کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
(2011-09-06 ساعت 19:19)amir1345 نوشته:  RE: بحث شیرین رفت و آمد به آمریکا
دوستان گرامی
این بحث ظاهرا رفتش خیلی شیرین بوده و از شیرینی کسی به آمدش نرسیده !
لذا مجددا از دوستانی که آمد از امریکا داشتن می پرسم

در هنگام خروج از امریکا چقدر $ می توانیم همراه داشته باشیم ؟
ایا تو فرودگاه سوال و جواب می کنن یا باید فرمی رو پر کنیم
و زمان ورود به ایران بهتر است اظهار کنیم یا نه ؟
با تشکر
سلام
دوست عزیز من وقتی از فرودگاه سیاتل به سمت ایران بر می گشتم افسر از من در مورد میزان $ که همراهم هست پرسید ولی من دروغ گفتم خدا به خیر کرد یعنی اینکه برخی مواقع می پرسند و چک می کنند که من شانس آوردم چک نکرد .

کیس نامبر :***13
تاریخ کارنت شدن: بولتن March 2010
دریافت نامه دوم: 15/5/2010
تاریخ مصاحبه اول : 26 may
تاریخ مصاحبه دوم : 3 August
کنسولگری: آنکارا
تاریخ دریافت کلیرنس: منتظرم
[color=#000080]تاریخ دریافت ویزا : مهر 89

ورود به امریکا : سیاتل ۲۷/۱/۲۰۱۱

پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، mitr.p ، Lady
سلام به دوستان عزیز و همراهان قدیمی
دلم خیلی برای همتون تنگ شده،هر بار میام اینجا یاد خاطرات و استرس های قبل میوفتم و میبینم که واقعا چه دوران شیرینی بود ،الان من و همسرم بیشتر استرس ۶ ماه و یک سال را داریم چون ۶ ماه را رد کردیم و همش نگرانیم که چند ماه دیگه که برگردیم گرین کارت خوشگلمون را آزمون بگیرند، نمی دونم اینکه هنوز دانشجو هستیم چقدر میتونه دلیل محکمی باشه اما واقعا با این گرونی دلار برامون امکان پذیر نیست بخواهیم هر ۶ ماه بریم،کما اون که سال دیگه برای re-entry permit می خواهیم اقدام کنیم به نظر تون مشکلی پیش میاد؟کسی از بچه ها بوده که بعد ۶ ماه رفته باشه بگه چه جوری بوده؟ امیدوارم همتون هر جا که هستید شاد و خوش باشید
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: m9780 ، naeiji1974 ، zohreh36 ، tamanna ، New York ، maaref ، Lady
(2012-04-12 ساعت 16:25)farnaz82 نوشته:  سلام به دوستان عزیز و همراهان قدیمی
دلم خیلی برای همتون تنگ شده،هر بار میام اینجا یاد خاطرات و استرس های قبل میوفتم و میبینم که واقعا چه دوران شیرینی بود ،الان من و همسرم بیشتر استرس ۶ ماه و یک سال را داریم چون ۶ ماه را رد کردیم و همش نگرانیم که چند ماه دیگه که برگردیم گرین کارت خوشگلمون را آزمون بگیرند، نمی دونم اینکه هنوز دانشجو هستیم چقدر میتونه دلیل محکمی باشه اما واقعا با این گرونی دلار برامون امکان پذیر نیست بخواهیم هر ۶ ماه بریم،کما اون که سال دیگه برای re-entry permit می خواهیم اقدام کنیم به نظر تون مشکلی پیش میاد؟کسی از بچه ها بوده که بعد ۶ ماه رفته باشه بگه چه جوری بوده؟ امیدوارم همتون هر جا که هستید شاد و خوش باشید

امیدوارم که موفق باشید و در ضمن مشکلی هم نداشته باشید برای ورود مجدد.
جواب سوالتون رو میتونم دو هفته دیگه بدم!
شماره كيس : 2011AS26xxx
ابوظبی
تاريخ مصاحبه : 07 Jun
تاريخ كلير شدن: 07 Aug
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، zohreh36 ، farnaz82 ، tamanna ، frozen mind

سلام
به شما توصیه میکنم هر چه سریعتر برید.
من ایندفعه که میرفتم یک خانم مسنی را دیدم که 7 ماه بیرون از یو اس مونده بود که به سختی تونست آفیسر را قانع کند (گفت که بیماری قلبی داشت). ضمنا ایشون 8 سال بود که گرین کارت گرفته بود و هنوز برای سیتیزنی اقدام نکرده بود.
شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، golesang ، tamanna ، SH1A2R3 ، frozen mind ، kamrani.navid ، MPU ، maaref
(2012-04-13 ساعت 19:09)apoornaki نوشته:  

سلام
به شما توصیه میکنم هر چه سریعتر برید.
من ایندفعه که میرفتم یک خانم مسنی را دیدم که 7 ماه بیرون از یو اس مونده بود که به سختی تونست آفیسر را قانع کند (گفت که بیماری قلبی داشت). ضمنا ایشون 8 سال بود که گرین کارت گرفته بود و هنوز برای سیتیزنی اقدام نکرده بود.

منم تجربه خودمو میگم.
این موضوع یه چیز نسبیه. یعنی من کسی رو دیدم که از وقتی گرین کارتو گرفته بود 8 سال بیرون از آمریکا بود و اومد و پاسشو گرفت و رفت !! و کسیو هم دیدم که بخاطر 3 ماه آفیسر بهش گیر داده بود که چرا 3 ماه بیرون بودی و کجا بودی! همونطور که بارها گفته شده 6 ماه بیشتر از خاک آمریکا بیرون بودن گرین کارتو باطل نمیکنه. نمونه اش خود من که بعد از 11 ماه رفتم و یک آفیسر خوش اخلاق رو از دور نشونه گرفتم و رفتم سمتش که یک کلمه حرف هم نزد ( حتی سلام نکرد بهم ! فقط لبخند میزد!) اصلا همه چیز بستگی داره به نظر آفیسر!
حالا یکسری کارها برای جلوگیری هست مثل ساختن یک پرونده پزشکی و ترجمه اون یا عوض کردن پاسپورت برای معلوم نشدن زمان خروج از آمریکا و ...

حالا اینکه بعدا برای سیتیزن شیپی من گیر بدن که شما از 4 سال و 9 ماه اون سی و چند ماه رو پر نکردی بعدا معلوم میشه ولی اگر هم بشه به همون میزان سیتیزن شیپی عقب میفته تا اون زمان پر بشه که با گرفتن یک وکیل ایرانی! همه چیز حل میشه ! Wink
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
(2010-06-16 ساعت 16:22)persia نوشته:  سلام

ما برای دومین بار وارد شدیم (بعد از 5 ماه) و افسر گفت که کجا بودی و چند وقت بیرون بودی؟ من هم گفتم که دانشجو هستم و 5 ماه بیرون از آمریکا بودم. یه اخطار بهمون داد و گفت بهتره که یکیتون توی آمریکا بمونه. خلاصه به خیر گذشت. هفته بعدش رفتیم کانادا و موقع برگشت دوباره گیر دادن که کجا بودین و چند وقت بیرون بودین؟ ما هم گفتیم 7 روز.بعدش پرسید که توی آمریکا چیکاره ای؟ من هم گفتم فعلا هیچی چون دانشجو هستم خارج از آمریکا!! همینو گفتیم و بهمون گفت که آیا به اداره مهاجرت خبر دادی؟ من هم گفتم که آره و بهشون زنگ زدم و پرسیدم ازشون و اونها هم گفتند که اگه بیشتر از 1 سال بیرون نباشی مشکلی نیست. افسر گفت که اونها نفهمیدن منظورتو. تو باید Travel document بگیری تا بتونی وارد بشی وگرنه گرین کارتتون رو باطل میکنیم!!!. ما هم گفتیم چشم و اقدام میکنیم! بعدش هم مهر ورود زد و تموم.

با یه وکیل هم صحبت کردم و گفت که به احتمال زیاد اونها اسمتونو دادن توی سیستم و هر دفعه این مشکل رو خواهید داشت! و بهتره برای پاس سفید اقدام کنید.

ما هم که وقت موندن و اقدام برای پاس سفید رو نداشتیم ریسک کردیم و دیروز برگشتیم. ایندفعه 4 ماه بیرون میمونیم و اگه به امید خدا راهمون دادن برای پاس سفید اقدام میکنیم.
ما که خیلی نگران هستیم ولی امیدواریم که راهمون بدن.

موفق باشید

دوست عزیز میشه بگید کدوم فرودگاه وارد شدید که اینقدر گیر دادند؟

پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، kamrani.navid ، behzadb57 ، maaref
خب منم 3 هفته دیگه دارم می رم ایران....آخجوووووووون...
فقط 2 تا هارد اکسترنال دارم...گیر نمی دنن که؟ خیلی جمع و جوره.
بعد اینکه چقدر می تونم دلار با خودم ببرم ایران؟ یکی از دوستام گفت زیر 1000 ببر که بهت گیر ندن... آره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Lady
ممنون ميشم اگر دوستمون farnaz82 تجربه رفتن بعد از 6 ماه و قبل از يك سالش رو در اختيارمون بذاره 2 هفته بيشتر شد !!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2012-05-13 ساعت 16:06)nahid.t نوشته:  ممنون ميشم اگر دوستمون farnaz82 تجربه رفتن بعد از 6 ماه و قبل از يك سالش رو در اختيارمون بذاره 2 هفته بيشتر شد !!!!!

والله دوست عزیز من حتما اگه برم میام و می نویسم چون ما نوامبر تازه میشه ۱ سال و برای سپتامبر میریم،اما برام جالبه که هیچکس کیس مشابه ما نیست یعنی که بیاد و تجربه جدید در اختیارمون بگذاره؟؟؟هر از گاهی باید بیایم بنویسم و هیچ جوابی هم از دوستان نمیگیرم Sad
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، frozen mind ، frz61 ، najibi ، mitr.p ، maaref
(2012-07-15 ساعت 04:55)farnaz82 نوشته:  
(2012-05-13 ساعت 16:06)nahid.t نوشته:  ممنون ميشم اگر دوستمون farnaz82 تجربه رفتن بعد از 6 ماه و قبل از يك سالش رو در اختيارمون بذاره 2 هفته بيشتر شد !!!!!

والله دوست عزیز من حتما اگه برم میام و می نویسم چون ما نوامبر تازه میشه ۱ سال و برای سپتامبر میریم،اما برام جالبه که هیچکس کیس مشابه ما نیست یعنی که بیاد و تجربه جدید در اختیارمون بگذاره؟؟؟هر از گاهی باید بیایم بنویسم و هیچ جوابی هم از دوستان نمیگیرم Sad
سلام دوستان، من بعد از ۱۰ ماه رفتم تو فرودگاه کسی‌ گیر نداد فقط آفیسر پرسید کجا بودی این مدت منم گفتم کمر درد داشتم مجبور بودم تو ایران درمان کنم و اونم چیزی نگفت البته خیلی‌ جدی نپرسید و البته یکی‌ از دوستانم هم بد از دقیقا یه سال اومد که از اونم همین سوال کردن که اونم یه چیزی تو همین مایه‌ها گفت بود و مشکلی‌ براش پیش نیومده بود. البته تا اونجا که من فهمیدم کاملا سلیقه‌ای و به تشخیص آفیسر مربوط می‌شه تا به قانون.
پاسخ
تشکر کنندگان: hoseyn ، nahid.t ، frozen mind ، frz61 ، najibi ، farnaz82 ، mitr.p ، maaref
خدا عمرتون بده بعد این همه وقت یکی خیال ما رو راحت کرد با این تفاسیر اگه شانسمون به آفیسر بداخلاق نخوره چون دانشجو هستیم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ،واقعا ازتون ممنونم
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، maaref
با سلام
ما بار دوم بعد از 10 ماه وارد امریکا شدیم که از طریق فرودگاه لس آنجلس بود و هیچ سوال و جوابی در کار نبود بار سوم هم بعد از 8 ماه وارد لس آنجلس شدیم و این بار هم بدون هیچگونه سوال و جوابی وارد شدیم.
البته فکر کنم باید دنبال افسر خوش اخلاق بگردید. افسر طرف ما هر دو دفعه چشم بادامی بود.
موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: frz61 ، maka2 ، farnaz82 ، najibi ، rira1982 ، maaref ، Lady
پارسال من بعد یک سال از ورودم رفتم ایران.۲ ماه موندم ایران.موقع برگشت فرودگاه DFW ،هرچی مامور تو فرودگاه بود از من سوال کرد چقدر موندی.چرا موندی.گفتم دانشجو هستم و تعطیلات تابستونه بود.بدش سوال کردن کجا درس میخونی اسمش رو بگو.خلاصه زیاد سوال کردند.Big Grin
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: farnaz82 ، mitr.p ، najibi ، maaref ، Lady
شاید بگید حرف الکیه (شایدم باشه !) ولی فکرکنم اگر پروازتون رو برای ورود در 1 شنبه تنظیم کنین گیر و پیچ کمتر هست. من وقتی ماه پیش وارد شدم بقدری شلوغ و مامور کم بود که اصلا کسی نرسید بگه کی چکاره هست. نه گمرک نه چیزی فقط 1 انگشت نگاری و تمام.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mitr.p ، farnaz82 ، far62 ، mavarfan ، vroom ، kavoshgarnet ، shkhmo ، maaref
خدا به خیر کنه
ما بعد از یک سال میخوایم بریم ............البته پاس سفید داریم
کسی تجربه داره ؟
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: sodaye_aseman ، shkhmo ، maaref

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان