مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - ali234 - 2012-05-22

(2012-05-21 ساعت 15:07)RunnerNewAge نوشته:  من که هیچکی تو دالاس ندارم و با این تفاسیر قبل ورودم نمی تونم جایی رو اجاره کنم و همچنین گرین کارت و SSN هم را با این تفاسیر و ارسالهای اینجا به هتل نمی فرستن آدرس کجا رو باید پس بدم تو فرودگاه امریکا ؟

منم مثل شما هستم. خب تنها چیزی که به نظرم رسید و منطقی هست اینه که ادرس رو توی فرودگاه تغییر نمی دم و میزارم گرین و ssn ارسال بشه به منزل اشنامون توی کالیفرنیا. بعدا ازشون خواهش میکنم که برام پست کنه به هتل!

RE: زندگی و کار در دالاس - RunnerNewAge - 2012-05-22

(2012-05-22 ساعت 10:12)ali234 نوشته:  
(2012-05-21 ساعت 15:07)RunnerNewAge نوشته:  من که هیچکی تو دالاس ندارم و با این تفاسیر قبل ورودم نمی تونم جایی رو اجاره کنم و همچنین گرین کارت و SSN هم را با این تفاسیر و ارسالهای اینجا به هتل نمی فرستن آدرس کجا رو باید پس بدم تو فرودگاه امریکا ؟

منم مثل شما هستم. خب تنها چیزی که به نظرم رسید و منطقی هست اینه که ادرس رو توی فرودگاه تغییر نمی دم و میزارم گرین و ssn ارسال بشه به منزل اشنامون توی کالیفرنیا. بعدا ازشون خواهش میکنم که برام پست کنه به هتل!

اخه مشکلم اینه که کلا تو امریکا هیچکی ندارم !

هشدار - Ashkan78 - 2012-05-22

دوستان دقت کنید...

اخیرا یکی از دوستان من در دام یک شبکه کلاهبرداری در دالاس افتاده که جریانی شبیه به شرکت های هرمی (مثل Gold Quest) داره و از شیوه هایی مشابه این شرکت ها استفاده می کنه. اکثر اعضای این شبکه مهاجران و بیشتر هندی ها هستند. از آنجا که نام بردن دقیق از این شرکت ممکنه تبعاتی برای سایت و خود من داشته باشه، سعی می کنم به نحوی به اسم اون اشاره کنم که دوستان در جریان قرار بگیرند.

1- برای فهمیدن نام این شرکت، کافیه در ادامه کلمه am، ترجمه انگلیسی واژه "راه" رو بنویسید و واژه حاصل رو به عنوان یک کلمه بخونید.

2- هرچند این شرکت ادعا می کنه هرمی نیست و از سایر شبکه های Multi Level Marketing متمایز هست. اما عملا ساختاری هرمی داره و متمایز بودنش هم فقط یک ادعا است. کما این که توی ایران هم وقتی تق Goldquest در اومد، چندین شرکت دیگه با ظاهری متفاوت و روشهای متشابه شروع کردند به کلاهبرداری.

3- بسیاری از اعضای این شبکه دانشجویان و علی الخصوص دانشجویان UTA هستند. یادتون باشه شبکه های هرمی ایران هم بین دانشجویان ایرانی، علی الخصوص دانشجویان ممتاز و المپیادی دانشگاه های دولتی طرفدار داشت، اما نهایتا شکست خورد.

4- این شبکه ادعا می کنه که در ازای استفاده شما از محصولاتش، یا خرید محصولات سایر شرکت هایی که توانسته امتیاز فروش آن را به دست بیاورد از طریق آن ها، به شما 30 درصد Cash Back پرداخت می کند. اما با وارد شدن به آن، می گوید برای دریافت این میزان Cash Back باید این تعداد عضو را جذب کنید و ... .

5- نفرات این شبکه با پرسه زدن در فروشگاه ها (عمدتا Walmart) سعی می کنند شکار خود را از بین افراد تازه مهاجر پیدا کنند.

6- نفر اصلی ایرانی آن ها در منطقه دالاس، پسر جوانی است که نامش را در میان حروف شهر "ورامین" به سادگی می توانید بیابید. او هم دانشچو است و به طرز مسخره ای سعی می کند در فارسی حرف زدنش لحجه آمریکایی بگیرد.

7- افراد این شبکه ادعا می کنند که به هر کسی پیشنهاد همکاری نمی دهند و حتی شما هم برای همکاری باید واجد شرایط باشید. اما همین که حس کنند شما نسبت به این کار دلسرد هستید، هزینه های زمانی و مالی زیادی را به جان می خرند تا شاید عضو دیگری به مجموعه شان اضافه شود.

8- علی الظاهر این شبکه در سایر مناطق آمریکا هم فعال است، که از نحوه و شدت فعالیتشان اطلاعی ندارم. اما می دانم که در ناحیه دالاس فعالیت شدیدی را شروع کرده اند.

در آخر به تحقیقی که توسط سایت دولتی دایره تجارت فدرال (Federal Trade Comission) منتتشر شده، لینک می دهم. در این تحقیق قویا در مورد سلامت فعالیت شرکت های هرمی ابراز تردید شده و صراحتا از شرکت مد نظر من، در کنار چند شرکت دیگر، نام برده شده است.

http://www.ftc.gov/os/comments/bizoprevised/comments/535221-00040.pdf

یادمان باشد که پولی که بی زحمت قرار است به دست بیاید، یا از راه درستی به دست نیامده یا تطمیعی است برای تلکه کردن چند قرانی که احیانا ته جیبمان مانده!!!!

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2012-05-23

در ادامه ارسال قبلی خودم، باید بگم که بعضی دوستان فکر می کنن نرخ اجاره خونه، توی دالاس خیلی ارزون هست و یا اینکه دالاس توی امریکا جزو مناطق ارزون هست. اما متاسفانه اینطوری نیست.

برای شناختن شهرهای ارزان از نظر اجاره یک گشت سریع توی اینترنت زدم که نتیجه زیر را برای ده تا شهر که ارزانترین نرخ اجاره را داشتند به دست آوردم:
1. Wichita, KS
2.Oklahoma City
3. Tulsa, OK
4. Knoxville, TN
5.Dayton, OH
6. Chattanooga, TN
7. Greenville, SC
8. Lexington, KY
9. Louisville, KY
10. Little Rock, AR

همونطور که می بینید دالاس توی این رتبه بندی نیست. ضمنا هیچ یک از شهرهای تگزاس هم توی رتبه بندی ده شهر ارزان از نظر اجاره خونه، قرار ندارن. البته شهر بزرگی مثل اکلاهماسیتی (ایالت اکلاهما) اسمش هست.

از بین شهرهای بزرگ که نرخ اجاره در آنها کم است، هم علاوه بر اکلاهما سیتی (اکلاهما) شهرهای دیگری مثل کلمبوس (اهایو)، ایندیاناپولیس (ایندیانا)، کانزاس سیتی (کانزاس)، سین سیناتی (اهایو)، دنور (کلرادو) و حتی هیوستن (تگزاس) در شمار مناطق ارزان تر برای اجاره هستند و در رده بندی شهرهای ارزان تر، در ردیف های قبل از دالاس قرار می گیرند.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-05-23

بله 1 شب من در والمارت گیر این زوج هندی افتادم ! و با هزار زحمت از چنگشون در رفتم. حدود 1.5 سال پیش.
تنها راه این بود که بهش گفتم این کار در امریکا غیر قانونی هست و ایشان اندکی ترسید و ما رو رها کرد !

RE: زندگی و کار در دالاس - Ashkan78 - 2012-05-23

3 جون برزیل و مکزیک توی Cwoboys Stadium در Arlington بازی دارند. کیا بلیت خریدند و میان استادیوم؟

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2012-05-23

(2012-05-23 ساعت 01:57)soheilbadami نوشته:  بله 1 شب من در والمارت گیر این زوج هندی افتادم ! و با هزار زحمت از چنگشون در رفتم. حدود 1.5 سال پیش.
تنها راه این بود که بهش گفتم این کار در امریکا غیر قانونی هست و ایشان اندکی ترسید و ما رو رها کرد !

دقیقا"
ما هم در فریسکو به پست اینا خوردیم (زوج هندی + فرزند دختر) 2 جلسه مخ ما رو کار گرفت و از " اموی " صحبت کرد و اینکه تو دالاس هر 3شنبه شب تو هتل فلان ما جلسه مشاوره و آشنایی با فنون و راه و روش این کار رو مجانا" آموزش می دیم و کارت شناسایی قلابی هم برامون آورد (خودمم که ته فتوشاپم) و اشتراک اینترنتی هم نشون دادند ولی نهایتا" من یه جمله بهشون گفتم که مرد هندی کاملا" از من نا امید شد Sad...
" من اگه جای شما بودم کنار می کشیدم سرتون بد کلاهی رفته این همون شرکت هرمی هست داداشBig Grin... برو یکی دیگه رو خام کن... بدو بدوShy"

RE: زندگی و کار در دالاس - aadine - 2012-05-24

من احتمالن شاخ دارم! چون تا حالا سه بار گیر اینا افتادم. اولیش تو روزای اولی که اومده بودم و به بهانه ی پیشنهاد کار از طرف یه هندی بود که یه بارم بهم زنگ زد و گوشی رو داد به همون "ورامین" و به یکی از اون جلساتشون دعوت کرد که پیچوندمش. دومی یه زوج هندی بودن با بچه و از طریق لوازم آرایش وارد شدن و با بدبختی از دستشون فرار کردم. سومی یه دختر بازم هندی بود که برای باز کردن سر صحبت از کفشای قشنگم شروع کرد! ولی دیگه دست این یکی رو زود خوندم و همون اول گفتم من عجله دارم

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-05-24

یعنی اینکه به من گیر ندادن معنیش اینه شکل غریبه ها نیستم؟

RE: زندگی و کار در دالاس - Ashkan78 - 2012-05-24

تا حالا ورامین رو از نزدیک دیدی چه آدم مسخره ایه؟

(2012-05-24 ساعت 10:21)aadine نوشته:  من احتمالن شاخ دارم! چون تا حالا سه بار گیر اینا افتادم. اولیش تو روزای اولی که اومده بودم و به بهانه ی پیشنهاد کار از طرف یه هندی بود که یه بارم بهم زنگ زد و گوشی رو داد به همون "ورامین" و به یکی از اون جلساتشون دعوت کرد که پیچوندمش. دومی یه زوج هندی بودن با بچه و از طریق لوازم آرایش وارد شدن و با بدبختی از دستشون فرار کردم. سومی یه دختر بازم هندی بود که برای باز کردن سر صحبت از کفشای قشنگم شروع کرد! ولی دیگه دست این یکی رو زود خوندم و همون اول گفتم من عجله دارم

RE: زندگی و کار در دالاس - saied-k - 2012-05-24

سلام

از نوشته های دوستانم یک نتیجه حالب گرفتم و اونم اینه که این گروه چه پشتکار و اعتماد به نفس جالبی دارند که اونقدر فعال هستند که تقریبا همه بچه ها اونها رو یک بار دیدن !!! واقعا این پشتکار در بازار یابی رو باید دست مریزاد گفت . اگه اینها یه وسیله مصرفی مورد نیاز همه رو با کیفیت خوب و قیمت مناسب عمده خریده بودن و با قیمت خوب به دوستان ارائه می دادند شبی یک دو تا می فروختند ؟؟!!!!Big Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - aadine - 2012-05-25

(2012-05-24 ساعت 12:11)Ashkan78 نوشته:  تا حالا ورامین رو از نزدیک دیدی چه آدم مسخره ایه؟

[quote='aadine' pid='176072' dateline='1337838689']

نه چشمم به جمالش روشن نشد فقط تلفنی باهاش حرف زدم Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - به گل - 2012-05-27

سلام دوستان
به نظر شما وضعیت کار برای یک نجار حرفه ای در دالاس چه طور است؟ زبان متوسط رو به بالا امیدی هست که بتواند کار پیدا کند؟

RE: زندگی و کار در دالاس - به گل - 2012-05-28

(2012-05-27 ساعت 19:49)zaherbin نوشته:  
(2012-05-27 ساعت 19:38)به گل نوشته:  سلام دوستان
به نظر شما وضعیت کار برای یک نجار حرفه ای در دالاس چه طور است؟ زبان متوسط رو به بالا امیدی هست که بتواند کار پیدا کند؟
شمال آمریکا فرصت خوبیه .من شنیدم نزدیک مرز کانادا وحشتناک درآمد دارند
به نظر شما سیاتل می تونه گزینه خوبی باشد؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-05-30

سلام به همه دوستان
گویا سوء تفاهمی برای دوستانی که در ایران هستند پیش اومده
من خواهش میکنم دوستانی که دالاس هستند و از کمک دوستانی که قبل از خودشون دالاس بودند و از کمک هاشون استفاده کردند اعلام کنند که چه هزینه هایی پرداخت کردند بابت کمک هایی که دوستانی امثال من کردند ؟؟؟؟!!!!!
خواهش میکنم بگید چقد هزینه کردید برای کمک هایی که از بچه ها دریافت کردید !!!!!!!!

موفق باشید