مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - Mariya90 - 2012-08-05

سلام به دوستان عزيز. من تازه عضو سايت شدم ولي خيلي وقته مطالبتان را مي خوانم ، مي خواستم بدونم در دالاس امريكاييها رفتارشون با إيراني ها چطوره، آيا خوبه يا تحويل نمي گيرند ؟  
ما احتمالا تا چند ماه ديگه راهي هستيم خيلي ممنون ميشم اگر اطلاعاتي در رابطه با برخوردها و زندگي در پلينو بهم بديد .

RE: زندگی و کار در دالاس - mml - 2012-08-05

(2012-08-05 ساعت 15:50)Mariya90 نوشته:  سلام به دوستان عزيز. من تازه عضو سايت شدم ولي خيلي وقته مطالبتان را مي خوانم ، مي خواستم بدونم در دالاس امريكاييها رفتارشون با إيراني ها چطوره، آيا خوبه يا تحويل نمي گيرند ؟  
ما احتمالا تا چند ماه ديگه راهي هستيم خيلي ممنون ميشم اگر اطلاعاتي در رابطه با برخوردها و زندگي در پلينو بهم بديد .

دالاس بعد از لس آنجلس، بزرگترین جمعیت ایرانی در آمریکا رو داره. اگه نخوان هم تحویل بگیرن، چاره ای ندارند جز تحمل این حمعیت زیاد (!) که بسیاری از اونها سالهای زیادیه که اینجان و بچه هاشون دیگه کاملاً با جامعه آمریکایی آمیخته شدن، و نقش فعالی هم در اقتصاد این شهر بازی می کنند. پلینو و فریسکو هم از جمله مناطقیه که جمعیت ایرانی بیشتری در اون زندگی می کنند و به راحتی در فعالیت های روزمره و مراکز خرید و تفریحی، حضور هموطنان دیگه رو در کنار خودتون مشاهده می کنید.

در کل، گرچه ایالت های جنوب آمریکا و به خصوص تگزاس، مهد بسیاری از شاخصه های فرهنگ آمریکاییه و شاید آمریکایی های تگزاسی از حضور این همه مهاجر خیلی خوشحال نباشند، اما به ویژه در تگزاس که فعالیت اقتصادی قابل توجهی در مقایسه با بقیه ایالت ها داره، آنچنان جمعیت مهاجر در اقتصاد این ایالت تأثیرگذاره که کسی دیگه براش رفتارهای نژادپرستانه مهم نیست و بیشتر همه به احترامی که شما الان برای قوانین، جامعه و سرزمین آمریکا قائل هستید، اهمیت می دن و نه به اینکه شما از کجا اومدید. به علت جمعیت زیاد مهاجران مکزیکی، هندی، چینی و عرب، هر چقدر هم که ایرانی های دالاس زیاد باشن، در مقابل بقیه مهاجرها، جمعیت چشمگیری نیستند. من در هیچکدوم از کلاس های 30 نفری دانشگاه، بیشتر از 3-4 تا همکلاسی آمریکایی نداشتم!

گرچه دالاس، زادگاه جرج بوش پدر و پسر هست، و اعتبار و نفوذ زیادی هم در سیاست و اقتصاد تگزاس و خصوصاً دالاس دارند، و با اینکه همیشه این دو نفر بزرگترین دشمنان ایرانی ها تلقی می شدند، اما از همین مهاجرسرا هم میشه فهمید که دالاس یکی از جذاب ترین مناطق برای زندگی ایرانی هاست.

در کل هم گرچه بعضی ایالت های آمریکا، به رفتارهای نژادپرستانه یا حضور red neck ها معروفند، اما خود جامعه آمریکا، جامعه مهاجریه که 300-400 ساله در این سرزمین مستقر شدند و این خاستگاه و ماهیت مهاجر ساختار جمعیتی خودشون رو هیچگاه از یاد نبردن و به همین دلیل هم برنامه هایی مثل لاتاری گرین کارت از طرف دولت اجرا میشه.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-08-06

(2012-08-05 ساعت 12:43)mitr.p نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 10:01)soheilbadami نوشته:  
(2012-08-04 ساعت 14:54)mitr.p نوشته:  دوستان
1-اگه گواهینامه ایرانمون بین المللی کنیم تا چند ماه میتونیم در دالاس باهاش رانندگی کنیم؟؟
2-این زمان (مثلا 6 ماه) از کی حساب میشه؟ از تاریخ ترجمه کردنش..؟؟ یا از تاریخ ورود به امریکا ؟ ( ما برا بار دوم میایم)
ممنون
ترجمه گواهینامه هم کافیه و در ایین نامه هست که 90 روز میتونین ازش استفاده کنین ولی حالا پلیس که نمیتونه تاریخ ورود چک کنه (البته خدای نکرده اگر تصادف داشته باشید و گیر بیمه بیوفتید اونها میتونن برای خسارت ندادن چک کنن !) اما به خاطر خودتون هر چه سریعتر گواهینامه بگیرید بهتره چون حق بیمه کمتر میدید و ریسک کمتری داره. در ضمن اگر پلیس شما رو نگه داره یک وارن یا اخطار توی سیستم ثبت میکنه و ازتون میخواد که اقدام کنین وگرنه برای بار بعد جریمه میشید فکر کنم 200 دلار.
البته اینها که گفتم روال معمول هست و الا اینکه مثلا کدوم شهر یا چه افیسری گیر ادم بیوفته باز قضیه فرق داره. اینجا در جزئیات وحدت رویه ای نیست تقریبا در همه چیز.

منطقه مورفی چه جوریه؟
البته خودم اونجا رو دیدم.خونه هاش همه ویلایی و بزرگه...کسی میدونه خونه کوچیک و قیمت منابس تا 300 -400 دلار پیدا میشه اونجا؟
انجا رو ندیدم ولی کلا در انتخاب محل خونه معمولا باید به محل کار و تحصیل شما نزدیک باشه ولی اگه هیچکدوم رو ندارین و بچه مدرسه ای ندارین و دنبال جای متوسط با قیمت خوب هستین من شهر های مکینی و کلونی رو هم میتونم بگم خوب هستن.

RE: زندگی و کار در دالاس - Mariya90 - 2012-08-06

ممنون از شما ، من كه خيلي استرس دارم از اومدن و شرايط جديد . چون ما يك دختره ١٦ ماهه داريم از طريق سرمايه گذاري داريم مياييم ، اينجا شرايطمون خيلي خوبه اما بيشتر به خاطر آينده دخترمون مي خواهيم بياييم اميدوارم ريسك خوبي باشه .   

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2012-08-06

(2012-08-06 ساعت 09:47)soheilbadami نوشته:  
(2012-08-04 ساعت 14:54)mitr.p نوشته:  منطقه مورفی چه جوریه؟
البته خودم اونجا رو دیدم.خونه هاش همه ویلایی و بزرگه...کسی میدونه خونه کوچیک و قیمت منابس تا 300 -400 دلار پیدا میشه اونجا؟
انجا رو ندیدم ولی کلا در انتخاب محل خونه معمولا باید به محل کار و تحصیل شما نزدیک باشه ولی اگه هیچکدوم رو ندارین و بچه مدرسه ای ندارین و دنبال جای متوسط با قیمت خوب هستین من شهر های مکینی و کلونی رو هم میتونم بگم خوب هستن.

ممنون . الان داشتم سایت rent.com رو نگاه می کردم. زدم :
مکینی نداشت ...ن7 مایلی و نهایت بالای 15 مایلی اش بود..کلونی رو هم میشه انگلیسی بنویسی...پیدا نکرد
سایت دیگه ای برای خونه تو دالاس سراغ ندارید
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-08-07

(2012-08-06 ساعت 14:20)mitr.p نوشته:  
(2012-08-06 ساعت 09:47)soheilbadami نوشته:  
(2012-08-04 ساعت 14:54)mitr.p نوشته:  منطقه مورفی چه جوریه؟

ممنون . الان داشتم سایت rent.com رو نگاه می کردم. زدم :
مکینی نداشت ...ن7 مایلی و نهایت بالای 15 مایلی اش بود..کلونی رو هم میشه انگلیسی بنویسی...پیدا نکرد
سایت دیگه ای برای خونه تو دالاس سراغ ندارید
ممنون

http://www.mynewplace.com/search?back=T&q=Mckinney%2C+TX

http://www.rentals.com/Apartments/Texas/The-Colony/

اگه من مشاور املاکی نبودم شماها چکر میکردین ؟Big Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - java500 - 2012-08-07

(2012-08-06 ساعت 13:55)Mariya90 نوشته:  ممنون از شما ، من كه خيلي استرس دارم از اومدن و شرايط جديد . چون ما يك دختره ١٦ ماهه داريم از طريق سرمايه گذاري داريم مياييم ، اينجا شرايطمون خيلي خوبه اما بيشتر به خاطر آينده دخترمون مي خواهيم بياييم اميدوارم ريسك خوبي باشه .   

خیالت راحت ارزشش رو داره Wink دخترتون هم خوشبخت بشه

RE: زندگی و کار در دالاس - salam100 - 2012-08-08

بچه ها من تا 20 روز ديگه دارم ميام دالاس به دنبال يك هم اتاقي مي گردم حالا شهرش ميتونه dfw يا ارلينگتون يا ديگر اطراف باشه اگر كسي هست لطفا پيغام بگذاره

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-08-11

سلام به همه دوستان
آپارتمانی که ما زندگی میکنیم تا 3 ماه دیگه قرارداد داریم میخواستم ببینم اگه دوستانی که دارن از ایران میان و مایل هستن ادامه قرارداد ما رو اینجا باشن لطفا به من پیغام خصوصی بدن بنا به دلایلی ما باید آخر آگوست از اینجا به جای دیگه بریم
موفق باشید همگی

RE: زندگی و کار در دالاس - به گل - 2012-08-11

[/quote]

[/quote]
سلام دوست عزیز
سوال من در خصوص وضعیت خانه در دالاس است از تصاویر در سایت های متفاوت این گونه متوجه شدم که خانه ها در تصویر مبلمان شده هستند تخت خواب - مبلمان- TV- وسایل دکوری وسایل آشپزخانه (اسباب پخت و پز ) فرش و خلاصه اینکه همه چیز دارند ولی وقتی دیگر دوستان که در منطقه دالاس زندگی می کنند و تجربیات خودشان را می نویسند گفته می شود که نه خانه خالی به آنها داده شده وفقط یخچال - گاز- بعضی موارد ماکروفر و ماشین ظرفشویی و خیلی نادر لباس شوی دارند. آیا اینگونه است؟
سوال من این است که با توجه به تجربه شما وضعیت خانه اجاره کردن چگونه است این که دوستان می گویند خانه ای اجاره کردند ماهی 500 دلار این هزینه شامل فقط اجاره ساختمان است؟ ویا هزینه های دیگر را هم پوشش می دهد ؟ بعضی از دوستان اعلام می کنند که صاحب خانه پول آب رو می دهد - دیگر دوستان اعلام کردند که هزینه جمع آوری زباله با صاحب خانه است-
اگر ممکن است از شرایط عمومی برای اجاره کردن خانه توضیحی بفرمائید ممنون می شوم.
با آرزوی پیروزی همیشه گی برای شما دوست گرامی

RE: زندگی و کار در دالاس - msi - 2012-08-11

آره سوال خانوم به گل دقیقاسوال منم هست ،نمیشه که ما از اینجا واسه خونه اقدام کنیم حتمن باید بریم همون جا و دنبالش بگردیم ؟

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2012-08-11

[/quote]
سلام دوست عزیز
سوال من در خصوص وضعیت خانه در دالاس است از تصاویر در سایت های متفاوت این گونه متوجه شدم که خانه ها در تصویر مبلمان شده هستند تخت خواب - مبلمان- TV- وسایل دکوری وسایل آشپزخانه (اسباب پخت و پز ) فرش و خلاصه اینکه همه چیز دارند ولی وقتی دیگر دوستان که در منطقه دالاس زندگی می کنند و تجربیات خودشان را می نویسند گفته می شود که نه خانه خالی به آنها داده شده وفقط یخچال - گاز- بعضی موارد ماکروفر و ماشین ظرفشویی و خیلی نادر لباس شوی دارند. آیا اینگونه است؟
سوال من این است که با توجه به تجربه شما وضعیت خانه اجاره کردن چگونه است این که دوستان می گویند خانه ای اجاره کردند ماهی 500 دلار این هزینه شامل فقط اجاره ساختمان است؟ ویا هزینه های دیگر را هم پوشش می دهد ؟ بعضی از دوستان اعلام می کنند که صاحب خانه پول آب رو می دهد - دیگر دوستان اعلام کردند که هزینه جمع آوری زباله با صاحب خانه است-
[/quote]

سلام دوست عزیز.همه شهرکها یک آپارتمان مدل دارند و وقتی شما هر خانه که بخواهید اجاره کنید مسول ساختمان به شما مدل رو نشون میده اگه پسند کردید به شما میگه آپارتمانی که شما قرار اجاره کنید جای دیگر شهرک هستش اگه خالی باشه که همون موقع نشون میده به شما اگه خالی نباشه فقط از بیرون نشون میده و میگه شبیهه همون مدلی هست که دیدید.همین قضیه تو تبلیغات هم هست .موقع دریافت آپارتمان شما میبینید که فقط گاز،یخچال،ماکروفر،ماشین ظرفشوی داره.بعضی آپارتمان ها ماشین لباسشوی مجانی سر ساختمون هست.بعضی ها باید اجاره جدا بدین و بعضی ها به شما میگن همه آپارتمانها باید مشترک از یکی استفاده کنند.حداکثر چک چونه رو بزنید که براتون مجانی نسب کنند و اجاره اش رو نگیرند.ماهی ۳۰،۴۰ دلار هست.پول آب هم ماهی ۳۰،۴۰ تا و اشغال هم ماهی ۵ دلار هست.حواستون باشه گول بعضی جاها رو نخورید مثلا ۱۰۰ دلار از شما گرون تر از جاهای دیگه کرایه میگیرن و میگن که آب و اشغال با ما.یا اینکه میگن تو office ما اینترنت مجانی داریم.شما عملا نمیرید اونجا واسه اینترنت مگر کار ضروری و باید خودتون اینترنت قرارداد ببندید.

RE: زندگی و کار در دالاس - mina.khh - 2012-08-11

(2012-08-04 ساعت 23:13)success نوشته:  [quote='mina.khh' pid='197063' dateline='1343823211']
سلام به همه ی دوستان مهاجرسرا
2 تا سوال داشتم :
توی استدیو 6 آیا اینترنت وجود داره یا نه؟ اگر هست هزینه ی جدایی بابت استفاده ی هر اتاق میگیرن؟ یا رو همون هزینه ی اتاق حساب میشه؟ اگر میگیرن مثلا حدودا چقدر هزینه برای هر ساعت یا روز میگیرن؟

سوال بعدی اینکه در منطقه پلینو آیا سوپر مارکت ایرانی هست؟ اگر هست سبزی خشک دارند؟ اگر دارند از لحاظ قیمتی نسبت به ایران آیا خیلی گرانتر است یا نه؟

ممنون میشم اگر پاسختان را داشته باشم.
سلام
بله در استوديو 6 اينترنت پر سرعت داردوهزينه جدا ندارد.

بله در منطقه پلينو سوپرماركت ايراني هست.شانديز و حاجي.

ممنون از جوابتون success.

RE: زندگی و کار در دالاس - به گل - 2012-08-12

(2012-08-11 ساعت 20:33)sib 24 نوشته:  
(2012-08-11 ساعت 19:08)به گل نوشته:  

سلام دوست عزیز
[/quote]

سلام دوست عزیز.همه شهرکها یک آپارتمان مدل دارند و وقتی شما هر خانه که بخواهید اجاره کنید مسول ساختمان به شما مدل رو نشون میده اگه پسند کردید به شما میگه آپارتمانی که شما قرار اجاره کنید جای دیگر شهرک هستش اگه خالی باشه که همون موقع نشون میده به شما اگه خالی نباشه فقط از بیرون نشون میده و میگه شبیهه همون مدلی هست که دیدید.همین قضیه تو تبلیغات هم هست .موقع دریافت آپارتمان شما میبینید که فقط گاز،یخچال،ماکروفر،ماشین ظرفشوی داره.بعضی آپارتمان ها ماشین لباسشوی مجانی سر ساختمون هست.بعضی ها باید اجاره جدا بدین و بعضی ها به شما میگن همه آپارتمانها باید مشترک از یکی استفاده کنند.حداکثر چک چونه رو بزنید که براتون مجانی نسب کنند و اجاره اش رو نگیرند.ماهی ۳۰،۴۰ دلار هست.پول آب هم ماهی ۳۰،۴۰ تا و اشغال هم ماهی ۵ دلار هست.حواستون باشه گول بعضی جاها رو نخورید مثلا ۱۰۰ دلار از شما گرون تر از جاهای دیگه کرایه میگیرن و میگن که آب و اشغال با ما.یا اینکه میگن تو office ما اینترنت مجانی داریم.شما عملا نمیرید اونجا واسه اینترنت مگر کار ضروری و باید خودتون اینترنت قرارداد ببندید.
[/quote]
خیلی خیلی ممنون دوست عزیز از راهنمایی خوب شما اگر مساله دیگری برای راهنمایی ]در خصوص اجاره کردن خانه دارید به اشتراک بگذارید ممنون می شوم

RE: زندگی و کار در دالاس - sib 24 - 2012-08-12

خیلی خیلی ممنون دوست عزیز از راهنمایی خوب شما اگر مساله دیگری برای راهنمایی ]در خصوص اجاره کردن خانه دارید به اشتراک بگذارید ممنون می شوم
[/quote]

خواهش میکنم.مساله دیگه این هست که آپارتمان رو کاملا برسی کنید ببینید مشکلی داره یا نه.مثلا شکستگی داره کابینت ها ،یا ایرادی اگه داره به مسوولش بگید چون بعدا که بخواهید خونه رو تحویل بدین میگن شما این آسیب رو به آپارتمان رسوندید.ممکن هست جریمش رو بگیرند.