مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - free_free - 2011-08-09

دوستان کلا ایالت تگزاس از لحاظ نرخ بیکاری در میانه 51 ایالت آمریکا هستش و عددی معادل هشت درصد و این به نظر من عدد خوبی هستش...

قسمت بزرگ نگرانی من در مورد زندگی در آمریکا پیدا کردن شغل(بدون توجه به نوع آن و اینکه تخصصی باشد یا خیر) برای ادامه زندگی در امریکاست و مسلما با گذشت زمان و یاد گیری زبان و تطبیق مدارک تحصیلی و ... افراد میتوننددر جایگاه های مناسب تر مشغول به کار شوند

دوستان حاضر در دالاس پارامتر پیدا نکردن کار و مجبور شدن به برگشت به ایران(بر اثر بیکاری) می تواند یک گزینه واقعی در دالاس باشد؟

ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-08-09

(2011-08-09 ساعت 10:26)free_free نوشته:  دوستان کلا ایالت تگزاس از لحاظ نرخ بیکاری در میانه 51 ایالت آمریکا هستش و عددی معادل هشت درصد و این به نظر من عدد خوبی هستش...

قسمت بزرگ نگرانی من در مورد زندگی در آمریکا پیدا کردن شغل(بدون توجه به نوع آن و اینکه تخصصی باشد یا خیر) برای ادامه زندگی در امریکاست و مسلما با گذشت زمان و یاد گیری زبان و تطبیق مدارک تحصیلی و ... افراد میتوننددر جایگاه های مناسب تر مشغول به کار شوند

دوستان حاضر در دالاس پارامتر پیدا نکردن کار و مجبور شدن به برگشت به ایران(بر اثر بیکاری) می تواند یک گزینه واقعی در دالاس باشد؟

ممنون
سلام استاد.
ببین اینطور که من تا حال فهمیدم اینا فقط مدارک خودشون رو می پذیرند.اگر مهندس هم باشی باید بیای سر کلاس در اینا بشینی و پول تووپ بدی و مدرک دیپلم و معادل آن بهت بدن . تازه بعدا" شما رو تنها "توانمند در انجام" این کار خواهند دانست نه متخصص آن. برای مرحله بعد باید بری دانشگاه باز یک سری درس جدید و تا تهش رو هم که می دونی...

اینجوری کار زیاده...

RE: زندگی و کار در دالاس - Big Boss - 2011-08-09

(2011-07-03 ساعت 14:46)Sahar-Germany نوشته:  
(2011-06-13 ساعت 18:30)Big Boss نوشته:  من نمیدونم شما ین عدد هارو از کجا میارید ..
ی مهندس صفر تو ی ایالات ارزون حدقل ۴۰-۵۰ تا درمیاره (لیسانس)
حالا به تناسب میشه بقیه رو حساب کرد

ساعتی 7-8 دلار خیلی جاها حداقل دستمزده
کاستکو مثلا میدونم ساعتی ۱۲ تا ای میده
اینجور کارا هم فک نکنین ریخته
رقابت تو اینجور کارا به شدت زیاده..مخصوصا ویترینگ ..
بخصوص اینکه خود امریکایی ها زیاد از این کارا میکنن
تا پولشون تموم شه میرن ویترینگ
در ضمن امکان نداره این کارا رو واسه ۴۰ ساعت فول تایم پیدا کنین
چند تا جا باید کار پیدا کنین
[quote='shaan' pid='113274' dateline='1307954751']

آقا ما با مدرک دکترا قرار نیست همچنین حقوقی بگیریم! یا مهندسا بیشتر حقوق میگیرن، یا اینکه سرِ من دارن کلاه میزارن قراره کم حقوق بدهند!
شما اگه به عنوانه دانشجو graduate اومدی اینجا ساعتی حدود ۲۰ دلار باید بگیری ..کمتر یا بیشتر
اگه دکترا دارین و مثلن post doc اومدی یا resident یه خورده بیشتر

(2011-07-26 ساعت 11:22)mahdicivil نوشته:  با سلام مجدد به سروران خودم. می بخشید پابرهنه میام وسط بحث هماهنگ کردن قرارتون .ولی یک سوال کردم که بی پاسخ موند.
دوستان کار برای رشته مهندسی عمران تو دالاس چطوره؟ من کارشناسی ارشد عمران- سازه از یک دانشگاه خوب هستم. ممنون میشم راهنمایی کنید. به نظرتون غیر از دالاس چه ایالتی برای رشنه من خوبه؟

اگه منظورت دانشگاه خوب ایرانه کارت سخته چون نمیشناسن
حالا کلا هر کی میخاد کار پیدا کنه:
تو سایت هایی مثه این
http://www.zoominfo.com/#!search/company/1.6.e30%3D
میتونی کمپانیهاای که تو رشته تو کار میکنن رو پیدا کنی ، بری تو وبسایتشون و ببینی اوپن پوزیشن چی دارن و کجا
اینجوری کار پیدا نمیکنی ولی دستت میاد

کار پیدا کردن تو امریکا connection میخاد .. با پارتی فرق میکنه
خلاصش این که طرف باید بدونه کیو داره استخدام میکنه
با فقط اپلیکشن پر کردن و فرستادن احتمال کار پیدا کردن ۱۰-۲۰ %

حالا

کسی که تازه اومده ، بهترین کار:

career fair های شهر تو که هرچند وقت یه بار مخصوصا تو شهرای بزرگ تو هتلی جایی برگزار میشه تو اینترنت پیدا کن ، رزومتو بگیر دستت پاشو برو

Gluck

(2011-07-30 ساعت 01:27)Hadi joon نوشته:  
(2011-07-28 ساعت 19:02)jan نوشته:  
(2011-07-28 ساعت 02:29)sib 24 نوشته:  
(2011-07-28 ساعت 02:19)Hadi joon نوشته:  با سلام خدمت دوستان
مي خواستم بدونم قيمت يه دچرخه تو دالاس چقدر هستش؟آيا ميشه باهاش تو خيابونا رفت يا جاده و مكان مخصوص خودش رو داره،فقط نخنديدنا.

سلام دوست عزیز.بستگی داره همه جور قیمت هستش.اینجا فاصله‌ها انقدر که زیاد هست اصلا دوچرخه نمی‌ارزه.مگه اینکه برای ورزش و تفریح استفاده کنید..۳ماه تابستونم که اصلا حرفش رو نزنید.تو فاصله که شما از ماشین پیاده میشید تا وارد فروشگاه یا منزلتون بشید کلی‌ داغ میشید چه برسه با دوچرخه جای برید.
سلام
دوست عزیز می توانید در فروشگاه goodwill دوچرخه دست دوم ولی خوب با قیمت 25 دلار بخرید و بعد از یک ماه پس بدهید و چیز دیگری بردارید

يعني با 25 دلار ميشه يه دوچرخه خوب خريد،من واسه ورزش كردن و كلا گشت و گذار در كوچه ها مي خوام ، ممنون ميشم اطلاعات بيشتري دريافت كنم.

دوچرخه ۲۵ دلاری چی میشه.. فکر کنم فقط از craiglist بتونی پیدا کنی..گرچه از من میشنوی همون دوچرخه ارزون بخر چون دیر یا زود یه روز میای میبینی نیس شاکی میشی

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-08-16

mooohem mooooohem
Salam. Sorry k fe gelish mizanam.bo mobie hastam.
15 rooz gozashta va hata welome letter ham nayomade. Akhare in mah bayad bargardim iran. Alan dar hoteli dar plano hastim .
1_ Address edare mohajerat ro mikham. Mishe bedid?
2_ mihe bedoona G.c bargardim iran va doostamon G.C ro baramoon post kpand?
مهههم مهههههههههههم
سلام. ساری که فگلیش می نویسم. بو مبای هستم.
15 روز گذشته و حتی ولکام لتر هم نیومده. آخر این ماه باید برگردیم ایران. الآن در هتلی در پلانو هستیم.
۱- آدرس اداره مهاجرت رو می خوام. میشه یدید؟
۲- میشه بدون گرین کارت برگردیم ایران و دوستامون گرین کارت رو برامون پست کنند؟

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-08-16

(2011-08-16 ساعت 10:04)mitr.p نوشته:  mooohem mooooohem
Salam. Sorry k fe gelish mizanam.bo mobie hastam.
15 rooz gozashta va hata welome letter ham nayomade. Akhare in mah bayad bargardim iran. Alan dar hoteli dar plano hastim .
1_ Address edare mohajerat ro mikham. Mishe bedid?
2_ mihe bedoona G.c bargardim iran va doostamon G.C ro baramoon post kpand?
مهههم مهههههههههههم
سلام. ساری که فگلیش می نویسم. بو مبای هستم.
15 روز گذشته و حتی ولکام لتر هم نیومده. آخر این ماه باید برگردیم ایران. الآن در هتلی در پلانو هستیم.
۱- آدرس اداره مهاجرت رو می خوام. میشه یدید؟
۲- میشه بدون گرین کارت برگردیم ایران و دوستامون گرین کارت رو برامون پست کنند؟

من جای شماباشم همچین ریسکی نمیکنم.بدون گرین کارت بر نمیگشتم.خدای نکرده مدارکتون گمشده باشه خودتون باید اینجا باشید و پیگیری کنید..خود من بعد از ۵ماه گرین کارتم رو گرفتم.چون مدارکم رو گمش کرده بودن.خودشون میگن اگه تا یکماه نیومد پیگیری کنید.
موفقق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - habib121 - 2011-08-16

چرا کامنت هایه من پاک میشننن؟

دوست عزیز، مطالبتون رو در جای مناسب بنویسین تا پاک نشن. متشکرم.
Frozen Mind

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-08-17

(2011-08-17 ساعت 00:39)Hadi joon نوشته:  لطفا دوستاني كه در دالاس زندگي مي كنند در مورد آب و هواي دالاس بيشتر صحبت كنند؟لطفا اگه سايت يا آمار اينترنتي وجود داره آدرسش رو بزاريد.

http://www.weather.com/?par=asktoolbar&site=toolbar1.1&cm_ven=asktoolbar&cm_cat=toolbar1.1&cm_pla=search&cm_ite=Homepage

RE: زندگی و کار در دالاس - free_free - 2011-08-17

دوستان بالاخره ما متوجه نشدیم برای تگزاس گواهینامه بین المللی به درد میخوره یا ترجمه گواهینامه

RE: زندگی و کار در دالاس - User - 2011-08-17

(2011-08-17 ساعت 10:54)free_free نوشته:  دوستان بالاخره ما متوجه نشدیم برای تگزاس گواهینامه بین المللی به درد میخوره یا ترجمه گواهینامه

اصل گواهینامه را حتما همراه داشته باشید.
در کالیفرنیا اصل گواهینامه اعتبار دارد. اما بین الملی اش ندارد!

در ایالت های دیگر هم اصل گواهینامه معتبر است.
در ضمن ترجمه گواهینامه نیازی نیست! اگر می خواهید حتما کاری کرده باشید، به سایت govahinameh.ir مراجعه کنید و از فدراسیون اتومبیلرانی درخواست گواهینامه بین المللی کنید. که در روزهای اول به دردتان می خورد. هزینه آن نزدیک به 31 هزار تومان است.
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - Hadi joon - 2011-08-19

دوستان درمورد اين كه يه تاپيك درباره مكان هاي ديدندي تگزاس يا دالاس باز بشه نظر بدن؟اين تاپيك براي ايالت كاليفرنيا وجود داره. و از دوستاني كه در تگزاس و دالاس زندگي مي كنند خواهشمندم اطلاعات خودشون رو در مورد مكان هاي ديدني دالاس و تگزاس با ايجاد اين تاپيك در اختيار همه قرار بدن.

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-08-19

Big Grin
دوستان عزیز و یاران همراه به لطف خدا و همراهی شما همگان.
بعد از 4 هفته از ورود ما گرین کارت مون اومدجالب اینکه
کارت سوشال سکیوریتی مااز ورود. بعد از 4 روز اومد و امروز در 4 سالگی مهاجر سرای عزیزگرین کارت رسید.
هورااااا
از خداوند صمیمانه و عاجزانه تقاضا دارم در ایام شب قدر به حرمت و شرف آقا امیر المومنین (ع) همه چشم انتظاران فرج در هر جا ( در کار - زندگی - ازدواج - مهاجرت و ... ) رو به خواسته مطلوب دلشون برسونه.
الهی آمین . ملتمس دعا.

RE: زندگی و کار در دالاس - kourosh2011 - 2011-08-20

سلام به همه عزیزان
خب منم بلاخره موفق شدم همه این 53 صفحه رو بخونم تا سوالام تکراری نباشه
با تشکر از همه دوستان چه اونهایی که الان ایران هستند و چه اونهایی که دالاس تشریف دارند و با اطلاعات خوبشون بقیه عزیزان را که تازه در شروع کار هستند راهنمایی میکنند باور نمیکنید که چقدر این مطالبتون برای افرادی که تازه میخوان شروع کنند دلگرم کننده و مفیده
میخواستم بدونم برای فردی که پزشک هست تا زمانی که بتونه اجازه کار تو حرفه خودش که ملزم امتحانات یو اس ام ال ای و سایر مراحل میشه رو طی کنه کاری هست مثلا دستیار پزشک و از این قبیل و برای انجام این کار چه مدارکی لازمه و آیا مدرکی در این رابطه به درد بخور هست که بشه از ایران جورش کرد و ترجمه اش کرد و آورد در ضمن من شنیده بودم که میشه صرفا با مدرک پزشکی از ایران کار در قسمت های اداری بیمارستان ها و مراکز تحقیقاتی و ... و سایر جاهای که با مریض سر و کار ندارند پیدا کرد و فقط کار با بیمار و تجویز دارو نیاز به گذروندن امتحانات یو اس ام ال ای و طی بقیه مراحل داره از عزیزان ساکن دالاس اگر در این زمینه اطلاعات دارند ممنون میشم راهنمایی کنند

خیلی خیلی از زحمات همه دوستان ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - Spiritual - 2011-08-20

(2011-08-17 ساعت 10:54)free_free نوشته:  دوستان بالاخره ما متوجه نشدیم برای تگزاس گواهینامه بین المللی به درد میخوره یا ترجمه گواهینامه
جفتشو برای تگزاس داشته باش عزیز
گواهینامتو ترجمه کن به همراه اصلش ببر تگزاس صفا کن.......Big Grin