مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2013-01-01

(2013-01-01 ساعت 11:39)mitr.p نوشته:  دردو بر دوستان
اكه خدا بخواد ماه ديگه عازم دالاسيم
براس اينترنت و كابل تلويزيون و ماهواره سوال داشتم :
تلفن ثابت:
به نظرم هزينه اضافيه........همون تلفن هاي همراه جواب ميده

شبكه تلويزيون:
شبكه هاي محلي كه مجاني باشند چيزي هست؟؟فقط در حدي كه يه صدايي ازش در بياد؟؟

ماهواره :
نسب ماهواره اونجا چه جوري؟ مثل ايران فقط بايد پول اوليه ديش و رسيور رو بديم؟؟ براي شبكه هاي من و تو ...جم....pmc........شبكه هاي ايران.............اين جور شبكه ها رو ميگم

اينترنت:
يكي از دوستان ميگفت ارزونترينش ADSL نرو،؛ کامکست هست كه توي فلورزيدا ماهي 30 دلار هست . توي دالاس چي؟ارزونترين و مناسب ترين كدومه؟

ممون

سلام میترا جان خیلی خوشحالم که بالاخره دارید میاید Wink

عزیزم تلفن ثابت ما مدت 1 سال داشتیم به نظر من هم هزینه اضافی است و ما هم قطعش کردیم وقتی یه تلفن همراه نامحدود با یک شرکت ارزان داشته باشی همیشه در دسترسی و به صرفه تر هستش ( البته غیر از متروپی سی اس Big Grin )

برای شبکه های لوکال اگه تلویزیون دیجیتال داشته باشی مثل ایران با آنتن هوایی میتونید چند تا کانال خوب رو بگیرید ( اگه اشتباه نکنم 20-25 کانال ) اگر هم تلویزیون دیجیتال نباشه علاوه بر آنتن یه ریسیور با توجه به برندش از 30 تا 60 دلار میتونی بخری

در مورد ماهواره هم درست گفتید برای نصبش و تجهیزات فکر کنم بالای 300 دلار باید هزینه کنید اونطور که ما شنیدیم

اینجا ما با ای تی ان تی ماهی 21 دلار با 3 گیگ هزینه داریم در ماه ولی اگه داخل دالاس باشی با تایم وارنر 10 گیگ میتونی حدود 40 دلار بگیرید در خصوص این اپراتوری که نام بردی من چیزی در دالاس نشنیدم

موفق باشید عزیزم

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-01-02

ضمن سلام خدمت اهالی جدید و قدیم دالاس و امدگان و نیامدگان ! مزاحم شدم عرض کنم که چون تعدادی دوستان از طریق پیام خیلی سوالات تخصصی ! پرسیده بودن و خب از طرفی جواب مختصر که لطفی نداره و از طرفی من همه جا گفتم هر خط تایپ فارسی برام 10 دقیقه طول میکشه !
به هر شکل هر کی از دوستان با من امری داشتن و سوال یا راهنمایی میخوان با من تماس بگیرن. خب قدیمیها که شماره دارن و کمابیش در ارتباط دیداری و شنیداری هستیم مابقی دوستان هم میتونم طبق روال زیر در خدمتشون باشم.
لطفا 5 شنبه شبها بین 10 تا 12 شب میتونید تماس با من بگیرین (به وقت محلی تکزاس البته !) در خدمتم.
شماره من 2144949071 هست لطفا در این ساعت فقط باشه ممنون میشم.
به هر شکل کار و کمکی در حد توان بشه در خدمت هممیهنان هستم. سهیل

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-01-04

با اجازه به پست بالا مطلبی اضافه کنم چون دوستی تماس گرفتن امروز و مطلب این هست که کمک من در حد تبادل اطلاعات و تجارب هست در محدوده دالاس و مطالب جزئی که توی تاپیک شاید نباشن و کلا این موضوع جنبه عملی یا ارائه هیچ خدماتی در ازا دستمزد نیست و برای این منظور باید به تاپیک / اگهی مربوطه در سایت مراجعه بفرماین.

RE: زندگی و کار در دالاس - پدی - 2013-01-04

شنیدم دالاس از نظر وسعت شهر پهناوری است.آیا وسایل نقلیه عمومی به اندازه کافی ست؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mehdiii - 2013-01-04

(2013-01-04 ساعت 20:35)پدی نوشته:  شنیدم دالاس از نظر وسعت شهر پهناوری است.آیا وسایل نقلیه عمومی به اندازه کافی ست؟

سلام خانم دکتر
من تقریباً تمام این تاپیک رو مرور کردم، اکثر دوستان عنوان میکنند که سیستم حمل و نقل عمومی چندان مناسب نیست و مثلا برای استفاده از اتوبوس باید زمان قابل توجهی رو صرف کنید. طبیعتاً چند نفری هم در پست های قبلی تاکید میکنند که باید به فکر تهیه خودرو شخصی باشید.
مفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2013-01-06

(2013-01-01 ساعت 22:51)mahdis نوشته:  
تلفن ثابت:

شبكه تلويزيون:

ماهواره :
نسب ماهواره اونجا چه جوري؟ مثل ايران فقط بايد پول اوليه ديش و رسيور رو بديم؟؟ براي شبكه هاي من و تو ...جم....pmc........شبكه هاي ايران.............اين جور شبكه ها رو ميگم

اينترنت:
يكي از دوستان ميگفت ارزونترينش ADSL نرو،؛ کامکست هست كه توي فلورزيدا ماهي 30 دلار هست . توي دالاس چي؟ارزونترين و مناسب ترين كدومه؟

ممون

عزیزم تلفن ثابت ما مدت 1 سال داشتیم به نظر من هم هزینه اضافی است و ما هم قطعش کردیم وقتی یه تلفن همراه نامحدود با یک شرکت ارزان داشته باشی همیشه در دسترسی و به صرفه تر هستش ( البته غیر از متروپی سی اس Big Grin )

برای شبکه های لوکال اگه تلویزیون دیجیتال داشته باشی مثل ایران با آنتن هوایی میتونید چند تا کانال خوب رو بگیرید ( اگه اشتباه نکنم 20-25 کانال ) اگر هم تلویزیون دیجیتال نباشه علاوه بر آنتن یه ریسیور با توجه به برندش از 30 تا 60 دلار میتونی بخری

در مورد ماهواره هم درست گفتید برای نصبش و تجهیزات فکر کنم بالای 300 دلار باید هزینه کنید اونطور که ما شنیدیم

اینجا ما با ای تی ان تی ماهی 21 دلار با 3 گیگ هزینه داریم در ماه ولی اگه داخل دالاس باشی با تایم وارنر 10 گیگ میتونی حدود 40 دلار بگیرید در خصوص این اپراتوری که نام بردی من چیزی در دالاس نشنیدم

موفق باشید عزیزم
ممنون مهديس جانSmile
بالاخره داريم ميايم
ميخوايم سيم كارت t.mobile بگيرم ...شايد فعلا از گوشي هاي خودمون استفاذده كينم
يادمه سري پيش فروزگاهش كه خريديم گقت بايد بري انلاك كني سيم كارتت رو و ما نميدونستيم كجا....
توي دالاس كسي ميدونه كه كجا انلاك ميكنه و بدونه هزينه هم گويا بايد اين كار رو بكنند
ادرسي كسي داره ؟؟ و يا تجربه اي داره؟

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2013-01-06

(2013-01-06 ساعت 14:42)mitr.p نوشته:  
تلفن ثابت:

شبكه تلويزيون:

ماهواره :

اينترنت:

ممون

موفق باشید عزیزم
ممنون مهديس جانSmile
بالاخره داريم ميايم
يادمه سري پيش فروزگاهش كه خريديم گقت بايد بري انلاك كني سيم كارتت رو و ما نميدونستيم كجا....
توي دالاس كسي ميدونه كه كجا انلاك ميكنه و بدونه هزينه هم گويا بايد اين كار رو بكنند

دوست عزیزBig Grin
هر چی می خوای یاد بگیری تو این زمینه از سایت " یو تی یوب " پیدا میکنی

RE: زندگی و کار در دالاس - مانترا - 2013-01-07

بچه ها؟ به نظرتون واسه کسی که رشتش شیمیه و زمینه کاریش هم تو خط رنگ ماشینه دالاس بهتره یا هیوستون؟

(2012-12-14 ساعت 09:54)msi نوشته:  
(2012-12-12 ساعت 14:14)روژینا نوشته:  سلام به دوستان خوب که واقعازحمت میکشن واطلاعاتشونودراختیارهمه میزارن
من برنده لاتاری هستم ودودختر6و8ساله دارم اعتبارویزای ماتا21می هستش اصلاآشناودوستی اونجاندارم وخیلی نگرانم به من گفتن برای شروع دالاس خوبه ممنون میشم منوراهنمایی کنید وراجب شرایط بیمه به من اطلاعات یدهید چون همسرم بیمارخاص هستش خیلی بیمه برام مهم است
واینکه چه موقع بخوام بیام خوبه بازم بابت اطلاعاتی که میدهیدممنون وسپاسگدارم

سلام دوست عزیز
پیشاپیش خیر مقدم
در مورد بیمه بچه ها که مشکلی نیست ، چون بچه ها بیمه رایگان دارن .تو دالاس کانتی یه بیمه هست واسه آدماییی که درامدشون کمه یا اصلا درامد ندارن اکثرا در بدو ورود میشه تحت پوشش این بیمه قرار گرفت شرایط خاصی هم نداره فقط پرینت حساب بانکیتون و مدرکی که ثابت کنه شما تو کانتی دالاس هستین.ولی در مورد اینکه شرایط پوشش دادن بیماری شوهرتون با چه هزینه ای باشه رو اطلاع درستی ندارم .
در مورد زمان آمدنتون باید قبل از اکسپایر شدن مدیکال تشریف بیارید Smile
اگه کمک خواستید که در حد توان باشه در خدمتیم Smile

دوست عزیز! این شرایط بیمه در هیوستون هم صادقه یا فقط تو دالاس اجرا میشه؟

RE: زندگی و کار در دالاس - msi - 2013-01-07

(2013-01-07 ساعت 00:11)مانترا نوشته:  بچه ها؟ به نظرتون واسه کسی که رشتش شیمیه و زمینه کاریش هم تو خط رنگ ماشینه دالاس بهتره یا هیوستون؟

(2012-12-14 ساعت 09:54)msi نوشته:  
(2012-12-12 ساعت 14:14)روژینا نوشته:  سلام به دوستان خوب که واقعازحمت میکشن واطلاعاتشونودراختیارهمه میزارن
من برنده لاتاری هستم ودودختر6و8ساله دارم اعتبارویزای ماتا21می هستش اصلاآشناودوستی اونجاندارم وخیلی نگرانم به من گفتن برای شروع دالاس خوبه ممنون میشم منوراهنمایی کنید وراجب شرایط بیمه به من اطلاعات یدهید چون همسرم بیمارخاص هستش خیلی بیمه برام مهم است
واینکه چه موقع بخوام بیام خوبه بازم بابت اطلاعاتی که میدهیدممنون وسپاسگدارم

سلام دوست عزیز
پیشاپیش خیر مقدم
در مورد بیمه بچه ها که مشکلی نیست ، چون بچه ها بیمه رایگان دارن .تو دالاس کانتی یه بیمه هست واسه آدماییی که درامدشون کمه یا اصلا درامد ندارن اکثرا در بدو ورود میشه تحت پوشش این بیمه قرار گرفت شرایط خاصی هم نداره فقط پرینت حساب بانکیتون و مدرکی که ثابت کنه شما تو کانتی دالاس هستین.ولی در مورد اینکه شرایط پوشش دادن بیماری شوهرتون با چه هزینه ای باشه رو اطلاع درستی ندارم .
در مورد زمان آمدنتون باید قبل از اکسپایر شدن مدیکال تشریف بیارید Smile
اگه کمک خواستید که در حد توان باشه در خدمتیم Smile

دوست عزیز! این شرایط بیمه در هیوستون هم صادقه یا فقط تو دالاس اجرا میشه؟
بیمه واسه بچه ها همه جا رایگان هست ولی واسه بزرگسال رو تو هیوستون اطلاع ندارم

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2013-01-07

(2013-01-06 ساعت 14:42)mitr.p نوشته:  
تلفن ثابت:

شبكه تلويزيون:

ماهواره :

اينترنت:

ممون

موفق باشید عزیزم
ممنون مهديس جانSmile
بالاخره داريم ميايم

عزیزم تی موبایل هم خواستی بگیری از وال مارت پلان خانوادگی بگیر ارزونتر در میاد برات ( ما هم همینو داریم )
نگران این آنلاک نباش همسر من جایی رو بلده که انجام میدن ایشالله اومدی بهت میگم عزیزم
موفق باشی

RE: زندگی و کار در دالاس - روژینا - 2013-01-07

سلام به همه ی دوستان که دلسوزانه کمک وراهنمایی میکنند ممنونم ازاطلاعاتی که میزارید منم برای 16 فوریه عازم دالاس هستم
18470 N. Dallas Pkwy.
Dallas, TX 75287اینجارو برای اقامت اولیه انتخاب کردیم ممنون میشم راهنمایی کنید باتوجه به اینکه دوبچه دارم واینکه میخواستم ببینم نوت بوک ازایران بگیرم یا اونجا اگرحدود قیمت دارید ممنون میشم بگید وقیمت تبلت 3 چندهست
بازم ممنونم از همه ی دوستان

البته یکی ازدوستان خوبم دراین هتل اقامت داشته وخیلی راضی بودن اما بازم میخواستم نطردوستان بدونم تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2013-01-07

(2013-01-07 ساعت 20:07)روژینا نوشته:  سلام به همه ی دوستان که دلسوزانه کمک وراهنمایی میکنند ممنونم ازاطلاعاتی که میزارید منم برای 16 فوریه عازم دالاس هستم
18470 N. Dallas Pkwy.
Dallas, TX 75287اینجارو برای اقامت اولیه انتخاب کردیم ممنون میشم راهنمایی کنید باتوجه به اینکه دوبچه دارم واینکه میخواستم ببینم نوت بوک ازایران بگیرم یا اونجا اگرحدود قیمت دارید ممنون میشم بگید وقیمت تبلت 3 چندهست
بازم ممنونم از همه ی دوستان

البته یکی ازدوستان خوبم دراین هتل اقامت داشته وخیلی راضی بودن اما بازم میخواستم نطردوستان بدونم تشکر

دوست عزیز این ادرسی که زدید همون هوم استیدی هست که بیشتر دوستان رفتن و جای خوبیه از لحاظ دسترسی به فروشگاهها از بقیه شعبه ها بهتر است
برای نوت بوک هم توصیه من اینه که بیاید اینجا بخرید من فکر میکنم اینجا بهتر باشه
به هر حال جای خوبی رو انتخاب کردید
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - pefa - 2013-01-09

(2013-01-01 ساعت 22:51)mahdis نوشته:  ...
اینجا ما با ای تی ان تی ماهی 21 دلار با 3 گیگ هزینه داریم در ماه ولی اگه داخل دالاس باشی با تایم وارنر 10 گیگ میتونی حدود 40 دلار بگیرید ...
منظورتون 3 مگ و 10 مگ است؟
معمولا شش ماه اول رو میتونید با تخفیف ویژه بخرید.
تایم وارنر ارزونتر است و ورایزون از همه پر سرعتتر و با کیفیت تر.
من خودم به خاطر محدودیت هایی که آپارتمانم داشت مجبور شدم از AT&T سرویس بخرم. تخفیف هاش هم تموم شده و یک ساله اش رو حدود 43 دلار در ماه برای اینترنت 3 مگ uverse میدم.
adslش ارزونتره ولی برای کسی که tv میخواد بگیره مجبوره بره رو uverse

RE: زندگی و کار در دالاس - IN.USA@2013 - 2013-01-10

دوستان لطفا در مورد میزان مالیات بر درآمد - مالیات بر فروش - مالیات بر املاک و مالیات های دیگر در دالاس و تگزاس توضیح دهید.

RE: زندگی و کار در دالاس - mirman - 2013-01-12

سلام دوستان عزیز شما برای فارغ التحصیل رشته دامپزشکی کدام شهر تگزاس را پیشنهاد میکنید.ما قراره 4 ماه دیگه بیایم آمریکا.آستین،هوستون،دالاس یا شهر دیگه.ممنون میشم راهنمایی کنید.