مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2011-09-02

(2011-09-02 ساعت 12:23)golesang نوشته:  ب من و همسرم تصمیم گرفتیم برای زندگی در آمریکا به دالاس بیاییم ما هیچ فامیل نزدیکی تو آمریکا نداریم و باید هتل بگیریم . با توجه به اینکه دوتا بچه کوچیک زیر دوسال داریم چه نوع هتلی و یا چه جور جایی برامون خوبه که اونجا بمونیم تا گرین کارت و غیره رو بگیریم و بتونیم خونه اجاره کنیم ؟و کلا چه کارهایی باید انجام بدیم ؟

سلام جناب گلستان
در استودیو6 می تونید اقامت کنید که ما هم اونجا ساکن بودیم. (متل6 هم هست که آشپزخونه نداره و ارزونتره و برای اقامت کوتاهتر و یکی دو روزه بهتر هست).
ولی دوست خوبمون Succes یه سوئیت ارزونتر که جای اون هم خیلی خوب و مناسب بود پیدا کرده بود به نام
in town suite

می تونید در این مورد هم یه بررسی بکنید. موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - ARASH@MH - 2011-09-05

من خودم بودم یک همچین برنامه ای می ریختم . یک هتلی ( یا همین motel6 یا مورد دیگر) را انتخاب می کردم که حتی الامکان داخل شهر و نزدیک به محل خرید باشد چون در آمریکا بزرگترین مسئله دوری ابعاد و بعد مسئله امنیت در بعضی مناطق است . motel 6 خیلی شعبه هاش اون جور که چک کردم در مناطقی است که بدون ماشین زندگی سخت است . حالا اگر هتل بود می گفتم چیزهای ضروری را می توانید با هزینه بالاتر تهیه کنید . اما وقتی خودتان مجبور به پخت و پز باشید یک کم سخت می شود. در مورد کیفیت محل اقامتتان به خصوص مسئله امنیت ریویو های سایت http://www.tripadvisor.com و کسانی که قبلا" آنجا بوده اند می تواند کمک خوبی باشد البته ظاهرا" فی لتر است ولی راههایی برای گذشتن از آن است. در این مورد کاملا" دقیق و با حوصله باشید چون بعدا" مجبورید هزینه زیادی برای انتخاب اشتباهتان بدهید.
بعد از انتخاب محل اولیه آدرس یک سری بیزنس ایرانی که تو کار خانه هستند همینجا پیدا کنید و با میل یا تلفن باهاشون هماهنگ کنید که در فلان تاریخ که در آمریکا هستید با هم دیدار داشته باشید.
گفتم ایرانی تا مسئله زبان مشکلی برایتان ایجاد نکند.به نظر من همه کارها را هم قبلا" از اینجا هماهنگ کنید . من از روزی که آنکارا برگشتم شروع به برنامه ریزی کردم حدود 2 ماه برای یک سفر یکهفته ای . شاید کمی زیاد باشد اما وقتی آنجا بعد 20 ساعت پرواز رسیدم به یک سرزمین که همه چیزش متفاوت است ( توی سانفرانسیسکو اول تابستان شهر را مه گرفته بود و من از سرما می لرزیدم . ولی هیچوقت صحنه ای که از هواپیمای بوئینگ 777 که سوارش بودم کرانه سرسبز کالیفرنیا و خلیج سانفرانسیسکورا برای اولین بار دیدم فراموش نمی کنم . نه به خاطر زیبایی بیشتر به خاطر اینکه وقتی یک سال قبل توی تهران توی چهار راه ولیعصر راه می رفتم و فکر می کردم با آینده ام چه کنم تصورش را هم نمی کردم که یکسال بعد کنار اقیانوس قدم بزنم و به پل گلدن گیت نگاه کنم . از نظر عقیدتی کلا" معتقدم جدا" خدا اگر چیزی بخواهد هیچ تخیلی نمی تواند تصورش را بکند . هر چند فکر نمی کنم در حال حاضر مهاجرت بدون فکر به آمریکا کار درستی باشد اما حداقل می توانم بگویم من روزی در pier39 غذا خوردم و یا به همراه یک راننده تاکسی افغانی کل سانفرانسیسکو رو گشتم و باهاش گپ زدم و در مورد خوبی و بدی آمریکا باهاش صحبت کردم) بدون تلفن-دانستن زبان-خسته از مراحل مهاجرتی - همه دارای ماشین و کلا" همه چی متفاوت خوشحال بودم که فکر یک سری مسایلی را کرده بودم. مثلا" یکیش تهیه ویزا کارت با کلی دردسر در ایران بود . در هتل محل اقامتم تمام کامپیوترها به یک دستگاه کارت خوان وصل بودند و من برای چک بلیط و میلم نیاز به آن داشتم. در ضمن در فرودگاه برای اطلاع از رسیدنم مجبور بودم ازویزا کارت برای تلفن استفاده کنم . یکیش داشتن آدرسهای مهم به صورت پرینت روی کاغذ بود .آنها را به راننده تاکسی نشان می دادم بعد خودش با gps مسیر را پیدا می کرد.
یکیش هم بیمه درمانی است که از آژانستان در خواست کنید معمولا" mapfre است . البته من چون اعتماد نداشتم خودم یک بیمه به صورت آنلاین از یک شرکت بزرگ سوئدی خریدم که هزینش بیشتر بود ولی مردتر بود!( یک پاکت بزرگ از سوئد فرستادند با کلی راهنما و دستور العمل) خوبیش این بود که من دقیقا" می دانستم در محل اقامتم کدام مرکز درمانی با بیمه مورد نظر قرار داد دارد و من در صورت هر اتفاقی بیشتر از 200 دلار پرداخت نمی کردم. همین بحث تحقیق در مورد بیمه و خرید بیمه یکماه وقت منو گرفت. اصلاحات بیمه در آمریکا را در اسرع وقت یاد بگیرید عباراتی مثل deductible-co insurance-co pay- max out of pocket-... چون ممکن است روزی جانتان به دانستن اینها وابسته بشود.
خوبی مهاجرت اینست . من الان اطلاعاتی دارم که هیچوقت نداشتم و مثلا" می دانم وضعیت بیمه در ایران چقدر خراب و دور از استاندارد است.
بعدا" یکی از دوستان که از mapfre استفاده کرده بود در همین سایت دیدم می گفت آن هم خوب است و اپراتور فارسی زبان هم دارند . به همین خاطر مرارتهای من را نکشید و آنچه مرسوم است تهیه کنید ولی خوب درباره ابهامتان سوال کنید.
امیدوارم همه موفق باشند و کارشان به دوا و درمان نیفتد.

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-09-05

سلام دوستان. آیا در دالاس کلاس موزیکِ ایرانی‌ سراغ دارید؟

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-09-06

سلام در مورد دوستانی که در موردِ دوچرخه سوال پرسیده بودند. من خودم چند هفته‌ای هست که دوچرخه خریدم و با دوچرخه میرم سرِ کار. حدود ۲ مایل. تا اینجا در خیابان با مشکلِ خاصی‌ برخورد نکردم و ماشین‌ها وقتی‌ می‌بینند که من از کنارِ خیابان میرانم، خودشان لاین را عوض کرده و از من فاصله میگیرند. ولی‌ یادتون باشه اگر دوچرخه میخرید حتما براش چراغ بگیرید که در تاریکی‌ مشکلی‌ پیش نیاد. دوچرخه از قیمت ۸۰ دلار من دیدم تا به بالا. والمارت دوچرخه‌های نسبتا ارزونی داره که اگر آنلاین بخرید شاید بتونید تخفیف بگیرید. تنوع آنلاین هم بیشتر از داخل فروشگاه هست. البته من خودم از مغازه ورزشی خریدم و تونستم ۵۰ دلار تخفیف بگیرم، اینجا مثل ایران می‌شه چونه زد و تخفیف گرفت. اگر در مقابلِ گرما کم طاقت هستید دوچرخه را برایتان پیشنهاد نمیکنم. من مشکل چندانی ندارم. ولی‌ با اینکه دوچرخه مشکلِ رفتن من به محل کار را حل کرده ولی‌ برای خرید رفتن واقعا مشکل دارم. یعنی‌ اینجا ماشین واقعا لازمه کمه کمه یک بار در هفته برای خرید رفتن. در ضمن سعی‌ کنید دوچرخه زیاد ارزون هم نگیرید که هر روز مجبور به تعمیرش باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - sezar - 2011-09-06

(2011-09-05 ساعت 02:04)ARASH@MH نوشته:  من خودم بودم یک همچین برنامه ای می ریختم . یک هتلی ( یا همین motel6 یا مورد دیگر) را انتخاب می کردم که حتی الامکان داخل شهر و نزدیک به محل خرید باشد چون در آمریکا بزرگترین مسئله دوری ابعاد و بعد مسئله امنیت در بعضی مناطق است . motel 6 خیلی شعبه هاش اون جور که چک کردم در مناطقی است که بدون ماشین زندگی سخت است . حالا اگر هتل بود می گفتم چیزهای ضروری را می توانید با هزینه بالاتر تهیه کنید . اما وقتی خودتان مجبور به پخت و پز باشید یک کم سخت می شود. در مورد کیفیت محل اقامتتان به خصوص مسئله امنیت ریویو های سایت http://www.tripadvisor.com و کسانی که قبلا" آنجا بوده اند می تواند کمک خوبی باشد البته ظاهرا" فی لتر است ولی راههایی برای گذشتن از آن است. در این مورد کاملا" دقیق و با حوصله باشید چون بعدا" مجبورید هزینه زیادی برای انتخاب اشتباهتان بدهید.
بعد از انتخاب محل اولیه آدرس یک سری بیزنس ایرانی که تو کار خانه هستند همینجا پیدا کنید و با میل یا تلفن باهاشون هماهنگ کنید که در فلان تاریخ که در آمریکا هستید با هم دیدار داشته باشید.
گفتم ایرانی تا مسئله زبان مشکلی برایتان ایجاد نکند.به نظر من همه کارها را هم قبلا" از اینجا هماهنگ کنید . من از روزی که آنکارا برگشتم شروع به برنامه ریزی کردم حدود 2 ماه برای یک سفر یکهفته ای . شاید کمی زیاد باشد اما وقتی آنجا بعد 20 ساعت پرواز رسیدم به یک سرزمین که همه چیزش متفاوت است ( توی سانفرانسیسکو اول تابستان شهر را مه گرفته بود و من از سرما می لرزیدم . ولی هیچوقت صحنه ای که از هواپیمای بوئینگ 777 که سوارش بودم کرانه سرسبز کالیفرنیا و خلیج سانفرانسیسکورا برای اولین بار دیدم فراموش نمی کنم . نه به خاطر زیبایی بیشتر به خاطر اینکه وقتی یک سال قبل توی تهران توی چهار راه ولیعصر راه می رفتم و فکر می کردم با آینده ام چه کنم تصورش را هم نمی کردم که یکسال بعد کنار اقیانوس قدم بزنم و به پل گلدن گیت نگاه کنم . از نظر عقیدتی کلا" معتقدم جدا" خدا اگر چیزی بخواهد هیچ تخیلی نمی تواند تصورش را بکند . هر چند فکر نمی کنم در حال حاضر مهاجرت بدون فکر به آمریکا کار درستی باشد اما حداقل می توانم بگویم من روزی در pier39 غذا خوردم و یا به همراه یک راننده تاکسی افغانی کل سانفرانسیسکو رو گشتم و باهاش گپ زدم و در مورد خوبی و بدی آمریکا باهاش صحبت کردم) بدون تلفن-دانستن زبان-خسته از مراحل مهاجرتی - همه دارای ماشین و کلا" همه چی متفاوت خوشحال بودم که فکر یک سری مسایلی را کرده بودم. مثلا" یکیش تهیه ویزا کارت با کلی دردسر در ایران بود . در هتل محل اقامتم تمام کامپیوترها به یک دستگاه کارت خوان وصل بودند و من برای چک بلیط و میلم نیاز به آن داشتم. در ضمن در فرودگاه برای اطلاع از رسیدنم مجبور بودم ازویزا کارت برای تلفن استفاده کنم . یکیش داشتن آدرسهای مهم به صورت پرینت روی کاغذ بود .آنها را به راننده تاکسی نشان می دادم بعد خودش با gps مسیر را پیدا می کرد.
یکیش هم بیمه درمانی است که از آژانستان در خواست کنید معمولا" mapfre است . البته من چون اعتماد نداشتم خودم یک بیمه به صورت آنلاین از یک شرکت بزرگ سوئدی خریدم که هزینش بیشتر بود ولی مردتر بود!( یک پاکت بزرگ از سوئد فرستادند با کلی راهنما و دستور العمل) خوبیش این بود که من دقیقا" می دانستم در محل اقامتم کدام مرکز درمانی با بیمه مورد نظر قرار داد دارد و من در صورت هر اتفاقی بیشتر از 200 دلار پرداخت نمی کردم. همین بحث تحقیق در مورد بیمه و خرید بیمه یکماه وقت منو گرفت. اصلاحات بیمه در آمریکا را در اسرع وقت یاد بگیرید عباراتی مثل deductible-co insurance-co pay- max out of pocket-... چون ممکن است روزی جانتان به دانستن اینها وابسته بشود.
خوبی مهاجرت اینست . من الان اطلاعاتی دارم که هیچوقت نداشتم و مثلا" می دانم وضعیت بیمه در ایران چقدر خراب و دور از استاندارد است.
بعدا" یکی از دوستان که از mapfre استفاده کرده بود در همین سایت دیدم می گفت آن هم خوب است و اپراتور فارسی زبان هم دارند . به همین خاطر مرارتهای من را نکشید و آنچه مرسوم است تهیه کنید ولی خوب درباره ابهامتان سوال کنید.
امیدوارم همه موفق باشند و کارشان به دوا و درمان نیفتد.
با تشکر از راهنماییهای شما میخواستم بدونم ویزا کارت از کدوم بانک گرفتید چون بانک پاسارگاد میده از طریق تاجیکستان ولی خودشون میگفتند تو امریکا کار نمیکنه

RE: زندگی و کار در دالاس - balot - 2011-09-06

سلام
اگه از دوستان کسی هست که اخیرا عازم دالاس هستند و میتونن یه امانتی برای من از ایران بیارن لطفا پیام بذارن ممنون میشم

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-09-07

سلام
بالاخره قسمت شد و ما دالاس رودیدم
شهر خیلی ارومی بود.......اصلا قابل مقایسه با شهر های ایران نیست.....حتی کوچکترینشون
باید بگم که هرز گاهی دلم میگرفت و دپرس میشدم
شاید به این دلیل بود که چون کار نمیکردیم
در این یک ماه در دو تا هتل بودیم
در پلانو
2 هفته در surer 8 بودیم
باید بگم که راضی بودم....اتاقش تلویزیون و یخچال و ماکرووی داشت....همچنین اتو و سشوار و قهوه ساز.....
من و همسرم که پیاده گز میکردیم و یک مال بهش نزدیک بود.در کل راضی بودیم
--------
حالا هم اومدیم ایران تا کار هامون رو راست و ریس کنیم و بیایم دالاس
امیدوارم همه چیز به خوبی پیش بره
----------------------
دوستان کسی از رشته catia اطلاعاتی داره؟؟
همسرم میخواد در ایران تا مرحله 6 رو یاد بگیره..میگن خوبه
باید بگم که همسرم کاملا تازه وارده و رشته اش کاکملا از cayia جداست

RE: زندگی و کار در دالاس - ARASH@MH - 2011-09-07

اگر منظورتان نرم افزار catia است من کاملا" بلدم و چند سال کارم بوده.

RE: زندگی و کار در دالاس - AmericanHamid - 2011-09-08

(2011-09-07 ساعت 11:23)mitr.p نوشته:  ----------------------
سلام
فکر کنم همونطورکهARASH@MH گفتند.منظورتون باید همون نرم افزارCATIA باشه . چون رشته CATIA نداریم. من با این نرم افزار آشنایی دارم ولی زیاد کار نکردم. این نرم افزار برای شغل نقشه کشی هست . یعنی اول باید شما یک نقشه کش یا مهندس مکانیک باشید .تا بتونید از این نرم افزار استفاده کنید . فقط اینکه این نرم افزار رو یاد بگیرید کمکی بهتون نمیکنه . پیشنهاد میکنم در زمانی که دارید کلاسهای نقشه کشی صنعتی رو همسرتون برند و همزمان این نرم افزار رو هم یاد بگیرند.

RE: زندگی و کار در دالاس - ARASH@MH - 2011-09-08

بزای نقشه کشی صنعتی حتما" باید اینها را در آمریکا بلد باشی:
1- gd&t( تلرانس گذاری)
2- اصول اولیه نقشه کشی
3- یک نرم افزار به ترتیب autocad-catia-uni graphics-pro/e
اگر بتوانید کار گیر بیاورید که فکر کنم با توجه به مهارتهای ما سخت باشد حداقل ساعتی 20 دلار دارد.

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-09-08

سلام دوستان. گفتم خدمتِ دوستانی که میخوان تشریف بیارن دالاس از وضعیت آب و هوا گزارش بدم. هوایِ دالاس به سلامتی داره خنک می‌شه و شب‌ها بسیار هوای خوبی‌ دارد. راستش من در ماه‌هایِ گرمِ دالاس به اینجا اومدم ولی‌ باید بگم گرماش چندان هم طاقت فرسا نبود. یه چیزی در حد تهرانِ خودمون با این تفاوت که رطوبت دالاس از تهران بیشتر است. ولی‌ این رطوبت هرگز به پایِ رطوبت هوای شمال یا جنوب ایران نمیرسه و خیلی‌ کمتره.

RE: زندگی و کار در دالاس - ARASH@MH - 2011-09-08

با سلام . در تلویزیون دیدم جنگلهای تگزاس آتش گرفته . از طرف دیگر چند وقت یک سری بیابون نشون می داد می گفت تگزاس خشکسالی شده. من نفهمیدم تگزاس چطوریه سرسبز است یا نه ؟
البته حدس خودم اینست که طرف آستین سرسبز و مرطوب و طرف دالاس خشکتر باشد.

RE: زندگی و کار در دالاس - Hadi joon - 2011-09-10

سلام
از دوستاني كه در دالاس فورت ورث زندگي مي كنند يه سوال داشتم:
من در سايت خونه هاي اجاره ايي ديدم در اين مناطق به نظرتون چه جور منطقه ايي هستن؟(امنيت،چه ن‍‍ادي بيشتر و چقدر با مراكز خريد و تفريحي فاصله دارند)
1-منطقه Allen/Plano/McKinney
2-Fort Worth - I35 W and Western Center Blvd
3-JOSHUA, SOUTH FT WORTH
4-north dallas/addison
متشكرم

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-09-10

(2011-09-07 ساعت 19:34)ARASH@MH نوشته:  اگر منظورتان نرم افزار catia است من کاملا" بلدم و چند سال کارم بوده.

بله منظورم همینه
(2011-09-08 ساعت 01:03)AmericanHamid نوشته:  
(2011-09-07 ساعت 11:23)mitr.p نوشته:  ----------------------
سلام
فکر کنم همونطورکهARASH@MH گفتند.منظورتون باید همون نرم افزارCATIA باشه . چون رشته CATIA نداریم. من با این نرم افزار آشنایی دارم ولی زیاد کار نکردم. این نرم افزار برای شغل نقشه کشی هست . یعنی اول باید شما یک نقشه کش یا مهندس مکانیک باشید .تا بتونید از این نرم افزار استفاده کنید . فقط اینکه این نرم افزار رو یاد بگیرید کمکی بهتون نمیکنه . پیشنهاد میکنم در زمانی که دارید کلاسهای نقشه کشی صنعتی رو همسرتون برند و همزمان این نرم افزار رو هم یاد بگیرند.

.
(2011-09-08 ساعت 02:25)ARASH@MH نوشته:  بزای نقشه کشی صنعتی حتما" باید اینها را در آمریکا بلد باشی:
1- gd&t( تلرانس گذاری)
2- اصول اولیه نقشه کشی
3- یک نرم افزار به ترتیب autocad-catia-uni graphics-pro/e
اگر بتوانید کار گیر بیاورید که فکر کنم با توجه به مهارتهای ما سخت باشد حداقل ساعتی 20 دلار دارد.

کار کردن با این نرم افزار رو یکی از دوستانش ( البته در یک ایالت دیگه هست ) بهش پیشنهاد کرده و گفته که خوبه
خود دوستش هم فقط این نرم افزار رو یاد گرفته و الان داره باهاش کار میکنه
یک موسسه در تهران هم گفته که 4 ماهه بصورت خصوصی کار کردن رو بهش یاد میده و تضمین هم کرده
حالا اگه همسرم بره این نرم افزار رو یاد بگیره به نظرتون در دالاس کارایی داره؟
البته گویا این نرم افزار 18 مرحله داره..من تا مرحله 5 یا 6 رو میگم.
گویا اگه تا این مرحله یاد بگیری یک چیزی شبیه همون تکنسین خمدمون میشه
ممنون
(2011-09-08 ساعت 22:16)ARASH@MH نوشته:  با سلام . در تلویزیون دیدم جنگلهای تگزاس آتش گرفته . از طرف دیگر چند وقت یک سری بیابون نشون می داد می گفت تگزاس خشکسالی شده. من نفهمیدم تگزاس چطوریه سرسبز است یا نه ؟
البته حدس خودم اینست که طرف آستین سرسبز و مرطوب و طرف دالاس خشکتر باشد.
والله متا در گرمترین فصل در دالاس بودیم و هوا بشدت گرم......گرم که نه اتیش
اما به نظرم سرسبز بود.....ما که خشکی انچنانی مثل فیلم ها ندیدم
البته میگم سرسبز فکر نکید مثل شمال خودمونه ..نه
اما مثل بیابون های یزد هم نبودShy

RE: زندگی و کار در دالاس - mehdiravanbod - 2011-09-10

(2010-05-07 ساعت 01:46)mahdis نوشته:  سلام دوست عزیز
در خصوص کلاس دقیق نمیدونم ولی اینجا ( دالاس ) هستن باشگهایی که ۲۴ ساعته هستن ولی براتون سوال میکنم
در ضمن دوستان هر کسی قصد اومدن به دالاس رو داشته باشه ما هر کمکی از دستمون بر بیاد براتون انجام میدیم از گرفتن خونه تا اومدن از فرودگاه و ...
زمانی که امدیم خیلی اذیت نشدیم چون خونه رو کسی از طرف ما دیده بود و ما هم حساسیت نشون ندادیم و اولین خونه رو قرارداد بستیم در کل سختی نکشیدیم و دوست داریم دوستانی که قصد مهاجرت دارن کمکشون کنیم تا از سفرشون لذت ببرن
به هر حال ما ( من و همسرم ) در خدمت دوستان هستیم

همگی موفق باشید

سلام -می تونید برای من پذیرش دکترا بگیرید از یکی از دانشگاه های خوب دالاس در رشته مهندسی برق؟
لطفا جواب رو به ایمیل : DR3738@YAHOO.COM بفرستید
با تشکر از همه دوستان در ایالت تگزاس
من سال 2012 امریکا هستم