کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
melody نوشته: سلام. امیدوارم که همگی خوب باشید. من همین امروز با مهاجرسرا آشنا شدم و متاسفانه تازه اینجا فهمیدم که در ویزای نامزدی هم FBI check یا همون clearance هست
میشه لطفا منو راهنمایی کنین؟ به خصوص کسایی که جدیدا ( یعنی توی 2009) مصاحبه داشتن. من یه ایمیل از سفرت توی آنکارا گرفتم که بهم وقت مصاحبه برای August داده ولی قبل از اون توی instruction for K1 visas که مدارک رو از روی اون آماده کردم و فرستادم هیچ جا حرفی از FBI check نزده و فقط گفته که برای بعضی از case ها ممکنه administrative process لازم باشه که اون هم بستگی به نوع case مدت زمانی طول میکشه....حتی یه ایمیل دیگه هم بهشون دادم و پرسیدم که این قضیه بعد از مصاحبه چقدر ممکنه طول بکشه چون من می خوام بلیط برگشتم یه ایران رو ok کنم؟ که اونا هم جواب دادن که معمولا تا قبل از مصاحبه انجام میشه ولی بعضی case ها طولانی تر میشه.......حالا با این حساب آیا واقعا من باید بعد از مصاحبه منتظر clearance بشینم؟ ما حتی برنامه عروسیمون در ایران رو هم چیدیم به هوای اینکه ویزا رو تا 3 روز بعد از مصاحبه میگیریم،گفتیم اگر هم تا اون موقع ندادن میایم ایران عروسی میگیریم و بعدش برمیگردیم که ویزا رو بگیریم.
خواهشا منو راهنمایی کنین که واقعا گیج شدم و اینجوری همه برنامه هامون به هم میخورهSad

کلرنس شتری هست که دمه خونه همه میشینه. من 2 ماه پیش از آنکارا ویزا نامزدی گرفتم.بار اول که رفتم بجز مشکل نقص پروندم گفتن بعد از اینکه شماره کیس رو اعلام کردن و FBI-check من بیاد دوباره بیام که از شانس من کلرنس همون روز تو سایت آمد منم سری دوم با پرونده کامل شده ام رفتم و خدا رو شکر تموم شد.اما همونجا تو هتل کیس های شبیه من بود که 3-4 ماه صبر کرده بودن.اینجوری که من فهمیدم همه چیز سفارت قانون مشخص داره جز امدن کلرنس ها.اصلا نمیشه روش حساب کرد! بازهم شما میتونید محکم کاری کنید و سعی کنید تو شناسنامه شما ازدواج ثبت نشه.با اینکه احتمال اینکه ترجمه شناسنامه جدید از شما بخوان تقریبا صفره!
پاسخ
تشکر کنندگان:
mamanoonam az javabetoon
khosh be haletoon , khoda kone ke ma ham shansemoon injoori mesle shoma bashe Smile 0
rasti soalati ke az shoma porsidan chetor boor? kollan mesle inke ziad azyat nemikonan,shoma baraye esbate namzaditoon be joz aks o email ha o printe telephone chize digeyi ham bordin? 0
( rasti man moteassefane dar hale hazer fonte farsi nadaram , sorry ke nemishe farsi type konmWink 0 )
پاسخ
تشکر کنندگان:
melody نوشته: mamanoonam az javabetoon
khosh be haletoon , khoda kone ke ma ham shansemoon injoori mesle shoma bashe Smile 0
rasti soalati ke az shoma porsidan chetor boor? kollan mesle inke ziad azyat nemikonan,shoma baraye esbate namzaditoon be joz aks o email ha o printe telephone chize digeyi ham bordin? 0
( rasti man moteassefane dar hale hazer fonte farsi nadaram , sorry ke nemishe farsi type konmWink 0 )

آقایی که مصاحبه کرد باهام ظاهرا اهل فیلیپین بود!وقتی که دید نامزدم تو 4 سال اخر 6 بار تهران امده ازم پرسید چیز دیگه برای اثبات رابطمون داریم که منم 20-30 تا عکس نشون دادم گفتم که نامه های پستی و ایمیل و پرینت موبایلم هم دارم که گفت همین کافیه .چند تا سوال دیگه پرسید مثله این که نامزدم کدوم شهر زندگی میکنه و چحوری با هم اشنا شدیم .... کلا سوال خاصی نپرسید و خیلی راحت قبول کرد مصاحبم 10 دقیقه ام نشد بعدم که پروندم رو کامل کردم ویزا 6 ماه رو داد الانم که کم کم عازمم
پاسخ
تشکر کنندگان: samad ، Bahar JJ ، melody
سلام .من برای یک کنفرانس علمی دعوتنامه داشتم در تاریخ 16junرفتم سفارت آمریکا در دبی.به من گفتند باید برای greencard اقدام می کردم.همسر من citizen است .و من دیشب از دبی برگشتم و میخواهم این دفعه درست اقدام کنم.به 2 تا از همراهان من که همسرانشان ایرانی بود و بقیه شرایطشان مثل من بود ویزا دادن.خواهشمندم اطلاعات لازم و اینکه چه فرمهایی رو باید پر کنم و ... رو به من بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام .من 6 ماه است با یک citizen که در حال حاضر در ایران به سر میبرد ازدواج کرده ام .میخواهم هر چه سریعتر و به نحو درست برای greencard اقدام کنم .چون متاسفانه در تاریخ 16 jun به سفارت dubai رفته بودم برای درخواست ویزا برای یک کنفرانس علمی و به دلیل اینکه همسرم citizen بود مرا رد کردند وگفتند من باید برای greencard اقدام میکردم نه visa عادی.(2 نفر از همراهان من با شرایط من ویزا گرفتند البته همسر آنها ایرانی بود).خواهشمندم اطلاعات صحیح برای اقدام را در اختیارم بگذارید تا از اشتباه مجدد جلوگیری کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.من گرینکارت دارم و به دنبال فردی برای ازدواج هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من تو پروسه ازدواجم خودم گرين كارت دارم و 5 سال پيش واسه شوهرم اقدام كردم
توي سايت ايميگريشن همه چيز هست
البته براي ازدواج با گرين كارت بايد فرم i-130 را در مرحله اول پر كنيد
سيتي زني هم بايد همين باشه فقط سريعتر انجام ميشه
انگليس شما خوب باشه نياز به وكيل نداريد
شوهر سيتي زني شما هم كه ميبايست با قوانين بهتر اشنا باشه حتما زبانش هم خوبه
همه چيز در سايت مهاجرت هستhttp://travel.state.gov/visa/visa_1750.html اين هم ادرسش
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، sib 24 ، Bal
سلام همسر من سیتیزن آمریکاست و الان 10 ماه هست که برای ویزای ازدواج اقدام کردیم ( البته چون وقت پیگیری کار هارو شخصا نداشتیم وکیل گرفتیم) مدارک ازدواج ( اصل و ترجمه) رو خواستن . فعلا منتظر هستم که وقت سفارت مشخص بشه. کسی از سفارت دوبی ویزا شده؟؟ میخوام بدونم چقدر سخت گیری میکنن..به دوستان هم باید بگم که emigration به شانستون هم بستگی داره چون زمان دقیقی واسه پروسه ی کاریشون وجود نداره و همش احتمال . حدود نرمالش رو میگن که چقدر طول میکشه اما ممکنه که زود تر یا دیر تر بشه...در هر صورت باید صبر کرد
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني
If you are an American citizen you have two ways to bring your foreign spouse (husband or wife) to the United States to live. They are

* Immigrant visa for a Spouse of a U.S. Citizen (IR1 or CR1) - An immigrant Petition for Alien Relative, Form I-130 is required.
* Nonimmigrant visa for spouse (K-3) - It is important to note that application for the nonimmigrant visa for spouse (K-3) who married a U.S. citizen must be filed and the visa must be issued in the country where the marriage took place. After the visa process has been completed, and the visa is issued, the spouse can travel to the United States to wait for the processing of the immigrant visa case. Two petitions are required:
o Petition for Alien Relative, Form 1-130; and
o Petition for Alien Fiancé (e), Form I-129F
پاسخ
تشکر کنندگان: #77
سلام....من گرین کارد آمریکا دارم و میخواهیم برای همسرم(شوهرم) اقدام کنیم. اگر میشود به من راهنمتیی کنید:
1-آیا گرین کارد گرفتن برای همسرم باید از آمریکا اقدام شود؟
2-از کجا پیدا کنم که چه فرم هایی باید پر کنم؟
3-آیا کوتاه تر از 5 سال هم ممکن است گرین کارد بگیرد؟
4-تا زمانی که هنوز گرین کارد نگرفته و اپلای گرین کرده، آیا میشود برای یک ویزای معمولی مثلا دانشجویی هم همزمان اقدام کند؟؟؟؟؟ یا هر ویزای دیگری که به او اجازه دهند همراه من آمریکا بیاید...؟

ممنونم از وقتی که برای راهنمایی به من صرف میکنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
تا اونجایی که من می دونم اگر برای گرین کارد اقدام کنید دیگه نمی تونید ویزای دیگه ای همزمان اقدام کنید .همون تقریبا 5 سال طول می کشه.اما اگر سیتیزن بشید برای همسرتون یک سال طول می کشه.با گرین کارد خیلی طولانی میشه. فرم ها رو هم می دونم که از یه سایتی باید بگیری اما متاسفانه اسم سایت رو نمی دونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سارا جان اگر مصاحبه را انجام دهی خوشبختانه برای خانمها بکگراند چک وجود ندارد و شما جند روز بعد و یا فردای همان روز پاکت قهوه ای خودتان را دریافت میکنید. شما برای ویزای k1 اقدام کرده اید یا IR1 ؟ اگر بطور نامزدی اقدام کرده باشید کار شما بسیار سریعتر انجام خواهد شد ولی برای ویزای ازدواج از لحظه شروع تا دریافت پاکت قهوه ای حدود دوسال طول میکشد. این در صورتی است که همسر شما سیتیزن باشد در غیر اینصورت این زمان ممکن است تا پنج سال طول بکشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، mehrdadi
ممنون از جوابتون . همسر من سیتیزن امریکاست و آخر ماه هم باید برم برای مصاحبه .کمتر از 6 ماه طول کشید تا وقت مصاحبه دادن . شما مطمئنید که به من چک نمی خوره ؟ من دیدم که به خانومها هم چک می خوره ها . ا
پاسخ
تشکر کنندگان:
salam
man alan ankara hastam,baray visa i ezdevaj.back ground check ta rooz mosahebe maloom nemishe.albate man hamsaram chandin bar ba sefarat va baghie jaha tamas gerfte goftand tamam marahel anjam shode vali bazam bayad ta rooz mosahebe sabr konim.alabate ino begam mamolan be kasaei ke 10 sal akhir shaghel bashan check mikhore
پاسخ
تشکر کنندگان:
آنا جان من 2 سال سرکار بودم .روزنامه نگار بودم اما هیچ جا بیمه نبودم .2 سال هم هست که سر کار نمی رم.یعنی به من هم چک می خوره؟ راستی خبر بده که وضعیت تو چطور می شه.بهت همون روز ویزا میدن یا نه؟ مرسی خانومی[/align]
پاسخ
تشکر کنندگان: Bal

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان