مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - aadine - 2011-09-23

(2011-09-23 ساعت 17:04)sib 24 نوشته:  سلام بر دوستان دالاس نشین , امشب کنسرت داریوش و فرامرز اصلانی در دالاس هست.اجرا ۹ شروع میشه

حیف دیر شد وگرنه ترتیب یه گردهمایی مهاجرسرایی رو همون جا می دادیم

RE: زندگی و کار در دالاس - Sahar-Germany - 2011-09-24

سراوین گرامی‌ تولدتان مبارک.

(2011-09-23 ساعت 17:04)sib 24 نوشته:  سلام بر دوستان دالاس نشین , امشب کنسرت داریوش و فرامرز اصلانی در دالاس هست.اجرا ۹ شروع میشه

دوستان اگه ابی اومد دالاس خبرش رو بدین لطفا. ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-09-24

(2011-09-24 ساعت 04:27)Sahar-Germany نوشته:  سراوین گرامی‌ تولدتان مبارک.

دوستان اگه ابی اومد دالاس خبرش رو بدین لطفا. ممنون

سحر جان عزیزم شما خیلی برنامه ریزی نکن خودت میدونی که Big Grin
اگه ابی اومد Wink
اگه یکشنبه بود Wink
اگه شما وقتت آزاد بود Wink
حتما خبرت میکنم عزیزم Big Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2011-09-24

سلام. یکی از دوستان توی دالاس در محدوده ویلیج نزدیک اس ام یو می خوان آپارتمانشون رو که یه خوابه هشتاد، نود متری هست تخلیه کنن. محله خوبی هست و کنار دریاچه هم هستن. از قراردادشون هنوز چند ماه مونده. اگه کسی مایل هست توی اون منطقه خونه اجاره کنه لطفا برای من پیام خصوصی بذاره تا شماره دوستمون رو بهش بدم.

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2011-09-26

(2011-09-22 ساعت 05:53)Sahar-Germany نوشته:  
(2011-09-11 ساعت 11:21)mitr.p نوشته:  
(2011-09-11 ساعت 09:59)Sahar-Germany نوشته:  .....................در آزمایشگاهی که من کار میکنند حدودأ ۲۵ نفر از کشور‌های مختلف کار میکنند که بعضی‌‌ها اینگلیسیشون خیلی‌ بده ولی‌ استادِ ما سعی‌ میکنه همه رو بفهمه و هیچ وقت هم ایراد نمی‌گیره که چرا انگلیسیتون اینجوریه! ....................

ممنون سحر جان
ی سوالی دارم:
شما توی ازمایشگاه تشخیص طبی کار میکنی؟؟
اگه وابت مثبته میتونم بپرسم شرایط کاری چه جوریه؟
من لیسانس زیست شناسی جانوری دارم
ایا با شرایط من توی ازمایشگاه کاری میشه کرد/؟
یا اگه در ایران کار کرده باشم چه طور
ممنون عزیزم
میترا جان، این آزمایشگاه تازه تاسیس شده و دنبال تکنسین میگرده. اگه این کار رو میخواهی‌ سریع براش درخواستت رو بفرست. به دانشگاهِ ما ایمیل زده بود و گفته بود که استخدام داره. من به فکر شما افتادم که رشته ا‌ت یه جورایی می‌شه بهش بخوره.

http://smu.edu/chemistry/zoltowski.asp

خیلی ممنون سحر گل
عزیزم من الان ایرانم و انشاالله تا سال دیگه میام
خیلی لطف کردی خانومی که به فکرمبودی
حالا ی سوال دارم
این ازمایشگاه چه کاری میخواست؟
در کل ازمایشگا ههای که کار عملی میخواند برای کسی مثل من که زیسته چه مهارت هایی باید بلد اشه و کار کرده باشه؟
pcr؟؟ ژنتیک؟؟ و یا چه کاری؟
چون اگه بشه میخوام توی یه ازمایشگاه تشخیص طبی جدیدا کار کنم تا کار عملیم قوی بشه
میشه تو این زمینه راهنماییم کنی که اونجا چی به درد میخوره؟
مرسی خانومی

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2011-09-30

(2011-09-30 ساعت 12:38)pefa نوشته:  تاپیک خیلی مفیدی بود. تشکر
به نظر دوستان، برای یک تازه وارد اختلافی بین جایی مثل دالاس با شهری مثل سانفرانسیسکو هست؟
من به زحمت خواهم توانست که مکالمات روزمره و کاری ام رو به حد رفع نیاز برسونم و در زمینه ی IT کار میکنم.
من دالاس دوستی رو دارم ولی در سانفرانسیسکو کسی رو ندارم. اینکه کالیفورنیا سنخیت بیشتری با حرفه ی من داره، میتونه انتخاب بهتری برای من باشه یا بهتره برم جایی که کسی رو دارم.
تصور من اینه که شهر های بزرگی مثل دالاس و سانفرانسیسکو تفاوت های کمی با هم دارند(از دید یک مهاجر)

سلام دوست عزیز
به نظر من شما تا نتونی به راحتی ارتباط برقرار کنی به سختی هم نمی تونید کار مطابق با تحصیلاتتون پیدا کنی (یک کمی پیچیده شد ولی به زبان دیگه با این وضعیت کار، حتی برای خود آمریکاییها هم پیدا کردن کار راحت نیست)
وجود یک نفر دوست خوب که خوبBig Grin باشه برای روزهای اول -مخصوصا کسایی که زبان قوی ندارند- از نون شب واجبتره

RE: زندگی و کار در دالاس - empyrium - 2011-10-02

texas drivers license exam review questions and answers

سوالات امتحان گواهی نامه در تگزاس همراه با جواب

دوستان ساکن دالاس دیگر برای امتحان گواهی نامه که یکی از مهترین هاست مشکلی نخواهید داشت...همه ی سئوالات را با کتاب اصلی چک کردم به ترتیب همین ها بود

RE: زندگی و کار در دالاس - alirezamk - 2011-10-02

دوستان عزیز
میشه اونهایی که از هر دو شهر دالاس و هوستون اطلاعاتی دارند لطف کنند و یه توضیح مختصر (یه مقایسه ساده) بدن که انتخاب رو برای ما راحت تر کنه.
با سپاس

RE: زندگی و کار در دالاس - mehdi3261 - 2011-10-03

لطفا برین تو این سایت http://www.bestplaces.net/city/

RE: زندگی و کار در دالاس - concho - 2011-10-04

سلام به هموطنانم
من دوماهه اومدم امریکا و در فورت ورث زندگی میکنم هفته ای یکبار به church میرم برای زبان -میخواستم یدونم درکدوم مدارس میتونم برای کلاس زبان ثبت نام کنم

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2011-10-05

(2011-07-18 ساعت 05:59)Sahar-Germany نوشته:  سلام، مرسی‌ از رهنماییتون. چون محلی که من می‌خوام در نزدیکیش باشم خیلی‌ جای بدیه، اگر یک خیابون این ور اون ور بشه، میا‌فته تو یک محله خطرناک، واسه همین ترسیدم از این طریق پیدا کنم. باز هم ممنونم ازتون.

میشه تعریف دقیقی از "خیلی جای بدیه" ، "محله ی خطرناک" و "ترسیدم" بدین؟
قشنگ برای ماها توصیف کنید
هم تصورتون رو بگید و هم اگه اتفاق مشخصی افتاده یا در روزنامه ای جایی صفحه ی حوادثش چیزی رو ذکر کرده ، برامون تعریف کنید و لینک بدین

راستی، شما جای اینا باشید، میشینید؟Wink

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2011-10-05

(2011-10-04 ساعت 21:30)concho نوشته:  سلام به هموطنانم
من دوماهه اومدم امریکا و در فورت ورث زندگی میکنم هفته ای یکبار به church میرم برای زبان -میخواستم یدونم درکدوم مدارس میتونم برای کلاس زبان ثبت نام کنم

سلام.شما به کالج TCC یا همون TARRANT COUNTY COLLEGE برید.هم کلاس ESL OR ESOL میتونید بردارید هم کلاسهای کریت دار.کالج خوبی هست

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2011-10-06

در مورد خرید اینترنتی، یادم هست که قبلا چند تا کامنت خونده بودم اما هر چه گشتم پیداشون نکردم. به هر حال، باتری لپ تاپ لازم دارم که در سایت «ای بی» پیدا کردم. قیمت ها از 30 دلار تا 90 دلار متغیر بود! بعضی ها محل ارسال را چین و هنگ کنگ زده اند و تعداد کمی هم آمریکا.
چند تا سوال دارم:
اول اینکه آیا سایت «ای بی» معتبر است و ما با خیال راحت می تونیم اطلاعات دبیت کارت را وارد کنیم، مشکلی ندارد؟
دوم خرید از کالاهای داخل آمریکا بهتر است یا اینکه می شود از چین و هنگ کنگ هم خرید کرد؟
سوم کلا برای خرید اینترنتی توصیه ای هست؟

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-10-06

(2011-10-06 ساعت 09:58)parviz نوشته:  در مورد خرید اینترنتی، یادم هست که قبلا چند تا کامنت خونده بودم اما هر چه گشتم پیداشون نکردم. به هر حال، باتری لپ تاپ لازم دارم که در سایت «ای بی» پیدا کردم. قیمت ها از 30 دلار تا 90 دلار متغیر بود! بعضی ها محل ارسال را چین و هنگ کنگ زده اند و تعداد کمی هم آمریکا.
چند تا سوال دارم:
اول اینکه آیا سایت «ای بی» معتبر است و ما با خیال راحت می تونیم اطلاعات دبیت کارت را وارد کنیم، مشکلی ندارد؟
دوم خرید از کالاهای داخل آمریکا بهتر است یا اینکه می شود از چین و هنگ کنگ هم خرید کرد؟
من چون تجاربی در خرید اینترنتی داشتم با اجازه این پست رو جواب میدم و دوستای دیگه هم شاید مطلبی اضافه کنن که مفید باشه.
من خودم خیلی از وسائل رو اینترنتی یا از ای بی خریدم و میخرم و دلیلش هم تنوع اجناس و شفاف بودن قیمتها به خاطر تعدد فروشندگان هست.
اما برای خرید از ای بی چند نکته باید رعایت شه اول اینکه حتما از فروشندگان داخل امریکا خرید کنید و دیگر اینکه به رتبه بندی فروشنده توجه کنید. در ضمن مهمترین چیز خواندن دقیق شرح اون جنس مورد نظر هست با جزئیات و اگر ابهامی بود باید با فروشنده تماس بر قرار کنین و بپرسین.
در مورد سوالات دیگه شما اول باید با ای بی یک اکانت باز کنید که کار ساده ای هست ولی مهمتر اینکه باید یک اکانت با شرکت پی پل باز کنید برای پرداختتون و حسنش این هست که از لحاظ ایمنی خاطرتان جمع است و اطلاعات حسابتون رو به 1 جای مطمئن میدید برای همیشه و اونها کار رو انجام میدن و درضمن چنانچه فروشنده تعهد خود رو انجام نده شما از پی پل پولتون رو میگیرید و کاری به فروشنده ندارید. البته الان تقریبا همه فروشنده ها هم فقط پرداخت با پی پل رو قبول میکنند.
راستی قبل از اینکه باتری بگیرید 1 کاری رو امتحان کنین البته من شنیدم و خودم انجام ندادم . اینکه باتری رو برای 24 ساعت داخل فریزر بگذارید و دوباره شارزش کنین و سپس در اسرع وقت شارز رو استفاده کنین (دشارز) و دوباره شارز کنین. میگفتن جواب میده ! به هر حال شاید ضرری نداشته باشه امتحانش.
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2011-10-06

(2011-10-06 ساعت 13:48)soheilbadami نوشته:  
(2011-10-06 ساعت 09:58)parviz نوشته:  در مورد خرید اینترنتی، یادم هست که قبلا چند تا کامنت خونده بودم اما هر چه گشتم پیداشون نکردم. به هر حال، باتری لپ تاپ لازم دارم که در سایت «ای بی» پیدا کردم. قیمت ها از 30 دلار تا 90 دلار متغیر بود! بعضی ها محل ارسال را چین و هنگ کنگ زده اند و تعداد کمی هم آمریکا.
چند تا سوال دارم:
من چون تجاربی در خرید اینترنتی داشتم با اجازه این پست رو جواب میدم و دوستای دیگه هم شاید مطلبی اضافه کنن که مفید باشه.
من خودم خیلی از وسائل رو اینترنتی یا از ای بی خریدم و میخرم و دلیلش هم تنوع اجناس و شفاف بودن قیمتها به خاطر تعدد فروشندگان هست.
اما برای خرید از ای بی چند نکته باید رعایت شه اول اینکه حتما از فروشندگان داخل امریکا خرید کنید و دیگر اینکه به رتبه بندی فروشنده توجه کنید. در ضمن مهمترین چیز خواندن دقیق شرح اون جنس مورد نظر هست با جزئیات و اگر ابهامی بود باید با فروشنده تماس بر قرار کنین و بپرسین.
در مورد سوالات دیگه شما اول باید با ای بی یک اکانت باز کنید که کار ساده ای هست ولی مهمتر اینکه باید یک اکانت با شرکت پی پل باز کنید برای پرداختتون و حسنش این هست که از لحاظ ایمنی خاطرتان جمع است و اطلاعات حسابتون رو به 1 جای مطمئن میدید برای همیشه و اونها کار رو انجام میدن و درضمن چنانچه فروشنده تعهد خود رو انجام نده شما از پی پل پولتون رو میگیرید و کاری به فروشنده ندارید. البته الان تقریبا همه فروشنده ها هم فقط پرداخت با پی پل رو قبول میکنند.
راستی قبل از اینکه باتری بگیرید 1 کاری رو امتحان کنین البته من شنیدم و خودم انجام ندادم . اینکه باتری رو برای 24 ساعت داخل فریزر بگذارید و دوباره شارزش کنین و سپس در اسرع وقت شارز رو استفاده کنین (دشارز) و دوباره شارز کنین. میگفتن جواب میده ! به هر حال شاید ضرری نداشته باشه امتحانش.
موفق باشید.
در مورد آخر یه توضیح کوچیک با اجازه آقا سهیل بدم
راستی قبل از اینکه باتری بگیرید 1 کاری رو امتحان کنین البته من شنیدم و خودم انجام ندادم . اینکه باتری قدیمی رو برای 24 ساعت" معمولش 12-14 ساعته البته بیشترش نباید مشکلی داشته باشه" داخل فریزر بگذارید و دوباره شارژش کنین و سپس در اسرع وقت شارژ رو استفاده کنین (دشارژ) و دوباره شارژ کنین. میگفتن جواب میده ! به هر حال شاید ضرری نداشته باشه امتحانش.
موفق باشید.
این کار برای باتری موبایل و لپ تاپ استفاده می شه و باید حسابی باتری رو با پلاستیک بپوشونید تا رطوبت بهش نرسه و فقط سرد شه