کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2016-04-21 ساعت 16:21)ep30lon نوشته:  
(2016-04-21 ساعت 00:50)Rima1 نوشته:  
(2016-04-21 ساعت 00:28)ep30lon نوشته:  من فکر نمیکنم برنامه های مهاجرت در اداره مرکزی و ان وی سی و ... از روی شکم باشه و الکی منتظر بگذارند و .... اگه باشه باید برای همه باشه هرچند شرایط کیس هر کسی فرق میکنه.
الان خود من کیسم به خاطر بک گراند چک کشور دیگه جز ایران 5 ماه کامل پرونده ام در گیری بیشتری داشته.
شاید به PD ربط داشته باشه شایدم نه...
الان دوستی در قسمت مصاحبه ابوظبی نوشته " بله دقیقا یک هفته بعد از 60 روز بهش وقت دادن"
پس نوشته ها باید روی یک حسابی باشه.
حالا اگر سفارت در ترکیه خیلی سرش شلوغه و چندماه طول میکشه دیگه خدا می دونه.
من فقط نیتم اینه بدونم چقدر این 60 روز درسته که هنوز نفهمیدم. چون نصف نصف بعضی سر وقت بودن بعضی ها بیشتر از 5 ماه

طبق لیست زیر که فاصله زمانی از تکمیل پرونده در NVC تا مصاحبه رو نشون میده میانگین این زمان حدود 63 روز هست. برای بعضی کشورها کمتر و برای بعضی بیشتر هست. ترکیه و مصر طولانی ترین زمانهای انتظار رو دارند که بخشی مربوط به زیاد بودن متقاضی در این کشورها میتونه باشه و ... ارمنستان و امارات زمانهای انتظار کوتاهتری دارند. اگر زمان زیادی از تکمیل پرونده تو NVC نگذشته توصیه من عوض کردن سفارت از آنکارا به ارمنستان یا امارات هست هر چند این فرایند خودش یک ماه ممکنه طول بکشه.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...li=1#gid=0

خیلی خوب بود مرسی واقعاً
طبق سند بالا و نظر سنجی که انجام شده در ترکیه میانگین زمان از تاریخ تکمیل پرونده تا وقت سفارت 90 روز هست
و این تاریخ در سالهای 2015 و 2016 به 100 روز افزایش پیداکرده.

اگر هنوز پروندتون تکمیل نشده سفارتتو ن رو از ترکیه به ارمنستان یا ابوظبی تغییر بدین.

البته با نظر شما که وقت ربطی به شلوغی سفارت نداره موافق نیستم. هند کارهای مصاحبه رو در 2 شهر انجام میده برای همین میتونه جوابگو باشه. در مورد ترکیه هم علاوه بر مردم خود ترکیه بخش زیادی از ایرانی ها و جدیدا احتمالا سوری ها و حتا عراقی ها برای کارهای کنسولی به آنکارا مراجعه می کنند.
البته این رو اضافه کنم که لیست توسط کاربر های سایت http://www.visajourney.com ایجاد شده و طبعا آمار محدود به بخشی از جامعه مهاجران مراجعه کننده به این سایت هست.
CR1
سفارت: انکارا
ارسال مدارک: 4/2/2015‎
نامه تایید مدارک: ‎11/2/2015
نامه تایید درخواست : ‎25/6/2015‎
دریافت کیس نامبر: ‎26/07/2015
تحویل مدارک ان وی سی: 7/08/2015
ایمیل تکمیل مدارک: ‎26/08/2015‎
ایمیل مصاحبه: 30/03/2016
زمان مصاحبه: 9/05/2016
دریافت ویزا: یکضرب!   Smile 11/05/2016
پاسخ
تشکر کنندگان: mobydick ، inanna ، قرباني ، Pargosha ، ep30lon ، عدلی
(2016-04-21 ساعت 18:02)Rima1 نوشته:  
(2016-04-21 ساعت 00:50)Rima1 نوشته:  طبق لیست زیر که فاصله زمانی از تکمیل پرونده در NVC تا مصاحبه رو نشون میده میانگین این زمان حدود 63 روز هست. برای بعضی کشورها کمتر و برای بعضی بیشتر هست. ترکیه و مصر طولانی ترین زمانهای انتظار رو دارند که بخشی مربوط به زیاد بودن متقاضی در این کشورها میتونه باشه و ............

خیلی خوب بود مرسی واقعاً
طبق سند بالا و نظر سنجی که انجام شده در ترکیه میانگین زمان از تاریخ تکمیل پرونده تا وقت سفارت 90 روز هست .............

البته با نظر شما که وقت ربطی به شلوغی سفارت نداره موافق نیستم. هند کارهای مصاحبه رو در 2 شهر انجام میده برای همین میتونه جوابگو باشه. در مورد ترکیه هم علاوه بر مردم خود ترکیه بخش زیادی از ایرانی ها و جدیدا احتمالا سوری ها و حتا عراقی ها برای کارهای کنسولی به آنکارا مراجعه می کنند.
البته این رو اضافه کنم که لیست توسط کاربر های سایت http://www.visajourney.com ایجاد شده و طبعا آمار محدود به بخشی از جامعه مهاجران مراجعه کننده به این سایت هست.
Rima جان یادمه زمانی که ما ها ( منظورم از ما ها کیس هاییه که تابستون compelet شدیم )منتظر بودیم برای مصاحبه , یکی از دوستان  درمورد انتظار طولانی بعد از تکمیل پرونده , از NVC سوال کرده بود , NVC بهشون گفته بود " الویت اول با شهروندان ترکیه هست , بعد سوری و بعد ایرانی "  پس کاملا میتونه همینطور که گفتی باشه , روز مصاحبه من یک آقایی با همسرش از لیبی اومده بودند ! امیدوارم برای شما ها واقعا انقدر طولانی نشه  Rolleyes
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، قرباني ، عدلی ، Rima1 ، shadoow
(2016-04-21 ساعت 00:50)Rima1 نوشته:  طبق لیست زیر که فاصله زمانی از تکمیل پرونده در NVC تا مصاحبه رو نشون میده میانگین این زمان حدود 63 روز هست. برای بعضی کشورها کمتر و برای بعضی بیشتر هست. ترکیه و مصر طولانی ترین زمانهای انتظار رو دارند که بخشی مربوط به زیاد بودن متقاضی در این کشورها میتونه باشه و ... ارمنستان و امارات زمانهای انتظار کوتاهتری دارند. اگر زمان زیادی از تکمیل پرونده تو NVC نگذشته توصیه من عوض کردن سفارت از آنکارا به ارمنستان یا امارات هست هر چند این فرایند خودش یک ماه ممکنه طول بکشه.

خیلی خوب بود مرسی واقعاً
طبق سند بالا و نظر سنجی که انجام شده در ترکیه میانگین زمان از تاریخ تکمیل پرونده تا وقت سفارت 90 روز هست

اگر هنوز پروندتون تکمیل نشده سفارتتو ن رو از ترکیه به ارمنستان یا ابوظبی تغییر بدین.

وقتهای سفارت برای ویزا به دو بخش تقسیم میشه :
1- ویزاهای مهاجرتی
2- ویزاهای غیر مهاجرتی

آمریکا در هند دوتا دفتر داری سفارت کبیر در دهلی و بخش کنسولی در بمبئی
در ترکیه هم دو تا دفتر سفارت کبیر در آنکارا و بخش خدمات کنسولی در استانبول
در امارت متحده هم دو بخش هست سفارت کبیر در ابوظبی و خدمات کنسولی در دوبی ( مرکز تجارت جهانی)

در بمبئی و دوبی فقط خدمات ویزاهای غیر مهاجرتی انجام میشه و برای انجام مصاحبه های ویزاهای مهاجرتی باید بخش مهاجرت سفارت کبیر مراجعه کنند.
( در بمبئی اطلاعات من مال خیلی سال پیش هست اگر کسی می دونه اصلاح کنه)
در استانبول بخش کنسولی فقط خدمات مربوط به اتباع کشور آمریکا و رایزنی های اقتصادی و .... انجام میشه ولاغیر.

همه ما در بخش ویزاهای مهاجرتی هستیم و منتظر ویزای گیرین کارت
کسانیکه پناهنده هستند و در ترکیه منتظر گرفتن ویزای از آمریکا مراحل اداریشون خیلی با ما فرق میکنه و از طرف سازمان ملل نامه براشون میره سفارت و بعضی ها حتی پاسپورت کشورشون رو ندارند و کلا مراحل اداریش فرق میکنه.

همانطور که در نامه اشاره شده سفارت جدول زمانی رو برای وقتهای مصاحبه به NVC اعلام میکنه و بعد NVC به یک ترتیبی که معلوم نیست چه ترتیبی اونها رو پر میکنه و به ما اعلام میکنه.
این ترتیب می تونه براساس موارد زیر باشه :
1- هرکی زودتر پرونده اش تکمیل شده.
2- هرکی زودتر کیس نامبر NVC رو گرفته
3- هرکی زودتر از USCIS تایید تاریخ داره
4- هر کی تاریخ PD از همه عقب تر هستش
و صد البته زمانها مصاحبه و تعداد پذیرش محدود هست ...
در خرداد جواب لاتاری ها میاد ==> براساس قوانین لاتاری باید اونها تا قبل از پایان سال مصاحبه بشن و این اجبار و جدیدا تا اپریل هم طول میکشه قبلا باید تا ژانویه ویزا بدست میرفتن ورود می کردن. ==> مرداد شهریور و مهر و آبان پر کار ترین وقت سفارت برای لاتاری میشه. بخصوص ترکیه که به قول شما از سوریه عراق لیبی اردن و ایران و ترکیه میرن برای کاراشون اونجا.
نتیجه اخلاقی :
وقتی کیسی آماده میشه و از NVC میاد بیرون فرقی نمیکنه مال کی هستش اگر NVC طبق قانون آمریکا برای قوم ویا ملیتی و یا مذهبی و یا رنگی برتری و یا تفاوتی قائل بشه پس تو روحشون که میگن اینطوری نیست. و میشه ازشون شکایت کرد.

از ما که گذشت اگر از شما نگذشته سفارتتون رو عو
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني
(2016-04-21 ساعت 00:50)Rima1 نوشته:  طبق لیست زیر که فاصله زمانی از تکمیل پرونده در NVC تا مصاحبه رو نشون میده میانگین این زمان حدود 63 روز هست. برای بعضی کشورها کمتر و برای بعضی بیشتر هست. ترکیه و مصر طولانی ترین زمانهای انتظار رو دارند که بخشی مربوط به زیاد بودن متقاضی در این کشورها میتونه باشه و ... ارمنستان و امارات زمانهای انتظار کوتاهتری دارند. اگر زمان زیادی از تکمیل پرونده تو NVC نگذشته توصیه من عوض کردن سفارت از آنکارا به ارمنستان یا امارات هست هر چند این فرایند خودش یک ماه ممکنه طول بکشه.

خیلی خوب بود مرسی واقعاً

وقتهای سفارت برای ویزا به دو بخش تقسیم میشه :
1- ویزاهای مهاجرتی
2- ویزاهای غیر مهاجرتی

آمریکا در هند دوتا دفتر داری سفارت کبیر در دهلی و بخش کنسولی در بمبئی
در ترکیه هم دو تا دفتر سفارت کبیر در آنکارا و بخش خدمات کنسولی در استانبول
در امارت متحده هم دو بخش هست سفارت کبیر در ابوظبی و خدمات کنسولی در دوبی ( مرکز تجارت جهانی)

در بمبئی و دوبی فقط خدمات ویزاهای غیر مهاجرتی انجام میشه و برای انجام مصاحبه های ویزاهای مهاجرتی باید بخش مهاجرت سفارت کبیر مراجعه کنند.
( در بمبئی اطلاعات من مال خیلی سال پیش هست اگر کسی می دونه اصلاح کنه)
در استانبول بخش کنسولی فقط خدمات مربوط به اتباع کشور آمریکا و رایزنی های اقتصادی و .... انجام میشه ولاغیر.

همه ما در بخش ویزاهای مهاجرتی هستیم و منتظر ویزای گیرین کارت
کسانیکه پناهنده هستند و در ترکیه منتظر گرفتن ویزای از آمریکا مراحل اداریشون خیلی با ما فرق میکنه و از طرف سازمان ملل نامه براشون میره سفارت و بعضی ها حتی پاسپورت کشورشون رو ندارند و کلا مراحل اداریش فرق میکنه.

همانطور که در نامه اشاره شده سفارت جدول زمانی رو برای وقتهای مصاحبه به NVC اعلام میکنه و بعد NVC به یک ترتیبی که معلوم نیست چه ترتیبی اونها رو پر میکنه و به ما اعلام میکنه.
این ترتیب می تونه براساس موارد زیر باشه :
1- هرکی زودتر پرونده اش تکمیل شده.
2- هرکی زودتر کیس نامبر NVC رو گرفته
3- هرکی زودتر از USCIS تایید تاریخ داره
4- هر کی تاریخ PD از همه عقب تر هستش
و صد البته زمانها مصاحبه و تعداد پذیرش محدود هست ...
در خرداد جواب لاتاری ها میاد ==> براساس قوانین لاتاری باید اونها تا قبل از پایان سال مصاحبه بشن و این اجبار و جدیدا تا اپریل هم طول میکشه قبلا باید تا ژانویه ویزا بدست میرفتن ورود می کردن. ==> مرداد شهریور و مهر و آبان پر کار ترین وقت سفارت برای لاتاری میشه. بخصوص ترکیه که به قول شما از سوریه عراق لیبی اردن و ایران و ترکیه میرن برای کاراشون اونجا.
نتیجه اخلاقی :
وقتی کیسی آماده میشه و از NVC میاد بیرون فرقی نمیکنه مال کی هستش اگر NVC طبق قانون آمریکا برای قوم ویا ملیتی و یا مذهبی و یا رنگی برتری و یا تفاوتی قائل بشه پس تو روحشون که میگن اینطوری نیست. و میشه ازشون شکایت کرد.

از ما که گذشت اگر از شما نگذشته سفارتتون رو عوض کنید به جایی غیر از ترکیه.

طبق تجربه ای که من از مصاحبه های سفارت آمریکا دارم اونها برای همه کارهاشون یک لیست داردن که باید تیک بزنند
مثلا سوء پیشینه و چون ایرانها ندارند 90% AP می خورن. ( البته سوء ایران رو قبول نمیکنند اگر هم داشته باشی)
و تا اونجا که می تونند تلاش دارند روند کار رو کند کنند و یا کیس رو کلا زیر سئوال ببرند
به نظر من کسانیکه مصاحبه رفتند
یک چک لیست آماده کنیم که بدونیم چی می خوان و حرفشون چیه.
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، hosseinslm ، قرباني ، م.صاد
بد این شلوغیا بنظرتون تاثیر میذاره رو کلیر کردن AP؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان آيا كسي ايميل تعيين وقت مصاحبه اش براي ويزاي ازدواج رو دريافت كرده اخيرا" ؟؟
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-22 ساعت 05:32)lupyien نوشته:  بد این شلوغیا بنظرتون تاثیر میذاره رو کلیر کردن AP؟؟؟؟

شلوغی اگه منظور شما درگیری و جنگ باشه نه تاثیرنداره
اگه منظورت ترافیک سفارت باشه خوب تاثیر داره دیگه
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، عدلی ، Pargosha
(2016-04-23 ساعت 15:40)قرباني نوشته:  سلام مهاجرسرايي هاي بخش ويزاي ازدواج

دوستان انتظار براي اينجانب از مرحله عذاب دهنده به كشنده تبديل شده

و مي خوام از دوستاني كه تجربه خوبي تو مرحله uscis دارن درخواست كمك كنم
بهم يا اينجا يا تو پيام خصوصي مشاوره بدين

كيس من از اونجا كه نوير هست يعني يه بار ريفيوز شده در اينترويو و براي بار دوم همون كيس نه كيس جديد همون بعد از ريفيوز به uscis رفته تا جواب بدن و دوباره بره nvc

اما الان ٤ماه دست شون جواب ندادن
وكيل مي گه كيس هايي كه برا اولين بار ميرن دير تو uscis جواب ميده
اما كيس هايي كه نوير شدن وميرن رو دوماهه بايد جواب بدن كه ندادن

حالا ما بهشون زنگ مي زنيم مي گن اصلا كيس تون رو هنوز باز نكرديم و تا دوسال وقت داريم واقعا حرف شون خرص درار و فير منطقي
وكيل مي گه دولت رو سو كنيم و دادگاهي كنيم
از طرفي هم من دنبال يه راهم كه ايميل بدم uscis

لطفا اگه كسي تو اين مرحله مي تونه كمكم كنه راهنمايي كنه

توی چند پست قبل من لیست انتظار مناطق مختلف USCIS رو گذاشتم.
دوسال گذشته انتظار USCIS از یک ماه به مرور به 4 ماه افزایش پیدا کرده
و میدونید که وقتی خودشون میگن 4 ماه یعنی 4ماه تموم شد یکماه گذشت جای نگرانی هست.

در مورد پروندهء شما هم واقعا بیتجربگی کردی و دیگه شده و گذشته ولش کن به آینده نگاه کن و اصلا فکر نکن که چند سال هست منتظری
اینطور فکر کن که همین 4 ماه پیش کیس رو اقدام کردی پس غصه نخور و صبور باش. ( البته یکی هم پیدا بشه این حرفها رو به خود من بزنه که مغزم دیگه جا نداره lol )

https://egov.uscis.gov/cris/processTimesDisplayInit.do
پایین صفحه در قسمت Service Center یکی از 4 مرکز USCIS به شما می خوره
انتخاب کن و ببین لیست انتظار CR1 چقدر هست نوشته 4ماه
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، عدلی ، Pargosha ، inanna
(2016-04-23 ساعت 23:11)ep30lon نوشته:  

كيس من از اونجا كه نوير هست يعني يه بار ريفيوز شده در اينترويو و براي بار دوم همون كيس نه كيس جديد همون بعد از ريفيوز به uscis رفته تا جواب بدن و دوباره بره nvc

حالا ما بهشون زنگ مي زنيم مي گن اصلا كيس تون رو هنوز باز نكرديم و تا دوسال وقت داريم واقعا حرف شون خرص درار و فير منطقي

و میدونید که وقتی خودشون میگن 4 ماه یعنی 4ماه تموم شد یکماه گذشت جای نگرانی هست.

در مورد پروندهء شما هم واقعا بیتجربگی کردی و دیگه شده و گذشته ولش کن به آینده نگاه کن و اصلا فکر نکن که چند سال هست منتظری
اینطور فکر کن که همین 4 ماه پیش کیس رو اقدام کردی پس غصه نخور و صبور باش. ( البته یکی هم پیدا بشه این حرفها رو به خود من بزنه که مغزم دیگه جا نداره lol )

--------------------
سلام ممنون دوست عزيز
اما تو سايت فقط براي كيس هاي نرمال رو نوشته يعني كيس هايي كه برا اولين بار وارد اين مرحله مي شن
راجب كيس هاي نوير شده زمان نداده وكيل مون گفت دوماه الان ٤ماه شده

ما كلي از وكيل مون خواهش كرديم زنگ شون بزنه
و زده
و آخر جواب زنگ رو گفتن دوماه به ما وقت بدين :-|
ولي بازم شكر حداقل در كمال ناباوري تو روز شنبه كه تعطيلي شون واسه تماس ديروز وكيل مون امروز ايميل ٦٠روز وقت بدين رو به ما دادن
خدا كنه حالا واقعا ٦٠روز جواب بدن

واقعا من نمي دونم اينا چرا با كيس من اينجوري برخورد مي كنن .
جالب بود كه ايميل تو روز تعطيلي شون اومد اما شكر خوب فكر كنم يه حورايي شبيه معجزه اس Smile)
(IR1)
شروع كيس اكتبر ٢٠١٣
اولين مصاحبه ژانويه ٢٠١٥
نتيجه مصاحبه: به علت نداشتن پرينت از خط و برنامه هاي اينترني كيس مرجوع شد براي review مجدد
بعد از نه ماه  ٢٠اكتبر ٢٠١٦ از سرويس سنتر تكزاس اپرو شديم ٩نوامبر تازه فرستادن nvc
اينم بدونيد تو مرحله review مجدد يا همون reaffirmed بعد از اپرو nvc بهتون نامه و ايميل و حتي آپديت نميده كيس رو از uscic تحويل مي گيره و بدون اطلاع شما به سفارت مي فرسته
مصاحبه ١٠ ژانويه و نتيجه ويزاي يه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: Pegah123 ، Bita.t ، عدلی ، Pargosha ، inanna
(2016-04-24 ساعت 00:20)قرباني نوشته:  
(2016-04-23 ساعت 23:11)ep30lon نوشته:  

--------------------
سلام ممنون دوست عزيز
اما تو سايت فقط براي كيس هاي نرمال رو نوشته يعني كيس هايي كه برا اولين بار وارد اين مرحله مي شن
راجب كيس هاي نوير شده زمان نداده وكيل مون گفت دوماه الان ٤ماه شده

ما كلي از وكيل مون خواهش كرديم زنگ شون بزنه
و زده
و آخر جواب زنگ رو گفتن دوماه به ما وقت بدين :-|
ولي بازم شكر حداقل در كمال ناباوري تو روز شنبه كه تعطيلي شون واسه تماس ديروز وكيل مون امروز ايميل ٦٠روز وقت بدين رو به ما دادن
خدا كنه حالا واقعا ٦٠روز جواب بدن

واقعا من نمي دونم اينا چرا با كيس من اينجوري برخورد مي كنن .
جالب بود كه ايميل تو روز تعطيلي شون اومد اما شكر خوب فكر كنم يه حورايي شبيه معجزه اس Smile)

من هم یک بار کارم تو NVC گیر کرده بود و نمی دونستم که مشکل از کجاست بعد از 3 ماه زنگ زدم که ایراد رو بفهمم
همون روز جواب سئوال رو تلفنی گرفتم
یکساعت بعد ای میل زدن و همون جواب تلفنی رو مفصل تر تو ای میل نوشته بودن
فرداش هم به وکیل من نامه رسید بود در خصوص همون مشکل

صددر صد تماس تلفنی مهم هست.
و
یک
جیز رو هیچ وقت فراموش نکن
سرونوشت اینطور هست که باید انقدر طول بکشه
این همه انتظار رو بچه های گروه دارن تحمل می کنند
بعد یک دختری یک پسری میاد در 10 ماه ویزا می گیره.... من اسمش رو میگذارم قسمت چون اصلا امکان نداره
هروقت صلاح باشه و خدا بخواد
دونه دونه ما به قسمتی از زمین مهاجرت خواهیم کرد. ولی اول باید بندهای این ور باز بشن.

به زندگی عادی ادامه بده و نگذار این انتظار مثل انگل روح و روانت رو نابود کنه
وقتی بریم آمریکا دیگه کار تموم نیست
بلکه کار تازه شروع میشه
بعد آمریکا میشه عمری کار
( اگه کسی هست که پول کافی داره من رو هم از دعای خودش محروم نکنه)

شعار اصلی ما : من با روح و جسم سالم و انگیزه بالا خواهم رفت.
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، عدلی ، Pargosha ، قرباني ، inanna ، kasra
درود و سلام به همه همسفران و همدردان نازنينم ..!
دقيقا سر يكماه nvc برامون ايميل لرستاد كه پروندتو ديديم و چك كرديم ولي ترجمه سند ازدواجت اينجا نيست و امضاي اصلي خانمم ..!!
در حالي كه تمام مداركي رو كه گفتن لازم داريم ما فرستاده بوديم ،! ضمنا گفته كپي سند ازدواج رو ميخوان Sad
فك ميكردم ادارهاي خودمون شير تو شيره اما ظاهرأ اونطرفيام همين سيستمه شير تو شيرو دارن يه كم مادرن تر ... در هر حال يه بار ديگه ارسال ميكنيم ولي برا اينكه باز ايراد نگيرن توي هفته ميرم ايران و يه بار ديگه سند و شناسنامه هارو ترجمه ميكنم تا اصلشو بفرستم فردا نگن نه نهههه اصلش كو ..خوششون مياد كارت عقب بيوفته هر چي ميخوام بيخيال باشم نميذارن كه ..
در ضمن حميدووي عزيزم قدم ويزاي نو رسيده مبارك قربان ؛) شب و روز همگي پر از اميد شاد باشيد كه شاد بودن حقتونه دوستان گلم .
CR1
ارسال جون ۲۰۱۵
اپروو دسامبر
ارسال ان وی سی مارچ ۰۱۶
تایید  سپتامبر
ایمیل مصاحبه دو روز بعد  
تاریخ مصاحبه نوامبر
سفارت قطر
ویزا یکضرب
سفر تاریخی به امریکا ۰۲ فبریه ۰۱۷
تشکر کنندگان: armehraboon ، عدلی ، ep30lon ، Pargosha ، قرباني ، inanna
(2016-04-24 ساعت 03:58)Hamid_rr نوشته:  درود و سلام به همه همسفران و همدردان نازنينم ..!
دقيقا سر يكماه nvc برامون ايميل لرستاد كه پروندتو ديديم و چك كرديم ولي ترجمه سند ازدواجت اينجا نيست و امضاي اصلي خانمم ..!!
در حالي كه تمام مداركي رو كه گفتن لازم داريم ما فرستاده بوديم ،! ضمنا گفته كپي سند ازدواج رو ميخوان Sad
فك ميكردم ادارهاي خودمون شير تو شيره اما ظاهرأ اونطرفيام همين سيستمه شير تو شيرو دارن يه كم مادرن تر ... در هر حال يه بار ديگه ارسال ميكنيم ولي برا اينكه باز ايراد نگيرن توي هفته ميرم ايران و يه بار ديگه سند و شناسنامه هارو ترجمه ميكنم تا اصلشو بفرستم فردا نگن نه نهههه اصلش كو ..خوششون مياد كارت عقب بيوفته هر چي ميخوام بيخيال باشم نميذارن كه ..
در ضمن حميدووي عزيزم قدم ويزاي نو رسيده مبارك قربان ؛) شب و روز همگي پر از اميد شاد باشيد كه شاد بودن حقتونه دوستان گلم .

متاسفانه سفارت نمی تونه یک چک لیست جامع برای همه درست کنه ( البته من فکر کنم نمخواد درست کنه )
حالا چرا
یک مشکلی تو پرونده کسانیکه کارشون با تاخیر زیاد انجام میشه هست
این مشکل می تونه :
1- کار دولتی
2- محل خدمت
3- رشته تحصیلی ( یکی از بچه ها هوا فضا خونده بوده و برای PHD هم قبلا اقدام کرده بهش ندادن حالا ازدواج اقدام کرده)
4- شغل خاص و مشمول شک برای سفارت
5- تشابه اسمی ( خیلی خیلی خیلی خیلی مهم هست این تشابه اسمی در خیلی جاها پدر من یکی رو در اورده)؛ مثلا اگر کسی فامیلیش احمدی نژاد باشه صد در صد AP می خوره حتی اگر متولد آفریقای جنوبی باشه
6-قبلا برای ویزای های دیگه ای اقدام کرده باشی مثل توریستی، دانشجویی و ... و پرونده درخواستی شما رد شده باشه

مدارک اصلی برای درخواست ویزای مهاجرتی ازدواج ( این مدارک بصورت کلی و ثابت به هم بیان میشه ):

1- سند ازدواج
2- اثبات حضور همسر در آمریکا
3- مدارک شناسایی و تولد
4- ارواق حمایتی ( به صورت کلی و یا گواهی شغلی همسر اسپانسر و کواسپانسر و ... )
5- ارواق مالیاتی
6- مدارکی دال بر دیدار حضوری در یکسال اخیر و اسنادی دال بر ارتباط مستمر غیر حضوری ( پرینت تلفن، لیست چت ها و مکالمات عکسهای دونفره و ... )

اما زمانیکه برای اینکار اقدام می کنیم و این مدارک رو میفرستیم معمولا 90% بیش از یکسال میگذره
حالا چه اتفاقی اینجا می افته :
آفیسر به این نتیجه می رسه که شما رو باید بفرسته به مرحله AP باید یک بهونه ای بیاره
میگه : اصل مدارک مالیاتی کو ؟
من قانع نشدم که شما ازدواجتون واقعی هست. نیاز به مدارک بیشتری داریم.
متاسفانه طبق قانون ترجمه مدارک شما نباید بیش از یکسال ازش گذشته باشه پس برو دوباره بیار
( در جواب : اصل و ترجمه مدارک دست خودتون بوده من چیکار کنم ؟ میگه : می دونم ولی این قانون هست و من کاری نمی تونم بکنم)

مواردی که نوشتم تجربه بچه های AP بوده و من خلاصه اش کردم

نتیجه :
اگر بیشتر از یکسال از ارسال مدارکتون می گذره با ترجمه های جدید شناسنامه، کارت ملی ، کارت پایان خدمت یا معافی، سند ازدواج برید برای مصاحبه
اصل و یا کپی برابر اصل اوراق مالیاتی آمریکا رو با خودتون داشته باشید ( کپی برابر اصل در آمریکا در دفاتر پستی انجام میشه  و یا اونها رو اپستیل کنید)
یک موجودی 200 میلیون تومانی از ایران با خودتون داشته باشید اگر حتی 2 تا اسپانسر دارید ( گردش حساب لازم نیست فقط موجود ته حساب)
اگر همسرتون به ایران اومده و یا میاد باهاش حتما یک حساب مشترک باز کنید
عکسهای مشترکتون رو در کاغذ و 6 یا 9 عکس در یک صفحه چاپ کنید پشت و رو اینطوری تعداد بیشتری ارائه می دید ( عکساتون با لباسهای مختلف باشه که نشون بده برای زمانهای مختلف هست ) مهر پاسپورتهایی که با هم سفر رفتین ، بلیط ها و ...
از همه مهم تر لیست چت هاتون
وایبر و تلگرام و ...
این ها رو هم به صورت چند مورد در یک صفحه بگذارید تا بیشتر به چشم بیاد

و در آخر
اگر باز هم AP خوردید
دیگه باید می خوردید و مشکل از شما و نقص مدرک نیست،
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، armehraboon ، Pegah123 ، Hamid_rr ، قرباني ، inanna ، عدلی ، sheryzee ، kasra
(2016-04-25 ساعت 00:56)قرباني نوشته:  سلااااااام
دوستان با تجربه كمك !!!!!!!!!

دوستان receipt number من MSC شروع ميشه
رفتم تو سايت يه كم گشتم ببينم سرويس سنترم كجاس ديدم زده Missouri

كسي راجب MSC اطلاعاتي داره؟؟؟
كسي بوده اينحوري شروع شده باشه؟؟؟
اگه بوده ميشه بگه چند ماه معطلي تو uscis داشت؟؟؟

چون من رفتم تو سايت پروسه رو چك كنم ديدم برا receipt number منو كه با MSCشروع ميشه زمان انتظار تو uscis رو نزده

:-||

لطفا اگه كسي اطلاعاتي داره راهنماييم كنه ممنون

من کیسم سه سال پیش ir1 بود وبا MSC شروع میشد حدودا ۸ ماه طول کشید تا اپرو شدم
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، tico ، Pargosha ، قرباني
نکته ای تو این چند ماه دیدم الان 98% ایرانی ها AP می خورند
بعد از کلی وقت و هزینه میری سفارت جواب سئوالها رو میدی
کلی هم استرس و بدبختی میکشی
بعد میگه ما نیاز داریم یکسری مراحل اداری رو طی کنیم.
خوب مسخره ... دلقک این مراحل اداری رو تو یکسال گذشته طی کنین مدرم که معطل شما نیستند
( الان من خیلی اعصوانیم نشتیکب نشتسی کبنشتس یبکنش تسیبنشت سیکنب تشکینبت )
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، kasra

سلام خانم قربانى
راجع به سو كردن دولت وكيلتون پيشنهاد بدى نداده.
من موردى ديدم كه با ويزاى خانوادگى به آمريكا رفته بودن و بعد از ٦ماه اداره مهاجرت بهشون ايميل ميزنه كه شما ديپورت هستين و بايد هرچه سريعتر خارج شيد، با كمك وكيلى كه معرفى كردم بهتون قضيه حل و فصل ميشه و مشخص ميشه كه اشتباه از خودشون بوده. در كمال ناباورى بعد از يك ماه از اين ماجرا براشون ايميل مياد كه پاس آمريكايى شما آمادست!!!
از وكيل كه جويا ميشن بهشون ميگه از ترس اينكه سو نكنيمشون اين امتياز رو بهتون دادن.
با چند وكيل مشورت كنيد و اگه ديديد باز هم اين پيشنهاد رو ميدن پيگيرى كنيد حتما
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني ، armehraboon ، Hamid_rr ، Bita.t ، inanna ، mohammadreza88 ، Pargosha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان