مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - concho - 2011-10-06

سلام لطفا بهم بگین درفورت ورث چگونه کلاس زبان بروم ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - alibaha - 2011-10-06

سلام من دارم 12 اکتبر میام کلانشهر فورت ورث - دالاس. من برای 10 روز فقط به ارزون ترین مُتل یا کاندو یا آپارتمان یا هرجای دیگری نیاز دارم. یه دوست دارم توی فورت ورث که تا اون برگرده خونه اش میخوام یه جایی با کمترین هزینه برای 10 روز فقط اجاره کنم. ممنون میشم اگر کمکم کنید: alibahadori2001@yahoo.com متشکرم.

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2011-10-07

(2011-10-06 ساعت 18:54)concho نوشته:  سلام لطفا بهم بگین درفورت ورث چگونه کلاس زبان بروم ممنون

بهتره با ماشین برین

RE: زندگی و کار در دالاس - alirezamk - 2011-10-07

سلام به دوستان
من احتمالاً یکی دو ماه دیگه عازم دالاس هستم، برای کاهش هزینه ها تمایل دارم با یکی از دوستان همخونه بشم، اگر کسی بود پیغام بده بیشتر با هم آشنا بشیم.

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2011-10-07

(2011-10-06 ساعت 09:58)parviz نوشته:  در مورد خرید اینترنتی، باتری لپ تاپ لازم دارم ...
(2011-10-06 ساعت 13:48)soheilbadami نوشته:  برای خرید از ای بی چند نکته باید رعایت شه ...
راستی قبل از اینکه باتری بگیرید، باتری رو برای 24 ساعت داخل فریزر بگذارید ....
(2011-10-06 ساعت 16:17)behzadb57 نوشته:  باید باتری رو با پلاستیک بپوشونید تا رطوبت بهش نرسه ...
ممنون از راهنمایی دوستان عزیز. باتری لپ تاپ ما دیگه حتا برای یک دقیقه هم جواب نمیداد. باتری رو 24 ساعت توی فریزر گذاشتیم (البته توی پلاستیک) اما بازم درست نشد. احتمالا قبل از اینکه به این حال و روز بیفته باید از این روش استفاده میکردیم. بنابراین یه باتری از «ای بی» سفارش دادیم (طبق توصیه دوستان: از یه شرکت توی آمریکا که بیش از 50 هزار تا جنس توی ای بی فروخته بود و کامنتهای خوبی هم گرفته بود.)

RE: زندگی و کار در دالاس - alibaha - 2011-10-07

سلام آقای تهرانی من علی هستم دارم 12 اکتبر میام فورت ورث دالاس. یه دوستی اینجا دارم که تا 22 اکتبر نیست من بعد از اومدنش میرم پیشش. می خواستم ببینم می تونید کمکی به من بکنید؟ ممنون میشم. من میخوام توی این 10 روزی که دوستم نیست یه جای ارزون پیدا کنم با حداقل هزینه. ایمیل من: alibahadori2001@yahoo.com

(2010-05-09 ساعت 18:23)tehranipoor نوشته:  
(2010-05-08 ساعت 13:17)javan134 نوشته:  
(2010-05-06 ساعت 06:19)mahdis نوشته:  جناب جوان سلام
از لحاظ آب و هوا دالاس قابل تحمل تر هاست هیوستون شرجی و توفان زیاد داره
در مورد دالاس هم اگر تصمیمتون قطعی شد از ما هر کمکی بر بیاد در خادمات هستیم حتا در مورده گرفتن خونه
امیدوارم موفق باشید
سلام بر مهديس خانوم و همه اونايي كه حضورشون مثبت و انرژي بخشه
مهديس جان با اينكه در اون تايپيك تشكر كردم ولي لطف و انسانيت شما اينقدر زياده كه بجا ديدم بدين وسيله تشكر مخصوص از شما داشته باشم.
باور كن يه خورده نا اميد شده بودم از اينكه آشنايي اونجا ندارم اما چه بسا دوستان خوبي كه از برادر و خواهر هم مفيد تر و مثبت ترند و شما و همسرتون نمونه اي شايسته از اين افراديد.
اميدوارم روز به روز موفق تر و ايام شاد تري رو اونجا با هم تجربه كنيد.Smile

دوست گرامی اصلاً برای شما و دیگرانی که کسی رو اینجا ندارن جای نگرانی نیست. اتفاقاً الان کیس های متعدد داریم که می بینیم وضع کسانی که اینجا آشنا و فامیل دارن بدتره به دلیل راهنمایی هایی که از اونا میگیرن. دلیلش هم ساده اس. برای کسانی که سال هاست اینجان، هزینة موبایل ماهی مثلاً هفتاد دلار هزینة کم و مناسبی به نظر میرسه. در صورتی که ماها که وضع همدیگرو بهتر می دونیم و احتمالاً بهتر و کاملتر هم سرچ می کنیم به دلیل نیازی که داریم، نتایج خیلی بهتری می گیریم. دوستانی که الان اینجا هستن فکر می کنم همشون با من موافق باشن. ما که اومدیم از مهاجرسرایی ها کسی نبود اینجا که کمک کنه ولی الان چندتایی شدیم. بنابراین اصلاً جای نگرانی نیست. اگر فامیل یا آشنایی داشتین که می تونستین چند ماهی خونشون برین و کرایه ندین، خوب بود؛ وگرنه به جز این مورد باور کنید به نفعتون هم هست که کسی رو اینجا آشنا ندارید. با ما و دوستان دیگه در دالاس در تماس باشید و هر سوالی هم داشتین بپرسید، یک ماه قبل از اومدنتون ما کاراتون رو شروع می کنیم و مطمئن باشید با کمترین هزینه تمام میشه و هیچ جای نگرانی هم نداره.
با توجه به حرفایی که از کسانی که از کالیفرنیا اومدن این طرف شنیدم، این طرف هزینه ها تقریباً نصفه. مهمترین تفاوت هم در هزینة کرایه خونه اس که تو کالیفرنیا دو تا سه برابر اینجاس. بنابراین برای کسانی که آشنایی ندارن تو امریکا، اینجا بهترین جا برای شروعه.

سلام آقای تهرانی من علی هستم دارم 12 اکتبر میام فورت ورث دالاس. یه دوستی اینجا دارم که تا 22 اکتبر نیست من بعد از اومدنش میرم پیشش. می خواستم ببینم می تونید کمکی به من بکنید؟ ممنون میشم. من میخوام توی این 10 روزی که دوستم نیست یه جای ارزون پیدا کنم با حداقل هزینه. ایمیل من: alibahadori2001@yahoo.com

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2011-10-07

یک سوال اساسی
با خودمون چی بیاریم؟
دو تا ساک 23 کیلویی رو با چی پر کنیم؟

RE: زندگی و کار در دالاس - behzadb57 - 2011-10-08

(2011-10-07 ساعت 22:06)pefa نوشته:  یک سوال اساسی
با خودمون چی بیاریم؟
دو تا ساک 23 کیلویی رو با چی پر کنیم؟

مطمئن باش موقع رفتن جا کم می یاری
ولی می تونی اینجا اطلاعات خوبی گیر بیاری
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1601

RE: زندگی و کار در دالاس - arshiya - 2011-10-09

(2011-10-07 ساعت 21:37)alibaha نوشته:  سلام آقای تهرانی من علی هستم دارم 12 اکتبر میام فورت ورث دالاس. یه دوستی اینجا دارم که تا 22 اکتبر نیست من بعد از اومدنش میرم پیشش. می خواستم ببینم می تونید کمکی به من بکنید؟ ممنون میشم. من میخوام توی این 10 روزی که دوستم نیست یه جای ارزون پیدا کنم با حداقل هزینه. ایمیل من: alibahadori2001@yahoo.com

(2010-05-09 ساعت 18:23)tehranipoor نوشته:  
(2010-05-08 ساعت 13:17)javan134 نوشته:  
(2010-05-06 ساعت 06:19)mahdis نوشته:  جناب جوان سلام
از لحاظ آب و هوا دالاس قابل تحمل تر هاست هیوستون شرجی و توفان زیاد داره
در مورد دالاس هم اگر تصمیمتون قطعی شد از ما هر کمکی بر بیاد در خادمات هستیم حتا در مورده گرفتن خونه
امیدوارم موفق باشید
سلام بر مهديس خانوم و همه اونايي كه حضورشون مثبت و انرژي بخشه
مهديس جان با اينكه در اون تايپيك تشكر كردم ولي لطف و انسانيت شما اينقدر زياده كه بجا ديدم بدين وسيله تشكر مخصوص از شما داشته باشم.
باور كن يه خورده نا اميد شده بودم از اينكه آشنايي اونجا ندارم اما چه بسا دوستان خوبي كه از برادر و خواهر هم مفيد تر و مثبت ترند و شما و همسرتون نمونه اي شايسته از اين افراديد.
اميدوارم روز به روز موفق تر و ايام شاد تري رو اونجا با هم تجربه كنيد.Smile

دوست گرامی اصلاً برای شما و دیگرانی که کسی رو اینجا ندارن جای نگرانی نیست. اتفاقاً الان کیس های متعدد داریم که می بینیم وضع کسانی که اینجا آشنا و فامیل دارن بدتره به دلیل راهنمایی هایی که از اونا میگیرن. دلیلش هم ساده اس. برای کسانی که سال هاست اینجان، هزینة موبایل ماهی مثلاً هفتاد دلار هزینة کم و مناسبی به نظر میرسه. در صورتی که ماها که وضع همدیگرو بهتر می دونیم و احتمالاً بهتر و کاملتر هم سرچ می کنیم به دلیل نیازی که داریم، نتایج خیلی بهتری می گیریم. دوستانی که الان اینجا هستن فکر می کنم همشون با من موافق باشن. ما که اومدیم از مهاجرسرایی ها کسی نبود اینجا که کمک کنه ولی الان چندتایی شدیم. بنابراین اصلاً جای نگرانی نیست. اگر فامیل یا آشنایی داشتین که می تونستین چند ماهی خونشون برین و کرایه ندین، خوب بود؛ وگرنه به جز این مورد باور کنید به نفعتون هم هست که کسی رو اینجا آشنا ندارید. با ما و دوستان دیگه در دالاس در تماس باشید و هر سوالی هم داشتین بپرسید، یک ماه قبل از اومدنتون ما کاراتون رو شروع می کنیم و مطمئن باشید با کمترین هزینه تمام میشه و هیچ جای نگرانی هم نداره.
با توجه به حرفایی که از کسانی که از کالیفرنیا اومدن این طرف شنیدم، این طرف هزینه ها تقریباً نصفه. مهمترین تفاوت هم در هزینة کرایه خونه اس که تو کالیفرنیا دو تا سه برابر اینجاس. بنابراین برای کسانی که آشنایی ندارن تو امریکا، اینجا بهترین جا برای شروعه.

دوست گرامی
آقای تهرانی پور دیگه دالاس تشریف ندارن ، شما دقیقا چه کمکی احتیاج دارید ، فقط پیدا کردن جا برای ده روز ؟
نظرتون راجع به استدیو 6 یا متل 6 چیه ؟ توی اینترنت جستجو کنید این دو تا رو ببینید مورد نظرتون هست یا نه ؟

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2011-10-30

ما هم خدا بخواد تا یه 10-15 روز دیگهه عازم دالاس هستیم.
البته خب دیگه خیلی هم صفر نیستیم چون با 3 ما زندگی تو تولیدو تقریبا یه زندگی امریکایی دستمون اومده اما برای اجاره خونه یه خورده نگرانیم ولی دلیل اینکه طولش دادیم تا بیاییم این بود که ببینیم بالاخره دالاس یا ارلینگتون کدوم بهمون پذیرش میدن تا نزدیک اونجا خونه اجاره کنیم
البته من تابستان با اقای سراوین و مهدیس جان و سیب هم یه صحبتایی داشتم و کمک زیادی بهم کردند.
اما فکر کنم که ما همون دانشگاه دالاس باید بریم و باید یه یه هفته ای تو هتلی جایی باشیم تا با کمک شما دوستای خوبمون بتونیم یه خونه خوب اونجا اجاره کنیم.
یه روزایی به این فکر میکنم که اگر این سایت نبود و این دوستای خوب رو پیدا نمی کردیم چه روزگار سختی از همون لحظه اول ثبت نام لاتاری تا الان داشتیم....
باز هم از همه کسایی واسه بقیه بچه ها در همین راستا زحمت میکشند یه دنیا سپاسگزارم....
ایشالا یه روز من بتونم کمکی برای باقی دوستان تازه وارد باشم...

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2011-10-30

کما فی سابق مشغول تحقیقاتمBig Grin

ساکنین محترم متروپلیتن دالاس،
یک سوال داشتم
میتونید از شهر های دالاس اسم ببرید و فرق هاشونو بگید؟
اینجور که من فهمیدم، متروپلیتن دالاس فورت ورس مثل تهران خودمونه.
مثلا پلانو مثل فرمانیه ست، ارلینگتون مثل پونک، دالاس مثل عباس آباد و تخت طاووس؟
اگر اینطوره، خب مرکز تجاری و اداری متروپالیتن دالاس کجاست؟
جنوب شهرش کجاست؟
شهر های اصلی این ها هستند:
- Dallas
- Fort Worth
- Arlington
- Plano
- Irving
- Carrollton
- Denton
- McKinney
- Richardson
آیا مقایسه ی سیستم شهری دالاس با تهران درسته؟

اونایی که دنبال کار هستن شاید بد نباشه بدونن که بزرگترین شرکت های این محدوده کدوما هستند، چند نفر براشون کار میکنه و فیلد کاریشون چیه
این لیست مال سال 2006 است:
کمپانی - - - - - - - - - - - - شاغلین - - - - - - - - - فیلد کاری
American Airlines - - - - - - - - - - - 22,077 - - - Commercial airline
Wal-Mart Stores, Inc. - - - - - - - - - 21,133 - - - Retail
Texas Health Resources - - - - - - - - - 16,289 - - - Health care
Lockheed Martin Aeronautics Company - - 15,900 - - - Military aircraft design and production
Baylor Health Care System - - - - - - - 15,200 - - - Health care
Citigroup - - - - - - - - - - - - - - - 15,000 - - - Financial Services
AT&T, Inc. - - - - - - - - - - - - - - - 13,729 - - - Data, voice, networking and internet services
Verizon Communications - - - - - - - - - 12,500 - - - Telecommunications
Texas Instruments - - - - - - - - - - - - 10,600 - - - Semiconductor manufacturing
Albertsons - - - - - - - - - - - - - - - 10,100 - - - Retail grocery
Brinker International - - - - - - - - - - 10,000 - - - Restaurants
HCA Healthcare - - - - - - - - - - - - - 9,896 - - - Health care
JPMorgan Chase - - - - - - - - - - - - - 8,800 - - - Financial services
J.C. Penney Company, Inc. - - - - - - - - 7,900 - - - Retail
Kroger Food Stores - - - - - - - - - - - 7,600 - - - Retail grocery
Target Corporation - - - - - - - - - - - 7,554 - - - Retail
Electronic Data Systems (EDS) - - - - - - 7,300 - - - Information technology services
Bank of America - - - - - - - - - - - - - 7,000 - - - Financial services
Tom Thumb Food & Pharmacy (Safeway Inc.) - 6,314 - - - Retail grocery
Southwest Airlines - - - - - - - - - - - - 5,543 - - - Commercial airline
Bell Helicopter Textron - - - - - - - - - 5,301 - - - Aircraft manufacturing
Minyard Food Stores, Inc. - - - - - - - - 5,091 - - - Retail grocery
Blockbuster, Inc. - - - - - - - - - - - - 4,500 - - - Retail video and games
General Motors - - - - - - - - - - - - - - 4,030 - - - Automotive manufacturer
RadioShack Corp. - - - - - - - - - - - - - 3,896 - - - Electronics retailer
Sprint - - - - - - - - - - - - - - - - - - 3,500 - - - Communications products

RE: زندگی و کار در دالاس - SALAR110 - 2011-10-31

با سلام خدمت هموطنان مقیم امریکابا استرس و نگرانی زیاد تونستیم ویزامونو بگیرم رسیدم بر سر خوان بعدی که ورود به امریکاست دوستان عزیز من همراه همسرم و دو فرزند کوچکم ماه بعد به دالاس میریم و هیچ کسی رو ندارم که بخواد حمایتم کنه واقعا با دوتا بچه کوچک ونداشتن اطلاعات و مسلط نبودن به زبان انگلیسی واقعا سخته ایا کسی از دوستان هست که مارو حمایت کنه یا شماره ایی از خودش بطور خصوصی بذاره یا متنی که هنگام ورود به امریکا به من کمک کنه یا دوستان کسی اطلاع داره که پرواز به دالاس چه هواپیمایی بهتره از نظر هزینه مناسبتره واسه اخر نوامبر یا اوایل دسامبر اگه منو راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم.

RE: زندگی و کار در دالاس - humsun - 2011-11-01

(2011-10-31 ساعت 22:09)SALAR110 نوشته:  با سلام خدمت هموطنان مقیم امریکابا استرس و نگرانی زیاد تونستیم ویزامونو بگیرم رسیدم بر سر خوان بعدی که ورود به امریکاست دوستان عزیز من همراه همسرم و دو فرزند کوچکم ماه بعد به دالاس میریم و هیچ کسی رو ندارم که بخواد حمایتم کنه واقعا با دوتا بچه کوچک ونداشتن اطلاعات و مسلط نبودن به زبان انگلیسی واقعا سخته ایا کسی از دوستان هست که مارو حمایت کنه یا شماره ایی از خودش بطور خصوصی بذاره یا متنی که هنگام ورود به امریکا به من کمک کنه یا دوستان کسی اطلاع داره که پرواز به دالاس چه هواپیمایی بهتره از نظر هزینه مناسبتره واسه اخر نوامبر یا اوایل دسامبر اگه منو راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم.

با تبریک به شما که تونستید بالاخره ویزاتونو بگیرید و آرزوی شادی و موفقیت بسیار برای خودتونو و همسرتونو و دو تا بچه نازنینینتون. می تونید یه سری به تاپیک کمک به کسانی که در آمریکا کسی رو ندارن سر بزنید و ببینید از بچه های مهاجرسرا کسی هست تو دالاس که راهنمایی کنه.
ایرلاین هم من فکر می کنم بهترین راه اینه که به آژانس مسافرتی سر بزنید و قیمتها رو بپرسین ولی من فکر می کنم KLM خوبه قیمتش یعنی دو ماه پیش بجای پرواز به دیترویت داشت به ما دالاس رو قیمت می داد (خدا رو شکر که من متوجه شدم) و من فکر می کنم از همه مناسب تر بود ولی می دونید که دو ماه پیش با دسامبر نرخها تفاوت داشتن دیگه.

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2011-11-02

(2011-10-31 ساعت 22:09)SALAR110 نوشته:  با سلام خدمت هموطنان مقیم امریکابا استرس و نگرانی زیاد تونستیم ویزامونو بگیرم رسیدم بر سر خوان بعدی که ورود به امریکاست دوستان عزیز من همراه همسرم و دو فرزند کوچکم ماه بعد به دالاس میریم و هیچ کسی رو ندارم که بخواد حمایتم کنه واقعا با دوتا بچه کوچک ونداشتن اطلاعات و مسلط نبودن به زبان انگلیسی واقعا سخته ایا کسی از دوستان هست که مارو حمایت کنه یا شماره ایی از خودش بطور خصوصی بذاره یا متنی که هنگام ورود به امریکا به من کمک کنه یا دوستان کسی اطلاع داره که پرواز به دالاس چه هواپیمایی بهتره از نظر هزینه مناسبتره واسه اخر نوامبر یا اوایل دسامبر اگه منو راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم.

تبریک میگم.
حتما سایت onetravel.com رو چک منید و بعد به خود ایرلاین ها مراجعه کنید چون از اژانس ها قیمتشون بهتره
klm-air france-qatar-turkish
برج سایه در خیابان ولی عصر روبروی پارک ملت
lufthansa-austria
پایین تر از پارک ساعی کنار پمپ بنزین

RE: زندگی و کار در دالاس - farene - 2011-11-10

سلام به همه دوستان من یه ماهه که اومدم آمریکا و دالاس من لیسانس مامایی هستم داييم اينجاست الان پيش اونم ولي با تحقيقي که کردم دیدم اگربخوام کارمامایی بکنم باید هم دوره بگذرونم هم امتحان بدم که همه اینا پول میخواد پس باید کارکنم تنها کاری که میشه کرد کار تو فروشگاهه که اونم وقتگیره و خوب شاید هرکسی نتونه انجام بده گفتم دوستان بدونن اینجا چه خبره مدرکنمونوقبول ندارن روکمک هیچ کس حتی فامیل حساب نکنید اینجا آش دهن سوزی نیست حتی با گرین کارت مگه پولدار باشی اینم بگم اگه پرستارباشی انگار فقط امتحان داره دقیق نمیدونم ولی قبول بشی درآمدش خوبه زبان بلد بودن از نون شب واجبترهSad