مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-08-03

همانطور که دوستان مطلع هستن شب گذشته گردهمایی برگزار شد و دوستان تنظیم یک صورتجله متفاوت و پربار ! را به عهده اینجانب گذاشتند البته بعد از اینکه عرقمان خشک شد !
این چند خط تقدیم میگردد که امیدوارم گویای همه چیز باشد و مقبول افتد.

به تاریخ اول اوت سنه 2011 اجنبی در پهن دشت بلاد ریچاردسون از توابع دالاس در جبهه کفر جلسه ای بر سبیل عافیت و به غایت پربار با حضور لشکری از مستقبلین و مشتاقان وطنی جهت مهرورزی و ایضا صرف افطار و شام منعقد گردید بی قوایل زحمت مزاحمان.
اندر مجلس سماط گفت و شنود و ایضا تناول اطعمه و اشربه چنان از حد به در بود و بازار داد و ستد تجارب چنان داغ که یانکیان اکناف را حسادت عارض همی گشت که این قوم سرخوش ز کجا اندر شده اند.
مجلسیان ایضا مکان سبز غائبین را به تاکید همی گفتند.
میعادگاه اتی همانا سبزکده باربی کیو در جوف بحر لوئیزویل به برج اکتبر معین همی گردید.
وسلام.

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-08-03

(2011-08-03 ساعت 02:35)soheilbadami نوشته:  همانطور که دوستان مطلع هستن شب گذشته گردهمایی برگزار شد و دوستان تنظیم یک صورتجله متفاوت و پربار ! را به عهده اینجانب گذاشتند البته بعد از اینکه عرقمان خشک شد !

به تاریخ اول اوت سنه 2011 اجنبی در پهن دشت بلاد ریچاردسون از توابع دالاس در جبهه کفر جلسه ای بر سبیل عافیت و به غایت پربار با حضور لشکری از مستقبلین و مشتاقان وطنی جهت مهرورزی و ایضا صرف افطار و شام منعقد گردید بی قوایل زحمت مزاحمان.
اندر مجلس سماط گفت و شنود و ایضا تناول اطعمه و اشربه چنان از حد به در بود و بازار داد و ستد تجارب چنان داغ که یانکیان اکناف را حسادت عارض همی گشت که این قوم سرخوش ز کجا اندر شده اند.
میعادگاه اتی همانا سبزکده باربی کیو در جوف بحر لوئیزویل به برج اکتبر معین همی گردید.
وسلام.

حالا این اگه گفتید رو در یک خط به فارسی ترجمه بفرمایید لطفا. منِ بی‌ سواد هم بدونم یعنی‌ چی‌ ؛ اکتبر رو متوجه شدم ولی‌ چقدر دیر

RE: زندگی و کار در دالاس - Hadi joon - 2011-08-03

آيا ميشه چند جا به صورت پاره وقت كار كرد؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-08-03

(2011-08-03 ساعت 08:18)Hadi joon نوشته:  آيا ميشه چند جا به صورت پاره وقت كار كرد؟

برای شروع باید این کارو کرد وگرنه هیچ رقمه نمیگذره

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2011-08-03

(2011-08-02 ساعت 15:09)free_free نوشته:  دوستان الان ارزونترین استودیو 6 که در دالاس هست برای دو نفر مرد(مجرد) چقدر هزینش میشه
سلام
این قیمت استودیو 6 است در ماه می.که ما انجا بودیم.
اتاق بزرگ:

روزانه:69$
هفتگی:349$
ماهانه:1199$

سوییت کوچکتر هم دارد که هفتگی 100$ ارزانتر است.

البته in town suit هم مناسب است.
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - Hadi joon - 2011-08-03

سلام
من در صفحه اول اين تاپيك خوندم كه دالاس شهر نيست و كانتي هستش كه شامل 12 بخش ميشه در رابطه با اين 12 بخش چندتا سوال داشتم.
1- كدوم بخش ايراني هاي بيشتري در آن وجود دارند؟
2- كدوم بخش آب و هواي بهتري داره(خنك تر بودن)؟
3- اجاره خونه در كدوم بخش ارزون تر بوده(حداقل و حداكثر اجاره خونه)؟
4- امنيت و آرامش در كدوم بخش(كدوم ناحيه از اين بخش) بيشتر هستش و حداقل و حداكثر اجاره خونه در اين ناحيه؟

(2011-08-03 ساعت 10:00)mahdis نوشته:  
(2011-08-03 ساعت 08:18)Hadi joon نوشته:  آيا ميشه چند جا به صورت پاره وقت كار كرد؟

برای شروع باید این کارو کرد وگرنه هیچ رقمه نمیگذره

آيا اين مسئله از نظر قانون كار مشكلي نداره،آيا كارفرمايان مشكل ايجاد نمي كنند و حداكثر چند ساعت و در چندجا ميشه پاره وقت كاركرد؟

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-08-03

(2011-08-03 ساعت 16:09)Hadi joon نوشته:  سلام
من در صفحه اول اين تاپيك خوندم كه دالاس شهر نيست و كانتي هستش كه شامل 12 بخش ميشه در رابطه با اين 12 بخش چندتا سوال داشتم.
1- كدوم بخش ايراني هاي بيشتري در آن وجود دارند؟
2- كدوم بخش آب و هواي بهتري داره(خنك تر بودن)؟
3- اجاره خونه در كدوم بخش ارزون تر بوده(حداقل و حداكثر اجاره خونه)؟
4- امنيت و آرامش در كدوم بخش(كدوم ناحيه از اين بخش) بيشتر هستش و حداقل و حداكثر اجاره خونه در اين ناحيه؟

سلام.
12 یا کمتر و بیشتر بماند .ما دالاس کانتی داریم و دالاس سیتی و ما بقی جا ها هم توی کانتی های مختلف واقع شدن . مثلا" پلینو و فریسکو در شمال دالاس تو " کالین کانتی" هستن و غیره...
1-قربونش برم ایرانی ها هیچ موقع آمار مشخصی نداشته و نخواهند دادBig Grin
2-شمال همیشه 3 تا 4 درجه ای از مرکز (عموما" ) کمتره ... طبق شنیده ها حتی در سرما
3-اینجا امریکا هست ولی تو قیمتها امریکای منظبط نیست .هر کی هر قیمتی بخواد می ده.
4-هر چه از مراکز اسپانیش نشین و طبقه معظم کارگری دور باشی پلیس و هیاهو کمتره (من خودم مخلص همه کارگرام ) ولی شواهد بیانگره.
لطفا" جواب دهید: " حداکثر اجاره تو جای خوب تهران ؟ ==> جواب بخش آخر شما.
ارادتمند .
Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-08-03

دوستان سلامی دوباره
البته این سلام یه کم با بقیه سلامها فرق داره چون یه کاری دارم Big Grin
توی این چند روزه کسی هست از دوستان که بخوان برن ایران . من یه پاکت دارم که زیاد وزن هم نداره
اگه از دوستان کسی بود لطفا به من خصوصی بدن
ممنون میشم
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-08-04

(2011-08-03 ساعت 03:28)Sahar-Germany نوشته:  
(2011-08-03 ساعت 02:35)soheilbadami نوشته:  همانطور که دوستان مطلع هستن شب گذشته گردهمایی برگزار شد و دوستان تنظیم یک صورتجله متفاوت و پربار ! را به عهده اینجانب گذاشتند البته بعد از اینکه عرقمان خشک شد !

وسلام.

حالا این اگه گفتید رو در یک خط به فارسی ترجمه بفرمایید لطفا. منِ بی‌ سواد هم بدونم یعنی‌ چی‌ ؛ اکتبر رو متوجه شدم ولی‌ چقدر دیر
خلاصه اش اینه که محفل بسیار خوب و پرباری بود و جای همگی خالی بود.
اکتبر رو که میگید متوجه شدید پس باربیکو رو هم حتما میدونید. نتیجه اینکه
دیر بودن بخاطر گرماست ! بعد از غروب هنوز هوا 100 درجه هست ! انشالا تا اکتبر شاید هوا خنک شد ! و ماه رمضان هم خاتمه میابد چون تعدادی از دوستان هم روزه بودند و با این وجود تشریف اوردند هر چند سختشان بود. و بدینوسیله به فارسی ! از ایشان تشکر میگردد.
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-08-05

دوستان سلام به همگی
(یه خبر خوب) البته واسه شما ها نه واسه خودمون و اونایی که در جریان هستن خب شاید خوشحال بشن که مجبور نباشیم تک تک به همه دوستان بگیم
مدارکمون پیدا شد و الان توی سفارته Cool
چون میدونستم خیلی پیگیر هستید نوشتماااااا ......Big Grin
ولی دور از شوخی بعضی از دوستان نگران بودن مرسی از ابراز محبتشون
همگی موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - Hadi joon - 2011-08-06

سلام
در فروشگاه ها مثل والمارت تا چند ساعت در هفته مي تونيم كار كنيم؟آيا سقفي داره؟معمولا به يه تازه وارد ساعتي چند دلار دستمزد ميدن؟
متشكرم

RE: زندگی و کار در دالاس - summery_armin - 2011-08-06

(2011-08-06 ساعت 01:14)Hadi joon نوشته:  سلام
در فروشگاه ها مثل والمارت تا چند ساعت در هفته مي تونيم كار كنيم؟آيا سقفي داره؟معمولا به يه تازه وارد ساعتي چند دلار دستمزد ميدن؟
متشكرم

هادی جون بیشترین ساعت کار در هفته زیر نظر یک کارفرما 40 ساعت هست ولی اگه کسی بتونه نخوابه و غذا نخوره و همیشه انرژی داشته باشه میتونه در هفته 7*24=168 ساعت کار کنه هیچ قانونی هم جلوشو نمیگیره. ولی ...
نکته در اینجاست که در شروع کار بیشتر از هفته ای 20-25 ساعت بهت نمیدن تازه خیلی زیاد گفتم که یه وقت قلبت نگیره. ولی نگران نباش همه چیز اولش سخته. والا باور کن اگه یه امریکایی امروز بیاد همین ایران خودمون همین هفته ای 20 ساعت هم گیرش نمیاد. بالاخره باید از یه جایی شروع کرد. سختی داره ولی آخرش خوشه...

RE: زندگی و کار در دالاس - Hadi joon - 2011-08-07

(2011-08-06 ساعت 03:23)summery_armin نوشته:  
(2011-08-06 ساعت 01:14)Hadi joon نوشته:  سلام
متشكرم

هادی جون بیشترین ساعت کار در هفته زیر نظر یک کارفرما 40 ساعت هست ولی اگه کسی بتونه نخوابه و غذا نخوره و همیشه انرژی داشته باشه میتونه در هفته 7*24=168 ساعت کار کنه هیچ قانونی هم جلوشو نمیگیره. ولی ...
نکته در اینجاست که در شروع کار بیشتر از هفته ای 20-25 ساعت بهت نمیدن تازه خیلی زیاد گفتم که یه وقت قلبت نگیره. ولی نگران نباش همه چیز اولش سخته. والا باور کن اگه یه امریکایی امروز بیاد همین ایران خودمون همین هفته ای 20 ساعت هم گیرش نمیاد. بالاخره باید از یه جایی شروع کرد. سختی داره ولی آخرش خوشه...

با هفته 25-20 ساعت اونم با ساعتي هفت دلار (درست ميگم) زندگي آدم مي چرخه؟ فكر نكنم پول اجاره خونه ام در بياد،به هر حال يه خونه چهل متري ماهي چند دلار اجارشه؟ پول گاز و آب و برق و ...(هزينه هاي زندگي) حدودا چقدر در مياد؟(يه نفرم)
متشكرم

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-08-07

با هفته 25-20 ساعت اونم با ساعتي هفت دلار (درست ميگم) زندگي آدم مي چرخه؟ فكر نكنم پول اجاره خونه ام در بياد،به هر حال يه خونه چهل متري ماهي چند دلار اجارشه؟ پول گاز و آب و برق و ...(هزينه هاي زندگي) حدودا چقدر در مياد؟(يه نفرم)
متشكرم

[/quote]

دوست عزیز بین ۸۵۰ تا 1000 دلار خرجتون است.تعطیلات اخر هفته ام میتونید سر کار برید.بعضی فروشگاه ها هم اگه شب نا صبح سرکار برید حقوقش بیشتر هست.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-08-09

سلام به همه دوستان
دوستانی که به من خصوصی میدن لطفا اول سایت رو یه مطالعه بکنید و ثبت نام برای لاتاری بکنید و بعد به من خصوصی بدید و بقیه اطلاعات در مورد اومدن به دالاس ، کار ، هزینه ها و ... رو بپرسید ( در ضمن تاریخ دقیق برای ثبت نام لاتاری هم توی سایت قید شده )
مطمئن باشید اگه سوالتون معقول باشه من جواب خصوصیتون رو میدم
موفق باشید