مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - Ashkan78 - 2012-04-22

برادر من حدود 10 ماه پس از اولبن ورود و 3 ماه پس از آخرین ورود درخواست کرد. از خود شهر Plano مدارک رو خودم با دستای خودم ارسال کردم و مصاحبه اش هم یه جایی توی دالاس افتاد که فاصله زیادی تا Plano نداشت. SSN داشت، اما نداشته باشید هم می شه. خود من در Los Angeles و بدون SSN درخواست کردم و تاریخ هام اینجوری بود:

ارسال مدارك Re-entry Permit (پاس سفيد): Feb 4, 2011
دريافت وقت انگشت نگاري: Feb 16, 2011
وقت انگشت نگاري: Feb 18, 2011
صدور Re-entry Permit (پاس سفيد): March 8, 2011
دريافت Re-entry Permit (پاس سفيد): March 15, 2011

(2012-04-21 ساعت 17:34)M_star1316 نوشته:  دوست عزیز:
میشه بگین برادرتون چه مدت بعد از اومدنش اقدام کرد؟ سوشال رو داشت ؟
از کدوم شهر مدارک رو ارسال کرد؟
با تشکر از شما

RE: زندگی و کار در دالاس - hoda - 2012-04-22

(2012-04-19 ساعت 21:51)babak_1991 نوشته:  با عرض خسته نباشید مجدد
کسی جوابی به ما نداد
ممنون اگه یه راهنمایی بکنید
با تشکر

سلام
تا اونجايي كه من مي دونم ثبت شركت خيلي راحته و در مورد عكاسي هم خانومه پسر عموي من در پلينو آتليه زد با دوستش ولي متاسفانه لعد از ٢ سال مجبور شدن تعطيلش كنن راستش درآمد زيادي نداره ولي به عنوان كار دوم خوبه . اجاره جا اينجا گرونه تازه اونها يه اتاق تو فرهنگسراي ايرانيتن اجاره كرده بودند ولي زود تعطيلش كردن چون كارشون نگرفت . من نديدم كسي اينجا زياد اهل عكس و آتليه و اين چيزها باشه .
ولي اگه عكاس حرفه اي هستيد مي تونيد عكاسي شركتها رو بگيريد مثلا دوست من عكس هاي تبليغاتي يه شركت بزرگ كيف و كفش چرم رو گرفته و درامدش عاليه

ببخشيد اگه اطلاعات زيادي ندارم
موفق باشيد

RE: زندگی و کار در دالاس - babak_1991 - 2012-04-22

(2012-04-22 ساعت 01:14)hoda نوشته:  
(2012-04-19 ساعت 21:51)babak_1991 نوشته:  با عرض خسته نباشید مجدد
کسی جوابی به ما نداد
ممنون اگه یه راهنمایی بکنید
با تشکر

سلام
تا اونجايي كه من مي دونم ثبت شركت خيلي راحته و در مورد عكاسي هم خانومه پسر عموي من در پلينو آتليه زد با دوستش ولي متاسفانه لعد از ٢ سال مجبور شدن تعطيلش كنن راستش درآمد زيادي نداره ولي به عنوان كار دوم خوبه . اجاره جا اينجا گرونه تازه اونها يه اتاق تو فرهنگسراي ايرانيتن اجاره كرده بودند ولي زود تعطيلش كردن چون كارشون نگرفت . من نديدم كسي اينجا زياد اهل عكس و آتليه و اين چيزها باشه .
ولي اگه عكاس حرفه اي هستيد مي تونيد عكاسي شركتها رو بگيريد مثلا دوست من عكس هاي تبليغاتي يه شركت بزرگ كيف و كفش چرم رو گرفته و درامدش عاليه

ببخشيد اگه اطلاعات زيادي ندارم
موفق باشيد

خواهش میکنم
واقعا ممنون تا همین حد هم خیلی کمک کرد حداقل در جهت سمت دادن به تفکر خودم
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2012-04-23

(2012-04-21 ساعت 17:34)M_star1316 نوشته:  
(2012-04-20 ساعت 06:06)Ashkan78 نوشته:  برادر من 6 مارچ مدارکش رو ارسال کرد، 21 مارچ رفت واسه انگشت نگاری، و 12 آپریل هم پاس سفید رو از طریق پست گرفت. ضمنا درخواستش Expedite بود که هزیته اضافی نداره، اما باید روی پاکت بنویسی Expedite و 2 تا پاکت که هزینه پستش رو پرداخت کردی بفرستی که با اون جوابتو بدن. توصیه می کنم پاکت ها Priority باشه وبیخودی پای Express پول ندید.

(2012-04-17 ساعت 15:37)farzad101 نوشته:  سلام
دوستان دالاسی آیا کسی برای پاسپورت سفید اقدام کرده ؟ چقدر طول کشیده ؟
دوست عزیز:
میشه بگین برادرتون چه مدت بعد از اومدنش اقدام کرد؟ سوشال رو داشت ؟
از کدوم شهر مدارک رو ارسال کرد؟
با تشکر از شما
دوست عزیز
ما دو روز پس از اولین ورودمون برای پاس سفید اقدام کردیم
ssn هم لازم نبود.گرین کارت رو هم نداشتیم.مهر ورود روی ویزامون خودش تا یک سال به عنوان گرین کارت عمل میکنه
دقیقا از ارسال مدارکمون 15زروز طول کشد تا رفتیم برای انگشت نگاری.مدارکمون هم بعد از 45روز پست شدد به در خونه دوستمون.چون ما فقط یک ماه رفته بودیم
برای اطلاع بیشتر اینجا روبخون :
مراحل اقدام برای دریافت پاس سفید يا اجازه ورود مجدد (Re-entry Permit)

RE: زندگی و کار در دالاس - ARazmi - 2012-04-23

(2012-04-23 ساعت 00:32)mitr.p نوشته:  دوست عزیز
ssn هم لازم نبود.گرین کارت رو هم نداشتیم.مهر ورود روی ویزامون خودش تا یک سال به عنوان گرین کارت عمل میکنه
دقیقا از ارسال مدارکمون 15زروز طول کشد تا رفتیم برای انگشت نگاری.مدارکمون هم بعد از 45روز پست شدد به در خونه دوستمون.چون ما فقط یک ماه رفته بودیم

ببخشید چون من دالاس هستم این سوال رو در مورد ویزای ری-انتری اینجا مطرح میکنم.
من برای دو نفر میخوام مدارک بفرستم. همه رو میتونم تو یک پاکت بفرستم دیگه؟ و اون دو پاکتی که Ashkan78 گفته بود رو هم باید 4 تا بگیرم ازش یا همون دوتا بسه؟
این پاکتهای Priority رو از همون پست بگیرم و همونجا پرداخت کنم؟
مدارک رو با کدوم پست و به کجا فرستادی؟
با UPSP به:
Po box 660867
Dallas, Tx 75266

یا با Express mail به:
lewisvill , Tx 75067

و در آخر اینکه عکس فرستادی همراه فرمها یا نه؟

من اکثر صفحات اون ویزای ری-انتری رو خوندم، ولی به نتیجه ای در این موارد نرسیدم. از لطف دوستان دالاسی ممنون!

RE: زندگی و کار در دالاس - maryam_sh - 2012-04-24

سلام دوستان
كسي هست كه در شهرآرلينگتون زندگي كنه؟
اكه آره ممنون مي شم كه من را راهنمايي كنه

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2012-04-24

(2012-04-24 ساعت 18:37)maryam_sh نوشته:  سلام دوستان
كسي هست كه در شهرآرلينگتون زندگي كنه؟
اكه آره ممنون مي شم كه من را راهنمايي كنه

بله.من آرلینگتون هستم.

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2012-04-28

(2012-04-23 ساعت 16:51)ARazmi نوشته:  
(2012-04-23 ساعت 00:32)mitr.p نوشته:  دوست عزیز

ببخشید چون من دالاس هستم این سوال رو در مورد ویزای ری-انتری اینجا مطرح میکنم.
من برای دو نفر میخوام مدارک بفرستم. همه رو میتونم تو یک پاکت بفرستم دیگه؟ و اون دو پاکتی که Ashkan78 گفته بود رو هم باید 4 تا بگیرم ازش یا همون دوتا بسه؟
این پاکتهای Priority رو از همون پست بگیرم و همونجا پرداخت کنم؟
مدارک رو با کدوم پست و به کجا فرستادی؟
با UPSP به:
Po box 660867
Dallas, Tx 75266

یا با Express mail به:
lewisvill , Tx 75067

و در آخر اینکه عکس فرستادی همراه فرمها یا نه؟

من اکثر صفحات اون ویزای ری-انتری رو خوندم، ولی به نتیجه ای در این موارد نرسیدم. از لطف دوستان دالاسی ممنون!

فرقی نداره از کجا اقدام میکنی
اگه سوالتون رو توی تاپیک مربوطه بزنید بیشتر به جواب میرسیر.
من تمام پست ها رو خونده بودم و واقعا بهم کمک کرد.....بادقت میخوندی جوبت رو میگرفتی
من و همسرم مدارکمون رو در کل توی یک پاکت گذاشتیم .و ...
این لینک پستیه که من دقیقا نوشتم چی کار کردیم
http://mohajersara.com/thread-1938-post-131412.html#pid131412

ادرس رو دقیقا یادم نمیاد ولی فکر کنم توی خود سایتش نوشته
توی تالار پاس سفید بپرسید حتمت حتما دوستانی که دقیقا میدونند جواب میدند
نگران نباشید . خیلی راحته

RE: زندگی و کار در دالاس - SH1A2R3 - 2012-05-01

سلام به دوستان گل دالاس نشین.
ما تصمیم نهاییمون دالاس شد و به لطف خدا سپتامبر عازم خواهیم شد.
من میخواستم منطقه امن و خوب در دالاس رو برام معرفی کنید.
تا اونجایی که فهمیدم پلینو جای خوبیه.
ایا در پلینو استودیو پلاس وجود داره؟
ایا توصیه میکنید 1 ماه اول رو اونجا بمونیم؟
میشه زیپ کد پلینو رو برامون بنویسین؟
ممنون و سپاسگزارم.Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-05-02

معمولا زیپ کد یک شهر یک عدد نیست
برای پلینو این رو ببینید:
http://www.zipmap.net/Texas/Collin_County/Plano.htm

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-05-03

سلام
چه حس قشنگ و خوبیه وقتی تاپیک "در لاتاری ویزای گوناگونی 2013 برنده شده اید؟ اینجا اعلام کنید! " رو میخونی و متوجه میشی چقد از هموطنات قبول شدن
من که واقعا خوشحال شدم
همگی موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - SH1A2R3 - 2012-05-05

سلام دوستان میشه بگین اطراف دالاس چطور طبیعتی داره؟زیباست؟یا برهوته؟ممنونم از پاسختون.

RE: زندگی و کار در دالاس - hoda - 2012-05-05

عزيزم سبز و پر از درياچه است خيلي زيباست

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2012-05-05

وقتی در مورد امنیت بسیار زیاد در امریکا صحبت میشه بعضی دوستان میگن اینطور نیست چون توی اخبار شنیدیم که فلان جنایت در فلان جا اتفاق افتاده. وقتی در مورد نا امنی در آمریکا صحبت میشه، بچه های مهاجرسرا میگن ای داد آمریکا خیلی وضعش خراب شده! دیگه نمیشه رفت یا اگر هم خواستیم بریم باید یه جای خیلی امن پیدا کنیم وگرنه.... به نظر من اصولا نگاه هر یک از ما باید متعادل باشه.

بد نیست یه نکته رو بگم:
وقتی بچه های توی وطن از جمله دوست خوبمون SH1A2R3 ، سوال در مورد «محله امن» می پرسن ، ممکنه بعضی ها فکر کنن که اینجا کلا جای ناامنی هست و باید برای اقامت دنبال محله امن بگردن. یادمه چند وقت پیش هم یکی این سوال رو پرسیده بود اما هیچکس حتی نخواست جوابی بهش بده. احتمالا خیلی ها که اینجا ساکن هستن، مثل من از این سوال ها تعجب میکنن.
بهتره بگم که کلا امنیت در آمریکا خیلی خیلی بالاتر از کشور خودمونه. وقتی هنوز در وطن به سر میبرید اگر که می بینید خبرهایی از جرم و جنایت در امریکا شنیده میشه، زیاد جدی نگیرید! اینجا یک کشور نیست، بلکه پنجاه تا کشور هست با جمعیتی بیش از پنج برابر ایران. آمار جرم و جنایتش هم خیلی پایین تر از خیلی جاهاست. البته جرم و جنایت های بزرگ که در وطنمون در شهری مثل تهران آمار روزانه بسیار زیادی هم ممکنه داشته باشه، اگر اینجا یه دونه هم اتفاق بیفته سریع میره توی اخبار و یه خبر مهم به حساب میاد. در حالی که توی ایران همیشه سرپوش روشون گذاشته میشه و ضمنا اینقدر هم زیاد هست که اگه بخوایم در موردش حرف بزنیم، ممکنه بیست و چهارساعت شبانه روز و حتی تمام تلویزیونهای بیست و چهارساعته ماهواره ای کم باشه براش!

چیزی که اینجا میشه در موردش صحبت کرد، محله هایی هست که ساکنینش رو بیشتر سیاه ها یا اسپانیش ها تشکیل می دن. این محله ها هم قطعا نمیشه گفت ناامن هستن. اما شاید اینکه ببینید یه سیاه پوست، آخر شب صدای موزیک از ماشینش بلند هست برای شما که عادت به آرامش بسیار زیاد زندگی آمریکایی دارید خیلی سخت باشه. به طور کلی چون روش زندگی برخی ملیت ها با ما یکی نیست شاید زندگی توی این محله ها برای ما راحت نباشه. چه بسا ممکنه یک نفر از هم وطن ها ترجیح بده بره توی این محله ها و هیچ وقت هم مشکلی براش نباشه. این محله ها توی بافت قدیمی شهر دالاس پیدا میشه. اما توی شهرهایی مثل پلینو شاید بشه گفت اصلا پیدا نمیشه (لااقل من ندیدم).

ما ایرانی ها عادت داریم همیشه در بهترین محله ها زندگی کنیم (اگه دقت کنید بیشترین جمعیت ایرانی های متروپلکس دالاس- فورت وورث توی پلینو و اطرافش ساکن هستن). ضمنا حاضر نیستیم جایی باشیم که ملیت های سطح پایین اونجا زندگی میکنن! (اینطور که خودمون میگیم بهترین مردم دنیا هستیم و اصلا هم نژاد پرست نیستیم!).

بنابراین وقتی دوستان ساکن در دالاس، میگن که یه محله ای مناسب نیست، لطفا تعبیرهای عجیب در مورد ناامنی نکنید. به نظر من به طور کلی وقتی از ایران میایم نباید نگران امنیت در امریکا باشیم. امیدوارم دوستانی که هنوز امریکا نیومدن زندگی آرام و امن اینجا رو هر چه زودتر تجربه کنن.

RE: زندگی و کار در دالاس - aadine - 2012-05-06

(2012-05-05 ساعت 23:10)melina0005 نوشته:  سلام به همه دوستان من فعلا از مرجله اول قبول شدم ... ار دوستانی که اونجا زندگی می کنن میشه کمی منو دلداری بدن Sad یا بهم کمک فکری بکنن

بهتون تبریک می گم و بعنوان یک واقعیت نه دلداری بهتون می گم که من هم هیچ دوست، فامیل یا آشنای نزدیک یا حتی دور و واسطه ای تو هیچ کجای امریکا نداشتم. اگر مهاجر سرا و بچه های با معرفتش رو پیدا نمی کردم امکان اومدن هم پیدا نمی کردم چه برسه به دوام آوردن سختی و تنهایی و روی پای خودم ایستادن. کمک هایی که من از بچه های خوب مهاجر سرا توی دالاس گرفتم تا اون جایی که از دوستانی که حتی فامیل و دوست هم داشتن شنیدم خیلی بیشتر و با ارزش تر و مفید تر بوده از کمک هایی که اونا دریافت کردن. اگر اراده تون بر اومدنه نگران هیچ کدوم از چیزایی که گفتین نباشین. به اعتقاد من علیرغم سختی هایی که مواجهه با فرهنگ و زبان جدید و دوری از خانواده و دوستانتون داره همه چی این جا خیلی بهتره. موفق باشید