مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2012-03-14

(2012-03-14 ساعت 10:58)golesang نوشته:  
(2012-03-12 ساعت 10:18)pefa نوشته:  کسایی که میخوان گواهینامه بگیرن و عجله هم دارن، به یاد داشته باشن که نوبت گرفتن برای Road test حدود یک ماه طول میکشه.
من برای اینکه دو هفته جلوتر وقت بگیرم جنوب دالاس امتحان دادم.
بار اول رد شدم.
بار دوم با همون افسر قبول شدم.
خیلی رو نگاه کردن به چپ و راست حساس بود و همه ی Observation ها مو تو برگه، Bad زده بود که رد شدم.
بار دوم هم تو همون مایه ها بهم امتیاز داد ولی انگار یادش بود قبلا منو رد کرده، ورق رو پاره کرد و جای چنتا تیک رو عوض کرد و گفت قبولی!
بار اول دو بار سر پیچیدن و حالی نشدن من، پیچ رو رد میکردم و همین جو بدی درست کرد.
جالب اینجا بود که مو به مو همون مسیر رو در دو بار آزمون رفتم.
آیتم هاشم کامل بود.
پارک دوبل، گردش به راست، به چپ، پلیسی که به جای چراغ سر چهار راه وایمیسته، چراغ قرمز، کوچه ی کم ترافیک و پارک در پارکینگ آیتم های من بود.
دو هفته بعدش گواهینامه ام رو گرفتم.

دوست عزیز بعد از قبولی در امتحان آیین نامه آدرس سایت رو میدن و هرشخص خودش باید بره تو سایت و برای خودش یک تاریخ خالی برای امتحان شهر گیر بیاره که به علت شلوغی معمولا تا چند هفته بعدش پره ولی با یکی دو روز وقت گذاشتن و سر زدن مدام به سایت میشه خیلی زود جای خالی پیدا کرد شوهر من جمعه امتحان آیین نامه داد و قبول شد و من یک روز وقت گذاشتم و مدام سایت رو چک کردم و برای دوشنبه یعنی پریروز وقت خالی پیدا کردم (یعنی در واقع کسایی که وقتشونو کنسل میکنن ما میتونیم سریع اون وقت رو بگیریم) و شوهرم پریروز امتحانشو داد و قبول شد یعنی دو سه روز بعد امتحان آیین نامه امتحان شهر رو داد دوستانی که عجله دارن میتونن خیلی سریع وقت پیدا کنن
دوستان
Smile
فرض بگیرید من آیین نامه قبول شدم اون آدرس سایت برای امتحان شهرم رو هم بهم دادند و منم یا حوصله نکردم یا تمرین نداشتم یا اصلا" تا مدتی جور نشد برنامه ای براش ردیف کنم .... اونوقت آیین نامه ام باطل میشه؟ اگر نه قضیه چه جوریه؟
ممنونم

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-03-14

ّبله گلسنگ، من هم همینکار رو کردم ولی وقت خالیی وجود نداشت واسه همین من رفتم و از تو سایت یکی دیگه از DPS هارو پیدا کردم که وقت زودتری میداد.
در جواب سوپرماکس هم، اگه شما آیین نامه رو قبول شید، یک درایورلایسنس بهتون میدن که روش Restriction: B به معنی اینکه شما مجاز به راندن هستید به شرط اینکه یک گواهینامه دار بغل دستت نشسته باشه، و این لایسنس تاریخ اکسپایر داره، که فکر کنم یک سال باشه.
شما کل این مدت رو وقت دارید که برای Road Test اقدام کنید.
برای Road test باید حضوری برید DPS بعد حدود یک ساعت تو صف وایمیستید و پول میدید و فرم هارو تکمیل میکنید.
وقت رو اونجا میتونید بگیرید یا اینکه به افسر بگید آنلاین خودم میگیرم، فقط یادتون باشه که هر جا که پول بدین، یک رسید میگیرید که تا 3 بار میتونید باهاش Road Test بدین و فقط DPSی که پول رو دادید میتونید تست بدین. اگه برید جای دیگه، شارژتون میکنن.

RE: زندگی و کار در دالاس - golesang - 2012-03-15

(2012-03-14 ساعت 18:32)maxsupermax نوشته:  
(2012-03-12 ساعت 10:18)pefa نوشته:  کسایی که میخوان گواهینامه بگیرن و عجله هم دارن، به یاد داشته باشن که نوبت گرفتن برای Road test حدود یک ماه طول میکشه.
بار اول رد شدم.
خیلی رو نگاه کردن به چپ و راست حساس بود و همه ی Observation ها مو تو برگه، Bad زده بود که رد شدم.
بار دوم هم تو همون مایه ها بهم امتیاز داد ولی انگار یادش بود قبلا منو رد کرده، ورق رو پاره کرد و جای چنتا تیک رو عوض کرد و گفت قبولی!
بار اول دو بار سر پیچیدن و حالی نشدن من، پیچ رو رد میکردم و همین جو بدی درست کرد.
آیتم هاشم کامل بود.
پارک دوبل، گردش به راست، به چپ، پلیسی که به جای چراغ سر چهار راه وایمیسته، چراغ قرمز، کوچه ی کم ترافیک و پارک در پارکینگ آیتم های من بود.

دوست عزیز بعد از قبولی در امتحان آیین نامه آدرس سایت رو میدن و هرشخص خودش باید بره تو سایت و برای خودش یک تاریخ خالی برای امتحان شهر گیر بیاره که به علت شلوغی معمولا تا چند هفته بعدش پره ولی با یکی دو روز وقت گذاشتن و سر زدن مدام به سایت میشه خیلی زود جای خالی پیدا کرد شوهر من جمعه امتحان آیین نامه داد و قبول شد و من یک روز وقت گذاشتم و مدام سایت رو چک کردم و برای دوشنبه یعنی پریروز وقت خالی پیدا کردم (یعنی در واقع کسایی که وقتشونو کنسل میکنن ما میتونیم سریع اون وقت رو بگیریم) و شوهرم پریروز امتحانشو داد و قبول شد یعنی دو سه روز بعد امتحان آیین نامه امتحان شهر رو داد دوستانی که عجله دارن میتونن خیلی سریع وقت پیدا کنن
دوستان
Smile
فرض بگیرید من آیین نامه قبول شدم اون آدرس سایت برای امتحان شهرم رو هم بهم دادند و منم یا حوصله نکردم یا تمرین نداشتم یا اصلا" تا مدتی جور نشد برنامه ای براش ردیف کنم .... اونوقت آیین نامه ام باطل میشه؟ اگر نه قضیه چه جوریه؟
ممنونم

دوست عزیز شما بعد از قبولی در آیین نامه سه ماه فرصت دارید که امتحان شهر رو بدید و اگه سه ماه بگذره قبولی آیین نامتون باطل میشه و دوباره باید امتحان بدید

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-03-15

دیروز چهارشنبه سوری رفتیم یکی از گردهمایی های ایرانی ها
گفتم یکی چون یه جای دیگه هم جمع میشن که دوستمون بالا آدرس رو داده بود در آلن
گردهمایی آلن رو سلطنت طلب! ها ترتیب داده بودن
جایی که من بودم اینجا بود: http://g.co/maps/5uhhh
برنامه بیشتر موسیقی بود
من خوشم نیومد چون توی چهارشنبه سوریشون همه چیز بود بجز آتیش و آتیش بازی
ورودی 5 دلار می گرفتن، تبلیغات برای فروش بلیت نایت کلاب، فروش تی شیرت، فروش غذای ایرانی و ...
خواننده با صدای افتضاح
رقصنده های آماتور
فقط ایرانی ها دور هم جمع بودن.
برای نوروز هم مجله ی پرستو یه برنامه داره، احتمالا چیزی تو همین مایه ها باشه.

سلبریشن پارک آلن چطور گذشت؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-03-15

(2012-03-15 ساعت 01:35)pefa نوشته:  دیروز چهارشنبه سوری رفتیم یکی از گردهمایی های ایرانی ها
گفتم یکی چون یه جای دیگه هم جمع میشن که دوستمون بالا آدرس رو داده بود در آلن
گردهمایی آلن رو سلطنت طلب! ها ترتیب داده بودن
جایی که من بودم اینجا بود: http://g.co/maps/5uhhh
برنامه بیشتر موسیقی بود
من خوشم نیومد چون توی چهارشنبه سوریشون همه چیز بود بجز آتیش و آتیش بازی
ورودی 5 دلار می گرفتن، تبلیغات برای فروش بلیت نایت کلاب، فروش تی شیرت، فروش غذای ایرانی و ...
خواننده با صدای افتضاح
رقصنده های آماتور
فقط ایرانی ها دور هم جمع بودن.
برای نوروز هم مجله ی پرستو یه برنامه داره، احتمالا چیزی تو همین مایه ها باشه.

سلبریشن پارک آلن چطور گذشت؟

سلام به همه دوستان
دقیقا همینطوره ، 2 سال گذشته برنامه هاشون خیلی بهتر بود دوستانی که اومدن این شماره خانم رفعت هست تماس بگیرید و بگید که از برنامه راضی نبودید تا برای 13بدر یه فکر بهتر بکنن
9729410604
با تماسها و انتقادات مطمئنا بهتر خواهد شد برنامه های بدی

موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-03-15

ماشالا به تکزاس ! بالاخره سیسم انلاین وقت رود تست رو پیاده کرد.

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2012-03-15

(2012-03-15 ساعت 10:43)soheilbadami نوشته:  ماشالا به تکزاس ! بالاخره سیسم انلاین وقت رود تست رو پیاده کرد.

ما هم می گیم بخوره به تخته!Big Grin
مگه تازه اومده؟من که اصلا" از چند و چونش بی خبرم.... اگه سایت هم داره بگید همه بدونن لطفا" حاج سهیل...
سپاس
Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-03-15

آدرسش اینه:
1.رو نقشه، محل مورد نظرتون رو کلیک کنید: http://www.txdps.state.tx.us/administration/driver_licensing_control/rolodex/search.asp
2.بعد کانتی مورد نظر رو
3. روی لینک Schedule a driving test online کلیک کنید

یه چیز شاید مفید دیگه!
سرچ سابقه دار ها در محل سکونت خودتونSadاین لینک )
https://records.txdps.state.tx.us/DPS_WEB/SorNew/PublicSite/Search
سرچ میتونه بر اساس Name | Address | Zip code | County | School باشه و قشنگ روی نقشه نشونتون میده، عکس و مشخصات طرف هم هست

RE: زندگی و کار در دالاس - Rainy - 2012-03-15

(2012-03-15 ساعت 00:25)golesang نوشته:  
(2012-03-14 ساعت 18:32)maxsupermax نوشته:  
بار اول رد شدم.
آیتم هاشم کامل بود.

دوستان
Smile
ممنونم

دوست عزیز شما بعد از قبولی در آیین نامه سه ماه فرصت دارید که امتحان شهر رو بدید و اگه سه ماه بگذره قبولی آیین نامتون باطل میشه و دوباره باید امتحان بدید

دوستان عزيز
اگر كسي هنگام امتحان ROAD TEST ماشين نداشته باشه چكار بايد بكنه؟ خودشون ماشين دارن؟ ضمنا اينجا گواهينامه ايالت ويرجينيارو قبول ندارن؟ ضمنا سطح دشواري امتحانش چطوره؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-03-17

سلام به همه دوستان
یکی از دوستان برای گردهمایی پیشنهاد Lake رو دادن برای روز عید یعنی سه شنبه ناهار ، آیا دوستان موافقن ؟؟؟؟!!!!
لطفا فقط با لایک زدن ادامه ندید نظراتتون رو هم بگید
موفق باشید همگی

RE: زندگی و کار در دالاس - dinaz masta - 2012-03-17

درود!
من دیناز هستم با یک آقای اهل دالاس مدتیه آشنا شدم .می خوام از طریق ازدواج بیام آمریکا...نظرتون در مورد مردای اهل اونجا چیه؟وقوانین ایالتی تگزاس در مورد ازدواج ضد فمنیست که نیست؟Wink)
چون من 21 سالمه و ایران هم کسی رو ندارم و تنها زندگی می کنم نگرانم که مشکلی برام پیش نیاد...اگه چندتا عکس هم برام بفرستید فکر کنم دلداریم بده...هاهاهاها.به هر حال آدرس میلم رو می ذارم
بی نهایت ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - zer0c00l - 2012-03-18

(2012-03-17 ساعت 15:34)dinaz masta نوشته:  درود!
من دیناز هستم با یک آقای اهل دالاس مدتیه آشنا شدم .می خوام از طریق ازدواج بیام آمریکا...نظرتون در مورد مردای اهل اونجا چیه؟وقوانین ایالتی تگزاس در مورد ازدواج ضد فمنیست که نیست؟Wink)
چون من 21 سالمه و ایران هم کسی رو ندارم و تنها زندگی می کنم نگرانم که مشکلی برام پیش نیاد...اگه چندتا عکس هم برام بفرستید فکر کنم دلداریم بده...هاهاهاها.به هر حال آدرس میلم رو می ذارم
بی نهایت ممنون

مردای دالاس خوبن فقط دست بزن دارن خانوم - حاظری بری !!! ؟؟؟

RE: زندگی و کار در دالاس - dinaz masta - 2012-03-18

چرا یه موضوع رو تعمیم می دین به همه...یعنی همه ی مردای دالاس قول شرف دادن که کتک بزنن...همه جا خوب و بد داریم!مهم اینه که قوانین چه جوری باشن!

RE: زندگی و کار در دالاس - zer0c00l - 2012-03-18

دختر خوب تو دالاس دختر از model بگیر تا . . . خیلی زیاده ( نرفتی Downtown دالاس که ببینی چه خبره....)
ممکنه هر بلایی سرت بیاد
ممکنه اصلا این مرد کلاه بردار اینترنتی باشه
ممکنه اصلا بگیم 100 درصد بریو بعد یه مدت بزنی زیر دل طرف
مطمئن باش قبل اینکه به هدفت گرین کارت برسی اداره مهاجرت یه فرجه زمانی 1 ماه بهت میده که خاکشونو ترک کنی !
شنیدن کی بود مانند دیدن . . .

هرچیزی ممکنه پس سعی کن خودت رو پای خودت و با طناب خودت بری . . .
مهم آمریکا رفتن نیست
مهم درست آمریکا رفتنه *

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-03-19

(2012-03-15 ساعت 14:03)Rainy نوشته:  دوستان عزيز
اگر كسي هنگام امتحان ROAD TEST ماشين نداشته باشه چكار بايد بكنه؟ خودشون ماشين دارن؟ ضمنا اينجا گواهينامه ايالت ويرجينيارو قبول ندارن؟ ضمنا سطح دشواري امتحانش چطوره؟

باید با خودش ماشین بیاره
اجاره کنید ولی نمی دونم چه مدارکی باید با ماشین اجاره شده با خودتون داشته باشید
اگه ماشین خودتون باشه، باید برچسب های روی شیشه مربوط به Inspection و Registration ماشین اکسپایر نشده باشه.
برگه ی بیمه همراتون باشه
دوتا کارت شناسایی عکس دار که یکیش میتونه گذرنامه باشه(اگه گرین کارت نگرفتید هنوز)
اصلا دشوار نیست. من یادمه تو ایران گیر و گیر بازار بود.
فقط میدونم که من با گواهینامه ام میتونم کل آمریکا و کانادا رو برم(فکرکنم مکزیک هم)