مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - Us1346 - 2012-07-07

سلام دوستان
من هم میخام بیام دالاس ، بچه های دالاس خیلی خوبند و به هم کمک میکنند .ما سه نفریم ،به نظرتون اگه بخواهیم برای یک ماه یک جا برای زندگی اجاره کنیم که امن و ارزون باشه کجا بهتره؟
چم من کسی رو تو دالاس ندارم و امیدم به راهنمائی دوستان خوبه .

RE: زندگی و کار در دالاس - Us1346 - 2012-07-09

(2012-07-07 ساعت 20:39)Us1346 نوشته:  سلام دوستان
من هم میخام بیام دالاس ، بچه های دالاس خیلی خوبند و به هم کمک میکنند .ما سه نفریم ،به نظرتون اگه بخواهیم برای یک ماه یک جا برای زندگی اجاره کنیم که امن و ارزون باشه کجا بهتره؟

به به! چه استقبالی ازم شد!!!!!!!!!!

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-07-09

(2012-07-09 ساعت 02:03)Us1346 نوشته:  
(2012-07-07 ساعت 20:39)Us1346 نوشته:  سلام دوستان

به به! چه استقبالی ازم شد!!!!!!!!!!
سوال شما خیلی کلی هست ضمن اینکه هیچ اطلاعاتی از شما نداریم.
بهترین کار اینست که صفحات این تاپیک رو بخونید حداقل همین 20 30 صفحه اخر رو و هر چی بخواید توش پیدا میشه. بعد اگر سوالی (نه کلی) باقی موند دوستان حتما مطابق گذشته کمک میکنن.

RE: زندگی و کار در دالاس - nilaaa - 2012-07-09

سلام به همه ی دوستای خوب مهاجر سراییSmile
ما هم اومدنی شدیم Big Grin اوایل سپتامبر , می خواستم بپرسم کسی keller زندگی نمیکنه؟ آخه فامیلمون اونجاست اولش باید بریم اونجا, توی نقشه google map که نگاه میکنم به نظرم خیلی به down town دالاس دوره, میخواییم یا arlington رو انتخاب کنیم یا irving , به نظر شما کدومش بهتره>؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mml - 2012-07-10

(2012-07-09 ساعت 22:49)nilaaa نوشته:  سلام به همه ی دوستای خوب مهاجر سراییSmile
ما هم اومدنی شدیم Big Grin اوایل سپتامبر , می خواستم بپرسم کسی keller زندگی نمیکنه؟ آخه فامیلمون اونجاست اولش باید بریم اونجا, توی نقشه google map که نگاه میکنم به نظرم خیلی به down town دالاس دوره, میخواییم یا arlington رو انتخاب کنیم یا irving , به نظر شما کدومش بهتره>؟

شما مگر اینکه حتماً بخواید که در مرکز شهر دالاس کار کنید و البته دردسرهای اون رو هم تحمل کنید، احتیاج خاصی به زندگی در نزدیک مرکز شهر نخواهید داشت. اگر علت انتخاب آرلینگتون یا ایروینگ رو بنویسید، شاید بشه جاهای دیگه ای رو هم معرفی کرد.

RE: زندگی و کار در دالاس - nilaaa - 2012-07-10

(2012-07-10 ساعت 05:08)mml نوشته:  

شما مگر اینکه حتماً بخواید که در مرکز شهر دالاس کار کنید و البته دردسرهای اون رو هم تحمل کنید، احتیاج خاصی به زندگی در نزدیک مرکز شهر نخواهید داشت. اگر علت انتخاب آرلینگتون یا ایروینگ رو بنویسید، شاید بشه جاهای دیگه ای رو هم معرفی کرد.

نه کاری در مرکز دالاس نداریم چون شوهرم فعلا چند ماهی باید درس بخونه, ولی فکر کردم به خاطر خرید یا تفریح بهتره نزدیک باشیم؟ آرلینگتون یا ایروینگ رو از بچه های مهاجر سرا شنیدمBig Grin ولی در کل یه جای خوش آب و هوای امن و شلوغ رو ترجیه میدیم, (اگه خیلی خلوت باشه آدم دپرس میشهShy) شما کجا رو پیشنهاد میکنید؟؟ خیلی خیلییییییی ممنونم

RE: زندگی و کار در دالاس - mml - 2012-07-11

(2012-07-10 ساعت 15:31)nilaaa نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 05:08)mml نوشته:  

نه کاری در مرکز دالاس نداریم چون شوهرم فعلا چند ماهی باید درس بخونه, ولی فکر کردم به خاطر خرید یا تفریح بهتره نزدیک باشیم؟ آرلینگتون یا ایروینگ رو از بچه های مهاجر سرا شنیدمBig Grin ولی در کل یه جای خوش آب و هوای امن و شلوغ رو ترجیه میدیم, (اگه خیلی خلوت باشه آدم دپرس میشهShy) شما کجا رو پیشنهاد میکنید؟؟ خیلی خیلییییییی ممنونم

هر جایی که از down town فاصله بیشتری داشته باشد، محله آرام تر، امن تر و مناسب تری برای اجاره مسکن، مخصوصاً به صورت آپارتمان هست. ضرب المثلی که من در مورد خانه های نزدیک down town در شهرهای آمریکا شنیده ام این است که وقتی به این خانه ها اسباب کشی می کنید، هنگامی که یک وسیله را در خانه می گذارید تا وسیله دیگر را به داخل ببرید، همسایه ها از در دیگر خانه، وسایل شما را بیرون می برند و می دزدند. حتی در ساعات اولیه شب هم توصیه می کنند در مناطق down town مخصوصاً با پول نقد تردد نکنید.

منطقه آرلینگتون و فورت ورث، به نسبت شمال دالاس، پلینو و فریسکو، مراکز صنعتی قابل توجهی دارند و بسیاری از کارخانه ها و مجتمع های تولیدی DFW در آنجا هستند، مانند کارخانه هلیکوپتر بل، یورو کوپتر، لاکهید مارتین و جی ام سی. این دو منطقه آپارتمان های ارزان تری دارند، ولی قدمت ساختمان ها بیشتر است. کلاً هم آرلینگتون را پیشنهاد نمی کنم، چون نه جای تفریحی و فروشگاهی خاصی دارد و نه در روزهای اول و بدون ماشین، می تونید به کار خاصی برسید. آرلینگتون بزرگترین منطقه شهری در کل ایالات متحده است که حمل و نقل عمومی ندارد!

در شمال ایروینگ، منطقه نوساز و بسیار شیکی به نام لاس کولیناس وجود دارد که متأسفانه به علت دوری به دانشگاه من و خانمم، برای من مناسب نبود. بسیاری از مجتمع های این منطقه بعد از سال 2000 احداث شده اند.

در شمال دالاس، ریچاردسون، پلینو و فریسکو، به تناسب امکانات، تمیزی و نوساز یا تازه تعمیر بودن، همه جور آپارتمان، با همه جور قیمتی می توانید پیدا کنید. مراکز خرید و تفریحی بیشتری هم در دسترس شما خواهد بود.

پیشنهاد می کنم در هفته اولی که وارد دالاس شدید، به مدت یک هفته تا 10 روز در هتلی اقامت کنید و سریعاً ماشین بخرید؛ سپس مناطق مختلف شهر را ببینید و تصمیم بگیرید که از کدام خوشتان می آید. بعد با توجه به میزان اجاره ای که کنار می گذارید، در هر منطقه ای، دو سه مجتمع آپارتمانی را ببینید و هر کدام که پسندیدید را اجاره کنید.

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2012-07-11

mml عزیز آرلینگتون چند جای توریستی معروف داره.استادیوم بزرگ کابوی داره.پارسال فوتبال آمریکای اینجا برگزار شد از همه جای امریکا مردم اومدم آرلینگتون.استادیوم بیسبال داره.شهر بازی six flags.پارک ابی six flags .منطقه آرلینگتون هایلند که به سبک اروپا ساخته شده.اینها جاهای معروفش بودنBig Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - mml - 2012-07-12

(2012-07-11 ساعت 09:41)sib 24 نوشته:  mml عزیز آرلینگتون چند جای توریستی معروف داره.استادیوم بزرگ کابوی داره.پارسال فوتبال آمریکای اینجا برگزار شد از همه جای امریکا مردم اومدم آرلینگتون.استادیوم بیسبال داره.شهر بازی six flags.پارک ابی six flags .منطقه آرلینگتون هایلند که به سبک اروپا ساخته شده.اینها جاهای معروفش بودنBig Grin

آره خب، ناگفته پیداست که احساس من نسبت به شهر آرلینگتون همیشه آمیخته با صبح های خواب آلود پشت فرمون و سر کلاس و استرس روزهای امتحانه! ولی کلاً مثل دالاس که هر روز بشه یه جای جدید دیدنی کشف کرد که نیست! استادیوم و "six flags" و "hurricane harbor" هم بلیط حداقل 30 دلاری رو شاخشه! در ضمن بازی دوستانه برزیل و مکزیک هم ماه گذشته در Maverick Stadium برگزار شد که ما به علت ضیق وقت و مطالعه درس های دانشگاه نرفتیم، وگرنه پولش که مسئله خاصی نبود... Big Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-07-12

(2012-07-10 ساعت 15:31)nilaaa نوشته:  
(2012-07-10 ساعت 05:08)mml نوشته:  [quote='nilaaa' pid='189959' dateline='1341857982']

ادیسون جای خوبیه البته قیمتشم کم نیست.

RE: زندگی و کار در دالاس - Us1346 - 2012-07-15

دوستان: من برای ۵ سپتامبر رفت و برگشت ۵ اکتبر پرواز امارات به مقصد دالاس بلیط گرفتم نفری 1795000 تومان .به نظرتون چطوره؟
سلام.
از دوستان دالاسی کسی از منطقه richadson خبری داره ؟ آیا جای خوبیه برای زندگی ؟آیا حمل و نقل عمومی داره ؟ اگه لطف کنید راهنمائی کنید ممنون میشم. با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-07-15

(2012-07-15 ساعت 01:21)Us1346 نوشته:  دوستان: من برای ۵ سپتامبر رفت و برگشت ۵ اکتبر پرواز امارات به مقصد دالاس بلیط گرفتم نفری 1795000 تومان .به نظرتون چطوره؟
سلام.
از دوستان دالاسی کسی از منطقه richadson خبری داره ؟ آیا جای خوبیه برای زندگی ؟آیا حمل و نقل عمومی داره ؟ اگه لطف کنید راهنمائی کنید ممنون میشم. با تشکر

دوست عزیز کمی گرونه ما گرفتیم با قیمت 145000 تومان رفت و برگشت . ریچاردسون هم خیلی تعریفی نداره منطقه مکزیکی نشین هستش
موفق باشدی

RE: زندگی و کار در دالاس - hoda2012 - 2012-07-15

(2012-07-15 ساعت 01:42)mahdis نوشته:  
(2012-07-15 ساعت 01:21)Us1346 نوشته:  دوستان: من برای ۵ سپتامبر رفت و برگشت ۵ اکتبر پرواز امارات به مقصد دالاس بلیط گرفتم نفری 1795000 تومان .به نظرتون چطوره؟
سلام.

دوست عزیز کمی گرونه ما گرفتیم با قیمت 145000 تومان رفت و برگشت . ریچاردسون هم خیلی تعریفی نداره منطقه مکزیکی نشین هستش
موفق باشدی

تو همین تاریخ شما با بریتیش ایرویز 1438000 تومن و اگه تاریخ رو یک روز عقب بندازین ، یعنی 6 ام برین 6 ام برگردین با همین خط هوایی 1130000 تومن
موفق باشین

RE: زندگی و کار در دالاس - Us1346 - 2012-07-16

(2012-07-15 ساعت 01:42)mahdis نوشته:  
سلام.

موفق باشدی

دوست عزیز با چه پروازی و چه تاریخی گرفتید؟

RE: زندگی و کار در دالاس - ARASH@MH - 2012-07-16

(2012-07-03 ساعت 12:36)shahab2012 نوشته:  آيا اين خبر خوبي هست؟
هزينه بيمه درماني بسيار بالاست و من زماني كه Aurora (سابرب شيكاگو) بودم از يكي از آشناها پرسيدم كه شما بيمه هستيد يا نه، ايشون گفت چون من كار تمام وقت ندارم بيمه نيستم و اگه بخوام بيمه شخصي بخرم، حدودا بايد ماهي 450 الي 500 دلار بدم. به علت گروني بيمه شخصي ايشون بيمه نگرفته بودند ولي وقتي مريض مي شدند مي رفتند يه درمانگاه دولتي به نام اختصاري VNA كه هزينه اون خيلي كم بود. ويزيت 20 الي 30 دلار.
نتيجه اينكه اگه ما هم در امريكا بيكار باشيم و يا اينكه كار نيمه وقت داشته باشيم، بهتره همين كار رو بكنيم و بيمه ماهي 500 دلاري نگيريم. حالا اگه اين قانون ما رو مجبور به گرفتن اين جور بيمه ها بكنه، به ضررمون تموم مي شه.
مگر اينكه دولت امريكا كل هزينه بيمه و با بخش قابل توجهي از ا ون رو بپردازه.
می بخشید VNA است یا VA؟