مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2012-04-08

(2012-04-08 ساعت 09:54)رضاحبیبی نوشته:  باسلام به همگی دوستان
من به اتفاق همسرم حدود یک ماهه که اومدیم دالاس قبل از هر چیزباید از کمک های خانوم مهدیس وهمسرشون تشکر کنم همچنین کمک های آقای جمال که حضوراین عزیزان بزرگترین دلگرمی بود.
خوشحال می شم اگه بتونم تجربه نه چندان زیادمو در اختیار دوستان تازه واردتر بزارم و ازدوستان قدیمی تر می خوام اگه در مورد کار و ادامه تحصیل کمکی می تونن بکنن ازتجربیاتشون استفاده کنم.
باتشکرازشما دوستان
(2012-04-06 ساعت 17:31)m9780 نوشته:  
(2012-04-06 ساعت 16:37)mousavii نوشته:  با سلام برای کار یک مهندس مکانیک در زمینه های نفت و گاز کدام ایالت و شهر برای مهاجرت مناسب تر است؟؟ با تشکر از دوستان عزیز

من شنیدم جنوب مثل تگزاس/مکزیکو و ...برای نفت و پتروشیمی مناسبه

سلام دوست گرامی.خیلی خوش آمدید.اگه سوالی در زمینه تحصیلی داشتید تا جایی که بلد باشم در خدمتم.

RE: زندگی و کار در دالاس - رضاحبیبی - 2012-04-08

(2012-04-06 ساعت 16:37)mousavii نوشته:  با سلام برای کار یک مهندس مکانیک در زمینه های نفت و گاز کدام ایالت و شهر برای مهاجرت مناسب تر است؟؟
با تشکر از دوستان عزیز
سلام
تا اونجایی که من می دونم تگزاس از سال 1980 نفت پیدا شده و یکی از دلایل اینکه اقتصادش نسبت به ایالت های دیگه درحاله حاضربهتره همینه، پس خوش به حالت که بتونی تو این فیلد کار پیدا کنی.
مرکزشم شهره هیستونه.
موفق باشی

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-04-11

(2012-04-11 ساعت 20:39)masih sh نوشته:  طبق پست #1009 آیا واقعا وضعیت امنیت دالاس اینقدر بد است؟؟

توی این مدت 2 سال که ما اینجا بودیم من چیزی ندیدم از نا امنی دالاس

موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-04-13

سلام به همه دوستان عزیز دالاس نشین و حومه
بچه های یه روزی رو مشخص کنید یه گردهمایی بزاریم خیلی از دوستان به من بارها گفتن
شما ها پیشنهاد بدید

شاد ، پیروز ، سربلند و در آخر موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - Ashkan78 - 2012-04-13

من آخر هفته ها معمولا درگیرم. بقیه روزها رو اگه یه هفته زودتر بدونم بعیده مشکل داشته باشم.

علاف برنامه هچل هفت من نشید. فقط بهم خبر بدید که اگه جور شه دلم می خواد بیام.

(2012-04-13 ساعت 08:32)mahdis نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز دالاس نشین و حومه
بچه های یه روزی رو مشخص کنید یه گردهمایی بزاریم خیلی از دوستان به من بارها گفتن
شما ها پیشنهاد بدید

شاد ، پیروز ، سربلند و در آخر موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - رضاحبیبی - 2012-04-17

(2012-04-11 ساعت 20:39)masih sh نوشته:  طبق پست #1009 آیا واقعا وضعیت امنیت دالاس اینقدر بد است؟؟

به نظر من بستگی داره به اینکه امنیت رو چه طوری تعریف کنی و چه طوری اندازه گیریش کنی .اغلب کسایی که از ایران می یان اینجا دنبال یه زندگی جدید ، موفق و توام با آرامش هستند .قطعا این مسئله بدون تلاش زیاد به دست نمی یاد .شما هر جای دنیا که باشی وقتی درحال انجام فعالیت و تلاش روزانه هستی و یا وقتی درحال استراحت هستی ممکنه دور و برت مسائل خوب و بد زیادی اتفاق بیفته و تو اصلا متوجه اونا نشی پس تا زمانی که این اتفاقات مزاحم تو نباشند شما امنیت دارید .شما امنیت اینجا رو باید با ایران مقایسه کنی نه بین ایالت های آمریکا .مگه ما خودمون از کجا اومدیم ؟؟؟؟؟؟؟؟
من تو این مدت زیادی که اینجا بودم (2 ماه )هیچ مورد مشکوکی ندیدم و تنها موردی که دیدم این بود که خودم یه دفعه اشتباهی یه خیابون یه طرفه رو بر عکس جهتش رفتم و پیش خودم گفتم چرا بقیه دارن برعکس می یان؟؟؟ Smile)))))

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-04-17

من هم چیزی به اسم نا امنی ندیدم.
یه مدت گارلند کار میکردم و مرتب با سیاه ها و جماعت اسپانیک در ارتباط بودم. درسته که سیاه ها کمی سرو صدا دارند ولی من هیچ چیزی که بهش بشه گفت نا امنی، در این شهر ندیدم.
حوادثی هست که گاها به گوش میرسه ولی با توجه به اینکه دالاس/فورت ورس چهارمین منطقه ی شهری پرجمعیت در آمریکاست، این ارقام عادیه.
توجه داشته باشید که حایی مثل پلینو آمار جرم و جنایتش خیلی از فورت ورس و دالاس کمتر است.

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-04-17

(2012-04-17 ساعت 09:14)رضاحبیبی نوشته:  

...
من تو این مدت زیادی که اینجا بودم (2 ماه )هیچ مورد مشکوکی ندیدم و تنها موردی که دیدم این بود که خودم یه دفعه اشتباهی یه خیابون یه طرفه رو بر عکس جهتش رفتم و پیش خودم گفتم چرا بقیه دارن برعکس می یان؟؟؟ Smile)))))
من هم همین مشکل رو داشتم.
یه جایی از پرستون پیچیدم تو یه خیابونی، اینقدر چهار راهش بزرگ بود که رفتم توی لاین دست راست! خوب بود نصفه شب بود و خیابون خالی
یه بار هم بدتر بود! عصر بود و تازه هوا تاریک شده بود. پشت چراغ قبل پل پلینو پارک وی و 75 بودم. چراغ که سبز شد، ماشین جلوم نبود، حواسم هم به GPS. GPS گفت Turn left کن. منم مثل ربات، بی خبر که روی پل هستم، رفتم رو به دیواره ی پل.
عکس رو ببینید تا واضح شه براتون.
[عکس: Untitled.png]
اینجایی که قرمز کردم، چراغ بود و به هوای خیابون با اندازه ی معمولی، چشم بسته پیچیدم تا به یه دیوار بتونی نزدیک شدم!
یک منظره ای شد که بیا و ببین. خوب بود که اون لحضات هیچ ماشینی نبود.
اونایی که از سرویس رود میومدن هیچکی برام بوق نزد، چراغ نداد، فقط مات و مبهوت منتظر شدن تا من مسریم رو تصحیح کردم.
دیگه از این اشتباه ها نکردم و درس گرفتم Big Grin
بعد از این چراغی که من پشتش بودم در فاصله ی حدود 50 متری یک چراغ دیگه بود. این نوع کنترل ترافیک برای ما ایرانی ها غریبه. شهری که من درش بزرگ شدم هنوزم یک چهاراه واقعی نداره و همه چا میدونه.

RE: زندگی و کار در دالاس - farzad101 - 2012-04-17

سلام
دوستان دالاسی آیا کسی برای پاسپورت سفید اقدام کرده ؟ چقدر طول کشیده ؟

RE: زندگی و کار در دالاس - babak_1991 - 2012-04-19

با سلام به همه دوستان
میخواستم از کسانی که اطلاع دارن بپرسم اگه کسی بخواد برای خودش کار کنه شرایطش چیه؟
مثلا یه آتلیه عکاسی داشته باشه؟
ممنون میشم از کسانی که اطلاع دارن راهنمایی کنن.
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - babak_1991 - 2012-04-19

با عرض خسته نباشید مجدد
کسی جوابی به ما نداد
ممنون اگه یه راهنمایی بکنید
با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-04-20

(2012-04-19 ساعت 21:51)babak_1991 نوشته:  با عرض خسته نباشید مجدد
کسی جوابی به ما نداد
با تشکر
منظ.رتون از این که میشه کار کرد چی هست ؟
بله همه کاری میشه کرد
شما سرمایه اش رو دارید ؟ چون کسی به شما وام نخواهد داد ؟
زبانتون در حد بازاریابی و راه انداختن مشتری و گرفتن مجوز ها و .. و .. خوبه؟
از بازار کار در امریکا و در این رشته بخصوص اطلاعاتی جمع کردید ؟
درست همان سوال و جوابی که باید از خودتون بکنید وقتی میخواید 1 کسب در ایران بزنید ! البته منهای برخی مجوز های شرعی که اینجا نیست ولی در عوض پیچیدگیهای خودش رو داره.
از همه مهمتر رقابت اونهم با کورپوریشنهای بزرگی که در همه چیز دست دارند
مثلا کی میتونه در اول کارش با عکاسی وال مارت یا هر واحد دیگرش رقابت کنه؟
به هر حال تجربه کلی من این هست : بله اینجا همه کار و همه چیز مهیا هست ولی به شرط ها و شروط ها !
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - Ashkan78 - 2012-04-20

برادر من 6 مارچ مدارکش رو ارسال کرد، 21 مارچ رفت واسه انگشت نگاری، و 12 آپریل هم پاس سفید رو از طریق پست گرفت. ضمنا درخواستش Expedite بود که هزیته اضافی نداره، اما باید روی پاکت بنویسی Expedite و 2 تا پاکت که هزینه پستش رو پرداخت کردی بفرستی که با اون جوابتو بدن. توصیه می کنم پاکت ها Priority باشه وبیخودی پای Express پول ندید.

(2012-04-17 ساعت 15:37)farzad101 نوشته:  سلام

RE: زندگی و کار در دالاس - babak_1991 - 2012-04-21

(2012-04-20 ساعت 05:19)soheilbadami نوشته:  
(2012-04-19 ساعت 21:51)babak_1991 نوشته:  با عرض خسته نباشید مجدد
کسی جوابی به ما نداد
با تشکر
منظ.رتون از این که میشه کار کرد چی هست ؟
بله همه کاری میشه کرد
شما سرمایه اش رو دارید ؟ چون کسی به شما وام نخواهد داد ؟
زبانتون در حد بازاریابی و راه انداختن مشتری و گرفتن مجوز ها و .. و .. خوبه؟
از بازار کار در امریکا و در این رشته بخصوص اطلاعاتی جمع کردید ؟
درست همان سوال و جوابی که باید از خودتون بکنید وقتی میخواید 1 کسب در ایران بزنید ! البته منهای برخی مجوز های شرعی که اینجا نیست ولی در عوض پیچیدگیهای خودش رو داره.
از همه مهمتر رقابت اونهم با کورپوریشنهای بزرگی که در همه چیز دست دارند
مثلا کی میتونه در اول کارش با عکاسی وال مارت یا هر واحد دیگرش رقابت کنه؟
به هر حال تجربه کلی من این هست : بله اینجا همه کار و همه چیز مهیا هست ولی به شرط ها و شروط ها !
موفق باشید.
ممنون دوست من از پاسختون
البته همه اینها را میدونم و منظورم اینها نبود
و دقیقا هم میدونم که هر کاری مشکلات خودش را داره
منظور من مجوز برای این کار هست و اینکه آیا لازمه از جای خاصی اجازه گرفت برای شروع این کار یا نه
با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - M_star1316 - 2012-04-21

(2012-04-20 ساعت 06:06)Ashkan78 نوشته:  برادر من 6 مارچ مدارکش رو ارسال کرد، 21 مارچ رفت واسه انگشت نگاری، و 12 آپریل هم پاس سفید رو از طریق پست گرفت. ضمنا درخواستش Expedite بود که هزیته اضافی نداره، اما باید روی پاکت بنویسی Expedite و 2 تا پاکت که هزینه پستش رو پرداخت کردی بفرستی که با اون جوابتو بدن. توصیه می کنم پاکت ها Priority باشه وبیخودی پای Express پول ندید.

(2012-04-17 ساعت 15:37)farzad101 نوشته:  سلام
دوست عزیز:
میشه بگین برادرتون چه مدت بعد از اومدنش اقدام کرد؟ سوشال رو داشت ؟
از کدوم شهر مدارک رو ارسال کرد؟
با تشکر از شما