مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - azar1921 - 2013-02-06

با سلام
دوستان کسی هست که از دالاس تا چند ماه آینده بخواد بره ایران؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2013-02-06

سلام بر همشهریان
امروز صبح رسیدیم دالاس
از اونجایی که من و همسرم تو دوران شیرین عقد بودیم ...قسمت شده که زندگیمون رو اینجا شروع کنیم
همه یاری کنید که جهاز کشون داریم :-)
1-درمنطقه devenshire و dr,morphy دنبال خونه هستیم . دوستان اگه سایت و یا خونه ای به گوش و یا چشمشون خورد ممنون میشم بهم اطلاع بدید. متراژ اصلا اصلا برام مهم نیست. علاوه بر قیمت پایین ، امنیت برامون از همه مهمتره
دوستان خانه دار:
2-برای وسایل خونه اگه جای خاصی رو میدونید که قیمت هاش بهتره رو بهم بگید
3- یه ماشین دیدیم و براش gprs میخوایم بگیریم.....چیز خاصی بگیریم و یا اینکه همه مثل هم هستند؟؟

ممنون از کمک هاتون

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2013-02-06

(2013-02-06 ساعت 07:13)mitr.p نوشته:  سلام بر همشهریان
امروز صبح رسیدیم دالاس
از اونجایی که من و همسرم تو دوران شیرین عقد بودیم ...قسمت شده که زندگیمون رو اینجا شروع کنیم
همه یاری کنید که جهاز کشون داریم :-)
1-درمنطقه devenshire و dr,morphy دنبال خونه هستیم . دوستان اگه سایت و یا خونه ای به گوش و یا چشمشون خورد ممنون میشم بهم اطلاع بدید. متراژ اصلا اصلا برام مهم نیست. علاوه بر قیمت پایین ، امنیت برامون از همه مهمتره
دوستان :
2-برای وسایل خونه اگه جای خاصی رو میدونید که قیمت هاش بهتره رو بهم بگید
3- یه ماشین دیدیم و براش gprs میخوایم بگیریم.....چیز خاصی بگیریم و یا اینکه همه مثل هم هستند؟؟

ممنون از کمک هاتون
Smile
سلام بر شما عزیزان نورسیده*** پیوندتان مبارک***
اول همه بزنن اون دست قشنگه رو برای عروس و داماد عزیز.... شله شله ...محکم تر.....آهااااااااااان! آباریکاله ...Big Grin
ضمن خیر مقدم مجدد...جوابها
1- اطلاعی ندارم ولی گوگل دوست خوبی هست بهش اعتماد کنید و ازش بپرسید.
2- ما بیشتر این دست از خرید هامون رو والمارت و کلز (KOHLS) انجام می دیم قیمتاش معقوله و اجناس خوب البته تا اینکه دنبال چی باشید...
3- اکثرا" الان اجناس همه توسط دستان توانمند و مبارک عزیزان چینی با کیفیت های مشابه تولید شده ولی برند های مختلف هست (باز گوگل و آمازون رو پیشنهاد دارم)

نمی دونم کمکی کردم یا نه ولی آرزوی بهترین ها رو دارم برای شما عزیزانSmile

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2013-02-06

(2013-02-02 ساعت 21:03)mahdis نوشته:  
(2013-02-02 ساعت 14:11)mitr.p نوشته:  
(2013-01-07 ساعت 05:44)mahdis نوشته:  عزیزم تی موبایل هم خواستی بگیری از وال مارت پلان خانوادگی بگیر ارزونتر در میاد برات ( ما هم همینو داریم )
نگران این آنلاک نباش همسر من جایی رو بلده که انجام میدن ایشالله اومدی بهت میگم عزیزم
موفق باشی
مرسی مهدیس جان
میشه بگی کدوم پلنش؟
ماهی چند برای دوتایی اش؟ اینترنت نا محدود داره؟

میترا جون ما برای دو خط تلفن ماهی 54$ میدیم که اینترنتش نا محدود هستش و فامیلی پلن هست البته به خاطر اینکه ما همسرم توی وال مارت کار میکنه یه مقداری بهش تخفیف دادن که شده 54$ ولی برای افرادی که اونجا شاغل نیست همین پلن فکر میکنم حدود 70$ دلار باشه
Smile

مهدیس جان:
توی سایت t.mobile رو دیدم . فکر کنم منظور شما پلن 79 دلاری باش. اما هیچی از اینترنت توش ننوشته

امروز رفتیم t.mobile تا یک گوشی سامسونگ گلکسی II بگیریم با قرار داد 2 ساله
یکی از دوستامون میگفت که گوشی با قرار داد رو 199 دلار میده . ما هم خواستیم بگیریم اما فروشنده گفت در صورتی 199 دلار میده که قرار داد 2 ساله ببندیم و ماهی حدود 150 دلار هم بدیم ....برای صحبت و تکس و اینترنت نا محدود !!!!
این که خیلی خیلی برامون گرون در میادش.فروشنده گفت که برای قرار داد های دو ساله نمیتونید طری pre paid بگیرید ...برای پلن خانوادگی هم گفت نمیشه
حالا نمیدونم چرت گفت یا نه!!!!!!!
کسی اطلاع داره اگه بخواهیم گلکسی II برداریم ارزونترین راه کدومه؟؟؟ ایا با همین خانوادگی 79 دلاری میتونیم گلکسی بگیریم؟؟
مرسی

RE: زندگی و کار در دالاس - maxsupermax - 2013-02-07

(2013-02-06 ساعت 08:46)mitr.p نوشته:  
(2013-02-02 ساعت 21:03)mahdis نوشته:  
(2013-02-02 ساعت 14:11)mitr.p نوشته:  
(2013-01-07 ساعت 05:44)mahdis نوشته:  عزیزم تی موبایل هم خواستی بگیری از وال مارت پلان خانوادگی بگیر ارزونتر در میاد برات ( ما هم همینو داریم )
نگران این آنلاک نباش همسر من جایی رو بلده که انجام میدن ایشالله اومدی بهت میگم عزیزم
موفق باشی
مرسی مهدیس جان
میشه بگی کدوم پلنش؟

میترا جون ما برای دو خط تلفن ماهی 54$ میدیم که اینترنتش نا محدود هستش و فامیلی پلن هست البته به خاطر اینکه ما همسرم توی وال مارت کار میکنه یه مقداری بهش تخفیف دادن که شده 54$ ولی برای افرادی که اونجا شاغل نیست همین پلن فکر میکنم حدود 70$ دلار باشه
Smile

مهدیس جان:
توی سایت t.mobile رو دیدم . فکر کنم منظور شما پلن 79 دلاری باش. اما هیچی از اینترنت توش ننوشته

یکی از دوستامون میگفت که گوشی با قرار داد رو 199 دلار میده . ما هم خواستیم بگیریم اما فروشنده گفت در صورتی 199 دلار میده که قرار داد 2 ساله ببندیم و ماهی حدود 150 دلار هم بدیم ....برای صحبت و تکس و اینترنت نا محدود !!!!
این که خیلی خیلی برامون گرون در میادش.فروشنده گفت که برای قرار داد های دو ساله نمیتونید طری pre paid بگیرید ...برای پلن خانوادگی هم گفت نمیشه
کسی اطلاع داره اگه بخواهیم گلکسی II برداریم ارزونترین راه کدومه؟؟؟ ایا با همین خانوادگی 79 دلاری میتونیم گلکسی بگیریم؟؟
مرسی

روی سوالتون با من نبود Winkبا بزرگ دالاس مهدیس خانم بود ولی جواب من:

من و خانم هر دو گوشی آنلاک داریم با پلن ماهانه از تی -موبیل که هر کدوممون ماهانه (افتر تکس -After Tax ) مبلغ 33 دلارمی دیم با 1500 دقیقه و فقط 30 مگا بایت اینترنت (چرا حجم کم اینترنت ؟ چون خونه اینترنت داریم فقط از 30 مگا بایت برای چک کردن ایمیل و گوگل مپ کردن و گاها" سرچ استفاده می کنیم)و هر ماه لاگ این می کنیم و پرداخت می کنیم 30 دلار+ تکسش
برای گلکسی 2 یه سوالی از ای تی ان تی هم بپرسید یا از سایتش جویا شید.

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2013-02-07

ممنون
اخر مشکل حل شد. یکی از دوستانمون پلن خانوادگی و قرار داد 2 ساله داشت.
ما یک خط از زیر مجموع اون گرفتیم 10 دلار ماهانه برای تکس و تاک نا محدود . گوشی گلسی هم گرفتیم 200 دلار که البته 50 تاش رو گفت بر میگردونه و 30 دلار هم ماهانه برای اینترنت نا محدود یعنی در کل گوشی گلسی 2 با ماهانه 40 دلار همه چی نامحدود
حالا مونده دنبال خونه بگردیم . میخاهیم نزدیک مورفی باشه . چند جا دیدیدم اما اجاره بالای 700 تاست. ما بین 600 نهایت 700 میخواهیم

بیمه ماشین:
گواهینامه ام رو بین المللی کردم تا فعلا باهاش بتونم راننپدگی کنم. ماشینی دیدیم که البته خودش تا چند ماه دیگه بیمه داره.
ایا با این ماشین میتونم رانندگی کنم یا حتما بیمه باید به نام خود من باشه؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2013-02-07

(2013-01-01 ساعت 22:51)mahdis نوشته:  
(2013-01-01 ساعت 11:39)mitr.p نوشته:  ماهواره :
نسب ماهواره اونجا چه جوري؟ مثل ايران فقط بايد پول اوليه ديش و رسيور رو بديم؟؟ براي شبكه هاي من و تو ...جم....pmc........شبكه هاي ايران.............اين جور شبكه ها رو ميگم

اينترنت:
يكي از دوستان ميگفت ارزونترينش ADSL نرو،؛ کامکست هست كه توي فلورزيدا ماهي 30 دلار هست . توي دالاس چي؟ارزونترين و مناسب ترين كدومه؟

ممون

در مورد ماهواره هم درست گفتید برای نصبش و تجهیزات فکر کنم بالای 300 دلار باید هزینه کنید اونطور که ما شنیدیم

اینجا ما با ای تی ان تی ماهی 21 دلار با 3 گیگ هزینه داریم در ماه ولی اگه داخل دالاس باشی با تایم وارنر 10 گیگ میتونی حدود 40 دلار بگیرید در خصوص این اپراتوری که نام بردی من چیزی در دالاس نشنیدم

موفق باشید عزیزم

یکی از دوستامون با همین تایم وارنر نامحدود قرار داد داره ماهی 35 دلار!!!!

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2013-02-08

[quote='maxsupermax' pid='273463' dateline='1360201202']
[quote='mitr.p' pid='272922' dateline='1360124182']
[quote='mahdis' pid='271216' dateline='1359822807']
[quote='mitr.p' pid='271073' dateline='1359798076']
[quote='mahdis' pid='260059' dateline='1357521255']
عزیزم تی موبایل هم خواستی بگیری از وال مارت پلان خانوادگی بگیر ارزونتر در میاد برات ( ما هم همینو داریم )
موفق باشی
[/quote]
مرسی مهدیس جان
میشه بگی کدوم پلنش؟
[/quote]

Smile
[/quote]

مهدیس جان:

مرسی
[/quote]

من و خانم هر دو گوشی آنلاک داریم با پلن ماهانه از تی -موبیل که هر کدوممون ماهانه (افتر تکس -After Tax ) مبلغ 33 دلارمی دیم با 1500 دقیقه و فقط 30 مگا بایت اینترنت (چرا حجم کم اینترنت ؟ چون خونه اینترنت داریم فقط از 30 مگا بایت برای چک کردن ایمیل و گوگل مپ کردن و گاها" سرچ استفاده می کنیم)و هر ماه لاگ این می کنیم و پرداخت می کنیم 30 دلار+ تکسش
[/quote]

خواهش میکنم جناب 'maxsupermax' Smile

[quote='mitr.p' pid='273678' dateline='1360252312']
ممنون
ما یک خط از زیر مجموع اون گرفتیم 10 دلار ماهانه برای تکس و تاک نا محدود . گوشی گلسی هم گرفتیم 200 دلار که البته 50 تاش رو گفت بر میگردونه و 30 دلار هم ماهانه برای اینترنت نا محدود یعنی در کل گوشی گلسی 2 با ماهانه 40 دلار همه چی نامحدود
حالا مونده دنبال خونه بگردیم . میخاهیم نزدیک مورفی باشه . چند جا دیدیدم اما اجاره بالای 700 تاست. ما بین 600 نهایت 700 میخواهیم

بیمه ماشین:
گواهینامه ام رو بین المللی کردم تا فعلا باهاش بتونم راننپدگی کنم. ماشینی دیدیم که البته خودش تا چند ماه دیگه بیمه داره.
[/

میترا جان شما باید با نام خودتون بیمه رو بگیرید

RE: زندگی و کار در دالاس - mea694 - 2013-02-09

ما هم میخاستیم بیاییم دالاس و شروع کردم به خوندن از اول تاپیک تا رسیدیم به ویروس نیل که بخ خاطر دوتا بچه هام پشیمون شدیم:-(

RE: زندگی و کار در دالاس - ehsansh - 2013-02-10

در آمریکا مناطق شهری از نظر بزرگی به ترتیب به صورت ایالات، کانتی ، شهر طبقه بندی می گردند. در واقع کانتی یا معادل آن در فارسی شهرستان به منطقه جغرافیایی از کشور گفته می شود که در بعضی از کشور های مدرن جهت مقاصد اداری و غیره استفاده می گردد. دالاس کانتی یکی از کانتی های ایالت تگزاس می باشد که خود از تعدادی شهر تشکیل گردیده. تصویر بالا کلان شهر دالاس فورت ورث (Dallas Fort Worth) یا به اختصار DFW می باشد که از 12 کانتی تشکیل شده است.
خود این کلان شهر به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می گردد که بخش شرقی Dallas-Plano-Irving و بخش غربی Fort Worth – Arlington می باشد. این کلانشهر بیش از شش میلیون و دویست هزار نفر جمعیت دارد که چهارمین کلانشهر آمریکا محسوب می گردد و از نظر سرعت رشد جمعیت در آمریکا در حال حاضر در رده دوم قرار دارد. فرودگاه اصلی دالاس فرودگاه DFW بین دالاس و فورت ورث واقع شده و از نظر ترافیک هواپیما سومین فرودگاه بزرگ دنیا می باشد.
دالاس با آب و هوای مرطوب نیمه گرمسیری در منطقه ای واقع شده که متمایل به گرفتن بادهای گرم و خشک شمالی و شرقی در تابستان ها می باشد که دمای هوا در این فصل را به 38 تا 47 درجه سانتی گراد می رساند و زمانی که تنها دمای هوا مد نظر قرار می گیرد شمال تگزاس که دالاس در آن واقع شده یکی از گرم ترین مناطق آمریکا در ماه های تابستان تلقی می گردد.
[عکس: Kidd_Springs_Park_2.jpg]

زمستان ها در دالاس از ملایم به گرم متمایل است با میانگین دمای 13 تا 21 درجه سامنی گراد در روز و 1- تا 7 درجه سانتی گراد در شب ها. یک روز معمولی در زمستان به صورت میانگین دمای 17 درجه در روز و 2 درجه در شب می باشد. هرچند گاها جبهه های هوای سردی که به Blue Norther معروف هستند از منطقه دالاس می گذرند که در این مواقع دمای هوا به زیر 4- درجه در شب و 4 درجه در روز می رسد. نشستن برف معمولا یک بار در زمستان دیده می شود و بارش برف نیز کلا 1 تا 2 روز به طول می انجامد. بهار و پاییز هوای خوشایندی بر دالاس حاکم می گردد و شکوفه های گل های بهاری در کنار اتوبان ها جلوه خاصی به شهر می بخشد. دالاس از هیوستون خنک تر و شرجی آن کمتر است و نسبت به هیوستون که طوفان های شدیدی در آن می وزد از آب و هوای بهتری برخوردار است.
http://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=dallas+transportation&source=images&cd=&cad=rja&docid=jVPI9V83aGRz9M&tbnid=Am78O1VFcRfbBM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.dallasnews.com%2Fopinion%2Feditorials%2F20110124-editorial-dewhurst-shows-courage-on-transportation-funding.ece&ei=g0IXUbGKE4j_qwHLooCQAg&psig=AFQjCNHBUHhbnTswn3qcvlzTBRWjT0iSjg&ust=1360565238399577
سیستم حمل و نقل عمومی دالاس به DART که مخفف Dallas Area Rapid Transit می باشد معروف است و که شامل اتوبوس،ترن، قطار برقی و HOV Lanes می باشد. HOV Lanes که مخفف High-Occupy Vehicle (وسائط نقلیه پر جمعیت) می باشد در واقع لاین هایی در اتوبان ها می باشد که تنها به وسائط نقلیه ای که سرنشنین های بیشتر از 2 نفر دارد اجازه تردد می دهد و به این طریق مشوق کاهش خودرو های تک سرنشین می باشد و امکان استفاده از لاین های خلوت تر را برای رانندگانی که با بیش از دو سرنشین تردد می کنند، فراهم می آورد.
اجاره یک studio flat در دالاس از 350 دلار شروع می شود تا به بالا. به طورکلی در آمریکا قبل از اجاره خانه، صاحبخانه ممکن است از شما بخواهد که فرمی را پر کنید تا بر طبق آن صاحبخانه بتواند توانایی شما در پرداخت اجاره را بررسی کند. در فرم مورد نظر ممکن است از شما شماره بیمه و مدرکی که نشان دهد شما کار می کنید خواسته شود. اگر هنوز شماره بیمه ندارید می توانید از کارت اقامت خود استفاده کنید. هم چنین می توانید با نشان دادن ته قبض های پرداخت هایتان ثابت کنید که مشغول کار هستید. همچنین ممکن است از شما مبلغ ناچیزی برای تقاضای اجاره خانه در خواست شود. اگر شما هنوز در حال کار نیستید شخصی که کار می کند می تواند اجاره نامه را به جای شما امضا کند که به این شخص اصطلاحا Co-signer گفته می شود و اگر شما توان پرداخت اجاره را نداشته باشید این شخص موظف به پرداخت اجاره شما خواهد بود. در نهایت در صورت توافق طرفین بر سر مبلغ اجاره و مدت قرارداد، اجاره نامه یا Lease توسط دو طرف امضا می گردد. معمولا قراردادهای اجاره یک ساله هستند ولی می توان برای مدت کوتاهتری نیز خانه اجاره کرد که در این صورت می بایست مبلغ بیشتری پرداخت. بر اساس اجاره نامه که یک مدرک قانونی محسوب می گردد شما موظف هستید خانه را سالم و تمیز نگه دارید و در صورت آسیب رساندن به خانه ممکن است مجبور به پرداخت جریمه گردید.معمولا مستاجران در هنگام ورود به خانه جدید مبلغی را به عنوان سپرده (Security Deposit) می پردازند که معمولا به اندازه یک ماه اجاره خانه می باشد که در هنگام تخلیه خانه در صورت سالم بودن آن به مستاجر باز گردانده می شود و در غیر اینصورت این مبلغ یا بخشی از آن توسط صاحبخانه جهت تعمیر خانه نگه داشته می شود. به همین دلیل لازم است که قبل از اجاره خانه از همه جای خانه بازدید دقیق به عمل آید و در صورت رویت مورد یا اشکال خاصی آن را با صاحبخانه در میان گذاشت. برای بعضی از خانه ها و آپارتمان ها مبلغ اجاره شامل سایر هزینه های خانه مثل گاز، برق، گرمایش، آب و جمع آوری زباله نیز می شود در سایر موارد مستاجر باید به طور جداگانه این هزینه ها را پرداخت کند. بنابراین قبل از اجاره خانه باید از صاحبخانه در مورد این هزینه ها و شامل شدن آن ها در اجاره خانه سوال گردد و بعد اقدام به امضای اجاره نامه نمود. اگر این هزینه ها به عهده مستاجر باشد، می بایست از میزان این هزینه ها مطلع گردید زیرا بعضی از این هزینه ها در تابستان به علت استفاده از سیستم هوای مطبوع و در زمستان به علت استفاده از وسایل گرمایشی بیشتر خواهند شد. بنا براین اطلاع از میزان هزینه های جانبی ساختمان بسته به ایالتی که در آن زندگی می کنید از اهمیت بالایی برخوردار است.
به عنوان یک قاعده کلی هزینه های جانبی خانه در شمال تگزاس که شامل هزینه تلویزیون(Cable) نیز می شود 25% مبلغ اجاره می باشد. در دالاس-فورت ورث اکثر قریب به اتفاق جوامع آپارتمانی هزینه خدمات پرداخت نمی کنند. در واقع تنها در حدود 3% از کل مالکیت ها همه صورت حساب پرداخت شده (all bills paid) محسوب می شوند. 3 درصد دیگری از مالکیت های آپارتمانی برق تجاری ارائه می کنند که در واقع در آن مالک برق را یکجا با نرخ تجاری می خرد و بر روی آن تخفیف می گیرد و سپس صورتحساب ماهیانه شما را با یک نرخ تنزیل شده ارائه می کند.
در واقع میزان هزینه خدمات ساختمانی شما که شما ماهیانه مجبور به پرداخت هستید به عوامل زیی بستگی دارد :
- وسعت خانه
- کارایی وسایل و لوازم سرمایشی ، گرمایشی و ...
- تعداد افراد ساکن در خانه
- شرکت هایی که از آن ها خدمات برق (بر حسب کیلو وات در ساعت) یا گاز(بر حسب متر مکعب در ساعت) دریافت می کنید
- در سال 2002 تگزاس ساختار شرکت های برق را تغییر داد و در نتیجه آن در حال حاضر تعداد نامحدودی از شرکت هایی که این خدمات را ارائه می کنند وجود دارد. رنج قیمت ها بر اساس میزان و الگوی مصرف شما بسیار متغیر می باشد. بنابراین در هنگام بازدید از یک خانه حتما از صاحبخانه میزان تقریبی هزینه برق بر اساس میزانی که شما تمایل به استفاده دارید را بپرسید و حتما تحقیق کنید که ساکنان قلبی از چه شرکتی این خدمات را تهیه می کرده اند. شما می توانید با آن شرکت تماس گرفته و آن ها می توانند میزان دقیق برق مصرفی همان واحد را در سال گذشته به شما ارائه دهند که این کمک زیادی به شما خواهد کرد. با داشتن اطلاعاتی که از کمپانی تامین کننده و تخمین صاحبخانه می گیرید می توانید برآورد صحیحی از میزان هزینه ای که در پیش رو دارید داشته باشد.
باید به این نکته توجه کرد مخصوصا برای کسانی که به تازگی به دالاس نقل مکان کرده اند در تابساتان سیستم خنک کننده به طور مداوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت هم چنین در تابساتان برای گرمایش و آب گرم که همه آن ها نیز برقی هستند ممکن است باعث افزایش هزینه ها گردد.
در زیر نمودار هایی از هزینه های متوسط گاز، برق، تلفن، اینترنت پر سرعت، تلویزیون و مقایسه هزینه خدمات خانه در دالاس یا چند شهر مهم آمریکا خواهید دید:
http://i48.tinypic.com/dvlfef.jpg
هزینه متوسط ماهیانه برق در ایالات مختلف آمریکا
http://i48.tinypic.com/vh5o47.jpg
هزینه متوسط ماهیانه گاز در ایالات مختلف آمریکا
http://i49.tinypic.com/mmzlmc.jpg
هزینه متوسط ماهیانه تلفن در ایالات مختلف آمریکا
http://i48.tinypic.com/2iqh8wz.jpg
هزینه متوسط ماهیانه تلویزیون در ایالات مختلف آمریکا
http://i48.tinypic.com/fxqjgk.jpg
هزینه متوسط ماهیانه اینترنت پر سرعت در ایالات مختلف آمریکا
http://i48.tinypic.com/2exy8m0.jpg
مقایسه هزینه خدمات اساسی خانه در دالاس و لس آنجلس
http://i48.tinypic.com/9a0r61.jpg
مقایسه هزینه خدمات اساسی خانه در دالاس و سن فرانسیسکو
http://i48.tinypic.com/15zppbs.jpg
مقایسه هزینه خدمات اساسی خانه در دالاس و نیو یورک

جدول زیر لیستی از ستمزد ساعتی در دالاس و مقایسه آن با سایر شهرهای آمریکا می باشد.
http://i46.tinypic.com/208ikhx.jpg

دانشگاه های اصلی شهر دالاس عبارتند از :
دانشگاه SMU (Southern Methodist University in Dallas, TX) که در قلب دالاس جای دارد و در سال 2010 از سوی U.S News و World Reprt در رتبه 68 امین دانشگاه برتر آمریکا جای گرفت. این دانشگاه از سراسر آمریکا و 90 کشور در دنیا دانشجو می پذیرد. همچنین این دانشگاه دارای مدرسه های تخصصی در زمینه حقوق، تکنولوژی و مهندسی می باشد و مراکز و موسسه های تخصصی زیادی می باشد که از میان آن ها می توان به Maguire Energy Institute و Temerlin Advertising Institute اشاره نمود.
دانشگاه تگزاس در دالاس UTD (University of Texas at Dallas in Richardson) که در سال 2010 از سوی Princton Review به عنوان برترین کالج غرب آمریکا برگزیده شد در فاصله 12 مایلی شهر دالاس واقع است.

RE: زندگی و کار در دالاس - soheilbadami - 2013-02-10

(2013-02-09 ساعت 17:35)mea694 نوشته:  ما هم میخاستیم بیاییم دالاس و شروع کردم به خوندن از اول تاپیک تا رسیدیم به ویروس نیل که بخ خاطر دوتا بچه هام پشیمون شدیم:-(

جای شکرش باقیه که شما تاپیک رو خوندید چون نصف صفحات تاپیک تقریبا تکراری هست از بس که اکثرا تاپیک رو نخوندن و سوالها تکراری شده.
اما ویروس نیل هم وجود داره توی کل تکزاس و اصولا زادگاهش هست ! ولی اینطور هم نیست که همه گیر باشه و مشکل حادی بوجود بیاره و معمولا کنترل شده هست .در اینصورت هر منطقه یا شهری رو که شما انتخاب کنید یک مشکلی خواهد داشت. به هر شکل جاهای خیلی بهتر از دالاس هم توی امریکا هست که ایشالا قسمتتون بشه . جای ما رو هم خالی کنین Smile

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2013-02-10

عزیزم تی موبایل هم خواستی بگیری از وال مارت پلان خانوادگی بگیر ارزونتر در میاد برات ( ما هم همینو داریم )
موفق باشی

Smile

مهدیس جان:

مرسی
[/quote]

[/quote]

خواهش میکنم جناب 'maxsupermax' Smile

[quote='mitr.p' pid='273678' dateline='1360252312']
ممنون

بیمه ماشین:
[/

میترا جان شما باید با نام خودتون بیمه رو بگیرید

RE: زندگی و کار در دالاس - mea694 - 2013-02-10

از بابت جوابتون ممنونم آقای بادامی عزیز
میدونید مشکل اینجاست که به خاطر شرایط جدیدی که آدم باهاش روبه رو میشه نظیر پیدا کردن کار و مسایل دیگه.... دوست نداره با مشکل پیش بینی نشده ای مثل بیماری ناشناخته یا طوفان و .... جون عزیزانش که به خاطر آرامش و آینده اونا داره تلاش میکنه به خطر بیوفته.بهر حال اگه مطمئن هستید که کنترل شده هست و یا اینکه حوادث طبیعی مسئله حادی ایجاد نمیکنه ما خیلی دوست داریم در کنار هموطنای نازنینی مثل شما زندگی خوبی داشته باشیم.

RE: زندگی و کار در دالاس - ali234 - 2013-02-10

(2013-02-07 ساعت 06:10)maxsupermax نوشته:  روی سوالتون با من نبود Winkبا بزرگ دالاس مهدیس خانم بود ولی جواب من:

سلام دوست عزیز می شه بپرسم اینترنت منزلتون رو از کدوم کمپانی گرفتید؟ و سیستم اینترنت رایج امریکا کدومه؟ adsl یا وایمکس یا...؟ هزینه مودم و نصبش به چه صورته؟ و ایا مودم ایران ( adsl) وایرلس ( سیستم برقش 110-220).رو با خودمون بیاریم اونجا قابل استفاده هست؟؟؟

RE: زندگی و کار در دالاس - mitr.p - 2013-02-11

قابل توجه دوستان شاید به دردشون بخوره:
برای بیمه ماشین با دوستمون رفتیم اداره بیمه که اسمش یادم نیست . چون من سابقه بیمه نداشتم بیمه گرون برامون در میومد تمت دوستم یک راه کار پیشنهاد کرد که اسم من بیاد زیر مجموعه بیمه اونا.......وقتی سابقه دار شدم خودم بیمه ام رو جدا کنم .
از اونجایی که گواهی نامه من بین الملی بود و گواهینامه دالاس نداشتم ، گفت که بیمه ام گرون تر در میاد . برای 6 ماه با بین المللی 136$ وی با گواهینامه دالاس 46$...
من اسمم رو زیر مجموعه بیمه دوستمون قرار دادم یعنی برای 6 ماه 136 تا....و وقتی گواهینامه ام رو بگریم .مدارکم رو میبرم ما التفاوت رو بهم برمیگردونند یعنی همون 46 دلار میشه Smile

مهدیس جان:
برای اون شماره بیمه خیلی خیلی خیلی ممنون. این بیمه ارزون در ارومد . دیگه به اون شماره تل نکردم. مرسی عزیززززززززززززم

سوال
شماره یه نصاب ماهواره میخوام که بیشتر کانال ها رو بگیره TongueMC .......GEM.....MANOTO

مرسی