کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2016-02-07 ساعت 03:50)maymax نوشته:  سلام دوستان
درخصوص ویزای همسر (نه نامزدی) برای آمریکا سوال داشتم.اگر مردی 30 ساله(خودم) با خانمی 66 ساله داری سیتیزنی آمریکا در ترکیه ازدواج کنند و درخواست ویزای آمریکا برای آقا بدهند ، با توجه به اختلاف سنی زیاد به مشکل بر نمیخورند؟ (این خانم خواهان اقامت ایران و من هم خواهان اقامت آمریکا هستم)
و اینکه این مشکل باعث نمیشه آفیسر بیخیال باقی مدارک بشه (حتی دو سال زندگی مشترک در ایران) و کلا کیس رو ریجکت کنه؟
با سپاس فراوان

با سلام

نگرانی شما کاملا درست هست !
و کنسولر میتونه به این موضوع گیر بده با توجه به توضیحاتی که دادید!
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-06 ساعت 22:26)Mologe نوشته:  سلام و درود خدمت دوستان

من با خانمی آشنا شدم توی آمریکا توی ایالت فلوریدا آمریکا زندگی میکنه و دلیل آشنایی ما کاری بوده یعنی همکار همدیگه هستیم...

رک بگم که ایشون خیلی زشت و بد ریخت تشریف دارند و من هم طوری وانمود کردم که عاشق ایشون هستم و فکر کنم حدودا 5 ماه دیگه همدیگه رو قراره توی امارات ببینیم و بریم برای کارهای ازدواج....

من تنها ترسی که دارم اینه که پام برسه به اون کشور و نتونم باهاش زندگی کنم از بس زشته...
و مورد دیگه بحث در مورد طلاق رو اوردم وسط گفت که اگر من ازدواج کنم و کسی بخواد منو طلاق بده میکشمش...!

من واقعا استرس این مورد رو دارم که برم آمریکا یا نرم اگر برم و گرین کارتم رو بگیرم شرایط طلاق چطوریه ممنون میشم تجربیات خودتون رو به اشتراک بگذارید

ارادتمند

با سلام

شرایط طلاق به این راحتی نیست!
اولا گرین کارت شما دو سال اعتبار داره با توجه به اینکه تازه ازدواج می کنید. و مسلما اگه صوری بودن ازدواج هم ثابت بشه خوب عواقب بدتری میتونه داشته باشه!

و از همه مهم تر قانون طلاق در امریکا با ایران خیلی فرق داره! و اونجا قانون تا حد زیادی از خانم ها پشتیبانی میکنه.

این هایی که عرض کردم صرفا از نظر بحث قانون هست که شما سئوال کردید .
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، عدلی ، Mologe ، shadoow ، inanna
سلام دوستان مرسی از دلگرمیتون خدا بزرگه و عزیزامون منتظرمون هستن تا از تنهایی و شاید بی کسی تمام بشه سخته ولی امید و عشق خوبی پیش رو داریم وسر زمین و اعتماد به مردمان و فرهنگی جالب. .....زندگی تا حالا شوخی های زیادی با هامون داشته ولی میتونیم با عشق تمام مشکلات رو طی کنیم و توان مضاعف و آگاهی میانسالی و آرامش پیری برسیم؟ براتون دلهایی پر از امید آرزو میکنم.
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، inanna ، NazilaTaba
(2016-02-07 ساعت 08:42)armehraboon نوشته:  
(2016-02-06 ساعت 22:21)makhayat نوشته:  
(2016-02-02 ساعت 22:28)makhayat نوشته:  سلام
من دو هفته دیگه وقت مصاحبه دارم در آنکارا. توی دسته ویزای F1 خانوادگی (فرزند مجرد بالای 21 سال سیتیزن).
میخواستم بدونم اگر احیانا بدون fbi check بهم ویزا دادن (که احتمالش زیاد هست)، امکانش هست که همونجا در آنکارا ازدواجم رو با نامزدم ثبت کنم و براش اپلای کنم یا اینکه باید بعد از اخذ گرین کارت این کار رو انجام بدم.
ممنون میشم جواب بدین

ببخشید یعنی هیچ کس جواب سوال من رو نمیدونه؟

با سلام

شما با توجه به اینکه کیستون f1 هست ازدواج براتون مشکلی رو پیش نمیاره.(اینطور که می فرمایید والدین شما سیتزن هستند). کیسی که والدین گرین کارت دارند نباید تا قبل از دریفات گرین کارت فرزند ازدواج کنه.

فقط تا اونجا که میدونم شما میتونید قبل از روز مصاحبه هم عقد کنید و این موضوع رو به سفارت اعلام کنید!
و گرین کارت شامل حال همسرتون هم میشه.( در این خصوص اگه با وکیل مشورت کنید خوب هست )

ولی ازدواج شما در تریکه مشکلی برای شما پیش نمیاره.
اگر اشتباه نکنم فرزند سیتیزن اگر ازدواج کنه میشه F3. از یکی از دوستان مهاجر سرا شنیدم که با شماره ویزا امریکا هم میشه فرم i-130 رو پر کردش و نمی خواد منتظر گرین کارت موندش.
باز هم سوال بفرمایید.
نوع ویزا : F2A
ورمونت سرویس
رسید نامبر : 28 اکتبر 2014
انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 26 آگست 2015
اپروو : 25 سپتامبر 2015
کیس نامبر و اینویس نامبر : 3 نوامبر 2015 از طریق تلفن(YRV2015)
پرداخت 120$ و 325$ هم زمان : 5 نوامبر 2015
ارسال مدارک نهایی: 19 ژانویه 2016
کامپلیت : 2 مارچ 2016
نامه دعوت به مصاحبه : 31 مارچ 2016
مصاحبه: می 2016(ایروان) - AP
آپدیت : 12می، 13می، 17می, 18 می، 19 می , 10 اکتبر ، 19 می 2017
4 اکتبر (مستقیم اوور در سایت سیس-اعلام کیس نامبر در سایت سفارت),10, 11 , 12اکتبر(آخرین آپدیت از حالت اور در اومد و مجدد / شد)
صدور ویزا : 13 اکتبر
باز میشه این در          صبح میشه این شب          صبر داشته باش
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و درود دوباره

ایا تاپیکی هست که قوانین طلاق در اونجا نوشته شده باشه؟ ممنون میشم در اختیارمون قرار بدید..

سوالی که از دوستان عزیز داشتم اینه که من اگر بخوام ویزای ازدواج بگیرم( منظورم نامزدی نیست) ما باید توی کشوری دیگه نامزد بکنیم؟ بعدش همسر توی امریکا باید مدارک نامزدی رو ارائه بده جهت ازدواج؟

سوال بعدی هم در مورد این هست که فرض کنید من گرین کارت اولی رو که گرفتم که دو سال اعتبار داره و بعد از دو سال اگر بخوام تمدیدش کنم اونوقت به چه صورت خواهد شد؟

در اخر میخام عرض کنم اگر بعد از سه سال مثلا ماشین خریدم و وسایل منزل و یکمی هم سرمایه داشتم و درخواست طلاق بدم در این صورت ایا تمام املاکم رو میدن به خانم؟ و پول ها رو؟ مثلا توی ایران قوانینی داریم به عنوان مهریه و از این چیزا که ادم دچار ترس میشه از اینکه زنش رو طلاق بده ایا توی امریکا هم از این شرایط وجود داره؟

سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-07 ساعت 08:47)armehraboon نوشته:  

من با خانمی آشنا شدم توی آمریکا توی ایالت فلوریدا آمریکا زندگی میکنه و دلیل آشنایی ما کاری بوده یعنی همکار همدیگه هستیم...

رک بگم که ایشون خیلی زشت و بد ریخت تشریف دارند و من هم طوری وانمود کردم که عاشق ایشون هستم و فکر کنم حدودا 5 ماه دیگه همدیگه رو قراره توی امارات ببینیم و بریم برای کارهای ازدواج....

من تنها ترسی که دارم اینه که پام برسه به اون کشور و نتونم باهاش زندگی کنم از بس زشته...
و مورد دیگه بحث در مورد طلاق رو اوردم وسط گفت که اگر من ازدواج کنم و کسی بخواد منو طلاق بده میکشمش...!

من واقعا استرس این مورد رو دارم که برم آمریکا یا نرم اگر برم و گرین کارتم رو بگیرم شرایط طلاق چطوریه ممنون میشم تجربیات خودتون رو به اشتراک بگذارید

ارادتمند

با سلام

اولا گرین کارت شما دو سال اعتبار داره با توجه به اینکه تازه ازدواج می کنید. و مسلما اگه صوری بودن ازدواج هم ثابت بشه خوب عواقب بدتری میتونه داشته باشه!

و از همه مهم تر قانون طلاق در آمریکا با ایران خیلی فرق داره! و اونجا قانون تا حد زیادی از خانم ها پشتیبانی میکنه.

خیلی ممنونم که زحمت میکشید و پاسخ میدید...

موردی رو که عرض میکنم این هست که اصلا ازدواج ما صوری نیست من جدا میخام باهاش ازدواج کنم یعنی وانمود کردم که عاشقش هستم و اونم عاشقم شده.. و دو سالی باهاش زندگی بکنم که گرین کارت هم که تمدید شد و ریز و بم زندگی در امریکا رو از طریق ایشون یاد گرفتم بعدش طلاق بدم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان , یه موضوع رو میخواستم باهاتون  مطرح کنم که تا الان در موردش چیزی نگفته بودم , چون میخواستم نتیجش  کامل مشخص بشه بعد share کنم باهاتون ,که البته بی نتیجه بود و NVC مارو غافلگیرکرد به شدت ! Sad
من و همسرم چند وقت بود که در مورد تغییر سفارت فکر میکردیم , به خاطر انتظار طولانی برای آنکارا  و البته اوضاع نابسامون اونجا,که همه در جریان هستیم ولی چون نمیدونستیم تاثیرش  رو روند پروندمون به چه شکل خواهد بود و نکنه کارمون عقب تر بیوفته  ,دست دست میکردیم و فکر کردیم دخالت نکنیم در این موضوع تا انجام بشه , تا اینکه بلاخره  هفته قبل از ژانویه شوهرم با NVC تماس گرفت تا در مورد تغییر سفارت ازشون سوال کنه و جزئیات رو بپرسه که بهتر بتونیم تصمیم بگیریم ,NVC هم این جواب رو بهمون داد که "چون شما چند ماهه  منتظرین , در واقع رو جای شما در صف انتظار تاثیر نخواهد داشت و کل پروسه ۴۵ روز طول میکشه ,تا انجام بشه و خبرش بهتون برسه ! اگر تا قبل از ۴۵ روز آنکارا بهتون وقت داد همون رو میری ,اگر نه که دیگه پروندتون انتقال پیدا میکنه "(برای ابوظبی درخواست داده بودیم !) که شوهر من هم ۲۸دسامبر ایمیل درخواست تغییر سفارت رو براشون فرستاد ! که ۲ سه روز بعد وقت سفارت ۲ سه تا از دوستان اومد برای آنکارا !
خلاصه ما کل ژانویه به خیال اینکه پرونده در جریانه صبر کردیم ,و ۲ هفته پیش شوهرم برای آنکارا ایمیل زد که "ما ۸ ماهه منتظریم و امیدواریم دومین سالگرد ازدواجمون رو هم از دست ندیم ,چه قدر دیگه باید منتظر بمونیم ؟ " که اونها هم جواب دادن " ما هنوز پرونده شما رو نداریم و معلوم هم نیست کی نوبت شما میشه ,سرمون هم خیلی شلوغه ,اگه میخواهین سفارتتون رو به ایروان تغییر بدین !!! " که ما البته already برای ابوظبی  درخواست داده بودیم !
 تا  سه چهار روز پیش که وقت سفارت  دوستان دیگه اومد و باز برای ما خبری نشد ,فکر کردم زنگ بزنم NVC  ببینم کجای کاریم ,
(۲ هفته هنوز از ۴۵ روز که گفته بودند مونده بود )ما هم به شدت منتظر خبر بودیم ازشون ! حالا چه تغییر , چه وقت مصاحبه ! که با کمال ناباوری بهم گفتند"  شما پروندتون تو pending !!!! یک سری مدارک ازتون خواسته بودیم که نفرستادین هنوز !!! " Sad  باز هم مثل پارسال ,یک ایمیل مهم رو نه من ,نه همسرم دریافت نکرده بودیم !!! یک ماه انتظار اضافه, هیچی به هیچی ! Sad  5th ژانویه برامون ایمیل فرستاده  بودن که یک سری مدارک برای "proof of eligibility  " براشون بفرستیم ,که ثابت  شه ما "eligible" هستیم تو ابوظبی مصاحبه بشیم !!! که من فکر میکنم واقعا بیخود بوده همچین درخواستی ,چون بارها دیدم بعضی دوستان وقت دریافت نامه مصاحبه متوجه شدن سفارتشون تغییر کرده بدون اینکه خودشون بدونند و یا درخواست مدرک اضافه تر بشه ازشون !! بعد هم ما ایرانی هستیم ,مگه غیر از ابوظبی ,آنکارا و ایروان جای دیگه هم قراره بریم که واجد شرایط بخواهیم باشیم ؟؟؟ وحالا ما ایمیل رو دریافت که نکردیم هیچ, نامرد ها پروندمون رو هم گذاشتن تو pending !خدا میدونه از کی این کار رو کرده بودند  ,که شانس وقت مارچ رو هم از دست دادیم ! :'(  خوب چطور به ما گفتند اگر تا قبل از اون آنکارا بهتون وقت بده همون رو میری اگه  میذارن تو pending آدم رو  ؟؟
خلاصه که بهم گفت اگه مدارک رو الان بفرستین تازه ۴۵ روز پروسه شروع میشه !!!! هیچی دیگه پرسیدم اگه اصلا نخواهیم انتقال بدیم و تو همون صف آنکارا بمونیم چی ؟ گفت وقت های مارچ دیگه پرشده , شاید تو آپریل ولی اون هم معلوم نیست !
خلاصه که من دوباره اشک ریزون داشتم این یکی دو روزه , زنگ زدم ماجرا رو به همسرم گفتم  ,دوباره زنگ زدم NVC بهشون گفتم انصراف میدیم از انتقال و دوباره برمون گردونن برای آنکارا , خانومی که آخرسر باهاش صحبت کردم ,حالا چون قبلش گریه کرده بودم تو صدام متوجه شد دلش سوخت  یا هرچی , با حس اطمینان تو صداش گفت دیگه برای شما میره تو آپریل !!!
شانس ما رو تو رو خدا کیا رو پرونده ما ها دارن کار میکنن ,گیج و منگ که میزنند ,اصلا هم  نه یک ذره ارزش برا خودمون قائلند , نه برا زندگیمون ,و تصمیمات مهم هم قراره برامون بگیرن ! امیدوارم دیگه بامبول اضافه تر برامون در نیارن و واقعا آپریل بهمون وقت بدن !

نتیجه اخلاقی این ماجرا : هر موقع تماس با NVC داشتین ,ازشون توضیح بخواهین و حرف بکشین ازشون , پرونده های ما زیر دستشونه , وظیفه دارن جواب بدن ! من قبلا ,هر بار  زنگ میزدم ملاحظه میکردم که " pushy " به نظر نرسم , ولی واقعا باید سمج رفتار کرد با همچین سیستم هایی ! ببخشید طولانی شد بچه ها ,کوتاه تر نمیشد توضیح داد چه به روز ما آوردند ...دستمون هم به هیچ جا بند نیست Sad
تنها اتفاق خوب اونروز این بود که هر سه بار که زنگ زدم NVC ,سریع وصل شد و هر سری بیشتر از ۶ ,۷ دقیقه پشت خط نموندم , که خودش از عجایبه ! فقط خدا خودش کمک کنه این دوران رو بگذرونیم , الهی امین ....
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، armehraboon ، عدلی ، Haghighat ، shadoow ، Bita.t
(2016-02-07 ساعت 13:39)عدلی نوشته:  سلام دوستان مرسی از دلگرمیتون خدا بزرگه و عزیزامون منتظرمون هستن تا از تنهایی و شاید بی کسی تمام بشه سخته ولی امید و عشق خوبی پیش رو داریم وسر زمین و اعتماد به مردمان و فرهنگی جالب. .....زندگی تا حالا شوخی های زیادی با هامون داشته  ولی میتونیم با عشق تمام مشکلات رو طی کنیم و توان مضاعف و آگاهی میانسالی و آرامش پیری برسیم؟ براتون دلهایی پر از امید آرزو میکنم.

حتما خانم عدلی جان ,عشق معجزه الهیه ,قدرت و توان خیلی کارها رو بهمون میده ,امیدوارم همه چیز به خوبی و خوشی براتون بگذره و هرچه زودتر کنار عزیزتون باشین , براتون آرزوی عشق جاودان دارم  Smile
CR1/IR1
آنکارا  
️ویزا یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، armehraboon ، Mologe ، عدلی

ارادتمند

با سلام

و از همه مهم تر قانون طلاق در آمریکا با ایران خیلی فرق داره! و اونجا قانون تا حد زیادی از خانم ها پشتیبانی میکنه.

دوست عزیز فکر کنم  شما خودتون جواب سوالتون رو already میدونین ,armehraboon  عزیز جنبه قانونیش رو براتون توضیح داد ,من هم جنبه وجدانیش  رو ! همین  ازدواج های سوری به این شکل, این بلا رو سر ماها که  واقعا همسرمون رو دوست داریم و میخواهیم باهم زندگی کنیم آورده که انتظار های طولانی و " گذر از هفت خان " و هزار جور سختی دیگه رو باید تحمل کنیم تا به همسرمون برسیم ! این کار هم توهین به خود ازدواجه که تبدیل به وسیله و بازیچه شده برای خیلی ها , هم توهین به همه ما که تاوان کار اشتباه  دیگران رو باید پس بدیم ,ولی کو گوش شنوا ! بازی با احساسات یه انسان , اون هم  برای  green card اصلا زرنگی نیست , چه زشت چه زیبا !  در عجبم واقعا از بعضی هموطنان ! ببخشید البته ! اگه شرایط بر عکس بود و کسی این کار رو با خودتون  میکرد  چه حالی میشدید ؟
CR1/IR1
آنکارا  
️ویزا یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: mobydick ، قرباني ، Mologe ، ata_ata ، Ali Sepehr ، Danoosh ، عدلی ، Bita.t ، NAzeez
(2016-02-07 ساعت 17:25)inanna نوشته:  

ارادتمند

با سلام

دوست عزیز فکر کنم  شما خودتون جواب سوالتون رو already میدونین ,armehraboon  عزیز جنبه قانونیش رو براتون توضیح داد ,من هم جنبه وجدانیش  رو ! همین  ازدواج های سوری به این شکل, این بلا رو سر ماها که  واقعا همسرمون رو دوست داریم و میخواهیم باهم زندگی کنیم آورده که انتظار های طولانی و " گذر از هفت خان " و هزار جور سختی دیگه رو باید تحمل کنیم تا به همسرمون برسیم ! این کار هم توهین به خود ازدواجه که تبدیل به وسیله و بازیچه شده برای خیلی ها , هم توهین به همه ما که تاوان کار اشتباه  دیگران رو باید پس بدیم ,ولی کو گوش شنوا ! بازی با احساسات یه انسان , اون هم  برای  green card  اصلا زرنگی نیست , چه زشت چه زیبا !  در عجبم واقعا از بعضی هموطنان ! ببخشید البته ! اگه شرایط بر عکس بود و کسی این کار رو با خودتون  میکرد  چه حالی میشدید ؟

دقیقا با شما هم عقیده هستم دوست عزیز.

برای همین هم جمله اخرم رو نوشتم که صرفا تبعات قانونی قضیه رو گفتم وگرنه غیر اخلاقی بودن موضوع
واضح هست و شما هم حق مطلب رو ادا کردید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Mologe ، ata_ata ، Ali Sepehr ، mobydick ، عدلی
(2016-02-07 ساعت 16:36)inanna نوشته:  سلام دوستان , یه موضوع رو میخواستم باهاتون  مطرح کنم که تا الان در موردش چیزی نگفته بودم , چون میخواستم نتیجش  کامل مشخص بشه بعد share کنم باهاتون ,که البته بی نتیجه بود و NVC مارو غافلگیرکرد به شدت ! Sad
من و همسرم چند وقت بود که در مورد تغییر سفارت فکر میکردیم , به خاطر انتظار طولانی برای آنکارا  و البته اوضاع نابسامون اونجا,که همه در جریان هستیم ولی چون نمیدونستیم تاثیرش  رو روند پروندمون به چه شکل خواهد بود و نکنه کارمون عقب تر بیوفته  ,دست دست میکردیم و فکر کردیم دخالت نکنیم در این موضوع تا انجام بشه , تا اینکه بلاخره  هفته قبل از ژانویه شوهرم با NVC تماس گرفت تا در مورد تغییر سفارت ازشون سوال کنه و جزئیات رو بپرسه که بهتر بتونیم تصمیم بگیریم ,NVC هم این جواب رو بهمون داد که "چون شما چند ماهه  منتظرین , در واقع رو جای شما در صف انتظار تاثیر نخواهد داشت و کل پروسه ۴۵ روز طول میکشه ,تا انجام بشه و خبرش بهتون برسه ! اگر تا قبل از ۴۵ روز آنکارا بهتون وقت داد همون رو میری ,اگر نه که دیگه پروندتون انتقال پیدا میکنه "(برای ابوظبی درخواست داده بودیم !) که شوهر من هم ۲۸دسامبر ایمیل درخواست تغییر سفارت رو براشون فرستاد ! که ۲ سه روز بعد وقت سفارت ۲ سه تا از دوستان اومد برای آنکارا !
خلاصه ما کل ژانویه به خیال اینکه پرونده در جریانه صبر کردیم ,و ۲ هفته پیش شوهرم برای آنکارا ایمیل زد که "ما ۸ ماهه منتظریم و امیدواریم دومین سالگرد ازدواجمون رو هم از دست ندیم ,چه قدر دیگه باید منتظر بمونیم ؟ " که اونها هم جواب دادن " ما هنوز پرونده شما رو نداریم و معلوم هم نیست کی نوبت شما میشه ,سرمون هم خیلی شلوغه ,اگه میخواهین سفارتتون رو به ایروان تغییر بدین !!! " که ما البته already برای ابوظبی  درخواست داده بودیم !
 تا  سه چهار روز پیش که وقت سفارت  دوستان دیگه اومد و باز برای ما خبری نشد ,فکر کردم زنگ بزنم NVC  ببینم کجای کاریم ,
(۲ هفته هنوز از ۴۵ روز که گفته بودند مونده بود )ما هم به شدت منتظر خبر بودیم ازشون ! حالا چه تغییر , چه وقت مصاحبه ! که با کمال ناباوری بهم گفتند"  شما پروندتون تو pending !!!! یک سری مدارک ازتون خواسته بودیم که نفرستادین هنوز !!! " Sad  باز هم مثل پارسال ,یک ایمیل مهم رو نه من ,نه همسرم دریافت نکرده بودیم !!! یک ماه انتظار اضافه, هیچی به هیچی ! Sad  5th ژانویه برامون ایمیل فرستاده  بودن که یک سری مدارک برای "proof of eligibility  " براشون بفرستیم ,که ثابت  شه ما "eligible" هستیم تو ابوظبی مصاحبه بشیم !!! که من فکر میکنم واقعا بیخود بوده همچین درخواستی ,چون بارها دیدم بعضی دوستان وقت دریافت نامه مصاحبه متوجه شدن سفارتشون تغییر کرده بدون اینکه خودشون بدونند و یا درخواست مدرک اضافه تر بشه ازشون !! بعد هم ما ایرانی هستیم ,مگه غیر از ابوظبی ,آنکارا و ایروان جای دیگه هم قراره بریم که واجد شرایط بخواهیم باشیم ؟؟؟ وحالا ما ایمیل رو دریافت که نکردیم هیچ, نامرد ها پروندمون رو هم گذاشتن تو pending !خدا میدونه از کی این کار رو کرده بودند  ,که شانس وقت مارچ رو هم از دست دادیم ! :'(  خوب چطور به ما گفتند اگر تا قبل از اون آنکارا بهتون وقت بده همون رو میری اگه  میذارن تو pending آدم رو  ؟؟
خلاصه که بهم گفت اگه مدارک رو الان بفرستین تازه ۴۵ روز پروسه شروع میشه !!!! هیچی دیگه پرسیدم اگه اصلا نخواهیم انتقال بدیم و تو همون صف آنکارا بمونیم چی ؟ گفت وقت های مارچ دیگه پرشده , شاید تو آپریل ولی اون هم معلوم نیست !
خلاصه که من دوباره اشک ریزون داشتم این یکی دو روزه , زنگ زدم ماجرا رو به همسرم گفتم  ,دوباره زنگ زدم NVC بهشون گفتم انصراف میدیم از انتقال و دوباره برمون گردونن برای آنکارا , خانومی که آخرسر باهاش صحبت کردم ,حالا چون قبلش گریه کرده بودم تو صدام متوجه شد دلش سوخت  یا هرچی , با حس اطمینان تو صداش گفت دیگه برای شما میره تو آپریل !!!
شانس ما رو تو رو خدا کیا رو پرونده ما ها دارن کار میکنن ,گیج و منگ که میزنند ,اصلا هم  نه یک ذره ارزش برا خودمون قائلند , نه برا زندگیمون ,و تصمیمات مهم هم قراره برامون بگیرن ! امیدوارم دیگه بامبول اضافه تر برامون در نیارن و واقعا آپریل بهمون وقت بدن !

نتیجه اخلاقی این ماجرا : هر موقع تماس با NVC داشتین ,ازشون توضیح بخواهین و حرف بکشین ازشون , پرونده های ما زیر دستشونه , وظیفه دارن جواب بدن ! من قبلا ,هر بار  زنگ میزدم ملاحظه میکردم که " pushy " به نظر نرسم , ولی واقعا باید سمج رفتار کرد با همچین سیستم هایی ! ببخشید طولانی شد بچه ها ,کوتاه تر نمیشد توضیح داد چه به روز ما آوردند ...دستمون هم به هیچ جا بند نیست Sad
تنها اتفاق خوب اونروز این بود که هر سه بار که زنگ زدم NVC ,سریع وصل شد و هر سری بیشتر از ۶ ,۷ دقیقه پشت خط نموندم , که خودش از عجایبه ! فقط خدا خودش کمک کنه این دوران رو بگذرونیم , الهی امین ....

با سپاس از تضویح بسیار کاملی که دادید و تجربه ای که به اشتراک گداشتید.
سئوال برای خیلی از دوستان بوده که تغییر سفارت چه تبعاتی داره که شما کامل توضیح دادید.

امیدوارم به جای اینکه چشمتون که اشک زیران داشته به زودی لبتون خندان باشه.

در مورد سماجت هم که گفتید من هم شنیدم که امریکایی ها خودشون سمج هستند و اصلا هم از این مضوع بدشون نمیاد.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: Mologe ، عدلی
(2016-02-07 ساعت 14:01)Mologe نوشته:  

ارادتمند

با سلام

موردی رو که عرض میکنم این هست که اصلا ازدواج ما صوری نیست من جدا میخام باهاش ازدواج کنم یعنی وانمود کردم که عاشقش هستم و اونم عاشقم شده.. و دو سالی باهاش زندگی بکنم که گرین کارت هم که تمدید شد و ریز و بم زندگی در آمریکا رو از طریق ایشون یاد گرفتم بعدش طلاق بدم...

بله اینکار شما شاید از نظر ایشون ازدواج صوری نباشه اما از نظر شما ازدواج صوری هست و از نظر من یه کاری بدتر از حتی ازدواج صوری هست و حتی بتونم اسمش رو بزارم ازدواج یک مرد ... (جای خالی رو با هر صفتی که خواننده دوست داره می تونه پر کنه) با یک زن ساده.
شما خودتون دارید رسما می گید که می خواید از یک زن آمریکایی سو استفاده بکنید ، خودتون رو یک مرد عاشق پیشه نشون دادید تا گرین کارت بگیرید ، دو سال با یک خانم خیلی زشت و بد ریخت زندگی کنید و توی اون مدت هم احساسات ایشون رو به بازی و سخره خودتون بگیرید ، حتما به با طرز تفکر خودتون زرنگی کنید و تا میتونید از ایشون بکنید و زیر و بم زندگی در آمریکا رو از طریق ایشون یاد بگیرید و بعد هم که دیگه کارتون تموم شد مثل یک آدامس جویده شده ایشون رو طلاق بدید..
دوست عزیز متاسفانه امثال شما در جامعه ایرانی زیاد شدند و جامعه رو به کثافت و نابودی کشوندند و باز هم دارند اینکار رو می کنند.
بنظر من اینکار اسمش زرنگی نیست ، این کاره یک انسان پست فطرته که برای رسیدن به منافع خودش حاضره همه انسانها رو نابود کنه و بذر کینه و نفرت رو در دل زنی بکاره که گناهش سادگیش بوده نه زرنگی شما.
امیدوارم به عواقبش خوب فکر کنید و بدونید همه افرادی که قاتل یا جانی می شند ذاتا قاتل یا جانی نبودند بلکه کسی مثل شما باهاشون کاری کرده که از شدت خشم و کینه رو به اینکار آوردند و شاید هم حق داشتند انسانهای اینچنینی رو که فقط اکسیژن هدر می دهند رو از روی زمین نابود کنند یا کاری باهاشون کنند که روزانه 100 مرتبه آرزوی مرگ بکنند.

یادم میاد کسی بهم می گفت زنی گفته بود اگر همسرم به من خیانت کنه شبانه وقتی خواب هست کاری می کنم و عضوی از بدنش رو قطع می کنم که دیگه نتونه زنی رو نگاه کنه و به یاد آغا محمدخان قاجار بیفته.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، mobydick ، Pegah123 ، Danoosh ، رضام ، عدلی ، armehraboon ، Mologe ، Bita.t
كي اين انتظار تموم ميشه ؟؟؟???

واي دو سال و نيم هم گذشت همچنان منتظر ???

Uscis تا جواب بده من چه جوري صبر كنم ???

خدايا نگرانم

اين انتظار دوري برا همه مون به خيرو خوشي تموم شه ???
(IR1)
شروع كيس اكتبر ٢٠١٣
اولين مصاحبه ژانويه ٢٠١٥
نتيجه مصاحبه: به علت نداشتن پرينت از خط و برنامه هاي اينترني كيس مرجوع شد براي review مجدد
بعد از نه ماه  ٢٠اكتبر ٢٠١٦ از سرويس سنتر تكزاس اپرو شديم ٩نوامبر تازه فرستادن nvc
اينم بدونيد تو مرحله review مجدد يا همون reaffirmed بعد از اپرو nvc بهتون نامه و ايميل و حتي آپديت نميده كيس رو از uscic تحويل مي گيره و بدون اطلاع شما به سفارت مي فرسته
مصاحبه ١٠ ژانويه و نتيجه ويزاي يه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: عدلی ، armehraboon ، Mologe
سلام دوستان جالبه زندگی واقعی همین طوری نیاز به گذشت واحترام درونی داره آنوقت برخی ازدواج صوری ویه جورایی رفتارهای عاشقانه غیرواقعی برای گرفتن گرین کارد رو به راحتی در درون خود بدون عزاب وجدان توجیح میکنن و البته بدون آگاهی طرف مقابل لا اقل برن با یه مکزیکی یا فلیپینی گرفتن گرین کارد رو معامله کنن منصفانه تر است تا با اعتماد و احساس یه نفر.
زندگی یه دنیا بالا پایین داره شوخی که نیست چی شد که به جای تلاش برای خواسته هامون فقط از زحمات و دیوار اعتماد دیگران بالا میریم واسه نسلمون متاسفم و. .....
دعا میکنم عشقمون رو به عزیزامون با گذشت و احترام به همه و خصوصا احساسات دیگران همراه داشته باشیم. دوستون دارم.
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر
منتظر گرین کارت و دریافت توسط پست در 7 نوامبر سال 2016 تمام
شاید روزگاری دلم واسه این انتظارها و سختیها حتی تنگ بشه

.......
میدونم که میگذره
فقط کاش اینقدر سخت نگذره که شادی یادمون بره
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، NazilaTaba ، قرباني ، Mologe
(2016-02-07 ساعت 14:01)Mologe نوشته:  

ارادتمند

با سلام

موردی رو که عرض میکنم این هست که اصلا ازدواج ما صوری نیست من جدا میخام باهاش ازدواج کنم یعنی وانمود کردم که عاشقش هستم و اونم عاشقم شده.. و دو سالی باهاش زندگی بکنم که گرین کارت هم که تمدید شد و ریز و بم زندگی در آمریکا رو از طریق ایشون یاد گرفتم بعدش طلاق بدم...

دوست عزیز

من باز هم جدای از بحث اخلاقی که سایر دوستان اشاره کردند و من هم موافق هستم کاملا به اونها ، صرفا از نظر قانونی
عرض می کنم :

قانون طلاق در امریکا هیچ ارتباطی با ایران نداره ، شما نمیتونید به این راحتی طلاق بدید.
شما می فرمایید این خانم بسیار حساس هستند ، شکایت ایشون میتونه کل پرونده شما رو کنسل کنه.
گرین کارت چه دو ساله چه ده ساله موقت هست و برای سیتیزن شدن  خوب مشکلات میتونه پیش بیاد.
همچنین دو سال زندگی کردن شما هم میتونه شائبه صوری بودن رو ایجاد کنه، به هر حال بار اول نیست که متاسفانه این
مورد اونجا  پیش میاد !

ضمنا شما دولت به هنگام طلاق جدای از نصف کردن اموال بعد از ازدواج مبلغ دیگه ای هم رو هم از شما
میگیره و به همسرتون میده.
کلا تبعات سنگینی داره.

اگه فکر میکنید امریکا رفتن هدفی هست که خیلی ارزش داره راههای دیگه ای هم وجود داره !
F2A