مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-08-12

ویا هزینه های دیگر را هم پوشش می دهد ؟ بعضی از دوستان اعلام می کنند که صاحب خانه پول آب رو می دهد - دیگر دوستان اعلام کردند که هزینه جمع آوری زباله با صاحب خانه است-
اگر ممکن است از شرایط عمومی برای اجاره کردن خانه توضیحی بفرمائید ممنون می شوم.
با آرزوی پیروزی همیشه گی برای شما دوست گرامی
[/quote]

اپارتمان مبله اکثرا وجود ندارد و لباسشویی هم اگر سر خانه باشد پولش رو میگیرن.
در کل مهمترین مسئله اجاره کردن برای کسی که سابقه اجاره ندارد این هست که طرف حاضر بشه با شما قرار داد ببنده که معمولا شرط و شروط زیاد میگذارن البته به منطقه بستگی داره.
اگر همه چیز مرتب شد و پای قرار داد رفتید یادتون بمونه که هول نباشید ! و یک نسخه قرار داد رو بگیرید و شب سر فرصت بخونید و فردا برگردید برای امضا و یا رفع ابهام احتمالی. یک برگه جدا ضمیمه هر قرار داد هست بنام ادندم یا همون ضمیمه خودمون که شرایط و هزینه های جانبی درش هست و تعهدات شما که خیلی مهمه چون مبدا گرانفروشی و تقلب ایشان در همین متمم قرار داد هست. البته گاهی اوقات شما چاره ای جز قبول ندارید چون ممکنه شانس دیگه ای نداشته باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - به گل - 2012-08-12

(2012-08-12 ساعت 11:09)soheilbadami نوشته:  
(2012-08-11 ساعت 19:08)به گل نوشته:  

ویا هزینه های دیگر را هم پوشش می دهد ؟ بعضی از دوستان اعلام می کنند که صاحب خانه پول آب رو می دهد - دیگر دوستان اعلام کردند که هزینه جمع آوری زباله با صاحب خانه است-
اگر ممکن است از شرایط عمومی برای اجاره کردن خانه توضیحی بفرمائید ممنون می شوم.
با آرزوی پیروزی همیشه گی برای شما دوست گرامی

اپارتمان مبله اکثرا وجود ندارد و لباسشویی هم اگر سر خانه باشد پولش رو میگیرن.
در کل مهمترین مسئله اجاره کردن برای کسی که سابقه اجاره ندارد این هست که طرف حاضر بشه با شما قرار داد ببنده که معمولا شرط و شروط زیاد میگذارن البته به منطقه بستگی داره.
اگر همه چیز مرتب شد و پای قرار داد رفتید یادتون بمونه که هول نباشید ! و یک نسخه قرار داد رو بگیرید و شب سر فرصت بخونید و فردا برگردید برای امضا و یا رفع ابهام احتمالی. یک برگه جدا ضمیمه هر قرار داد هست بنام ادندم یا همون ضمیمه خودمون که شرایط و هزینه های جانبی درش هست و تعهدات شما که خیلی مهمه چون مبدا گرانفروشی و تقلب ایشان در همین متمم قرار داد هست. البته گاهی اوقات شما چاره ای جز قبول ندارید چون ممکنه شانس دیگه ای نداشته باشید.
[/quote]

خیلی خیلی ممنون دوست عزیز لطفا راهنمایی کنید که این متمم قرارداد شامل چه مواردی است ؟ چه نکاتی در آن ذکر می شود؟ و مهمترین انها کدام است؟
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - msi - 2012-08-13

سلام دوستان
کسی شماره استودیو ۶ رو داره که بشه زنگ زد رزرو کرد یا سایتش چیه؟
چون برا بدو ورود خونه که نمیشه بگیریم یک هفته یا هفته رو باید همینجا ها سر کنیم !

RE: زندگی و کار در دالاس - Ali Sepehr - 2012-08-13

دوستاني كه عازم دالاس هستند مي تونند به من پيام بدند تا يكي از دوستاني كه مي تونه در بدو ورود كمكشون كنه رو بهشون معرفي كنم.

RE: زندگی و کار در دالاس - ali234 - 2012-08-15

(2012-08-13 ساعت 18:04)msi نوشته:  سلام دوستان
چون برا بدو ورود خونه که نمیشه بگیریم یک هفته یا هفته رو باید همینجا ها سر کنیم !

http://www.motel6.com/reservations/motel_detail.aspx?num=5010

RE: زندگی و کار در دالاس - mina.khh - 2012-08-18

(2012-08-15 ساعت 10:34)ali234 نوشته:  [quote='msi' pid='202077' dateline='1344864889']
سلام دوستان

سلام دوست عزیز
استدیو 6 و یا homestesd تا اونجایی که من میدونم و الان هم 2 روز هست در homestesd هستم رزرو نمی خواد فقط شما به یه تاکسی باید آدرسشو بدین تا بیارنتون و همونجا یک سوئیت میگیرین.
موفق باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - به گل - 2012-08-18

(2012-08-18 ساعت 07:29)mina.khh نوشته:  
(2012-08-15 ساعت 10:34)ali234 نوشته:  [quote='msi' pid='202077' dateline='1344864889']
سلام دوستان

سلام دوست عزیز
استدیو 6 و یا homestesd تا اونجایی که من میدونم و الان هم 2 روز هست در homestesd هستم رزرو نمی خواد فقط شما به یه تاکسی باید آدرسشو بدین تا بیارنتون و همونجا یک سوئیت میگیرین.
موفق باشید.
سلام دوست عزیز هزینه این دو جا شبی چند دلار است ؟ برای یک هفته؟

RE: زندگی و کار در دالاس - hoda2012 - 2012-08-18

(2012-08-18 ساعت 10:43)به گل نوشته:  
سلام دوستان

سلام دوست عزیز
موفق باشید.
سلام دوست عزیز منم سوالم همینه مثلاً قیمت 1 هفته با مالیات چقدر میشه (2 هفته و ماهیانه)
بعد چه امکاناتی داره ، اگه هم واستون امکان داره آدرسش رو بذارین تا بتونیم از نت پیداش کنیم و آیا عکس هایی که تو سایتشون هست با واقعیت مطابقه یا نه؟
ببخشید زیاد شد؟
ممنون

RE: زندگی و کار در دالاس - golesang - 2012-08-18

(2012-08-18 ساعت 22:08)hoda2012 نوشته:  
(2012-08-18 ساعت 10:43)به گل نوشته:  
سلام دوستان

سلام دوست عزیز
موفق باشید.
سلام دوست عزیز منم سوالم همینه مثلاً قیمت 1 هفته با مالیات چقدر میشه (2 هفته و ماهیانه)
بعد چه امکاناتی داره ، اگه هم واستون امکان داره آدرسش رو بذارین تا بتونیم از نت پیداش کنیم و آیا عکس هایی که تو سایتشون هست با واقعیت مطابقه یا نه؟
ببخشید زیاد شد؟
ممنون

ما 5 ماه پیش 40 روز در homestead موندیم هفته ای 355 دلار پرداخت کردیم که در انتها چون بیشتر از یکماه موندیم 170 دلار بهمون برگردوندند امکاناتشم که اتاق به علاوه آشپزخونه کامل و حمام و دستشویی و یک کمد دیواری که حالت انباری کوچیک داشت بود و خود هتل هم لندری و سالن ورزشی و استخر و جکوزی داشت صبحانه هم رایگانه که تو محوطه لابی میز و صندلی هست که هم میشه صبحانه رو اونجا خورد هم میتونید ببرید اتاقتون آب جوش و قهوه و یخ هم دائم در تمام ساعت شبانه روز رایگان در لابی موجوده اینترنت کم سرعت ( البته از مال ایران بهتره ) هم مجانیه صندوق امانت هم رایگان وجود داره
این سایت اصلی homestead هست
http://www.extendedstayhotels.com/?WT.srch=1

این هم شعبه ایه که ما بودیم که بهتون پیشنهاد میکنم اگر میخواهید به homestead بروید این شعبه اش رو انتخاب کنید چون دقیقا کنارش هایپر مارکت و چندین فست فود و رستوران هست با 5 دقیقه پیاده روی به ایستگاه اتوبوس میرسید که باهاش میتونید با یک خط اتوبوس به مال و فروشگاه وال مارت و همینطور کلیسایی که بیشتر دوستان اونجا کلاس زبان میرن برسید
در ضمن عکسهاشم واقعی هستن
http://www.extendedstayhotels.com/Reservations/SelectRoom.html?sid=f4addd44-a46b-4531-8c8c-3c8bf08da3d0
امیدوارم تونسته باشم جواب سوالاتتون رو کامل بدم ( فقط توضیح بدم که قیمتی که گفتم مال 5 ماه پیش بود ولی همون موقع هم تو سایتش بیشتر از اون زده بودن و وقتی برید اونجا میتونید تخفیف بگیرید )

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-08-19

سلام به همه دوستان
میخواستم از طریق مهاجرسرا تبریک عید رو به همه دوستان برسونم
عید بر همگی مبارک Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - hoda2012 - 2012-08-19

ببخشید یه سوال داشتم
این قضیه ویروس که اومده تو دالاس و داره آدما رو میکشه چیه؟
شبکه های خبری دارن میگن اینقدر شیوع پیدا کرده که دارن دالاس رو با هواپیماهای سم پاش ، سم پاشی میکنن
شانس ماست دیگه هر جا بخواییم بریم باید به ذره آب هم با خودمون ببریم

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-08-20

ویروس مولد تب رودخانه نیل توسط نوعی پشه که بوم تکزاس هست منتقل میشه.چون تکزاس معمولا فاقد منابع اب طبیعی است در هر نقطه دریاچه های مصنوعی ایجاد شده اند که اب باران رو در اون جمع میکنند برای مصارف خلق که همیت مسئله موضوع تجمع پشه رو باعث میشه.البته تکزاس یکی از کاملترین برنامه های بهداشتی در کل امریکا برای کنترل ناقلین داره که اگر نبود بعید بود اینجا جای زندگی بشه ! اما به هرحال با کسر بودجه سالهای اخیر این مسئله هم مقداری عود کرده با اینحال تحت کنترل هست.
اگر در کانتی دالاس هستید مواظب بچه ها خیلی باشید و در زمان غروب افتاب یعنی 1 ساعت قبل و بعد اون در محیط باز نباشید. متاسفانه امار کشته های این ویروس خطرناک تا به حال حدود 15 نفر بوده است.
1 نکته هم راجع اب اشامیدنی هست که به شخصه انواع فیلترها رو استفاده کردم ولی به این نتیجه رسیدم که هیچدام کیفیت خوبی رو نمیدن و بهترین راه اینه که از فیلتر های بزرگ که در فروشگاها هستن اب بخرید یا اب بسته بندی.
این ربطی به اون بیماری نداشت ولی از نظر شخصی خودم کیفیت اب در این منطقه مشکل داره علی رغم اینکه دولت محلی زیر بار نمیره و اب رو استاندارد میدونه. اگه ایران بود سریع 1 نمونه به ازمایشگاه میدادم و تکلیفش روشن میشد Smile
به هرحال اگر مقداری ناراحتی گوارشی دائمی اما ملایم که قبلا نداشتید رو احساس میکنین میتونه مربوط به اب باشه.
در پناه خدا

RE: زندگی و کار در دالاس - hoda2012 - 2012-08-20

(2012-08-20 ساعت 03:48)soheilbadami نوشته:  .....
1 نکته هم راجع اب اشامیدنی هست که به شخصه انواع فیلترها رو استفاده کردم ولی به این نتیجه رسیدم که هیچدام کیفیت خوبی رو نمیدن و بهترین راه اینه که از فیلتر های بزرگ که در فروشگاها هستن اب بخرید یا اب بسته بندی.
این ربطی به اون بیماری نداشت ولی از نظر شخصی خودم کیفیت اب در این منطقه مشکل داره علی رغم اینکه دولت محلی زیر بار نمیره و اب رو استاندارد میدونه. اگه ایران بود سریع 1 نمونه به ازمایشگاه میدادم و تکلیفش روشن میشد Smile
به هرحال اگر مقداری ناراحتی گوارشی دائمی اما ملایم که قبلا نداشتید رو احساس میکنین میتونه مربوط به اب باشه.
....
سهیل جان یعنی میفرمایین آب شهری اونجا قابل شرب نیست؟
بعد یه سوال دیگه این بیماری از طریق آب منتقل میشه یا از طریق پشه؟
اگه از طریق پشه هست از این اسپری هایی که به بدن میزنن تا پشه ها دور بشن کاربردی نداره؟

RE: زندگی و کار در دالاس - alireza1777 - 2012-08-21

(2012-08-03 ساعت 13:22)golesang نوشته:  
(2012-08-01 ساعت 16:43)mina.khh نوشته:  سلام به همه ی دوستان مهاجرسرا
2 تا سوال داشتم :
توی استدیو 6 آیا اینترنت وجود داره یا نه؟ اگر هست هزینه ی جدایی بابت استفاده ی هر اتاق میگیرن؟ یا رو همون هزینه ی اتاق حساب میشه؟ اگر میگیرن مثلا حدودا چقدر هزینه برای هر ساعت یا روز میگیرن؟

سوال بعدی اینکه در منطقه پلینو آیا سوپر مارکت ایرانی هست؟ اگر هست سبزی خشک دارند؟ اگر دارند از لحاظ قیمتی نسبت به ایران آیا خیلی گرانتر است یا نه؟

ممنون میشم اگر پاسختان را داشته باشم.

ما تو Home stead بودیم اینترنت کم سرعت رایگان بود ولی اگه پر سرعت میخواستیم باید براش هزینه پرداخت میکردیم البته اینترنت کم سرعت که میگم بازم از اینترنت داغون ایران بهتره برای من که تو اروپا اینترنت با سرعت 30 مگابایت داشتم اینترنت اونجا خیلی کم سرعت به نظر میومد البته من با همون هم کلی فیلم و سریال دانلود کرده بودم و نگاه میکردم

سلام home steadچند تا در دالاس هست،شما تو کدوم بودین؟
کرایه چند بود؟

RE: زندگی و کار در دالاس - alireza1777 - 2012-08-21

(2012-07-27 ساعت 19:44)mahdis نوشته:  
(2012-07-27 ساعت 13:17)mina.khh نوشته:  [quote='mina.khh' pid='195381' dateline='1343377791']
[quote='mahdis' pid='195272' dateline='1343329028']
مینا جون همونطور که توی یکی از نوشته ها عرض کردم نظرات متفاوته شاید از دید من اینطوری هستش و زندگی راحت ولی بعضی دوستان نه
به هر حال ما از اول سخت نگرفتیم و الان هم خدا رو شکر همه چی خوبه
مصاحبه هم فقط شما باید بگید customer service اینجا مهمترین بحث براشون همینه به قول یکی از دوستان همه ش باید از عشق صفا صمیمت کمک و این چیزا حرف بزند و اینکه همیشه حاضرید به مشتری و همکارتون کمک کنید

ممنون از پاسختون من و همسرم 16 آگوست به امید خدا داریم میایم دالاس و خیلی امیدوار هستیم به دوستی با شما و همسرتان که آدمهای مثبتی هستین و به آدم انرژی خوبی میدین.

مهدیس جان من یک سوال دیگه هم داشتم و اون اینه که من اگر تو ایران دوره ی ناخن یعنی مانیکور و پدیکور و طراحی و... را گذرانده باشم و کار هم بلد باشم یعنی تجربه هم داشته باشم و یک مدرک (البته نه مدرک فنی حرفه ایی) از همین مدارکی که موسسات آموزش آرایشگاهی میدهند را هم داشته باشم میتونم اونجا کار ناخن انجام بدهم یا نه؟ چون من شنیدم برای کارهای آرایشگاهی اصلا فایده نداره که تو ایران مدرک داشته باشیم باید حتما در آمریکا یکبار دیگر یک دوره ایی را بگذرانیم و مدرک اونجارو بگیریم در غیر اینصورت با اون مدرک از ایران گرفته امان هیچ کاری نمیتونیم بکنیم.

اینطور کارها خیلی خوبه و اون مدرک ایران شما هم بی تاثیر نخواهد بود مطمئنا مقداری از ساعات اون مدرک رو قبول میکنن و بقیه رو باید کلاس برید
به هر حال به نظر من ایده خیلی خوبیه چون من هم مدرک آرایشگری دارم و فرستادم آستین تعدادی از ساعاتم را قبول کردن حالا باید بقیه ساعات را کلاس برم تا بتونم کار کنم
موفق باشید

سلام
میشه کمی بیشتر توضیح بدین،برای تایید مدارک آرایشگری شما چه مدارکی را به آستین فرستادید؟حالا چرا آستین مگه اونجا بررسی میشه نه در دالاس؟