کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در فنلاند
کسی هست که درباره این کشور چیزی بدونه

میگن تحصیل تو این کشور رایگانه ؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه راست می گن در همه ی مقاطع هست

راستی تو این کشور به چه زبانی تدریس و صحبت می کنند.

با تشکرررر...................Big Grin.............
We Can Change Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: morteza_2010 ، xbox ، msar
مي تونيد از اين سايت ها براي اطلاعات بيشتر استفاده كنيد:
http://www.applyabroad.org/forum/forumdi...?97-فنلاند
http://www.studyinfinland.fi/
“Success comes in cans; failure in can'ts
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، OverLord ، hamedrouhi ، یه مهاجر ، morteza_2010 ، zara man ، xbox ، msar
منم خیلی علاقه مند به تحصیل در فنلاند هستم، اما متاسفانه اطلاعات ناقصی در موردش دارم!
از یکی از بچه ها شنیدم که برای دوره کارشناسی به ایرانی ها ویزا نمیدن! و اگر هم بدن خیلی خیلی سخت هست!
در اپلای ابراد اطلاعات خیلی پراکنده هستند و باید زمان زیادی رو صرف تاپیک هایش بکنید!
اگر از بچه کسی در مورد تحصیل در فنلاند اطلاعاتی داره، لطفاً دریغ نکنه!
من فقط میدونم که باید از این سایت مثل سوئد، اپلای کنید که زمان اپلای ها تقریباً مثل سوئد هست:
www.admissions.fi
در ضمن در 99% رشته ها و دانشگاه ها باید یک آزمون ورودی بدید در سفارت فنلاند!
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، honareirani ، hamedrouhi ، یه مهاجر ، morteza_2010 ، zara man ، majidazimi ، xbox ، msar
(2010-03-28 ساعت 02:03)hamedrouhi نوشته:  کسی هست که درباره این کشور چیزی بدونه

میگن تحصیل تو این کشور رایگانه ؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه راست می گن در همه ی مقاطع هست

راستی تو این کشور به چه زبانی تدریس و صحبت می کنند.

بله در همه مقاطع دانشگاهی تحصیل در فنلاند رایگانه

تدریس به هر دو زبان انگلیسی و یا فنلاندی هست و اغلب خارجیها زبان انگلیسی رو انتخاب می کنن اما زبان رسمی این کشور فنلاندی ست و برای کار کردن و زندگی باید این زبان رو یاد بگیرین
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، kavoshgarnet ، OverLord ، hamedrouhi ، morteza_2010 ، ADONIS ، zara man ، xbox ، msar
@Š!M جان، من از فنلاند اطلاعاتی ندارم...
میشه لطف کنید کمی بیشتر در مورد کشورش و تحصیلاتش توضیح بدید؟
من میخواهم برای فنلاند برای دوره لیسانس اقدام کنم! به نظر شما پذیرش میدهند؟

سپاس فراوان از عضو و مدیر زحمتکش و مفید
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، zara man ، msar
من خیلی محدود و اونم برای کار در فنلاند بودم.جسته گریخته شنیده بودم که گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی کمی دشوارتر از مقاطع بالاتره اما نشدنی هم نیست.

دانشجویان قانونا اجازه کار تمام وقت ندارن اما غالبا همه به نوعی مشغول به انجام کار هستن.کار در زمینه پرستاری از بچه و سالمند در این کشور رونق خاصی داره و از اونجائی که بیشتر مردم به زبان انگلیسی اشنائی دارن پیدا کردن کارهای پاره وقت دشوار نیست اما برای کارهای رسمی و تمام وقت حتما باید زبانشون رو بلد باشین مگر اینکه در یه شرکت چند ملیتی کار پیدا کنین که همه انگلیسی حرف میزنن

در مقایسه با سایر کشورهای اسکاندیناوی هزینه زندگی در فنلاند پائین تره و برای همین سالهای اخیر بیشتر ایرانی ها برای تحصیل ترجیح میدن به فنلاند برن تا سوئد

من اطلاعات دقیقی از اینکه مثلا چه رشته هائی در فنلاند از نظر سطح کیفی اموزش بهتره ندارم چون سالهاست از درس و تحصیل فاصله گرفتم ولی دانشجوی رشته های پرستاری و it رو زیاد دیدم
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، OverLord ، Monica ، ADONIS ، zara man ، xbox ، AlalehE ، msar
سلام.فنلاند کشوری در نزدیکی قطب.از شرق با روسیه و از غرب با سوئد همسایست. تحصیل در کلیه مقاطع دانشگاهی رایگانه.اما زبان تدریس در مقطع لیسانس در بشتر رشته ها به زبان فنلاندیست و همچنین برای ورود به دانشگاه برای لیسانس یه چیزی شبیه کنکور خودمونو باید بگذرونید اونم به زبان فنلاندی.ولی در ارشد تقریبا همه رشته ها به زبان انگلیسی و سوئدی برکزار میشه. هزینه زندکگی ماهانه در فنلاند نسبت به سوئد و نروژ کمتره. حدود 600 یورو. اگه بازو سوال داشتین در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، zara man ، xbox ، AlalehE ، msar
اینم لیست دانشگاه های مجاز از نظر وزارت علوم!!!!!

‌‌الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ گروه‌ يك)ممتاز).

1- University of Helsinki

2- University of Joensuu

3- University of Jyväskylä

4- University of Eastern Finland

4- اين دانشگاه از ادغام دو دانشگاه University of Joensuu و University of Kuopio تشکيل شده است.

5- University of Lapland

6- University of Oulu

7- University of Tampere

8- University of Turku

9- University of Vaasa

10- Äbo Akademi University

11- Helsinki University of Technology

12- Lappeenranta University of Technology

13- Tampere University of Technology

14- Helsinki School of Economics and Business Administration

15- Hanken Svenska HandelshogskÖlan (Swedish School of Economics and Business Administration)

16- Turku School of Economics and Business Administration

17- Academy of Fine Arts

18- Sibelius Academy

19- University of Art and Design Helsinki

20- Theatre Academy

‌ب( دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی فنلاند، گروه دو (خوب)

1- Kuopion Yliopisto (University of Kuopio)

2- Helsinki Business Polytechnic

2- فقط تا مقطع كارشناسي ارشد

3- Tempere Polytechnic

3- فقط تا مقطع كارشناسي.

4- Savonia University of Applied Sciences

4- فقط تا مقطع كارشناسي

5- دانشگاه‌ها، پلي‌ تكنيك‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ دولتي‌ فنلاند، كه‌ مورد تأييد وزارت‌ آموزش‌(Ministry of Education) هستند.
و اینم دانشگاه های برتر فنلاند تو رنک های جهانی

Ranking 2009 School Name
1 University of HELSINKI
2 HELSINKI University of Technology (TKK)
3 University of TURKU
4 KUOPIO University
5 University of OULU
6 University of TAMPERE
7 University of Jyväskylä
از این دانشگاه ها و شهرها شهر هلسینکی و تورکو جنوبی ترین شهر هستن. تامپره وسط اس و اولو دیگه خود قطب
در ضمن فنلاند تو رشته های مهندسی بخصوص کامپیوتر IT و الکترونیک از کشور های اص دنیاست.نمونش شرکت نوکیا و ....
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedrouhi ، OverLord ، msar
(2010-06-10 ساعت 22:50)hassanrouhi نوشته:  در ارشد تقریبا همه رشته ها به زبان انگلیسی و سوئدی برکزار میشه. هزینه

ممنون بابت اطلاعات خوبتون دوست عزیز

فقط یه نکته اینکه تدریس رشته ها (بغیر از انگلیسی) به زبان فنلاندی صورت می گیره.اگرچه منطقه اسکاندیناوی بسیار کوچیکه و بنظر میرسه باید زبان مشترک و یا حداقل نزدیک به هم داشته باشن اما همه این کشورا زبان مستقل خودشون رو دارن.البته بطور مثال دانمارک و نروژ تا حدی زبان هم رو متوجه میشن
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedrouhi ، msar
[/size][/font]سلام
من متول 1370 هستم و میخام به هر نحوی که شده برم یا به فنلاند یا آلمان. الان مدرک پیش دانشگاهی دارم میخاستم منو راهنمایی کنین که اگه اینجا برم دانشگاه بهتره یا اینکه برم خارج. در ضمن من تا شهریور ماه مدرک تافل زبان انگلیسیمو میگیرم
پاسخ
تشکر کنندگان: jan ، msar
درود بر شما

اولاً که بزرگترین مشکل، یعنی سربازی رو نفرمودید!
اگر مشمول باشید، باید قیدش رو بزنید!

خب هر کدوم از اون کشورهایی که ذکر فرمودید، شرایط خاصی برای پذیرش دانشگاه دارند!
مثلاً در آلمان، آموزش به زبان آلمانی هست! مخصوصاً در مقطع لیسانس!
فنلاند هم که هر سال یکبار امتحان ورودی دانشگاه برگذار میکنند! تقریباً مثل کنکور ایران! البته برای مقطع لیسانس!
شما فرمودید 3-2 میلیون دارید! با این پول فقط میتونید خودتون رو به اونجا برسونید!
من میتونم سالی 15 میلیون ساپورت بشم، اما باز هم شک دارم که بروم یا نروم!

به نظر من، با این پولتون بهتره همینجا درس بخونید!
در ضمن خارج از ایران رفتن هم شوخی نیست که! باید هدف داشته باشید! اینهمه میخاهید هزینه کنید، بعدش برگردید ایران که چی؟ همینجا درس بخونید بهتره...
اگر هم فقط قصدتان رفتن به خارج از ایران هست و ماندن در یک کشور دیگه، بهتره فعلاً با یک کیس دیگه تشریف ببرید، و تا چند سال کار کنید، تا پولی بدست بیارید و تابع اون کشور بشید تا بعدش بتونید تشریف ببرید دانشگاه با زبان خوب و شهریه رایگان یا حداقل شهریه ناچیز!

پیروز و سرافراز باشید...
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، farzad24 ، jan ، Hossein81 ، msar
سسلام.اولا اگه شما فامیلی تو خارج از کشور ندارین با توجه به سنه کمتون نرین واقعا بهتره.خیلی سخته.از دل تنگی گرفته تا کرایه خونه. اگه 2 3 میلیون تومان باشه به قوله دوستمون بهتره ایران بمونید.دیگه تهش ترکیه برید که یه سالو شاید با 4یا 5تومان بتونید سر کنید.البته تو ترکیه لیسانس 6سالست. فنلاند و کلا کشورهای اسکاندیناوی 90%رشته هاشون برای لیسانس به زبون خودشونه بجز چندتایی خاص.اگه رشته واست مهم نیست خ.ب میتونی بری.راجب فنلاند می دونم که امتحانش میگن زیاد سخت نیس و ایرانی جماعت میتونه از پسش بر بیاد. هند هم یه نگاهی بنداز؟گرچه ادم باید دیوانه باشه بره هند. یه چیزه دیگه اینه که با توجه به سنه شما و روحیه لطیف نوجوانانه شما رفتن به شمال اروپا هم اصلا توصیه نمیشه.هم از سرد بودن مردم و هم سرد بودن ادم هاش دپرس میشی اساسی.نگو نه که مطمئنم میشی.از تو بزرک تراش .......... بیحی.ایشالا هرجا هستی موفق باشی.ولی به نفعته که لیسانسو ایران بگیری.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، msar
سلام.فنلاند کشوری در شمال اروپا هست که از شرق با روسیه و از غرب با سوئد و از جنوب با کشور استونی همسایه می باشد.125هزار دریاچه و همچنین پوشیده بودن سه چهارم این کشور از جنگل فنلاند رو در زمره ی زیبا ترین های جهان قرار داده. پایتخت این کشور شهر هلسینکی می باشد که بعد شهر هانکو جنوبی ترین شهر این کشور می باشد.شهر های مهم دیگه این کشور عبادتند از ,vaasa,turku,tampereمی باشد که دانشگاه های خوب این کشور تو همین شهرها قرار داره.تورکو که شهر ساحلی در جنوب فنلاند که نسبت به بقیه شهرها اب و هوای بهتری داره.از همه نزدیک تر هم به قطب شهر vaasa هست.تو زمستون دمای هوا تو روز به منفی20و در شب به منفی30 هم میرسه.این هم از جغرافیای این کشور زیبا.اما زبان.زبان این کشور بین زبان های کشورهای اسکاندیناوی سخت ترین و میگن در حد چینیه(ایشالا که نباشه.ولی میگن هست). هزینه ی زندگی ماهانه به گفته ی سفارت 700 یورو و به گفته ی بچه های در حال تحصیل تو فنلاند تو شهری بجز شهر هلسینکی میشیه با 500یورو هم زندگی کرد.البته یکی میگفت که یه پاکستانی با 350یورو هم زندگی میکنه(فکر کنم طرف همیشه روزه میگیره).دانشگاهاش هم که رایگانه.
Ranking 2009 School Name
1 University of HELSINKI
2 HELSINKI University of Technology (TKK)
3 University of TURKU
4 KUOPIO University
5 University of OULU
6 University of TAMPERE
7 University of Jyväskylä
این هم رنک 7دانشگاه اول فنلاند از دید سایت topuniversities.com
این هم دانشگاه های مورد قبول وزارت علوم
‌معرفي‌ دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ فنلاند

‌‌الف) دانشگاه‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ گروه‌ يك)ممتاز).

1- University of Helsinki

2- University of Joensuu

3- University of Jyväskylä

4- University of Eastern Finland

4- اين دانشگاه از ادغام دو دانشگاه University of Joensuu و University of Kuopio تشکيل شده است.

5- University of Lapland

6- University of Oulu

7- University of Tampere

8- University of Turku

9- University of Vaasa

10- Äbo Akademi University

11- Helsinki University of Technology

12- Lappeenranta University of Technology

13- Tampere University of Technology

14- Helsinki School of Economics and Business Administration

15- Hanken Svenska HandelshogskÖlan (Swedish School of Economics and Business Administration)

16- Turku School of Economics and Business Administration

17- Academy of Fine Arts

18- Sibelius Academy

19- University of Art and Design Helsinki

20- Theatre Academy

‌ب( دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی فنلاند، گروه دو (خوب)

1- Kuopion Yliopisto (University of Kuopio)

2- Helsinki Business Polytechnic

2- فقط تا مقطع كارشناسي ارشد

3- Tempere Polytechnic

3- فقط تا مقطع كارشناسي.

4- Savonia University of Applied Sciences

4- فقط تا مقطع كارشناسي

5- دانشگاه‌ها، پلي‌ تكنيك‌ها و مراكز آموزش‌ عالي‌ دولتي‌ فنلاند، كه‌ مورد تأييد وزارت‌ آموزش‌(Ministry of Education) هستند.
امید وارم تونسته باشم یه کمکه کوچیکی کرده باشم.اگر هم سوالی هست مطرح کنین تا اگه تونستم جواب بدم و اگه نه که میگردم جوابشو پیدا می کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: ADONIS ، usa.lover ، hamedrouhi ، xbox ، OverLord ، honareirani ، AlalehE ، mory6 ، msar
دانشگاه ها و رشته ها در فنلاند

International Master Program in IT یا همان IMPIT وب

http://www.impit.org/
در مقطع فوق لیسانس هر ساله حدود 20 نفر دانشجو از سراسر دنیا پذیرش می کنه و برای دانشجویانی که لیسانس خود را در زمینه کامپیوتر،فناوری اطلاعات یا ریاصیات کاربردی گرفته اند مناسبه.
وب سایت مربوطه:http://www.impit.org/
از مزایای این برنامه این است که تحصیل رایگان می باشد و شما نیاز به پرداخت هیچ پولی به دانشگاه نیستید.
هرساله تعداد محدودی بورس نیز در دانشگاه به دانشجویان داده می شود که درصورت کمی خوش سانی می توان این بورس ها رو گرفت.
طول این دوره به صورت معمول دو سال است که سال اول آن دانشجویان باید تعداد معینی واحد را باید پاس کنند.
در سال دوم معمولا دانشجویان در گیر یک پروژه فناوری اطلاعات می شوند و این جاست که اگر کسی هدف کار کردن در شرکت های فنلاندی رو داره می تونه اقدام کنه بعد هم زمان یا بعد از جند ماه شروع به کار بر روی پایان نامه خود می کنند.

رشته بعدی
Master Program is the CBU ICT in Joensuu university وب سایت: http://cs.joensuu.fi/CBU/
این رشته قسمتی از برنامه Finnish-Russian Cross-Border University است
در این برنامه دانشجویان در رشته Information and Communications Technology
در تعدادی از دانشگاه های فنلاند و روسیه تحصیل می کنند که یکی از دانشگاه های فنلاند همین دانشگاه Joensuu هستش. این برنامه خیلی جالیه چون آخر کار شما چند مدرک فوق لیسانس از چند دانشگاه مختلف دارید و باز تحصیل رایگان می باشد و شما نیاز به پرداخت هیچ پولی به دانشگاه نیستید.این رشته از ماه دیگه می شه برای ترم بهارش اقدام کرد.
سایت مربوطه:http://www.cbu.fi/

آخرین مورد Color in Informatics and MEdia Technology
این برنامه مربوط به همون بورس معروف Erasmus Mundus هستش
The study program is broadly interdisciplinary, encompassing photonics, computer vision and imaging science, computer science and multimedia technology as a mix of relevant theoretical and practical knowledge.
Program includes 4 countries: Finland, Norwegian, Spain and France.
For more information look here:
http://www.master-erasmusmundus-color.eu/

در پایان باید پرو های تحقیقاتی این دانشگاه رو براتون معرفی کنم:
این قسمت رو انگلیسی می نویسم :
Educational technology group: main research direction are novel tools for learning, e-learning, mobile learning, pervasive technologies.
http://cs.joensuu.fi/pages/edtech/
Color group: main research directions are color, color imaging, color image analysis, and color vision research
http://spectral.joensuu.fi/
Speech and Image Processing group: main research directions are pattern recognition, data mining and compression
http://cs.joensuu.fi/sipu/
Software group: main research directions are Digital Accessibility Research , User Interface Design, Usability and Software Process Studies
http://cs.joensuu.fi/pages/se/
Psychology of Programming: main research directions are psychological aspects of programming, behavior in programming tasks (such as design, coding, and debugging), developing tools for programmers in these tasks
http://cs.joensuu.fi/pages/pop/index.html
you can get more information about it from the website:http://www.joensuu.fi/tkt/english/valikko/index_4.html

GOOD LUCK
We Can Change Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، xbox ، msar ، masoud_2271
(2010-07-11 ساعت 13:38)alessandro نوشته:  [/size][/font]سلام
من متول 1370 هستم و میخام به هر نحوی که شده برم یا به فنلاند یا آلمان. الان مدرک پیش دانشگاهی دارم میخاستم منو راهنمایی کنین که اگه اینجا برم دانشگاه بهتره یا اینکه برم خارج. در ضمن من تا شهریور ماه مدرک تافل زبان انگلیسیمو میگیرم

چنتا سوال اساسي كه بايد از خود بپرسي
1- هدف اوليه من از سفر به خارج از كشور چيه ؟
2- مدت سفر چقدر است ايا اين سفر كوتاه مدت خواهد بود يا بلند مدت يا ايا اين سفر مهاجرتي خواهد بود ؟
3- چقدر هزينه اين سفر خواهد بود ؟ براي چه مدت ؟
4- كشور مورد نظر من كجاست چه اطلاعاتي از اين كشور دارم همه اطلاعات را بايد جمع اوري كني
5 - منابع مالي من در مدت اقامت از كجا تامين خواهد شد به چه صورت به دست من خواهد رسيد
6- چه برنامه براي زماني كه در ان كشور اقامت دارم دنبال مي كنم
7 - چقدر موفق خواهم بود چند درصد امكان شكست در سفرم وجود دارد ؟
8- ايا در نهايت قصد بازگشت به كشور دارم اگر ندارم چه اقدامي مي توانم انجام بدهم تا از مزاياي اقامت به نحو احسن استفاده كنم ؟
10 - اگر براي تحصيلي اقدام مي كنم پس از فارغ التحصيلي با مدركي كه از دانشگاه گرفتم ايا مي توانم براي اينده كاري اقدامي انجام دهم
-----------------
بايد يك برنامه مدون پنج ساله براي خودت تنظيم كني ببين فرض از 2010 تا 2015 همه اهدافت را بايد تو برنامه داشته باشي سال اول سالي هست كه اقدام مي كني براي رفتن از اين تاريخ بايد به فكر پاسپورت باشي خيلي كارها ديگه باشي

فرض در ماه تير براي پاسپورت اقدام كردم درماه مرداد پاسپورتم را دريافت مي كنم در تير ماه براي مدرك تافل و يا ايلتس اقدام كردم به مدت 2 ماه اموزش خواهم ديد در شهريور در امتهانات زبان شركت مي كنم و نتيجه ان مهر ماه دريافت خواهم كرد در نهايت 4 ماه زمان براي تهيه مداركت گذاشتي همينطوري ادامه بده براي مهرماه تا سه ماه بعد ببين چه اقداماتي بايد انجام بدي تا هدفت بررسي موفق باشي
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، AlalehE ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان