مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-07-29

سلام دوست عزیز
خوش اومدید
بدونه مدرک هیچ جا نمیتونید کاری کنید و شما باید مدرک دیپلم آرایشگری و مدرک تحصیلیتون هم اصل و هم ترجمه شده ش رو همراهتون داشته باشید و یه آدرس هست که بهتون میدم میرید توی سایت فرمش رو پر میکنید و با کلیه مدارک به همراه مبلغی که گفته شده براشون ارسال میکنید که بعد از مدتی بهتون جواب میدن که چیکار باید بکنید
اگه قصدتون کار کردن بدونه مدرک هست فقط تنها جایی که میتونید کار کنید آرایشگاههای هندی که فقط بند و ابرو دارن برید
https://www.ece.org/

موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-07-30

(2011-07-28 ساعت 20:54)maxsupermax نوشته:  
(2011-07-28 ساعت 11:07)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، از موقعی که اومدم دالاس واقعاً به این نتیجه رسیدم که بی‌ ماشینی واقعاً معضل بزرگی‌ هست در این شهر، البته دوستانِ پیشکسوت فرموده بودند ولی‌ بنده خودم هم شخصاً این را تجربه کردم. یکی‌ به خاطرِ گرما هوا و دیگری به خاطرِ اینکه آدم‌های کمی‌ هستند که از دارت و دوچرخه و از این جور وسائل استفاده میکنند.

راستی‌ دوستان اگر کسی‌ رو سراغ دارید که یه ماشینِ قیمت مناسب و نه چندان افتضاح رو می‌خواد بفروشه ممنون میشم به من اطلاع بدید. ماشینش وجدانی داغون نباشه چون من و اسیر عبیرِ مکانیکی تو این غربت نکنه.

دوستانی که برای کارِ تحقیقاتی‌ میان آمریکا بدونند که اینجا باید دوید و دوید و من که در روز‌های اول هستم کم آوردم. پروفسورِ بنده بسیار سخت گیر هست و معذرت می‌خوام دستشویی هم که بخواهیم بریم باید بهش خبر بدیم. البته شاید این آدم استثنا باشه ولی‌ خوب از بد شانسیِ بنده ایشان به طور من خوردند.

توصیه دیگه از منِ تازه وارد به شما دوستانی که تازه می‌خواهید تشریف بیاورید اینجا، هیچ چیزی رو به خاطر اطمینان به کسی‌ در اینجا امضا نکنید. من خودم قرارداد خانه رو به خاطر عجله‌ای که باید میرفتم سر کار نخواندم و به جای قرارداد ۶ ماه، قرار داد ۸ ماه امضا کردم که الان برای تغییرش به مشکل بر خورده ام. پس با کسی‌ تعارف نکنید، اگر قرار دادی میبندین حتما برای امضا کردنش یکی‌ دو روز وقت بخواهید و دقیقا آنرا بخوانید.
سلام سحر جان
وقت بخیر برای ماشین و... این سایت محلی خوبه :

http://dallas.craigslist.org/
مبلغ بده از min تا max و سال ساخت و ... نزدیکات بهت میگه چی دارن بری ببینی.
التماس دعا

سلام مرسی‌ از شما، خدا عمرتون بده تو این سایت تعدادِ ماشین‌ها خیلی‌ زیاده، من که اصلا این ماشین‌ها رو نمیشناسم، شما چه ماشینی رو پیشنهاد می‌کنید. منظورم اسم ماشینِ . اگه میشه چند ماشین رو اسم ببرید که هم خوب باشن و هم کم خرج که من اسم اینها رو تو این سایت سرچ کنم، خیلی‌ ممنونتون میشم.

(2011-07-28 ساعت 21:22)success نوشته:  
(2011-07-28 ساعت 11:07)Sahar-Germany نوشته:  سلام دوستان، از موقعی که اومدم دالاس واقعاً به این نتیجه رسیدم که بی‌ ماشینی واقعاً معضل بزرگی‌ هست در این شهر، البته دوستانِ پیشکسوت فرموده بودند ولی‌ بنده خودم هم شخصاً این را تجربه کردم. یکی‌ به خاطرِ گرما هوا و دیگری به خاطرِ اینکه آدم‌های کمی‌ هستند که از دارت و دوچرخه و از این جور وسائل استفاده میکنند.

راستی‌ دوستان اگر کسی‌ رو سراغ دارید که یه ماشینِ قیمت مناسب و نه چندان افتضاح رو می‌خواد بفروشه ممنون میشم به من اطلاع بدید. ماشینش وجدانی داغون نباشه چون من و اسیر عبیرِ مکانیکی تو این غربت نکنه.

دوستانی که برای کارِ تحقیقاتی‌ میان آمریکا بدونند که اینجا باید دوید و دوید و من که در روز‌های اول هستم کم آوردم. پروفسورِ بنده بسیار سخت گیر هست و معذرت می‌خوام دستشویی هم که بخواهیم بریم باید بهش خبر بدیم. البته شاید این آدم استثنا باشه ولی‌ خوب از بد شانسیِ بنده ایشان به طور من خوردند.

توصیه دیگه از منِ تازه وارد به شما دوستانی که تازه می‌خواهید تشریف بیاورید اینجا، هیچ چیزی رو به خاطر اطمینان به کسی‌ در اینجا امضا نکنید. من خودم قرارداد خانه رو به خاطر عجله‌ای که باید میرفتم سر کار نخواندم و به جای قرارداد ۶ ماه، قرار داد ۸ ماه امضا کردم که الان برای تغییرش به مشکل بر خورده ام. پس با کسی‌ تعارف نکنید، اگر قرار دادی میبندین حتما برای امضا کردنش یکی‌ دو روز وقت بخواهید و دقیقا آنرا بخوانید.
سلام
در اینجا باید برای هر چیز وقت گذاشت چون تبلیغات با چیزی که ارائه میشود متفاوت است.در مورد ماشین هم شما میتوانید از اینترنت استفاده کنید و رنج قیمت و مدل بدهید و گزینه ها را برایتان میاورد.اما شما باید تلفنی ادرس بگیری ومراجعه کنی وماشین را ببینی و تازه ایا از ماشین سر در میاورید یا خیر. ماشین دست دوم خریدن مشکلات خاص خود را دارد واحتیاج به صرف وقت ودقت میباشد. بهتر است هیچ کاری را با عجله و بدون تحقیق انجام ندهید.و اگر وقت ندارید کمک بگیرید.
موفق باشید.

سلام، دقیقا درست میفرمائید، متاسفانه من از نظرِ وقتی‌ خیلی‌ در مضیقه هستم. فقط شب‌ها بعد از ۹ شب و یک شنبه‌ها آزاد هستم که فکر کنم در این ساعت هم نمی‌شه جائی‌ برای دیدنِ ماشین رفت. از ماشین‌های اینجا هم اصلا اطلاعی ندارم. شما چه ماشینی رو پیشنهاد می‌کنید؟ منظورم اسم ماشینِ . ممنونم از رهنمأیتون.

RE: زندگی و کار در دالاس - Hadi joon - 2011-07-30

(2011-07-28 ساعت 19:02)jan نوشته:  
(2011-07-28 ساعت 02:29)sib 24 نوشته:  
(2011-07-28 ساعت 02:19)Hadi joon نوشته:  با سلام خدمت دوستان
مي خواستم بدونم قيمت يه دچرخه تو دالاس چقدر هستش؟آيا ميشه باهاش تو خيابونا رفت يا جاده و مكان مخصوص خودش رو داره،فقط نخنديدنا.

سلام دوست عزیز.بستگی داره همه جور قیمت هستش.اینجا فاصله‌ها انقدر که زیاد هست اصلا دوچرخه نمی‌ارزه.مگه اینکه برای ورزش و تفریح استفاده کنید..۳ماه تابستونم که اصلا حرفش رو نزنید.تو فاصله که شما از ماشین پیاده میشید تا وارد فروشگاه یا منزلتون بشید کلی‌ داغ میشید چه برسه با دوچرخه جای برید.
سلام
دوست عزیز می توانید در فروشگاه goodwill دوچرخه دست دوم ولی خوب با قیمت 25 دلار بخرید و بعد از یک ماه پس بدهید و چیز دیگری بردارید

يعني با 25 دلار ميشه يه دوچرخه خوب خريد،من واسه ورزش كردن و كلا گشت و گذار در كوچه ها مي خوام ، ممنون ميشم اطلاعات بيشتري دريافت كنم.

RE: زندگی و کار در دالاس - ardavan2535 - 2011-07-30

سلام، دقیقا درست میفرمائید، متاسفانه من از نظرِ وقتی‌ خیلی‌ در مضیقه هستم. فقط شب‌ها بعد از ۹ شب و یک شنبه‌ها آزاد هستم که فکر کنم در این ساعت هم نمی‌شه جائی‌ برای دیدنِ ماشین رفت. از ماشین‌های اینجا هم اصلا اطلاعی ندارم. شما چه ماشینی رو پیشنهاد می‌کنید؟ منظورم اسم ماشینِ . ممنونم از رهنمأیتون.

[/quote]
سلام، شما حداکثر مبلغی که برای ماشین در نظر گرفتید چقدره که بتونم راهنمائیتون کنم؟!

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-07-31

(2011-07-30 ساعت 09:00)ardavan2535 نوشته:  سلام، دقیقا درست میفرمائید، متاسفانه من از نظرِ وقتی‌ خیلی‌ در مضیقه هستم. فقط شب‌ها بعد از ۹ شب و یک شنبه‌ها آزاد هستم که فکر کنم در این ساعت هم نمی‌شه جائی‌ برای دیدنِ ماشین رفت. از ماشین‌های اینجا هم اصلا اطلاعی ندارم. شما چه ماشینی رو پیشنهاد می‌کنید؟ منظورم اسم ماشینِ . ممنونم از رهنمأیتون.
سلام، شما حداکثر مبلغی که برای ماشین در نظر گرفتید چقدره که بتونم راهنمائیتون کنم؟!
[/quote]

راستش شما که غریبه نیستید منتظرم ببینم دو شنبه چقدر حقوق دستم رو میگیره و بعد بودجه رو بسنجم Smile) چون اولین حقوقم هست و می‌تونم ارزیابی کنم چقدر توانأیی پرداخت دارم.

RE: زندگی و کار در دالاس - ardavan2535 - 2011-07-31

(2011-07-31 ساعت 00:15)Sahar-Germany نوشته:  
(2011-07-30 ساعت 09:00)ardavan2535 نوشته:  سلام، دقیقا درست میفرمائید، متاسفانه من از نظرِ وقتی‌ خیلی‌ در مضیقه هستم. فقط شب‌ها بعد از ۹ شب و یک شنبه‌ها آزاد هستم که فکر کنم در این ساعت هم نمی‌شه جائی‌ برای دیدنِ ماشین رفت. از ماشین‌های اینجا هم اصلا اطلاعی ندارم. شما چه ماشینی رو پیشنهاد می‌کنید؟ منظورم اسم ماشینِ . ممنونم از رهنمأیتون.

راستش شما که غریبه نیستید منتظرم ببینم دو شنبه چقدر حقوق دستم رو میگیره و بعد بودجه رو بسنجم Smile) چون اولین حقوقم هست و می‌تونم ارزیابی کنم چقدر توانأیی پرداخت دارم.

[/quote]
OK، به سلامتی
پس تا دوشنبه که به امید خدا حقوقتون رو بگیرید، به هر حال اگر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم

(2011-07-31 ساعت 00:50)ardavan2535 نوشته:  
(2011-07-31 ساعت 00:15)Sahar-Germany نوشته:  

OK، به سلامتی
پس تا دوشنبه که به امید خدا حقوقتون رو بگیرید، به هر حال اگر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم

[/quote]

بسیار سپاسگزارم.

(2011-07-31 ساعت 01:14)Hadi joon نوشته:  كسي نمي خواد جواب ما رو بده؟

سلام دوستِ عزیز، من خودم وقتی‌ در اروپا بودم همیشه دوچرخه استفاده می‌کردم ولی‌ دالاس یه جورایی فرق میکنه. هواش گرمه و امکان داره زیاد تحملِ دوچرخه سوار‌ی رو نداشته باشید برای گشتن. خیابون کشی‌ واسه دوچرخه هم نداره. یعنی‌ از پیاده رو یا تو خیابون باید برونید. قیمت دوچرخه من یک بار فقط برای چند دقیقه موفق شدم چند تا دوچرخه رو تو یه فروشگاه ببینم که کمترینشون ۸۰-۹۰ دلار بود. البته شاید جای دیگه ارزون تر باشه ولی‌ من اینو در والمارت دیدم که قیمتش مناسبه. یکی‌ از دوستان میگفت گاهی دوچرخه که فقط اشکالاتِ کوچیک داره ارزون تر به فروش می‌رسه. البته یه چیزی هم هست که هر چی‌ دوچرخه گرون تر بخرید خوب طول عمرش بیشتره. دست دوم هم هست که فکر کنم همین حدود ۲۰ دلار به بالا باشه. من خودم ندیدم و فقط شنیدم. بهتره از تجربیاتِ دوستان پیشکسوت استفاده کنید من تازه واردم، موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-07-31

سلام به همه دوستان
بالاخره طلسم شکسته شده و برای گردهمایی برنامه ریزی شد
برنامه روز دوشنبه 1 آگوست ساعت 7:30 عصر همون جایی که 2 گردهمایی قبل انجام گرفته ( 1321west Belt Line Road, Richardson, Texas 75080 ) این آدرسیه که من سعی کردم توی گوگل مپ در بیارم و فکر میکنم درست باشه
دوستانی که قراره انشالله بیان حتما یه جوری خبر بدن
به امید دیدار و برگزاری یه گردهمایی خوب
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - amir1345 - 2011-08-01

خوشا به سعادت تون
اینجا نزدیک واشنگتن دی سی یا ایرانی نداره یا ایرانی هاش با هم قهر هستن
ولی با همه این حرف ها از بچه های مهاجر سرا به خاطر شرایط مشترک انتظار میره بیشتر با هم تبادل اطلاعات کنن
با ارزوی موفقیت و شادی همه دوستان

RE: زندگی و کار در دالاس - SHOJA - 2011-08-01

سلام
امروز ساعت 10 صبح تازه فهمیدم قراره امشب بچه ها دور هم جمع بشن ! کاش اطلاع رسانی زودتر انجام میشد ، خوش باشید دوستان

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-08-01

(2011-08-01 ساعت 20:28)SHOJA نوشته:  سلام
امروز ساعت 10 صبح تازه فهمیدم قراره امشب بچه ها دور هم جمع بشن ! کاش اطلاع رسانی زودتر انجام میشد ، خوش باشید دوستان

سلام همسایه
بابا برنامه قطعی دو سه روزه تو سایت هست و تقریبا دوستان همه میدونستن فقط محیط سرپوشیده و سر بازش قطعی نبود که دیشب قطعی شد
به هر حال خوشحال میشدیم در جمع میبودید ولی اگه نشد ایشالله سعی میکنیم این گردهمایی رو ترتیبی بدیم که بشه هفته ای دو بار Big Grin
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - free_free - 2011-08-02

دوستان الان ارزونترین استودیو 6 که در دالاس هست برای دو نفر مرد(مجرد) چقدر هزینش میشه؟

الان من داشتم قیمت ها رونگاه میکردم دیدم آپارتمان به صرفه تر از استودیو 6 هست(البته با قیمت هایی که دوستان داده اند و صرفنظر از لوازم اضافی موجود در استودیو 6)

اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید

RE: زندگی و کار در دالاس - Hadi joon - 2011-08-02

سلام
راستش من قبلا در مهاجرسرا يه تاپيك به نام Easy job ديده بودم ولي فكر كنم اين تاپيك حذف شده،شايد سوالي كه الان مي خوام بپرسم مربوط به اون تاپيك باشه.
در دالاس براي كارايي مثل ظرف شستن يا هر كاري كه نياز به دانش و تخصص نياز نداره ساعتي چند دلار و هر هفته حداكثر چند ساعت مي تونيم كار كنيم البته در يك رستوران. آيا با داشتن همچين كاري يك نفر تنها مي تونه از مخارج زندگي بربياد. كلا اجاره خونه و هزينه زندگي براي يه نفر(برق ، آب ، گاز) در يه جاي متوسط چقدر هستش.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-08-02

(2011-08-02 ساعت 15:09)free_free نوشته:  دوستان الان ارزونترین استودیو 6 که در دالاس هست برای دو نفر مرد(مجرد) چقدر هزینش میشه؟

الان من داشتم قیمت ها رونگاه میکردم دیدم آپارتمان به صرفه تر از استودیو 6 هست(البته با قیمت هایی که دوستان داده اند و صرفنظر از لوازم اضافی موجود در استودیو 6)

اگر اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید

سلام دوست عزیز
قیمت بستگی به تعداد روز داره ولی شما روی شبی 50-60 دلار حساب کنید . آپارتمان به صرفه هست ولی شما که تازه به دالاس میاید برای اجاره کردن آپارتمان کمی با مشکل مواجه میشید و بعید میدونم به راحتی برای یکماه به شما اجاره بدن ولی اگه برای مدت کوتاه خواستید منو در جریان بزارید شاید برای مدت کوتاه یه آپارتمان بتونم براتون ......

موفق باشید
(2011-08-02 ساعت 16:36)parviz نوشته:  
(2011-08-01 ساعت 21:37)mahdis نوشته:  [quote='SHOJA' pid='123684' dateline='1312214325']
سلام همسایه

ایشالله سعی میکنیم این گردهمایی رو ترتیبی بدیم که بشه هفته ای دو بار Big Grin

مهديس عزيز، ما كه ايندفعه متاسفانه دالاس نبوديم كه بتونيم بيايم. اميدوارم همه با همون هفته اي دو مرتبه موافقت كنن! بلكه ما هم بتونيم در گردهمايي ها شركت كنيم و دوستان خوب مقيم دالاس رو بيشتر ببينيم.

سلام دوست عزیز
والا جاتون خالی دیشب خیلی خوب بود البته بیشتر دوستان رو میشناختیم و دیده بودیم فقط جناب بادامی و دوست عزیز آرمین و همسرشون بودن که دیشب ملاقاتشون کردیم
آقای بادامی کمی دارن تنبلی میکنن وگرنه قراره ایشون حسابی در مورد گردهمایی دیشب مفصل شرح بدن
به هر حال دوستان توافق کردن که بیشتر از این گردهمایی ها تشکیل بشه و شما تشریف بیارید حتما دوباره مجدد دوستان رو گرد هم جمع میکنیم Big Grin
به امید دیدار
موفق باشید
(2011-08-02 ساعت 22:13)Hadi joon نوشته:  سلام
راستش من قبلا در مهاجرسرا يه تاپيك به نام Easy job ديده بودم ولي فكر كنم اين تاپيك حذف شده،شايد سوالي كه الان مي خوام بپرسم مربوط به اون تاپيك باشه.
در دالاس براي كارايي مثل ظرف شستن يا هر كاري كه نياز به دانش و تخصص نياز نداره ساعتي چند دلار و هر هفته حداكثر چند ساعت مي تونيم كار كنيم البته در يك رستوران. آيا با داشتن همچين كاري يك نفر تنها مي تونه از مخارج زندگي بربياد. كلا اجاره خونه و هزينه زندگي براي يه نفر(برق ، آب ، گاز) در يه جاي متوسط چقدر هستش.

دوست عزیز سلام
دالاس کمترین حقوق از ساعتی 7 دلار شروع میشه که البته بازم 7 نیست 7.25c هست و تعداد ساعات به جایی که کار میکنید داره فکر نمیکنم دیگه کمتر از 15 ساعت بهتون بدن که تقریبا میشه هفته ای 110 دلار و ماهی 440 دلار یه همچین شغلی برای یه نفر با اجاره آپارتمان و بقیه مخارج خیلی کمه حداقل هزینه برای یک نفر در ماه کمتر از 800-900 دلار نیست
موفق باشید