مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2012-04-04

Sad
اینم دالاس دالاس محبوب همه که امروز 2 تا طوفان " تورنیدو " ویرانگر آرلینگتون و شمال شرق دالاس/ فورت ورث رو کوبید و خرابی به بار آورد... صدای رعد و برق هولناک و صاعقه های عظیم و تگرگ شدید قسمت طرفای ما بود ولی تو دالاس باعث لغو 400 پرواز شد ....

دوستان از خودشون خبر بدن...

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2012-04-04

بله امروز یکی از مسیرهای طوفان اطراف کالجی که درس میخونم بود( شهر آرلینگتون) .آلارم ساختمون صدا داد و ما رو بردن تو زیر زمین کالج که راه به هیچ جا نداشت و یک ساعت نگهمون داشتند.

RE: زندگی و کار در دالاس - aadine - 2012-04-04

به غرب پلینو فقط صدای آژیرش رسید ولی خوشبختانه خود تورنیدو به این جا نرسید. اما بعد از دیدن فیلم ها تازه دچار کابوس شدم

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-04-04

آخی میبینم که همه رو وحشت برداشته
من که سر کار بودم و مشغول کار اصلا چیزی متوجه نشدم جز یه باران شدید
آدینه جووون شما نگران نباش شما هم جاتون امنه
سیب این قسمت که گفتی زیرزمین کالج یه لحظه یاد بمب باران عراق افتادم که اون موقع ها ما رو میبردن توی سنگرهای مدرسه و کلی خندیدم Smile)))))

take care

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2012-04-04

(2012-04-04 ساعت 09:19)mahdis نوشته:  آخی میبینم که همه رو وحشت برداشته
من که سر کار بودم و مشغول کار اصلا چیزی متوجه نشدم جز یه باران شدید
آدینه جووون شما نگران نباش شما هم جاتون امنه
سیب این قسمت که گفتی زیرزمین کالج یه لحظه یاد بمب باران عراق افتادم که اون موقع ها ما رو میبردن توی سنگرهای مدرسه و کلی خندیدم Smile)))))

take care

هم میهنان عزیز توجه فرمایید.....هم میهنان عزیز توجه فرمایید: " صدایی که هم اکنون می شنوید آژیر سفید است و به این معنی که وضعیت امن اعلام شده و می توانید از پناهگاه ها خارج شوید" (با صدای آقای حیاتی مجری خبرWink)

خدا هیچ وقت دوباره نیاره اون روزها رو... وطنم از هر گزندی دور باد.

RE: زندگی و کار در دالاس - golesang - 2012-04-04

پس خوب شد ما اومدیم اگه دالاس بودیم من کلی وحشت میکردم همینطوریش بارونهای دالاس شدید بود چه برسه طوفان هم بشه

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2012-04-05

(2012-04-03 ساعت 09:25)SH1A2R3 نوشته:  سلام به بچه های گل و خونگرم دالاسی که بالاخره با دلگرمی هاسون منو هم به طرف دالاس کشیدن.
میخواستم یکی از دوستان لطف کنن بهمون بگن ما اگه بخواییم بیایم دالاس چه چیزهایی الزامیه که بیاریم ؟
ایا لبای گرم بیاریم؟اصلا لباس چی بیاریم؟کاپشب؟پالتو؟بارانی؟چی؟
قبلا از راهنماییتون ممنونم.
اگه ممکنه زیپ کد و یا اسم محله های خوب و امن دالاس رو هم برامون بگید ممنون میشم
و سوال اخر ادرس یه استودیو پلاس در منطقه خوب و امن و مناسب؟
ببخشید سوالام زیاد شدBig Grin

$65▼Homestead Studio Suites Dallas - Plano‎
18470 Dallas Pkwy
Plano, TX 75287
(972) 248-2233
homesteadhotels.com

ببینین اینجا هرچقدرم سرد بشه اون کاپشنای خفن ایران بدرد نمیخره یعنی این قدر سرد نمیشه ولی یه لباس گرم و خنک با خودتون بیارین ضمنن اگر میخواید سوغاتی بخرید خیلی ساکتون رو از ایران پر نکنید چون اینجا همه چیز پیدا میشه... فقط با خودتون قاشق چنگال بیارین...
ضمنا اگر کمکی خواستید هم بنده و شوهرم در خدمتیم...

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-04-06

من هم سر کار بودم و صدای آمبولانس و رعد و برق رو به سختی میشنیدم.
یادتون باشه اگه ماشین گرون خریدین، بیمه ی تگرگ هم براش بگیرید!
یه ب ام و سری 5 سال 2005 دیدم با قیمت 4k، گفتم چطور اینقدر خوب خریدی؟ طرف گفت برو طرف راننده رو ببین، رفت دیدم تگرگ آبکشش کرده، باورنکردنی.
اینجا با همه ی گرماش، گاها از آسمون یخ می باره.

RE: زندگی و کار در دالاس - SH1A2R3 - 2012-04-06

(2012-04-05 ساعت 21:19)boshra نوشته:  
(2012-04-03 ساعت 09:25)SH1A2R3 نوشته:  سلام به بچه های گل و خونگرم دالاسی که بالاخره با دلگرمی هاسون منو هم به طرف دالاس کشیدن.
میخواستم یکی از دوستان لطف کنن بهمون بگن ما اگه بخواییم بیایم دالاس چه چیزهایی الزامیه که بیاریم ؟
ایا لبای گرم بیاریم؟اصلا لباس چی بیاریم؟کاپشب؟پالتو؟بارانی؟چی؟
قبلا از راهنماییتون ممنونم.
اگه ممکنه زیپ کد و یا اسم محله های خوب و امن دالاس رو هم برامون بگید ممنون میشم
و سوال اخر ادرس یه استودیو پلاس در منطقه خوب و امن و مناسب؟
ببخشید سوالام زیاد شدBig Grin

$65▼Homestead Studio Suites Dallas - Plano‎
18470 Dallas Pkwy
Plano, TX 75287
(972) 248-2233
homesteadhotels.com

ببینین اینجا هرچقدرم سرد بشه اون کاپشنای خفن ایران بدرد نمیخره یعنی این قدر سرد نمیشه ولی یه لباس گرم و خنک با خودتون بیارین ضمنن اگر میخواید سوغاتی بخرید خیلی ساکتون رو از ایران پر نکنید چون اینجا همه چیز پیدا میشه... فقط با خودتون قاشق چنگال بیارین...
ضمنا اگر کمکی خواستید هم بنده و شوهرم در خدمتیم...

بوشرا جون ممنونم از محبتت اگه اومدنمون به امید خدا قطعی شد حتما بهتون اطلاع میدم و از راهنماییتون استفاده میکنم.خیلی خوشحالم که هموطنامون اونجا هم به هم کمک میکنن.منم اگه اومدم حتما اینکار رو خواهم کرد.

RE: زندگی و کار در دالاس - m9780 - 2012-04-06

خوب میبینم که این توفان معروف هم به خیرگذشت
خوب به سلامتی
میبینم که دوستان دالاسی همه به سلامت هستند و شااااااااد Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - mousavii - 2012-04-06

با سلام برای کار یک مهندس مکانیک در زمینه های نفت و گاز کدام ایالت و شهر برای مهاجرت مناسب تر است؟؟
با تشکر از دوستان عزیز

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2012-04-06

در موقع تورنادو من در آرلینگتون بودم و درست یک یا دو چهار راه با محل گذر تورنادو فاصله داشتم و تورنادو را هم موقع دور شدن از محل خرابی دیدم . خرابی زیاد بود ولی جالب این بود که مثل اینکه خط کش گذاشته باشی، یک جا خیلی خراب شده بود و در فاصله کمی از آن اثر خرابی نبود. برقهای منطقه هم قطع شده بود و همه جا پر از پلیس و آتشنشانی بود. در هر صورت خدا را شکر من سالم هستم و برای آسیب دیدگان هم آرزوی سلامتی دارم.

همه دوستان سلامت باشند.

RE: زندگی و کار در دالاس - m9780 - 2012-04-06

(2012-04-06 ساعت 16:37)mousavii نوشته:  با سلام برای کار یک مهندس مکانیک در زمینه های نفت و گاز کدام ایالت و شهر برای مهاجرت مناسب تر است؟؟
با تشکر از دوستان عزیز

من شنیدم جنوب مثل تگزاس/مکزیکو و ...برای نفت و پتروشیمی مناسبه

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-04-07

خانم ها، اگه ساکن دالاس هستید و در پلانو دنبال کار میگردید، به من پیغام خصوصی بدین تا آدرس بهتون بدم.
جایی که کار میکنم امروز بهم گفتن که برای یکی از پوزیشن هاشون خانم میخوان.
ساعتی 8 دلار و هفته ای بالای 40 ساعت. معمولا انتخاب کار در ساعات صبح، عصر و شب رو هم دارید.
برای شروع بدک نیست.
محلش در Plano Pkwy است نزدیک به ژوپیتر

RE: زندگی و کار در دالاس - رضاحبیبی - 2012-04-08

باسلام به همگی دوستان
من به اتفاق همسرم حدود یک ماهه که اومدیم دالاس قبل از هر چیزباید از کمک های خانوم مهدیس وهمسرشون تشکر کنم همچنین کمک های آقای جمال که حضوراین عزیزان بزرگترین دلگرمی بود.
خوشحال می شم اگه بتونم تجربه نه چندان زیادمو در اختیار دوستان تازه واردتر بزارم و ازدوستان قدیمی تر می خوام اگه در مورد کار و ادامه تحصیل کمکی می تونن بکنن ازتجربیاتشون استفاده کنم.
باتشکرازشما دوستان