مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2012-10-09

(2012-10-09 ساعت 12:27)sert3e نوشته:  من برای اولین سفر دارم میام پس نه سوشیال دارم و نه هیچ کارتی. در سایت Studio 6 هم بدون کردیت کارت نمیشه اتاق رزرو کرد. از طرفی هم نگرانم اگر بدون رزرواسیون قبلی بیایم یا جا نداشته باشه یا قیمت رو بالا حساب کنه. بازم از دوستانی که برای اولین سفر رفتند Studio 6 خواهش میکنم بفرمایند چگونه از ایران در Studio 6 اتاق رزرو کردند؟

نگران نباش
اینا همیشه جا دارند و قیمت فقط وقتی بیشتر از یه هفته بمونی ناخداگاه میاد پایین ربطی به رزرو اینا نداره.
ضمنا من استودیو 6 بودم ولی کاش اون موقع همو استد رو میشناختم و میرفتم اونجا....

RE: زندگی و کار در دالاس - sert3e - 2012-10-09

اخر من واسه اوایل December مسخواهم بیام و نزدیک به سال نو هم هست.اگز جا نداشته باشه که دیگه خلاصصصصصص

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2012-10-10

عزیزم من هم میدونم دسامبر چه ماهی هست
اما اینجا تا دلت بخواد هتل ریخته

RE: زندگی و کار در دالاس - sert3e - 2012-10-10

پس اعتماد میکنم به همین حرف شما

مرسی هم از راهنمایی

RE: زندگی و کار در دالاس - Azi b - 2012-10-10

(2012-10-10 ساعت 10:34)Azi b نوشته:  [quote='mml' pid='223534' dateline='1349729858']
[quote='Azi b' pid='223297' dateline='1349691374']
ميخواستم راهنمايي كنيد در مورد آرلينگتون. چون كيفيت اب و هوايي اش از مناطق شمالي دالاس بهتر است. براي خانواده جاي مناسبي است از لحاظ امنيتي و تربيتي؟ مناطق خوب و امنش كجاست براي گرفتن هتل و در نهايت منزل؟

ما هم ممنون می شیم این چیزایی که توی تاپیک نوشته شده رو شما بی زحمت بخونید. فقط مال سه ماه قبله... Wink

http://mohajersara.com/thread-2299-post-190367.html#pid190367

دوست عزیزی هم که در آرلینگتون ساکن هستند رو هم در همین بحث می تونید پیدا کنید و جزئیات بیشتری بپرسید.

اگر نهایتاً قصد داشتید که در آرلینگتون ساکن بشید، برای رفت و آمد و خرید و گشتن دنبال آپارتمان تا قبل از خرید خودرو می تونم کمکتون کنم چون برای دانشگاه سه روز در هفته، در آرلینگتون هستم.

ممنون از لطفتون mml عزيز راستش من تقريبا تمام صفحات رو مطالعه كردم اما يكم گيج شدم انتخاب اولمون ريچاردسون بود كه گفتن منطقه هيسپانيك نشين است ولي توي سايت اسپرلينگ گفته ٩٩درصد non hispanic
هست در مورد ارلينگتون هم امنيت خوبي رو اين سايت تاييد نكرده شمال دالاس هم كه اكثر ايراني ها اونجا متمركزند مثل پلانو فريسكو هواي به نسبت خوبي نداره حالا ما دو ماه ديگه قراره بيايم و هنوز انتخاب نكرديم كجاي دالاس بريم و چون بچه داريم ميخوايم كمترين اشتباه رو در انتخاب داشته باشيم البته شايد بهتر باشه بيايم از نزديك ببينيم ولي كساني كه در شهرهاي مختلف دالاس زندگي ميكنن مسلما بهتر ميدونن

RE: زندگی و کار در دالاس - mml - 2012-10-10

(2012-10-10 ساعت 09:45)sert3e نوشته:  پس اعتماد میکنم به همین حرف شما

تنها راه برای رزرو از داخل ایران، استفاده از ویزا/مستر کارد کسی است که خارج از ایران زندگی می کند تا خودتان در آمریکا حساب باز کنید و کارت بانکی خودتان را بگیرید.

عموماً در شهرهایی که توریستی هستند، باید نگران شب سال نو بود. من نه تنها فکر می کنم که دالاس توریستی ندارد و اگر کسی هم به دنبال هتل در دالاس باشد، معمولاً به سفر کاری آمده که در شب سال نو احتمالش کمتر است، بلکه فکر می کنم تعداد زیادی از ساکنان دالاس هم برای مسافرت به شهرهای دیگر می روند...

RE: زندگی و کار در دالاس - sert3e - 2012-10-10

مرسی MML
پس جای نگرانی نداره؟ ببینم شما دالاس هستید ؟ اگر اره چند تا سوال خصوصی بپرسم.

RE: زندگی و کار در دالاس - mml - 2012-10-10

(2012-10-10 ساعت 11:02)Azi b نوشته:  انتخاب اولمون ريچاردسون بود كه گفتن منطقه هيسپانيك نشين است ولي توي سايت اسپرلينگ گفته ٩٩درصد non hispanic هست.
در مورد آرلينگتون هم امنيت خوبي رو اين سايت تاييد نكرده.
شمال دالاس هم كه اكثر ايراني ها اونجا متمركزند، مثل پلانو و فريسكو، هواي به نسبت خوبي نداره. حالا ما دو ماه ديگه قراره بيايم و هنوز انتخاب نكرديم كجاي دالاس بريم و چون بچه داريم، ميخوايم كمترين اشتباه رو در انتخاب داشته باشيم. البته شايد بهتر باشه بيايم، از نزديك ببينيم. ولي كساني كه در شهرهاي مختلف دالاس زندگي ميكنن، مسلما بهتر ميدونن.

برای سکونت در دالاس همون محدوده تقریبی که سهیل خان در چند پست قبلی گفتن، شاید بهترین راهنما باشه؛ مضاف به اینکه از نظر وجود حمل و نقل عمومی، مراکز تفریحی و خرید بیشتر و دسترسی به مراکز خرید ایرانی، برای مهاجرین تازه وارد همیشه دالاس بهتر از آرلینگتونه؛ مگر اینکه به علت کار/تحصیل مجبور به سکونت در آرلینگتون باشید.

این داستان کیفیت هوا رو هم من خیلی احساس نمی کنم و برای اولین باره که می شنوم و برام هم کمی عجیبیه؛ جون آرلینگتون هم مناطق صنعتی داره و هم بین چند اتوبان بین شهری اصلی قرار گرفته و علی القاعده، از نظر کیفیت هوا باید پایین تر باشه، مگر اینکه قرار گرفتن در مسیر باد در غرب دالاس به این موضوع کمک کنه. ولی بدون در نظر گرفتن مطالب تخصصی هواشناسی درباره دالاس، من به شخصه آب و هوا و سرسبزی فریسکو رو بیشتر می پسندم. ایشالا بعد از چند وقت که از ورودتون به دالاس گذشت، خودتون هم به این نتیجه خواهید رسید.

به نظر من، بهترین روش، خصوصاً برای خانواده های همراه با فرزند خردسال، سکونت در همون هتل homestead در یکی-دو هفته اول، و بعد از خریداری ماشین، جستجو و انتخاب آپارتمان در هفته های بعد هست.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-10-10

کل منطقه متروپلکس و حتی کل منطقه شمال تکزاس دارای شرایط اب و هوای یکسان هستن اما مناطق جنوب و غرب ایالت هر کدوم در دسته اب و هوایی جداگانه قرار میگیرن .

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2012-10-13

اول جهت معرفی بگم که من در دانشگاه ایالتی تگزاس در شهر دالاس فوق لیسانس اقتصاد میخونم.
دیروز سر کلاس economic regulation of bussiness بحث مفصلی راجع به کسب افتخار تگزاس بود.
اینکه بعد از اعلام اماری از فدرال رزرو تگزاس در امریکا مقام اول رو در تولید شغل بعد از ریسشن داشته.
این لینک اصلی فدرال رزرو رو نتونستم پیدا کنم اما یه لیتک پیدا کردم براتون میذارم. ظاهرا هنوز این امار فاش نشده اما این استاد من چون مشاور FDIC هست و بعد از یکی دیگه از استادام که مشاور ارشد FEDERAL RESERVE هست مطمین شدم گفتم این خبر رو به دوستان دالاسی بدم.
جال اینه که امریکایی ها سر کلاس با یه افتخاری میگفتند : ALTHOUGH THIS IS A SLAVE JOKE BUT F... CALIFORNIA!
http://www.usnews.com/news/blogs/rick-newman/2011/08/16/how-rick-perry-created-jobs-in-texas

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2012-10-13

امار مربوط به اشتغال و رشد اقتصادی در تکزاس واقعا درست هست و در 2011 رتبه اول رو داشته است و اطلاعات مربوطه رو میتونین از سایت وزارت کار فدرال یا استیت استخراج کنین همینطور جی دی پی رو.
تکزاس تنها ایالت امریکا است که سرزمین محسوب میشه و پرچم اون میتونه هم ارتفاع پرچم ملی افراشته بشه و با توجه به جمعیت و ذخایر طبیعی نفت و گاز از مهاجر پذیرترین و ثروتمندترین ها بحساب میاد و کمترین اتکا رو به بودجه های فدرال داره از اینرو رشد اقتصادی مناسب اون چندان دور از ذهن نیست. مشکل اصلی که منتقدان به این ایالت دارن نحوه مدیریت اون و دولت نه چندان قوی هست چون معتقدند که میزان رشد اقتصادی و اشتغال با وجود منابع خیلی خوب میتوانسته تا 30 درصد بیش از چیزی که هست باشد.
.............................
جالب اینکه از طرف دیگر تکزاس پنجمین ایالت فقیر امریکا از نظر درصد جمعیت زیر خط فقر میباشد !
نقشه توزیع فقر در ایالتهای مختلف :

http://money.cnn.com/news/economy/storysupplement/census_poverty_map/?iid=EL

RE: زندگی و کار در دالاس - sert3e - 2012-10-13

سلام
بچها یک از دوستان مدیکالش رو 2 may داده ومیخواد واسه اواخر DECEMBER بره دالاس.
یعنی اینکه وقت مدیکالش بیشتر از 6 ماه میشه.این ایرادی داره؟

RE: زندگی و کار در دالاس - msi - 2012-10-14

سلام دوستان تگزاسی
من و همسرم 5 روز که رسیدیم دالاس ،ما فعلا تو ریچاردسون هستیم و دنبال خونه میگردیم .
خوشحال میشیم دوستای ایرانیمونو ببینیم Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2012-10-14

(2012-10-14 ساعت 04:40)msi نوشته:  سلام دوستان تگزاسی
من و همسرم 5 روز که رسیدیم دالاس ،ما فعلا تو ریچاردسون هستیم و دنبال خونه میگردیم .
رسیدن بخیر خدمت عزیزان تازه رسیده
چشم به هم بزنید میشه 5 هفته و 5 ماه و 5 سال و یا علی سیتیزن امریکا...
اینجا ایرانیان عزیز زیاد هستند ولی هریک مشغول بدو بدوی زندگی خودشونن و حقم دارند...هزینه ها بالاست... ایشاله مثل همه ماها که روزی تازه بودیم با توکل
بر خدا بر همه مشکلات غلبه می کنید.کاری بود اطلاعاتی با پیام خصوصی در خدمتم.

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2012-10-14

(2012-10-14 ساعت 04:40)msi نوشته:  سلام دوستان تگزاسی

خوش امدید
کاری داشتید درخدمتیم