کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
سلام دوستان:
من قبلا به آنكارا رفتم. شهر خوب و قشنگي است با آدمهاي مهربون و خونگرم. من نيازي به سفر با تور نمي بينم. امشب حداقل به 15 هتل زنگ زدم و تلفني با رزرويشن هتل ها صحبت كردم. از همه اونها خواستم كه قيمت ويژه با تخفيف عالي به من اعلام كنن. هتلهاي زير 50 يورو در شب براي اطاق دابل هيچ كدام مناسب نبودند. در نهايت هتل زير رو انتخاب كردم. چون از همه تميز تر بود، قيمتش منصفانه بود (50 يورو براي ما كه خانواده سه نفره هستيم با صبحونه و اينترنت بي سيم) همچنين 400 متر با سفارت فاصله داره. در ضمن از فرودگاه به مركز شهر آنكارا اتوبوسهاي HAVAS shuttle هست كه اين مصافت 30 كيلومتري رو نفري 5 يورو مي گيره . اگه بخواين تاكسي دربست بگيرين بايد 50 يورو بدين . در ضمن هر هتلي رو كه مي گيرين تلفني رزرو كنيد چون وقتي صحبت كنين تخفيف خوبي مي گيرين . از رزرويشن درخواست كنيد تاييديه رزروتونو براتون ايميل كنه . اما من توصيه ام هتل زيره . دقت كنيد كه در آنكارا سه هتل Best Western Otel 2000 هست يعني اين هتل 3 شعبه در انكارا داره ولي بهترين و نزديكترينش هتلي است كه من مشخصاتشو بهتون مي دم. با آرزوي سلامتي . همگي موفق باشيم.

Best Western Otel 2000
Bestekar sokak No:29
Kavaklıdere / ANKARA
Tel : +90 312 419 90 01
Faks : +90 312 419 90 16
Web : http://www.otel2000.com
Mail : reservation@otel2000.com
تشکر کنندگان: babakped ، ALIREZA205 ، Monica ، reza22 ، shabnam286 ، king_of_sky ، maryam5 ، پرستو ، sanaz2010 ، mercedeh2011
KASH عزیز. این هتل به من هم شبی 70 دلار قیمت داد .اما هتل بست با هتل بست 2000 فرق داره ..شما که قبلا آنکارا بودی خودت هتل بست 2000 رو دیدی ؟ یکی از آژانس ها به من گفت هتل خوبیه اما یکی دیگه گفت به درد نمی خوره .

تشکر کنندگان:
سلام ما هم اخرین بار که رفتیم انکارا همونجا هتل گرفتیم توسط اقای تیریزی ...یک خوبی که داره این است که اگر از هتلت به هر دلیلی خوشت نیومد می تونی عوضش کنی مثل تور نیست که مجبور باشی همه یک هفته را در یک هتل بگذرونی
تشکر کنندگان: afshin ، king_of_sky
همون طور كه كفتم اين هتل تو انكارا سه تاشعبه داره كه اين هم بهتر و تميز تره و هم نزديك تر به سفارت مي تونين تو سايتش اتاقها شو هم ببينين.در ضمن يادتون باشه تو نوامبر كه ما داريم ميريم لوسيزن هست و هتل ها خوب تخفيف ميدن فكر مي كنم براي دونفر بتونين شبي 40 يورو هم جا رزرو كني
تشکر کنندگان: mohsen324 ، ALIREZA205 ، king_of_sky
Departure point in the city
Havaş City Centre Head Office: Ulus, B Gate, 19 May Stadium.
Departures:
From the airport:
Every flight that lands at Esenboga Airport, Domestic and International,
is met with a transfer service.
From the city centre:
Every half hour between 3:30 am and 9:00 pm and according to flight schedules at other times.
Route:
Esenboga Airport - Cubuk - Pursaklar - Haskoy - Kecioren - Etlik - Havaş City Terminal.
Note:
Passengers who wish to catch intercity coaches are transported to the Ankara City Terminus (ASTI) after the Havaş City Terminal stop.
Stops:
The services stop at the following sites on the city route: Cubuk Junction - Pursaklar - Haskoy - Aydinlikevler - Kecioren Bridge and Etlik Junction.
Journey time: Approximately 45 minutes.

TRANSPORT/ ASTI(Ankara City Terminus)
Departures from the Terminus: In front of passenger Arrivals.
Departures:
From the airport: Every flight that lands at Esenboga Airport, Domestic and International, is met with a transfer service.
From ASTI: Every half hour between 3:30 am and 9:00 pm and according to flight schedules at other times.
Note:
Passengers who wish to catch intercity coaches are transported to the Ankara City Terminus (ASTI) after the Havaş City Terminal stop.
Route:
Esenboga Airport - Cubuk - Pursaklar - Haskoy - Kecioren - Etlik - State Airports Authority Head Office - Capital Teachers' Hall - Ankara City Terminus.
NB: On routes towards the airport, coaches stop additionally at the Havaş City Terminal before continuing.
Stops:
The services stop at the following sites on the city route: Cubuk Junction - Pursaklar - Haskoy - Aydinlikevler - Kecioren Bridge - Etlik Junction - State Airports Authority Head Office - Capital Teachers' Hall.
Journey time: Approximately 60 minutes.
Note: A 25% surcharge applies to trips between midnight and 6:00 am.

www.havas.com.tr

تشکر کنندگان: MajidShirzadeh
http://web.ego.gov.tr/map/mapView.asp اینم نقشه شهر

تشکر کنندگان:
salam be hamegi
bebakhshid ke farsi type nemikonam choon alan font farsi nadaram.man alan daram az ankara az hotel best western 2000 baratoon pm midam.benazar man in hotel kheili khobie,servisesh kheili khobe va tamam karmandash kheili modab va khoban.sobhane ba hotel ast va har rooz 1 liter ab ham mide chon ab shir noshdani niat.sobhanash self servis va kheili kamel ast.man hamsaram az us mostaghiman ba modiresh sohbat karde bod va otagh 2 takhte ra shabi 100 dolar hesab kardan dar sorati ke gheimatesh 150 uro ast taze ghabol kardan ke baray dokhtaremoon ham yek takht ezafe bezaran va baray on sharj nakardan.taze chon gofte bodim sobh zood miresim va bache bahamon hast ghabol kardan ke ta sat tahvil otagh agar otagh dashte bashan yek otagh dar ekhtiaremoon bezaran ke in karam kardan va vaghti ma az biroon bargashtim didim khodeshon hame vasayel mara be otaghemoon enteghal dadan.dar zemn ghanoonan sobhi ke residim sobhane shamel ma nemishod ke an ham ba ma hesab nakardan.

dar majmo hotel aroom va kheili khobie
darzemn be sefarat kheili nazdik e hodod 5 daghighe agar kheili aroom rah berid ta doctor ham hodod 15 daghighe piade.
تشکر کنندگان: mohsen324 ، babakped ، merdax ، meweadl ، reza22 ، ALIREZA205 ، summery_armin ، MajidShirzadeh ، Monica ، king_of_sky ، shadi ، Hossein81
بچه های نوامبری . هر کی میاد هتل بست وسترن تا 5 شنبه صبح به من خبر بده تا رزرو کنیم.7 شب بست وسترن برای 2 نفر اتاق دبل با پرواز ایران ایر 970 هزار در میاد .

تشکر کنندگان: seravin
We don't have hotel shuttle from the airport. However, if you wish we can provide this service to a local company from the airport to the hotel at a cost of 55 euros.

Also, you can take a taxi and it will cost around 40 euros.On the other hand, there is HAVAS busses from airport to city center for 5 euros per person (10 Turkish Liras) and after you can take a taxi from city center.
Taxi from city center will cost around 5-10 euros to the hotel.

اینم طرق رفتن به هتل بست 2000 .

تشکر کنندگان:
سلام

آنكارا ليست زمانبندي مصاحبه ها رو آپديت كرد... مصاحبه اكتبري ها چك كنن!

http://turkey.usembassy.gov/schedule_dv.html
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
تشکر کنندگان: MajidShirzadeh ، merdax ، reza22 ، R.F ، king_of_sky
دوستاني كه فونت فارسي ندارن ميتونن از اين سايت استفاده كنن.
http://www.google.com/transliterate/persian
فينگليش تايپ كنين خودش تبديل به فارسي ميكنه
[font=Verdana]Don't worry ... Be Happy[/font] Cool

شماره کیس: 2010AS00017xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2009 , July 01
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2009 , August 01
کنسولگری: Ankara
تاريخ كارنت شدن: 2010 June
تاريخ دريافت نامه دوم : 2010 , 08 May
تشکر کنندگان:
ببخشید دیر خبر دادم...

کسانی که مشکل مشابهی دارند بهتره یه بلیت رفت و برگشت ایران ایر روی کلاس Q یا Y بخرند.

کلاس Q تا 3 ماه تغییر تاریخش جریمه نداره (اگه No Show نکنید یعنی اگه قصد دارید برگشتتونو عقب بندازید روز قبل از رسیدن رزروتون اونو عوض کنید) و کلاس Y تا 1 سال.

این بلیت ها یه کمی نسبت به رفت و برگشت های معمولی گرونتر هستند ولی روی هم رفته مقرون به صرفه تر.

بچه های لاتاری حداکثر 3 هفته کار دارند که من بهشون کلاس Q رو پیشنهاد می کنم که نسبت به Y سی چهل هزار تومن ارزونتره و فقط اعتبار 3 ماهه داره.

من می دووووووونم!!!

meweadl نوشته: به خاطر اینکه من اقامت کشور دیگه ای رو ندارم، بهم بلیط هواپیما رو اجبارا دو طرفه میفرشون. ضمن اینکه من تاریخ برگشتم اصلا مشخص نیست و بلیط برگشتم احتمالا سوخت میشه. جریمه کنسلی یا تاخیر زمان هم 60 دلاره که به قیمت بلیط اضافه میشه(جمعا حدود 390 دلار برای تهران-انکارا با Turkish Air)
بنابراین یه راه حلی براش کاهش هزینه ها پیدا کردم:

بلیط قطار تهران-آنکارا برای 14/8/88 رو امروز گرفتم.
هر کسی میاد، خبر بده که اگه تمایل داشت، کوپه ها رو یه جا بندازیم.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: king_of_sky
majidshirzadeh نوشته: سلام
کسی درباره هتل بیوک آرشان اطلاعاتی داره؟ زنگ زدم یه آژانس هواپیمایی میگه شبیه مسافرخونه میمونه!!!
دوستان اگه کسی اطلاعات داره بگه,البته من با سراوین و علیرضا داریم آمار هتل رویال رو میگیریم میگن هم نزدیکه سفارته هم تمیزه
امروز زنگ زدم یه آژانس هواپیمایی واسه 7 شب با پرواز ترکیش 564000 تومان
دوستان پرواز ترکیش به سمت آنکارا روزهای یکشنبه و پنجشنبه و پرواز ایران ایر روزهای یکشنبه و چهارشنبه می باشد.

سلام دوست عزیز

بنده سه مرتبه در هتل بیوک ارشان حضور فعال داشتم.
یه بار با خانواده و دو بار هم تنها.بستگی داره شما چقدر میخواید خرج کنید. آنکارا جای ددیدنی زیادی نداره و بعد از یکی دو روز همه چیز عادی میشه و تنها جایی که همه جمع میشند برای تبادل اطلاعات و بیرون رفتن از دلهره صندلیهای جلوی هتل بیوک ارشانه.
یک نفر شبی 30 دلار تو تهران هم به شما هتل نمیدن.هتل بدی نیست و قابل تحمله. اگه شما بلط رو خودتون با ترکیش بگیرید و 5 شب هم بخوایید هتل باشید و از ترانسفر آقای تبریزی هم استفاده کنید بعبارتی 300 تومن بلیط+150 تومن هتل+25 تومن ترانسفر جمعا 475 تومن. احتیاجی هم به تور ندارید. هر جایی هم که کمک خواستید میتونید از آقای تبریزی کمک بگیرید.اگه سوال دیگه ای داشتید در خدمتم.
یادم رفت بگم من از برنده های 2009 هستم که به امید خدا آبان ماه عازم امریکا هستم.به امید خدا.
تشکر کنندگان: babakped ، Jav3
مصاحبه من خیلی مسخره بود.البته قبلا هم گفتم کیس من ازدواج بود.که از ازدواج ما 6سال گذشته و بچه هم داریم که اونم از طریق حافظ منافع سیتیزن شده بود.کنسول یک اقای خیلی خوش برخورد بود اول سلام و احوال پرسی کرد گفت انا هستی منم گفتم بله و اسم کاملم را گفتم بعد گفت قسم بخور که هر چی در فرم نوشتی و در مصاحبه میگی حقیقت داره که من قبل از تمام شدن قسم 2تا اشتباهی که در فرم کرده بودم گفتم که اونم تو فرم خودش درست کرد.بعدم اسم همسرت ..که منم اسم کاملشو گفتم.شغلشو پرسید .اقای...(اسپانسرم)کیه گفتم دوست همسرم پرسید قدیمی یا جدید گفتم قدیمی البته همه اینها با شوخی و خنده همراه بود.در کل 5 دقیقه هم طول نکشید.بعد کارت upsرا داد.من که منتظر خیلن سوالات دیگه بودم گفتم یعنی تمام شد گفت اره.حالا فکر کنید ما با یک ساک مدارک و عکس رفته بودیم.
راستی همسرم و دخترم را هم با گذرنامه امریکایی اجازه دادن با من بیان تو
تشکر کنندگان: babakped ، Monica ، sh-b ، king_of_sky
راستی گذرنامه هم فرداش اومد هتل
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان