عجله‌ای که باید میرفتم سر کار نخواندم و به جای قرارداد ۶ ماه، قرار داد ۸ ماه امضا کردم که الان برای تغییرش به مشکل بر خورده ام. پس با کسی‌ تعارف نکنید، اگر قرار دادی میبندین حتما برای امضا کردنش یکی‌ دو روز وقت بخواهید و دقیقا آنرا بخوانید.

RE: زندگی و کار در دالاس - jan - 2011-07-28

(2011-07-28 ساعت 02:29)sib 24 نوشته:  
(2011-07-28 ساعت 02:19)Hadi joon نوشته:  با سلام خدمت دوستان
مي خواستم بدونم قيمت يه دچرخه تو دالاس چقدر هستش؟آيا ميشه باهاش تو خيابونا رفت يا جاده و مكان مخصوص خودش رو داره،فقط نخنديدنا.

سلام دوست عزیز.بستگی داره همه جور قیمت هستش.اینجا فاصله‌ها انقدر که زیاد هست اصلا دوچرخه نمی‌ارزه.مگه اینکه برای ورزش و تفریح استفاده کنید..۳ماه تابستونم که اصلا حرفش رو نزنید.تو فاصله که شما از ماشین پیاده میشید تا وارد فروشگاه یا منزلتون بشید کلی‌ داغ میشید چه برسه با دوچرخه جای برید.
سلام
دوست عزیز می توانید در فروشگاه goodwill دوچرخه دست دوم ولی خوب با قیمت 25 دلار بخرید و بعد از یک ماه پس بدهید و چیز دیگری بردارید

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-07-28

(2011-07-28 ساعت 11:07)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، از موقعی که اومدم دالاس واقعاً به این نتیجه رسیدم که بی‌ ماشینی واقعاً معضل بزرگی‌ هست در این شهر، البته دوستانِ پیشکسوت فرموده بودند ولی‌ بنده خودم هم شخصاً این را تجربه کردم. یکی‌ به خاطرِ گرما هوا و دیگری به خاطرِ اینکه آدم‌های کمی‌ هستند که از دارت و دوچرخه و از این جور وسائل استفاده میکنند.

راستی‌ دوستان اگر کسی‌ رو سراغ دارید که یه ماشینِ قیمت مناسب و نه چندان افتضاح رو می‌خواد بفروشه ممنون میشم به من اطلاع بدید. ماشینش وجدانی داغون نباشه چون من و اسیر عبیرِ مکانیکی تو این غربت نکنه.

دوستانی که برای کارِ تحقیقاتی‌ میان آمریکا بدونند که اینجا باید دوید و دوید و من که در روز‌های اول هستم کم آوردم. پروفسورِ بنده بسیار سخت گیر هست و معذرت می‌خوام دستشویی هم که بخواهیم بریم باید بهش خبر بدیم. البته شاید این آدم استثنا باشه ولی‌ خوب از بد شانسیِ بنده ایشان به طور من خوردند.

توصیه دیگه از منِ تازه وارد به شما دوستانی که تازه می‌خواهید تشریف بیاورید اینجا، هیچ چیزی رو به خاطر اطمینان به کسی‌ در اینجا امضا نکنید. من خودم قرارداد خانه رو به خاطر عجله‌ای که باید میرفتم سر کار نخواندم و به جای قرارداد ۶ ماه، قرار داد ۸ ماه امضا کردم که الان برای تغییرش به مشکل بر خورده ام. پس با کسی‌ تعارف نکنید، اگر قرار دادی میبندین حتما برای امضا کردنش یکی‌ دو روز وقت بخواهید و دقیقا آنرا بخوانید.
سلام سحر جان
وقت بخیر برای ماشین و... این سایت محلی خوبه :

http://dallas.craigslist.org/
مبلغ بده از min تا max و سال ساخت و ... نزدیکات بهت میگه چی دارن بری ببینی.
التماس دعا

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2011-07-28

(2011-07-28 ساعت 11:07)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، از موقعی که اومدم دالاس واقعاً به این نتیجه رسیدم که بی‌ ماشینی واقعاً معضل بزرگی‌ هست در این شهر، البته دوستانِ پیشکسوت فرموده بودند ولی‌ بنده خودم هم شخصاً این را تجربه کردم. یکی‌ به خاطرِ گرما هوا و دیگری به خاطرِ اینکه آدم‌های کمی‌ هستند که از دارت و دوچرخه و از این جور وسائل استفاده میکنند.

سلام
در اینجا باید برای هر چیز وقت گذاشت چون تبلیغات با چیزی که ارائه میشود متفاوت است.در مورد ماشین هم شما میتوانید از اینترنت استفاده کنید و رنج قیمت و مدل بدهید و گزینه ها را برایتان میاورد.اما شما باید تلفنی ادرس بگیری ومراجعه کنی وماشین را ببینی و تازه ایا از ماشین سر در میاورید یا خیر. ماشین دست دوم خریدن مشکلات خاص خود را دارد واحتیاج به صرف وقت ودقت میباشد. بهتر است هیچ کاری را با عجله و بدون تحقیق انجام ندهید.و اگر وقت ندارید کمک بگیرید.
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-07-29

@free

تا جایی که من میدونم هیچ چتر حمایتی وجود نداره. در ضمن سابقه بیمه شما برای بازنشستگی در همون کشور هست و جایی که شما اونجا پول دادید . خب وقت بازنشستگی هم پس میگیرید.سوشال سکوریتی هم 1 سازمان هست و فدراله ولی طرحهای صندوق بازنشستگی هم جداست که موسسات مالی اون رو دارن و شما هر ماه پولی میریزید و اونها مثلا معادل اون اضافه میکنن. بعد از مثلا 20 سال رقم خوبی میشه و شما برداشت میکنید. مشابهش در ایران هم بود ولی محدود.

RE: زندگی و کار در دالاس - ardavan2535 - 2011-07-29

دوست عزیز، این سایت رو چک کنید حتی اگر ایالت دیگری هم باشه می تونید پول ترنسفر رو بدبد و ماشین رو براتون می یارن www.carmax.com

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-07-29

(2011-07-29 ساعت 10:58)ardavan2535 نوشته:  

دوست عزیز، این سایت رو چک کنید حتی اگر ایالت دیگری هم باشه می تونید پول ترنسفر رو بدبد و ماشین رو براتون می یارن www.carmax.com

سلام
شب بخیر
کارمکس خوبه ولی کمتر از 8-9 هزار تا ماشین نداره
البته تا جایی که میدونم من کارمکس پلینو رفتم و بهم اینو گفت
موفق باشید همگی

RE: زندگی و کار در دالاس - ardavan2535 - 2011-07-29

نقل قول:='mahdis' pid='122926' dateline='1311921631'
سلام . شب بخیر. کارمکس خوبه ولی کمتر از 8-9 هزار تا ماشین نداره . البته تا جایی که میدونم من کارمکس پلینو رفتم و بهم اینو گفت
موفق باشید همگی
مهدیس خانم سلام،
البته که تجربه شما بیشتره و من فقط اینترنتی با کارمکس آشنا هستم
اما اگه قیمتاشو ببینید تقریباً می شه گفت که خوبه و حتی ماشین های صفرش از جاهای دیگه حتی کمپانی هم پائینتره
این لینک رو اگه چک کنید 6 تا ماشین تا 10000 هست که مدلاشون 2011-2008 http://www.carmax.com/enus/search-results/default.html?aAS=*38*.*158*&ADc=90&AZ=78660&AsP=NA-10000&AsY=2008-2012&pD=0&pI=0&pT=400&pC=200&pB=0&No=0&Ep=homepage:homepage%20Left&Rp=A&PP=50&sV=List

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-07-29

(2011-07-29 ساعت 11:29)ardavan2535 نوشته:  مهدیس خانم سلام،
البته که تجربه شما بیشتره و من فقط اینترنتی با کارمکس آشنا هستم ...
شما لطف دارید
بله صد در صد حتی من خودم میخواستم ماشین بخرم به همسرم پیشنهاد دادم اول بریم کارمکس . روزی که رفتیم برای یکی از دوستان توی کارمکس پلینو یه آقای ایرانی بودن که خیلی ما رو راهنمایی کردن و خیلی از خوبیهای کارمکس گفتن و ما رو خیلی مشتاق کردن
به هر حال کارمکس خیلی خوبه ولی متاسفانه گفتم خدمتتون برای بالای اون مبلغ
مرسی از جوابتون
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-07-29

با سلام مهدیس جان من همسر maxsupermax هستم در خصوص آرایشگری بنده دوره های کامل آن را در ایران دیدم و گواهی 1800 ساعت رو با خودم دارم ولی اصل دیپلم آرایشگری من هنوز آماده نیست و ممکن است چند ماه دیگه حاضر شود ولی خیلی دوست دارم تو این مدت تو یک سالن کار کنم اگر ممکنه در مورد نحوه گرفتن مدرک تو دالاس و اینکه کجا باید مراجعه کنم که حداقل کار م را ببینند و یا اجازه کار تو یک سالن را به من بدند تا مدرکم آماده شود لطفا آدرس سایت مرتبط با این موضوع و صدور لایسنس و... رو هم برام بفرستید
با سپاس فراوان از راهنمایی های شما