مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-06-15

با سلام خدمت همشهریان
این مبحث درمان متاسفانه یکی از مشکل ترین و چالشی ترین مسائل در کل امریکا و مخصوصا در تکزاس هست و نه تنها مشکل ما تازه مهاجرین بلکه مشکل 30 درصد جمعیت امریکا است و دلیل اون بر میگرده به گردش مالی بسیار بالای این بیزنس و بیزنسهای مربوط و زیر شاخه هاش ( مبحث درمان دقیقا یک صنعت و بیزنس هست چه دوست داشته باشیم یا نه ) حتما خبر دارید که طرح رییس جمهور برای بیمه همگانی در دادگاه عالی منتظر تصمیم هست که شانس تایید کمی داره به همون دلائل گفته شده. (این طرحی بود که اوباما به خاطر اون ارا زیادی رو جمع کرد)
متاسفانه این وضع در تکزاس که قطب پزشکی امریکا هم هست بدتر هست طوری که در کل منطقه متروپلکس شاید 2 یا 3 بیمارستان کانتی که به تعبیر ما دولتی هست وجود داره و شرط پذیرش (غیر از اورزانس) سکونت در همان کانتی هست. یعنی شما اگر ساکن کالین کانتی هستید مثلا در بیمارستان دنتون یا پارکلند (دالاس کانتی) پذیرش نمیشید. اگر به سایت وزارت بهداشت تکزاس برید برای مراکزی که برای افراد فاقد بیمه و یا پزشک ارزان و غیره بیشمار ادرس و تلفن پیدا میکنید اما هیچکدام اونها بیش از همان تبلیغ نیست ! البته استثنا هم دارد در موردی که راجع کودک باشد.
یادتان باشد که در امریکا هیچ چیز تا وقتی که تا انتهای ان رو نرفتید مشخص نخواهد شد یعنی تا دقیقه نود. حکایت ان مثل تبلیغ فلان غذای 5 دلاری هست که زیر ان با فونت 0.1 مینویسد فقط 2 شنبه از ساعت 2 تا 3 بعد از ظهر !
من در ماههای اول برای اینکه اطلاعاتی جمع کرده باشم وبرای تمرین انگلیسی با بسیاری از این شماره ها تماس گرفتم که بطور جالبی پاسکاری میشدم !
بیمه های ارزان قیمت هم پوشش کافی ندارند و از طرف دیگر دیداکتیبل ( فرانشیز ایران) خیلی بالایی دارند و شما به زحمت شاید در طول چند سال بتوانید ان سقف رو پر کنید و به یک بیمه واقعی برسید چون پوشش بیمه بعد از مبلغ دیداکتیبل شروع خواهد شد. (مطالب راجع بییمه های شخصی یا بیزنسهای کوچک صدق میکند)
القصه به غیر از موارد بسیار اورزانس (دور از جان مرگ نزدیک !) باید از رفتن بیمارستان پرهیز کرد و در عوض میتونید از کلینیک ها استفاده کنید که هزینه کمتری دارند .
صورتحسابهای بیمارستانی هم جای تعدیل و قسط بندی دارد که باید با امور مالی هماهنگ کنید و مقدار زیادی پیگیری میخواهد علی القاعده.
در شکل کلی قضیه به هر حال این ما هستیم که باید خودمون رو با شرایط اینجا وفق بدیم و شاید خیلی چیزها به میل ما نباشد البته این نافی انتقاد کردن از کاستیها نیست.
ارزو دارم که هیچوقت نیاز به دارو و درمان نداشته باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - m@ry@m75 - 2012-06-25

(2012-05-03 ساعت 10:20)mahdis نوشته:  سلام
چه حس قشنگ و خوبیه وقتی تاپیک "در لاتاری ویزای گوناگونی 2013 برنده شده اید؟ اینجا اعلام کنید! " رو میخونی و متوجه میشی چقد از هموطنات قبول شدن
من که واقعا خوشحال شدم
همگی موفق باشید
مهدیس خانم گل سلام من از برندگان لاتری 2013 هستم
از زمان قبول شدنم به مهاجر سرا وارد شدم و به مطالعه پرداختم و از راهنمایی های دوستانی مثل شما خیلی استفاده کردم که از همه کمال تشکر را دارم .
راستش ما که اول راهیم -اما اگه خدا خواست و ما هم گرین کارتی شدیم ما هم دالاس نشینیم چون که صمیمی ترین دوست شوهرم در دالاس ساکنندکه از الان منتظر ما هستن .البته اگر خدا بخواد .به خاطر همین من از همان ابتدا تاپیک زندگی در دالاس را مطالعه کردم و ندیده شیفته شما شدم که چطور در این روزگاری که متاسفانه اکثر آدم ها کارشون زیر آب زنی و حسادت و خراب کردن کار دیگران شده بانوی بزرگواری مثل شما به هموطنانشون کمک میکنن البته خدا را شکر دوستان زیاد دیگری هم دیدم که در این تاپیک راهنمایی و کمک کرده بودن .امیدوارم همگی سالم و پیروز باشید .برای ما هم دعا کنید که کارهامون به خوبی پیش بره و اگر قسمت بود و آمدیم و مستقر شدیم سعادت آشنایی با شما را داشته باشیم .باز هم ممنون که مهربانانه اطلاعات مفید را ارائه میدهید در پناه حق باشید .

RE: زندگی و کار در دالاس - adambarfi - 2012-06-30

دوستان خوب دالاس
ما الان هیوستون هستیم ممکنه به خاطر کارمون تا دو هفته دیگه بیاییم پلانو برای زندگی ممنون میشم اگه دوستان لطف کنند و اسم چند تا از مجتمعهای آپارتمانی خوب رو تو پلانو بگند ما بچه کوچیک داریم خیلی سخته هتل بمونیم اینجا هم هتل هستیم و حسابی اذیت شدیم خواستم اگه بشه قبل از اینکه بیاییم جاها رو شناسایی کنم تا زودتر خونه پیدا کنیم.
بی نهایت ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2012-06-30

(2012-05-18 ساعت 21:10)dinaz masta نوشته:  
(2012-05-17 ساعت 23:55)sib 24 نوشته:  
(2012-05-17 ساعت 15:38)dinaz masta نوشته:  می شه کسی بگه (tarrant)چه جور جاییه؟خیلی ممنون می شم.کسی می دونه آمریکایی نشینه یا مهاجرنشین؟

کل منطقه دالاس فورت به دو قسمت tarrant county و collin countyتقسیم میشه.باید بپرسید کجا هستند.مثلا شهرای آرلینگتون و فورت ورت جز tarrant county هستن و شهرای پلینو،فریسکو جز collin county هستن. مابین این شهر ها هم کلی شهر دیگه هست

Fort Worthایشون زندگی میکنند.چه جور مردمی داره؟البته می دونم هرجا هرجور آدمی زندگی می کنه اما در کل ...

دوست عزیز هیچ جوابی نمیشه به شما داد.چون همه جور آدم هست.انقدر بزرگ اینجا واقعا نه من ،هیچ کس دیگه جواب شما رو نمیتونه بده.

RE: زندگی و کار در دالاس - NAVID ZARE - 2012-07-02

سلام دوستان من 2 ماهی که به آستین آمدم و خیلی پشیمان هستم می خواهم به دالاس نقل مکان کنم آیا کسی می تونه من رو کمک کنه برای گرفتن خانه لطفاً اگر کسی می تونه من را راهنمایی کنه این لطف را در حق من انجام بده [/size][/font]

RE: زندگی و کار در دالاس - honestly2002 - 2012-07-02

[quote='NAVID ZARE' pid='187768' dateline='1341202108']
سلام دوستان من 2 ماهی که به آستین آمدم و خیلی پشیمان هستم
سلام دوست عزیز
میشه لطف کنید بگید که به چه علت پشیمون هستید ؟ محل زندگی ؟ آب و هوا ؟ مردم؟ چه چیزی باعث نارضایتی شما شده ؟
ممنون میشم

RE: زندگی و کار در دالاس - ARNINA - 2012-07-02

سلام دوستان من دو ماه که به آمریکا اومدم و یک دختر 2 ساله دارم آیا کسی اطلاعاتی در موزد بیمه می داند که برای دخترم اقدام کنم ممنون می شم از کمکتون (کیسم لاتاری )

RE: زندگی و کار در دالاس - darya - 2012-07-02

(2012-07-02 ساعت 18:37)ARNINA نوشته:  سلام دوستان من دو ماه که به آمریکا اومدم و یک دختر 2 ساله دارم آیا کسی اطلاعاتی در موزد بیمه می داند که برای دخترم اقدام کنم ممنون می شم از کمکتون (کیسم لاتاری )

برای بیمه chips اقدام کنید. این بیمه مجانی برای خانواده های با درامد پایین در تگزاسه. ما وقتی تگزاس بودیم برای پسرم گرفته بودم. ازتون درامد و میزان پول توی حسابتون رو میخواد. درامد فکر کنم اگه زیر ماهی $1900 باشه قبوله. البته مطمئن نیستم. ما $1600 بود قبول کردن. اگه درامدتون بیشتره یک تحقیقی بکنین اول. پولتون هم اگه میتونین برای یک مدت از بانک بکشین بیرون. حدود 1500 تا باشه خوبه. بعد اقدام کنید. قبول که شدید بعد دوباره میتونید پولتون رو به بانک برگردونید.
بیمه خیلی خوبیه و کاملا مجانی. همه چیز رو هم ساپورت میکنه.
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-07-03

(2012-06-30 ساعت 18:34)adambarfi نوشته:  دوستان خوب دالاس
ما الان هیوستون هستیم ممکنه به خاطر کارمون تا دو هفته دیگه بیاییم پلانو برای زندگی ممنون میشم اگه دوستان لطف کنند و اسم چند تا از مجتمعهای آپارتمانی خوب رو تو پلانو بگند ما بچه کوچیک داریم خیلی سخته هتل بمونیم اینجا هم هتل هستیم و حسابی اذیت شدیم خواستم اگه بشه قبل از اینکه بیاییم جاها رو شناسایی کنم تا زودتر خونه پیدا کنیم.
بی نهایت ممنون

دوست عزیز شما به هر حال باید چند روزی در هتل باشید برای گرفتن خونه توی خیابون فرانکفورت که تقریبا خیلی به پلانو نزدیک مجتمع های خوبی میتونید پیدا کنید و مجتمع زیاد است با همه قیمیتی
موفق باشید
(2012-07-02 ساعت 19:01)darya نوشته:  
(2012-07-02 ساعت 18:37)ARNINA نوشته:  سلام دوستان من دو ماه که به آمریکا اومدم و یک دختر 2 ساله دارم آیا کسی اطلاعاتی در موزد بیمه می داند که برای دخترم اقدام کنم ممنون می شم از کمکتون (کیسم لاتاری )

برای بیمه chips اقدام کنید. این بیمه مجانی برای خانواده های با درامد پایین در تگزاسه. ما وقتی تگزاس بودیم برای پسرم گرفته بودم. ازتون درامد و میزان پول توی حسابتون رو میخواد. درامد فکر کنم اگه زیر ماهی $1900 باشه قبوله. البته مطمئن نیستم. ما $1600 بود قبول کردن. اگه درامدتون بیشتره یک تحقیقی بکنین اول. پولتون هم اگه میتونین برای یک مدت از بانک بکشین بیرون. حدود 1500 تا باشه خوبه. بعد اقدام کنید. قبول که شدید بعد دوباره میتونید پولتون رو به بانک برگردونید.
موفق باشید

دوست عزیز در خصوص بیمه دوستان کاملا در صفحات قبل توضیح دادن لطفا به صفحات قبل مراجعه کنید
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-07-03

ضمن سلام چون در چند پست قبلی این تاپیک مطلبی راجع بیمه پزشکی زدم. مطلب جدیدی رو راجع تصویب قانون بیمه که در تاپیک دیگر زدم اینجا هم با اجازه شیر می کنم.
"
خبر نسبتا خوب برای مهاجران

تصویب طرح بیمه درمانی اوباما در دادگاه عالی (باید منتظر تفاسیر مختلف اون در ایالتهای مختف تا ماههای اینده بود و اینکه چطور اجرایی خواهد شد چون در ایالتهای جنوبی مخالفان سختی دارد)
متن فارسی خبر به نقل از رادیو "تومارو" !!

دیوان عالی ایالات متحده روز پنجشنبه قانون اصلاح خدمات بهداشت و درمان باراک اوباما را تأیید کرد. این قانون، شهروندان آمریکا را ملزم به برخورداری از بیمه خدمات درمانی و بهداشت می‌کند.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، به دنبال تصویب این قانون که مهم‌ترین دستاورد سیاست داخلی دولت آمریکا به شمار می‌رود، باراک اوباما، هشتم تیرماه، در یک پیام تلویزیونی اعلام کرد: «تصمیم امروز (دیوان عالی) یک پیروزی برای تمام مردم آمریکا است که از این پس به خاطر این قانون زندگی ایمن‌تری خواهند داشت.»

بر اساس قانون اصلاح خدمات بهداشت و درمان دولت اوباما، هر شهروند آمریکایی باید از ابتدای سال ۲۰۱۴ دارای بیمه خدمات درمانی و بهداشتی باشد و در غیر این صورت جریمه خواهد شد.

همچنین تا کنون شرکت‌های بیمه از ارائه خدمات کامل بیمه به افرادی که دارای سابقه بیماری بودند خودداری می‌کردند، اما از این پس تمامی افراد، بدون در نظر گرفتن سابقه بیماری می‌توانند از بیمه کامل خدمات درمانی برخوردار باشند.

قانون اصلاح خدمات بهداشت و درمان باراک اوباما همچنین به والدین این امکان را می‌دهد تا فرزندان خود را تا سن ۲۶ سالگی تحت پوشش بیمه خانوادگی قرار دهند.

در عین حال این قانون قصد دارد از سرعت افزایش هزینه‌های مربوط به بخش درمانی بکاهد.

اصلاحات باراک اوبامای دموکرات در نظام بهداشت و درمان ایالات متحده آمریکا طی ۵۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

تصویب این طرح شادمانی طرفداران احزاب لیبرال و دموکرات را به همراه داشت که از حامیان طرح اصلاحی بهداشت و درمان باراک اوباما هستند.

در کنار آن‌ها اما، جمهوری‌خواهان این تصمیم دیوان عالی را ناامید کننده یافته‌اند.

مخالفان طرح اصلاحی اوباما می‌گویند دولت نمی‌تواند مردم را به تهیه بیمه خدمات درمانی ملزم کند و این اقدام دولت را به منزله دخالت در تصمیم بخش پزشکی می‌دانند.

قضاوت درباره قانون بهداشت و درمان دولت آقای اوباما در حالی صورت گرفته است که حدود پنج‌ماه به انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور زمان باقی است.

جمهوری‌خواهان همواره مخالفت خود با این طرح را اعلام کرده‌اند و میت‌ رامنی، نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آینده، اعلام کرده است که در صورت پیروزی در انتخابات، این قانون را لغو خواهد کرد.

طرح اصلاح خدمات بهداشت و درمان باراک اوباما سال ۲۰۱۰ تهیه شد و دو سال پس از تهیه این طرح و در سال ۲۰۱۲، از جمعیت ۳۱۰ میلیونی آمریکا، حدود ۵۰ میلیون آمریکایی از بیمه خدمات درمانی برخوردار نیستند.

www.chipmedicaid.org

https://www.yourtexasbenefits.com

RE: زندگی و کار در دالاس - shahab2012 - 2012-07-03

آيا اين خبر خوبي هست؟
هزينه بيمه درماني بسيار بالاست و من زماني كه Aurora (سابرب شيكاگو) بودم از يكي از آشناها پرسيدم كه شما بيمه هستيد يا نه، ايشون گفت چون من كار تمام وقت ندارم بيمه نيستم و اگه بخوام بيمه شخصي بخرم، حدودا بايد ماهي 450 الي 500 دلار بدم. به علت گروني بيمه شخصي ايشون بيمه نگرفته بودند ولي وقتي مريض مي شدند مي رفتند يه درمانگاه دولتي به نام اختصاري VNA كه هزينه اون خيلي كم بود. ويزيت 20 الي 30 دلار.
نتيجه اينكه اگه ما هم در امريكا بيكار باشيم و يا اينكه كار نيمه وقت داشته باشيم، بهتره همين كار رو بكنيم و بيمه ماهي 500 دلاري نگيريم. حالا اگه اين قانون ما رو مجبور به گرفتن اين جور بيمه ها بكنه، به ضررمون تموم مي شه.
مگر اينكه دولت امريكا كل هزينه بيمه و با بخش قابل توجهي از ا ون رو بپردازه.

RE: زندگی و کار در دالاس - andia 91 - 2012-07-04

میشه راجب گواهینامه بگید؟ اول که میایم گواهینامه رو بین المللی کنیم میشه اونجا رانندگی کرد؟ اونجا سخته گواهینامه گرفتن؟

RE: زندگی و کار در دالاس - ARNINA - 2012-07-04

سلام دوستان آیا کسی از وضعیت بیمه برای بچه دوساله کسی اطلاعاتی دارد در دالاس لطفاً من را راهنمائی کنید

RE: زندگی و کار در دالاس - ARNINA - 2012-07-06

(2012-07-02 ساعت 19:01)darya نوشته:  

موفق باشید

ممنون از راهنمایی شما می شه لطفاً بکید کجا باید مراجعه کنم

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-07-06

(2012-07-04 ساعت 23:53)ARNINA نوشته:  سلام دوستان آیا کسی از وضعیت بیمه برای بچه دوساله کسی اطلاعاتی دارد در دالاس لطفاً من را راهنمائی کنید

دوست عزیز شما سوال میکنی اما جوابش رو نمیخونی !
در پست قبلی ادرس سایتهاش رو براتون گذاشتم.