کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2016-06-11 ساعت 00:30)قرباني نوشته:  نمي دونم چرا اينجا دارم مي نويسم...
شايد چون بغض داره خفه ام مي كنه
مامان بهترين دوستم امروز سر افطار با صداي بلند جلو ١٥-١٦ نفر آدم به من گفت
قحطي شوهر كه نيس
اين نشد يكي ديگه
نگاهش كردم لبخند زدم
گفت عمرتو برا چي كي گذاشتي برو دنبال زندگي خودت!!!

چقدر سخت كنترل خودم تا گريه ام نگيره
چقدر سخت بود توضيحش كه زندگي منو قضاوت نكنيد من الان دچار مشكلات مهاحرتي هستم

چرا خدا اينارو جواب نميده چي ميشد آخه حداقل يه خبري خوبياز ويزام بياد بتونم لبخند بزنم تا انقدر حرفاي تلخ رو تحمل نكنم

سلام خانم قربانی عزیز
هممون توي اين پروسه مشكلاتي داريم كه تحملش سخته. شايد من راحت ترين راه رو انتخاب كردم كه خواستم همسرم بياد اينجا و زندگي كنيم تا هر وقت كه كارمون درست بشه. فكر كردم تو اين حالت اصلا مشكلي پيش نمياد ولي باز هم سختي‌هايي كشيدم. يه بخشيش از خود پروسه و يه بخشيش از ادمهاي اطراف. هركي از نزديكمون گذشت قضاوت كرد كه كدوممون سريم. من براي رفتن ازدواج كردم يا اون براي شرايط من. بارها تهمت قصد رفتن بهم خورد در صورتي كه من واقعا زندگيم رو اينجا دوست دارم و حتي تا الان هم قصدمون زندگي اونجا نيست و فقط ميخوايم منم گرين كارتمو بگيرم و برگرديم. ولي بازهم بارها و بارها شنيدم كه قصدم رفتنه و بقيش بعدا معلوم ميشه.
شرايط شما كه جاي خود داره.
به نظر من يا به اين حرفا اهميتي ندين يا جوابشونو بدين. چرا جواب نميدين؟ جوابشونو بدين تا ديگه دخالت و قضاوت نكنن.
ايشالا زودتر خبرهاي خوبي بهتون برسه و ما رو هم خوشحال كنين.
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra ، hosseinslm ، armehraboon ، Hamid_rr ، قرباني ، Pargosha
(2016-06-11 ساعت 10:34)پري57 نوشته:  
(2016-06-11 ساعت 00:30)قرباني نوشته:  نمي دونم چرا اينجا دارم مي نويسم...
شايد چون بغض داره خفه ام مي كنه
مامان بهترين دوستم امروز سر افطار با صداي بلند جلو ١٥-١٦ نفر آدم به من گفت
قحطي شوهر كه نيس
اين نشد يكي ديگه
نگاهش كردم لبخند زدم
گفت عمرتو برا چي كي گذاشتي برو دنبال زندگي خودت!!!

چقدر سخت كنترل خودم تا گريه ام نگيره
چقدر سخت بود توضيحش كه زندگي منو قضاوت نكنيد من الان دچار مشكلات مهاحرتي هستم

چرا خدا اينارو جواب نميده چي ميشد آخه حداقل يه خبري خوبياز ويزام بياد بتونم لبخند بزنم تا انقدر حرفاي تلخ رو تحمل نكنم

سلام خانم قربانی عزیز
هممون توي اين پروسه مشكلاتي داريم كه تحملش سخته. شايد من راحت ترين راه رو انتخاب كردم كه خواستم همسرم بياد اينجا و زندگي كنيم تا هر وقت كه كارمون درست بشه. فكر كردم تو اين حالت اصلا مشكلي پيش نمياد ولي باز هم سختي‌هايي كشيدم. يه بخشيش از خود پروسه و يه بخشيش از ادمهاي اطراف. هركي از نزديكمون گذشت قضاوت كرد كه كدوممون سريم. من براي رفتن ازدواج كردم يا اون براي شرايط من. بارها تهمت قصد رفتن بهم خورد در صورتي كه من واقعا زندگيم رو اينجا دوست دارم و حتي تا الان هم قصدمون زندگي اونجا نيست و فقط ميخوايم منم گرين كارتمو بگيرم و برگرديم. ولي بازهم بارها و بارها شنيدم كه قصدم رفتنه و بقيش بعدا معلوم ميشه.
شرايط شما كه جاي خود داره.
به نظر من يا به اين حرفا اهميتي ندين يا جوابشونو بدين. چرا جواب نميدين؟ جوابشونو بدين تا ديگه دخالت و قضاوت نكنن.
ايشالا زودتر خبرهاي خوبي بهتون برسه و ما رو هم خوشحال كنين.
سلام به همه عزیزان
لامصب این پروژه مهاجرت تنها چیزی که میخواد صبر و حوصله زیاده.
هیچ وقت به خاطر حرفا و قضاوتهای دیگران خودتو نبازید.هرکاری بکنیم دهن مردم رو نمیشه بست.
من از اول واسه اینکه این اتفاقات واسم نیفته اصلا به فامیل و حتی صمیمی ترین دوستم حرفی از مهاجرت نزدم.
چون احتمال دادم که بیشتز از یه سال طول بکشه که همینم شد.معلومم نیست چقدر طول میکشه.
بازم با اینکه اینهمه رعایت کردم و مثل یه راز تو دلم موند به کسی نگفتم و فقط مادر و پدر و برادر و خواهر میدونن
مادرم گلم یه موقع حرفایی میزنه مثل دختر قحطی بود؟اینهمه دختر خوب تو دوست و آشنا هست (حالا واقعا همه فامیل و آشناهای ما دختر زاهستن Big Grin ) هی میپرسه ویزات نیومد؟ درست نشد؟تا کی دیگه میخواد طول بکشه.چقذر میخوای صبر کنی دیگه........ و غیره و غیره من تو دلم مثل شما میخندم با اینکه حرف رو از مادرم میشنوم که بهم انرژی منفی میده ولی چون خودم هدف دارم خیلی کمتر اذیت میشم. وقتی آدم هدف های بزرگ داشته باشه کمتر اذیت میشه.سعی میکنم سرخودمو با کار و کلاس و وزرش گرم کنم . من آدم زود رنجی ام ولی انقدر تمرین کردم حداقل تو این یه مورد اینجوری نباشم.
چاره ای نیست عزیزان یه کم صبور باشید.تنها سرمایه مهاجرت همین صبوریه.
کیس: K1‎
ارسال مدارک :  july 28  
سفارت: آنکارا
وقت مصاحبه: ‎12 january
نتیجه ی مصاحبه: AP (FBI Check)
کلیر:29 آگوست
مدت زمان کلیرنس 8 ماه
ارسال مدارک به سفارت 27 سپتامبر
صدور ویزا 24 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57 ، قرباني ، armehraboon ، Hamid_rr ، Pargosha
سلام دوستان.برای تعویض پاسپورت اجازه نامه همسر رو باید چیکار کرد؟
کیس  CR1
درخواست اولیه Jun 2015
اپروو Nov 2015
دریافت Dec 2015 : case number
تکمیل فرم آنلاین و ارسال مدارک به Jan 2016 : NVC
ایمیل نقص مدرک و ارسال مجدد مدارک: Feb 2016
ایمیل تکمیل مدارک از 31March 2016 : NVC
ایمیل تاریخ مصاحبه 1july 2016
3ماه انتظار و تاریخ 23August وقت مصاحبه آنکارا
‎147‎ روز از تاریخ تکمیل مدارک تا روز مصاحبه
نتیجه مصاحبه ویزای یکضرب
دریافت ویزا 25August
پاسخ
تشکر کنندگان:
@eps30lon
@عدلی@
@پري57@
@hosseinslm@

سلام ممنون ازتون چقدر خوب كه شماها درك مي كنيد
البته فرق من با شماها اينه خدارو شكر شماها تا اوج اميدواري اميدتون بهم نريخته و ريفيوز نشدين
خدارو شكر كه طعم تلخ اينو كه بهتون بگن ازدواج دروغي حس نكردين واقعا خدارو شكر كنيد كه فقط منتظر ويزا هستين
نه اينكه مثل من منتظر فقط يه حواب مثبت باشين تا خيالتون راحت شه
شماها با من فقط تو دوري و انتظار همدردين و سخت ترين قسمت براي من اينه كه نمي دونم چي مي خواد بشه!!!

چقدر حرفاتون قشنگه خوب شد اينجا پيام گذاشتم تا صحبتاتون رو خوندم سعي مي كنم اندازه شماها قوي باشم مثبت باشم و به هدفم فكر كنم

لطفا منو ماه رمضون از دعاهاتون بي نصيب نزارين فقط USCIS زودتر يه جواب خوب بده كافي برام

خيالم راحت شه بعد راحتتر تحمل مي كنم دوري رو
و در آخر بازم كلي مرسي از همگي الهي همه تون امسال تابستون راهي بشين برا همه تون خبراي خيلي خوب و اتفاق عالي از خدا مي خوام

ممنون خيلي ممنون كه تو اين راه سخت حمايتم مي كنيد
(IR1)
شروع كيس اكتبر ٢٠١٣
اولين مصاحبه ژانويه ٢٠١٥
نتيجه مصاحبه: به علت نداشتن پرينت از خط و برنامه هاي اينترني كيس مرجوع شد براي review مجدد
بعد از نه ماه  ٢٠اكتبر ٢٠١٦ از سرويس سنتر تكزاس اپرو شديم ٩نوامبر تازه فرستادن nvc
اينم بدونيد تو مرحله review مجدد يا همون reaffirmed بعد از اپرو nvc بهتون نامه و ايميل و حتي آپديت نميده كيس رو از uscic تحويل مي گيره و بدون اطلاع شما به سفارت مي فرسته
مصاحبه ١٠ ژانويه و نتيجه ويزاي يه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1983 ، armehraboon ، عدلی ، Hamid_rr ، ep30lon ، Pargosha ، پري57 ، kasra ، hosseinslm
(2016-06-11 ساعت 08:50)kasra نوشته:  
(2016-06-10 ساعت 09:07)leila79 نوشته:  سلام دوستان عزیز آیا پیج یا جای خاصی  یا بقولی سفرنامه ای هست که روند کامل  گرفتن ویزا و اقامت و سیتیزن نامزدی و ازدواج رو دقیق گفته باشه و بشه ازش استفاده کرد؟  اگر هست منو راهنمایی کنید که مطالعه کنم ممنون میشم.  خوندن پیج 480 صفحه یه جورایی سخت و باتوجه به صفر بودن اطلاعاا من  چسبوندن اطلاعات کنارهم سخته . تشکر از محبت دوستانی که زحمت پاسخ رو میکشند.

https://www.mohajersara.org/forum/thread-...e-144.html

سلام ممنون از لطفتون اما وقتی رفتم نوشته بود صفحه موردنظر یافت نمیشود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-11 ساعت 09:03)kasra نوشته:  
(2016-06-07 ساعت 23:13)ep30lon نوشته:  
(2016-06-07 ساعت 21:29)kasra نوشته:  سلام

من سیتیزن هستم و ۶ ماهی‌ هست که اومدم ایران و ازدواج کردم.الان می‌خوام برای همسرم اقدام کنم.

در فرم ها آدرس محل  اقامتم رو کجا بزنم؟ (من هنوز دارم اجاره آپارتمانم  رو در آمریکا میدم و قصد ندارم کنسلش کنم  اما می‌خواهم تا وقت مصاحبه ایران بمونم)
ممنون از راهنمایی

نشانی شما میشه نشانی اقامتتون در آمریکا و نشانی همسرتون ایران
از الان که اقدام کنید زمانی حدود 18 ماه تا 2 سال رو برای پرونده حساب کنید
شما بهتره 4 تا 6 ماه قبل از مصاحبه به آمریکا برید.
طبق قوانین شما باید اقامت دائم ( منظورم سیتیزنی نیست)و اقامتی رو در آمریکا داشته باشید که به واسطه زندگی در آمریکا می خوایین همسرتون هم به شما ملحق بشه هرچند در فرمها اینطور نیست و از نظر قانونی شما به عنوان یک سی تی زن این حق رو دارید که با همسرتون برید آمریکا زندگی کنید ( یعنی تا زمانیکه کارشون درست بشه)ولی مقوله ای الان خیلی مورد توجه هست به اسم اثبات حضور همسر در آمریکا که باید خیلی جدی هم گرفت
ولی بعد از گرفتن گیرین کارت و پاس می تونید هرجای دنیا باشید و همسرتون هم شش ماه قبل از سیتیزن شدن به آمریکا بره و کاراشون رو انجام بدن و ....
یک سوال ،اگه من آدرس محل اقامتم کنونی‌ رو آمریکا بزنم، در همین فرم I-130 در قسمت ۲۱ نوشته:آخرین آدرس و زمانی‌ رو که با همسرتون بودید رو بنویسید.اگه بنویسم ایران و تاریخ رو بزنم الان این می‌شه تناقض.

کسی‌ میدون چه کار باید کرد؟

ممنون

دوست خوبم
من دقیقا وضعیتم همینطور بود
نشانی اقامتتون در آمریکا رو بزنید چون مکاتبات بعدی به همون آدرس میره حتی اگر خونه دارید و مثلا پدرتون هم خونه داره
ولی شما الان خونهء خودتون نیستین ولی پدر خواهر برادر اونجا نشانی ثابت دارند اون رو بزنید.
این نظر من هست که خودم همینکار رو کردم.
در ضمن قسمت 21 هیچ ارتباطی به قسمت مشخصات شما نداره در قسمت B شما مشخصات خودتون رو می نویسید که در آمریکا اقامت دارید و کجا زندگی می کنید و .....
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra
(2016-06-09 ساعت 21:56)maryam1983 نوشته:  قابل توجه دوستاني كه در حال آماده كردن كارت واكسيناسيون بين المللي براي مصاحبه هستن:
من سال ٢٠١٣ كارتم رو آماده كرده بودم. ديروز به پاستور مراجعه كردم تا چك كنم واكسن يادآوري بايد بزنم يا نه. ازم تاريخ مصاحبه ام رو پرسيدن و كشور مقصد و كشور مصاحبه رو. بهم گفتن هيچ واكسني نياز ندارم. گفتن مننژيت براي افراد ١٢-١٨ سال  لازم هست. آنفولانزا هم براي كساني لازمه كه نيمه دوم سال به بعد وقت مصاحبشونه، يعني از مهر تا اسفندماه. باقي واكسن ها رو هم كه قبلا زده بودم. يه مورد ديگه هم آزمايش براي آبله مرغان بود كه نسخه دادن براي آزمايشگاه. منم رفتم آزمايشگاه فروردين كه آدرسش رو از خود پاستور گرفتم (خ كارون) . نتيجه آزمايش رو بايد ببرم توي كارتم ثبت كنه پاستور.
ضمنا" از اونجايي كه پاسپورتم رو امسال عوض كردم، بايد كل كارتم رو عوض كنن و با شماره پاسپورت جديدم، كارت جديد صادر كنن و اطلاعات رو منتقل كنن به كارت جديدم.

سلام دوستان. من امروز دوباره مراجعه كردم به پاستور تا نتيجه تست آنتي بادي ضد ويروس آبله مرغان رو ثبت كنم. بعدش ازم خواستن با توجه به اينكه واكسن ام ام آر رو ٢٠١٣ زده بودم و آنكارا ايراد ميگرن و همونجا بهم واكسن خواهند زد، خودم اينجا ياداور بزنم. پس آدرس گرفتم و به كلينيك تخصصي دانشگاه تهران رفتم و واكسنم رو زدم. يادتون باشه براي واكسن هايي كه خارج از پاستور بايد بزنين، حتما" با اطلاعات پاستور مشورت كنين. چون بعضي واكسن ها فقط در روزهاي خاصي از هفته در دسترس هست. مورد ديگه اي كه متوجه شدم: واكسن MMR رو در دوران بارداري نبايد زد به هيچ عنوان. و اگر خانمي باردار هم نباشه، بايستي تا ٣ ماه بصورت جدي از بارداري جلوگيري كنه. چون اين واكسن براي جنين خطر جدي بوجود مياره.

ضمنا" هزينه تهيه كارت واكسيناسيون بين المللي امسال ٩٩ هزار تومن هست. و هزينه واكسن ام ام آر هم در دانشگاه تهران ٣٠ هزار تومنه. باقي واكسن ها رو اطلاع ندارم چون چند سال پيش زده بودم.
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57 ، Pargosha ، محبوبه. 68
(2016-06-11 ساعت 14:30)analh نوشته:  سلام دوستان.برای تعویض پاسپورت اجازه نامه همسر رو باید چیکار کرد؟

سلام دوست عزیز
لطفن سایت دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن دی سی
رو چک کنین فرمی هست که همسرتون باید پرکنن و بقیه مراحل ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-11 ساعت 23:53)Pargosha نوشته:  
(2016-06-11 ساعت 14:30)analh نوشته:  سلام دوستان.برای تعویض پاسپورت اجازه نامه همسر رو باید چیکار کرد؟

سلام دوست عزیز
لطفن سایت دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن دی سی
رو چک کنین فرمی هست که همسرتون باید پرکنن و بقیه مراحل ...

مرسی.لطف میکنید اگر ادرسش رو دارید بفرستید
کیس  CR1
درخواست اولیه Jun 2015
اپروو Nov 2015
دریافت Dec 2015 : case number
تکمیل فرم آنلاین و ارسال مدارک به Jan 2016 : NVC
ایمیل نقص مدرک و ارسال مجدد مدارک: Feb 2016
ایمیل تکمیل مدارک از 31March 2016 : NVC
ایمیل تاریخ مصاحبه 1july 2016
3ماه انتظار و تاریخ 23August وقت مصاحبه آنکارا
‎147‎ روز از تاریخ تکمیل مدارک تا روز مصاحبه
نتیجه مصاحبه ویزای یکضرب
دریافت ویزا 25August
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-11 ساعت 23:06)maryam1983 نوشته:  
(2016-06-09 ساعت 21:56)maryam1983 نوشته:  قابل توجه دوستاني كه در حال آماده كردن كارت واكسيناسيون بين المللي براي مصاحبه هستن:
من سال ٢٠١٣ كارتم رو آماده كرده بودم. ديروز به پاستور مراجعه كردم تا چك كنم واكسن يادآوري بايد بزنم يا نه. ازم تاريخ مصاحبه ام رو پرسيدن و كشور مقصد و كشور مصاحبه رو. بهم گفتن هيچ واكسني نياز ندارم. گفتن مننژيت براي افراد ١٢-١٨ سال  لازم هست. آنفولانزا هم براي كساني لازمه كه نيمه دوم سال به بعد وقت مصاحبشونه، يعني از مهر تا اسفندماه. باقي واكسن ها رو هم كه قبلا زده بودم. يه مورد ديگه هم آزمايش براي آبله مرغان بود كه نسخه دادن براي آزمايشگاه. منم رفتم آزمايشگاه فروردين كه آدرسش رو از خود پاستور گرفتم (خ كارون) . نتيجه آزمايش رو بايد ببرم توي كارتم ثبت كنه پاستور.
ضمنا" از اونجايي كه پاسپورتم رو امسال عوض كردم، بايد كل كارتم رو عوض كنن و با شماره پاسپورت جديدم، كارت جديد صادر كنن و اطلاعات رو منتقل كنن به كارت جديدم.

سلام دوستان. من امروز دوباره مراجعه كردم به پاستور تا نتيجه تست آنتي بادي ضد ويروس آبله مرغان رو ثبت كنم. بعدش ازم خواستن با توجه به اينكه واكسن ام ام آر رو ٢٠١٣ زده بودم و آنكارا ايراد ميگرن و همونجا بهم واكسن خواهند زد، خودم اينجا ياداور بزنم. پس آدرس گرفتم و به كلينيك تخصصي دانشگاه تهران رفتم و واكسنم رو زدم. يادتون باشه براي واكسن هايي كه خارج از پاستور بايد بزنين، حتما" با اطلاعات پاستور مشورت كنين. چون بعضي واكسن ها فقط در روزهاي خاصي از هفته در دسترس هست. مورد ديگه اي كه متوجه شدم: واكسن MMR رو در دوران بارداري نبايد زد به هيچ عنوان. و اگر خانمي باردار هم نباشه، بايستي تا ٣ ماه بصورت جدي از بارداري جلوگيري كنه. چون اين واكسن براي جنين خطر جدي بوجود مياره.

ضمنا" هزينه تهيه كارت واكسيناسيون بين المللي امسال ٩٩ هزار تومن هست. و هزينه واكسن ام ام آر هم در دانشگاه تهران ٣٠  هزار تومنه. باقي واكسن ها رو اطلاع ندارم چون چند سال پيش زده بودم.

سلام
ممنون از اطلاعاتتون
فقط ببخشيد يه سوال. اگر كسي باردار باشه و نتونه اين واكسن رو بزنه چي مي‌شه؟ براي گرفتن ويزا مشكلي پيش مياد يا ميتونه بره اونجا و بعدا بزنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-12 ساعت 09:29)پري57 نوشته:  
(2016-06-11 ساعت 23:06)maryam1983 نوشته:  

ضمنا" هزينه تهيه كارت واكسيناسيون بين المللي امسال ٩٩ هزار تومن هست. و هزينه واكسن ام ام آر هم در دانشگاه تهران ٣٠  هزار تومنه. باقي واكسن ها رو اطلاع ندارم چون چند سال پيش زده بودم.

سلام
ممنون از اطلاعاتتون
فقط ببخشيد يه سوال. اگر كسي باردار باشه و نتونه اين واكسن رو بزنه چي مي‌شه؟ براي گرفتن ويزا مشكلي پيش مياد يا ميتونه بره اونجا و بعدا بزنه؟

خواهش ميكنم... من مطمئن نيستم در اين مورد چي كار بايد كرد. پيشنهاد ميدم شماره كلينيك تخصصي دانشگاه تهران (خيابان ١٦ آذر) رو پيدا كنيد و تلفني با دكتر درخصوص اين موضوع مشورت كنيد. وقتي اونجا بودم ديدم دكتر داره تلفني مشاوره ميده در اين مورد.
Fedهازدواج با سيتيزن- ‎IR1‎
سفارت: آنكارا
شروع پروسه: 2014/9/9
اپروو: 2015/5/13
دريافت كيس نامبر: 2015/6/17
ايميل تأييد تكميل مدارك در ان وي سي:  2016/3/3
ايميل مصاحبه: 2016/5/25
تاريخ مصاحبه: 2016/7/14
نتيجه مصاحبه:  AP

آپديت هاي مهم:
(٢٠١٦)
١٥ جولاي - ١٢ دسامبر

(٢٠١٧)
 - ١٣ دسامبر دو خطي شدن 

(٢٠١٨)
٢٢ فوريه or  
٥ اپريل waiver 
 ٣٠ جولاي يك خطي شدن 
 ٢٥ اكتبر تبديل or به / 

(٢٠١٩)
١٢ جولاي (ارسال پكيج ويور توسط وكيل ما) 
٥ دسامبر (دو خطي)
 ١١ دسامبر (تكميل دوباره فرم DS-260) 

(٢٠٢٠)
٧ ژانويه or شدن
١٣ ژانويه Expiring Soon
٢٣ ژانويه or
٢٤ ژانويه ايميل مصاحبه مجدد (مورخ ١٨ فوريه)
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، پري57
(2016-06-11 ساعت 19:16)leila79 نوشته:  
(2016-06-11 ساعت 08:50)kasra نوشته:  
(2016-06-10 ساعت 09:07)leila79 نوشته:  سلام دوستان عزیز آیا پیج یا جای خاصی  یا بقولی سفرنامه ای هست که روند کامل  گرفتن ویزا و اقامت و سیتیزن نامزدی و ازدواج رو دقیق گفته باشه و بشه ازش استفاده کرد؟  اگر هست منو راهنمایی کنید که مطالعه کنم ممنون میشم.  خوندن پیج 480 صفحه یه جورایی سخت و باتوجه به صفر بودن اطلاعاا من  چسبوندن اطلاعات کنارهم سخته . تشکر از محبت دوستانی که زحمت پاسخ رو میکشند.

https://www.mohajersara.org/forum/thread-...e-144.html

سلام ممنون از لطفتون اما وقتی رفتم نوشته بود صفحه موردنظر یافت نمیشود

چکیده ای از کل مدارکی که باید ارسال کنید به uscisو NVCو مدارکی که همراه ببرید برای کلینیک پزشکی و روز مصاحبه:
‎‎
لیست مدارک ارسال بهUSCIS:
1-پر کردن فرم ‎I-130‎ که توسط تقاضا کننده پر میشه یعنی کسی که داره برای شما تقاضا میکنه.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
‎Instructions ‎for Form‎ I-130‎ درسایت ‎http://www.uscis.gov‎
2-فرم ‎G-325a‎ که برای هر نفر باید پر بشه .یکی شما و دیگری همسرتون.(جواب فرمها روتایپ کنیدبعدش پیرینت بگیرید اصل امضازیرش باشه کپی نفرستید.)
‎G-325A, ‎Biographic‎ Information‎ درسایت ‎http://www.uscis.gov‎
3-فرم ‎G-1145‎ که یک دونه پر کنید برای اینکه از طریق ایمیل هم با شما مکاتبه داشته باشند.
4-ترجمه و کپی برابر با اصل شناسنامه هر دو نفر و عقد نامه و کارت ملی و(اگربرای شوهرتون اقدام میکنید ترجمه و کپی برابر با اصل کارت پایان خدمت)
5-کپی برابر با اصل پاسپورت هر دو نفر(توجه کنید اگرپاسپورت همسرتون احتیاج به تعویض داره قبل از کپی برابر اصل کردن انجام بدید)
6-کپی پشت و روی گرین کارت شخص متقاضی یا اگر سیتیزن هستید کپی از تمام صفحات پاسپورت آمریکا +کپی سوشال سکیوریتی
7- دو قطعه عکس ‎5*5‎ برای هر نفر که باید پشت نویسی شده باشه(اسم ,فامیل وتاریخ تولد) و عکس متقاضی باید شماره گرین کارت یا همون Aنامبر هم نوشته بشه.توجه کنید به عکاس بگید فوتوشاپ نشه.
8-مبلغ ‎420$‎ که باید به صورت چک یا مانی اوردر باشه.به حساب:
‎U.S. ‎Department of Homeland‎ Security‎
درتوضیحات فرم ‎I-130‎ به یک نکته اشاره کرده بودکه اگرمدرکی بجز این مدارک دارید که نشان دهنده رابطه زوجین هست بفرستید.من عکسهای سرعقد, عکسهای دونفره قدیمی و جدید رو فرستادم +اگه حساب مشترک دونفره دارید یا ملکی بنام زوجین هست مدرکش رو بفرستید
و در آخر تمام مدارک رو برای ‎USCIS‎ بنا به ایالتی که زندگی میکنید پست میکنید.

لیست مدارک ارسال به ‎NVC:‎
[u]مدارک سری اول:
1: پرکردن آنلاین فرم ‎Ds-260, DS-261‎
2:پرداخت ‎120$ ‎(Affidavit of Support)‎ (AOS)+‎ پرینت قبض ‎120$‎
3: پرینت کاورشیت (قرار دادن کاورشیت روی بقیه مدارک)
4: فرم ‎I-864‎ برای ‎petitioner‎
5: فرم ‎I-864‎ برای ‎Joint sponsor‎
6: ترجمه و کپی برابر اصل شناسنامه ها,کارت ملی, سند ازدواج, کارت پایان خدمت, عکسهای پرسونلی ۵*۵ (پشت نویسی شود.اسم و فامیل ,اگه گرین کارت دارید #A وبرای همسرتون ‎case number‎ و تاریخ تولد میلادی روبنویسید)،و کپی برابر اصل پاسپورتها(ترجمه پاسپورت نیاز نیست)
7: کپی از فرمهای مالیاتی سه سال گذشته ‎petitioner‎ و اسپانسر ‎(W2, 1040)+‎ کپی از آخرین فیش حقوقی اسپانسر وpetitioner
8: فتوکپی از پاسپورت اسپانسر و ‎petitioner‎ اگه سیتیزن آمریکا هستندولی اگه گرین کارت دارند کپی از پشت و روی گرین کارت بگیرند.
مدارک سری دوم:
9: پرداخت ‎325$ IV Application‎ Processing+پرینت قبض ‎325$‎
‎10:‎ پرینت کاورشیت (قرار دادن کاورشیت روی بقیه مدارک)
11:فوتوکپی ازقبض برق ,تلفن ,اجاره خونه ,کارتهای بانکی ,بیمه نامه ,عکس با روزنامه یا مجله محلی ,اگه دانشجوهستید کپی کارت دانشجویی وپرینت واحدهای درسی..... خلاصه هرچیزیکه ثابت کنه آمریکازندگی میکنید.
((من مدارک سری اول و دوم ‎NVC‎ رو باهم فرستادم در یک پاکت ولی 2 پوشه جدا همراه با کاورشیت مجزا. بستگی به خودتون داره دوست داشتید جدا بفرستید یا باهم بفرستید))
12:همه اینهارو به این ادرس بفرستید(این آدرسی بود که من فرستادم شما قبل از فرستادن مدارک یکبار دیگه آدرس رو از وبسایت چک کنید ممکنه تغییر کرده باشه)
‎National ‎visa‎ center‎
‎Attn.‎ ‎CMR AOS‎
‎31Rochester‎ ‎Avenue ‎Suit‎ 100‎
‎Portsmouth‎ ‎, NH 03801-2914‎

لیست مدارک مصاحبه و کلینیک پزشکی:
چون هرکس سفارتش فرق میکنه و هر سفارت قوانین مربوط به خودش رو داره من کلیات رو میگم ولی شما باید بدقت نامه مصاحبه رو بخونید تا ببینید دقیقا چه چیزهایی میخواهند.

مدارک کلینیک پزشکی
۱:گرفتن نوبت از پزشک کلینیک و پرینت از جوابی که دادند.بعضیها مخالف هستند و بعضیها موافق و نظرشون این هست تاثیری نداره.ولی خوبیه وقت گرفتن این هستش که آدرس کلینیک،ساعتهای کاریشون، مدارک مورد نیاز و مبلغهای که باید پرداخت کنید در ایمیل بشما میگن.
آدرس ایمیل (nmc)کلینیک پزشکی در ابوظبی: ‎newmedcr@emirates.net.ae‎

۲: اصل و فوتوکپی پاسپورت
۳: عکس های ۵*۵ بستگی به کلینیک داره مثلا در حال حاضر ابوظبی ۵قطعه عکس خواسته ولی آنکارا خودشون عکس میگیرند
۴:کپی از نامه مصاحبه
۵:کارت واکسیناسیون ایران( توصیه میکنم صفحات واکسیناسیون پزشکی رو مطالعه کنید چون یکسری از واکسنها مثل هپاتیت و ‎mmr‎ از قبل باید زد) نتیجه آزمایش آنتی بادی ایران رو ببرید با خودتون کلینیک سفارت
۶:شماره تماس اگر خط تلفن گرفتید که هیچی اگر نگرفتید شماره هتل واتاقتون رو همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز سفارت:
۱:نامه مصاحبه
۲:اصل و فوتوکپی پاسپورت
۳:کیف پلاستیکی که فایل فایل باشه مدارک رو مرتب داخلش بگذارید.هیچ کیف دیگه و موبایل همراه نبرید اجازه ورود نمیدند
۴:اگر ویزای ازدواج هستید اصل و ترجمه و کپی سند ازدواج
۵:اصل شناسنامه و کارت ملی همراه با ترجمه و کپی از اصل
(دوستان باز هم قید میکنم مدارکی که میگم کلیات هست یهو یه نفر میبینید فقط اصل مدارک رو برده ویزای یکضرب گرفته یکی ۵کیلو مدرک داشته اف بی آی چک خورده)
۶:اصل کارت پایان خدمت،کپی از اصل و ترجمه
۷:مدارک مالیاتی ۳سال آخر اسپانسر و کواسپانسر بهمراه کپی از ۲طرف گرین کارتشون و اگه سیتیزن هستند کپی از پاسپورت آمریکایی
۸:دو قطعه عکس ۵*۵
۹:نتیجه آزمایشی که پزشک مورد اعتماد سفارت به شما داده
۱۰:مدارک جدید دامیسیل که اگه پرسیدند همسرتون الان کجاست بتونید ثابت کنید آمریکا زندگی میکنه
۱۱:مدارک اثبات رابطه.پرینت حساب بانکی مشترک یا هر چیزی که بنام مشترک شماست، عکس های ۲نفره،پرینت از بلیطهای مسافرتی ۲نفره و....هرچیزی که ثابت کنه شما باهم ارتباط دارید
۱۲:عدم سوپیشینه ایران(بعضیها مخالفند بعضی موافق)ما گرفتیم ترجمه هم کردیم.نظر شخصی شماست چیکار کنید چون در نامه سفارت نوشته همراهتون باشه.
ما مهر دادگستری و وزارت امور خارجه رو زدیم.بازهم سر این موضوع مخالفان و موافقان داریم که نظر شماست.ما همه مهرها رو زدیم
۱۳:نامه ار محل کارتون همراه با کپی و ترجمه
۱۴:خواندن ‎interview questions‎
۱۵:مدارک شناسایی همسرتون که در آمریکاست.مثل کپی پاسپورت،ترجمه شناسنامه و ..
۱۶: اصل و ترجمه طلاقنامه.( البته برای دوستانی که ازدواج دومشان است )

البته این نقل قول از خانم سیب۲۴ از صفحه ۱۴۴ همین موضوع است
پاسخ

برای تعویض پاسپورت اجازه نامه همسر احتیاجی نیست
فقط برای دریافت پاسپورت اول لازم هست.

لینک دفتر حفظ منافع ایران کشور فاکستان
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra
(2016-06-12 ساعت 14:25)ep30lon نوشته:  

برای تعویض پاسپورت اجازه نامه همسر احتیاجی نیست
فقط برای دریافت پاسپورت اول لازم هست.

لینک دفتر حفظ منافع ایران کشور فاکستان

با سلام

فکر نمی کنم اینطور باشه.
کلا فرم پاسپورت قسمت اجازه همسر رو داره. پارسال همسرم اقدام کرد و پاسپورت دومش هم بود.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: kasra ، Pargosha
(2016-06-11 ساعت 21:40)ep30lon نوشته:  
(2016-06-11 ساعت 09:03)kasra نوشته:  
(2016-06-07 ساعت 23:13)ep30lon نوشته:  نشانی شما میشه نشانی اقامتتون در آمریکا و نشانی همسرتون ایران
از الان که اقدام کنید زمانی حدود 18 ماه تا 2 سال رو برای پرونده حساب کنید
شما بهتره 4 تا 6 ماه قبل از مصاحبه به آمریکا برید.
طبق قوانین شما باید اقامت دائم ( منظورم سیتیزنی نیست)و اقامتی رو در آمریکا داشته باشید که به واسطه زندگی در آمریکا می خوایین همسرتون هم به شما ملحق بشه هرچند در فرمها اینطور نیست و از نظر قانونی شما به عنوان یک سی تی زن این حق رو دارید که با همسرتون برید آمریکا زندگی کنید ( یعنی تا زمانیکه کارشون درست بشه)ولی مقوله ای الان خیلی مورد توجه هست به اسم اثبات حضور همسر در آمریکا که باید خیلی جدی هم گرفت
ولی بعد از گرفتن گیرین کارت و پاس می تونید هرجای دنیا باشید و همسرتون هم شش ماه قبل از سیتیزن شدن به آمریکا بره و کاراشون رو انجام بدن و ....
یک سوال ،اگه من آدرس محل اقامتم کنونی‌ رو آمریکا بزنم، در همین فرم I-130 در قسمت ۲۱ نوشته:آخرین آدرس و زمانی‌ رو که با همسرتون بودید رو بنویسید.اگه بنویسم ایران و تاریخ رو بزنم الان این می‌شه تناقض.

کسی‌ میدون چه کار باید کرد؟

ممنون

دوست خوبم
من دقیقا وضعیتم همینطور بود
نشانی اقامتتون در آمریکا رو بزنید چون مکاتبات بعدی به همون آدرس میره حتی اگر خونه دارید و مثلا پدرتون هم خونه داره
ولی شما الان خونهء خودتون نیستین ولی پدر خواهر برادر اونجا نشانی ثابت دارند اون رو بزنید.
این نظر من هست که خودم همینکار رو کردم.
در ضمن قسمت 21 هیچ ارتباطی به قسمت مشخصات شما نداره در قسمت B شما مشخصات خودتون رو می نویسید که در آمریکا اقامت دارید و کجا زندگی می کنید و .....
خیلی‌ ممنون از راهنماییت دوست خوبم،
چه خوب که یک کیس شبیه خودم پیدا کردم از اون جائی‌ که من یک کم خنگ هستم، می‌شه بیشتر راهنمایی کنی
۱.آیا شما هم از ایران اقدام کردید؟ ( منظورم شخص پتیشنر است)
۲.در فرم G-325A آدرس‌های اقامت ۵سال اخیر رو خواسته؛ آخرین آدرس رو کجا دادید؟ ایران یا آمریکا؟ چون من از ۶ ماه پیش ایران هستم
۳. در فرم I-130 قسمت ۲۱ محل اقامت و مدتی‌ رو که با همسرم زندگی‌ کردم،خواسته، اون رو چی‌ بنویسم؟(بزنم،ایران از ۶ ماه پیش؟)
منظور من از تناقض این بود که آدرسم رو در قسمت B آمریکا بدم اما از طرف دیگه آخرین محل اقامتم رو ایران بزنم
اگر هم دوست نداشتید اینجا جواب بدید میتونید تو پیام خصوصی جواب بدید

آرزو می‌کنم یک ضرب ویزا بگیری، چون مصاحبه از اونی‌ که فکر میکنی‌ اسونتره
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان