مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - J.FAR - 2012-05-30

مهشید عزیز این سوع تفاهم نیست بلکه اطلاع رسانی موضوع هست . در اینکه کمک رسانی شما به تازه واردین یک امر پسندیده و انسانی هست هیچ شکی نیست اما قبول دارید اگر این اطلاع رسانی صورت نگیرد چه بسا هم شما و هم بچه هایی که ایران هستند درگیر مسائلی شوند که قطعا" در راستای هدف پر ارزش شما در کمک به دوستان نبوده و در واقع منجر شود به "سوء تفاهم یا سو ء استفاده از نیت خیر شما دوستان عزیز"یا هر چیز دیگری که بهتره واردش نشویم

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-05-31

مهدیس از چی ناراحته؟
یه کمی مساله رو باز کنید ما هم بفهمیم.
ایشون ارتباطی با ورامین دارند؟

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2012-05-31

سلام
من هم متوجه نشدم که مهدیس خانوم در چه موردی صحبت می کنند و چون مدتی بود به سایت سر نزده بودم مطالب قبلی را خواندم ولی ارتباطی بین اونها و مطلب مهدیس خانوم پیدا نکردم . ولی در مورد ورامین بگم که من هم ایشان را ملاقات کردم. وقتی تازه به دالاس آمده بودم همسایه ما که یک نفر هندی بود به من گفت اگر دنبال کار می گردی من دوستان زیادی دارم که همه در شرکتهای بزرگ سمت دارند بیا تا برویم و آنها را ببینیم من هم با ایشان رفتم و خودم را در یک جلسه در هتل دیدم که ورامین هم آنجا بود. در بین جلسه از مدیران آنجا سوالاتی پرسیدم که ترجیح دادند من آنجا نباشم و در وسط جلسه دوست هندی به من گفت فکر می کنم کافی است و من را سوار ماشین کرد و برگشتیم به خانه. البته ماجرا به اینجا ختم نشد ولی چون طولانی است بیشتر توضیح نمی دهم. بعدا هم چندین بار ورامین را در والمارت دیدم. در ضمن به اون هندی های داخل والمارت هم زیاد برخورد کردم.
مهدیس خانوم لطفا بیشتر توضیح بدهید تا ما هم بدونیم قضیه چی هست.

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-06-01

چه سوال هایی پرسیدی که اگه ما رو بردن هتل، نپرسیم و تا آخر خوردنی های رو میز رو بخوریم بعد ببرنمون خونه!

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2012-06-01

(2012-06-01 ساعت 05:26)pefa نوشته:  چه سوال هایی پرسیدی که اگه ما رو بردن هتل، نپرسیم و تا آخر خوردنی های رو میز رو بخوریم بعد ببرنمون خونه!
چون از قبل در ایران با گروههای هرمی آشنا بودم و مشکلاتشون را می دونستم همون مشکلات را پرسیدم . به اضافه اینکه هر چیزی که اونها می گفتند من شباهتش را با گلدکوئست و شبکه های هرمی می گفتم و به هم ربطشان می دادم و چون اونها برایشان مهم بود که بگویند کار ما با شبکه های هرمی متفاوت است دوست نداشتند که من جلو دیگران این صحبتها را بکنم .

RE: زندگی و کار در دالاس - golesang - 2012-06-02

مهدیس جون اگه میشه یه کمی مسئله رو روشن تر بگو منم متوجه نشدم موضوع چیه

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2012-06-02

ورامین چیه ؟اسم آدم؟ یا شهر ورامین رو میگید؟Big Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2012-06-02

(2012-06-02 ساعت 03:13)sib 24 نوشته:  ورامین چیه ؟اسم آدم؟ یا شهر ورامین رو میگید؟Big Grin
مطالب قبلی موضوع را براتون کاملا روشن می کند. ولی اسم یک شخص در لغت ورامین هست که دوستان برای اینکه مستقیم نام نبرند اون شخص را با این نام می نویسند.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-06-02

(2012-05-31 ساعت 04:07)pefa نوشته:  مهدیس از چی ناراحته؟

سلام دوست عزیز
نه این مسئله ایه که توی ایران متاسفانه پیش اومده
فقط دوست داشتم دوستانی که در ایران هستند بدونند که اگه اینجا بچه ها کمکی میکنند بدونه هیچ چشم داشتی هست " همین "
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - success - 2012-06-02

(2012-06-02 ساعت 08:28)mahdis نوشته:  
(2012-05-31 ساعت 04:07)pefa نوشته:  مهدیس از چی ناراحته؟

سلام دوست عزیز
نه این مسئله ایه که توی ایران متاسفانه پیش اومده
فقط دوست داشتم دوستانی که در ایران هستند بدونند که اگه اینجا بچه ها کمکی میکنند بدونه هیچ چشم داشتی هست " همین "
موفق باشید
سلام
در تکمیل صحبتهای مهدیس خانوم و برای روشن تر شدن مطلب مسئله را با یک مثال توضیح می دهم. فرض کنید خود شما که در حال حاضر در حال خواندن این مطلب هستید بیایید به آمریکا و به شهری که هیچ آشنایی ندارید .بعد یک نفر از ایرانی هایی که مدتی است در اینجا ساکن هست به شما کمک کند. مثلا چون اینجا تقریبا بدون ماشین نمی شه کاری کرد و حمل نقل عمومی هم خوب نیست و تاکسی گران هست ایشان دوست تازه وارد را برای خرید و پیدا کردن خانه و ... با ماشین خودش ببرد. یا در مواردی که دوستمون نیاز به کمک دارند ، کمک نماید. جالا مدتی می گذرد و این دوست تازه وارد ما خودش قدیمی می شه و یک دوست تازه می آید به آمریکا . معمولا چون اکثر ایرانی ها آدمهای قدر شناسی هستند حالا این دوست ما این کار را برای نفر جدید انجام می دهد تا دین خودش را ادا کند و این زنجیره کمک به همین صورت به جلو می رود. بعضی از دوستان هم مثل مهدیس خانم و همسرشون آقا مصطفی از اول که آمده اند تا به حال بدون هیچ چشمداشتی به اکثر دوستان تازه وارد در حد توان کمک کرده اند . البته دوستانی که اینجا به تازه واردین بدون هیچ چشمداشتی کمک می کنند کم نیستند ولی لازم به اسم بردن نمی باشد. البته شاید برای افرادی که خودشان تا کاری برایشان سود نداشته باشه برای کسی کاری نمی کنند باور این مسئله سخت باشه . ولی حالا که خودشون نمی تونن این مسئله را درک کنند ، لطفا شایعه پراکنی هم نکنند.
من در این مدت یکسال که اینجا بودم از دوستان مهاچر سرا کسی را ندیدم که برای اینکه چیزی به دست بیاره به کسی کمک کند.
مهدیس خانوم شما هم ناراجت نباش کسانی که شما به آنها کمک کردین خودشان این مطلب را می دانند و از همه مهمتر خدا هم می دونه.
به افتخار همه دوستان خیر دالاس نشین. هورررررررررررررررررررررررررررا Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2012-06-06

دوستان
دالاس . ایران و غیره نداره
هرجای دنیا ادم هایی پیدا میشند که از خام بودن طرفشون سواستفاده میکنند
همه ماها با این افراد برخورد کردیم چه بسا در فامیل و اشناهامون هم داریم و همیشه با خودمون میگیم: (( از فلانی دوری کنید.ادم رندیه.....فلانی طماعه......فلانی رو نمیشه بهش اعتماد کردو و و و ....))
در فامیل و دوستان کم نیستند این افراد
و برعکس...مسلما همه ما دوستانی داریم که همیشه با خودمون میگیم (( فلانی از صد تا فامیل برای ادم بهتره و دلسوز تر))
خودم به شخصه در بعضی موارد دیدم که دوستانی برام کارهایی کردند که فامیل در اون لحظه پشتش رو کرده بود
در غربت این بیشتر احساس میشه و نیاز ما هم بیشتر
در غربت وقتی یک ایرانی رو میبینی دلت گرم میشه و احساس خوبی بهت دست میده ....و باید قبول کرد که ادم های سواستفاده گری هم پیدا میشند . و ما باید حواسمون جمع باشه
ممنون از دوستانی که که میان و میگن که با همچین ادم هایی برخورد کردند تا ما حواسمون جمع باشه
ولی نباید همه رو به یک چشم دید...انسان های فداکاری هم پیدا میشند که بدون چشم داشت کمک میکنند و ما هم اینجا داریم از مهدیس خانم و mml و همسرشون.سهیل بادامی...گلسنگ. success. گرفته تا ......(( دوستان گلی که اسامیشون زیاده )
من و همسرم در یک ماهی که دالاس بودیم یک روز رزوشن هتل یک اقای ایرانی بودند که تا فهمیدند ما ایرانی هستیم ما رو منزلشون دعوت کردند .....باید به شخصه بگم که خانواده مهربون و خوبی بودند....و توی همون مدت کوتاه به ما لطف کردند .بدون چشم داشتی....
پس همه رو نباید به یک چشم دید
همه جا خوب و بد داره
مهم خود ما هستیم که اول از همه به خودمون اعتماد داشته باشیم و همیشه ارتباطمون رو با بقیه در حدی نگه داریم که نه ما به اون ها ضرر بزنیم و نه اونها با ما.ایران و غیر ایران نداره
از همین جا :
مرسی از همه دوستانی که به بقیه کمک میکنند تا خط و راه زندگی جدیدشون رو به بهترین نحو ممکن پیدا کنند
و مرسی از کسانی مثل ورامین که با وجودشون باعث میشند دوستان حقیقی بیشتر برای ما ارزش پیدا کنند و قدرشون رو بدونیم ....
خوبی به تنهایی خوبه ...اما در کنار بدی ....بهترین میشه

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-06-07

اینجا تا حالا دکتر رفتین؟
راجع بهش بنویسید.
مخارج، درمان، کیفیت و رضایت شما
بیمه داشتید تاحالا؟

RE: زندگی و کار در دالاس - golesang - 2012-06-07

من خیلی نمیدونم ماجرا دقیقا چیه ولی ما این حدود دوماهی رو که تو دالاس بودیم واقعا از دوستان مهاجرسراییمون مخصوصا mml گرامی و همسرشون , مهدیس گل و همسرشون و دوستان دیگر فقط لطف و محبت و کمک همه جانبه و بیدریغ دیدیم کمکهایی که واقعا الان تو ایران کسی برای کسی انجام نمیده من واقعا ناراحت شدم که خوندم مثل اینکه بعضیها فکر کردن یا گفتن دوستان در قبال کارهاشون انتظاراتی دارن این واقعا کم لطفی بعضی از دوستان رو میرسونه و دقیقا مصداق بارز نمک خوردن و نمکدون شکستنه

RE: زندگی و کار در دالاس - parviz - 2012-06-08

همونطور که نوشتید بیل های بیمارستان و پزشک و برخی خدمات پزشکی از یکدیگر جدا هستند و معمولا چندین بیل با هزینه های سرسام آور به طور جداگانه صادر می کنند. بعضی وقت ها ممکن است برای فردی که در بیمارستان، بستری شده بوده از چند تا پزشک به طور جداگانه هم بیل بیاید.

ضمنا مثل اینکه بیل ها را خیلی بیشتر از واقعیت هم صادر می کنند. چون معمولا با بیمه ها طرف هستند و مامور بیمه باید برود و کلی چونه بزند! بنابراین برایشان شده یک عادت که رقم بیل ها را بسیار بسیار سنگین تر از واقعیت بنویسند.

اگر یک وقت گذرتان به بیمارستان افتاد و در حدی بود که توانایی پرداخت هزینه بیمارستان را داشتید و خواستید هزینه پزشکی را نقدی و در همان موقع خروج از بیمارستان حساب کنید، حتما از آنها یک تعهدی بگیرید که به شما اطمینان بدهد که دیگر نه از بیمارستان و نه از هیچ پزشک یا سایر امور پزشکی برایتان بیل نمی آید (اگر موفق بشوید که یک نامه بگیرید خیلی بهتر است).
یکی از دوستان میگفت با وجودی که موقع خروج از بیمارستان، پرداخت نقدی داشته و فکر میکرده همه هزینه را پرداخت کرده، اما بعد از مدت ها باز هم بیل دریافت کرده بود. وقتی تماس گرفته بود گفته بودند پول اولیه که پرداختید مربوط به بیمارستان بود ولی اینها مربوط به پزشک و سایر مواردی است که به بیمارستان مربوط نبوده.

دوستانی که جدید می آیند یادشان باشد که با موارد پیش افتاده ای که خطرناک نیستند هوس رفتن به بیمارستان و اورژانس نکنند. هزینه های یک بررسی سریع توی بیمارستان گاهی تا ده هزار دلار هم گزارش شده. یکی از دوستان من لیز خورد و افتاد روی زمین. درد زیادی داشت و نگران بود که نکنه مشکل شکستگی داشته باشه. رفت بیمارستان و بعد از چکاپ و عکس و آزمایش بدون اینکه شب در بیمارستان بماند مشخص شد که شکستگی ندارد، بنابراین با آرامش به خانه برگشت! جمع رقم بیل هایی که برایش آمد حدود ده هزار دلار بود.

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-06-10

زیپ کد شما چیه؟ شما برای اورژانس میخوای یا زنان؟