مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - mrr777 - 2012-11-15

(2012-11-15 ساعت 18:32)boshra نوشته:  
(2012-11-15 ساعت 15:35)mrr777 نوشته:  دوستان عزیز دالاسی سلام.
من تصمیم دارم در صورت موفقیت در امر خطیر گرفتن ویزا بیام تگزاس، ولی بین دالاس و هیوستن مرددم.
به نظر شما کدوم بهتره؟

خوش امد
کدوم بقالی میگه ماست من ترشه؟
Big Grin
بستگی داره اگر اب و هوای کیش رو دوست دارید تشریف ببرید هوستون
اگر هم شهر نو و پولدار دوست دارید تشریف ببرید دالاس.
بنده و شوهرم و دوستهامون که برای دیدن میان اینجا که میگند از اینجا بهتر وجود نداره!

خیلی ممنون دوست عزیز
مگه اب و هوای دالاس چطوریه؟ مثلا همونطور که مثال زدید با کدوم شهر ایران قابل مقایسه است.
در مورد فرهنگ عمومی مردم، وضعیت کار و ادامه تحصیل، بهداشت و غیره آیا تفاوت زیادی دارن؟

RE: زندگی و کار در دالاس - aadine - 2012-11-15

من تصمیم دارم در صورت موفقیت در امر خطیر گرفتن ویزا بیام تگزاس، ولی بین دالاس و هیوستن مرددم.
به نظر شما کدوم بهتره؟

خوب بیاین تو تاپیک هوستون هم بپرسین ببینین جواب بچه های اون جا چیه Wink
من یک سال و نیم دالاس-پلینو- بودم و شش ماهه که اومدم هوستون. هواشون خیلی فرقی نداره این جا گاهی کمی شرجیه که اصلن با شرجی شمال یا جنوب ایران قابل قیاس نیست و آزار دهنده هم نبوده برای من و شبیه هوای تهرانه بدون آلودگی. تو گرما یکی دو درجه گرم تر می شه و تو سرما معمولا به سرمای تهران نمی رسه ولی به هر حال فصل و روزای خیلی سرد و حتی گاهی برف هم داره. فاکتورهای مهم تر از هوا وجود داره مثل آمار جرم که تو هیوستون بیشتره چون شهر بزرگتر و پرجمعییت تریه( اونم فکر نمی کنم به پای آمار جرم های اعلام نشده جایی که ما ازش اومدیم برسه) . اوضاع کار مخصوصن تو حوزه های نفت و طراحی و گاهی مهندسی از دالاس بهتره. فرهنگ مردم بستگی به این داره که تو کدوم منطقه و محله ساکن بشید (هر دو شهر) و تفاوت اساسی نمی بینید. برای ادامه ی تحصیل هم هر دو دانشگاه های خوب دارن.
فضای ایرانی ها مخصوصن مهاجر سرایی هاش هر دو طرف خیلی خوبه و تنها نمی مونید.
good luck

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2012-11-15

(2012-11-15 ساعت 18:49)mrr777 نوشته:  
(2012-11-15 ساعت 18:32)boshra نوشته:  
به نظر شما کدوم بهتره؟

خوش امد
کدوم بقالی میگه ماست من ترشه؟
Big Grin
بستگی داره اگر اب و هوای کیش رو دوست دارید تشریف ببرید هوستون
اگر هم شهر نو و پولدار دوست دارید تشریف ببرید دالاس.
بنده و شوهرم و دوستهامون که برای دیدن میان اینجا که میگند از اینجا بهتر وجود نداره!

خیلی ممنون دوست عزیز
مگه اب و هوای دالاس چطوریه؟ مثلا همونطور که مثال زدید با کدوم شهر ایران قابل مقایسه است.
در مورد فرهنگ عمومی مردم، وضعیت کار و ادامه تحصیل، بهداشت و غیره آیا تفاوت زیادی دارن؟
راستش من نمیتونم اب و هوای هوستون رو تحمل کنم و البته دالاس عین تهرانه فقط تمیز.
کار هم بسیار خوب هست جوری که دانشجوهای شمال امریکا از دوستان ما از اوهایو 3 تا اینجا جاب گرفتند.

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2012-11-16

(2012-11-15 ساعت 20:07)aadine نوشته:  
به نظر شما کدوم بهتره؟

خوب بیاین تو تاپیک هوستون هم بپرسین ببینین جواب بچه های اون جا چیه Wink
من یک سال و نیم دالاس-پلینو- بودم و شش ماهه که اومدم هوستون. هواشون خیلی فرقی نداره این جا گاهی کمی شرجیه که اصلن با شرجی شمال یا جنوب ایران قابل قیاس نیست و آزار دهنده هم نبوده برای من و شبیه هوای تهرانه بدون آلودگی. تو گرما یکی دو درجه گرم تر می شه و تو سرما معمولا به سرمای تهران نمی رسه ولی به هر حال فصل و روزای خیلی سرد و حتی گاهی برف هم داره. فاکتورهای مهم تر از هوا وجود داره مثل آمار جرم که تو هیوستون بیشتره چون شهر بزرگتر و پرجمعییت تریه( اونم فکر نمی کنم به پای آمار جرم های اعلام نشده جایی که ما ازش اومدیم برسه) . اوضاع کار مخصوصن تو حوزه های نفت و طراحی و گاهی مهندسی از دالاس بهتره. فرهنگ مردم بستگی به این داره که تو کدوم منطقه و محله ساکن بشید (هر دو شهر) و تفاوت اساسی نمی بینید. برای ادامه ی تحصیل هم هر دو دانشگاه های خوب دارن.
فضای ایرانی ها مخصوصن مهاجر سرایی هاش هر دو طرف خیلی خوبه و تنها نمی مونید.
good luck

آدینه جون به سلامتی رفتی هیوستون ، دوستان پلینو همه در حال پخش شدن هستن ، اینجا که سعادت دیدار 2-3 بار نصیبمون شد ایشالله اومدم هیوستون Big Grin میام سراغت راستی کنسرت کامران هومنه حتما بروووووووووووو خیلی خوب بود پارسال ما رفتیم
به هر حال امیدوارم هر جا هستی موفق باشید Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - aadine - 2012-11-16

(2012-11-16 ساعت 03:29)mahdis نوشته:  آدینه جون به سلامتی رفتی هیوستون ، دوستان پلینو همه در حال پخش شدن هستن ، اینجا که سعادت دیدار 2-3 بار نصیبمون شد ایشالله اومدم هیوستون Big Grin میام سراغت راستی کنسرت کامران هومنه حتما بروووووووووووو خیلی خوب بود پارسال ما رفتیم
به هر حال امیدوارم هر جا هستی موفق باشید Smile

ممنونم مهدیس جان. خوش حال می شم این جا در خدمتتون باشم. کنسرت هم قرار بود برم اما برنامه ام تغییر کرد.
شما هم موفق باشید و برقرار

RE: زندگی و کار در دالاس - mandana63 - 2012-11-20

با سلام خدمت دوستان خوب مهاجر سرائی
ما الان یک ماهی است تو نیوجرسی اومدیم .
رشته تحصیلی من مهندسی صنایع است و تقریبا بعد از بررسی 1 ماهه کاملا متوجه شدم سمت نیوجرسی و نیویورک کار پیدا نمی کنم.
دوستانی که سمت هیوستن و دالاس هستند می دانند بازار کار مهندسی صنایع اون طرفا چطور است ؟
من شنیدم هیوستن بیشتر نفتی است . پس این کارخانه های آمریکا بیشتر کدام سمت هستند ؟ .
با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2012-11-20

(2012-11-20 ساعت 08:02)mandana63 نوشته:  با سلام خدمت دوستان خوب مهاجر سرائی
ما الان یک ماهی است تو نیوجرسی اومدیم .
رشته تحصیلی من مهندسی صنایع است و تقریبا بعد از بررسی 1 ماهه کاملا متوجه شدم سمت نیوجرسی و نیویورک کار پیدا نمی کنم.
دوستانی که سمت هیوستن و دالاس هستند می دانند بازار کار مهندسی صنایع اون طرفا چطور است ؟
من شنیدم هیوستن بیشتر نفتی است . پس این کارخانه های آمریکا بیشتر کدام سمت هستند ؟ .
با تشکر

عزیزم کلا گرفتن جابی در رشته های خودمون برای ماها که مدرک خارجی نداریم خیلی به ندرت اتفاق می افته . مگر اینکه لایسنس های رشته مربوطه رو بگیرید.

RE: زندگی و کار در دالاس - پدی - 2012-11-20

boshraگرامی اولا باز تشکر بابت راهنمایی های شما .میخواستم راجع به کار درزمینه مغازه داری مثل موادخوراکی اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمایید

RE: زندگی و کار در دالاس - boshra - 2012-11-20

(2012-11-20 ساعت 19:23)پدی نوشته:  boshraگرامی اولا باز تشکر بابت راهنمایی های شما .میخواستم راجع به کار درزمینه مغازه داری مثل موادخوراکی اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمایید

خیر
متاسفانه من هیچ اطلاعی در این زمینه ندارم!
ببخشید!

RE: زندگی و کار در دالاس - yaser60 - 2012-11-23

سلام
دوستای عزیز این هم سایت خوبی به نظر میرسه که داخلش اطلاعات مفیدی از دالاس و جاهای دیدنی، نقشه و مسکن و غیره هست که دیدنش خالی از لطف نیست.
www.dallas.world-guides.com

RE: زندگی و کار در دالاس - behnam88 - 2012-11-26

سلام دوستان،
کسی میدونه در زمینه ی (computer network (Cisco-Microsoft-Linux کار تو دالاس چطوریه؟

RE: زندگی و کار در دالاس - exxxius - 2012-12-01

درود دوستان
حقیقت ماجرا اینه که من و همسرم حدوداً 2 ساله که در ترکیه زندگی میکنیم و سختی های زیادی رو پشت سر گذاشتیم. اگر سکوریتی کلرنسمون به موقع بیاد تا چند ماه دیگه میاییم امریکا البته نه از طریق لاتاری... خیلی راجع به شهرهای بزرگ امریکا تحقیق کردم ولی در آخر به این نتیجه رسیدم که دالاس مخصوصاً برای شروع انتخاب مناسبیه. این شد که قصد داریم برای زندگی به دالاس بیاییم ولی نیاز به یک اسپانسر اخلاقی داریم. البته احتمالاً میدونید که اسپانسر بیشتر جنبه تشریفاتی داره و از لحاظ مادی و مالی مسئولیتی به عهده اش نیست.
از دوستان کسی میتونه در این زمینه به ما کمک کنه؟ خیلی خوشحال میشیم. لطفاً برام پیام خصوصی بفرستید.
بینهایت ممنونم.

RE: زندگی و کار در دالاس - alirezamk - 2012-12-03

سلام به دوستان
سمت پلینو یا نزدیک اون کسی همخونه نمیخواد، راهنمایی‌ای، پیشنهادی اگر دوستان داشته باشند ممنون میشم
مرسی

RE: زندگی و کار در دالاس - Ashkan78 - 2012-12-05

سلام

من برای ماه May (دقیقا یک ماه) عازم مسافرت هستم. اگه کسی از دوستان طالب استفاده از آپارتمان من برای مدت یک ماه هست، به طور خصوصی پیغام بده. آپارتمان من در شمال دالاس و بسیار نزدیک به محدوده شهری Plano هست. 460 فوت مربع مساحتش هست و یک اتاق خواب و یک هال داره. اجاره یک ماهش هم 450 دلار بعلاوه هرینه آب و برق و اینترنت (حدود 100 دلار).

دقت کنید که فقط برای ماه May (یک ماه) خانه در اختیار شماست و بعد از آن خودم از سفر بر خواهم گشت.

RE: زندگی و کار در دالاس - achi686 - 2012-12-05

(2012-12-05 ساعت 09:20)Ashkan78 نوشته:  سلام

من برای ماه May (دقیقا یک ماه) عازم مسافرت هستم. اگه کسی از دوستان طالب استفاده از آپارتمان من برای مدت یک ماه هست، به طور خصوصی پیغام بده. آپارتمان من در شمال دالاس و بسیار نزدیک به محدوده شهری Plano هست. 460 فوت مربع مساحتش هست و یک اتاق خواب و یک هال داره. اجاره یک ماهش هم 450 دلار بعلاوه هرینه آب و برق و اینترنت (حدود 100 دلار).

دقت کنید که فقط برای ماه May (یک ماه) خانه در اختیار شماست و بعد از آن خودم از سفر بر خواهم گشت.

اشکان جان بنده یه پیغام خصوصی دادم و یه پیشنهادی هم مطرح کردم، ممنون میشم نظرتو در اون مورد بگی.
من در واقع برای اولین سفر به امریکا، در آپریل عازم دالاس هستم، و خوشحال میشم اگه امکانش بود از این فرصت استفاده کنم، اما همونطور که گفتم چون اولین سفرم به امریکا و دالاس هست فعلا خودم هم گیج هستم و بعضی موارد باید برام روشن تر بشه.....اما اشکان جان من میتونم توی لیستت، یکی از اون کاندیدا باشم.....

خوشحال میشم اگه کسی توی تاریخ آپریل و یا نزدیک های این تاریخ عازم دالاس هست باهم در ارتباط و یا هماهنگ تر باشیم حداقل همو توی مهاجرسرا بشناسیم........Cool