کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2016-09-26 ساعت 11:21)صبا فرزاد نوشته:  سلام دوستان  من بازم سوال دارم !  براي اصل ترجمه مدارك اگه ١ سال نشده باشه،ميشه همونو استفاده كرد؟ من ميخوام همون ترجمه هاي قبليرو ببرم مصاحبه مشكلي پيش نمياد ؟و اينكه ميخواستم بدونم اصل فرم i 864 چيه؟ من فرم اسپانسرو پرينت شدشو دارم ولي بعضي جاها ديدم بچه ها ميگن اصلش !

با سلام

تا اونجا که دوستان میگفتند یکسال اعتبار داره....
اصل اونی هست که امضاش هم اصل باشه..ملاک اینجا امضا هست که پی یا اسکن نباشه.

توی نامه مصاحبه مگه از شما ترجمه و اصل فرم 864 رو خواستند؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: صبا فرزاد ، sib 24
(2016-09-26 ساعت 11:33)armehraboon نوشته:  
(2016-09-26 ساعت 11:21)صبا فرزاد نوشته:  سلام دوستان  من بازم سوال دارم !  براي اصل ترجمه مدارك اگه ١ سال نشده باشه،ميشه همونو استفاده كرد؟ من ميخوام همون ترجمه هاي قبليرو ببرم مصاحبه مشكلي پيش نمياد ؟و اينكه ميخواستم بدونم اصل فرم i 864 چيه؟ من فرم اسپانسرو پرينت شدشو دارم ولي بعضي جاها ديدم بچه ها ميگن اصلش !

با سلام

ممنون از پاسختون،نه نخواستن اصلا.
Cr1
ارسال مدارك: 19jan 2016
اپروو: 27May 2016
دريافت كيس نامبر:26June 2016
نامه تكميل مدارك:02Aug 2016
مصاحبه: 27Sep2016-ارمنستان
Ap!
Update:27sep,29sep,3oct
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-09-26 ساعت 11:53)صبا فرزاد نوشته:  
(2016-09-26 ساعت 11:33)armehraboon نوشته:  

با سلام

ممنون از پاسختون،نه نخواستن اصلا.

بعیده روز مصاحبه بخوان..
البته بعضا شده ترجمه ها رو خواستند...
پرینت فرم 864 رو ببرید با خودتون از این جهت که اطلاعاتش رو یادتون باشه که روز مصاحبه
سوالات رو بر همون اساس جواب بدید...
کی مدارک اسپانسر رو ارسال کردید؟منظورم مدارک مالیاتی
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Pegah123
سلام دوستان عزيز ، من امروز ارمنستان مصاحبه داشتم و متاسفانه برگه آبي دستمه،اف بي آي چك خوردم كه گفتن ٣تا ٦ ماه طول ميكشه،سفارت همه چي خوب بود انشالله اوضاع روحيم بهتر شد واستون سفر نامه مينويسم،خيلي ممنونم ازتون كه منو تااينجا راهنمايي كردين.
Cr1
Ap!
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid_rr ، Pegah123 ، mulan1979 ، armehraboon ، قرباني ، sib 24 ، پري57 ، عدلی ، maryam1983 ، Nooshin1361
(2016-09-27 ساعت 12:36)صبا فرزاد نوشته:  سلام دوستان عزيز ، من امروز ارمنستان مصاحبه داشتم و متاسفانه برگه آبي دستمه،اف بي آي چك خوردم كه گفتن ٣تا ٦ ماه طول ميكشه،سفارت همه چي خوب بود انشالله اوضاع روحيم بهتر شد واستون سفر نامه مينويسم،خيلي ممنونم ازتون كه منو تااينجا راهنمايي كردين.

دوست عریز فکر میکنید اف بی آی چکتون برای چی بوده کار دولتی داشتنین یا ...؟
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان: صبا فرزاد
(2016-09-28 ساعت 10:33)melon نوشته:  
(2016-09-27 ساعت 12:36)صبا فرزاد نوشته:  سلام دوستان عزيز ، من امروز ارمنستان مصاحبه داشتم و متاسفانه برگه آبي دستمه،اف بي آي چك خوردم كه گفتن ٣تا ٦ ماه طول ميكشه،سفارت همه چي خوب بود انشالله اوضاع روحيم بهتر شد واستون سفر نامه مينويسم،خيلي ممنونم ازتون كه منو تااينجا راهنمايي كردين.

دوست عریز فکر میکنید اف بی آی چکتون برای چی بوده کار دولتی داشتنین یا ...؟

من ٢ سال در شركت حمل و نقل حسابدار بودم و الان دانشجوي ترم آخر ارشد، به نظر من به خاطر كارم بود. در ضمن شركتي كه بودم خصوصي بود!
Cr1
Ap!
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، عدلی ، maryam1983 ، Hamid_rr ، Pargosha
سلام دوستان
ممنون از همه بابت اطلاعات خوبتون
ما از راه ازدواج اقدام كرديم.
فروردين ماه (مارچ) اقدام كرديم و ٥ماه بعدش (آگوست) كيس اپروو شدم. تو اين يكي دو ماه هم ds-261 و ds-260 رو فرستاديم.
الان حدوداً ٤ روزي هست كه مدارك رو فرستاديم nvc و حالا منتظر هستيم براي ايميل ازونجا. خيلي ميترسم نقص بخوره.
دوستان كسي هست كه الان تو شرايطه من باشه و يا از ادامه كار اطلاعات داشته باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و درود به همگي دوستان ..
بعد از يه مدت نسبتا سخت و بالا و پايين امروز نامه مصاحبرو گرفتم Cool
واقعا اگر از اول ميدونستم يه پروسه فرسايشي پيش روي اين ازدواج هستش شايد بيشتر فكر ميكردم Big Grin
در كل مسير بعضا خيلي سخت،نا هموار و غير قابل تحمل ميشه تا جاييكه اگر تأمل و عشق و از خود گذشتگي كم رنگ بشه حتي احتمال جدايي هم هستش .. از دوستان بخصوص عزيزان تازه وارد خواهش ميكنم پيام نا اميدي رو نگيرن !.. اين دوتا خط از تجربه خودم توي اين يكسال و چند ماه بود ..
تازه واردهاي نازنين اميدوارم با انرژي مثبت و خوش بينانه و مشورت گرفتن از اهل فن مهاجرت پا توي اين مسير بذارن ..
احتمالا هر چي نزديكتر بشم بتاريخ مصاحبه سوالام بيشتر ميشه و تجربهاي بچهايي كه مصاحبه كردن ميتونه خيلي كمك كنه بهم ..
همين ديگه،دوستون دارم هرجا كه هستيد قدر داشته هاي زندگيتون رو بدونيد و در آغوش خداوند باشيد .. At
CR1
ارسال جون ۲۰۱۵
اپروو دسامبر
ارسال ان وی سی مارچ ۰۱۶
تایید  سپتامبر
ایمیل مصاحبه دو روز بعد  
تاریخ مصاحبه نوامبر
سفارت قطر
ویزا یکضرب
سفر تاریخی به امریکا ۰۲ فبریه ۰۱۷
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، قرباني ، sib 24 ، mulan1979 ، Pegah123 ، inanna ، Pargosha ، Iransalar
(2016-09-25 ساعت 03:00)عدلی نوشته:  سلام دوستان
امیدوارم دوستانی که آمدن روزگار خوبی داشته باشن
و آنهایی که منتظرن هم زودتر کارشون انجام بشه  
من 2 سپتامبر آمدم و چن روز بعد فرم درخواست سوشال رو دادم که 8 روزه آمد و الان منتظرگرین کارتم دوستانی که قبلا آمدن یه آمار کوچیک بدن چن روزه گرین کارت شون آمده برخی میگن 4 هفته میاد توی اون سایت شون فقط نوشته کی پول گرفتن و اینکه تا 4 دسامبر میاد ولی میدونم زودتر برای همه آمده اگر دوستان گرین کارتشون آمده حدود زمان انتشار رو لطف کنن سپاسگذار

سلام خانوم عدلی

همسر من اول آگست اومده و هنوز گرین کارتش نیومده. ما پرداخت رو سه هفته قبل اومدنش انجام دادیم. نمیدونم چرا نمیاد. ما هم نگران هستیم. مال Innanaی عزیز یک ماهه اومده بود اگر درست یادم باشه.
اپسیلون جان مال شما اومد؟
CR1 --> IR1
تاریخ ارسال مدارک: Sep 2014
سرویس سنتر: نبراسکا
تاریخ اپروو: Feb 2015
کیس نامبر: Apr 2015
کیس کامپلیت: Jan 2016
نامه مصاحبه: اوایل May 2016
مصاحبه آنکارا: اواخر Jun 2016
ویزا: یکضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، عدلی ، sib 24
(2016-09-29 ساعت 23:31)Hamid_rr نوشته:  سلام و درود به همگي دوستان ..
بعد از يه مدت نسبتا سخت و بالا و پايين امروز نامه مصاحبرو گرفتم   Cool
واقعا اگر از اول ميدونستم يه پروسه فرسايشي پيش روي اين ازدواج هستش شايد بيشتر فكر ميكردم  Big Grin
در كل مسير بعضا خيلي سخت،نا هموار و غير قابل تحمل ميشه تا جاييكه اگر تأمل و عشق و از خود گذشتگي كم رنگ بشه حتي احتمال جدايي هم هستش .. از دوستان بخصوص عزيزان تازه وارد خواهش ميكنم پيام نا اميدي رو نگيرن !.. اين دوتا خط از تجربه خودم توي اين يكسال و چند ماه بود ..
تازه واردهاي نازنين اميدوارم با انرژي مثبت و خوش بينانه و مشورت گرفتن از اهل فن مهاجرت پا توي اين مسير بذارن ..
احتمالا هر چي نزديكتر بشم بتاريخ مصاحبه سوالام بيشتر ميشه و تجربهاي بچهايي كه مصاحبه كردن ميتونه خيلي كمك كنه بهم ..
همين ديگه،دوستون دارم هرجا كه هستيد قدر داشته هاي زندگيتون رو بدونيد و در آغوش خداوند باشيد .. At

آقا حمید خیلی بهتون تبریک میگم , آخرین پستتون رو که اینجا خوندم خیلی حالم گرفته شد براتون ,خدا رو شکر , خوشحالم که مسیرتون ادامه پیدا کرد , واقعا حق با شماست , مهاجرت مسیر خیلی متفاوتیه و اصلا آسون نیست , بنا بر این عشق واقعی و عمق رابطه فاکتور خیلی مهمیه اینجا که کمک میکنه پروسه با تنش کمتری طی بشه , شیوه  معمول روابط و ازدواج های " نرمال "  که کمترین اهمیت  رو برای عشق قائل میشن و با زندگی تو خود ایران هم به هزار مشکل بر میخوره خیلی کار رو پیچیده و سخت میکنه  ! براتون آرزوی خوشبختی میکنم و امیدوارم همه چیز به خوبی براتون پیش بره  Rolleyes
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Pegah123 ، mulan1979 ، Pargosha ، armehraboon ، maryam1983 ، Hamid_rr ، پري57
Car 
سلام
با تشكر از همه دوستان بابت اطلاعات خوب
كسي ميدونه مراحل از nvc به بعد چطوريه و چندماه طول ميكشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزیز
چند تا سوال داشتم امیدوارم جای درست باشه،اینجا دیدم فعال تره نسبت به صفحه ازدواج با کسی که گرین کارت داره!نامزد بنده برنده لاتاری 2015 و گرین کارت داره و یک سال هست اونجاس و مشغول تحصیل،هنوز ما عقد رسمی نکردیم ایشالا تا چند ماه دیگه رسمی میشه.یکم پیج هارو خوندم واسه اینکه سوال تکراری نپرسم
1_آیا ما میتونیم قبل ازدواج رسمی فرم هارو ارسال کنیم واسه به جریان افتادن پروسه که کمی کارهامون جلو بیوفته؟
2_ایا ثبت نام بنده واسه لاتاری 2018 کاره اشتباهی هست یا درست؟چون دو پروسه همزمان شاید اتفاق بیوفته و آیا تاثیری روی هم دارن؟این سوال واسم مهمه یه سری دوستان میگن نکنم چون اگه مشکلی پیش بیاد مثل کیس نامبر بالا یا رد شدن بعدا دیگه ویزای ازدواج سخت میشه...
3_اگه لطف کنین و لینک صفحه های بدرد بخور توی این همه سوال و پاسخ واسه اطلاع بیشتر بگذارید ممنون میشه بنده ابتدای راه هستم...
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
(2016-09-30 ساعت 15:26)inanna نوشته:  [quote='Hamid_rr' pid='725714' dateline='1475175704

آقا حمید خیلی بهتون تبریک میگم , آخرین پستتون رو که اینجا خوندم خیلی حالم گرفته شد براتون ,خدا رو شکر , خوشحالم که مسیرتون ادامه پیدا کرد , واقعا حق با شماست , مهاجرت مسیر خیلی متفاوتیه و اصلا آسون نیست , بنا بر این عشق واقعی و عمق رابطه فاکتور خیلی مهمیه اینجا که کمک میکنه پروسه با تنش کمتری طی بشه , شیوه  معمول روابط و ازدواج های " نرمال "  که کمترین اهمیت  رو برای عشق قائل میشن و با زندگی تو خود ایران هم به هزار مشکل بر میخوره خیلی کار رو پیچیده و سخت میکنه  ! براتون آرزوی خوشبختی میکنم و امیدوارم همه چیز به خوبی براتون پیش بره  :rolleyes:

ممنون خانم اينانا .. دقيقا همين هست داستان ..اميدوارم شماهم در كنار همسر گرامي به آرزوها و اهدافتون برسيد و سلامتيتون هميشگي باشه Rolleyes
CR1
ارسال جون ۲۰۱۵
اپروو دسامبر
ارسال ان وی سی مارچ ۰۱۶
تایید  سپتامبر
ایمیل مصاحبه دو روز بعد  
تاریخ مصاحبه نوامبر
سفارت قطر
ویزا یکضرب
سفر تاریخی به امریکا ۰۲ فبریه ۰۱۷
تشکر کنندگان: Pargosha ، mulan1979 ، armehraboon ، inanna
(2016-09-30 ساعت 16:08)Gelarehsaremi نوشته:  سلام
با تشكر از همه دوستان بابت اطلاعات خوب
كسي ميدونه مراحل از nvc به بعد چطوريه و چندماه طول ميكشه؟

دوست عزيز
تا اونجايي كه من ميدونم و از دوستان اينجا ياد گرفتم، الان حدود 6 هفته (خودشون ميگن چهار هفته ولي معمولا 6 هفته اس) زمان ميبره تا nvc در مورد تكميل مدارك بهتون اطلاع بده كه دو حالت داره يا نامه تكميل مدارك ميده يا نقص مدارك (به من كه نقص مدارك داد و مداركي رو مجدد خواست كه همه رو قبلا به همون فرمت ارسال كرده بودم پس خيلي عجيب نيست اگر نقص بخوره) و بعد شما مدارك نقصي رو ارسال ميكنين و مجدد بررسي ميكنن و جواب مبدن.
بعد از تكميل مدارك حدود 2 تا 3 ماه طول ميكشه تا نامه زمان مصاحبه رو بهتون بدن (بسته به سفارت انتخابي) كه مصاحبه هم معمولا بين دو هفته تا 6 هفته بعد از نامه تعيين ميشه.
موفق باشين
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pegah123 ، Pargosha ، mulan1979 ، NAzeez ، Hamid_rr
(2016-09-30 ساعت 08:28)aniitaa نوشته:  
(2016-09-25 ساعت 03:00)عدلی نوشته:  سلام دوستان
امیدوارم دوستانی که آمدن روزگار خوبی داشته باشن
و آنهایی که منتظرن هم زودتر کارشون انجام بشه  
من 2 سپتامبر آمدم و چن روز بعد فرم درخواست سوشال رو دادم که 8 روزه آمد و الان منتظرگرین کارتم دوستانی که قبلا آمدن یه آمار کوچیک بدن چن روزه گرین کارت شون آمده برخی میگن 4 هفته میاد توی اون سایت شون فقط نوشته کی پول گرفتن و اینکه تا 4 دسامبر میاد ولی میدونم زودتر برای همه آمده اگر دوستان گرین کارتشون آمده حدود زمان انتشار رو لطف کنن سپاسگذار
سلام دوستان

سلام خانوم عدلی

همسر من اول آگست اومده و هنوز گرین کارتش نیومده. ما پرداخت رو سه هفته قبل اومدنش انجام دادیم. نمیدونم چرا نمیاد. ما هم نگران هستیم. مال Innanaی عزیز یک ماهه اومده بود اگر درست یادم باشه.
اپسیلون جان مال شما اومد؟

سلام دوستان
در سایتی که معرفی کردین شماره قبض پرداخت رو وارد میکنم از دیروز مینویسه که از 29 سپتامبر پروسه کار شما رو انجام میدن کسی میدونه بعد از این پیام آمدن گرین کارت چقدر طول میکشه ؟
منتظرم
کیس  ir1
درخواست   اولیه اردیبهشت 94
اپروو ال مهر 94
نامه nvc آذر 94
ارسال مدارک به nvc دی 94  _7 ژانویه 2016
ایمیل تایید مدارک ازnvc   -فبریه 26-2016

90 روز گذشت و تاریخ 12 ژولای وقت مصاحبه آنکارا
136 روز از تاریخ تکمیل تا روز مصاحبه
ویزا   یه ضرب   چه خاطره آرامی از آنکارا
------------------------------------------------------☆☆
ورود به آمریکا 2 سپتامبر