مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2011-11-10

شاید بد نباشه چند تا موضوع رو مطرح کنم:

رضایت یا عدم رضایت از زندگی خارج از کشور
کلا رضایت یا عدم رضایت از زندگی در خارج از وطن اصلی، بستگی به این داره که شما به دنبال چه چیزی اومده باشید. این موضوع خیلی مفصله و یه تاپیک کامل در موردش توی همین مهاجرسرا هست.
اما فقط می خوام یه چیزی رو بگم: خیلی وقت ها اگه هنوز برای هدفمون تلاش نکرده ایم، نمی تونیم بگیم که از مهاجرت (یا اومدن به خارج) راضی نیستیم. بنابراین از نظر من، فردی که برای هدفش تلاش نکرده هنوز زوده که اعلام رضایت یا نارضایتی بکنه.

فرق واقعیت و رویا
توی رویا فقط یک بخش دلخواه از یک واقعیت رو انتخاب میکنن و به اون فکر میکنن. در صورتی که واقعیت شامل همه قسمتهای سخت و آسان، خوب و بد، زیبا و زشت، راحت و پرزحمت و ... میشه.
فقط توی رویا میشه که زندگی ایده آل و بدون زحمت و پربار رو داشت!

مهاجرت یک واقعیت است نه رویا
یه جمله خیلی مهم از خودم!: «مهاجرت (و کلا زندگی در خارج از موطن اصلی) یک رویا نیست بلکه یک واقعیت است».
زندگی در خارج از ایران اصلا رویایی نیست! یه واقعیت بسیار مهم، دشوار و وقت گیر هست. برای موفقیت در این پروسه هم نیاز به تلاش هست. اون هم تلاش خیلی زیاد!
حتا اینطور بگم که: در برخی زمینه ها ایران خودمون واقعا رویائیه! رویاهایی مثل کار بدون زحمت (مثل کارمندهای بعضی ادارات از صبح تا عصر پشت میز نشستن و وقت تلف کردن و حقوق گرفتن) فقط توی ایران پیدا میشه.
توی رویا، بعضی از بچه هایی که توی ایران هستن فکر میکنن فقط کافیه پاشون برسه به خارج! همه چیز براشون مهیا هست و خود به خود درست میشه! اما در واقعیت اینطوری نیست.

پاسخ farene عزیز
به نظر من، رضایت از مهاجرت، یعنی رضایت کلی از همه موارد سخت و آسان با همدیگه. با صحبت شما در مورد کارهای وقتگیر (راستی مگه کار غیر وقتگیر هم داریم!)، عدم حمایت فامیل و ... موافقم. در این زمینه ها و خیلی موارد دیگه، حق با شماست و زندگی در آمریکا، آش دهن سوزی نیست.
اما آمریکا در مقایسه با ایران خوبی های زیادی هم داره که حتما خودتون هم لمس کردید. آمریکا جائیه که معمولا نتیجه بهتری از تلاش گرفته میشه و افرادی که اینجا موندن همه به آینده شون امیدوارن و عمدتا راضی هستن. شما هم که تلاش کردین و تا اینجای مسیر رو با موفقیت طی کردین، مطمئنا با یه کم برنامه ریزی و تلاش به سایر هدف هاتون هم می رسید. موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - farene - 2011-11-11

بله من تا حدی با حرفای شما موافقم اینارو نوشتم که هرکس اومدبدونه با چی طرفه بحث رضایت یا عدم رضایت من نوعی نیست بحث واقعیت روبروی ماست من کارمند نبودم ولی کارکردم اونم کار ما که مسئولیت داره ولی اومدن اینجا واقعا رویا نیست

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2011-11-14

(2011-10-30 ساعت 18:21)pefa نوشته:  کما فی سابق مشغول تحقیقاتمBig Grin

ساکنین محترم متروپلیتن دالاس،
یک سوال داشتم
مرکز تجاری و اداری متروپالیتن دالاس کجاست؟
جنوب شهرش کجاست؟
شهر های اصلی این ها هستند:
- Dallas
- Fort Worth
- Arlington
- Plano
- Irving
- Carrollton
- Denton
- McKinney
- Richardson
آیا مقایسه ی سیستم شهری دالاس با تهران درسته؟
دالاس نشینان، لطفا جواب بدین
این شهر ها عمدتا چه فرقی باهم دارند
بالاشهر و پایین شهرش کجاست؟
گنگ ها کجا پلاسند؟
مرکز تجاری و اداری شهر کجاست؟
خونه کجا ارزونتر و کجا بهتره؟

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-11-14

(2011-11-10 ساعت 12:21)farene نوشته:  سلام به همه دوستان من یه ماهه که اومدم آمریکا و دالاس من لیسانس مامایی هستم داييم اينجاست الان پيش اونم ولي با تحقيقي که کردم دیدم اگربخوام کارمامایی بکنم باید هم دوره بگذرونم هم امتحان بدم که همه اینا پول میخواد پس باید کارکنم تنها کاری که میشه کرد کار تو فروشگاهه که اونم وقتگیره و خوب شاید هرکسی نتونه انجام بده گفتم دوستان بدونن اینجا چه خبره مدرکنمونوقبول ندارن روکمک هیچ کس حتی فامیل حساب نکنید اینجا آش دهن سوزی نیست حتی با گرین کارت مگه پولدار باشی اینم بگم اگه پرستارباشی انگار فقط امتحان داره دقیق نمیدونم ولی قبول بشی درآمدش خوبه زبان بلد بودن از نون شب واجبترهSad

سلام دوست من ...رسیدن بخیر (منم سه ماهه اومدم)Big Grin
حرفهای شما از بابت یک تازه وارد یکماهه کاملا" درست است ولی فقط از نگاه اشخاصی با یک ماه حضور در دالاس و حومه... اینجا همه چیز مدارک باید معادل شود سایت مربوطه بهمراه مبالغ آن www.ece.org .... ضمنا" تمام عالم وآدم تو جهان انگلیسی بلدن الا ایرانی ها از هر تیره و طایفه لنگ و لوکی زبان انگلیسی میشنوی الا ایرانی ها (همه را منکر نیستم ولی درصد ما ها بسیار - است). خانه از پای بست ویران است.
ضمنا" مهاجرت کردید .پیک نیک که نیومدی ... که بخوای سر کسی باشی یا فامیل کمکت کنه... گرین کارت مزایایی داره که با حضور بالای یکسال بدست میاد اولاش یه چیزی مثل گواهینامه حسابش می کنیم ولی خبر از این موهبت عظیم که خدا گذاشت دامنمون نداریم متاسفانه...
اگر قراره بمونی واقعا" تمرین صبر اینجاست و اگر نه صلاح خویش خسروان دانند.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2011-11-15

[/quote]
دالاس نشینان، لطفا جواب بدین
این شهر ها عمدتا چه فرقی باهم دارند ...
[/quote]
جوابها مشخصا در این تاپیک بارها مرور شده و تکرار اونها شاید با مشی سایت سازگار نباشد اما در کل اینها شهر های بهم مرتبطی هستن که هر کدام مثال 1 محله خود دارای جای خوب و بد یا ارزان و گران است و هرچه به خود دالاس نزدیک باشیم (البته نه از همه جهات ) مراکز اداری و تجاری بیشتر هستن. به هر شکل انتخاب محل بسته به محل کار - تحصیل و عوامل زیادی دارد که در مجموع میشود هدف شما که ما کاربران از ان بی اطلاع هستیم.
به توصیه مدیران محترم "کاربران عزیزلطفا قبل از اصرار بر پاسخ جستجو فرمایند"
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - Donkey chance - 2011-11-16

سلام دوستان...
از عزیزان دالاس نشین کسی هست که بتونه کمی من را راهنمایی کنه؟
من تا 1ماه دیگه راهی دالاس هستم.
کسی برای هم خانه شدن یا هم سفر شدن هست؟

لطفا پیام خصوصی بدید

RE: زندگی و کار در دالاس - farene - 2011-11-16

(2011-11-14 ساعت 12:47)maxsupermax نوشته:  
(2011-11-10 ساعت 12:21)farene نوشته:  سلام به همه دوستان من یه ماهه که اومدم آمریکا و دالاس من لیسانس مامایی هستم داييم اينجاست الان پيش اونم ولي با تحقيقي که کردم دیدم اگربخوام کارمامایی بکنم باید هم دوره بگذرونم هم امتحان بدم که همه اینا پول میخواد پس باید کارکنم تنها کاری که میشه کرد کار تو فروشگاهه که اونم وقتگیره و خوب شاید هرکسی نتونه انجام بده گفتم دوستان بدونن اینجا چه خبره مدرکنمونوقبول ندارن روکمک هیچ کس حتی فامیل حساب نکنید اینجا آش دهن سوزی نیست حتی با گرین کارت مگه پولدار باشی اینم بگم اگه پرستارباشی انگار فقط امتحان داره دقیق نمیدونم ولی قبول بشی درآمدش خوبه زبان بلد بودن از نون شب واجبترهSad

حرفهای شما از بابت یک تازه وارد یکماهه کاملا" درست است ولی فقط از نگاه اشخاصی با یک ماه حضور در دالاس و حومه... اینجا همه چیز مدارک باید معادل شود سایت مربوطه بهمراه مبالغ آن www.ece.org .... ضمنا" تمام عالم وآدم تو جهان انگلیسی بلدن الا ایرانی ها از هر تیره و طایفه لنگ و لوکی زبان انگلیسی میشنوی الا ایرانی ها (همه را منکر نیستم ولی درصد ما ها بسیار - است). خانه از پای بست ویران است.
ضمنا" مهاجرت کردید .پیک نیک که نیومدی ... که بخوای سر کسی باشی یا فامیل کمکت کنه... گرین کارت مزایایی داره که با حضور بالای یکسال بدست میاد اولاش یه چیزی مثل گواهینامه حسابش می کنیم ولی خبر از این موهبت عظیم که خدا گذاشت دامنمون نداریم متاسفانه...
خیلی ممنون از راهنماییتون ..مظهر صبرواستقامت که خوبه 3 ماهه اومدی نه بیشتر..شماخوب با گرین کارتت خوش باش.. من درسته تازه اومدم ولی نسبت به کسایی که هنوز نیومدن جلوترم چیزایی رو گفتم که دوست داشتم یکی زودتر به من میگفت ..درضمن فامیل ودوست تو روزهای سخت باید کمک کنند مخصوصا وقتی خیلی بهت وعده بدن خلاصه که باید دید که چه چیزی به دست میاری چه چیزی ازدست میدی و واقعاارزش داره یا نه

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-11-16

(2011-11-16 ساعت 11:55)farene نوشته:  

خیلی ممنون از راهنماییتون ..مظهر صبرواستقامت که خوبه 3 ماهه اومدی نه بیشتر..شماخوب با گرین کارتت خوش باش.. من درسته تازه اومدم ولی نسبت به کسایی که هنوز نیومدن جلوترم چیزایی رو گفتم که دوست داشتم یکی زودتر به من میگفت ..درضمن فامیل ودوست تو روزهای سخت باید کمک کنند مخصوصا وقتی خیلی بهت وعده بدن خلاصه که باید دید که چه چیزی به دست میاری چه چیزی ازدست میدی و واقعاارزش داره یا نه
بار دیگر شما رو دوست من خطاب می کنمSmile که تصور نکنی حرفهای من تعنه بوده ... من متوجه نشدم شما تنهابا " 5 " ارسال در کارنامه تون در مهاجرسرا چقدر بار تجربی انتقال دادید... ولی باز متشکرم .ولی دوست گل من از نوشته شما این دستگیر من شد که تصور کاریابی شما و یافتن شغل مرتبط با تحصیلات و پول مکفی همانند ایران است که اساسا" همگان چنین تصوری را در بدو ورود اشتباه می دانند ... بسیاری از مدارک بالاتر از من و شما و کم درآمد تر از من وشما هم آمده اند و از زیر صفر شروع کرده اند و هیچ دم بر نیاورده اند... چرا که ذات مهاجرت شروع کردن از صفر است نه ادامه راه رفته قبلی با شرایط یکسان.ضمنا" آنچه شما دوست عزیز و گرامی من بعنوان تجربه فردی فرمودی برای بسیاری دیگر پیش از تجربه عینی من وشما در ایران متصور بوده است چرا که گاها" افراد بالای 35 تا 45سال(زن یا مرد) گام در این راه نهاده اند که برایشان از دست دادن ثبات پیشین و اخت شدن با شرایط پس از مهاجرت عمیقا" خرد کننده بوده ولی تاب تحمل آورده اند همه را میدانستند نه مثل من و شما جوانسال که تازه گرد سفر از چهره زدوده ایم دوست من.
انشاله که همه دوستان و فامیل همچون ایران در امریکا هم هوای شما را داشته باشند و تکیه گاه محکمی داشته باشید.من اینجا آمده ام تا به کسی تکیه نکنم جز برخدا و توان شخصی خودم و دلم به گرین کارت خوش نیست بلکه اندک انگیزه ایست که مرا به کار و درس در شرایط بسیارسخت امیدوار کند دوست من.
ولی با جمله آخر شما کاملا" موافقم که " در ازای هرچیزی که بدست می آوری باید چیزی از دست بدی" (برای بدست آوردن موی سپید تجربه - باید عمر از دست بدی Wink)
موفق باشید دوست من.

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2011-11-16

maxsupermax عزیز، یه سوال در مورد ارزشیابی مدرک تحصیلی دارم. البته تاپیک های مرتبط هم وجود داره ولی ترجیح دادم اینجا مطرح کنم تا بتونم از تجربه دوستان در این شهر، نکته های اجرایی و دقیق تر بگیرم. من مدارکم رو در ایران ترجمه کردم و مهر وزارت خارجه هم زدم.
- برای ارزشیابی مدرک فقط باید اینترنتی اَپلای بشه؟ جایی هست که بشه حضوری مراجعه کرد ، مثلا در منطقه پلینو؟
- برای ارزشیابی فوق لیسانس، آیا حتما مدرک لیسانس و دیپلم هم باید ارائه بشه یا اینکه همون فوق لیسانس کافیه؟
- آیا ارزشیابی دائمی هست یا اینکه اعتبارش مدت مشخصی داره؟
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-11-17

(2011-11-16 ساعت 21:42)parviz نوشته:  maxsupermax عزیز، یه سوال در مورد ارزشیابی مدرک تحصیلی دارم. البته تاپیک های مرتبط هم وجود داره ولی ترجیح دادم اینجا مطرح کنم تا بتونم از تجربه دوستان در این شهر، نکته های اجرایی و دقیق تر بگیرم. من مدارکم رو در ایران ترجمه کردم و مهر وزارت خارجه هم زدم.
- برای ارزشیابی مدرک فقط باید اینترنتی اَپلای بشه؟ جایی هست که بشه حضوری مراجعه کرد ، مثلا در منطقه پلینو؟
- برای ارزشیابی فوق لیسانس، آیا حتما مدرک لیسانس و دیپلم هم باید ارائه بشه یا اینکه همون فوق لیسانس کافیه؟
- آیا ارزشیابی دائمی هست یا اینکه اعتبارش مدت مشخصی داره؟
ممنون
مخلص حاج پرویز هم هستم.خوبی برادر؟
www.ece.org
-از طریق سایت فوق متناسب با کارتون مدارک و نوع اصل و فرع آن و ... کاملا" توضیح داده شده که باید اون مدارک را پست کنید+پولش براشون.پلینو من نشنیدم.
-تحصیلی ها رو حقیقت انجام ندادم چون خودم میخوام از آزمون THEA شروع کنم.(یعنی همون صفر خودمون)Texas Higher Education Assesment
-قاعدتا"دائمی باید باشه چون معادل قراره به افراد داده بشه منطبق بر ضوابط اون ایالت البته.(آخه مومن ...پروانه آشپزخونه سیار که نمی خوای بگیری کهBig Grin ).
مخلص همه عزیزانیم

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2011-11-17

مکس سوپر مکس عزیز، سایت ece رو دیدم. خیلی ممنون بابت معرفی این سایت.
اگه اشتباه نکنم، دوست خوبمون سیب24 توی یکی از پست هاش گفته بود که مدرک رو به هر جایی برای ارزشیابی ندین و بهتره فقط به جاهایی که مورد تایید مثلا دانشگاه مورد نظر شما هست، مدرکتون رو برای ارزشیابی بدین. بنابراین به نظر میاد که جاهای مختلفی برای ارزیابی هست.
راستی، پسوند این سایت org هست و خصوصیه. تا حالا شما توی سرچ ها به سایت دولتی هم برای ارزشیابی مدرک برخورد کردین؟

RE: زندگی و کار در دالاس - farene - 2011-11-17

(2011-11-16 ساعت 13:01)maxsupermax نوشته:  
(2011-11-16 ساعت 11:55)farene نوشته:  

بار دیگر شما رو دوست من خطاب می کنمSmile که تصور نکنی حرفهای من تعنه بوده ... من متوجه نشدم شما تنهابا " 5 " ارسال در کارنامه تون در مهاجرسرا چقدر بار تجربی انتقال دادید... ولی باز متشکرم .ولی دوست گل من از نوشته شما این دستگیر من شد که تصور کاریابی شما و یافتن شغل مرتبط با تحصیلات و پول مکفی همانند ایران است که اساسا" همگان چنین تصوری را در بدو ورود اشتباه می دانند ... بسیاری از مدارک بالاتر از من و شما و کم درآمد تر از من وشما هم آمده اند و از زیر صفر شروع کرده اند و هیچ دم بر نیاورده اند... چرا که ذات مهاجرت شروع کردن از صفر است نه ادامه راه رفته قبلی با شرایط یکسان.ضمنا" آنچه شما دوست عزیز و گرامی من بعنوان تجربه فردی فرمودی برای بسیاری دیگر پیش از تجربه عینی من وشما در ایران متصور بوده است چرا که گاها" افراد بالای 35 تا 45سال(زن یا مرد) گام در این راه نهاده اند که برایشان از دست دادن ثبات پیشین و اخت شدن با شرایط پس از مهاجرت عمیقا" خرد کننده بوده ولی تاب تحمل آورده اند همه را میدانستند نه مثل من و شما جوانسال که تازه گرد سفر از چهره زدوده ایم دوست من.
انشاله که همه دوستان و فامیل همچون ایران در امریکا هم هوای شما را داشته باشند و تکیه گاه محکمی داشته باشید.من اینجا آمده ام تا به کسی تکیه نکنم جز برخدا و توان شخصی خودم و دلم به گرین کارت خوش نیست بلکه اندک انگیزه ایست که مرا به کار و درس در شرایط بسیارسخت امیدوار کند دوست من.
ولی با جمله آخر شما کاملا" موافقم که " در ازای هرچیزی که بدست می آوری باید چیزی از دست بدی" (برای بدست آوردن موی سپید تجربه - باید عمر از دست بدی Wink)
موفق باشید دوست من.
g
به هرحال ممنونم چون شما با این 2 ارسال خیلی به تجربه من وبقیه کمک کردید مخصوصا اینکه خیلی پیشکسوت هستیدShy امیدوارم شما هم موفق باشیددرضمن من کارکردم کاربا مسئولیت وسخت پول مفتم نگرفتم که الان بازم بخوام من با کسایی که 30 ساله اینجان صحبت کردم هیچ کس انقدرکه شما تعریف کردی تعریف نکرد مثلا خود من اصلا نمیدونستم وضع رشته من اینجا اینطوریه وباید 2سال درس بخونم الان ایناروگفتم که هم رشته هام برنامه ریزی کنن تمام

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2011-11-17

(2011-11-17 ساعت 04:22)parviz نوشته:  مکس سوپر مکس عزیز، سایت ece رو دیدم. خیلی ممنون بابت معرفی این سایت.
اگه اشتباه نکنم، دوست خوبمون سیب24 توی یکی از پست هاش گفته بود که مدرک رو به هر جایی برای ارزشیابی ندین و بهتره فقط به جاهایی که مورد تایید مثلا دانشگاه مورد نظر شما هست، مدرکتون رو برای ارزشیابی بدین. بنابراین به نظر میاد که جاهای مختلفی برای ارزیابی هست.
راستی، پسوند این سایت org هست و خصوصیه. تا حالا شما توی سرچ ها به سایت دولتی هم برای ارزشیابی مدرک برخورد کردین؟
Smile
سلام مجدد .
پیشکسوت و بزرگ من جناب سیب24 کاملا" صحیح فرمودند.ولی گاهی شما از ایران یه مدرک کاری برای معادل سازی میاری که evaluateکنی که تحصیلی نیست و دانشگاه نمی تونه معادلش کنه یا مدارک شغلی فنی و حرفه ای و نظایرهم. برای همین گفتم برای مدارک تحصیلی خودم انجام ندادم.
درضمن یه لینک برای تعریف org. هم میزارم برای اطلاعات بیشتر به see moreاون برید ولی به زعم من از تعریفش خصوصی با مفهوم "خصوصی در ایران" متفاوت است و مرتبط با ادارات و سازمانهای امریکاست که آنرا می پذیرند
http://www.pcmag.com/encyclopedia_term/0,2542,t=org&i=36864,00.asp#fbid=Tk2tw2X1J6Y
من برای موردی به چند سازمان تماس تلفنی گرفتم و همه آنها من رو به ece ارجاع دادند برای گام اول.
کوچک مهاجرسراییان

RE: زندگی و کار در دالاس - mml - 2011-11-26

سلام مهاجرسرایی های دالاس نشین! ما هم دو ساعته که در استودیو 6 گارلند (چون نزدیک دانشگاهه) مستقر شدیم. خرید های black friday که تموم شد، ما همشهری های جدید رو هم بگیرید زیر پر و بالتون!

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2011-11-30

سلام به همه دوستان مخصوصا دالاس نشین ها
بچه ها یه دو سه تا برنامه هست گفتم اعلام کنم یه موقع اگه دوست دارید بیاید از برنامه ها جا نمونید هر چند میدونم خیلی از دوستان از زمانی که اومدن دالاس دیگه زیاد سراغ مهاجرسرا نمیام ولی به هر حال .....
اول اینکه روز یکشنبه 3 دسامبر که میشه شب تاسوعا منزل یکی از دوستان مراسم هست اگه خانمها کسی تمایل به رفتن داشت به من اطلاع بده تا براشون توضیح بدم
و بعد در خصوص کنسرت هست گویا قراره بلک کتز ، مرتضی و آرش به دالاس بیان
اگه اطلاع بیشتری خواستید خصوصی بدید جوابتون رو میدم
موفق باشید