مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - هایده - 2012-10-23

(2012-10-09 ساعت 18:40)boshra نوشته:  
(2012-10-09 ساعت 12:27)sert3e نوشته:  من برای اولین سفر دارم میام پس نه سوشیال دارم و نه هیچ کارتی. در سایت Studio 6 هم بدون کردیت کارت نمیشه اتاق رزرو کرد. از طرفی هم نگرانم اگر بدون رزرواسیون قبلی بیایم یا جا نداشته باشه یا قیمت رو بالا حساب کنه. بازم از دوستانی که برای اولین سفر رفتند Studio 6 خواهش میکنم بفرمایند چگونه از ایران در Studio 6 اتاق رزرو کردند؟

نگران نباش
اینا همیشه جا دارند و قیمت فقط وقتی بیشتر از یه هفته بمونی ناخداگاه میاد پایین ربطی به رزرو اینا نداره.
ضمنا من استودیو 6 بودم ولی کاش اون موقع همو استد رو میشناختم و میرفتم اونجا....
سلام من این سایت را برایتان لینکش را میزارم برید اسم شهر و محله های مختلف با قیمت های مختلف هست که میتوانید با شماره بلیط و پروازتان هم رزرو کنیدhttps://www.extendedstayhotels.com/Reservations/GuestInfo.html?sid=ed5e7889-342a-4791-8b94-64246acb51ec&MYFLAGhttps://www.extendedstayhotels.com

RE: زندگی و کار در دالاس - salam100 - 2012-10-23

کسی‌ از بچها اگر دنبال آپارتمان ۱ خوابه در دالاس خیابان MIDWAY می‌گرده به من پیغام بعده اجاره آپارتمان ۱ خوابه ۴۸۰ $ ماهی‌ هست

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-10-27

دوستانی که تازه میان، با خودتون موجودی بانک و اگه داشتید، فیش حقوقی ایران رو داشته باشید که اینجا موقع آپارتمان گرفتن به علت نداشتن کردیت هیستوری، ازتون پول اضافه (حدود 300 دلار) نگیرن
اونایی که تازه میان، "شاید" بتونن یک ضرب برن توی آپارتمان اجاره ای.(یعنی بدون داشتن سوشال سکیوریتی)
من میتونم راهنماییتون کنم.
همینجا سوالتون رو طرح کنید و پیغام خصوصی ندید که همه بتونن استفاده کنن.

RE: زندگی و کار در دالاس - sert3e - 2012-10-27

فیش حقوقی رو داریم ولی خوب به فارسی هستش مقدار دریافتیمون و مجودی بانک رو هم که داریم.
لطفا راهنمایی بفرمایید پفا جان

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-10-29

من یه پست مفصل راجع به هزینه های آپارتمان زده بودم.
الان چرا نمونده؟
وقت نمیزارم که اینجوری شه.
مدیر یه فکری به حال سایت بکن. اگه اینجوری بمونه، فعالیتم رو کم میکنم

RE: زندگی و کار در دالاس - sert3e - 2012-10-29

اره یه سری از پستای من وحتی پیامهای خصوصی هم پاک شدا.
مدیر خان چرا؟ امیدواریم که دلیلی داشته باشه

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2012-10-29

فکر کنم دلیلش اون باشه که سرور سایت رو تغییر دادن
دیگه قراره صفحه ی ارور نبینیم

RE: زندگی و کار در دالاس - sert3e - 2012-10-29

PEFA جان در مورد گرفتن خونه در بدو ورود راهنمایی نمیکنی؟

RE: زندگی و کار در دالاس - به گل - 2012-10-29

این نوشته دوست خوب ما pefaاست که پاک شده بود من ذخیره کرده بودم حالا دوباره متن را می گذارم البته با اجازه ایشان.
اینجا علاوه بر اجاره ی ماهیانه که اول هر ماه ازتون میگیرند، یه سری هزینه ی دیگه در شروع دارید.
این هزینه ها به شرح زیر هستن که البته خیلی سلیقه ای است و یه جا همه شو میخواد و یه جا ممکنه نخواد. پس زیاد روی قطعی بودن این چیزا حساب باز نکنید ولی داشتن یک ترجمه از فیش حقوقیتون ممکنه حداقل 300 دلار براتون برگردونه.
Application fee. به ازای هر نفر(بعضی جاها ذوج های ازدواج کرده رو یک نفر حساب میکنن) حدود 50 الی 100 دلار
Deposit : معمولا بهتون پس نمی دن. حدود یک ماه اجاره یا کمتر. از من 250 گرفتن. اگه Credit History داشته باشید(یعنی کردیت کارت فعال داشته باشید. اینا ازش گزارش میگیرن و بر اساس اون ازتون دیگه پولی نمیگیرن ولی بعضی ها که بد حسابی داشتن باید نقدی بدن) شماره کارت میدید و پولی ازتون نمیگیرند. وقتی قراردادتون تموم میشه و واحد رو ترک میکنید اینا خونه رو بازدید میکنن و همه ی خسارت های وارد شده به خونه رو به حسابتون میندازن و از کارتتون کم میکنن. وقتی هم که پول نقد میدید، براتون یه لیستی میسازن و پولتون رو پس نمی دن.
pet fee: این هزینه ماهیانه ست و کسی که سگ و گربه داره، باید ماهیانه اجاره شو بده. اینجا 15 دلاره
Pet Deposit: از 200 تا 500 بسته به آپارتمان.
قبل از بستن قرارداد راجع به پارکینگ حرف بزنید. معمولا پارکینگ برای دو ماشین مجانیه. ولی بعضی جاها پارکینگ مسقف هم میدن و لوکس تر ها(کرایه ماهی 1000 به بالا) هم گاراژ.
بعضی آپارتمان ها که واحد خالی دارن، ماه اول رو تشویقی بهتون تخفیف میدن. من ندیدم که ماه اول رو کلا تخفیف بدن ولی دیدم که 600 دلار رو ماه اول 200 دلار گرفتن
میمونه هزینه های عمومی آپارتمان. برای اینکه برآوردی از هزینه هاتون داشته باشید مال خودم رو میگم.
ما دو نفریم در یک آپارتمان 620 فیتی یک خوابه.
water = 44$
sewer=27$
trash=5$
gas=7$
electric=80$
pest control = 1$
جمعا 166 دلار که خیلیه.
آپارتمان ما قدیمیه و این قدیمی ها برقشون مشترکه. اکثرا برق رو جدا خودتون میخرید و هزینه اش رو مستقلا میدید و میتونید اگه دلتون خواست صرفه جویی کنید. ولی در حالت ما، این کار غیر عملیه چون همه لامپ های ارزون و پرمصرف دارن، ماشین ظرف شویی، اجاق گاز برقی و ...

RE: زندگی و کار در دالاس - ziyarati_firoozeh - 2012-10-31

سلام
ما ساکن هیوستن هستیم و برای تعطیلات نوامبر (25-22) می یاییم دالاس . هتل حیات داون تاون رو رزرو کردیم. از دوستان ساکن دالاس ، میشه راهنمایی بفرمایید جاهای دیدنی دالاس و تفریحات اونجا رو.

هیوستن تشریف آوردید در خدمت هستیم.

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2012-10-31

(2012-10-31 ساعت 01:30)ziyarati_firoozeh نوشته:  سلام
ما ساکن هیوستن هستیم و برای تعطیلات نوامبر (25-22) می یاییم دالاس . هتل حیات داون تاون رو رزرو کردیم. از دوستان ساکن دالاس ، میشه راهنمایی بفرمایید جاهای دیدنی دالاس و تفریحات اونجا رو.

هیوستن تشریف آوردید در خدمت هستیم.

خوش امدید
بنده یه تاپیکی زدم که متاسفانه کسی رغبت نشون نداد نسبت به ادمه اون تاپیک

http://mohajersara.com/thread-5625.html

اینجا کلا دریاچه های خیلی قشنگ داره و دان تاون fort worth از قشنگ ترین دان تان های امریکاست... باغ وحش معروف و قشنگی داره
هتلی که توش از یخ ساخته شده نمیدونم الان باز هست یا نه چک کنین

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2012-11-07

دوستان عزیز دالاسی
یه خبر خوبی داشتم که شاید بعضی از شماها بدونید ولی خوب مینویسم تا بقیه هم بتونن استفاده کنن:

میدونید مه در دالاس تنها کانتی دالاس هست که امکان بیمه رایگان برای کم در امدها رو داره . البته یه مورد خصی هست که بهش میگن مدیکید و برای زنان باردار هست که برای هر کسی در تگزاس چه مهاجر چه سیتیزن ( که البته بوش میاد که قراره به دلیل بخران ها فقط برای سیتیزن ها امکان پذیر باشه) همه چیز رایگان باشه اون هم باید تو کانتی خوتون سرچ کنید که کجا میتونید برید.
اما بنده برای کارهای قبل حاملگی مثل تست ها و اینها با پرسش از یه پرستار مهربون ایرانی که البته دکترای پرستاری داره و در دانشگاه درس میده و در بیمارستان ها کارای خیریه میکنه اطلاعات خوبی گرفتم و نتیجه خوبی هم دیدم.
یه سری کلینیک هایی هست که به افراد کم درامد خدمت میکنه. به اسم planned parenthood
http://www.plannedparenthood.org/

اینجا میتونید زیپ کد بدید و مال محدوده خودتون رو پیدا کنید.
من رفتم اونجا و گفتم که میخوام ازمایشات کامل بدم و چکاپ بشم کامل. گفت ما اینجا نداریم و برو یه شعبه 75 . خلاصه رفتیم و خانومه شیاه مهربون گفت بیا این فرم رو پر کن و منتظر باش. بهم گفت ازمایشات تیرویید و معاینه متخصص زنان و ازمایشات کامل دیگه با هم میشه 98 $ !!!!!!!!!!!!!!!1
من هم یه خورده اخمام رفت تو هم چون فکر کردم میگه 980$
بعد سریع خودش گفت جاب داری؟
گفتم نه دانشجو هستم با شوهرم و مستر میخونیم و جاب نداریم و اینشورنس هم نداریم. گفت کی داره تامینتون میکنه. گفتم فایننشال اید هست و پدر مادرمون. گفت بذار یه لحظه ببینیم. اکی برو یه نامه بنویس که داری زندگیت رو با چه مقدار و از کجا میگذرونی و اینا رو هم پر کن . نیم ساعت بعد گفتن برو تو.
جاتون خالی
منی که ایران هر چکاپم حدوده 300 هزارتومن اونم با دفترچه بیمه تامین اجتماعی میشد اینجا متخصص زنان و متخصص پاتوبیلوژی اومد و چکاپ کامل و چقدر هم تمیز و خلاصه با کلی مشاوره بارداری گفتن بفرمایید صداتون میکنیم.
خلاصه گفت یه هقته دیگه زنگ برن و خودتم خسته نکن همین جا برات میخونیم نمیخواد بیایی بگیری. گفت میشه 11$. ما هم ترسیدیم گفتم مطمینی بیل دیگه واسم نمیفرستید . گفت نه اینم شماره پرونده ات
از این به بعد هم هر شعبه ای خواستی برو.
خلاصه که کل کارای ما با 11 دلار نا قابل انجام شد.
ایشالا که این موضوع به دردتون خورده باشه.

ضمنا برنده شدن رییس جمهور اوباما رو هم تبریک میگم!!!!!

RE: زندگی و کار در دالاس - پدی - 2012-11-07

boshraگرامی من ان شاله با خانواده4نفره قصد اقامت دردالاس راداریم .باتوجه به اینکه نیاز به خانه 3 خوابه وترجیحا دریک منطقه خانواده پسند .هزینه اجاره وزندگی متعارف حدودا چقدر میشود؟تششششششکر

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2012-11-07

(2012-11-07 ساعت 20:22)پدی نوشته:  boshraگرامی من ان شاله با خانواده4نفره قصد اقامت دردالاس راداریم .باتوجه به اینکه نیاز به خانه 3 خوابه وترجیحا دریک منطقه خانواده پسند .هزینه اجاره وزندگی متعارف حدودا چقدر میشود؟تششششششکر

سلام و تبریک و خوش امد دوست عزیز
من تا اینجا که سرچ کردم خونه 3 خوابه با 900 تا هم گیر میاد تو ریچاردسون .جای بدی هم نیست اما انشالله اومدید میشه بیشتر گشت. ئلی حدود 1200 تا واسه خونه و خورد و خوراکم به طور معمولی با 1000 تا میشه جمعش کرد. با 10000 تا هم میشه یه ماشین خوب خرید.
اما همه اینها بستگی به نوع زندگیتون داره.
اگر کار دیگه ای داشتید پیام خصوصی بدید در خدمتم.
شاد باشید.

RE: زندگی و کار در دالاس - azar1921 - 2012-11-08

سلام به همگی

من برای ترم بهار دارم میام دالاس که برم دانشگاهBig Grin میخوام بدونم خونه رو از اینجا باید رزرو کنم که نزدیک دانشگاه باشه یا بیام دالاس چند روز تو هتل اقامت کنم بعد دنبال خونه بگردم.هرچی هم توی این سایتهای خونه یابی میگردم گیجتر میشم . خواهش میکنم اگر نظری دارید راهنماییم کنید. مرسی