مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - MAHDI2012 - 2012-03-25

با تبریک سال نو خدمت همه عزیزان
من قصد دارم در مرداد ماه به دالاس بیام البته با خانواده(4 نفر) یکی از دوستام پلانو هست .می خوام بیام پاس سفید بگیرم چون پسرم 2 تر داره تا لیسانس بگیره (مهندسی مکا نیک) ادرس ام را در پلانو دادم چون دوستم در پلانو هست .سوال من اینه که ایا برای درخواست پاس سفید فرقی نمی کنه کدام شهر باشیم؟.هزینه اقامت حدود 1 ماه چقدر می شه ؟ هتل بریم یا خانه اجاره کنیم یا همخونه پیدا کنیم ؟در ضمن هوای تیر و مرداد چطوره و این 1 ماه چه کارهایی می تونیم انجام بدیم و چه تفریحاتی؟؟؟؟؟ ممنون میشم از راهنمای شما@@@@
(2012-03-15 ساعت 10:05)mahdis نوشته:  
(2012-03-15 ساعت 01:35)pefa نوشته:  دیروز چهارشنبه سوری رفتیم یکی از گردهمایی های ایرانی ها
گفتم یکی چون یه جای دیگه هم جمع میشن که دوستمون بالا آدرس رو داده بود در آلن
گردهمایی آلن رو سلطنت طلب! ها ترتیب داده بودن
جایی که من بودم اینجا بود: http://g.co/maps/5uhhh
برنامه بیشتر موسیقی بود
من خوشم نیومد چون توی چهارشنبه سوریشون همه چیز بود بجز آتیش و آتیش بازی
ورودی 5 دلار می گرفتن، تبلیغات برای فروش بلیت نایت کلاب، فروش تی شیرت، فروش غذای ایرانی و ...
خواننده با صدای افتضاح
رقصنده های آماتور
فقط ایرانی ها دور هم جمع بودن.
برای نوروز هم مجله ی پرستو یه برنامه داره، احتمالا چیزی تو همین مایه ها باشه.

سلبریشن پارک آلن چطور گذشت؟

سلام به همه دوستان
دقیقا همینطوره ، 2 سال گذشته برنامه هاشون خیلی بهتر بود دوستانی که اومدن این شماره خانم رفعت هست تماس بگیرید و بگید که از برنامه راضی نبودید تا برای 13بدر یه فکر بهتر بکنن
9729410604
با تماسها و انتقادات مطمئنا بهتر خواهد شد برنامه های بدی

موفق باشید

سلام .وظیفه خودم دیدم سال نو را به شما و خانواده گرامی و عضو فعال مهاجرسرا تبریک بگم سال خوبی داشته باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-03-25

برای گرفتن پاس سفید فرقی نمی کنه که کجا باشید.
هزینه اقامت بستگی به سطح توقعات شما داره. یک حالت مناسب سکونت در سویت ها است مثل استودیو6 و .... که هزینه ی هر روز اونا حدود 40 الی 60 دلار است و آشپزخانه در اختیار شما قرار میگیرد.
خونه نمی تونید اجاره کنید چون کار ندارید و کسی در برای یک ماه بهتون خونه اجاره نمی ده مگر موارد خیلی خاص!
من تیر و مرداد نبوده ام ولی تعریفش را شنیده ام. همینقدر بس که بستگان من در اینجا سعی میکنند مرداد را اینجا نباشند و سفر ایران و ... رو به این ماه می اندازند. شنیده ها حاکی از این است که : خیلی گرم است. نفس کشیدن سخت. شما مجبورید زیر سقف بمانید. کولر ماشین جواب نمی دهد.
کار؟ میتونید برای Driver Lisence , Texas ID, Social Sec. card, حساب بانکی، شناسایی مناطق و محل های سکونت و اجاره آپارتمان و ... اقدام کنید.

RE: زندگی و کار در دالاس - MAHDI2012 - 2012-03-25

(2011-02-04 ساعت 03:26)hoda نوشته:  
(2010-06-29 ساعت 12:04)seravin نوشته:  
(2010-06-29 ساعت 11:59)sara77 نوشته:  
(2010-06-29 ساعت 11:40)seravin نوشته:  
(2010-06-29 ساعت 11:33)sara77 نوشته:  دوستانی که دالاس هستن وکلاس زبان میرن . لطفا بگن که کدوم منطقه کلاس میرن . ما قصد داریم آپارتمان اجاره کنیم اما اول می خوام منطقه کلاس زبان رو چک کنم که نزدیک باشه.ممنون

من تو پلینو هستم و برای کلاس زبان میرم کالین کالج دقیقا ما اینور خیابون هستیم و کالین کالج هم اونور حدودا پیاده یک دقیقه راهه

من اگر بخوام کالج برم کلاس زبان باید هزینه زیادی بدم چون هنوز instateتگزاس محسوب نمیشم. کلاس زبان هایی هست که رایگان باشه؟
کلاس زبان های رایگان معمولا تو کتابخانه و یا کلیسا برگزار میشه که خیلی هم فایده ندارن.
در کالین کالج کتاب های اینترچنج رو تدریس میکنن و برای هر کتاب مثلا قرمز در یک دوره دو ماهه ( چهار روز در هفته ) 159 دلار برای کلاس و 46 دلار هم برای کتاب از شما میگیرن من فکر نمیکنم این هزینه زیادی باشه چون تو ایران هزینه همچین کلاسی با این سطح خیلی بیشتر از این ها میشد.

دوست عزیز در کالین کالج در خیابان پریستون فقط کتابهای اینترچنج آموزش داده می شه که چون امتحان هم نمی گیرند خیلی موثر نیست ولی در کالین کالج اصلی که در اسپرینگ گرییک هست کلا فرق می کنه .
اول شما باید امتحان ESL بدید و طبق نمراتی که میارید تعیین سطح شده و مشغول به خوندن می شید که در آخر هر ترم امتحان گرفته می شه که در صورت پاس کردن می توانید در همان کالج و یا هر دانشگاه دیگری ادامه تحصیل بدبد اما در صورتی که EDL رو پاس کنید و همه نمرات بالا باشن باید امتحان TSI بدبد که ریاضی رو هم شامل می شه که اگر یک راست اون رو هم پاس کردید می رید واحدهاس دانشگاهی می گیرید اگر نکردید دوباره تعیین سطح می شید و اما اگر در همان امتحان اول که ESL بود نمره قبولی نیارید باید برید کالین کالج شعبه خیابان پریستون و از اول یعنی اینترچنج شروع کنید . هزینه امورش زبان در شعبه اصلی بالاست برای افراد تازه وارد هر درس 300 تا 500 دلار ولی برای افرادی که 12 ماه در اینجا زندگی کردند و 12 ماه همزمان کار کرده باشند که رزیدنت حساب می شن هزینه هز درس 100 تا 200 دلار می شود ضمنا در هر حال می تونید کمک هزینه تحصیلی بلاعوض بگیرید که بهش می گن فایننشیال اید . من این ترم چون رزیدنت هستم و 4 درس برداشتم که می شه 12 واحد شد 420 دلار که فایننشیال بهم 2700 دلار داد که بقیه اش رفت تو جیبم ... Smile

اگر سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

(2011-02-03 ساعت 14:27)suntino نوشته:  با سلام خدمت كليه دوستان مهاجراسرايي كه در دالاس اقامت دارند.
سوالي داشتم كه اگه پاسخ بديد ممنون مي شم. در موقع ورود به فرودگاه من هيچ آدرس مشخصي ندارم( چون خونه پيدا نكردم) تا در فرم هاي مربوطه بنويسم. آدرسي هم كه در فرم هاي اوليه نوشته بودم مربوط يكي از دوستان بود كه در يه ايالت ديگه داره زندگي مي كنه. نمي دونم راه حلي به ذهن دوستان ميرسه كه من رو راهنمايي كنن.
بي نهايت ممنون

سلام دوست عزیز
شما یا باید آدرس همون دوستتون رو بدبد تا وقتی مدارک برای اونخا ارسال شد دوستتون مجددا برای شما و به ادرس شما ارسال کنه . یا اینکه حتما باید آدرس هتل و یا هرجایی که اول می رید اونجا رو در فرودگاه بدید .. بالاخره موقع ورود باید یه جایی برید دیگه ...
من می تونم اگر می خواید کمکتون کنم و ادرس خودم رو بدم تا در فرودگاه بدید و وقتی مدارکتون رسید به دستتون برسونم

سوالی بود در خدمتم
موفق باشید

سلام .آیا TOP NOTCH هم در کالج ها تدریس می شه؟؟ ..ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-03-27

[/quote]
سلام .ایا تاپ ناج هم در کالج ها تدریس می شه ..ممنون
[/quote]

ها .. این که نوشتید یعنی چه ؟ اینجا اسم 1 بار و رستوران هست !
ضمن خوشامد پیشاپیش دوست عزیز شما باید ماشین داشته باشی و یا کرایه کنی حتی برای مدت کم البته جی پی اس هم داشته باشه بهتر.
جای گردش هم خیلی نیست مخصوصا توی اون فصل ولی تعدادی موزه هستن که در دان تان دالاس و هم فورت ورث که خالی از لطف نیست و باغ وحش هم اگه علاقه دارید مال فورت ورث جالب هست (دالاسش هم خوبه)
ولی خب حتما ماشین میخواد. چند تا شهر بازی ابی هم هم هست که خوبن باید سرچ کنین . یکیش در شهر کلونی هست که جالبه.
بیشتر تفریح اینجا خوردنیه ! به شهر رستورانها معروف هست (البته اگه از من بپرسی میگم شهر کلیسا ها) خصوصا ادیسون و شهر ما ! فریسکو که به رستورانهاش معروفن البته بار و کلاب هم که جز مشغله کابویها حساب میشه و فراوون. روزهای 1 شنبه میری و فوتبال لوس ! امریکایی میبینی البته نه اون فصل. چند تا مال (مرکز خرید) خوب هم هست استون باریر در فریسکو -ویلو بند در پلینو- گریپواین میلز در لویسویل - گلریا در دالاس - اوت لت در الن و ... و اگه پول اضافه دارین ! حتما برید ولی خب بعضی اوقات حراجای خوبی دارن (البته مقداری از حراجها هم اینجا کلک هست که بگذریم)
از فرصت استفاده کنم با اینکه اکثرا بچه ها مطلعن چند تا رستوران ایرانی که خودم رفتم و با کیفیت هست بگم برای تازه واردین (نمیدونم تبلیغ حساب نشه و ما پسر خاله کسی در نیایم!)
الونک در ضلع جنوبغرب coit& belt line در ریچاردسون انصافا غذاش خوبه و مثل ایرانه
زعفران در تقاطع میدوی و ترینیتی در ادیسون.
رستوران ایرانی زیاده ولی بقیه رو من دوست نداشتم.
یک ادرس هم بدم اگه تکراری نباشه برای خرید سبزیجات و میوه و غذای دریایی با قیمت خوب. خب معلومه دیگه بازار چین ! ازن مارکت پلینو در تقاطع لگسی و اتوبان 75 که به ما دوره ولی چاره نیست هفته ای 1 بار میریم چون مصرفمون زیاده و بخوایم از کروگر و مارکت استریت بخریم فاتحه !
بدرود.

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-03-27

سهیل جان، نمی گم رو gMap لینک بده ولی لطفا اسم هارو انگلیسی بنویس که من تازه وارد بتونم تو Map سرچ کنم و پیداش کنم.
1. این بازار چین دقیقا کجاست؟
2. یه سوال درباره نون، نون لواش خوب و تازه و قیمت مناسب کجا پیدا میشه؟ جدای از زیتونا، شاندیز و سارا که نونشون مزه نمی ده!

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-03-28

@پیفا
بله درسته به خاطر تنبلی در عوض کردن کیبورد موقع تایپ هست ولی شما توی گوگول اگه اسمها رو تقریبی هم بزنید و غلط باشه خودش اصلاح میکنه.
asian market اکه بخوام دقیق بگم از غرب به شرق در خیابان legacy بلافاصله بعد از تقاطع alma دست راست مشخصه.
نونوایی هم یکی هست که خیلی خوبه فقط صفش شلوغه و نزدیک خونه سابق ماست در تهران سعادت اباد !
یادش بخیر. نه دوست عزیز ما از این نونهای خوشمزه اینجا به چشم خودمون ندیدیم .
گذشته از شوخی اینجا همین نونهای چشم ابیها واقعا بهتر از نونهای به اصطلاح ایرانی هست (نظر شخصی)
واقعا اگر کسی از دوستان جایی رو میدونه به ما هم بگن.
اسامی هم حدودا اینها هست :
stonebarier mall
grapewinemills
willowbend
galeria
allen outlet
در ضمن ادرس بیزنسهای ایرانی در سایت پرستو یا شهروند به صورت کامل هست

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-03-28

سلام به همه دوستان عزیز
در تکمیل صحبت های دوستان عزیزمون جناب بادامی و pefa
رستوران های ایرانی : کسری ، شاندیز ، شش کباب ، کافه صمد ، الونک ، زعفران ، صحرا ، و یکی دیگه هست که اسم فعلا نداره فقط با اسم فود مارکت میشناسیمش که غذاهاش هم خیلی خوبه
مکان های تفریحی : اکواریوم که در دان تاون هست ، 6 فلگس و یه 6 فلگس دیگه هم هست که مثل همون پارک ابی خودمونه با بازیهای خیلی مهیج ، موزه ای هست که شخصیت های معروف رو ساختن اسمش رو نمیدونم توی گرند پری بود ، دو سه جای دیگه هم هست ولی چون متاسفانه اسمشون رو نمیدونم توضیحی هم نمیدونم درموردشون بدم ( شرمنده ) ، راستی سینما هم هست که یه سینما توی پلینو هست فکر میکنم 1 دلار هزینه بلیطش باشه و میتونید حتی فیلم 3بعدی هم ببینید که خیلی جالبه .
خرید : فروشگاهها از لحاظ قیمت بهترینشون همین وال مارت هست که با داشتن کوپن یا روزنامه میتونید با قیمت خیلی پایین تر اجناس رو بخرید
توی خیابون هری هاینز یک سری مغازه هایی هست که به صورت عمده اجناس رو میفروشن و شما میتونید همه چی اونجا پیدا کنید ( کیف ، کفش ، لباس ، زیور آلات ، عطر و حتی لوازم خونه مثل فرش ، مبلمان و ... با قیمت های خیلی خوب

اینها تقریبا یه سری چیزایی بود که من توی ذهنم داشتم
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - hoda2012 - 2012-03-28

(2012-03-28 ساعت 05:34)mahdis نوشته:  .....
با داشتن کوپن یا روزنامه میتونید با قیمت خیلی پایین تر اجناس رو بخرید
.....
مهدیس جان مرسی از توضیحاتت ، فقط میشه در خصوص "با داشتن کوپن یا روزنامه میتونید با قیمت خیلی پایین تر اجناس رو بخرید" بیشتر توضیح بدی
ممنون
Big Grin اییییی که گفتی یعنی چچچچچچچچچچچچچه Big GrinTongue

RE: زندگی و کار در دالاس - cmbt - 2012-03-29

دوستان دالاس نشین میشه یک توضیح مختصر درمورد آب و هوای دالاس در ماه‌های ژوئن و ژولای از دید یک ایرانی‌ بفرمایید.سرچ کردم و میدونم که خیلی‌ گرمه ولی‌ اگر ممکن است توضیح بدهید این گرما در چه هادی است؟کولر گازی روشن می‌کنید؟کولر ماشین جواب میده؟و آیا اصلا می‌شه پا تو خیابان گذشت یا نه؟اگر که نه‌ ما فکر یک جای دیگه برای سفر اوّلمون بکنیم و بریم بوستونBig Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-03-29

(2012-03-28 ساعت 19:38)hoda2012 نوشته:  
(2012-03-28 ساعت 05:34)mahdis نوشته:  .....
با داشتن کوپن یا روزنامه میتونید با قیمت خیلی پایین تر اجناس رو بخرید
.....
مهدیس جان مرسی از توضیحاتت ، فقط میشه در خصوص "با داشتن کوپن یا روزنامه میتونید با قیمت خیلی پایین تر اجناس رو بخرید" بیشتر توضیح بدی
ممنون
Big Grin اییییی که گفتی یعنی چچچچچچچچچچچچچه Big GrinTongue

سلام هدی جان
من نمیدونم شما دالاس هستید یا نه ولی به هر حال
بعضی از فروشگاهها تقریبا 2 هفته یک بار برخی اجناس رو با قیمت پایین تر میفروشن بهترینشون فروشگاه fiesta & el rancho که این فروشگاهها هر دو مکزیکی هستند شما توی روزنامه های این فروشگاهها اجناسی رو میبینید با قیمت خیلی پایین تر برای مثال : گوجه هایی هستند که شاخک سرشون دارن به طور معمول 1.60$ و شاید گاهی بیشتر باشند برای هر پوند ولی با این کوپن یا روزنامه ها گاهی 3 پوند 1$ و شاید گاهی 5 پوند 1$ شما در این روزنامه های میبینید و یا پرتقال معمولا هر عدد 50-60 سنت هست ولی گاهی در این کوپن ها شما میبینید پرتقال را زدند 20 عدد 1$ یا 8 عدد 1$ وقتی شما این روزنامه یا کوپن رو حتی وال مارت هم ببرید و به صندوقدار ارائه بدید براتون مچ میکنه و با همین قیمت روزنامه بهتون میدن
اکثر مردم اینجا همین کار رو میکن

امیدوارم تونسته باشم خوب توضیح داده باشم
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-04-01

سلام به همه دوستان
خیلی از دوستان این عید اولین عیدی بود که در اینجا گذروندن ، امیدوارم که بهتون خوش گذشته باشه و برای همه تون سال خوبی باشه
13 بدر هم رسید
برنامه 13بدر اینجا معمولا مثل چهارشنبه سوری دو گروه هستن : خانم رافت و آقای میمن
پارکی که خانم رافت برنامه 13بدر رو در اونجا برگزار میکنن ورودی هر ماشین 15$ هست ولی اون یکی شارژ نمیکنن
من تجربه ای در ضمینه برنامه های آقای میمن ندارم ولی برنامه های خانم رافت معمولا بد نیست که البته امسال خیلی جالب نبود (چهارشنبه سوری) امیدواریم برای 13بدر بهتر بشه
من ادرس آقای میمن رو ندارم ولی هر دو تقریبا نزدیک هم هستن
ولی آدرس پارک برنامه خانم رافت : 20400 Hackberry Creek Park Rd., The Colony, TX 76034

امیدوارم 13بدر خوبی داشته باشید
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - SH1A2R3 - 2012-04-03

سلام به بچه های گل و خونگرم دالاسی که بالاخره با دلگرمی هاسون منو هم به طرف دالاس کشیدن.
میخواستم یکی از دوستان لطف کنن بهمون بگن ما اگه بخواییم بیایم دالاس چه چیزهایی الزامیه که بیاریم ؟
ایا لبای گرم بیاریم؟اصلا لباس چی بیاریم؟کاپشب؟پالتو؟بارانی؟چی؟
قبلا از راهنماییتون ممنونم.
اگه ممکنه زیپ کد و یا اسم محله های خوب و امن دالاس رو هم برامون بگید ممنون میشم
و سوال اخر ادرس یه استودیو پلاس در منطقه خوب و امن و مناسب؟
ببخشید سوالام زیاد شدBig Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - Ashkan78 - 2012-04-03

دالاس آب و هوای متغیری داره... همه نوع لباس بیارید!!!! ممکنه صبح کاملا زمستونی باشه و ظهر تابستونی!!!! باران زیاد داره، آب و هوای خشک هم داره.

دالاس بیشتر جاهاش امنه اما از بهترین جاهاش Plano و Frisco هستند.

قیمت بستگی به فصل داره.

(2012-04-03 ساعت 09:25)SH1A2R3 نوشته:  سلام به بچه های گل و خونگرم دالاسی که بالاخره با دلگرمی هاسون منو هم به طرف دالاس کشیدن.
میخواستم یکی از دوستان لطف کنن بهمون بگن ما اگه بخواییم بیایم دالاس چه چیزهایی الزامیه که بیاریم ؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-04-03

(2012-04-03 ساعت 09:25)SH1A2R3 نوشته:  سلام به بچه های گل و خونگرم دالاسی که بالاخره با دلگرمی هاسون منو هم به طرف دالاس کشیدن.

دوست عزیز
در خصوص استودیو قبلا هم گفته شد پیشنهاد من homestated هست که خیلی بهتر از استودیو 6 هست و دسترسی به فروشگاه هم راحت تر
البته این شعبه ای که من میگم در دالاس تولوی و فرانکفورت هست اگه خواستید ادرس رو میتونم براتون بزارم
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - SH1A2R3 - 2012-04-04

(2012-04-03 ساعت 15:47)mahdis نوشته:  

دوست عزیز
در خصوص استودیو قبلا هم گفته شد پیشنهاد من homestated هست که خیلی بهتر از استودیو 6 هست و دسترسی به فروشگاه هم راحت تر
البته این شعبه ای که من میگم در دالاس تولوی و فرانکفورت هست اگه خواستید ادرس رو میتونم براتون بزارم
موفق باشید

ممنونم اگه میشه ادرس و شماره رو برام بزارین.
دوستم من میتونم روی کمک شما در انجام کارهای اولیه مثل دریافت اس اس ان و حساب بانکی و این قبیل چیزها حساب کنم؟