مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-07-17

(2012-07-16 ساعت 18:44)Us1346 نوشته:  
(2012-07-15 ساعت 01:42)mahdis نوشته:  
(2012-07-15 ساعت 01:21)Us1346 نوشته:  دوستان: من برای ۵ سپتامبر رفت و برگشت ۵ اکتبر پرواز امارات به مقصد دالاس بلیط گرفتم نفری 1795000 تومان .به نظرتون چطوره؟
سلام.
از دوستان دالاسی کسی از منطقه richadson خبری داره ؟ آیا جای خوبیه برای زندگی ؟آیا حمل و نقل عمومی داره ؟ اگه لطف کنید راهنمائی کنید ممنون میشم. با تشکر

دوست عزیز کمی گرونه ما گرفتیم با قیمت 145000 تومان رفت و برگشت . ریچاردسون هم خیلی تعریفی نداره منطقه مکزیکی نشین هستش
موفق باشدی

دوست عزیز با چه پروازی و چه تاریخی گرفتید؟

با پرواز لوفتانزا برای تقریبا 3-4 ماهه آینده

RE: زندگی و کار در دالاس - shahab2012 - 2012-07-17

(2012-07-16 ساعت 22:08)ARASH@MH نوشته:  
(2012-07-03 ساعت 12:36)shahab2012 نوشته:  آيا اين خبر خوبي هست؟
هزينه بيمه درماني بسيار بالاست و من زماني كه Aurora (سابرب شيكاگو) بودم از يكي از آشناها پرسيدم كه شما بيمه هستيد يا نه، ايشون گفت چون من كار تمام وقت ندارم بيمه نيستم و اگه بخوام بيمه شخصي بخرم، حدودا بايد ماهي 450 الي 500 دلار بدم. به علت گروني بيمه شخصي ايشون بيمه نگرفته بودند ولي وقتي مريض مي شدند مي رفتند يه درمانگاه دولتي به نام اختصاري VNA كه هزينه اون خيلي كم بود. ويزيت 20 الي 30 دلار.
نتيجه اينكه اگه ما هم در امريكا بيكار باشيم و يا اينكه كار نيمه وقت داشته باشيم، بهتره همين كار رو بكنيم و بيمه ماهي 500 دلاري نگيريم. حالا اگه اين قانون ما رو مجبور به گرفتن اين جور بيمه ها بكنه، به ضررمون تموم مي شه.
مگر اينكه دولت امريكا كل هزينه بيمه و با بخش قابل توجهي از ا ون رو بپردازه.
می بخشید VNA است یا VA؟

VNA

RE: زندگی و کار در دالاس - به گل - 2012-07-20

سلام دوستان عزیز
سوالی که من دارم در مورد وضعیت کانال های ماهواره ای است در آمریکا مشخصا در دالاس چه طور می شود از ماهواره ها استفاده کرد پولی باید پرداخت شود؟ به کدام سازمان؟ بصورت ماهانه است یا خیر؟ آیا کانالهای ایرانی که در ماهواره های هات برد- یا یوتل ست و ترک ست هست رو می شود آنجا گرفت یا خیر ؟ و کلا اگر دوستان زحمتی براشون نیست در مورد کانالهای tv داخلی و خارجی و نحوه استفاده از آنها که کدام ها مجانی و کدامها پولی است اطلاعاتی بدهند ممنون می شوم.
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-07-21

"ریچاردسون هم خیلی تعریفی نداره منطقه مکزیکی نشین هستش" !؟ بار اول نیست که توی مهاجر سرا میشنوم. اسم سایت مهاجرسراست اونوقت نوشته های مای مهاجر، بر ضد مهاجر های دیگره. خب این یعنی چی؟ خودپسندی؟ نژادپرستی؟ غرور؟ ...
آقایان و خانم ها با این دید زندگی نکنید. مطمان باشید که اطرافیان شما هم با همین چشم به شما نگاه میکنن. و سفید پوست های آمریکایی ما ایرانی ها رو آریایی های نواده ی کورش نخواهند نامید، بهمون خواهند گفت لمپن های خاورمیانه ای.
من شش ماهه اینجام. هیچ بدیی از هیچ مکزیکی و سیاهی ندیدم. این حرفا رو بزارید کنار جان خودتون.
من در محل کارم با آسیایی ها، سپانیشها، عرب، آفریقا و ... همکارم، بیشترین محبت و کمک رو از همین "مکزیکی" ها دیدم و گرفتم. خیلی صبور و صمیمی و با ادب. از دوستای خانمم و خودم اسم میبرم: کندیلاریا، الهاندرو، بایرون، اسمرالدا، آلیسیا، روسیو، هکتور ...
سپانیش زبان ها که شامل مکزیکی ها هم میشن تا سال 2020، اکثرت جمعت آمریکا رو شکل خواهند داد.

در مورد ریچاردسون اینارو بگم که اجاره خونه هاش به نسبت پلینو بهترند(حدود 150 دلار کمتر). کمی آپارتمان هاش قدیمی ترند.
من یک خوابه گرفتم 500
سیستم اتوبوس رانی دالاس اینجا حضور داره ولی خب اتوبوس هاش زود به زود نمیآن و شما مسیر هایی که با سواری یک ربع میرید رو با اتوبوس باید چند تکه و 45 دقیقه الی یک ساعته برید.
اینجایی که من هستم، سه تا والمارت احاطه ام کرده، کروگر، تام تامب، هوم دیپو!، سپروت و ... دو تا فروشگاه هم هستش که درسته ایرانی نیست ولی خیلی از مایحتاج خوراکیمون رو که آمریکایی ها ندارن ازش تهیه میکنیم. یکیش سارا بیکری است و دیگری فروشگاه پاکستانی ها. یکی دیگه هم بود به نام زیتونا که دیگه نمونده و تعطیلش کرده. سارا رو خیلی پیشنهاد میکنم.

امیدوارم بتونید برنامه تون رو طوری تنظیم کنید که خیلی سریع ماشین بخرید چون بدون ماشین لنگ خواهید بود. شهرایی که من میبینم برای زندگی با وسایل عمومی طراحی نشده. نه اینکه نتونید، میتونید ولی راحت نخواهید بود.

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-07-21

(2012-07-20 ساعت 17:18)به گل نوشته:  سلام دوستان عزیز
سوالی که من دارم در مورد وضعیت کانال های ماهواره ای است در آمریکا مشخصا در دالاس چه طور می شود از ماهواره ها استفاده کرد پولی باید پرداخت شود؟ به کدام سازمان؟ بصورت ماهانه است یا خیر؟ آیا کانالهای ایرانی که در ماهواره های هات برد- یا یوتل ست و ترک ست هست رو می شود آنجا گرفت یا خیر ؟ و کلا اگر دوستان زحمتی براشون نیست در مورد کانالهای tv داخلی و خارجی و نحوه استفاده از آنها که کدام ها مجانی و کدامها پولی است اطلاعاتی بدهند ممنون می شوم.
موفق باشید
من ندارم و نگاه نمی کنم ولی برای یکی از دوستانم کارهاشو انجام دادم، یکی از مسیر ها هست که تعدادی از کانال ها رو داره.
کانال های لس آنجلسی فقط
مجانی میتونید دریافتش کنید
مسیر هایی که در ایران دارید، در آمریکا پوششی ندارد و قابل دریافت نیست.
پخش آنتن محلی هست ولی فرستنده اش همه جارو پوشش نداده. کانال های عمومی رو داره فقط. یعنی فیلم نداره، مسابقات ورزشی نداره، سرگرمی نداره. کلا روش حسابی نمیشه باز کرد.
همون کانالایی که رو آنتن مجانی میشه گرفت رو از شرکت های کابلی میشه گرفت با هزینه ی 20 دلار در ماه. پکیج های دیگه ای هم دارند که معمولا همه از اونها خریده اند. با توجه به این که ما معمولا خونه نیستم، از at&t بسته ی family رو بدون hd خریدم. شیش ماه اول رو 35 دلار بهم داده. بعد از شیش ماه زیاد میکنه. اینترنت هم از همین شرکت و رو همین بستر کابل خریدم 30 دلار. 18 مگ.
دو شرکت هم هستن که همه ی کانال های موجود رو از طریق ماهواره بهت میدن با رسیور های hd و حتی ریکوردر.
شرکت ها معمولا بابت تجهیزاتی که بهتون میدن هزینه نمی گیرن ولی در عوض باید قرارداد 2 ساله باهاشون ببندی.

در مورد کانال های فارسی: یه سرویسی هست به اسم GLwiz که اون مشکل خیلی از کسانی که تلویزیون فارسی میخوان رو حل کرده.

لازمه ی استفاده از سرویس glwiz، داشتن اینترنت نسبتا سریع است.
میتونید رو کامپیوتر ببینید یا اینکه دستگاهش رو بخرید
این لینک رو ببینید:
سرویس با دستگاه : https://www.glwiz.com/set-topBox_order.aspx
سرویس glwiz بدون دستگاه( مشاهده رو کامپیوتر) : https://www.glwiz.com/WebSubscriptions.aspx
اولی هزینه ی دستگاه + مایانه حدود 20 دلار
دومی ماهی حدود 5 دلار

تقریبا میشه گفت که هیچ کانال مجانیی وجود ندارد و شما باید هزینه کنید.
میشه گفت که کانال های مجانی محتواش به درد نمی خورد
من ماهی 35 دلار میدم ولی کانال های فیلم، ورزش، موزیک و خبر رو ندارم. دیگه حساب کنید.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-07-22

(2012-07-21 ساعت 09:36)pefa نوشته:  "ریچاردسون هم خیلی تعریفی نداره منطقه مکزیکی نشین هستش" !؟ بار اول نیست که توی مهاجر سرا میشنوم. اسم سایت مهاجرسراست اونوقت نوشته های مای مهاجر، بر ضد مهاجر های دیگره. خب این یعنی چی؟ خودپسندی؟ نژادپرستی؟ غرور؟ ...
آقایان و خانم ها با این دید زندگی نکنید. مطمان باشید که اطرافیان شما هم با همین چشم به شما نگاه میکنن. و سفید پوست های آمریکایی ما ایرانی ها رو آریایی های نواده ی کورش نخواهند نامید، بهمون خواهند گفت لمپن های خاورمیانه ای.
من شش ماهه اینجام. هیچ بدیی از هیچ مکزیکی و سیاهی ندیدم. این حرفا رو بزارید کنار جان خودتون.
من در محل کارم با آسیایی ها، سپانیشها، عرب، آفریقا و ... همکارم، بیشترین محبت و کمک رو از همین "مکزیکی" ها دیدم و گرفتم. خیلی صبور و صمیمی و با ادب. از دوستای خانمم و خودم اسم میبرم: کندیلاریا، الهاندرو، بایرون، اسمرالدا، آلیسیا، روسیو، هکتور ...
سپانیش زبان ها که شامل مکزیکی ها هم میشن تا سال 2020، اکثرت جمعت آمریکا رو شکل خواهند داد.

در مورد ریچاردسون اینارو بگم که اجاره خونه هاش به نسبت پلینو بهترند(حدود 150 دلار کمتر). کمی آپارتمان هاش قدیمی ترند.
من یک خوابه گرفتم 500
سیستم اتوبوس رانی دالاس اینجا حضور داره ولی خب اتوبوس هاش زود به زود نمیآن و شما مسیر هایی که با سواری یک ربع میرید رو با اتوبوس باید چند تکه و 45 دقیقه الی یک ساعته برید.
اینجایی که من هستم، سه تا والمارت احاطه ام کرده، کروگر، تام تامب، هوم دیپو!، سپروت و ... دو تا فروشگاه هم هستش که درسته ایرانی نیست ولی خیلی از مایحتاج خوراکیمون رو که آمریکایی ها ندارن ازش تهیه میکنیم. یکیش سارا بیکری است و دیگری فروشگاه پاکستانی ها. یکی دیگه هم بود به نام زیتونا که دیگه نمونده و تعطیلش کرده. سارا رو خیلی پیشنهاد میکنم.

امیدوارم بتونید برنامه تون رو طوری تنظیم کنید که خیلی سریع ماشین بخرید چون بدون ماشین لنگ خواهید بود. شهرایی که من میبینم برای زندگی با وسایل عمومی طراحی نشده. نه اینکه نتونید، میتونید ولی راحت نخواهید بود.

دوست عزیز من نگفتم کی خوبه یا کی بده و یا بخوام قضاوت کنم . دوستانی که تازه قراره بیان اینجا و در خصوص اینجا اطلاعاتی ندارند از ما راهنمایی هایی میخوان ، پس هر کسی طبق تجربه هایی که داره دوستان رو راهنمایی میکنه . اگه شما تایید میکنید شاید برای این هست که در اون منطقه زندگی کردید و شاید برای شما شرایط خوب بوده من نمیدونم شاید شما بهتر میدونید
ماها همه ایرانی هستیم و بهتر خودمان رو میشناسیم و با روحیات هم آشناییم . اگه گفتم منطقه مکزیکی نشین هست برای اینکه کمی شلوغ تر از پلینو و بقیه جاها هست و معمولا ماها دنبال جای اروم و ساکت هستیم و خیلی از دوستانی که اومدن هم وقتی دیدن تمایلی نداشتن به سکونت در اون مناطق .
به هر حال این یه نظر کلی هست که ماها ایرانی ها ترجیح میدهیم با امریکاییها ( با توجه به اطرافیانم اینو میگم ) زندگی کنیم تا ....

بازم نمیدونم شاید گفته شما صحیح باشه شاید من اشتباه میکنم Big Grin
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-07-22

ریچاردسون یا هر شهر دیگه ای مثل همه شهر ها جای خوب داره متوسط داره و بد هم داره خصوصا اینکه ریچاردسون منطقه بزرگی هست و بهر حال نمیشه کلی بگیم. این شهر ما فریسکو رو همه تعریف میکنن و اکثر مناطقش خوبه ولی جاهایی هم داره میبرمتون که اصلا تعریفی نیست نه فقط بخاطر ساکنانش بلکه بخاطر خیلی فاکتورهای دیگه. اصولا بخش شمال دالاس یا بهتر متروپلکس در مجموع امتیاز بیشتری از جنوب یا مثلا فورت ورت میاره البته دلایل و فاکتور های زیادی دخیله مقداریش هم به همین سلیقه که مهدیس میگن ربط داره.

RE: زندگی و کار در دالاس - mina.khh - 2012-07-22

سلام مهدیس جان
می خواستم بپرسم برای کار در فروشگاهها یا صندوق فروشگاهها در چه حدی زبان لازم است؟ و آیا امتحان زبان برای استخدام شدن میگیرند یا مصاحبه میکنند؟ کلا اگر زبانمان معمولی یا اینترمدیت باشد کاری در فروشگاهها میشود گرفت؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-07-24

(2012-07-22 ساعت 20:19)mina.khh نوشته:  سلام مهدیس جان
می خواستم بپرسم برای کار در فروشگاهها یا صندوق فروشگاهها در چه حدی زبان لازم است؟ و آیا امتحان زبان برای استخدام شدن میگیرند یا مصاحبه میکنند؟ کلا اگر زبانمان معمولی یا اینترمدیت باشد کاری در فروشگاهها میشود گرفت؟

مینا جان زبان در حدی که بتونی مصاحبه اولیه رو پاس کنی و بتونی ارتباط برقرار کنی با مشتری لازمه خیلی هم سخت نمیگیرن البته بازم بستگی به فروشگاهش داره

موفق باشی

RE: زندگی و کار در دالاس - mina.khh - 2012-07-24

ببخشید مهدیس جان میخواستم بدونم تو اون مصاحبه مثلا از چه چیزهایی می پرسند ؟ و منظورتون از تفاوت فروشگاهها تو پذیرش کارمنداشونو هم اگه میشه یه توضیح کوچیک بدین.
ممنون.

RE: زندگی و کار در دالاس - mina.khh - 2012-07-24

(2011-06-14 ساعت 21:50)shaan نوشته:  پیدا کردن کار در آمریکا خیلی‌ سخت نیست ولی‌ مسائل و پیچیدگی‌‌های خودش را دارد.در ابتدا بهتر است از کار‌هایی‌ شروع کنید که تماس زیادی با ارباب رجوع داشته باشید مثل کار در رستوران به عنوان WAITERو یا کار در GROCERY STOREبه عنوانCASHIER که این باعث تقویت مکالمه خواهد شد.نکته مهم در مورد پیدا کردن شغل دوم این است که بیشتر کار‌ها برای WEEKENDاستخدام دارند چون تراکم کاری در این سه روز بیشتر است و به همین دلیل احتمال تداخل ساعت کاری بین دو شغل زیاد است من خودم برنامه کاری بسیار پیچیده‌ای دارم یعنی‌ جمعه و شنبه و یکشنبه در دو جا مشغول به کار هستم از ساعت ۱۲تا ۶ بعد از ظهر در MALLبه عنوان VENDERو از ساعت ۸شب تا ۲صبح در GROCERY STOREبه عنوان CASHIER.در کنار این کار‌ها بهترین گزینه برای پیدا کردن شغل مناسب برای آینده ثبت نام در WOTECHو تحصیل در یک رشته خوب است که پس از پایان این دوره و داشتن CERTIFIEDمیتوانید مشاغلی با دستمزد ۲۰ دلار در ساعت به بالا پیدا نمایید.این دوره‌ها به صورت FULL TIMEحدود یک سال و PART TIMEحدود ۲سال می‌باشد و برای ثبت نام یک امتحان ورودی دارد که شامل READINGو WRITINGو بسته به رشته انتخابی شما فیزیک و ریاضی‌ نیز می‌باشد بهترین رشته ها؛ رشته‌های فنی‌ مربوط به کار‌های ساختمانی مثل PLUMBINGو HEAT&AIRمی‌باشد و یا NETWORKINGکه دستمزد این کارها حتا تا ساعتی‌ ۸۰دلار نیز می‌رسد.

سلام دوست عزیز
ممکنه بگین ثبت نام در این کلاسهای wotech به چه صورت هست؟
و دارای چه رشته هایی هست؟ مثلا آرایشگری هم دارد؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-07-26

مینا جون همونطور که توی یکی از نوشته ها عرض کردم نظرات متفاوته شاید از دید من اینطوری هستش و زندگی راحت ولی بعضی دوستان نه
به هر حال ما از اول سخت نگرفتیم و الان هم خدا رو شکر همه چی خوبه
مصاحبه هم فقط شما باید بگید customer service اینجا مهمترین بحث براشون همینه به قول یکی از دوستان همه ش باید از عشق صفا صمیمت کمک و این چیزا حرف بزند و اینکه همیشه حاضرید به مشتری و همکارتون کمک کنید

RE: زندگی و کار در دالاس - alireza1777 - 2012-07-27

ممنون از راهنماییتون اگه ممکنه کمی دقیق تر و با آدرس راهنمایی کنید که وقتی فرودگاه از هواپیما پیاده شدیم چکار کنیم؟اول بریم هتل یا همون روز میتونیم خونه اجاره کنیم؟در صورت امکان یه هتل مناسب تو محله پلانو معرفی کنید تا بتونیم از نزدیک دنبال آپارتمان بگردیم و اگر سراغ دارید لطفا با آدرس معرفی کنید،
ماشین را از کجا و چطور و با چه قیمتی میتونم بخرم،ممنون.

RE: زندگی و کار در دالاس - MAHDI2012 - 2012-07-27

سلام..برای اولین بار ورود به امریکا با خانواده (در ماه سپتامبر)و گرفتن گرین کارت کدام شهر را پیشنهاد می کنید؟از نظر هزینه-تفریحی و ..... 1-دالاس -(پلانو) 2- اتلانتا (جورجیا) ..در دالاس یکی از دوستان صمیمی را دارم که 3 سالی است در امریکاست و در اتلانتا یکی از اقوام دور که 40 سالی است در امریکا زندگی می کنه....ممنونم

RE: زندگی و کار در دالاس - mina.khh - 2012-07-27

[quote='mahdis' pid='195272' dateline='1343329028']
مینا جون همونطور که توی یکی از نوشته ها عرض کردم نظرات متفاوته شاید از دید من اینطوری هستش و زندگی راحت ولی بعضی دوستان نه
به هر حال ما از اول سخت نگرفتیم و الان هم خدا رو شکر همه چی خوبه
مصاحبه هم فقط شما باید بگید customer service اینجا مهمترین بحث براشون همینه به قول یکی از دوستان همه ش باید از عشق صفا صمیمت کمک و این چیزا حرف بزند و اینکه همیشه حاضرید به مشتری و همکارتون کمک کنید

ممنون از پاسختون من و همسرم 16 آگوست به امید خدا داریم میایم دالاس و خیلی امیدوار هستیم به دوستی با شما و همسرتان که آدمهای مثبتی هستین و به آدم انرژی خوبی میدین.