کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2016-05-16 ساعت 08:26)اميرفاتح نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 18:26)mobydick نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 18:18)اميرفاتح نوشته:  والا من uscis  حدودا ٤ ماه
Nvc  از لحظه شروع تا زمان تكميل مدارك ١٠ روز

خيلي بستگي به پيگيري و نظم و سرعت عمل خودتون داره
مي تونه خيلي طولاني شه مي تونه شيش هفت ماهه صفرتاصد تموم شه
مال من فكركنم هفت يا هشت ماهه باشه، البته اميدوارم
به اميد موفقيت همه دوستان عزيز
آرزوی قلبی من اینه که همه ی کیس های ازدواجی زیر یک سال ویزا بگیرن ولی دوست عزیز. امیر خان شما از تشکیل پرونده تا روز مصاحبه رو شونزده تا هجده ماه حساب باز کن. حساب باز کن ینی از نظر روحی آمادگی شو داشته باش. اگه شاغلی کارتو ادامه بده و از وقتت بهترین استفاده رو ببر بعد از مصاحبه هم از اونجایی که هیچ مرد حتی بیکار سربازی رفته ای زیر سه ماه کلیر نشده رو حداقل سه ماه حساب باز کن. در مجموع حداقل نوزده ماه. اینا رو نمی گم که نا امیدت کنم بلکه بر اساس آمار و ارقام میخوام کمی واقع بینی رو به انتظارات خودت و بقیه اضافه کنم.

سلام، خيلي ممنون دوست عزيزم

والا من از اونجايي كه سربازي رو خريدم و هيچ پروژه دولتي اي انجام ندادم اميدوارم كه نخوره بهم، ولي اگه هم شامل حالم بشه مجبورم مثل همه دوستان صبر كنم .

ولي بازم ممنون از راهنمايي و وقتتون
شما دو خط اول اون ایمیلی که به اشتباه فکر می کنی ایمیل تکمیل مدارک هست رو اینجا بذاری مشخص میشه همه چیز
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: tico
(2016-05-16 ساعت 10:16)melon نوشته:  
(2016-05-15 ساعت 18:26)mobydick نوشته:  آرزوی قلبی من اینه که همه ی کیس های ازدواجی زیر یک سال ویزا بگیرن ولی دوست عزیز. امیر خان شما از تشکیل پرونده تا روز مصاحبه رو شونزده تا هجده ماه حساب باز کن. حساب باز کن ینی از نظر روحی آمادگی شو داشته باش. اگه شاغلی کارتو ادامه بده و از وقتت بهترین استفاده رو ببر بعد از مصاحبه هم از اونجایی که هیچ مرد حتی بیکار سربازی رفته ای زیر سه ماه کلیر نشده رو حداقل سه ماه حساب باز کن. در مجموع حداقل نوزده ماه. اینا رو نمی گم که نا امیدت کنم بلکه بر اساس آمار و ارقام میخوام کمی واقع بینی رو به انتظارات خودت و بقیه اضافه کنم.

والا من از اونجايي كه سربازي رو خريدم و هيچ پروژه دولتي اي انجام ندادم اميدوارم كه نخوره بهم، ولي اگه هم شامل حالم بشه مجبورم مثل همه دوستان صبر كنم .

دوست عزیز آیا شما تلفنی پیگیری میکردید که اینقدر زمان کوتاه بوده یا نه منتظر ایمیل خود اداره مهاجرت میشدید؟
دوست عزیز فقط یک هفته تا ده روز طول میشه مدارک کاغذی پست بشه به ان وی سی و برسه به دستشون!!! شما فرایند بررسی مدارک و پروسه ی پیچیده ش و شلوغی ان وی سی رو بذار کنار ....من فقط ارسال مدارک رو می گم. فقط پست کردنش یک هفته تا ده روز طول میکشه. شما چرا باور می کنید!! دوست مون ایمیل رسید ارسال مدارک رو با ایمیل تکمیل مدارک اشتباه گرفته.
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام دوباره

لینک اصلی سایت خود NVC در پروسه اجرایی
اینجا رو کلیک کنید

Please allow 30 days for NVC to review your forms and documents once they are received. We will let you know if there are additional items required or if we have received all the requested documentation.

یعنی هر بار که شما نامه ای به NVC ارسال می کنید 30 روز طول میکشه اونها نامه رو باز کنند بخونند و بررسی کنند.
بعد که رفت تو پرونده به شما خبر می دن که نامه تایید شد یا دریافت شد.
Spouse
If you are a U.S. citizen you have two ways to bring your foreign spouse (husband or wife) to the United States to live. They are

Immigrant visa for a Spouse of a U.S. Citizen (IR1 or CR1) - An immigrant Petition for Alien Relative, Form I-130 is required. Learn more.
Nonimmigrant visa for spouse (K-3) - It is important to note that application for the nonimmigrant visa for spouse (K-3) who married a U.S. citizen must be filed and the visa must be issued in the country where the marriage took place. After the visa process has been completed, and the visa is issued, the spouse can travel to the United States to wait for the processing of the immigrant visa case. Two petitions are required: Petition for Alien Relative, Form I-130, and Petition for Alien Fiancé(e), Form I-129F. Learn more.
Fiancé(e)
If you are a U.S. citizen, you may bring your fiancé(e) to the United States to marry and live here, with a nonimmigrant visa for a fiancé(e) (K-1). An I-129F fiancé(e) petition is required. Learn more.

در این لینک لست مدارک اضافی به همراه مدارک ساپورت رو ببینید

متن نامه ای که به صورت کاغذ نه ای میل براتون میاد در هنگام تکمیل مدارک در NVC به شرح لینک ذیل می باشد ( اینجا رو کلیک کنید )

NVC schedules appointments one month in advance. The U.S. Embassy or Consulate General tells NVC what dates they are holding interviews, and NVC fills these appointments in a first-in, first-out manner. Most appointments are set within 60 days of NVC receipt of all requested documentation. However, we cannot predict when an interview appointment will be available.

دقت کنید در متن نامه که به صورت تمپلیت برای همه ارسال میشه نوشته 60 روزه معمولا وقت سفارت معلوم میشه ولی برای من 120 روز طول کشید.

دوستانی که مطالب این تاپیک ها رو می خونید:
متاسفانه قوانین اجرایی در کارهای اداری ثابت هستند ولی نحوهء عملکرد اونها در هر کیس متفاوت هست.
اگر آقای یک و آقای دو باهم همزمان کارهای CR1 رو شروع کنند به هیچ عنوان با هم و همزمان تمام نخواهند کرد.

دوست عزیزی که تازه می خوای شروع کنی کارت رو
لینک سایت USCIC و NVC رو پیگیری کنید.
مراحل رو قدم به قدم جلو برید

امیدوارم همه زودتر به نتیجه برسند
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mobydick ، اميرفاتح
(2016-05-15 ساعت 18:26)mobydick نوشته:  آرزوی قلبی من اینه که همه ی کیس های ازدواجی زیر یک سال ویزا بگیرن ولی دوست عزیز. امیر خان شما از تشکیل پرونده تا روز مصاحبه رو شونزده تا هجده ماه حساب باز کن. حساب باز کن ینی از نظر روحی آمادگی شو داشته باش. اگه شاغلی کارتو ادامه بده و از وقتت بهترین استفاده رو ببر بعد از مصاحبه هم از اونجایی که هیچ مرد حتی بیکار سربازی رفته ای زیر سه ماه کلیر نشده رو حداقل سه ماه حساب باز کن. در مجموع حداقل نوزده ماه. اینا رو نمی گم که نا امیدت کنم بلکه بر اساس آمار و ارقام میخوام کمی واقع بینی رو به انتظارات خودت و بقیه اضافه کنم.

دوست عزیز آیا شما تلفنی پیگیری میکردید که اینقدر زمان کوتاه بوده یا نه منتظر ایمیل خود اداره مهاجرت میشدید؟

بله تقريبا هر مرحله رو قبل ارسال مدارك ( پست سفارشى)،همزمان با دريافتش و حين بررسي تماس داشتيم.
هفت نوامبر دوهزارو پونزده
ارسال مدارك : هفده نوامبر دوهزاروپونزده
تاييده مدارك : بيست و سه نوامبر -----مدارك به اداره uscis نبرسكا ارجاع داده شده
كيس نامبر nvc : دوم مي دوهزار و شيش
تكميل مدارك : يك ماه بعدش  
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-16 ساعت 13:44)mobydick نوشته:  
(2016-05-16 ساعت 08:26)اميرفاتح نوشته:  سلام، خيلي ممنون دوست عزيزم

دوست عزیز فقط یک هفته تا ده روز طول میشه مدارک کاغذی پست بشه به ان وی سی و برسه به دستشون!!! شما فرایند بررسی مدارک و پروسه ی پیچیده ش و شلوغی ان وی سی رو بذار کنار ....من فقط ارسال مدارک رو می گم. فقط پست کردنش یک هفته تا ده روز طول میکشه. شما چرا باور می کنید!! دوست مون ایمیل رسید ارسال مدارک رو با ایمیل تکمیل مدارک اشتباه گرفته.

والا ارسال مدارك به انضمام واريز همزمان بود، پست يك روزه با امضاي دريافت كننده بود
ايميلي كه گرفتم بهم گفتن شما اين برگه رو براي سفارت همراهتون داشته باشين
و ضمنا منتظر تعيين وقت سفارت باشين
البته من نمي گم nvc كارش تموم شده روي كيس ما، فقط گفتم با دقت و پيگيري فراوون مدتي كه بايد٤٠ روز طول ميكشيد براي ما ده روز كاري بيشتر طول نكشيد
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-05-16 ساعت 13:44)mobydick نوشته:  
(2016-05-16 ساعت 08:26)اميرفاتح نوشته:  سلام، خيلي ممنون دوست عزيزم

ضمنا من حرف خلاف واقع نزدم كه شما ميگين چرا باور ميكني!
من مراحلي كه توضيح دارم مستدل براي ادمين مي تونم بفرستم تا توضيحات دقيق تري به كسايي مثل خودم كه مشكل دارن ارائه بشه و كمتر بترسوننشون از پروسه.
بعله البته كسايي كه خودشون ارسال مدارك رو كش مي دن ، اشتباه پر ميكنن، ناقص ارسال مي كنن، كمتر پيگير هستن خوب مسلما كارشون يكي دوسال شايدم بيشتر طول خواهد كشيد
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-16 ساعت 13:40)mobydick نوشته:  

شما دو خط اول اون ایمیلی که به اشتباه فکر می کنی ایمیل تکمیل مدارک هست رو اینجا بذاری مشخص میشه همه چیز

Immigration Visa Alien Registration Application Confirmation
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني
Mobydick

دوست عزيزم

اولا ممنون از پاسخ و لطفت در راهنمايي من، حتا اگه پروسه واقعا اينقدري كه گفتين طول بكشه من آمادگيشو با راهنمايي دوستاي خوبي مثل شما پيدا كردم و حالا اگه سريعتر هم بود كه باعث شادي فراوون
مورد دوم اينكه من فكر ميكنم هر كيس با كيس ديگه خيلي متفاوته، البته حمل بر خودخواهي نباشه ولي كسي كه پيگيره، مداركش تكميله ، حتا به جزييات خيلي كوچيك هم دقت ميكنه با كساني كه شايد وقت نداشتن و مدارك رو با دقت نظر كمتري پر كردن خوب قاعدتا فرق مي كنه، يعني منطقي بنظرمياد كه فرق كنه.

علي ايحال من هم سپاسگذارم از وقتتون هم اميدوارم همه دوستان زودتر به وصال عزيزانشون برسن و زمان كمتري به تنهايي بگذره.

خوش باشين و موفق و سلامت
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان:
ضمنا يك جمله پاياني هم اينكه نوشتن در نامه كه سي روز زمان مي خوان براي بررسي و مشخص كردن وقت سفارت، كه مجموعا با اون ده روز كاري مي شه ٤٤ روز.
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

۳ تا سوال داشتم،ممنون میشم راهنمایی کنید

۱. منظور از کپی پاسپورت فقط صفحهٔ اول است یا کل صفحات؟

۲. آیا نیاز هست که کپی پاسپورت برابر با اصل شود؟

۳. آیا ترجمه شناسنامه و سند ازدواج تاریخ انقضا دارند؟ چون من می‌خواهم مدارک رو بدم به دوستم که داره میره آمریکا واز اون جا پست کنه اگر تاریخ انقضا نداشته باشه ،۲ سری از مدارک رو میدم ببره، هم برای USCIS هم NVC

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-16 ساعت 19:02)kasra نوشته:  سلام

۳. آیا ترجمه شناسنامه و سند ازدواج تاریخ انقضا دارند؟ چون من می‌خواهم مدارک رو بدم به دوستم که داره میره آمریکا  واز اون جا پست کنه اگر تاریخ انقضا نداشته باشه ،۲ سری از مدارک رو میدم ببره، هم برای USCIS  هم NVC

مرسی

1- اگر برابر اصل کنی محکم کاری کردی ولی الزامی به اینکار نیست

2- خیر فقط صفحه اول پاسپورت

3- مدارک ترجمه شده ء رسمی یکسال بیشتر اعتبار ندارند. هرچند در بعضی موارد سفارت نخواسته که نسخه جدید ترجمه رو بهشون بدین ولی در بعضی موارد هم به عنوان یک کرم اضافه خواسته اگر همراه طرف نبوده نقص مدرک زده.

شما ازدواج با سیتیزن هستی یا گیرین کارتی ؟
و اینکه ویزایی که در نظر داری چی هست K3 CR1 کدومش ؟
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، kasra
(2016-05-16 ساعت 17:25)اميرفاتح نوشته:  ضمنا يك جمله پاياني هم اينكه نوشتن در نامه كه سي روز زمان مي خوان براي بررسي و مشخص كردن وقت سفارت، كه مجموعا با اون ده روز كاري مي شه ٤٤ روز.

شما مبالغ NVC رو کی پرداخت کردی دوست خوبم ؟
منظورم همون 120 و 320 دلاری هست که با invoice number از طرف NVC به شما اعلام میشه که آنلاین پرداخت کنید ؟
تکمیل تا مصاحبه 120روز
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
پاسخ
تشکر کنندگان: اميرفاتح
(2016-05-16 ساعت 20:43)ep30lon نوشته:  
(2016-05-16 ساعت 19:02)kasra نوشته:  سلام

۳. آیا ترجمه شناسنامه و سند ازدواج تاریخ انقضا دارند؟ چون من می‌خواهم مدارک رو بدم به دوستم که داره میره آمریکا  واز اون جا پست کنه اگر تاریخ انقضا نداشته باشه ،۲ سری از مدارک رو میدم ببره، هم برای USCIS  هم NVC

مرسی

1- اگر برابر اصل کنی محکم کاری کردی ولی الزامی به اینکار نیست

2- خیر فقط صفحه اول پاسپورت

3- مدارک ترجمه شده ء رسمی یکسال بیشتر اعتبار ندارند. هرچند در بعضی موارد سفارت نخواسته که نسخه جدید ترجمه رو بهشون بدین ولی در بعضی موارد هم به عنوان یک کرم اضافه خواسته اگر همراه طرف نبوده نقص مدرک زده.

شما ازدواج با سیتیزن هستی یا گیرین کارتی ؟
و اینکه ویزایی که در نظر داری چی هست K3   CR1 کدومش ؟

ممنون از راهنمایی. من خودم سیتیزن هستم و دارم برای همسرم اقدام می‌کنم CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، ep30lon
(2016-05-16 ساعت 20:49)ep30lon نوشته:  
(2016-05-16 ساعت 17:25)اميرفاتح نوشته:  ضمنا يك جمله پاياني هم اينكه نوشتن در نامه كه سي روز زمان مي خوان براي بررسي و مشخص كردن وقت سفارت، كه مجموعا با اون ده روز كاري مي شه ٤٤ روز.

شما مبالغ NVC رو کی پرداخت کردی دوست خوبم ؟
منظورم همون 120 و 320 دلاری هست که با invoice number  از طرف NVC به شما اعلام میشه که آنلاین پرداخت کنید ؟

من با مسول پرونده nvc خيلي تماس داشتم ، سه روز بعد از اينويس بهم گفت فورم ds260 روپركن و ارسال كن ولي توي يكي از فوروم هاي مرتبط ( غيرايراني) خونده بودم درصورت سابميت و پرداخت 320$ بصورت همزمان سرعت خيلي بيشتره. من به آفيسره گفتم همزمان هردورو انجام مي دم. نهابتا ٨ روز بعداز اينويس پرداخت و ارسال ds260 رو انجام دادم و سه روز بعدش تاييديه مدارك( ارسال) برام اومد.
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57 ، ep30lon
بعد از ارسال فرم 260 و فرم اسپانسر و پرداخت 120 و 320 دلار و ارسال پستي ساير مدارك، يه نامه ميدن كه تو اون دريافت مدارك رو تاييد مي‌كنن و 30 روز براي بررسي فرصت مي‌خوان. شما تو اين مرحله هستين و اين مرحله معمولا بسته به اينكه مدارك رو از كجا پست كنين همون 10-20 روز زمان ميبره. كار من هم تو همين مرحله است.
و بعد از اين تازه NVC صحت و كفايت مدارك رو بررسي ميكنه كه نتيجه اون يا نقص مدركه يا تكميل مدارك كه اگر مدارك تكميل باشه با يه نامه اعلام ميكنن و دو ماه زمان ميخوان براي ارسال مدارك به سفارت و اعلام وقت سفارت.
بنابراين شما درست مي‌فرمايين درخصوص زمان ولي شما در مرحله ارسال و دريافت مدارك توسط NVC هستين و نه تكميل مدارك و وقت سفارت. تا اون مرحله حداقل سه ماه راه دارين. (مثل خودم)
پاسخ
تشکر کنندگان: اميرفاتح

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان