مهاجرسرا
دالاس، ایالت تگزاس - نسخه قابل چاپ

+- مهاجرسرا (https://www.mohajersara.org/forum)
+-- انجمن: آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-4.html)
+--- انجمن: زندگی در آمریکا (https://www.mohajersara.org/forum/forum-27.html)
+--- موضوع: دالاس، ایالت تگزاس (/thread-2299.html)

RE: زندگی و کار در دالاس - واله - 2013-03-19

سلام دوستان عزیز ما از برندگان لاتاری هستیم کسی را در امریکا نداریم در حال تحقیق هستم فکر می کنید برای شروع زندگی با دو تا بچه کوچیک دالاس خوبه از نظر اب و هوا و امنیت مدرسه چطوره ممنون میشم راهنما یی کنید

یه سوال دیگه چه جوری میشه قبل از اومدن خونه اجاره کرد

RE: زندگی و کار در دالاس - واله - 2013-03-19

:(دوستان کسی نیست راهنمایی کنه

RE: زندگی و کار در دالاس - golesang - 2013-03-19

(2013-03-19 ساعت 18:28)واله نوشته:  سلام دوستان عزیز ما از برندگان لاتاری هستیم کسی را در آمریکا نداریم در حال تحقیق هستم فکر می کنید برای شروع زندگی با دو تا بچه کوچیک دالاس خوبه از نظر اب و هوا و امنیت مدرسه چطوره ممنون میشم راهنما یی کنید

دوست عزیز ما هم با دوتا بچه کوچیک اومدیم دالاس به نظر من جای خوبی برای شروع هستش آب و هواش هم گرمه تقریبا ولی معمولا باد داره از نظر امنیت هم ما تو مدتی که اینجا بودیم چیزی دال بر ناامنی ندیدیم

خونه هم تا جاییکه من میدونم قبل اومدن نمیشه اجاره کرد ولی نگران نباشید خیلی زود خونه میگیرید

RE: زندگی و کار در دالاس - ali039 - 2013-03-22

(2013-03-07 ساعت 11:21)mehdiii نوشته:  
(2013-03-06 ساعت 07:40)MAHDI2012 نوشته:  دوستان عزیزی که قصد دارید به دالاس -پلینو-تشریف بیارید در صورتی که می خواهید در هتل اقامت کنید این هتل قیمت خوبی داره .آشپزخانه کوچک و یخچال -مایکروفر داره -به والمارت و تارگت و مترو نزدیکه...این آدرسشه و شبی حدودا 38 $
http://www.sunsuites.com/property.php?id=17

با سلام من یک هفته دیگه دارم میام دالاس - استودیو 6 گارلند را برای اسکان دو هفته ای انتخاب کرده ام که نزدیک SUN SUITES هستش آیا شما تجربه ای در خصوص تفاوت اونها دارید و می دانید کدام بهتر است/ با تشکر

RE: زندگی و کار در دالاس - mahdis - 2013-03-22

بچه ها یکی از دوستان من تازه از ایران اومده به دالاس یه خانم تنها هستش و دنبال یه همخونه میگرده اگه از بچه هایی که دارن میان ( خانم ) کسی مایل بود برای اینکه با این خانم همخونه باشه ، لطفا" به من خصوصی بدید
موفق باشید

RE: زندگی و کار در دالاس - radman87 - 2013-03-22

(2013-03-19 ساعت 18:28)واله نوشته:  سلام دوستان عزیز ما از برندگان لاتاری هستیم کسی را در آمریکا نداریم در حال تحقیق هستم فکر می کنید برای شروع زندگی با دو تا بچه کوچیک دالاس خوبه از نظر اب و هوا و امنیت مدرسه چطوره ممنون میشم راهنما یی کنید

معمولا وقتی صحبت از شهر دالاس می شود منظور منطقه کلان‌شهر دالاس-فورت وورث است. منطقه شهری دالاس و تعداد زیادی مناطق شهری همجوار، به صورت پیوسته تحت نام کلان‌شهر دالاس-فورت وورث شناخته می شوند و همه اهالی این کلان‌شهر خود را ساکنین دالاس می نامند.

کلان‌شهر دالاس-فورت وورث با بیش از شش میلیون نفر جمعیت، بزرگ‌ترین کلان‌شهر ایالت تگزاس و چهارمین کلان‌شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا است. البته منطقه شهری دالاس، نهمین شهر بزرگ آمریکا از لحاظ جمعیت می‌باشد

آب و هوای این شهر بسیار متغیر است. در یک نگاه کلی عمدتاً دو فصل تابستان و زمستان در آن مشاهده می شود و عمر سایر فصول بسیار کوتاه است. هوای دالاس در تابستان گرم است و درجه حرارت به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد. در زمستان نیز برف در دالاس می بارد.

رژیم رطوبتی این کلانشهر به دلیل فاصله نسبتاً نزدیک با خلیج مکزیک، تحت تاثیر آن قرار گرفته و رطوبت نسبی این منطقه زیاد است. میزان و تواتر بارندگی ها زیاد است و معمولاً در هر ماه چند نوبت بارندگی روی می دهد.

تورنادو یا گردباد از ویژگی های منطقه دالاس فورت وورث است. تورنادو عمدتاً در منطقه فورت وورث دیده می شود و در محدوده شهر دالاس به ندرت ایجاد می شود.

مرکز پزشکی دانشگاه تکزاس شعبه جنوب‌غربی نیز امروزه از معتبرترین مراکز علوم پزشکی جهان محسوب می‌شود بطوریکه چهار برنده جایزه نوبل پزشکی در این مرکز مشغول به کار می‌باشند.

دو دانشگاه بزرگ دیگر در این شهر دانشگاه متودیست جنوبی و دانشگاه تگزاس در آرلینگتون هستند. دانشگاه شمال تگزاس نیز در دنتون، در شمال دالاس قرار دارد.

ایرانیان اهل دالاس

کلانشهر دالاس-فورت ورث شامل شامل مناطق شهری دالاس، فورت وورث، آرلینگتون، پلینو، گارلند، اروینگ، ریچاردسون، دنتون، مک کینی، فریسکو، مسکیت، گراند پرایری، کرولتون، آلن، آدیسون و چند منطقه شهری دیگر، حاوی جمعیت قابل توجهی ایرانی تبار می‌باشند. انوشه انصاری را از این دسته ساکنین می‌توان نام برد.

دالاس مرکز شرکت ای‌تی‌اندتی AT&T (بزرگ ترین شرکت مخابراتی آمریکا[۴]) و نیز اکسان موبیل، دکتر پپر، پرودیا سیستمز، تگزاس اینسترومنتز، هواپیمایی ساوث وست، نیمان مارکوس، گروه بک، اربن دیزاین گروپ، اچ کی اس، بل هلیکاپتر، گایکو، بلاکباستر، آمنی هتلز، و جی‌سی‌پنی می‌باشد. ۷-ایلون نیز در این شهر کار خود را آغاز کرد.

فرودگاه بین‌المللی دالاس-فورت ورث از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های ایالات متحده محسوب می‌شود. بانک فدرال رزرو دالاس نیز در اینجا قرار دارد. بانک آو آمریکا پلازا، بلندترین برج این شهر، متعلق به شعبه بانک آو آمریکا در این شهر است.

RE: زندگی و کار در دالاس - mohajer13 - 2013-03-28

دوستان تو فرودگاه دالاس برای حمل چمدونها چرخ دستی هست؟ اگه هست پولیه یا رایگان؟ واسه ماهایی که ورود اولمونه پول خرد و سکه با خودمون نداریم. بعید میدونم بتونم 2تا چمدون سنگین و کیف و ساک رو با خودم بکشونمشون. Sad

RE: زندگی و کار در دالاس - achi686 - 2013-03-29

(2013-03-28 ساعت 21:12)mohajer13 نوشته:  دوستان تو فرودگاه دالاس برای حمل چمدونها چرخ دستی هست؟ اگه هست پولیه یا رایگان؟ واسه ماهایی که ورود اولمونه پول خرد و سکه با خودمون نداریم. بعید میدونم بتونم 2تا چمدون سنگین و کیف و ساک رو با خودم بکشونمشون. Sad

من برخی از فرودگاه های امریکا رو که پرسیدم رایگان بودن، اما فرودگاههای بزرگ معمولا پولی هستند ، از اونجا که دالاس هم یه فرودگاه بسیار بزرگ داره احتمالش میره که پولی باشه....بهترین کار اینه که از اینجا با خودت پول خرد ببری ...دقیقا کاری که من کردم...میری صرافی و یه صد دلاری ناقابل رو میدی خرد کنه ...و بعدا به همراهت میبری برای چرخ دستی ، تیپ (انعام) و یا تلفنی اگه خواستی با آشنا و یا همراتون ارتباط برقرار کنی......با این دوتا ساک بزرگ و احتمال یه دونه carry on و یه کوله بعید هم یه چیزی اونور تر ، که ما بتونیم اینا رو حمل کنیم و حتما به چرخ دستی احتیاج داریم....WinkBig Grin

RE: زندگی و کار در دالاس - golesang - 2013-03-29

(2013-03-28 ساعت 21:12)mohajer13 نوشته:  دوستان تو فرودگاه دالاس برای حمل چمدونها چرخ دستی هست؟ اگه هست پولیه یا رایگان؟ واسه ماهایی که ورود اولمونه پول خرد و سکه با خودمون نداریم. بعید میدونم بتونم 2تا چمدون سنگین و کیف و ساک رو با خودم بکشونمشون. Sad

دوست عزیز تو فرودگاه دالاس چرخ دستی هست و رایگانم هست خیالتون راحت

RE: زندگی و کار در دالاس - sadeghi897 - 2013-03-29

دوستانی 2013 که قصد عزیمت به تگزاس (خاصه هیستون یا دالاس رو دارن ) اگر دوست داشتن به من خبر بدن
من دو سه تا سئوال عمومی دارم که می خوام به صورت خصوصی بپرسم . با تچکر

RE: زندگی و کار در دالاس - behnam88 - 2013-03-30

(2013-03-29 ساعت 23:09)sadeghi897 نوشته:  دوستانی 2013 که قصد عزیمت به تگزاس (خاصه هیستون یا دالاس رو دارن ) اگر دوست داشتن به من خبر بدن

بپرس صادقی جان

RE: زندگی و کار در دالاس - ash - 2013-04-04

(2013-03-29 ساعت 23:09)sadeghi897 نوشته:  دوستانی 2013 که قصد عزیمت به تگزاس (خاصه هیستون یا دالاس رو دارن ) اگر دوست داشتن به من خبر بدن
دوست عزیز اگه سئالی هست بفرمایید ما هم انشاالا تا دو ماه دیگه عازمیم.

RE: زندگی و کار در دالاس - roeentan - 2013-04-05

آقای صادقی من هم ممکنه بیام تگزاس.
هنوز تصمیم قطعی نگرفتم ولی برای جواب دادن به سوالتون در خدمتم.

RE: زندگی و کار در دالاس - ash - 2013-04-05

سلام به دوستان عزیز.
از اونجا که ما اواخر ماه می عازم دالاس هستیم و یه دختر کلاس سومی هم دارم از دوستانی که بچه مدرسه دارن (یا اطلاعات درستی در این زمینه دارن) میخوام که به سوالهای من جواب بدن لطفا:
1- تا اونجا که میدونم یه سری برنامه برای اداپته شدن محصلهای مهاجر جدید وجود داره (یه اسمی هم داره که یه بار یه جا دیدم ولی بعدش هرچی میگردم پیدا نمیکنم) حالا این برنامه ها در مدارس خاصی وجود داره یا در هر مدرسه ای هست؟
2- احیانا در دالاس مدرسه ای هست که تجمع ایرانی بیشتری داشته باشه. چون با اینکه تصمیم دارم سعی کنم از روز اول خودمون رو مقید به جمع و محله و همسایه و خلاصه جوامع خرد ایرانی نکنیم ولی به نظرم اگر تو یه مدرسه ای حداقل چند تا بچه ایرانی هم باشن شاید برای دخترم و خود ما بهتر باشه.
3- با توجه به اینکه قطعا یه سری تفاوتها در بعضی دروس بوجود میاد دوستانی که تجربشو داشتن لطفا بگن روند حد قل یکسال اول برای بچه مدرسه ای ها چطوری هستش تا حداقل یه پیش زمینه ذهنی داشته باشیم.
ممنون از دوستانی که تجربیاتشون رو به ما هم منتقل کنن.

RE: زندگی و کار در دالاس - sadeghi897 - 2013-04-07

سلام
می خواستم بدونم کارهای ساده مثل همون فروشندگی دالاس پیدا می شه برای ماها یا نه ؟
و اینکه برای یک آدم مجرد ، غیر از هزینه های اولیه مثل ماشین
اگر بخوام یک محله امن نه حالا خیلی خوب، ولی امن در دالاس زندگی کنم
با بقیه مخارج چقدر می شه تقریبا ماهی؟
و آیا می شه آدم هم خونه بگیره کرایه خونه کم بشه یا معمول نیست ؟
چون مثلا کالیفرنیا طرف یک اطاق می گیره تک نفره یا حتی دو نفره تا اجاره کمتر بده
آقا ممنون می شم با تجربه ها جواب بدن در مراحل اخر تصمیم گیری هستم.