مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - cmbt - 2011-09-18

(2011-09-11 ساعت 16:48)kourosh2011 نوشته:  سحر عزیز خیلی ممنون از اطلاعات کاملت و بهت تبریک میگم به خاطر جدیت و پشتکارت واقعا مایه افتخار هستی بخصوص تو اون قضیه دوچرخه واقعا آفرین
من هم همون سوال دوست عزیزمون رو دارم من پزشک عمومی هستم و میتونی پست هامو تو صفحه یو اس ام ال ای ببینی، میخواستم بدونم اگه یک نفر با سن من که تقریبا پانزده سال از فارغ التحصیلی اش گذشته و براش امتحان یو اس ام ال ای سخته (اینکه بخواد از نو شروع کنه و تخصص بگیره و همزمان کار هم کنه با وجود همسر و یک دختر چهار ساله) میتونه تو پیدا کردن یه کار تحقیقاتی با حقوق مکفی حساب کنه و در اینصورت گذراندن دوره ها و کارگاههای روش تحقیق در ایران کمکی به پیدا کردن کار با حقوق مناسب میکنه یا خیر و بهتره با وجود همه مشکلاتش بره دنبال امتحان یو اس ام الی و تخصص تو امریکا؟
باز هم خیلی ممنون

آقا کوروش عزیز.من هم پزشک متخصص هستم و بدنبال کار تحقیقاتی‌ البته نه به خاطر داشتن بچه کوچک(که البته دارم)،بلکه بخاطر این که به تحقیقات علاقه دارم.در جواب شما باید بگم کار تحقیقات درامد حدودا ۲۰۰۰-۳۰۰۰ دلار در ماه دارد که برای یک خانواده به تنهائی‌ کافی‌ نمی‌باشد.حتما به این سایتhttp://www.publichealthjobs.net/ سر بزنید و خیلی‌ چیزها در مورد جاب‌هایی‌ که میتوانید اپلی‌ کنید دستگیرتان میشود.در ضمن توصیه می‌کنم که اگر هم می‌خواهید دوره‌ا‌ی از تحقیقات را بگذرانید بصورت اونلاین و با دانشگاههای خود آمریکا بگذرانید.

RE: زندگی و کار در دالاس - kourosh2011 - 2011-09-18

(2011-09-18 ساعت 11:32)cmbt نوشته:  
(2011-09-11 ساعت 16:48)kourosh2011 نوشته:  سحر عزیز خیلی ممنون از اطلاعات کاملت و بهت تبریک میگم به خاطر جدیت و پشتکارت واقعا مایه افتخار هستی بخصوص تو اون قضیه دوچرخه واقعا آفرین
من هم همون سوال دوست عزیزمون رو دارم من پزشک عمومی هستم و میتونی پست هامو تو صفحه یو اس ام ال ای ببینی، میخواستم بدونم اگه یک نفر با سن من که تقریبا پانزده سال از فارغ التحصیلی اش گذشته و براش امتحان یو اس ام ال ای سخته (اینکه بخواد از نو شروع کنه و تخصص بگیره و همزمان کار هم کنه با وجود همسر و یک دختر چهار ساله) میتونه تو پیدا کردن یه کار تحقیقاتی با حقوق مکفی حساب کنه و در اینصورت گذراندن دوره ها و کارگاههای روش تحقیق در ایران کمکی به پیدا کردن کار با حقوق مناسب میکنه یا خیر و بهتره با وجود همه مشکلاتش بره دنبال امتحان یو اس ام الی و تخصص تو امریکا؟
باز هم خیلی ممنون

آقا کوروش عزیز.من هم پزشک متخصص هستم و بدنبال کار تحقیقاتی‌ البته نه به خاطر داشتن بچه کوچک(که البته دارم)،بلکه بخاطر این که به تحقیقات علاقه دارم.در جواب شما باید بگم کار تحقیقات درامد حدودا ۲۰۰۰-۳۰۰۰ دلار در ماه دارد که برای یک خانواده به تنهائی‌ کافی‌ نمی‌باشد.حتما به این سایتhttp://www.publichealthjobs.net/ سر بزنید و خیلی‌ چیزها در مورد جاب‌هایی‌ که میتوانید اپلی‌ کنید دستگیرتان میشود.در ضمن توصیه می‌کنم که اگر هم می‌خواهید دوره‌ا‌ی از تحقیقات را بگذرانید بصورت اونلاین و با دانشگاههای خود آمریکا بگذرانید.

با تشکر از شما دوست عزیز
برای من که پانزده سال از فارغ التحصیلی پزشکی گذشته رها کردن کار و چسبیدن به درس برای قبولی در امتحانات یو اس ام ال ای بسیار مشکل است
تازه بعد از قبولی باید چند سال هم به عنوان رزیدنت مشغول درس خواندن باشم و درنهایت با داشتن یک تخصص دنبال شغل باشم که شاید افزایش میزان درآمد آن خیلی قابل مقایسه با کار تحقیقاتی که البته به آن بسیار علاقه مندم نباشد
برای همین از عزیزان خواستم راهنمایی بگیرم که برای کسی که به کار تحقیقاتی علاقه مند است ایا تفاوت درآمد ارزش اینهمه سختی و دو سه سال درگیر امتحانات یو اس ام ال ای و سه چهار سال تخصص را دارد یا خیر
البته اگر پست های من را دنبال کرده باشید در بخش یو اس ام ال ای یکی از عزیزان گفته بود تفاوت درآمد یک متخصص حداقلی با فردی که کار تحقیقاتی انجام میدهد خیلی خیلی زیاد است ( هفت هشت برابر ) که در اینصورت قابل تامل است
از لطف و راهنمایی های شما بسیار ممنون هستم

RE: زندگی و کار در دالاس - Blaze - 2011-09-18

حضرت بزرگوار از اعطاي نمايندگي به هادي جون اعلام برائت فرمودند و و تمايل به انتخاب شخص ديگري دارند، داوطلبين با اعلام امادگي از وجود ايشان ، بركت درك نمايند.

متشكرم.

RE: زندگی و کار در دالاس - cmbt - 2011-09-18

سال درگیر امتحانات یو اس ام ال ای و سه چهار سال تخصص را دارد یا خیر
البته اگر پست های من را دنبال کرده باشید در بخش یو اس ام ال ای یکی از عزیزان گفته بود تفاوت درآمد یک متخصص حداقلی با فردی که کار تحقیقاتی انجام میدهد خیلی خیلی زیاد است ( هفت هشت برابر ) که در اینصورت قابل تامل است

کاملا درست است.تفاوت درامد بسیار زیاد است.در نظر داشته باشید که اگر شما امتحانات یوسمل را گذرانده و رزیدنت شوید از همان اول حقوق خواهید گرفت هرچند زیاد نمی‌باشد ولی‌ باز هم بد نیست،نکته دیگر اینکه بر خلاف اینجا که بد از پایان رزیدنسی حالا باید دنبال کار باشی‌،در آمریکا،تقریبا بد از رزیدنسی،کار تضمین شده است.من فکر می‌کنم ۱۵ سال گذاشتن از مدرک هرچند کار را سخت می‌کند ولی‌ غیر ممکن نمیکند.امیدوارم هر تصمیمی میگیرید موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-09-19

(2011-09-18 ساعت 14:56)kourosh2011 نوشته:  
باز هم خیلی ممنون

با تشکر از شما دوست عزیز
برای من که پانزده سال از فارغ التحصیلی پزشکی گذشته رها کردن کار و چسبیدن به درس برای قبولی در امتحانات یو اس ام ال ای بسیار مشکل است
تازه بعد از قبولی باید چند سال هم به عنوان رزیدنت مشغول درس خواندن باشم و درنهایت با داشتن یک تخصص دنبال شغل باشم که شاید افزایش میزان درآمد آن خیلی قابل مقایسه با کار تحقیقاتی که البته به آن بسیار علاقه مندم نباشد
برای همین از عزیزان خواستم راهنمایی بگیرم که برای کسی که به کار تحقیقاتی علاقه مند است ایا تفاوت درآمد ارزش اینهمه سختی و دو سه سال درگیر امتحانات یو اس ام ال ای و سه چهار سال تخصص را دارد یا خیر

کار تحقیقاتی‌ منظورتون چی‌ هست؟ کار در آزمایشگاه یا کارِ ابزرویشن و یا آماری که بعضی‌ از پزشکان انجام میدهند.
کارِ تحقیقاتی‌ به صورتِ پست‌داک درامد اولیه‌اش در سال حدود ۳۷۰۰۰ تا هست و معمولان با بیمه‌ درمانی که بیمه‌ ما در ماه ۴۰۰ به بالا است. بستگی به آزمایشگاهی که مشغول میشوید مقدار کاری که از شما انتظار دارند متفاوت است. مثلا استادِ ما انتظارِ بیش از حد از ما دارد، من خودم ۲ تا پروژه بزرگ را انجام میدهم که کار بسیار سنگینی‌ است. بیشتر روز‌ها بیشتر از ۱۴ ساعت کار می‌کنم. ما شنبه‌ها هم کار می‌کنیم و فقط یکشنبه‌ها تعطیلیم. استادم همیشه خودش در آزمایشگاه است و همه چی‌ را کنترل می‌کند. این به خاطرِ اینه که تعدادِ مقاله هایی که چاپ می‌کنه بالاست. خودش بیشتر از ۱۴۰ مقاله داره. در آمریکا کسانی‌ که مقاله‌های زیادی چاپ می‌کنن بخصوص در ژورنال‌هایی‌ با ایمپکت فاکتور بالا، آزمایشگاه شون همینجوری سخت کاری داره. بیشتر کسانی‌ که در آزمایشگاهِ ما هستند بعد از اتمامِ دوره پست‌داک میخواهند وارد کمپانی شوند چون معتقدند در کمپانی در آمدِ بسیار بالاتری خواهند داشت و کار هم به حد نرمال است نه مثل کارِ تحقیقاتی‌ شبانه روزی. اگر خانواده دارید به شما پیشنهاد می‌کنم در موردِ کارِ تحقیقاتی‌ بیشتر فکر کنید. البته با حقوقش در دالاس زندگیتون میچرخه ولی‌ در ایالت‌های دیگه شاید کمی‌ سخت بشه. ولی‌ اگر واردِ آزمایشگاهِ تراز اول شوید روز‌هایِ سختِ کاری در پیش خواهید داشت و وقتِ کمتری واسه خانواده خواهید داشت. به نظر من ادامه دادنِ مسیر پزشکی‌ و تخصص مسیرِ آسان تری از کار تحقیقاتی‌ است. البته عرض کردم من پی‌ اچ‌ دی ایمونولوژی هستم و چندان اطلاعاتِ کامل در مورد پزشکی‌ ندارم.

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-09-19

(2011-09-18 ساعت 03:41)golesang نوشته:  سلام
دوستان عزیز مقیم دالاس میتونید مارو راهنمایی کنید که برای گرفتن هتل با داشتن بچه کوچیک چه مناطقی خوبه که ما اونجا هتل بگیریم و اگه میشه دوستانی که به استودیو 6 رفتن میشه یه مقدار در موردش توضیح بدن که چه جوریه و آیا تو محله های امن هم وجود داره یا نه؟ اگه هست میشه اسم محل رو بگید ما اصلا نمیدونیم چه هتلی بگیریم و چیکار کنیم درضمن ما میخواهیم بیاییم گرین کارتمونو بگیریم و برگردیم بعدا بعد چند ماه برای همیشه بریم
استدیو 6 اشپزخونه داره و متل 6 نداره
من در دالاس نیستم
امیدوارم دوستان دالاسی به شما کمک کنند...مخصوصا که 2 تا کوچولو دارید

RE: زندگی و کار در دالاس - empyrium - 2011-09-20

با سلام
دوستان عزیزی که قصد سفر به دالاس را دارند به من پیغام خصوصی بزنند تا جایی که در حد توانم باشد در خدمت هستم

RE: زندگی و کار در دالاس - saied-k - 2011-09-21

(2011-09-20 ساعت 17:19)empyrium نوشته:  با سلام
دوستان عزیزی که قصد سفر به دالاس را دارند به من پیغام خصوصی بزنند تا جایی که در حد توانم باشد در خدمت هستم

با سلام و تشكر ويژه از همه مهاجر سرايي هاييكه در امريكا و ايالت خودشون به تازه واردين كمك مي كنن !

من مي خواستم خواهشي رو مطرح كنم كه شايد امكان اجرا داشته باشه !؟

از اونجاييكه اين جور كمك ها بيشتر در پيامهاي خصوصي انجام ميشه و در تاپيك ها ديده نميشوند ، دوستان تازه واردي كه از دوستان قبلي كمك مي گيرند و از تجربيات اونها منتفع مي شوند ، در تاپيكي با عنوان كردن نام اون دوست عزيز ( يا اگر ايشون مايل نبودند ) بدون ذكر نام شرح كمك هاي دوستانه ايشون رو بدن تا هم براي تازه واردين و اونهاييكه ميخوان بيان مرجع خوبي باشه و هم بچه هاي سايت دوستان خوب خودشون رو بشتر بشناسن و از اونا قدرداني بشه .

مثلا اگه اقا و خانم A رفتند دالاس و خانواده اقاي B روزهاي اول اونا رو راهنمايي كردن و براي خريد هاي اوليه و پيدا كردن جا و ... راهنمايي كردند ، اقاي A بيان تو سايت و اطلاعات كسب كرده رو به بقيه بچه ها منتقل كنند و دوستان تازه وارد رو اميدوارتر كنند.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-09-21

(2011-09-21 ساعت 17:35)saied-k نوشته:  
(2011-09-20 ساعت 17:19)empyrium نوشته:  با سلام

با سلام و تشكر ويژه از همه مهاجر سرايي هاييكه در امريكا و ايالت خودشون به تازه واردين كمك مي كنن !

من مي خواستم خواهشي رو مطرح كنم كه شايد امكان اجرا داشته باشه !؟

از اونجاييكه اين جور كمك ها بيشتر در پيامهاي خصوصي انجام ميشه و در تاپيك ها ديده نميشوند ، دوستان تازه واردي كه از دوستان قبلي كمك مي گيرند و از تجربيات اونها منتفع مي شوند ، در تاپيكي با عنوان كردن نام اون دوست عزيز ( يا اگر ايشون مايل نبودند ) بدون ذكر نام شرح كمك هاي دوستانه ايشون رو بدن تا هم براي تازه واردين و اونهاييكه ميخوان بيان مرجع خوبي باشه و هم بچه هاي سايت دوستان خوب خودشون رو بشتر بشناسن و از اونا قدرداني بشه .

مثلا اگه اقا و خانم A رفتند دالاس و خانواده اقاي B روزهاي اول اونا رو راهنمايي كردن و براي خريد هاي اوليه و پيدا كردن جا و ... راهنمايي كردند ، اقاي A بيان تو سايت و اطلاعات كسب كرده رو به بقيه بچه ها منتقل كنند و دوستان تازه وارد رو اميدوارتر كنند.

سلام به همه دوستان
دوست عزیز همیشه همینطوری بوده و دوستان بلافاصله بعد از اومدن به دالاس به مهاجرسرا میان و از تجربیات و اینکه کدوم دوست کمکشون کرده مینویسن
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-09-22

(2011-09-11 ساعت 11:21)mitr.p نوشته:  
(2011-09-11 ساعت 09:59)Sahar-Germany نوشته:  .....................در آزمایشگاهی که من کار میکنند حدودأ ۲۵ نفر از کشور‌های مختلف کار میکنند که بعضی‌‌ها اینگلیسیشون خیلی‌ بده ولی‌ استادِ ما سعی‌ میکنه همه رو بفهمه و هیچ وقت هم ایراد نمی‌گیره که چرا انگلیسیتون اینجوریه! ....................

ممنون سحر جان
ی سوالی دارم:
شما توی ازمایشگاه تشخیص طبی کار میکنی؟؟
اگه وابت مثبته میتونم بپرسم شرایط کاری چه جوریه؟
من لیسانس زیست شناسی جانوری دارم
ایا با شرایط من توی ازمایشگاه کاری میشه کرد/؟
یا اگه در ایران کار کرده باشم چه طور
ممنون عزیزم
میترا جان، این آزمایشگاه تازه تاسیس شده و دنبال تکنسین میگرده. اگه این کار رو میخواهی‌ سریع براش درخواستت رو بفرست. به دانشگاهِ ما ایمیل زده بود و گفته بود که استخدام داره. من به فکر شما افتادم که رشته ا‌ت یه جورایی می‌شه بهش بخوره.

http://smu.edu/chemistry/zoltowski.asp
(2011-09-18 ساعت 14:56)kourosh2011 نوشته:  
باز هم خیلی ممنون

با تشکر از شما دوست عزیز

این آزمایشگاه تازه تاسیس شده و دنبال پست‌داک میگرده. به دانشگاهِ ما ایمیل زده بود و گفته بود که استخدام داره. اگه دوست دارید واسه پست‌داک اقدام کنید.

http://smu.edu/chemistry/zoltowski.asp

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-09-23

سلام بر دوستان دالاس نشین , امشب کنسرت داریوش و فرامرز اصلانی در دالاس هست.اجرا ۹ شروع میشه

RE: زندگی و کار در دالاس - cmbt - 2011-09-23

دوستان عزیز دالاس نشین که دارای مدارک پزشکی‌،لیسانس،فوق لیسانس در بعضی‌ رشته‌ها مثل Business, Health Administration, Information Services or related field.
Masters is preferred...و رشته‌های دیگر ،اگر به کار کردن در Children's Medical Center of Dallas علاقه دارید به این سایت یک سر بزنید و برای خودتون یک فایل باز کنیدو CV بگذارید.آنها مرتباً برای شما ایمیل میکنند و در مورد آن job و مدرک لازم توضیح میدهند. ضرر ندارد که امتحان کنید.
https://jobs.childrens.com

RE: زندگی و کار در دالاس - cmbt - 2011-09-23

دوستان عزیز می‌شه لطفا بگید آیا این درست است که برای برندگان گرین کارد health insurance تا یک سال مجانی‌ است؟
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2011-09-23

(2011-09-23 ساعت 15:40)Hadi joon نوشته:  
(2011-09-23 ساعت 14:02)behzadb57 نوشته:  
(2011-09-11 ساعت 17:07)Hadi joon نوشته:  
(2011-09-11 ساعت 08:21)seravin نوشته:  هادی جون
هر وقت خودتون خواستید تشریف بیارید من جواب سوال هاتون رو میدم . . .

ايشان بزرگوار مشغله كاري زيادي دارند،فكر نكنم وقت مقدسشون رو در اينجا بگذرونند.
متشكرم

(2011-09-23 ساعت 10:52)Hadi joon نوشته:  كسي نميدونه اين انجمن گرين كارت 2013 چه موقع ايجاد ميشه؟

حداقل يه جوابي در پيام خصوصي بديد.

در نظرات و پيشنهادات هم مطرح كردم جوابي نگرفتم. اینکار مخالف قوانین است

مديران خواهشا جواب بدهيد.
(2011-09-18 ساعت 15:16)Blaze نوشته:  حضرت بزرگوار از اعطاي نمايندگي به هادي جون اعلام برائت فرمودند و و تمايل به انتخاب شخص ديگري دارند، داوطلبين با اعلام امادگي از وجود ايشان ، بركت درك نمايند.
متشكرم.

لطفا قوانين مهاجرسرا رو بخونيد،لطفا به خودتون بي احترامي نكنيد. این به چه معنی است یعنی به شما بی احترامی شده

لطفا شما به کلیه کاربران مهاجرسرا که وقت برای دیگران می گذارند بی احترامی نکنید و بدونید وقت هر کس برای خودش ارزشمند و مقدسه
. . .
سلام
مثل اينكه شما عبارت متشكرم رو در پايان ارسال هاي من نديد و همچنين در آخرين ارسال خود در اين تاپيك عبارت خواهشا رو آوردم،بي احترامي كردم؟!
صرف آوردن یک کلمه مفهوم جملات را عوض نمی کنه و همه ارسالاتون اینطوری نیست
در هر حال اینجا محل مبادله اطلاعات و بهتره همه سعی کنیم مطالب حاشیه ای و تحریک کننده بپرهیزیم
من این بحث رو همینجا خاتمه شده می دونم

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-09-23

(2011-09-23 ساعت 20:32)cmbt نوشته:  دوستان عزیز می‌شه لطفا بگید آیا این درست است که برای برندگان گرین کارد health insurance تا یک سال مجانی‌ است؟
ممنون

سلام به همه
نه دوست عزیز اینجا هیچی مجانی نیست حتی برای برندگان تازه اگه جزو برندگان نباشی شاید یه چیزایی براتون مجانی باشه و راههایی باشه برای گرفتن یه سری مزایا ولی لاتاری نه
موفق باشید